2e BLAD act S3 n Bekendmakingen Officieel. Plaatselijk Nieuwe Soesterberg. Rechtzaken. Sport. ravenna, ïtwaardi- schande van niar- atenheid, van Wil- de oude ?rder van hij ook hobbel- s gelaat haar ge- ikte ze luigd: moeten in Dick's ld?" riep el en, je Idag niet ier som- j, vrou- >elen in- is, of mij, He- terwjjl L'weeet >eten ons William. i'hanedld luisterde •led)- behoorende bij ,,D E SOESTE R'\ van Zaterdag 27 Febr. 1932, No. 17 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat tengevolge van de inwerktreding van de nieuwe Drank wet op 1 April a s. de verkoop van zwak- alcoholischen drank, als b.v. bier voor ge bruik ter plaatse van verkoop ingaande ge noemden datum ook buiten een localiteit niet anders meer mag geschieden dan krach tens eén vevtóVA. vcfteënd volgens deA>epa- lingen der Drankwet. Dientengevolge zullen de krachtens de Algemeene Politieverordening verleende vergunningen om op erven of in tuinen aan het publiek dranken te verkoopen ingaande 1 April a.s. voor wat betreft den verkoop van zwak-alcoholischen drank zijn verval len. Soest, 22 Februari 1932. Burg. en Weth. voornoemd, G. Deketh, Voorzitter J. Batenburg, Secretaris. ONDERBREKING ELECTR. STROOM. Wij verwijzen onze lezers naar een ad vertentie, voorkomende in dit blad, waarin de P.U.É.M. de onderbreking van stroom aankondigd op verschillende dagen en in onderscheidene gedeelten onzer gemeente op 29 Febr, t, 2, 3, en 4 Maart a.s. VREDES—ACTIE. Onder verwijzing naar een elders indi blad voorkomende advertentie, maken wi, de lezers(essen) opmerkzaam op de Open bare Bijeenkomst te houden door de Ver ..Kerk en Vrede", afdeeling Soest, Vrijdag 4 Maart 1932, des avonds te uur in het Gebouw Religie en Kunst, waa V. A woord gevoerd zal worden door Mr K. P. van Westen te Amsterdam. Met he door Mr. van Westen te behandelen >n derwerp hoopt deze duidelijk te makei dat Oorlog principieel en practisch waan COMPETITIE DAMMEN. Dinsdagavond j 1. speelde Soest thoi tegen de Amersfoortsche Damcjub A D.V Soest speelde met twee invallers, dpcx ook A.b.V. was niet geheel volledig. Niet temin is het een spannende wedstrijd ge weest met wisselende kansen. Na 31/i uur spelen waren de eerste drie bordei nog niet beslist en scheen het, dat Soes zou gaan \vinnen. Bord 1 stond zeer goed bord 2 zelfs een schijf voor en -ook bon 3 had wins .kansen. Het kwam echter an ders uit. Bord 1 vergiste zich in een at ruil en verloor na eenige zetten. Bord moest met remise genoegen nemen en hoe wel bord 3 zijn partij won, kon dit nie beletten, dat de wedstrijd verloren was met 49. Overigens had A.D.V. niet te klager over medewerking van Soest, daar ooi, Waal in een moment van damblindh'eid schijven cadeau gaf en daarmee de partij De gedetai.leerde ui slag luidt: Soest I A D.V. I 1 H. BdkkerE. Kroes 0 2 D. StaalJ. Horsmeijer 1 3 H. Bakker Jr.—A. P. Be.ij 2— 4 S. de* ZoeteC. v. Berkenbosch 2 -( 5 Ch. BakkerE. v. d. Wart 2— 6 D. F.. Voigt—C. B. v. d. Bunt 0 7 D. Waal—P. v. d. Harre 0 -£ 8 PFloorTh. v. Barneveld 0 9 M. BakkerC. v. Colignon 2C 10 J. ter HaarG. W. v. Surk.sum 0 CRISIS-COMlTé Het is het Crisis-Comité alhier gebleken, dat door-de Postcheque- en Girodienst te den Haag aan al haar rekeninghouders een circulaire is gezonden, waarbij hen wordt medegedeféld dat hun steun aan het Nati-o- naal Crisfe-Comité op gemakkelijke wijze kan worden verleend door middel van re gelmatige automatische overschrijving 0p Giro No. 186090 van het Nationaal Crisis- Comité te den Haag. Het Crisis-Comité te Soest maakt er even wel de aangeslotenen te Soest op attent dat hun bijdrage, die zij eventueel wenschen te doen aan het Crisis-Comité te Soest door middel van de Postgiro, uitsluitend moeten worden overgeschreven op Giro No. 82720 van den Penningmeester, de Heer A. O. Dammers te Soest. LEESBIBLIOTHEEK. Er wordt getracht een R.-K. leesbiblo- theek op te rchten ten behoeve der patiën ten van Nieuw-Mariënburgh. OPVOERING EENER OPERETTE DOOR KINDEREN VAN HET JEUGD WERK VAN „HET NUT". opmaken om het stuk te gaan zien; wie droomt er niet graag van bloemen en el fen? En hier krijgt men ze in levende lij ve te aanschouwen onder muziek en zang en dans. Bovendien behoeft het Jeugdwerk niet aller steun en belangstelling? De op voedende waarde van deze onschoolsche samenkomsten kan licht worden onder schat en ieder, die blijk wil geven van zijn liefde voor het „Kind", verzuime niet eigen of anderer kinderen van deze opvoering te laten genieten. Het wordt een lust voor oog en oor. Voor kleine beurzen is de generale repetitie op Maandag 29 Febr. toegankelijk A 10 cent; de eigenlijke uitvoering is be paald op Dinsdag 1 Maart; entrée 50 cent per persoon. Op beide avonden opening half acht. Moge er geen plaats onbezet blij ven! VERNIELING. Woensdagnacht te ongeveer half twee, terwijl de bewoners ter ruste waren, werden bij G. K. aan den Wïe"ksloterweg alhier twee glasruiten ingegooid. Twee grooté steenen waren door de rui ten naar binnen gegooid. Eén van de stee- nen had bovendien de lamp getroffen, zoo dat deze eveneens werd vernield. Door de politie wordt een" onderzoek in gesteld. HOENDERPARK „DELIANA" Alhier is opgericht de N.V. Hoender park „Deliana". De vennootschap heeft ten doel de exploitatie van hoenderparken en alles wat daartoe behoort, zooals het broe den en opfokken van kuikens, den handel in eieren enz. De vennootschap is gerech tigd tot deelneming in ondernemingen, wel ke hetzelfde doel beoogen. Het kapitaal bedraagt f 25000, verdeeld in 100 aandeel en van f 250. Van dit kapitaal zijn thans geplaatst en in contanten volgestort 20 aandeelen. To directeur zijn benoemd de heeren K. G. v. d. Veur, ingenieur te Amsterdam en J. Th. F. Wüst, te Soest. EIERVEILING. Op de 24 Febr. dezer gehouden eiervei- 'ing in de Gouden Ploeg werden de volgen- 1c orijzen besteed: f 2,60 tot f 3.10 le soort. Handel vlot. TEUGDW.ERK VAN HET DEP. SOEST DER MIJ. TOT NUT V.H. ALGEMEEN „Als de klokken luiden", heeft Mevr. v. d. Broecke- de, Man hpar operette gedoopt, die zij voor kinderen he?ft gecomponeerd om voor kinderen te worden opgevoerd. Dat ze daar een goed werk mee heeft ge daan, hopen de meisjes van het Nutsjeugd- werk de volgende week te kunnen bewijzen, nadat ze onder goede leiding en met toe wijding het stuk hebben ingestudeerd. Het beloofd dus een fleurige vertooning te wor den in „Religie en Kunst", een opvoering vol Jicht en kleur en vroolijke wijsjes. Eigenlijk moest heel de Soester jeugd zich Zooals uit een advertentie in dit nummer 'lijkt, zal er a.s. Dinsdagavond in Religie en Kunst door de leerlingen van dit jeugd- verk weder een operette opgevoerd worden. Vit verleden jaar de opvoering van Ma- .iekes speelgoed van Mevr. v. d. Broeck le Man heeft bijgewoond en genoten heeft -an het opgewekte spel der kinderen^ zal ,'een aansporing noodig hebben om ook i.s. Dinsdag weer door zijn aanwezigheid en blijk van belangstelling te geven. Een roed gevulde zaal toch animeert de jeug dige speelsters hun best te doen en schenkt /oldoening aan de leidsters voor de waar- ijk niet geringe moeite, die ze zich belan geloos voor dit werk getroosten. Aangemoe- ligd door het succes van de vorige maal, teeft men thans een operette van dezelfde chrijfster, nl.: „Als de Klokken luiden", doewel niet zoo eenvoudig en omvangrijker ils Mariekes speelgoed, blijft het toch een •cht kinderzangspel, dat niet zal nalaten ook op volwassenen indruk te maken. Wie oog genieten kan met de jeugd, verzuime lus niet dezen feestavond bij te wonen en •ooral hopen wij, dat vele niet-leden van deze gelegenheid zullen gebruik maken om met dit nutsjeugdwerk kennis te maken, vvat, zoo wij vertrouwen, tot waardeering :al leiden. SLOTBAL IN BOSCH EN DUIN Zij, die gedacht hadden dat koning Winter 'jn biezen al had gepakt, zujlen Woensdag- wond grootc oogen hébben opgezet toen ij de feestzaal in Bosch en Duin binnen- cwamen. De ijsvorst had namelijk ^,de zaal omgetooverd in een heusch ijspaleis, wat en feeëreken aanblik opleverde. Het par- erre gedeelte was vrijgelaten voor de dan kende paren, er omheen was plaats voor le toeschouwers die ook in groote getale waren opgekomen. De leeraar Johnny Hop man voerde het commando,, ondersteund loor een goed geredigeerd strijkje onder leiding van den pianist-accordeonist Camil- le van Steensel uit LTtrecht, dat de vroolijk- heid er in bracht en hield. Prettig opgewekt is er gefeest, de clou van dat alles was het Sneeuwballen werpen, zoodat men onder 1e confette als begraven werd. In dier voe ge verliep het geanimeerde bal en sloeg voor le meesten het klokje van scheiden veel te vroeg. Bij het scheiden van de markt bedankte de leerlingen der club den leeraar en de gérant met zijn ega voor de prettige uren dit afgeloopen seizoen in Bosch en Duin doorgebracht. Alles bijeen een cor recte feestavond. SLOTBALIN OCKHUYSEN Aan de leerlingen die de danskunst trouw bezocht hebben en nu aardig dansen kun nen, is de tijd van komen en gaan aange broken. De heer H. Bouma die hun onder wees is naar ons inzien er goed in geslaagd, en zal voorzeker het komend seizoen weer leden genoeg krijgen die ook mede willen Jansen. Het goed..verborgde strijkje onder eiding van den heer Benthem uit Baarn, komt een woord van lof toe, evenals de t r en ^evr. van Tuinen uit Hilversum, de aanwezigen mét hun kopiische voor drachten gezellig bijeèn en ook aangenaam bezig hielden, getuige het applaus wat ook mtjer Vcr4iend Was. Ofschoon wij het anders in hotel Ockhuysen drukker gewend zijn, was dit nu echter niet het geval, wat voor de aanwezigen daarom toch niet een teleurstelling was. Men kon nu naar harte lust van den dans profiteeren wat anders niet het geval was. Dit was naar oordeel van den ballet-meester ook de oorzaak, daar velen ?ich beklaagd hadden; het is veel te druk. De heer H. Bouma kan op een goed' ge slaagden' avond terugzien. En velen hopen ook van de zomer evenals vorig jaar hun haft^weer eens te kunnen ophalen in 'n Open lucht dancing. Onder de aanwezigen ont brak nu ook ons raadslid P. van den Bree- mer niet. HET HUIS ONTLOOPEN. In den afgeloopen nacht werd in de Birkt- straat een minderjarig meisje aangetrof fen, dat het huis van haar pleegouders aan de Bectslaan Was ontloopen. Daar de be doelde pleegouders haar niet weder in huis wenschten te nemen, werden maatregelen ge troffen om haar elders onderdak te bren gen. VERKEERSBELEMMERING. Tegen H. H., een bewoner van de Birkt- straat alhier werd proces-verbaal opge maakt ter zake van het los laten loopen van varkens op den openbaren weg. Het doorgaand verkeer had hier herhaal delijk last van ondervonden. DAN MAAR OP HET DAK. Door den Caféhouder v. d. K., die deze week in zijn inrichting een uitvoering gaf, werd de assistentie van de politie ingeroe pen, aangezien een persoon, die uit die in richting was verwijderd even daarna op het dak werd aangetroffen. Toen de politie ter plaatse kwam, had hij reeds de vlucht genomen. Tegen dien persoon, L. genaamd, zal proces-verbaal worden opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar hanschoenen 2 brillen Een dameshandschoen Een kammetje in étui VOLKSONDERWIJS De afdeeling Soesterberg van Volkson derwijs hield op Maandagavond 22 Febr. een huishoudelijke vergadering in Huis ten Halve. De voorzitter der afdeeling, de heer D. Lub opende deze bijeenkomst, waarna de secretaresse en de penningmeester de jaarverslagen voorlazen. Hieruit stippen wij aan, dat het bestuur in het afgeloopen jaar enkele aanvragen bij het gemeentebestuur inzond en dat er in vereéniging met Soest een actie werd voorbereid legen het L.O. wetsontwerp Terpstra. Het nadeelig saldo van de vorige keer was nu in een klein batig saldo verkeerd. Verder werd een kascommissie voor 1932 benoemd en werd het aftredende bestuurslid, de heer Posthu mus, herkozen. Door een der aanwezige leden werd den wensch te kennen gegeven om volgend^ vergaderingen algemeen aan trekkelijker te maken door in het zakelijke wat afwisseling te brengen. Het bestuur zal hiermee rekening houden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. ZANGCONCOURS Het Bestuur yan het alhier te houden zangconcours had op 20 Februari een bijeen komst belegd in Huis ten Halve voor de loting, regelende de volgorde van optre den. Reeds hebben 43 vereenigingen inge schreven met een totaal van meer dan twee duizend zangers. De Jury zal bestaan uit de Heeren: Piet Versloot te Nijmegen. Voorzitter, Theo van der Bijl te Amsterdam en Theo de Vries te Bilthoven. Op bovengenoemde bijeenkomst gaf de heer Versloot, voorzitter van den bond van Koordirigenten in Nederland een uiteenzet ting over het nut van den wisselbekerwed strijd, welke voor dit jaar aan Soester- bergsch Gemend Koor is toegewezen. On getwijfeld zal het een feilen kamp WQrden om de tegenwoordige houders te onttronen. De houders zijn thans: Schoten Chr. Ge mengd koor te Haarlem (Noord) van de 4de, 3de en 2de Afdeeling. De Zaankanters te Wormerveer van de 1ste afd., de afd. Uitmuntendheid en de Eere-Afdeeling. Modellen der uit te loven prijzen, als zil veren, bronzen en vergulde medailles, zil veren laurierkransen enz. liggen sinds en- winkelramen van den Boekhandel van den kele dagen uitgestald achter een der ruime heer Mulder. BLINDENAVOND. Zooals reeds, kort geleden,, in een voor- loopig bericht vermeld werd, hoopt de Ne- derlandsche Blindenbond op 8 Maart een blindenavond te organiseeren in Huis ten Halve alhier. Het wordt een onderwijs- demonstratie, zang- en filmavond, te geven door de leerlingen van het Blinden-Instituut ..Prins Alexanderstichting", Huis ter Hei de. onder leiding van den heer W. v. d- Kolff, directeur. Ook zal vertoond worden de nieuwe propaganda-film van den N.B.B., welke een volledig beeld geeft van het blindenwezen in Nederland. Het belooft dus een leerzame avond te worden, rijk aan stemming. Daarom rijk aan stemming, wijl een medegevoelend pu bliek wel ontroerd moet worden bij de ken nismaking met het streng afgesloten wereld je der kleine blinden. Zij, die heel hun leven lang in duisternis gaan, zullen niets zien van onze mooie, gezellige zaal bij avond licht. Toch zijn zij een en al enthousiasme vóór dezen ongewonen avond, zooals ons van welingelichte zijde werd medegedeeld- Maar de kaartenverkoop aan de deur gaat niet hard. Moge de zaal toch nog vol loo pen, opdat wij de kleinen niet teleurstellen. Misschien wordt het, evenals voor hen, een der mooiste avonden van ons leven. Een bewijs van toegang kost slechts veertig cent. WIJKVERPLEGING. Ons werd gevraagd het volgende te wil len bekend maken. In het 25-jaar jubileum- verslag van de Wijkverpleging Huis ter Heide en omstreken ligt een briefkaart, welke niet wordt opgehaald, zooals hier en daar gedacht wordt. Zij, die voor deze ge legenheid aan deze nuttige instelling iets wilen offeren, kunnen volstaan met alleen het bedrag op de kaart in te vullen, waarna deze„ voorzien van een 11J cents postzegel, gepost kan vVorden. De bijdrage wordt dan later opgehaald. Tot heden ontving men een f 300.waaronder f 50.als extra-bij dragen van H.M. de KoninginMoeder. MUZIEK—UITVOERING De R.K. Gemengde Zangvereeniging „Sancta Caecilia" te Soesterberg, directeur de heer A. E. Wegman, zal op Dinsdag avond 8 uur 1 Maart a.s. in de concertzaal van Huis ten Halve, alhier, een uitvoering geven van „Die Passion Oratorium" van Heinrich Müller voor soli, koor en orkest. Als solisten zullen optreden de heer Theo de Vries,, tenor te Bilthoven en de heer C. Carrée. bariton te Zeist, terwijl het or- chestrale gedekte door het Symphonie-or- kest „Don Bosco", te Zeist, directeur de heer Chr. van Son, zal verzorgd worden. De entrée bedraagt 50 cent (bel. inbegre pen). NOODLANDING. Dinsdagnamiddag ongeveer half zes heeft een militair vliegtuig uit Soesterberg, be stuurd door een luitenant-vlieger op een terrein achter den Vleutenscheweg onder de gemeente Utrecht een noodlanding moe ten maken, wijl in de lucht het landings gestel onklaar raakte. De machine, een Fok ker C 5 is daarbij over den kop geslagen, doch daar de bestuurder er op tijd uit kon springen, zijn er geen persoonlijke ongeluk ken gebeurd. Het vliegtuig moest later door personeel uit Soesterberg gedemonteerd worden. Toen bleek, dat het toestel ernstig beschadigd was. De bestuurder was de res. eerste luitenant van Hootegem. Het onge val deed veel menschen uit de stad naar het terrein der noodlanding toestroomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een tabakspijp Een motorhandschoen Een dameshandschoen DIEFSTAL. Te Soesterberg zijn twee personen op heeterdaad betrapt ter zake diefstal van den- nenboomen ten nadeele van den Staat der Nederlanden. De daders (woonwagenbe woners") zijn ter beschikking van den Offi cier van Justitie gesteld. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Een tuffer zonder patent M.a.w., de Soester slagersknecht G. G. v. R., die geen rijbewijs heeft en toch zoo dolgraag motor rijdt. Donderdag 7 Jan., 's avonds 8 uur, is hij leelijk op de koffie gekomen. Nummer en letter van zijn tuf-tui niet verlicht en het voorlicht bestond uit een kaarslantaarn. Dus suffisant was het niet Een agent had, naar we hoorden, hel menschelijk genot om onzen motorrist te willen waarschuwen wegens de gebrek kige lichtinstallatie. Daarom het signaal om te stoppen. Geen kwestie van, daarvoor klopte het tikkertje te onrustig van onzen slagers knecht, want rijbewijs behoorde nog tot de wereld, waar hij naar snakte. Dus niet opgehouden maar en passan' bijna den agent aangereden^ die volko men zichtbaar stond onder het licht dei straatlantaarn. Dat was dus een heel pluk je van ongerechtigheden. Den afwezigen zondaar wou Openb. Min. f25.opleggen; de Kantonrechter stel de zich met f20.tevreden. Gevaren van het beroep. Zondagmorgen 31 Jan. kwam Amers foort binnenrijden een motor met twee Hilversummers. Op de duo een lid van bekende stroopersgeneratie. Voor de kou had die een juten zak over zijn knieëin liggen. De motorman, die voor een daalder den ander naar Amersfoort had gebracht, erkende echter, dat die juten zak wel inhoud had. Wat? Ja, dat wist hij thans niet. Op de Kampstraat slaat men links af tot voor perceel 82 en houdt stil. Daar ziet de motorist zijn achterman plotseling de biezen pakken en tevens zijn juten zak De reden? Politie nadert. Nu gaat ook de motorman met zijn ma chine er vandoor, want zooals hij zei, mis te hij rijbewijs, nummerbewijs en wegen- belastingkaart. De politieman weet het paar terug te vinden in de Zogstraat, achter perceel 82. De juten zak is nog verder geloopen, tot achter een schutting. Teruggevonden, bleek de inhoud te bestaan uit vijf patrijzen, vervoerd alzoo in gesloten jachttijd. Ook kwamen op de politiepost Kamppoort tus- schen kleedingstof en voering van duo- man's jekker te voorschijn twee konijn tjes, natuurlijk niet gefretteerd om en de bij Oud-Bussum maar zelf opgefokt. De verbalisant was heden i\iet aanwe zig, was ongesteld. Wel getuigde de bri gadier, die de heeren verhoord had. En gesuggereerd den jongen motorist, zoo vermoedde de duoman. Daarom stond hij er als verd. sterk op, dat verdere behan deling werd opgeheven tot de verbalisant herstelJ is en ook verschijnen kan. Hij kreeg z\jn zin. Over 14 dagen voort zetting. De zeven beestjes zijn dien Zondag in het Lokhorsterbosch in vrijheid gesteld. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Broodbesluit: J. D. v. M.. Soest f5.— of 3 dagen. Arbeidswet: J. A. v. O., Soest 2 x f 50 of 20 dagen. Wapenwet: W. W. van A. Soest f 15 of CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK." Soestdijk I—E.V.V. I 6—1. Zooals uit bovenstaande uitslag blijkt, heeft Soestdijk op voortreffelijke wijze re vanche gehometi op den in Eist gespeelden wedstrijd, met 61 heeft Soestdijk dui delijk getoond de meerdere van E.V.V. te zijn. Met deze overwinning, is zij in pun ten aantal gelijk gekomen met D.E.S. en indien zoowel „Soestdijk" als D.E.S.: de te spelen wedstrijd tegen St. Voorwaarts wint, is een beslissingswedstrijd noodzake lijk om den kampioen aan te wijzen van de tweede klasse A. der U.P.V.B. Over den wedstrijd het volgende. „Soestdijk" trapt met wind mee af. Ge vaarlijke aanvallen aan weerszijden, her haaldelijk komt de voorhoede van „Soest dijk'' voor het doel van E.V.V., maar de opgelegde kansen worden niet benut. Rust breekt aan met als stand 00. Na rust worden de zeer goed opgezette aanvallen beter afgewerkt, geleidelijk wordt de stand rg)gevoerd. E.V.V. heeft niet veel meer in te brengen en als de scheidsrechter einde fluit heeft „Soest dijk" een zeer mooie en verdiende over winning behaald. Eerste elf tal spelers, speelt den laatsten wedstrijd met hetzelfde vuur, en met den wil om te winnen en den beslissingswed strijd kunt gij kalm tegemoet zim. Allen kunnen op een zeer goeden wedstrijd te rug zien. Scheidsrechter Kool leidde op zeer rustige en correcte wijze. Zondag a.s. zal de laatste wedstrijd ge speeld worden tegen St. Voorwaarts te Putten. Eerste elftalspelers, denkt er om, wat er op het spel staat, speelt een rustig en open spel, en veel succes. We vertrek ken per bus om 12.30 uur vanaf het terrein. Supporters, die mede willen, gelieven zich uiterlijk Zaterdagmidadg op te geven bij den heer v. Breukelen, Ivrommeweg 16 Soestdijk. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". A.s. Zondag speelt Soest I haar laatsten corapt. wedstrijd in dit seizoen, en wel tegen E.A.C. in Utrecht. Vertrek per bus om 12.30 uur vanaf Garage Geerestein. 20 MAART A.S. VOETBALWEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND Donateurs of leden welke dezen wed strijd willen bezoeken per autobus, kun nen zich daarvoor opgeven (zoo spoedig mogelijk) bij W. v. d. Hoek, Oude Utr.weg lb, Soest. De prijs voor de bus en toegangsbewijs voor den wedstrijd inbegrepen, is vijf gul- Jen. De bus vertrekt 's Zondagsmorgens vanaf Garage Geerestein en keert denzelf den dag terug. KORFBAL Storipers I—Actief 2-2 Op 't nieuwè terrein, a.d. den Blieklaan van „de Stormers" heeft Zondag j.1. de lste thuiswedstrijd plaats gehad. Nieuw waren de palen, de korven, de bal, shirts en fonkel nieuw de schoone witte lijnen op het terrein. Maar oud en eeuwig was het enthousiasme waarmee de 24 jonge menschen zich in het spel wierpen om geest en lichaam te ontspannen, na, school-, kantoor--. - of zakenbeslommerin- gen. Oud en eeuwig waren ook de koude zoeten en verkleumde neuzen der toei- schouwers, die lichamelijk en mondeling misschien nog meer presteerden dan de 2 i spelers. Want deze wedstrijd van „het Eerste" was minder vlug en pittig, dan de vorige in Hilversum, al was de uitslag ook stukken beter (22). Evenals toen was ook nu de aanval het zwakke punt, Zoodra de aanvalsvakken beter gaan com bineeren en de geboden kansen kalm be nutten, worden de uitslagen der wedstrij den stukken beter, want overigens zijn de spelcapaciteiten en het doorzettings-ver- mogen van beide teams bevredigend. Nog een paar heeren er bij en we kun nen ook een 3de team aan het werk zien. Programma. 28 Februari, 2 uur: Stormers IStormers II. 6 Maart, 2 uur: Stormers IBilthoven Comb. IIIV. Belangstellend publiek is op het terrein steeds van harte welkom. V en A. VEREEN. „SOESTERBERG" Opgericht 29 April 1922. Aangesloten bij den K.N.A.U EN U.P.A.B. Het programma voor a.s. Zaterdag en Zondag luidt: Soesterberg 3Velox II H.V.C. VSoesterberg 2 Soesterberg IU-V.V. 2 Zooals uit bovenstaand programma blijkt zullen alle Soesterberg teams de komende dagen in actie zijn. Vooral voor het lste elftal doet zjch de welkome gelegenheid voor, a.s. Zondag weder eens op het groene tapijt te kunnen verschijnen. Daar de UPVB voor een regelmatig verloop van de compe titie gemeend heeft, allereerst den achter stand van enkele vereenigingen te moeten inhalen, alvorens Soesterberg I weder aan 't bod komt voor het spelen van een com petitiewedstrijd, heeft het bestuur gemeend a.s. Zondag een vrien^ly game te doen spelen tusschen Soesterberg I - U V.V. 2. Laatstgenoemd team komt uit in de Res. 2e klasse van den KNVB. Uit dezen wed strijd zal door het Soesterberg-team veel kering en nut kunnen worden getrokken. Soesterberg zal het zich natuurlijk tot een eer rekenen zoo goed mogelijk partij te ge ven tegen deze 2e klasse KNVBer, zoodat verwacht mag worden^dat het voetballie- vend publiek te Soest en Soesterberg een hoogstaand technisch en taktisch partijtje voetbal krijgt te aanschouwen. De wedstrijd vangt aan des nam. 2 uur en vindt plaats op het terrein van Soesterberg. Ook de ver richtingen van Soesteiberg 2 en 3 worden met belangstelling tegemoet gezien. Beide teams hebben een mooie kans voor het kampioenschap. Het 2e elftal moet a.s. Zondag tegen HVC 5 te Amersfoort uit komen. Een zware uitwedstrijd dus, die echter met vertrouwen tegemoet wordt ge zien. wanneer het elftal speelt, zooals wij dit den laatsten tijd van haar gewoon zijn en ieder zich tot uiterste geeft. Het 3e elftal zal zich tegen Velox II dienen te herstellen van de vorige week geleden nederlaag tegen U V.V. 9 te LTtrecht. Het kan, adspiranten. Wij hebben gelukkig in Soesterberg niet te kampen met een zwaar kleiterrein en dit is reeds een aanmerkelijk voordeel. Good luck baby's. Het bestuur van Soesterberg maakt de voetballiefhebbers en aanhangers van de vereeniging er attent op, dat ten bate van het terreinfonds een loterij is georganiseerd, welke is goedgekeurd door Burg. en Weth. van Soest bij besluit van 52'32, 2e afd. No. 35-44. Hoofdprij?<fci zijn: Luxe Dames- of Heerenrijwiel, Telefunken luidspreker, terwijl voorts verschillende andere fraaie prijzen ter beschikking zijn. Deze prijzen zijn geëtaleerd bij F. Postumus, Rijwielhan del. Soesterberg Prijs per lot is f 0.25, ter wijl de loten verkrijgbaar zijn bij de navol gende winkeliers en zakenmenschen te Soes- tórberg: Postumus; het „Zwaantje; Café het Centrum; H. Tammer; F. Haars en

De Soester | 1932 | | pagina 5