Wales Anthraciet J. VAN DE WIJNGAART Kerkpad N.Z. 17a - Tel. 2(33 Te Te I Aberpergwm uit Wales Brandt langzaam En voordeelig Rijk aan koolstof Prima van kwaliteit Eens geprobeerd Regelmatig begeerd Giroote besparing lAfeinig asch AMaakt de verbruikers in hun sas Diverse soorten - Sterk verlaagde prijzen (voorheen firma Breure) pondentschap der arbeidsbemiddeling en van den toestand en de werkzaamheden van het correspondentschap gedurende het jaar 1931. t. Verslag van de bevindingen en hande lingen der Gezondheidscommissie over 1931. u. Schrijven van de Vereeniging van Nederl. gemeenten betreffende den stand van zaken inzake de oprichting van een destructor. Al deze ingekomen stukken worden door den Voorzitter genoemd, en voor kennis geving aangenomen. v. Schryven van de dames Vermaas en Spronk, verzoekende alsnog bouwvergun ning te willen verleenen. B. en W. stellen voor, dit beroep niet ontvankelijk te verklaren- Conform besloten. w. Moties van de Soester bouwonderne mers, architecten en makelaars over het uitbreidingsplan, en 2e, betreffende verda gingen en bou waan vragen met voorstel van B. en W. deze moties voor kennisge ving aan te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt door den Raad geaccepteerd. x. Verzoek van de Arbeidersorganisatiën te Soest om een steunregeling voor uitge trokken werkloozen te willen vaststellen. B. en W. stellen voor dit schrijven in hun handen te stellen voor praeadvies. De Voorzitter deelt mede, dat intus- schen het verzoek is ingetrokken. Na afwerking van deze tevoren gepu bliceerde lijst van ingekomen stukken, merkt de heer Gasille op, dat het een een schitterende instelling is, dat aan de Raadsleden en de Pers een lijst der ingekomen stukken ter vergadering wordt verstrekt. Nog mooier zou het naar spr. inzicht zijn, indien de Raadsleden deze lijst bij de Raadsstukken thuis kregendan zou men tevoren zijn gedachten bij het één en ander eens kunnen bepalen. De Voorzitter zegt, dat dit zeker wel mogelijk is, maar dat de ljjst niet volledig zal zijn in de meeste gevallen, daar de stukken binnenkomen tot vlak vóór de Raadsvergadering toe. Zóó zijn er thans ook twee extra inge komen stukken ij. Verzoek van verschillende ondertee kenaren in de omgeving van dat huis, om het huis van den heer Veüekamp, het vroegere huis van Dr. Van Batenburg aan te koopen, af te breken, en aldaar winkel huizen te bouwen. B. en W. stellen voor dit verzoek in hun handen te stellen om praeadvies. Conform besloten. z. Verzoek van den heer van den Ber gen, den autoslooper aan den Ossendam- weg, om hem alsnog de bouwvergunning te geven (beroep op den Raad). De Voorzitter wijst erop, dat dit beroep te Iaat is binnengekomen, en dat het des wege niet ontvankelijk moet worden ver klaard. De heer Busch pleit er sterk voor, dat deze kwestie als extra-punt aan de agen da zal worden toegevoegd. De Voorzitter wil dit ten formeele door voeren: het is te laat, en kan dus pas in de volgende vergadering worden behan deld. Het voorstel van den heer Busch wordt niet ondersteund, en de zaak komt niet aan de orde. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingswijziging 1931 en 1932. (Nos. 21, 22. 24). De heer Gasille wil enkele punten hier van ter sprake brengen. Dit is wederom een schadepost voor de gemeente aan den vroe- geren directeur van Openbare Werken van Vliet te danken. Het is spreker cem duiste re zaak„ hoe. na het afwerken van de Oran je- en de Nassaulaan, omstreeks 1925 nu nog plotseling 'n bedrag van f 1517.moet worden betaald. Dat kan niet anders dan slordigheid zijn, in de administratie of waar dan ook. Spr. vraagt, hoe het komt, dat deze schuld nu eerst vereffend kan worden, en vroeger niet. De Voorzitter deelt mede, dat de opga ven achterat onjuist zijn gebleken: er waren 11.5 M. meer in het geding. practisch wel gemaakt zijn, en dat ze nu derhalve achteraf door den Raad moeten worden goedgekeurd. Toch blijft, spr. bij zijn vraag, waar hier de fout zit. De Voorzitter zegt, dat de boeken nauw keurig zijn bijgehouden, net zoolang, tot dat de opmetingen foutief zijn gebleken. De heer Gasille is huiverig voor meer zulke ongerechtigheden. Telkens blijken er verrassingen te komen. Zoo is het ook met die 25.000 steenen bij den aanleg van wegen op de heide. Die zijn plotseling ver dwenen, maar waarheen?; wie heeft ze gebruikt? Niemand weet het! En de Raad zit maar met die ellendige souvenirs, moet alles maar slikken! De besluiten worden dan vastgesteld, z.h.st. De heer Gasille: 't Is prachtig!! 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 23 December 1931 houdende machtiging tot opname van kas geld voor 1932. (No. 1738). Ten behoeve van de kasgeldvoorzienin gen voor den dienst 1932 is in genoemde Raadszitting besloten voor opnamen bij de Nederl. Bank in onderpand te g:ven de aan de gemeente toebehoorende effecten. B. en W. stellen voor hieraan toe te voe gen: en voorz over roo ij irs hrij\i - gen op de grootboeken der Nationale schuld''. De heer Busch is niet overtuigd, dat dit noodzakelijk is, maar de Voorzitter zegt, dat, wanneer het te eeniger tijd noodzake lijk zou blijken, gemakkelijk is, als men er in voorzien heeft. Het voorstel wordt z.h..st. geaccepteerd. 5. Behandeling der door den heer T. Bleeker ingediende motie om adhaesie te betuigen aan een adres der Vereen, van Ned. Gemeenten aan de Tweede Kamer der Sta ten Generaal inzake aantasting der gemeen telijke autonomie in verband met het wets ontwerp tot tijdelijke korting op de rijks- uitkeering. (No. 2265). B. en W. adviseeren deze motie niet aan te nemen, wijl het genoemde adres uitgaat van de Vereen, van Nederlandsche ge- meeenten, waarvan ook de gemeente Soest lid is, zoodat deze Vereeniging mede na mens Soesv handelt. De heer Nooder acht dit advies van B. en W. niet indrukwekkend tegenover de Regeering. Er moest zoo iets zijn als een jaarlijksch congres van die Vereeniging, waarop alle leden zich konden ui'.spreken. De Voorzitter deelt mede, dat er zoo- iets" is, als zoo'n jaarlijksch congres. De heer Nooder zegt, dat de afvaardi ging naar dat congres dan niet deugt; die is lang niet democratisch genoeg. B. en W. gaan daar heen de gemeente repre- senteeren, en de gemeentenaren, dé eigenlijke leden" der Vereeniging hooren er hoogstens in de verte iets van. Het is heelemaal een zaakje van bestuurscolle ges geworden. Spr. wil de motie in stem ming hebben. De heer Busch vindt het absoluut onor- ganisatorïsch, en meent dat B. en W. dat voldoende hebben aangetoond in hun ad vies. Als er blijkt geen ondersteuning te zijn voor het voorstel van den heer Noo der, wordt het voorstel van B. en W. aan vaard. 6. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de raadsbesluiten van 5 October 1931, le afdeeling No. 1291 en 4e afdeeling No 21/161 hdydende beschikbaarstelling van een bijdrage aan het waterschap „Soester- veen" in de kosten van de verbetering der afwatering van het Soesterveen (No. 21/161). Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van takken van dienst en vaststelling van bedrijfsverordening. (No. 2313). Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. inzake uitbrei ding der waterleiding in den Veldweg. (No. 839). B. en W. stellen vóór: a. de waterleiding in een gedeelte van den Veldweg vanaf de Kerkstraat tot het perceel, kad. H. 4615, ter lengte van on geveer 200 M. te doen aanleggen, en te garandeeren, dat door die uitbreiding ge durende tenminste vijf achtereenvolgende jaren zooveel water zal worden afgenomen, dat de jaarlijksche bruto-opbrengst daar- De heer Gasille meent, dat de uitgaven van tenminste overeenkomt met 15 pCt. der aanlegkosten dier uitbreiding, welke garantie f207.90 per jaar bedraagt. b. de eventueel uit de sub 1 bedoelde garantie voortvloeiende kosten te bestrij den uit de desbetreffende post der ge- mcentebegrooting. Aangenomen. 9. Vaststelling van: a. de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920 over het jaar 1925 voor d4*- bijzondere scholen. (No. 110). b. de voorschotten ingevolge art. 103 der L.O. wet 1020 voor 1932 aan de bijzon dere scholen. (No. 110). Aangenomen. 10. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van medewerking aan de vereeni ging j.Een School met den Bijbel te Soest" voor het aanschaffen van eenige leermidde- en voor de U.L.O. School met den Bijbel, zulks wegens invoering van het vak handels- rekenen en boekhouden. (No. 2267). Aangenomen. 11. Behandeling van een verzoek van H. Huisman, J. van Garderen, en G. Strum- pel, woonachtig in de buurtschap Staal- wrjk, wier kinderen de op meer dan 4 K.M. van hun woning verwijderde school te Hees bezoeken, om de vergoeding voor de reisgelegenheid dier kinderen ingevolge art. 13 der L.O. wet 1920. (No. 2269). Aangenomen. 12. Behandeling van een adres van den Soester Besturenbond houdende verzoek om bij de regeering aan te dringen op rang schikking van de Bouwvakarbeiders onder de crisis-werkloozen. (No. 2347). B. en W. stellen voor adressant te ant woorden, dat blijkens statistische verge lijkingen van den toestand van dezen winter met aie van vorige winters, in de gemeen te Soest een zoodanige crisiswerkloos heid in de bouwvakken heerscht, dat er aanleiding zou bestaan op dit verzoek schrift in te gaan. De Voorzitter wil den leden van den Raad in de pauze de gelegenheid geven om zich van de cijfers te vergewissen, om dan na de pauze deze zaak tot een beslis sing te brengen. Ondanks een krachtig maar kort plei dooi van den heer Busch om het voorstel van B. en W. maar aanstonds in stem ming te brengen, wordt, mede op instiga tie van den heer Gasille, punt 12 tot na pauze uitgesteld. 13. Benoeming van een lid der commis sie van Taxatie der gronden van het grond bedrijf wegens het niet-aannemen zijner be noeming door G. Hilhorst Az. (No. 217). B. en W. bieden een dubbeltal aan, be staande uit de heeren: M. Sukkel en W. van der Leek. Nadat de voorzitter erin geslaagd is eenige leden het zwijgen op te leggen, die willen spreken over het al dan niet onbevooroordeeld zijn van deze candida- ten en eventueele tegencandidaten uit den Raad, wordt een stemming gehouden, waarvan de uitslag luidt: de heer Van der Leek 6 st.de heer Sukkel 4 st.; de heer Beekman 3 st.blanco 1 st. De uitslag der eerste herstemming is: de heer Van der Leek 7 st.de heer Beek man 4 st.de heer Sukkel 3 st.die van de tweede herstemming: de heer Beek man 8 st.de heer Van der Leek 3 stv zoodat benoemd is de heer Beekman. 14. Benoeming van een lid der commis sie tot wering van schoolverzuim te Soest, wegens het niet aannemen zijner benoeming door P. J. Dekking. (No. 150). B. en W. geven in aanbeveling de hee ren C. H. Zaalberg van Zeist en G. Tim mer, waarvan de eerste 9 st. en de laatste 4 st. op zich vereenigt, zoodat de heer C. H. Zaalberg van Zeist is benoemd. 15. Crediet-aanvrage van B. en W. voor rioleering van een gedeelte van den Korte Melmweg. (No. 1804). Voor het aanleggen dier rioleering, waartoe is besloten in de Raadsvergade ring van 11 Nov. 1931, moet aan de Ne derlandsche Spoorwegen jaarlijks f 41.50 worden betaald. Thans zal de rioleering anders worden gelegd, waardoor de kos- ten ervan f 2662.50 zullen bedragen, d.i. f479.60 meer dan het in de Raadszitting van 11 Nov. 1.1. verleende crediet. De heer Grootewal vindt die directe uit gave van f 1479.60 te groot in vergelijking met de jaarlijksche uitgave van f41.50, waartusschen toch practisch kan worden gekozen. Als men aanneemt een rentestan- daard van 5 pCt. is het thans gevraagde duurder dan de door de Spoorwegen voor geslagen oplossing. Wethouder Lodeesen wijst er echter op. dat de gemeente nu stellig ook meer waar voor haar geld krijgt. Zou eerst slechts een rioleering worden gelegd in de grep pel langs het spoorwegtalud vanaf het Kerkpad tot den Lange Brinkweg, thans wordt de bestaande rioleering, gelegen in het Kerkpad het viaduct tot den Korte Melmweg, verlegd en voorts een riolee- rinng aangebracht vanaf het Kerkpad in den Korte Melmweg naar den Korte Brink- weg en vervolgens in den Lange Brink- weg onder het viaduct" naar de sloot langs den Grooten Melmweg, waarop andere rio leering kan worden aangesloten. Het is dus alleszins de moeite waard! Het gevraagde crediet wordt dan toe gestaan. 16. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een ontheffing van art. 9 der Bouwverordening aan W. van Breuketen ten behoeve van den bouw van een woon huis op den hoek Julianastraat-Nassaulaan (No. 2348,) (kwestie van overschrijding der rooilijn). Aangenomen. 17. Vaststelling van: a. een besluit tot openbare verhuring van landerijen in gemeente eigendom (No. 1057), n.1. een vijftal perceelen. De heer Busch stelt voor, perceel 1 voor dit jaar uit te schakelen in verband met de hangende plannen tot het stichten van een Zwembad. De heer Endendijk sluit zich hierbij aan De heer De Bruijn wil ook het eerste perceel uitschakelen, en dan de vier an dere perceelen niet voor drie. maar voor twee jaren verhuren. Het aldus geamendeerde voorstel wordt aangenomen. b. een besluit tot het in schenking aan vaarden van een strook grond. (No. 1076); van den heer P. J. Bosboom, Kuninginne- laan 89, ten behoeve van de verbreeding van dien weg tot 12 M. Aangenomen. twee besluiten tot onderhandsche verhuur van grond. (No. 168); le. aan A. van 't Hoenderdal le Hilver sum een perceel aan de Laanstraat voor fü.72 per jaar; 2e. aan J. W. Adams le Soest eenigü perceelen weiland voor fl.30 per Are per jaar. 'Aangenomen. Behandeling van eenige aanvragen om koop, huur en in erfpacht geven van grond. a. N'o. 2302. Twee perceelen aan de Bcckeringh straat. B. en W. stellen voor de koojpprijs niet op 2 gld. maar op f 1.75 per M2. vast te stellen. De heer Nooder zegt, zelf in de Com missie van het grondbedrijf aan de prijs van f 1.75 te hebben medegeholpen: maar achteraf is het spr. gebleken, dat met deze prijs de exploitatie niet loonend zal blijken, waarom spr. dit punt weer naai de Commissie wil terugzenden. De prijs van f 1.50 wordt dan echter overwogen, in stemming gebracht en aangenomen. b. No. 2315. Door den heer M. Schef- fer te Soesterberg is prijsopgaaf gevraagd voor een gedeelte bouwterrein aan de Lui tenant Koppenlaan gelegen. B. en W. sluiten zien aan bij het prae advies van de Commissie van bijstand- Grondbedrijf, en willen de koopprijs op f2.50 per M2. bepalen. De heer Grootewal merkt hierbij op, dat noodzakelijk is, dat men in de Commissie vergaderingen beter wordt voorgelicht.» Het blijkt telkens dat men de zaak van te voren niet goed kon bezien, en dan gaat men achteraf zijn meening wijzigen. Zoo acht spr.. dat de prijs van f2.50 op f2.moet worden teruggebracht. De heer Endendijk wijst erop, dat men bij de bepaling der prijzen van bouwter reinen moet rekening houden met de tijds omstandigheden en waar alles is gedaald en de lijn nog afwaarts is,, acht spr. de prijs van 2 gld. in die geval voldoende. De heer Busch ondersteunt dit en voert in den breede het woord over het plan om arbeiderswoningen te bouwen, een plan, dat op alle mogelijke wijzen moet worden bevorderd, en waarvoor zeker geen be zwarende prijzen moeten worden bedon gen. De Voorzitter deelt mede, dat de taxa tieprijzen voor dezen grond in 1928 nog f 1.50 waren, maar de boekwaarde is f 2.15. Hierop stelt de heer Gasille voor om de prijs van f 2.25 te bedingen. Dit laatste wordt door den Raad aan vaard. c. No. 2350. De heer D. Keijzer, Lang' Brinkweg 31 vraagt in huur een perceel aan de Pieter de Hooghlaan. B. en W. stellen voor een huursom van 5 gld. Aangenomen. d. No. 2240. De heer G. H. A. £imon vraagt in erfpacht een stukje grond, om daarop een houten huisje te bouwen- B. en W. adviseeren om verschillende redenen, o.a. ontsiering der omgeving en brandgevaar, hierop niet in te gaan. De heer Busch wil zich eens voor dit zaakje spannen- Spr. acht het ongemotiveerd en dus on billijk, dat de heer Simon maar steeds wordt nagejaagd gelijk een wild dier. Hij doet toch niemand overlast aan! 't Is he ter, wanneer aan dezen persoon zoo goed als aan ieder ander grond in erfpacht wordt gegeven. De heeren Nooder en Gasille verklaren zich sterke tegenstanders van de meening van den heer Busch, waarna de Raad het advies van B. en W. opvolgt. No. 1279. De heer H. Kam,p Jr. vraagt in koop een bouwterrein aan de. Spoorstraat, hoek Rubenslaan, groot 1150 M2. B. en W. stellen voor dezen grond voor alsnog niet te verkoopen, daar de gevraag de grond vermoedelijk benoodigd zal zijn. Aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. tot toetre ding van de gemeente als lid van de Ko ninklijke Nederlandsche Brandweervereeni- ging. (No. 2364). Aangenomen. 19. Vaststelling van een suppletoir ko hier straatbelas ..ing (No. 129). Besluit tot teruggaaf van belasting op publieke vermakelijkheden aan het bestuur der Vereeniging voor Pluimveeteelt en konij nenfokkerij „Soest en Omstreken". (No, 1963). Aangenomen. Aan de orde worden dan gesteld als extra agenda-punten: 1. In verband met het bij de ingekomen stukken sub. 4 behandelde, doet de Voor zitter mededeeling, dat de heer Vellekanip zjjn huis wil verkoopen voor 30.00 gld. Spr. kan persoonlijk, en meent ook dat het College dit niet kan. geen vrijmoedig heid vinden om momenteel een dergelijk bedrag aan te spreken. De heer Busch vraagt, of men zijn ge dachte al eens heeft laten gaan over een eventueel exploitatie-plan. De Voorzitter deelt mede, dat dit in geen enkel opzicht het geval is, waarna de zaak van de baan wordt geschoven. 2. Wat betreft de vragen, gesteld dooi den heer Grootewal naar aanleiding van de notulen, zegt de Voorzilt r, dat hij de ze kwestie van den slachlings-keurings- dienst verre van gemakkelijk acht. Had spr. persoonlijk toegezegd deze zaak te zullen regelen, thans lijkt het het beste om alles maar op den ouden voet voort zetten. Het bedrag van 400 gld. voor e n snelvervoermiddel is beschikbaar gesteld en kan worden besteed. De Vleeschkeu- ringsdienst in Soest heeft maar zeer wei nig personeel, welgeteld ongeveer één en een kwart man. Daarvan heeft het hoofd van dienst, de heer Winter, persoonlijk een auto; de hulpkeurmeester niet. Deze laatste moet stellig ook groote afstanden afleggen, maar met het noodige overleg, kan hij toch op bescheiden wijze van een auto gebruik maken, zonder het geraamde bedrag van 400 j»ld. te overschrijden. Wat voorts den omvang van dien arbeid be treft, spr. kan mededeelen, dat in 1930 door den Keuringsdienst zegge één pro ces-verbaal is opgemaakt, en dat niet zon der dat van een andere instantie een wenk was gegeven; in 1931 is geen enkel pro ces-verbaal opgemaakt. Men mag alzoc aannemen, dat de fraude onder de Soester slachtersbazen een uiierst geringen om vang lieeft. Spr. vraagt zich nu af, of deze dienst een volledige en steeds ter beschikking staande auto moet bezitten. Kan een motorfiets niet heel goed vol doen Ja, met een motorfiets kan men vele plaatsen bereiken, die per auto on mogelijk bereikt kunnen worden. B. en W. achten daarom verhooging van de 400 gld.-post niet noodig! De heer Nootler wil van de statistische mededeelingen des burgemeesters om Tent de proces-verbalen niets zeggen. Maar een feit is, dat de keuringsdienst best werk verricht, waarvan de gemeente toch maar vele baten ondervinden mag. Spr. is van oordeel, dat men een bekwamen ambte naar uient te appriceeren. De Voorzitter zegt, dat de man zeker wordt geappriceerd, maar het is hier geen kwestie van appreciatie! Een bescheiden gemeente als Soest moet ook bescheiden blijven in haar operalies! De heer Busch vindt, dat de hulpkeur- jpieester toch moet geholpen worden; kan het niet op dezen post gevonden worden, dan moet zijn salaris maar verhoogd! De inkomsten middels dezen dienst zijn im mers de laatste jaren uitstekend vooruit gegaan. En de gemeente dient te zorgen, en kan ook zorgen, dat een instelling van zoo hoog volkshygiënisch belang, die- bovendien zoozeer rendabel is, te beschik ken heeft over behoorlijke middelen. Spr. wil een Commissie benoemd zien, die tot taak heeft te onderzoeken, of hier een rij wiel voldoende is, of dat een snelvervoer middel noodig is. De Voorzitter: U zegt: snelvervoermid del, maar daar gaat het niet over: een motorfiets is ook een snelvervoermiddel, en die kan de man van mij krijgen, dat kost ons niet meer dan 400 gld. Als er een commissie moet worden benoemd, dan heeft deze te onderzoeken of een „auto", zeer concreet: een „auto" strikt noodza kelijk is. En wat betreft de verdienstelijk heid van den hulpkeurmeester: de ge meente kan toch maar niet aan iederen goeden ambtenaar een automobiel cadeau doen! De heer Grootewal vindt het niet zoo erg, dat B. en W. de post niet van f400 op f 500 wil brengen, maar wel is het ab soluut onjuist, dat toegezegd wordt een afdoende oplossing te zoeken, en dat men achteraf zegt: we laten 't maar zooals 't is: dat is geen houding! De heer Gasille oordeelt dat men veel te veel stof opwerpt voor zulk een abso- luut-overdreven en opgeschroefde zaak. Een hulpkeurmeester kan net zoo .goed als een ander fietsen- En als de afstand eens wat grooter is, of op één dag teveel, dan kan bij uitzondering een auto gehuurd worden. Zoo zou men voor een bepaald aantal K.M. een auto beschikbaar kunnen stellen; zulk een regeling ware te treffen, en zou zeker geen 400 gld. kosten! De heer Enüendijk wijst op een fout in de redeneering van den burgemeester: de auto van het hoofd van dienst is iets van particulier karakter, en kan dus voor de gemeente geen argument zijn. En spr. kan zich levendig voorstellen, dat de hulp keurmeester in een zoo uitgestrekte gemeente, waarin bovendien zoo weinig personeel aan dezen dienst is verbonden, aan 400 gld. te weinig heeft. Spr. wil de post verhoogd zien. De heer De Bruijn herinnert aan een paar andere zaken, waarmee ook de laks heid van B. en W. tot het nemen van een initiatief kan worden aangetoond. Hoe staat het met het verziek \an cLnAmers- foortschen slachter, die van ons slacht huis wil gebruik maken? Dat kan toch geld in kas brengen en een bestaande industrie zou er mede gebaat zijn! En die aanvrage om een wors.fabriek: B. en W. komen maar niet met voorstellen en staan de ge zonde ontwikkeling der gemeente en dus den bloei daarvan in den weg. De Voorzilter zegt, dat hem, noch het college van de wors.fabriek iets bekend is, en wat het eerste betreft: de oplossing er van was niet gemakkelijk en daardoor bleef de zaak voorloopig in portefeuille. Inmiddels is er een algemeene heftig heid ontstaan, en niet zonder moeite weet de Voorzitter de beroerde gemoederen tot kalmte te brengen. ue heer Busch wil nogmaals met klem accentueeren, dat de persoon in kwestie van dokterswege is afgekeurd voor het berijden van een motorrijwiel. Is het mis schien, omdat van Liberale zyde wordt beweerd dat er 600 millioen menschen te veel op den aardbodem rondloopen, dat men aan dezen man het verbodene als plicht wil opleggen, en zijn leven roeke loos in gevaar wil brengen? Het voorstel van den heer Busch, om een Commissie van onderzoek in te stel len wordt in stemming gebracht en aange nomen. Benoemd worden de heeren Groo tewal, Hornsveld en Nooder. 3. Rondvraag. a. De heer Nooder wil dat B. en W. een verandering der overeenkomst met de N.V. Het Slachthuis in voorbereiding nemen, waardoor in den vervolge drie leden door den Raad worden benoemd. Zal in overweging genomen worden. b. Mej. Funke voert een warm plei dooi voor de werklooze jeugd. Deze heeft naar spr. oordeel de bescherming der ge meente van noode. Zedeljjk bederf kan het gevolg zijn van werkloosheid, en hier is voorkomen niet alleen beter, maar wel licht ook goedkooper dan genezen. Daar om wil spr. van gemeentewege ontwikke- 1 een inn huv JOJ Soe G. JA1 ME Sne Soe Iv Voor voor ringhs 2 jon. Willen Biedt van g< weg 1: Een f lani: kamer: bijkeul schuui aanvaa Centra, WERÏ „HET Soeste Ruime Zuider Voor behoe\ met fl fortlaa Mooie gezin. Brieve opgav» Linne: heerer Korte „HET Soeste van p ttaat No. 2 jonge ve va: het bu Gevraj beipla hiedin) Door ter ovt Brieve dit bla Wegen Maart gevraa Talma] G] „Het Soester L

De Soester | 1932 | | pagina 2