Nu het houd is moet mee stoken, «Joh. Tak Heropend Haveka-Radio wvwv Aanbieding Bespeelde Piano's (GLASP^PÖIE® Fa. R. v. d. BURG, Amersfoort, Arnh. str. Kampstraat 20 - Hilversum Casandra en Varadijne Onderdeelen. Reclame Stofzuiger f 35.-, I. L. H0KSBERGEN ,g§ nn üh iin im 1 m mi üh 5 ÏI 1ü i§ van de Wijngaart^ Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Sport. maar weet wel wat U stookt, althans geen Anthraciet, die aanbakt of koekt, waardoor ge uw haard of kachel vernielt, stookt daarom uitsluitend gg m IS 11 IK 11 n p g§ 'u §§f iÉH Éül HzH voorheen F BREURE Kerkpad N.Z. 17a, Tel 2133 BRANDSTOFFEN TURFSTROOISEL GRINT Eenig adres voor WALES ANTHRACIET RUIME SORTEERINO I I Wij noteeren thans sterk verlaagde prijzen kelijk monsters zijn. Dan geeft het Crisis bureau een toewijzing, op welke toewijzing de K. van K. dan weer invoervergunningen geeft. Voor het verkrijgen van die toewij zing wende men zich dus rechtsstreeks tot het Crisisbureau Den Haag. INVOER VAN SCHOEISEL. Voor schoeisel, gerangschikt onder (sta- tistiekpost 675) a worden tot 1 April e.k. geen vergunningen meer afgegeven, daar het contingent voor de voornaamste landen reeds is overschreden, in de periode 1 Jan. 8 Febr. Bijzondere vergunningen kunnen door het Crisisbureau worden gegeven alleen aan importeurs, die blijkens door hen ingevoer de hoeveelheden in de basisjaren rechten meenen te kunnen doen gelden: 1. voor zendingen, vóór 1 Maart aan de grens aangekomen; 2. voor nakoming van contracten, waar van onomstootelijk vaststaat dat ze waren afgesloten vóór inwerktreding van K.B. 5 Februari 1932 No. 2 St. 25 tot tijdelijke beperking schoeiselinvoer. Verklaring over te leggen, geteekend door officieel lichaam (Ned. consulair ambtenaar, K. van K., enz.); 3. voor schoeisel, dat in Ned. niet wordt gemaakt of om bijzondere redenen hier niet kan worden gemaakt en dat ook niet is te vervangen door bruikbaar ander Ned schoeisel; 4. voor seizoenartikelen^ als de import ervan niet kan worden uitgesteld tot een volgende periode. Wordt daarmede het toe gekende contingent overschreden, dan komt dat in mindering van toewijzing voor vol gende periode. De consenitkosten 2 der waarde, wor den door de douane bij inklaring geïnd. Ten sterkste is le ontraden, zendingen te doen afzenden^ zoolang de importeur nog geen invoervergunning in zijn bezit heeft. GEMEENSCHAPPELIJKE ZIEKTE VERZEKERING Te Utrecht is op 26 Febr. j.1. een ver gadering gehouden van de directie van de N.V. Het eerste Nederlandsch Midden^ stands-Ziekenfonds met diverse besturen van vakorganisaties. Er werd besloten tot het instellen van een commissie van voorbereiding eener ge meenschappelijke ziekteverzekering in sa menwerking met bovenstaand Midden stands-Ziekenfonds. In deze commissie werden gekozen de Heeren B. de BOER Secr. v. d. Bond van Ambtenaren bij de rijksbelastingen en hoofdbestuurslid van de Centr. van Ned. Overheidspersoneel, P. SIMONIS, hoofd bestuurslid MERCURIUS, G. KEYZER> Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren, en den Heer J. A. LEMAIRE, chef der orga nisatie van het MIDDENSTANDS-ZIE KENFONDS, dat ook in onze gemeente tal van deelnemers telt, en alhier vertegen woordigd is door den Heer G. KOEK, Praamgracht 13. Vraag 121. Hierbij neem ik de vrijheid mij tot U te wenden met het navolgende: Ik ben landbouwer die een hofstede in pacht heeft, waarbij huis en schuur met aanhorigheden geen eigendom van mij zijn. Nu de inkomstenbelasting bekend is, zou ik volgens de belastingambtenaren, die huurwaarde van genoemde gebouwen bij de winst „of het inkomen" moeten aange ven. Volgens mijn meening zouden wel van ge bouwen die eigendom zijn huurwaarde bij de winst gerekend worden, maar niet die van een pachter dat geen eigendom is. Verder denk ik dat U deze vraag wel recht duidelijk zijn zal. Antwoord: U heeft de hofstede in pacht. Nu kunt U tweeërlei doen. U kunt de pacht splitsen, namelijk in pacht voor Uw bedrijf en pacht voor Uw woning. Wanneer U de pacht voor het bedrijf in mindering brengt van het bruto inkomen, dan is de zaak in orde. U kunt ook anders handelen. U kunt de volle pacht in mindering van het bruto inkomen brengen. Maar dan behoort U aan het einde van het jaar bij het door U berekende inkomen een bedrag voor de huurwaarde bij te tel len. Vraag 122. Een belastingplichtige heeft aangifte van zijn zuiver inkomen op het daarvoor be stemde, hem door den Inspecteur toege zonden formulier, gedaan. Hij wordt echter in afwijking daarvan door den Inspecteur op een, hooger inkomen aangeslagen; is dan de Inspecteur verplicht, op verzoek van den aangeslagene, de gronden of rede nen van afwijking of liever waarom en hoe de Inspecteur tot eene hoogere berekening gekomen^ aan verzoeker schriftelijk me de te deelen? Of is er een ander middel dit te weten te komen? 1 Ik bedoel dit als overweging voor al of niet reclameeren. Antwoord: Wij adviseeren U even naar de Inspectie te gaan en inlichtingen te vragen. Men is daar gaarne bereid U alle inlichtingen die U wenscht te verstrekken. Vraag 123. Bij dezen ben ik zoo vrij U mijn aanslag biljet toe te zenden, daar ik naar mijns inziens te hoog ben aangeslagen in het vermogen; ik heb als vermogen huizen, die heb ik bij testament verkregen in 1925, en zijn toen voor de successie geschat op een waarde van f 3.000, toen heb ik er f 4.000 in laten verbouwen, f 2.000 van mij zelf en f 2.000 geleend geld, dus dat is dan een ver mogen van f 5.000, en daarbij heb ik mijn leven lang een lijfrente van f 600.en ik ben 47 jaar oud. Nu zou ik graag willen weten of ik hier niet over reclameeren kan, Zoo ja, zou U dan niet een reclame voor mij willen schrijven met een volledig adres aan wien ik het zenden moet, bij voorbaat mijnen dank. Ik krijg toch ook zeker mijn aanslagbiljet wel spoedig weer terug om reden ik er in dezen maand nog op betalen moet Antwoord: Aan de hand van Uw gegevens, valt U niet in de Vermogensbelasting. De waarde van de lijfrente is f 9.000. Wij raden U aan een briefje te schrijven aan den Heer Inspecteur der Directe Belas tingen en in dit briefje aan den Inspecteur te berichten, dat U bezwaar heeft tegen den aanslag Vermogensbelasting, belastingjaar (zie aanslagbiljet). U ontvangt dan na verloop van tijd wel een verzoek ter Inspectie te komen, en kunt dan mondeling Uw bezwaren toelichten. Vraag 124. Ondergeteekende heeft een zeker bedrag aan geld tegen rente uitstaan. Dit geld brengt ieder jaar interest op, maar aangezien dit bedrag sterk varieert (tantièmes komen, er bij, hypotheekrente gaat er af, div. fondsen moeten er van be- (in diverse kleuren) bij G. J. TER HAAR Konirginnelaan 27 - Soestdijk UW adres voor het inlijsten van olaLn en het repareeren van lijsten taald worden) kan ik pas later zien hoe veel rente is gemaakt. Te goeder trouw heb ik dit nooit opgegeven. Ongeveer eind Juli j.1. kreeg ik een schriftelijke vraag van den inspecteur der Directe Belastingen betreffende deze rente met het verzoek dit op te geven. Deze fout schijnt door veel meer personen gedaan te worden. Naar aanleiding verscheen hiervan een stukje van den navolgenden inhoud: „Belasting aangifte „Men verzoekt ons opname van het vol gende: „Bij de regeling van de aanslagen in de Rijksinkomstenbelasting blijkt het den Heer Inspecteur der Directe Belastingen enz. bij herhaling, dat de belastingplich tigen niet voldoende aandacht schenken aan de nauwkeurige beantwoording van de vragen 20 (aangifte model A) en 33 (aangifte model B) van hun aangiftebiljet. Aldaar wordt n.1. verzocht aan te geven de zuivere opbrengst (rente) van roerend kapitaal. Onder dit roerend kapitaal dient men niet alleen te verstaan: effecten, hy pothecaire en onderhandsche vorderingen enz., doch ook gelden, uitstaande a de posito of in rekening-courant bij een spaar- of leenbank en eveneens gel den, die door werklieden, beambten, era- ployé's en dergelijke personen bij hun werkgevers (geefsters) a deposito of op eenige andere wijze worden uitgezet. De rente van deze laatste gelden wordt niet door de werkgevers aan den Inspecteur opgegeven, doch dient door de(n) belas tingplichtige zelf te worden aangegeven. Een groote collectie bespeelde instrumenten bieden wij tegen zeer matige prijzen aan. Wij noemen slechts: WOLTER PIANO, zwa^rt gepolitoerd Fr. SEILER palisander Kaps zwart GLASER zwajrt G. ADAM zwart ZIMMERMANN eikenhout Levering met 5 jaar garantie, betaling desgewenscht in termijnen. Vraagt omgaand gereedliggende prijslijsten aan bij: 200. 275. 360. 385.— 425.— 450 „Uwe lezers worden dus in hun eigen belang er op gewezen, dat, indien zij in het geval mochten verkeeren. dat zij der gelijke opbrengst van roerend kapitaal niet hebben aangegeven, het gewenscht zal zijn eigener beweging den Inspecteur hiervan mededeeling te doen. Deze is dan namens den Minister van Financiën be reid, om slechts na te vorderen de te wei nig betaalde belasting over de laatste twee of drie jaren (afhankelijk van den datum, waarop de opgave wordt gedaan) zonder de wettelijke viervoudige verheu ging, welke algemeen bekend staat als z.g.n. „boete'". Toen ik de vraag van den inspecteur kreeg heb ik hem direct geantwoord zoo dat mijn antwoord reeds binnen was, voor het stukje in de courant verscheen. Later kreeg ik van den inspecteur, nieuwe mvullingsformulieren die ik moest teekenen en die ingevuld waren door het belastingkantoor en waarop meteen de rente was ingevuld als inkomen. Ik heb deze geteekend en moest deze voor eën bepaalden datum terugzenden hetgeen ik ook gedaan heb. Tot mrjn verbazing kreeg ik op 2 Jan j.1. de navorderingen over 2 jaar. Deze had ik verwacht maar hetgeen ik niet ver wacht had kreeg ik ook n.1. de boete over het laatste belastingjaar (4 x de opgeleg de navordering plm. f45. Ik ben hiermede naar het inspectiebu reau geweest maar alhoewel ze n;ij niet in alle zaken tegen konden spreken was er volgens hun niets meer aan te doen dan te reclameeren op zegel bij den mi nister van 'financiën. Gaarne zou ik thans willen weten hoe ik volgens U in dit geval verder moet han delen. Wanneer ik naar den Minister moet schrijven, hoe moet ik dan den brief on geveer inkleeden om het meeste succes te verwachten? Antwoord: Uw aangifte wordt niet als een vrijwil lige aangifte beschouwd. I* kreeg een vraag van den Inspecteur, en op deze vraag heeft U geantwoord. Bij de belastingadministratie staat men op het standpunt, dat dit niet een vrijwil lige aangifte is. U hadt geheel eigener beweging met de aangifte moeten komen. Wij raden U niet aan, een request bij den Minister in te zenden. Dit heeft blijkens door ons opgedane er varing toch geen resultaat. CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK." Zaterdagmiddag speelde onze jonge garde een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Gooi-adsp. en dezen keer is het onzen ba- bys gelukt een overwinning te behalen, het werd een 51 overwinning voor Söestdijk- adsp. Goed zoo jongens, jelui laat.-zien dat het wel gaat en dat jelui het kunnen, en nu er een schaap over den dam is, komen er meer, nietwaar? Het samenspel is al stuk ken beter, alleen moeten jelui nog beter je- lui plaats houden, dan flot het nog mooier. Schutters zijn er ook in de voorhoede en zelfs zeer gevaarlijke; onze kleine Elbert nam zelfs drie doelpunten van de vijf voor zijn rekening, goed% zoo Eb, maar flink je best gedaan en blijven doen. Maar ook de 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 Sacré Madame de prima Belg Anthraciet, welke alléén verkrijgbaar is bij VOORHEEN KLEMAN BERGHUIS Kantoor: Kerkpad la - Telefoon 2180 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 anderen een woord van lof, voor hun spel, allen hebben hun'uiterste best gedaan. Onze nieuwe keeper, indien hij wat ingespeeld is, belooft wat voor de toekomst, hij heeft waarlijk mooie ballen er uit gehouden. Tot zoover onze babys. Nu over onze se nioren. St. VoorwaartsSoestdijk 07. De op 15 November 1931, op last van den medicus, wegens ziekte gestaakte wedstrijd, werd Zondag voortgezet, na aftrek van 12 min. spelens en als stand .10 voor Soest dijk. Stofwolken vlogen van het eene doel naar het andere, en er heerschte een Sybe- rische koude. Onze aanvoerder wint den toss en verkiest tegen den zeer sterken wind in af te trappen. Van dit voordeel weet St. Voorwaarts niet te profiteeren, integen deel. Soestdijk is steeds in de meerderheid. Rust breekt aan met 10 voor Soestdijk. Na de rust is de wind nog kouder gewor den en staan de spelers te verkleumen. De Het programma voor deze v eek is als volgt vastgesteld: Zaterdag: 3 uur: Esvac Z-Zuidvogëls II„ Burg Dekethpark. 4 uur:Baarri adsp.Esvac adsp. te Baarn Zondag: 2 uur: Scherpenzeel IEsvac I te S'zeel. 230 uur:Esvac IIIRapid II Burg. Deketh park. Het Zaterdagmiddagelftal ontvangt een der zwakke zusjes uit de afdeeling en kan ons inziens de beide winstpunten veroveren, terwijl de adspiranten hun geluk gaan be proeven tegen de Baarn adspiranten. Het derde elftal speelt Zondag op eigen veld een oefenwedstrijd tegen Rapid II uit Blaricum. Het eerste elftal vertrekt om half een per autobus vanaf Hotel „de Gouden Ploeg" naar Scherpenzeel om de club van dien naam te bekampen. Scherpenzeel verkeert momenteel in degradatiegevaar en zal alles in het werk stellen de winstpunten te ver overen, zoodat Esvac op een geweldige te genstand kan rekenen. Wordt daar echter een goed overlegd spel tegenover geplaatst zooals 1.1. Zondag voor de rust, dan behoeft niet verloren *e wor den. Indien er uit de laatste drie wedstrijden nog eenige winstpunten gehaald worden, dan kan een zeer eervolle plaats in de eer ste klasse competitiestand bezet worden; dus Esvaccers geeft uitstekend partij en speelt voor wat ge waard zijt. Het filmavondje voor onze adspiranten en junioren zal a s. Dinsdagavond ijn Hotel „Kernland" plaats vinden; ook de oudere leden en donateurs der vereeniging kunnen tegen een kleine vergoeding deze |>rachtige avond bijwonen. Er worden drie filmen ver toond. waarvan een voetbalfilm en een pracht hoofdnummer. De uitnoodigingen zullen zoo spoedig mgelijk worden verzon den. THANS HET GROOTSTE MEEST GESORTEERDE EN GOEDKOOPSTE ADRES VAN HET GEHEELE GOOI. Vraagt bij ons Uw prijzen voor met hulpstukken en 1 jaar garantie. keeper van Soestdijk heeft na rust twee, zegge twee ballen op doel gehad, maar die waren ook zeer gevaarlijk, maar werden op zeer fraaie wijze gestopt. Heel St. Vw. staat te verdedigen, maar onze jongens war ren niet te houden, en toen de stand 70 was, geloofden alle 22 spelers het wel, want de wedstrijd ging als een bekende kaars uit. Zoowel publiek, spelers, grensrechters als scheidsrechter waren blijde, dat deze koude wedstrijd, welke in de allerbeste verstand houding gespeeld werd, geëindigd was. Geen wonder ook,, zoo koud als het was. Scheidsrechter H. J. Kool had geen moei lijke taak, alleen klaagde hij na afloop, dat hij zulke koude handen had, dat hij zijn boordenknoopje niet vast kon maken. Met deze overwinning zal een beslis singswedstrijd tusschen D.E.S. en Soestdijk voorbeen R. FRESE Hofleverancier» BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Huis: Telefoon 2186 plaats hebben,, want we mogen toch zeker niet gelooven, dat D.E.S. as. Zondag van Steeds Voorwaarts zal verliezen of gelijk spelen. Mocht St. Voorwaarts gelijk spe len, dan is Soestdijlq, wat je noemt: „bin nen." We zullen er ons maar niet op verkik keren, maar wet ons paraat houden op den beslissingswedstrijd, daarom is er voor Zondag a.s. vastgesteld een wedstrijd voor Soestdijk I tegen een elftal van 't Gooi, welk elftal zoo sterk mogelijk zal uitkomen. Dus Heeren eerste elftalspelers, benut de ze gelegenheid ten volle voor de zeer be langrijken wedstrijd, die U nog moet spelen, hoogstwaarschijnlijk reeds de volgende week. Tot Zondag dus. De wedstrijd vangt aan om 2 uur op het terrein der V.V. Soest dijk aan den Kostverlorenweg. E.S.V.A.C. Niettegenstaande de adspiranten op eigen terrein een flinke overwinning op de Hil versum adspiranten behaalden, werd in Hil versum met 41 verloren. Het zeer gure weder en de felle wind had veel invloed op het spel en de balbehandeling was voor de jongelui uiterst moeilijk. Ook het Zaterdag middag elf al ging te Hilversum met 41 ten onder tegen Bloemenkwartier II; het Zaterdagmiddag elftal is er de laatste weken totaal uit en de spelers zullen hun ouden vorm spoedig weder terug moeten hebben om nog voor de bovenste plaats in aan merking te willen komen. Het eerste elftal klom door een overwin ning op Veenendaal twee plaatsen op de competitieladder. Voor de rusf tegen de wind in, combineerde de voorhoede uitste kend en na 15 tninuten had Esvac reeds door twee pracht doelpunten met 20 de lejding. Nog voor de rust werd de score tót 3—0 verhoogd. Na de rust met den feilen wind mee vlotte het niet-meer zoo goed en wogen beide part^ln uitstekend tegen el kaar op. Veenendaal redde ten slotte met een prachtschot de eer, zoodat het einde kwam met 31 voor Esvac. KORFBAL. Zondag 6 Maart om 2 uur ontvangen „de Stormers" een „Bilthoven IIIV" combi natie op hun terrein aan de Blieklaan. Wij verwachten van deze ontmoeting een zeer mooien wedstrijd. Ondanks de snerpende kou is er Zondag 28 Februari toch nog gespeeld tusschen Stormers I en II. Het eerste won met 21 om zijn reputatie van „eerste team" op te houden. Het tweede verloor met 1—2 om te laten zien, dat het niet voor de poes is. Spannende momenten gaf de wedstrijd niet, omdat het le niet voltallig was en, het en thousiasme niet groot genoeg om de lage temperatuur te overwinnen. DAM RUBRIEK Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adres: Laanstr. 82 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand adres binnen 8 dagen. PROBLEEM No 3. G. van Leeuwen, A'dam. Zwart: 9 12 3 4 5 6 15 16 26 m. m 25 35 36 45 46 47 48 49 Wit: 9 50 De stand in cijfers luidt: Zwart 8 schijven op 311/13—15—1821 25 en dam op 35. Wit 9 schijven op 27 32/3437424446 en 48. Wit speelt en wint Oplossing probleem No. 1 Stand in cijfers was: Zwart: 111724 en dam op 15. Zwart; 20—222933 cn dam op 28. Wit speelt 28—46, (17 x 39), 46-^37, (24 x 33), 3748, (15 x 24), 48 x 16. (3339), 16 40 en wint. Van dit probleem ontving ik 6 goede op- 1 ssingen, n.1. van de heeren B. van Wou denberg te Eefde, D. Staal, S. de Z., P. Floor, D. Waal, J. B. Mulders.

De Soester | 1932 | | pagina 2