2e BLAD mwF\ ut L. J. HOKSBERGEN Meylink's Fotohande! m Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Burgerlijke Stand Predikbeurten. 1P HP SP Si B 1 lül im jj ÉH IÉ lï IS li! Ilfj H m S Sport. behoorende bij „DE S O E S T E RA van Zaterdag 20 Febr. 1932. No. 15 VERGADERING R.K. KIESVEREEN. op Maandag 15 Febr. 1932. De voorzitter opent de vergadering met gebed, werpt een terugblik over 1931, geeft den uitslag van Prov. Staten en gemeente raadsverkiezing weer, dankt de bestuurs leden, propagandisten en leden voor de ac tieve medewerking. Hij wenscht den vertrekkenden Z.Eerw. heer Pastoor Mölder een spoedig herstel toe en stelt voor aan Z.Eerw. een schrijven te richten, waarin hein dank wordt ge boden voor alles wat hij voor de R.K. Kies- vereeniging heeft gedaan, en een spoedig herstel wordt toegewenscht, welk voorstel met applaus wordt aangenomen. Notulen onveranderd goedgekeurd. Jaarverslag Secretaris eveneens, ook de rekening en verantwoording van den Pen ningmeester over 1931. De commissie van contróle geeft accoord- bevinding. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. DIERENBESCHERMING. Goed tehuis gezocht voor groote Waak hond, gratis. Aankomen loopen, gestroomde basterdherder. Inspecteur Dierenbescher ming, Kolonieweg 13. VEREENIGING VOOR JEUGD HERBERGEN IN GOOI EN EEMLAND. In overleg met het Comité van bijstand voor de jeugdherberg de Heidebloem, on der eerevoorzitterschap van den burge meester van Soest en de bestaande groep Soest voor Jeugdherbergen, tracht de Vereeniging voor Jeugdherbergen in Goo: en Eemiand thans te komen tot oprichting van een afdeeling Baurn-Soest, teneinae, jeugdherberg werk ook in deze gemeenten een meer blijvend karakter te geven- De oprichtingsvergadering daartoe zal plaats hebben op 23 Febr. a.s.. te 8.30 uur in het gebouw Religie en Kunst te Soest, terwijl dan tevens getracht zal worden een definitief afdeelingsbcstuur te vormen. In aanmerking nemende de algemeene cultureele waarde van het jeugdherberg- werk, dat geheel neutraal staat tegenover welke polLieke of godsdienstige gezind heid dan ook, hopen wij op uw medewer king te mogen rekenen. Lezing Bijenteelt. Dinsdag 16 Februari 1.1. hield de heer W. A. van Elmp bijenteeltleeraar te Soest, in het „Sta ïskoffiehuis", daar toe uitgenoodigd door de afd. Soest van de Ned. Ver. tot bevordering der bijen teelt, zijn tweede lezing voor deze vereeni ging, met als onderwerp: „Het voederen der bijen, in 't bizonder het drijfvoeren of speculatief voeren". Aanwezig waren 22 personen, w.o. ui Soesterberg en Amersfoort. (voorheen K FRF.SE Hofleverancier! BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooreo en bezorgen Waar èn de jonge imkers in dit onder werp veel leerzaams zouden vinden, èn deze stof bizonder practisch nut had, èn daarbjj het bijenvoeren een der eerste werkzaamheden van vele imkers zou zijn in het komende bgenseizoen, noemde spr. de keuze van deze stof een gelukkige. Het voederen der bijen heeft niet als eenigste doel het aandrijven tot broedaan- zet, maar er is ook het noodvoeren. dat een te licht wintervolk van den hongers nood moet redden, het opvoeren in den nazomer met suiker voor de inwintering. het voeren van een volk bij het toezetten van een nieuwe koningin, met het doel, het volk tevreden te stemmen, opdat het nieu we moertje aangenomen wordt en het drijfvoeren of speculatief voeren, waarbij beoogd wordt de brocdaanzet sterk aan te drijven, met het gevolg, dat over eenigen t(jd veel broed, en nog iets later een mas sa bijen in het volk gefokt zijn. Het principe van het drijfvoeren is fei telijk dit, dat door het voeren der bijen de koningin op haar beurt ook sterker gevoed wordt, waardoor haar eierstokken zwellen en zij meer ei.jes gaat leggen. Dit kan gaan tot 1500 h 2000 eitjes per dag. Nadat spr. eerst algemeene regelen v tor het voeren gegeven had, waardoor elk imker zich moet laten leiden, telkens als hij voert, werd de eigenlijke kern van de le zing: 't drijfvoeren zelf puntsgewijze bespro- ten en van alle kanten volledig en prac tisch toegelicht. Hierbij demonstreerde de heer van Elmpt verschillende meeg brachte voeder toestellen, van de eenvoudige en zelf ge fabriceerde, tot de meer gecompliceerde en dure. Het recept voor het bereiden van krachtvoer voor de bijen, beslaande uit honing, suiker, rauw ei en melk, werd nachtegaalstraat 9, utrecht TELEFOON 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen ApWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteerirg ALBUMS door verschillende aanwezigen genoteerd en zal zeker over eenigen tijd hier endaar wel toegepast worden. De voorzitter dankte uit naam van alle aanwezigen spr. voor de zeer interessante uiteenzetting. Na het stellen van eenige vragen, volg de nog een bespreking over verzekering van bijenvolken, waarna te ruim 10 uur de bijeenkumst werd gesloten. Crisis-Comité. Aan genoemd comité zal door de V.V. Esvac een bedrag van f29.50 worden af gedragen, het batig saldo van den gehou den feestavond. Pastoor Müller. Naar w\j vernemen heeft Pastoor Müller eervol on'.slag gevraagd, wegens gezond heidsredenen. POST EN TELEGRAAF. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zyn. Terugontvangen in de 1ste helft der maand Februari 1932. Brieven Binnenland. 1 Mej. G. Berends, Almelo. "2 R. de Bruin, Utrecht. 3 Mevr. J. de Kadt, Bilthoven. 4 G. Njjboer, Asdam. 5 Mej. Bertha v. d. Pol, Soest. FILMAVOND VOOR MAGGI'S PRODUCTEN. Woensdagmiddag en -avon gaf de firma Maggi's Prod. 'n filmavond, welke flink be zet was in hotel „Eemiand." Ongeveer 8 uur opende de heer H. L. Melcher dezen avond, heet allen welkom en verzoekt die menschen, die nog nooit met de Mag gi's producten hebben kennis gemaakt, de ze nu te proeven en ook te gaan gebruiken. Spr. laat daarom 3 films zien en zegt, dat NEDERLANDSCFÈ MIDDENSTANDS BA UK N.V. Kantoor Soest, v. Weedestr. 11 SPAARBOEKJES VAN BOVENGENOtMDE 1NSTFL- L1NG KUNNEN VANAF HE DEN TER RENTE-BIJSCHRIJ VING WORDEN AANGEBO DEN. De Directie Maggi een doelmatige voeding is. Tegen woordig wordt meer de aandacht geves tigd op de voeding; vroeger werd er bij groot- en overgrootouders een menu klaar gemaakt met verschillende pappen, thans eet men soep en maggi stelt U daartoe in de gelegenheid; 19 verschillende soepen kan men klaar maken. Ook wordt thans meer van de menschen gevergd, zoodat men een krachtig voedsel noodig heeft. Het Holland, sche volk staat bekend dat het steeds ste vig voedsel gebruikt. Nu is de vraag niet hoe eet men, maar door de afwisseling eet men de soep, kan men deze bij de maaltijden aanpassen, du6 net als in Frankrijk, Zwitserland en Duitsch- land, gebruikt men dagelijks soep. Soep bevat vele goede stoffen, die wij noodig heb ben. Te zware soep vooraf beneemt de eet lust. Maggi is de 1ste firma die in i880 is be gonnen in Kempttal in Zwitserland. Daar na noemde men de verschillende gerechten der Maggi's prod. op, waarna de bezoe kers een kop bouillon werd aangeboden. Op de Maggifabriek werkt 1500 man, alles is er even zindelijk en hygiënisch, dit liet de film duidelijk zien. Na het 1ste deel werd men weer op Windsorsoep getracteerd, welke geen vleesch bevat. De volgende film gaf een kijkje op de mooie sneeuwvel den, waar de Skisport ook niet aan ont brak. Het geheel was dus een geslaagde avond. Maggi kan, wanneer de soep is be vallen de voordeden daarvan spoedig te gemoet zien Spreker dankt allen voor de belangstelling en hoopt, dat degenen, die nog geen kennis er mede maakte, dit alsnog zullen doen, want dat is hoofdzaak der de monstratie. VREDES-ACTIE. Het Bestuur van de Vereeniging „Kerk en Vrede" alhier, deelt ons mede, dat het in hare bedoeling ligt om Vrijdag 4 Maart a.s. des avonds te 8 uur in het gebouw Re ligie en Kunst, Rembrandtlaan 20 alhier, een Openbare Bijeenkomst te houden. Mr. K. P. van Westen Jr., die alhier geen on bekende is zal daar het woord voeren met het onderwerp: „Het dwaze Gods is wijzer dan de men schen en het zwakke God is sterker dan de menschen". In dit onderwerp zal Mr. van Westen trachten aan te toonen dat oorlog princi pieel onaanvaardbaar en practisch waan- zin is. Verdere bijzonderheden omtrent deze bij eenkomst zullen in een eerstvolgend num mer van dit blad bij advertentie worden bekend gemaakt. SLOT BAL. Donderdag 25 Februari a.s. wordt door de bekende dansleeraar H. Bouma alhier in dc zalen van Hotel Ockbuijsen een slot- gegeven, dat zeker, zooals wij het ge wend^ zijn, wederom zal slagen. Een strijkje van personen en de heer cn mevr. van uin uit Hilversum zullen de avond opluis teren Het beloofd dus weer een gezclligen avond te worden. Het wordt dus een avond van klank, kleur en lijn. Zie verder annonce. DANSEN IN HOTEL „BOSCH EN DUIN". Op Woensdagavond, 24 Februari e.k. wordt in hotel „Bosch en Duin", een Sneeuwfeest gegeven, tot sluiting van de danslessen. Ieder, ,die nog eens flink wil dansen, raden wij aan van deze gelegen heid gebruik te maken. Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie in ons blad. COMPETITIE DAMMEN. Dinsdagavond j.1. vond onder groote be langstelling, ook van de zijde der Utrechte, naren, de returnwedstrijd tusschen Soest en „Ons Genoegen" plaats. Ook van de damclub Baarn waren enkele spelers aan wezig,- omdat bij een overwinning van Soest, Baarn vrij zeker kampioen zou zijn. Soest zal echter dezen wedstrijd wel met 911 verliezen, wat intusschen tegen O.G. een mooi resultaat is. Er is van weerskanten fel gestreden, zoo dat na ruim 3 uur spelen, de kansen nog gelijk stonden. Een gelijk spel was bijna bereikt, toen aan een der borden een re misestelling verloren werd. De voorloopi- ge uitslag is l11, doch bord 1 staat vermoedelijk gewonnen. De gedetailleerde uitslag luidt: Soest I O.G. I 1 H. BakkerE. van Rees XX 2. D. StaalD. de Zwart 02 3. H. Bakker JrA. G. de Zwart 20 4. S. de ZoetJ. Holtman 02 5. Chr. BakkerL. W. Bergveld 11 0. J. C. de Boer—A. van Oosterom 02 7. D. F. VoigtT. J. Garms 20 8. D. Waal—J. Brand 1—1 9. P. FloorA. Kouimans 11 10. G. J. ter HaarJ. B. Wind 02 Voorloopige uitslag 7—11 JAARVERGADERING SOEST-ZUID. Onder leiding van den Voorzitter, den heer A. D. van Krieken., vergaderde Woens dagavond de vereeniging Soest-Zuid in „De Gouden Ploeg". De opkomst was weinig talrijk. Na opening en voorlezing der no tulen van de vorige bijeenkomst deed de voorzitter verschillende mededeelingen. In dezen crisistijd, aldus de voorzitter, moet tot soberheid in wenschen worden aangemaand. Dit neemt niet weg, dat be langrijke zaken zeker onder de aandacht van B. en W. mogen worden gebracht en de verbeteringen moeten zich niet enkel be. palen tot Soestdijk. Over de bereikte resultaten deelde de voorzitter mede. dat over enkele weken het verkeershuisje aan de Birktstraat» tegenover de Eikenlaan, zal worden aanbesteed. De gemeente betaalt de helft der kosten. De exploitant van de autobussen heeft ook een bijdrage toegezegd, die naar men hoopt nog zal worden verhoogd. Omtrent den overweg bij den Nieuweweg kan worden medegedeeld, dat de ontwerper van het uitbreidingsplan zich daar een tun nel heeft gedacht. Het gemeentebestuur is met de spoorwegdirectie in onderhande ling. De verbreeding van den Verlengden Kolonieweg kan worden aangebracht. Het R.K. Armbestuur wil een strook afstaan, terwijl de gemeente zelve ook nog grond heeft ter plaatse die voor verbreeding kan worden aangewend. Omtrent de tarieven van de waterleiding zullen B. en W. nogmaals met de directie van deze maatschappij overleg plegen. De directie schijnt niet erg toeschietelijk te zijn. De verbetering van de Eikenlaan is reeds een feit geworden door eenvoudige teerbe- sproei'ing, over enkele maanden nog eens te herhalen. Er is groote kans dat nog een lichtpunt in de Henriëtte Blaeckweg zal worden aan gebracht. De banken aan de Soesterberg- schestraat zullen dit voorjaar verplaatst worden naar de overzijde van den weg. De afdoende verbetering (bestrating) van den GallenkampPelsweg constateert spr. met voldoening. De Ossendamweg zal hoogstwaarschijnlijk worden verbeterd zoo als de Eikenlaan is gedaan, dus door teer- besproeiïng. De verbetering van de Spes- terbergschc straat kan van gemeentewege alleen niet gedaan worden. Men heeft zich gewend tot het provinciaal bestuur om subsidie. Voor een verkeersweg als deze acht men algemeen deze subsidie alleszins billijk. De boomen aan den Nieu weweg zijn voor het meerendeel gekapt. De verbetering is dus begonnen. Wanneer de eigenaren der aangrenzende perceelen nu maar algemeen medewerken door af stand van stukjes grond, komt alles wel in orde. De Parklaan is slecht maar ook deze zal worden verbeterd. Een reorganisatie van den ophaaldienst van huisvuil is bij de gemeente in bewer king. Al deze resultaten zijn door vriend schappelijk overleg verkregen. Spr. con stateert dat het bestuur van Soest-Zuid bij B. en W. en de directie van openbare wer ken steeds een open oor heeft. De toon is steeds welwillend en de resultaten bevredi gend. Het bestuur heeft gemeend uit propagan distisch oogpunt iets voor de leden te moe ten doen en men had gedacht een filmavond te moeten organiseeren. De kosten van zulk een avond zullen zoo ongeveer f 36.be dragen. Na eenige besprekingen wordt dit plan goedgevonden. Twee leden met een der bestuursleden zullen het plan uitwer ken. Bij de rondvraag kwamen verschillende wenschen van de leden naar voren als: Papiermanden in het wandelbosch; de door graving van den Stompert; klachten over de baldadigheid van jongens op het plein tje aan de Soesterbcrgschestraat; het par keeren aan een zijde in de Torenstraat; gasbuizen in de Bosstr., den Blieklaan en Schoolstraat; verbetering van de bocht in den Blieklaan voor het huis van den winke lier De Jong. Vervolgens sluiting. GEVONDEN VOORWERPEN. Een handschoen Een gonjezak, inhoudende 14 ledige zakken Een schaar Een portemonnaie, inhou lende eenig geld Een kinderhandschoen Een huissleutel. BEVORDERD.! Met ingang van 1 Maart a.s. is onze plaatsgenoot, H. den Ouden, die sedert ruim 12 jaar in onze gemeente als rijksveld wachter brig. tit. is werkzaam geweest, be vorderd tot rijksveldwachter Brigadier te Amsterdam, zoodat hij met ingang van dien datum onze gemeente gaat verlaten. Den Ouden heeft zich hier doen kennen als een plichtsgetrouw ambtenaar, en was dan ook bij colléga's, waarmee hij altijd op voortref felijke wijze heeft samen gewerkt, cn bur gerij zeer gezien, zoodat zijn collega's al hier, alhoewel zijn bevordering van harte toejuichend, hem noode zien vertrekken. I RECHTZAKEN Dinsdag 8 Maart zal zich voor de Recht bank te Utrecht hebben te verantwoorden J. B ter zake het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen. NIET STEEDS IS DE LIEFDE BESTENDIG VAN DUUR. Omwonenden van het woonwagenkamp vroegen assistentie der politie, daar een man daar zijn vrouw met een mes bedreig de. Een tweetal agenten begaf zich der waarts, en hiel 1 toezicht totdat de rust her steld was. De vrouw, die gevlucht was. vond het veiliger niet terug te keeren. ECHTELIJK LIEF EN LEED. Jongstleden nacht werd de hulp der poli tie ingeroepen door de echtgenoote van J., die door haar man, die te veel aan bachus geofferd had, buiten de deur was gezet. Met de politie begaf zij zich weer naar haar woning, doch manlief had zich blijkbaar ter ruste begeven, en was niet wakker te krijgen. Zoodat de vrouw haar nachtrust in een hotel moest zoeken. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar trico dames-handschoenen. Een rijwielbelastingmerk Aangeloopen een hondje. AUTO-ONGEVAL. In den nacht van Maandag op Dinsdag j.1. omstreeks 1.30 uur, had op de Amers- foortschestraat te Soes'terberg een vrij ern stig auto-ongeval plaats. De garagehouder E te Zeist, reed ten 1.45 uur met een luxe auto, die hij in repa ratie had voor proefrit naar Amersfoort en terug, waaraan twee vrienden deelnamen Terug komende met een snelheid van ±45 K.M., ging plotseling de verlichting (ver moedelijk door kortsluiting) uit. Doordat de bestuurder geheel rechts van den weg reed en plotseling in het duister reed, botste de wagen kort daarop tegen een boom nog voor hij tijd had om te stoppen. De auto werd daardoor geheel vernield en sloeg om. Een der medereizigers bekwam hier door een gebroken pols en de ander een lichte verwonding aan het hoofd. De heer van de Broek, hierdoor wakker geschrok ken, bracht de twee gewonden onmiddellijk met zijn auto naar het ziekenhuis te Zeist, en stelde de politie in kennis. De auto was niet verzekerd. Een schade post voor de garagehouder, die echter won der boven wonder met den schrik er af kwam. De politie stelde een nader onder zoek in. PROCES-VERBAAL. Door de plaatselijke politie werd tegen de V. te Amsterdam proces-verbaal opge maakt als verdacht van oplichting en ver nieling of beschadiging van goederen. BLINDENAVOND. De Nederlandsche Blindenbond hoopt op 8 Maart een blindenavond te organiseeren in Huis ten Halve. O.m. zal een zangkoor, uit blinden bestaande, zich doen hooren on der leiding van den heer van der Kolf, di recteur der Prins Alexanderstichting te Huis ter Heide. Ook zal er gedeclameerd worden. Verder zal de heer v. d. Berg in een lezing trachten duidelijk te maken, dat ook een blinde voor arbeid kan worden op gevoed. van 1117 Febr. 1932. GEBORENJohannes zoon van J. G. Strumpel en J. J. van Roest, Laanstraat 92; Johanna Cornelia Antonia Theresia dochter van J. C. Koelink en C. de Leeuw, Talma- laan 15; Hendrik Jacob Albertus zoon van A. van Velzen en R. Webber. Wieksl.weg WZ 9; Cornelis Johannes zoon van J. van Tol en C. M. P. G. van Dam, Lange Brink- weg 39; Cornelis Wilhelmus zoon van C. v. d. Breemer en H. v d. 'Heuvel, Ferd. Huycklaan 2; Marretje dochter van G. M. van Herwaarden en M. van Dijk, Ossendam weg 6; Elisabeth Alida dochter van A. J. Kramer en G. C. Smeele, Kerkstraat 11; Rika Johanna Elisabeth dochter van P. D. van Zutphen cn E. Gilles, Banningstraat 94. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: F. Maroschck en W. Wallet. H. van Rootselaar en D. Strumpel. OVERLEDEN: Hendrika Geertruida van Brienen, .31 jaar, gehuwd met A. v. d. Broek, Soesterb.straat 131; Johan Coenraad Kooge, 69 jaar, gehuwd met H. W. Hoo- gendijk,, Van Lenneplaan 6. Vestiging van 1117 Febr. 1932. C. G. Leffel met vrouw van Weesp naai Lange Bergstraat 8; J. J. M. de Veer van Leersum naar Veldweg 1; M. Bink van Leiden naar Soesterb-straat 125; J. M. de Wal van Putten naar Soesterb.straat 125; H. Coljee met vrouw van Zeist naar An- driessestraat 12; A. Slotboom van Valburg naar Amersf.straat 93; II. W. Ran van La ren (N.H.) naar Soesterb.straat 51; W. A Tekenbroek met gezin van Wageningen n. Julianastraat 50c; K. Nowtzki van Hemer (Dld.) naar Soesterb.straat 125; G. van Put ten van Laren (N.H) naar van Weedc- straat 5; M. J. van Zanten met vrouw van Zeist naar Banningstraat 64; J. L. Vos van Amsterdam naar Verl. Postweg 14; O. Wes_ sel van Zeist naar Lindenlaan 4B; M. C. van Loo van Utrecht naar Burg. Grothe- straat 11. Vertrek van 1117 Febr. 1932. E. G. A. Schenk van Julianastraat 20 n. Hilversum, B. Toussaintstraat 37; F. van Asten van Soesterb.straat naar Alphen a.d. Rijn, G. Borgcsiusstraat 14; H. M. Menge van den Blieklaan 29a naar Bloemendaal, Brederodcweg 54; G. B. Butzelaar van K. Brinkwcg 10 naar Den Haag, Stationsweg 151; M. Wiss van Laanstraat 58 naar Baarn, Rozenstraat 8; R. Jongerden met gezin van Nieuwstraat 19 naar Baarn, Nw. Schoonoordstraat 18; B. A. Blok van Kerk- pad ZZ 44 naar Den Haak, Conradkade 57; Th. Terpstra van Hartweg 32 naar Ferwer- deradeel; S. C. Drost van Hcllingweg 6 n. Hilversum, Beethovenlaan 24; W. Ruster van Beckeringhstraat 23 naar Den Haag, Eerbeeklaan 23; G. J. Knirim van Rade- makerstraat 25 naar Cothen, Dorpstraat 80; W. D. van Fulpen van W. Toplaan 7 naar Amsterdam, Overtoom 328; W. J. Thoomes van Mendelssohnlaan 2 naar Utrecht, P. C. Hooftstraat 3bis; G. Th. Hilhorst van Steen hofstraat 63 naar Deventer, Zwolscheweg 123; O. van Noggerên van Van Weede- straat 45 naar Hilversum, O. Amersf weg 73; M. M. van Hamersveld van Ossendam weg 12 naar Amersfoort, Soesterweg 87; B. W. Gijtenbeek van Verl. Schoolweg lc naar Amersfoort, Soesterweg 8 boven; P. Kuit met gezin van Banningstraat 72 naar Utrecht, Kr. Nieuwegracht 7; G. Bijlsma van Vaardehoogtweg 8 naar de Bilt, Bilder- dijklaan 62. Verhuizingen in de gemeente van 1117 Februari 1932. E. J. Elberts met vrouw van Schoolstraat 13 naar 11; C. Krol met gezin van Lange Brinkweg 56 naar K. Kerkstraat 7; A. Jan sen van Plasweg 29 naar Soesterb.straat 8; J. W. van Vuuren met vrouw.van Middel- wijkstraat 37 naar Birktstraat 12; B. Wan ningen van Soesterb straat 152 naar Molen- >traat OZ 9; A. J. Kramer met gezin van Molenstraat OZ 93 naar Kerkstraat 11; G. Valkeneer met gezin van Kerkstraat 48 naar Nieuwstraat 19; E. Muis met gezin van le Weteringpad 5 naar Schoolstraat 13; P. van Asch met gezin van Bosstraat 63 naar Molenstraat WZ 3. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 21 Februari 1932 kerk 10 uur; Ds. Groeneveld. Kerk 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. Gerritsen, v. Amers foort. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. - Spoorstraat. Zondag 21 Februari 1932 's morg. 10 uur: De Eerw. Heer W. Mekenkamp, van Harderwijk. 's Avonds 6 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN. SOEST. Zondag 21 Februari 1932 's morgens 10.30 uur: Ds. J. N. Sevenster, van'Bergum. van 1117 Febr. 1932. DAIM RUBRIEK Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adres: Laanstr. 32 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand adres binnen 8 dagen. PROBLEEM No. 1 W. Lisser, A'dam Zwart: 4 1 2 3 4 5 6 16 26 36 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 5 De stand in cijfers luidt: Zwart 3 schijven op 11f724 en dam op 15 Wit 4 schijven op 20222933 en dam op 28. Wit speelt en wint. Bovenstaand probleem is meer een aar digheidsprobleem. Het is hoofdzaak de bedoeling van den auteur geweest, de let ter V te vormen. Met dit probleem vangt weder de nieuwe serie van 10 problemen aan. Zooals bekend is ook voor deze weder een prijs beschikbaar, uitgeloofd door de Red. van „de Soester." Oplossing Probleem No. 9. Stand in cijfers was: Zwart: 3—7/10—20—21 en 29. Wit: 17—19—22—26—31—36—38—40 en 43. Wit speelt 38—33, (29 x 49), 17—12, (49 x 27), 26 x 17!!, (7 x 18), 36 x 24 en wint. Een prachtig stukje. Vooral wit's 3e zet, het slaan naar 17, waarna plotseling de eind- slag voor den dag komt, is zeer verrassend. De goede oplossers van dit probleem worden tegelijk met die van No. 10 ge plaatst. E.S.V.A.C. Voor deze week zijn drie wedstrijden in het Burgem. Dekethpark vastgesteld. Het tweede elftal speelt voor dit seizoen reeds haar laatste competitiewedstrijd. (Juick II uit Amersfoort komt op bezoek, een ploeg, zoowat gelijkwaardig aan Es vac II. Een spannende kamp is te verwach ten, daar het elftal dat wint in de bovenste helft der competitieladdcr eindigt. Het programma luidt: Zaterdag: 2.30 uur: Esvac jun.Baarn jun. 3.45 uur: Esvac adsp.H.V.C. adsp. Zondag: 2.00 uur: Esvac IIQuick II. De overige elftallen zijn vrij. CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK." Soestdijk I—E.V.V. I, aanvang 2 uur. Terrein V.V. Soestdijk N'a eenige weken rust, zal er Zondag a.9. wederom door ons eerste elftal een wed strijd gespeeld worden, n.1. op eigen ter rein tegen EVV uit Eist. In Eist werd ver loren met 51 na een bangen en onrustigen wedstrijd. Maar met het voordeel van eigen terrein en rustige toeschouwers, zal er ze ker beter gespeeld worden. Wil ons eerste de kans op dc bovenste plaats behouden, dan moet er Zondag gewonnen worden, ik zeg gewonnen, want wordt er gelijk ge speeld, dan is zelfs de kleine kans verke ken. maar indien er gewonnen wordt, kan Soestdijk I in gelijk aantal punten eindi gen als DES, en dan is een beslissingswed strijd noodzakelijk. Eerste elftalspelcrs, aan U dc eer, om als winnaar uit het veld te treden, denkt gedurende den gehcclen wed strijd wat er op het spel staat. Speelt een

De Soester | 1932 | | pagina 5