2e BLAD Kantoorboeken !K3 Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. i' bchoorende bij E S O E S T E R" van Zaterdag 2 April 1932, No. 27 gemeenteraadsvergadering. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat efen openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente is belegd legen Donderdag 7 April 1932 des avonds 7 uur. Soest, 31 Maart 1932. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. PRAATAVOND MET LICHTBEELDEN OVER BIJEN. Voor de Soesterbergsche Imkers en be langstellender!. wordt op 0 April e.k. een raatavond gehouden, waarbij een collectie lantaarnplaatjes zullen worden vertoond, w t.irbij de noodige uitleg wordt gegeven. Het belooft een interessanten avond te worden; de aanvang is om 8 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. LVc.- parapluies Ken paar beenpijpen Een rijwielbelastingmerk Een vulpenhouder. Drie voetballen Een bankbiljet Een bruin glacé dameshandschoen Een zak Dalia's Aangevlogen een geringde postduif. Aangeloopen een bonte zwaan. DE BRANDSTICHTING AAN DE BEETZLAAN. Kader vernemen wij hieromtrent nog. dat Ie persoon', die verdacht wordt dezen brand te hebben gesticht en geestelijk niet geheel normaal is, inmiddels door tusschenkomst der familieleden is opgenomen geworden in een inrichting te Amsterdam. AANRANDING? Zaterdagnacht voor Paschen kwamen en kele burgers aan het bureau van Politie geleiden zekere W. V die aldaar mede deelde, dat hij per rijwiel uit Baarn komen de nabij de boerderij De Eult van Grift aan de Nieuwesteeg door 2 onbekend geble ven personen, die ook per rijwiel waren, zou zijn aangerand. Zij zouden hem enkele steken of sneden met een mes in het gelaat hebben toegebracht en hem daarna in de sloot langs de Nieuwesteeg hebben gewor pen. De daders namen toen de vlucht en op zijn hulpgeroep kwamen enkele burgers toeloopen, die hem uit de sloot haalden en naar het politiebureau te Soest begeleiden. Dr. Rupert verleende de eerste, hulp; ge lukkig waren de verwondingen 'niet van al te ernstigen aard. De politie te Baarn (het gebeurde net op het grondgebied van Baarn) werd telefo nisch op de hoogte gesteld en in samen werking met de politie te Soest werd ter stond een onderzoek naar het gebeurde in gesteld. Hoewel wel een en ander is ge bleken. zijn er echter nog vele open vragen en tot dusver is, het nog niet mogen ge lukken de daders op te sporen. SCHENNIS DER EERBAARHEID Een dezer dagen is tegen W. proces-ver baal opgemaakt ter zake van openbare schennis der eerbaarheid. TREKHONDEN WEI Door de politie alhier is tegen H.» koop- n, wonende te Amersfoort proces-ver- il opgemaakt wegen*, overtreding der trekhonden wet. AANRIJDING. Donderdagavond heeft aan den Gallen- kamp Pelsweg een aanrijding piaats gehad tusschen een automobiel en eer. motorrij wiel. De motorrijder wilde rechts van de auto passeeren, doch deze sloeg 0p een ge geven oogenblik naar rechts af, waardoor de motorrijder tegen den automobiel aan botste Het motorrijwiel werd onklaar. Over de schade troffen partijen een schik king, zoodat geen proces-verbaal behoefde te worden opgemaakt. DE METRO FILM COMPAGNIE Brengt vanaf Vrijdag 1 tot en! met Don derdag 7 April, dus de geheele week. het grootsche filmwerk Ben-Hur in het Flora- Theater te Baarn. Een film als dit nieuwe geluidsfilmwerk BEN HUR zal nooit meer gemaakt worden, omdat het veel te kost baar is Niet minder dan 150.000 personen hebben in dit werk medegespeeld, en het is op de origineelc plaatsen der geschiede nis opgenomen. Nu en dan met 40 camera's tegelijk heeft men de schitterende wagen rennen, het mooie Passiespel, de slaven schepen. grootsche feesttijnen cn niet te ver geten. het Dal der Melaatschen opgenomen. Zoo'n film vergeet men nooit, zoo lang men leeft, die mpet een ieder gaan zien, van welke richting, rang of stand tnen is, moet men Ben Hur zien; een film, die men meer als éénmaal wil zien is Ben Hur. Men raakt niet uitgekeken bij het aanschouwen van zoo'n Grootscb werk. AANRIJDING Dinsdagmiddag omstreeks 1 uur werd op de van Weedcstraat een fietsende juffrouw aangereden door den bestuurder van een Belgische automobiel, doordat zij plotseling van richting veranderde en den weg over stak, zonder vooraf eenig teeken daartoe te hebben gegeven. De bestuurder remde krachtig en de dame kwam te vallen. Dr. de Vos, die juist ter plaatse was, ver leende de eerste hulp. De juffrouw kwam er nog zeer goed af Den chauffeur treft geen schuld.» BRANDEN Het is omstreeks Paschen druk werk ge weest voor de brandweer. Een groot aan tal branden van heide en dor gras moesten worden gebluscht en ook nog enkele bin nenbrandjes. Dinsdagmiddag verbrandde ongeveer 3500 M2 grasland aan de Talmalaan, ter ijl tevoren ongeveer .200 M2 aan de Hilde- brandlaan in het Vosseveld was verbrand Vrijdagmiddag was het 2500 M2 aan de Anna Paulownalaan. waarbij nog de heg van een perceel aan die laan het ten deele mede moest ontgelden. Tegelijkertijd verbrandde 500 M2 dor gras aan de Molenstraat, welke laatste beide brandjes uit baldadigheid wa rt n aangestoken door jongens. Het onder zoek van de politie hierover is nog loopen- de. Zaterdag was er een binnenbrandje aan de Beetzlaan, waarbij een huisgenoot al daar. waarschijnlijk in een zwaartillende bui, bij afwezigheid van de andere bewo ners het noodig oordeelde een blik petro leum over de trap te giefen en dit in brand te steken Gelukkig hadden omwonenden het gebeuren gemerkt en het begin van brand reeds gebluscht, zoodat er niet veel meer dan de trap wat geschroeid was. De politie stelde natuurlijk een onderzoek in en hield den dader aan Zondagmiddag verbrandde eenig dor gras nabij de sooorwegovergang nabij den Zwar- teweg, terwijl Dinsdagmorgen een schoor steenbrandje uitbrak in een perceel aan de Birktstraat. Ook dit was gelukkig bij ankomst der brandweer reeds gebluscht. En ten slotte wierp de bewoonster van een perceel aan de Anna Paulownalaan op Dinsdagavond j.1. een brandend petroleum stel om. waardoor een begin van brand ont stond, enkele gordijntjes verbranden; en eenig houtwerk schroeide. Door snel en ac tief optreden van te hulp geroepen perso nen mocht het gelukken met emmers water en zand de vlammen te dooven, zoodat de brandweer niet meer handelend behoefde op te treden. OPENBARE VERKOOPING. Door Notaris A. O. Dammers werd Dins. dagmorgen om 11 uur in de Gouden Ploeg publiek verkocht: de Villa genaamd Corrie Jacobus, met garage, erf en tuin, gelegen aan de Ferd. Huycklnan No. 19, groot 6.75 A. Verkocht voor f 4900 aan den heer C. van Ee te Soest. Een perceel grond groot 80 cA. verkocht aan den heer J. van den. Berg voor f 2n0. AANBESTEDING Dinsdagmiddag om 5 uur werd ten ge meentehuize door het bestuur van het Wa terschap Soesterveen aanbesteed het on derhouden van de waterkeeringen de Nieuwe Veensloot, de Oude Veensloot en het Oude Grachtje in 3 perceelen en massa over 1932. Inschrijvers de H.H. R. van den Heuvel voor f 73f 139f 163 en f 375 C. Sukkel voor f 56f 162f 126f 334 O. 't Lam voor f 80f 140f 80f 290 Stolwijk voor f 75f 133f 70f_378 R. Groenenstein voor f 45f 95f ^ó^en, C. Vlug voor f 25f 35f 48f 108 Gunning aangehouden NIJVERHEIDSSCHOOL. Onder zeer veel belangstelling van de zijde van den Lt. kolonel b.d-. Phaff, den gemeente-secretaris, Dr. Rupert, den beer Veenstra, notaris Dammers, de secretaris der CBB, H.H. leeraren der cursus, ouders en cursisten., had Dinsdagavond om 7 uur in de Engendaalschool de uitreiking der di ploma's plaats van den afgeloopen cursus OctoberMaart. Toen allen hadden, plaats genomen nam notaris Dammers het woord en riep allen het welkom toe. 't Was spre ker een genoegen het woord te mogen voe ren, daar de cursus zeer goed is geslaagd. Van de 70 leerlingen die zich er voor op gaven bleven er 67 daaraan getrouw, wat voorheen niet het geval was. Daarop richt spreker zich tot den leeraar J. Veenendaal, welke door pensioengerechtigden leeftijd afscheid neemt na 30 jaar onderwijs gege ven te hebben, onder andere omstandighe den dan nu, toen primitief, thans uitstekend geherbergd. Spreker dankt hem voor alles wat hij voor de School heeft gedaan. De heer Veenendaal spreekt een dankwoord; hij heeft steeds getracht de leerlingen wat bij te brengen en is daar zeer vele malen in te kort geschoten. Voorheen was de school gebrekkig ingericht, thans is het in een prachtlokaal. Hij hoopt dat zij in lengte van jaren zal groeien en bloeien. De heer Dammers wenscht hem nog vele jaren belangstelling toe voor de school. Na ap plaus neemt dc directeur der school den heer G. A. Bruins, chef van aanlef en on derhoud. dienst Electra en Trambedrijf te Utrecht het woord om de diploma's uit te reiken. Spreker dankt de leeraren voor het geen zij voor den «cursus deden; over het al gemeen is er prettig gewerkt. De uitslag der diploma's is als volgt. In de 5e klasse 10 leerlingen; 7 bevorderd, 1 had reeds diploma 2 niet bevorderd te weten W. A. Hilhprst; F. Lenten; C. Schut; G. van Doorn; H Majoor; C. Strumpel en A. van den' Broek. Tn de 4de klasse 6 leeringen; 2 bevorderd l voorw. 3 niet Bevorderd R. Schouten m Pnjs.' Sim™, en Bruinsma voorw. In de 3c klasse 11 leerlingen. Bevorderd Klaas dc Haan; J. Rootselaar; r. Slagboor; j. Kwak; E. Geerenstein; E. Kareisen; 11 van Kooy en P. J. C. Dijk man. Voorwaardelijk A. Grift en J. van Eg- dom. In dc 2e klasse allen bevorderd; 18 leerl. W. van Apeldoorn; J S^halkx; J. den Besten; J. dc Bruin; C. de Bruyn; L. Bui tenhuis; J. van den Brink; J Eijgelsheijm J. Kamerbeek; C. Koot; K Koot; T. v. d. Woord; A. Slagboom; W. Stalenhoef; T. van Tricht; J. Keesmaat; l). Wassenaar en M. Westerveld. In de 1e klasse 20 leerlingen; 13 bev, 1 voorw. 6 niet. W van Dicrmen; K. L. van Sloten; D. Hooi werf; W. Tolboom; H. Kaldeway; W. Steitner; G. Huurdeman; L. Rademakcr; J. van Velzen; H van de Streek; W. Roe9t; D. Terlouw; T. Limburg voorw D. van den Broek;. De leerlingen W. Appeldoorn en J. Schalkx gingen in één jaar van de le naar de 3e klasse, voorzeker een mooie prestatie; een felicitatie waard, zij doorliepen de le en de 2e klasse. De voorzitter feliciteert de geslaagde cursisten en spoort hen aan de kennis te vermeerderen; de niet geslaagden spoort hij aan tot betere studie. Na dit officieele gedeelte werd gelegenheid geboden de werkstukken der leerlingen in oogenschouw te nemen, waaruit bleek dat <t met vrucht was gewerkt. De tentoonstelling werd o.a. bezocht door het gemeenteraadslid M. Horn^veld en den oud-wethouder Enden dijk. THE JOLLY BANDS. De avond door dit clubje ineen gezet op Dinsdagavond in de Gouden Ploeg is een succes geweest Ruim 86 dansers en dan seressen bewogen zich op de luchtige mu ziek; het bal met zeer veel attracties w%o., prijsdansen, stond onder leiding van den heer A- van Weert. Er is volop genoten van -2 uur. De heer Sitter, die den avond had geopend* had niet te veel gezegd toen hij het strijkje aanbeval voor andere clubs die uitvoeringen op touw willen zetten. Het is eén zeer goed stukje muziek. De Bands heeft velen vermaakt. SOLI DxsO GLORIA. Deze Ned. Herv. Znngvereenigin" gaf Woensdagavond onder leiding van den heer Fred. Breckveld uit Baarn in de Oude kerk een uitvoering die geslaagd is. Na het zingen der aanwezigen van Gez. 194 1 ging Ds. J. I van Schaick in gebed voor en ri p daarop allen het welkom toe. Spr. is dankbaar dat zoovelen zijn opgekomen om naar SDG te komen luisteren; ondanks het feit dat de plaats en het uur van samen komst niet bekend was gemaalctT Maar spr. is er van overtuigd, dat de vrienden van SDG zich goed hebben georiënteerd, dat de vereeniging om dezen tijd een uitvoering geeft en daar dus bij willen zijn. Het dóel van SDG is door den zang God te verheer lijken en niet te zingen om de gunst of medewerking te vragen van de menschen. Daarom is dc naam die de vereeniging draagt geweldig, daar het voor de leden is een afzien van zich zelf en oprijzen tot God, en alleen zingen tot Zijn eer. Con- courszangen laat de vereeniging koud, zij zoekt geen eigen maar Gods eer. Spreker dankt verder de solisten en is deze zie er dankbaar dat zij door hun medewerking het samenzijn willen verheffen. Na dit officieele gedeelte zong de club den geheelen avond k capella, wat zeer goed tot zijn recht kwam. Het koor beschikt over zeer goede krach ten/, en werd dan ook zuiver muzikaal en- met gevoel gezongen. Zeer mooi was o.a. Lentelied en Goeden Nacht. Critiek slui ten wij geheel en al buiten, de club heeft de zang veredeld, als zoo eens in de Bede huizen werd gezongen, wat zou de zang daarbij winnen.. Mevrouw J. VethPrince, Baarn, sopraan beschikt over een mooi gaaf geluid,, vooral in het hooge register boeit het des te meer. Jhr. J,. P. A. de Jonge van Zwijnsbergen, Soestdijk, cello, wist een warmen zangeri- gen zuiveren toon aan zijn instrument te ontlokken.. Het/geheel sprak tot het hart. Het geheel waren wijdingsvolle uren door gemeenschappelijk zingen van Gez. 43 6 en gebed door den predikant gesloten. Bij het verlaten van het kerkgebouw werd een gave gevraagd voor bestrijding der onkos ten. De intendant van H.M. de Koningin-Moe der en de Burgemeester waren mede te genwoordig. SOIREE IN EEMLAND. Het is Dinsdagavond buitengewoon ge zellig en druk geweest op het Soiree* gear rangeerd door den heer de Feyter. De heer /an Benthem verzorgde het muzikale deel. :oodat alles goed van stapel liep. Twee uur -luiten was voor velen nog te vroeg. SIMULTAAN SEANCE SCHAKEN. Dinsdagavond 29 Maart gaf de heer Schreuder uit Baarn in Hotel Ockhuijsen 'n Schaak Simultaan Seance voor leden en be langstellenden der Soester Schaak- en Dam club. Door de leden der club werden de borden in hoofdzaak overgelaten aan de gasten, zoodat omstreeks half 9 door 15 gasten en 5 clubleden de strijd een aan vang nam. Dat zij zich hebben geweerd, be wees dat om 12 uur nog 8 borden arbi trair moesten worden beslist. Uitslag: 8 ge wonnen, 8 verloren 4 rem. Hieruit blijkt dat de Schaakspelers goed werk leveren. De praeses dankte dc heer Schreuder voor 't belangeloos medeleven met de Soester club. Winnaars de H.H. Regt; Schreuder Jr.; Goedhart Amelunx; Stemerding; Mulder; de Nooy en Muilwijk, welke een schaak werkje kregen. Remise de H.H. Stork; Blom; Wickel en de Man. DIERENBESCHERMING. De Inspecteur der Dierenbescherming te Soest, Kolonieweg 13 makkt bekend, dat in- ichtingen zijn te bekomen, omtrent een hond „Dobberman", Hoofdkleur zwart, ge coupeerd groot model, kan 3 a 4 weken geleden zijn zoek geraakt De bladen wor den beleefd verzocht dit bericht over te ne men. KATH. RADIO OMROEP FILM. Deze film draaide in het St. Jozefgczel- lenhuis voor de kinderen Donderdagmiddag om 2 uur en half 5, voor de volwassenen s avonds om 8.30 uur. Daar des avonds eene lezing in de kath kring ons elders riep, hebben wij de voorstelling medege maakt van 24 uur. Ofschoon dc zaal tot harstenstoc gevuld was, was het er tame lijk rustig* waarom het hoofd der school vooraf had verzocht. Toen allen hun plaat sen hadden ingenomen, werd een begin ge maakt met het afdraaien der film*, welke een aller nauwkeurigst beeld gaf van den groei der K.R.O. Zeer primitief opgezet door Pastoor Pcrquin is dit thans uitge groeid tot een groot-scheepsch bedrijf. In gedachten bezochten wij het hoofdkantoor op dc Hcerengracht 118, waar een groote staf medearbeiders zijn ondergebracht, daar op de eerste zender te Hilversum en ver volgens die in Huizen in vele kringen he kend om den oproep Hallo Huizen Holland,, hier is dc K.R.O. op golflengte 1875 Meter. Deze omroep verschaft aan vele luisteraars godsdienstig onderricht, litteraire kennis, muzikaal genot, wetenschap op velerlei ge bied en verdieping van het Apostolaat. In opeenvolgende beelden werd een en ander getoond en meermalen met applaus begroet. Ten slotte liep de leuke teekenfilm Alice op de vischvangst, wat in den smaak viel Alles bijeen een geslaagden middag: KATHOLIKE KRING. Des avonds te 8 uur sprak in het Paro chiehuis St. Ludgardus den Vlaamschen schrijver Ernst Claes uit Brussel, een ge moedelijken Kempenaar, zooals men ze in gedachten aantreft in de boekwerken van H. Conscience. Mr. F. C. Terlingen opende den avond met een woord van welkom in 't bijzonder tot den spreker en geeft hem direct daarop het woord. Spreker stelt op den voorgrond dat hij zijn uiterste best zal doen om 2 uur vol te praten, wat niet mee zal vallen, daar hij de Hollandsche taal niet geheel machtig is en zijn eigen taal er door heen zal gluren. Veelal krijgt spr. een gevoel van benauwdheid als hij voor Hollanders moet spreken,, daar zij meestal beter ontwikkeld zijn dan de Vlamingen. Op zijn sappige gemoedelijke manier ver telt hij allereerst dat de Hollandsche schrij vers veelal voort zijn gekomen uit den bur gerstand van het stadsleven, en daarover schreven al naar aanleg en gaven. In Vlaan deren is dit anders, daar zijn de meeste schrijvers voortgekomen uit den boeren land, zoo ook spr. die geboren is in de Kempen en zeer veel heeft geleerd in zijn ouderlijk huis. De menschen daar hebben ee™ diep geloof, maar ook een diep onge loof, en gelooven derhalve aan heksen pooken enz., waarom bij den haard geheele verhalen worden opgedischL vooral door kermisgasten,, stroopers, leurders e.d. Deze groep van personen vondt bij hem thui altijtf een veilig toevluchtsoord, des nachts in dé schuur, overdag in huis, zoodat men Is in een groote familie bijeen was. Zij konden veel vertellen, maar ook veel lie gen van hetgeen zij in verbeelding 'snachts hadden doorgemaakt. Voor veel menschen heeft den nacht of avond buiten een grie zelig ietsj, waarin men alles meent 4e zien en te hooren, door spreker zelf mede ge maakt in de loopgraven, daar hij 's nachts vuurde op een man die hij dacht te zien en wat 's morgens een bos stroo bleek te zijn. Maar toch zijn opgedischte verhalen dier stroopers voor hem geweest Professorale lessen in de litteratuur. Zijn tweede trap van ontwikkeling deed hij op in de Paro chieschool met een onrechtv.jardigen mees ter, die hem, nadat hij kattekwaad had uit gevoerd met de lat gaf en opsloot in het kamerken waar hij de grootste schat vond, n.1. de werken van H. Conscience, die de Vlamingen Heeft leeren lezen. Voor hem was dit een aanwijzing om die man te trachten! te benaderen. En zoo is spr. lang zaam aan het vertellen gegaan wat hij ge hoord, gezien en ondervonden had. Daar de preker door zijn gemoedelijken spreek trant alles in een helder licht plaatste, zoo dat men de personen en dingen voor zich zag, en daarbij zeer dikwijls de Vlaamsche humor om den hoek kwam. Het geheel was een leerzame en aangename avond. Meer malen werd zijn vertelling o.nderbroken door applaus en een gullen lach. Gaarne roepen wij hem een spoedig tot weerziens toe. De Kath. Kring werkt in dit opzicht paedagogisch. De lezing werd o.m. bijge woond door Pastoor Smit en de gemeen tesecretaris. POST EN TELEGRAAF. Lijst van onbestelbare brievfen en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Maart 1932. Brieven Binnenland. Docter E. Himmen. Gem. Huis Soest. Teekens G. den Haag. Walles Mevr. Utrecht. Briefkaarten Binnenlnd. v. Wilbrink fam. Amsterdam A. D. O. In herinnering wordt gebracht, dat op den feestavond van de algemeene Soester Turn- en Athletiekclub A.D.O, op 6 April geert toegang is voor kinderen beneden de 12 jaar, voor zoover zij niet medewerken. Voor dezen wordt n.1. een feestmiddag georganiseerd, waarvan de nadere bijzon derheden spoedig zullen volgen. De ouders worden natuurlijk 's avonds wel verwacht. DE PAASCHDRUKJLE TE SOES- TERBERG. Ondanks het wegblijven van Zomersche Paaschdagen, was het met de Paschen bui tengewoon druk te Soesterberg, speciaal in de omgeving van het Vliegkamp,, alwaar de K.L.M,. van Vrijdag tot en met Maandag passagiersvluchten organiseerde. Vooral de weede Paaschdag was het zeer druk en reeds vrij vroeg in den ochtend waren ver scheidene automobielen aanwezig, terwijl drommen menschen, wandelend en fietsend aankwamen. De politie had op het parkeerterrein naast he.t café Socsterdal bijzondere maatregelen getroffen en deze bleken wel noodig te zijn. Dank zij deze regeling kon het ver keer op de Batenburglaan ongestoord en zonder stagnatie doorgaan. De auto's, die wilden wachten* werden naar het parkeer terrein geleid en aldaar netjes op rijen op gesteld, zoodanig, dat zij zonder moeite weer vandaar konden wegrijden. Dit wegrij den werd slechts toegestaan in de richting van den School weg eh via dezen weg kon de Rijksstraatweg weer worden bereikt. Het was een va et vient van auto's en tegelij kertijd waren veelal honderden auto's ge parkeerd, soms was het parkeerterrein zelfs bijna geheel gevuld. Dank zij de voortref felijke regeling liep alles op rolletjes. GESLAAGD. Dc heer Herm. Klaarhamer van Soester berg slaagde dezer dagen aan het Rheini- sches Technikum te Bingen voor het can- didaatsexamen van Electrotechnisch inge nieur. NIEUWE ZAAK. In het nieuw gebouwde pand aan dc Ra- Een vulpenhouder demakerstraat zal binnenkort door den Een huissleutel. Heer D H. van den Berg een luxe brood-, Aangevlogen 1 postduif N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij koek- en banketbakkerij gevestigd worden. Met den bevolkingsaanwas van de laatste jaren en het toenemend vreemdclingenbe- zoek komt aldaar langzamerhand een win- kelbuurt op, dk;, naar we hopen zullen^ in een groeiende behoefte zal blijken te voor zien. PLEZIER VLUCHTEN De K. L. M.-tochten,, met goeden Vrijdag ingezet;, hebben zich vooral gedurende de beide Paaschdagen in een groote belang stelling mogen verheugen. Het lokte op die dagen drommen van menschen naar den Boulevard, die getuige wilden» zijn van het starten en landen van het populaire vlieg tuig, dat bestuurd werd dooi den bekenden piloot Viruly. Onophoudelijk werd er ge vlogen en ook het „.Theehuis Soesterdal" kreeg een druk bezoek, waarbij het poney- rijden, vooral voor de kinderen een groote attractie vormde. Evenzoo kregen de vervoermiddelen hun deel van het levendige verkeer op die da gen, welke begunstigd werden door be trekkelijk mooi weer, dat velen naar buiten dreef. NOODLANDING. Donderdagmiddag heeft op het sportter rein aan den Koninginneweg onder de ge meente Houten het militaire vliegtuig No. "21 een noodlanding moeten maken wegens een defect aan den motor. Nadat het euvel was verholpen,, kon de piloot, de luitenant vlieger Schouw uit Soesterberg, zijn tocht vervolgen. Persoonlijke ongevallen vielen niet voor, evenmin werd het vliegtuig be- chadigd. REQUES1. Door het „Comité Sportpark Soester- Jcrg" is aan den Raad van Soest een re- quest ingediend van den volgenden inhoud. Aan den Raad van de Gemeente SOEST. Edelachtbare Heeren, Ondergeteekenden* allen leden van het „Comité Sportpark Soesterberg";. verzoe ken Uwen Raad toestemming tot het hou den van een Lunapark of Voorjaarsfeest, voor het volgende doel; le. Het vormei> van een fonds tot het verkrijgen, inrichten en exploiteeren van een Algemeen Sportpark te Soesterberg. -. Het aanbrengen van noodzakelijke verbeteringen en herstellingen aan het thans in gebruik zijnde tijdelijke voetbal- en thletiekterrein. 3e. Het steunen van het plaatselijk Cri- is Comité door het beschikbaar stellen van een bedrag van f 500.aan dat Comité. Het „Comité .Sportpark Soesterberg" wenscht Uwen Raad er in het bijzonder op merkzaam op te maken, dat het particulier nitiatief hier wederom werk zal verrichten waardoor in hooge mate de Algemeene Ge meentebelangen worden gediend. le. omdat het tot de plicht van de Ge meente mag worden gerekend, dat terreinen voor de lichamelijke opvoeding der jeugd en het beoefenen der sport wortfen aange legd en in stand gehouden; 2e. omdat het houden van een Lunapark te Soesterberg belangrijke directe voordee en in den vorm van vermakelijkheidsbe lasting, in de Gemeente-kas doet vloeien 3e. omdat de kas van het Crisis Comité met een belangrijk bedjag wordt versterkt: 4e. omdat de zakendoende bevolking van Soesterberg gedurende den duur van een Lunapark belangrijke voordeelen in hunne zaken ondervinden; 5e. omdat de schooljeugd, de sportlie- ende oudere jeugd en het groote aantal militairen in Soesterberg daardoor gelegen heid krijgen zich behoorlijk lichamelijk te ontwikkelen en hunne jeugd en sportge- oelens op behoorlijke wijze uit te leven, ter wijl het houden van wedstrijden en sporl- riemonstraties op een behoorlijk en modern ngepcht sportpark meerdere bekendheid aan Soesterberg en directe voordeelen voor den belasting betalenden en zakendoenden middenstand oplevert; reden waarom het Comité Uwen Raad met klem verzoekt hieraan Uwe* medewerking te verleenen. Soesterberg,. 29 Maart 1932. Hetwelk doende, G. J. Grootewal J. Nooder C. J. van Dam F. J. Peeters P. Drost J. van den Berg J. Manders A. Preusser G. Lensnk S. Vermeulen J. J. W, Janssen (Secretaris- Ondergeteekenden betugen met het bo venstaande verzoek hunne volle adhesie (Volgen verschillende nemen) PROCES-VERBAAL Proces-verbaal is opgemaakt tegen een zekeren G. voor het zonder vergunning in werking stellen van openbare middelen van ervoer (autobus). KIND AANGEREDEN Door het plotseling oversteken van de Raadhuisstraat door een kind, kwam een 6-jarig meisje onder een auto terecht, door dat de bestuurder matig reed. kwam bedoeld meisje wonder boven wonder (met eenige ontvellingen aan handen en becnen) er af. VONDS GEVONDEN Deze weck was iemand te Soc-terbcrg be zig bladeren te harken toen hij plotseling oj) een hard voorwerp stootte en tegelijker tijd een bel afging (bij onderzoek bleek dit dc dedcctivcladc was uit de slagerij v. J. J. van den Berg alhier, welke in den nacht van 22 op 23 Augustus 1931 door middel van braak was ontvreemd. De lade was in den grond onder bladeren verstopt GEVONDEN VOORWERPEN

De Soester | 1932 | | pagina 5