Verkeerslessen ALLERLEI Des Duivels Hoongelach van den A.N.W.B. Veeteelt. De kostprijs van het Ei. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. ANWB TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND Geef een teeken als ge van richting wilt veranderen! Wie in het verkeer van richting wil veran deren, bijvoorbeeld bij het ingaan van een zijstraat, moet duidelijk en tijdig een teeken Vgeven. Dat is noodig!, want een ander kan aan je neus of je rug niet zien wat je van plan benti Dat kan hij wèl zien aan je uit gestoken arm. De jongen links doet het goed; die heeft bijtijds door het uitsteken van zijn arm een teeken gegeven en de fietser achter hem heeft dat gezien en mindert zijn vaart. De fietser op het rechter plaatje heeft geen teekent gegeven, of heeft het te laat gedaan en wordt nu aangereden door den motorrijder, die met een vaartje de bocht naderde en niet binnen een paar meter kon stoppen. Ook van den anderen kant dreigt hem een botsing met de auto, die daar net komt aanrijder^. „„Het is jouw schuld!" zegt de motorrij der en hij wijst dreigend naar den'i fietser, die onder zijn gebukkeld rijwiel is gevallen. Het i s ook werkelijk de schuld van dien ondoordachten fietser?, want als hij bijtijds een teeken had gegeven, was er niets ge beurd.'. Een wielrijder, die een zwaar of lastig te hanteeren pak in zijn .hand draagt:, kan geen teeken van richting-veranderen geven en doet dus verstandig af te stappen, vóórdat hij de zijstraat ingaat en dan loopende over te steken-. Wie stoppen wil, moet ook een teeken geven, om dengeen, die achter hem rijdt, te waarschuwen-. Een chauffeur doet dat door zijn arm uit te steken, en op en neer te be wegen en een koetsier door zijn zweep op te steken. Deze week ontvingen wij een brief uit Maas en Waal. waarin gevraagd werd, oi we in dit blad niet eens wilden bereke nen wat zoo ongeveer de kostprijs zal zijn van de eieren op de boerderij. Wij willen dien brief, om de -zeer be langrijke vraag, gaarne beantwoorden, doch moeten vooropstellen, dat het niet gemak kelijk is, eene berekening der kosten te maken, omdat die voor de meeste bedrij ven verschillend zou moeten wezen. We gaan maar van de veronderstelling uit, dat de kippen op de boerderij los loopen en dat 't terrein niet in rekening wordt gebracht. De boer heeft rondom de behuizing z'n erf. z'n boomgaard. z'n dries, z'n weiden, die er ook zouden zijn zonder kippen. Nu weet ik wel, dat door de aanwezigheid van een eenigszins be duidend aantal kippen de grasopbrengst minder wordt, soms geheel verdwijnt, doch daar staat tegenover, dat de fruitoogst gunstig beinvloed wordt door de aanwe zigheid der hoenders, en dat het erf, de z.g. misse", rond de boerderij niet met gras begroeid is, en dus ook niet in slech ter staat gebracht kan worden. We brengen dus maar géén rente en af schrijving van het terrein in rekening, al geven we toe, dat onze eindconclusie hier door iets te gunstig zal worden. Natuur lijk moet het voor kippenhouders, die den grond alléén voor de kippen kochten of huurden, wel. Om ook maar bij benadering te weten te kunnen komen, hoe hoog de kostprijs van een ei op de boerderij zal zijn, moeten we beginnen met aan te geven, hoeveel eieren'gemiddeld per kip en per jaar wor den geraapt. En juist hier stuiten we op de aller grootste moeilijkheid. Er bleek immers overduidelijk bij de enquête, welke o.a. in Overijsel dienaangaande werd ingesteld, dat de productiecijfers op de verschillende boerderijen zéér uiteenloopen. Als basis moeten we daarom nemen de bedrijven vdie tot de middelmoot behoo- ren Jus noch de slechten, noch de uit blinkers. Over het algemeen schatten wij de jaar productie te hoog. Ik bedoel van den door- snee-boerkippenhouder. Als ik de produc tie voor het le legjaar schat op 150, en het tweede jaar op 130, dan geloof ik voor menig boerenkippenbedrijf niet ver van de werkelijkheid af te zijn. Het is tegenwoordig op vele boerderijen gewoonte geworden, de kippen bij het be ëindigen van den 2en leg af te schaffen. Laten we eens een oogenblik aannemen, dat het zoo is bjj den boer, die het eerste jaar 150 het tweede jaar 130 eieren raapt. Dat is over de beide jaren 280, of ge middeld per jaar 140. De slechte bedrjjven komen daar na tuurlijk lang niet aan, uitbliinkers komen er echter beduidend boven. Dit, om mis verstand te voorkomen. De grootste kosten zitten in hét voer. Nu is. gelukkig voor de kippenhouderij, de prijs hiervan regelmatig en geleidelfijk gedaald tot plm. 2 3 van voor een paar jaar terug! Was zulks niet het geval ge weest dan had beantwoording van de ge stelde vraag geen zin meer. Immers, dan moest er overal absoluut geld bij! Ik neem als basis der onkostenbereke- ning aan, dat de kip op de boerderij per jaar voor f 3.20 opeet aan ochtendvoer en gemengd graan. Deze schatting is natuur lijk zeer aanvechtbaar, omdat er ook land bouwbedrijven zijn, waar duurder ochtend- voer wordt verstrekt, dan de doorsnee boer dit doet. Daar staat echter tegen over dat daar meer eieren door geraapt kunnen worden. De meeste landbouwers hebben thans ochtendvoer in prijzen van f4 a f5 per 50 kilo, in elk geval', daar gaat het naar toe. Of het daar te beter om is, dat zullen we hier niet bespreken, ik constateer al leen het feit, dat ik alom waarneem. De opfokkosten zijn procentisch zeker zoo veel gedaald als de voederkosten der volwassen legdieren. Ik reken hier een be drag van f2.— per kip, tot ze legrijp is. Zonder tegenspoed kan men ze daar tegen woordig wel voor opfokken: de prijs der eendagskuikens is zeer laag, die van het opfokvoer en kuikenzaad in vergelijking van vroeger eveneens. Op de dieren lijden we een beduidend waardeverlies, want veel meer dan 50 ets. brengt een tweejarige uitgelegde Leg horn niet meer op. We moeten ook reke nen op eenige percentage sterfte. Als dat 5 pCt. per jaar is, is 't niet weinig, door gaans zal het meer zijn, ook al brak er geen besmettelijke ziekte uit. De rappor ten der legwedstrijden zijn daar om het te bewijzen. Ik geloof daarom, dat ik, in verband hiermee de afschrijving over 2 jaar gerust kan stellen op f 1.60, of ge middeld op f 0.80 per jaar. Nu hebben we nog de uitgaven aan af schrijving der hokken, der benoodigdhe- den, aankoop van turfstrooisel, van grit, de onkosten van inenten, enz. enz.., alle maal kleine zaakjes op zich zeil', doch die samen al gauw een bedrag vertegenwoor digen van 30 ets. per kip en per jaar. Waar de afschrijving der hokken nog niet moet plaats hebben, die in den duren tijd gebouwd zijn daar zal 30 ets. te laag zijn. En zeer zeker daar, waar het turf strooisel niet als meststof aangewend kan worden. Dit is op de boerderijen echter overal mogelijk, en daarom houden we ons voor deze bedrijven maar aan de op gegeven 30 ets. Laat ons nu eens zien, wat we bij onze berekening al reeds per kip en per jaar kwijt zijn: a. voederkosten f 3.20 b. waardeverlies op de dieren f0.80 c. afschrijving hokken enz. f0.30 den ingenomen, alvorens zij den dood ver oorzaken. Bij toediening van kalisalpeter kreeg men dezelfde verschijnselen, maar he viger. Kalisalpeter blijkt dus voor kippen gevaarlijk te zijn. Uit deze proeven blijkt duidelijk het ge vaar en bij grootere hoeveelheden de doo- delijke werking van deze meststoffen. Alleen doet het eigenaardig aan, dat de onderzoekers zich ook hebben bezig gehou den met kalisalpeter, daar dit een meststof is, die voorzoover ons bekend, in den Ne- derlandschen landbouw vrijwel niet wordt gebruikt. Beter was het o.i. geweest, een meer gebruikte meststof, b,v. kalksalpeter, op zijn vergiftige werking na te gaan. In het artikel, over dat onderzoek, in het tijdschrift voor Diergeneeskunde, wordt ook melding gemaakt van een studie van Knoth. Volgens deze is de letale (doodelijke) do sis te stellen op 2 gr. kalisalpeter, 12 gram zwavelzure ammoniak en 8 gram, 40 ka- lizout, bij één dosis, als pil verstrekt, 6 gr. natrium- (Chili) salpeter bleek geen invloed te geven. Kalisalpeter blijkt dus al bijzonder ge- yaarlijk te zijn, maar ook andere meststoffen zijn lang niet onschuldig. Men doet er goed aan, dat leeren ook deze proeven, de kippen niet op het bemeste land te laten> vóór en al eer het flink geregend heeft. M. H. Totaal f4.30 Dit is dan de kostprijs voor onze 140 eieren in totaal, of van ruim 3 cents per ei. Waar de gemiddelde jaarproductie per kip slechts 100 eieren is (zulke bedrijven komen heusch voor, en nog meer dan men denktdaar wordt de kostprijs per ei ruim 4 ets. en levert het bedrijf dus ab soluut een nadeelig slot op, want het is niet aan te nemen, dat de middelprijs dit jaar de f4 zal halen. Bereikt nien evenwel een gemiddeldé jaarproductie van 160 eieren of meer, dan wordt de kostprijs per ei minder, want de bedrijfskosten van prima legsters zijn vrij wel gelijk aan die van minderwaardige die ren. Het ware te wenschen, dat onze men- schen dit eens wat meer overwogen. Zooals de toestand nu allengs gewor den is, moet nien het gaan zoeken in pri ma dieren en buitengewone verzorging. Jk noem dit laatste in één adem er bij, omdat de afstamming het alléén niet doen kan. De verzorging speelt, daar ben ik reeds lang van overtuigd, de allereerste rol, om dat zonder die, zelfs de allerbeste dieren, ons in den steek laten. Ik heb den laatsten tijd menigmaal er varen dat menige boer-kippenhouder de debacle denkt te kunnen voorkomen door uitsluitend hardvoer te geven en dan liefst die graansoort welke het minst per Kilo kost. Hiertegen moeten wij met klem waar schuwen; elke cent, die men „uitspaart" door verslechtering van voer, komt aan gegroeid terug in den vorm van schade, veroorzaakt door minder en door kleiner eieren. De totaaluitgaven zullen er door dalen Ja, zeker, maar daar gaat het niet om. Het gaat om den kostprijs per ei, en die stijgt bij slechter, bij eenzijdig voer. Men moet er dus alles op zetten, om meer eieren te rapen. En dit bereikt men door prima dieren aan te schaffen, ze puik te verzorgen en ze te voeren, wat ze noodig hebben, om veel en lang te kunnen blijven leggen. Wie deze 3 voorwaarden in vervulling brengt die zal den laagsten kostprijs per ei hebben. En dat alleen moeten we zien te bereiken. (Alg. Holl. Landb.blad). VERGIFTIGING DOOR KUNSTMEST. Boshouwers heeft in „De Kleinveeteelt" terecht gewezen op de gevaren, wanneer men pluimvee op met kunstmest bestrooid land laat loopen. Deze gevaren zijn niet gering en de ge volgen kunnen heel noodlottig zijn. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht zijn dienaangaande ook proeven genomen en wel met Chili- en met kalisalpeter. Het bleek, dat herhaald verstrekte dosis sen van 11Yi gram Chilisalpeter (in cap sules^ per K.G. lichaamsgewicht bij kippen aanleiding gaf tot langzame vergiftiging, zich uitende o.m. in vermagering, matige diarrhee, dorheid van de kam en ten slotte matheid. (Inwendig traden o.a. ontsteking van maag- en darmslijmvlies op, gepaard gaande met bloedingen). Dosissen van 2 gram p. K.G. lichaams gewicht gaven wel aanleiding tot duidelij ke intoxicatie (vergiftiging), echter kunnen deze hoeveelheden nog geruimen tijd wor- Correspondentie deze rubriek betreffende rechtstreeks te zenden aan de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen", gevestigd te Haar lem, Houtplein 17r. Bij vragen lezers hebben het recht tot het inwinnen van kosteloos advies in be lastingzaken en aangelegenheden van boek- houdkundigen aard postzegel voor ant woord bijvoegen. Vraag 140. In Uwe belastingadviezen heb ik gelezen, dat men alleen mag afschrijven, op bedrijfs- zaken. Maar is dit niet onbillijk? Iemand heeft b.v. een huis van f 10.000, dat hij verhuurt voor f 700.per jaar]. Veronderstel,, hij heeft f 50.onkosten per jaar. Moet hij nu f 700.min f 50.is f 650.bij zijn in komen opgeven? Mij dunkt hij mag zeggen. ,„ik schrijf 2% van f 10.000 is f 200.— af, Dus geef maar op f 650.min f 200.is f 450.Zijn bezitting daalt toch in waar de. En na 50 (of meer) jaren is het gedaald tot afbraakwaarde. Mijn bescheiden mee ning is, dat het hoogst onbillijk zou zijn, als hij niet mocht afschrijven ep f 650.als in komen op zou moeten geven. Me dunkt dat kan de geest der wet niet zijn. Antwoord: Met Uw schrijven ben ik het volkomen eens. Ook ik acht het een groote onbillijkheid. Echter laat de wet geen afschrijving toe. Vraag 141. Verleden jaar November heb ik vijfhon derd gulden bij de Bank te X. moeten opne men ten behoeve van mijn bedrijf. Die f 500.heb ik niet op mijn tuinbouwstaat gezet, meenende, dat ik alleen de rente bij mijn uitgaven mocht rekenen,, wat natuur lijk maar een luttel bedrag was. Is dat nu zoo, of mag ik het geheele bedrag er bij zetten en zoo ja kan ik dan nu nog recla meeren? Antwoord: In beleefd antwoord op Uw schrijven diene het navolgende. Inderdaad moogt U alleen de rente van die f 500t— aftrekken, niet de f 500.zelve. U heeft waarschijnlijk met die f 500. uitgaven voor het bedrijf gedaan, en deze uitgaven heeft U toch immers afgetrokken. Wanneer U thans opnieuw nog f 500. zou aftrekken, trekt U dit dubbel af. Er is dus geen reden om aan den Inspec teur te schrijven. Vraag 142. Het belastingrubriek gelezen, neem ik de vrijheid U een vraag te stellen over een belastingkwestie. Ik ben 1928 in dienst ge weest 5j^ maand en toen kreeg ik volgende jaar 1929 mijn aanslagbiljet van f 800. thuis van het volle jaar. Toen heb ik gere clameerd en heb ik in 't geheel nergens iets meer van gehoord; daar zou ik heel gaarne iets van willen weten wat ik daar tegen kan doen. Antwoord: Wanneer LI gereclameerd heeft, dan wekt het inderdaad bevreemding dat U nog niets gehoord hebt. Wij raden U aan, U tot den Inspecteur te wenden met het verzoek om nadere inlich tingen. Vraag 143. Ik heb een inkomen belastingbiljet ont vangen en daar ik van meening ben dat ik niet in de termen val, om reden mijn huis houding, zoo wou ik gaarne van U ver nemen, of ik verplicht ben om belasting te betalen of niet. Ik heb al gereclameerd, maar zij zeiden dat geeft mij niets, zoo doende wou ik gaarne van U vernemen hoe het moet. A. Vastgesteld zuiver inkomen f 1.100. Kinderaftrek voor Rijksinkomstenbelas ting f 875. Aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, voor Gem. inkomstenbelasting f 950. Antwoord: Uw vraag is moeilijk te beantwoorden. Het is de vraag of U f 1100.inkomen heeft. Heeft U f 1.100.inkomen per jaar, dan is de aanslag niet te hoog en is er dus geen reden voor reclameeren. Is U tengevolge van bijzondere huiselij ke omstandigheden niet in staat het bedrag te voldoen, dan raden wij U aan een en an der eens breedvoerig met den ontvanger te bespreken en hem te vragen of er geen reden is voor kwijtschelding op grond van onvermogen). Vraag 144. Ik heb een dochter oud 15 jaar, 2 Febr. van dit jaar geweest, ze is 17 Maart in be trekking gegaan als dagmeisje in een Pen sion en verdiende daar f 25.per maand. Nu heeft ze 4 September een aanslagbiljet ontvangen, waarvan de eerste vervaldag 31 October was en de laatste vervaldag 30 April d.a.v. is. Tot nog toe heb ik niets betaald, verders vermeld het aanslagbiljet f 700.zuiver inkomen, aftrek voor levens onderhoud f 425.Gemeentelijke Inkom stenbelasting f 8.25, totaal Generaal f 8.25. Nu is mijn vraag, mag volgens de wet een kind van 15 jaar aangeslagen worden in de belasting en is verder het biljet in orde of niet; er staat ook nog opr dat de gemeen te 125 opcenten heft; dus in de hoop, spoe dig van U een antwoord te mogen ontvan gen. Antwoord: Ik kan alleen beoordeelen of het inkomen, op basis waarvan dé aanslag is berekend, juist is. Uw dochter verdient per jaar f 30U. daarbij komt dan nog de kost en inwoning, die op f 400,per jaar kunnen worden ge steld. wordt dus f 700.inkomen per jaar. De aanslag is dus juist LAATSTE NUTSAVOND IN DIT SEIZOEN. Zij die gevolg hebben gegeven aan de uitnoodiging van het bestuur van de Mij. tot Nut van het Algemeen, tot bijwoning van een lezing met lichtbeelden over „Am sterdam voorheen en thans", hebben zich niet teleurgesteld gevoeld. Hulde aan Me vrouw RentmeesterWijnman, dat zij de zen avond zoo geanimeerd voor ons heeft gesproken. De kleine zaal van Religie en Kunst was niet overvol en stellig had het Bestuur mogen verwachten, dat meerdere leden van de uitnoodiging hadden gebruik gemaakt. Het samenzijn draagt nu een in tiem karakter. Bovendien,, lichtbeelden eischen nu eenmaal dusternis en stil aan komen we onder de bekoring van Mevrouw Rentmeester's gezellige verhaaltrant, oog en oor wordt geboèid en we vergeten de omgeving. Wij leven/ mee met de groei van Amsterdam. Van welk een kleine be scheiden omvang was de eerste plattegrond! Als koopmansstad zien we een snelle voor uitgang, Hendrik de Keyzer heeft er veel toe bijgedragen, dat Amsterdam een mooie regelmatige uitbreiding heeft gekregen. On danks dat de poorten, zooals zij vroe ger de stad aan alle zijden afsloten, groo- tendeels zijn gesloopt of verplaatst, toch is veel moois behouden. Na de pauze krijgen we meer het nieuw- Amsterdam te zien. De Amsterdamsche ar chitectuur-school is van Europeesche ver maardheid. We moeten aan deze nieuw bouw nog wennen, kunnen het nog niet on voorwaardelijk mooi vinden. Maar de nieu we beurs van Berlage vinden we toch ook heel wat mooier dan het postkantoor b,.v., of de stadsschouwburg, dus.... als men het meer ziet, gaat men deze kolossen mo gelijk meer waardeeren. We kunnen ons heel goed voorstellen, dat het verlies van 't uitzicht over het IJ bij de Amsterdam mers een heftige tegenkanting heeft opge wekt tegen het plan Torbecke, tot het plaatsen van het Centraalstation op dat punt]. Dat ook het verdwijnen van een grachtje, of b.v. 't dempen van het Rokin menig kunstenaars hart pijnlijk aandoet, laat zich indenken, echter het verkeer heelemaal buiten de stad om leiden' terwille van de oude boogbruggen, zooals een bekend Fransch architect onlangs voorstelde, lijkt toch wel wat heel veel van het publiek ge vergd. Na nog 't bezichtigen van tal van oude in eere gehouden gebouwen, grachtjes en antieke poortjes,, eindigt de boeiende voor dracht met diverse foto's van modehie bouw, als Mercatorplein, Amstel en Apol- lolaan enz. Nadat Mevrouw Rentmeester de aandacht heeft gevestigd op de buitengewoon mooie plantsoenaanlcg in de nieuwe stad, eindigt haar interessante voordracht tegen half elf met een woord van dank aan haar door de voorzitster. GEVONDEN VOORWERPEN. Twee kinderhandschoentjes Een zadeltaschje Een paar voetbalschoenen. AANRIJDING Maandagmiddag te ongeveer 5.45 uur had een aanrijding plaats op den hoek Beuken laanBeetzlaanLaanstraat tusschen een automobiel, bestuurd door J- K. uit Hilver sum en den wielrijder J. F. L. uit Soest. De auto kwam uit de Laanstraat en moest de Beetzlaan in, waar door het maken van een zeer scherpe bocht niet was te vermijden). Daardoor kwam de kop van de auto links op den weg. De wielrij der, die vanaf de Beetzlaan kwam, maakte zich schijnbaar wat beangst en trachtte tenslotte den auto aan de linkerzijde te passeeren, waardoor de aanrijding plaats had. De wielrijder werd daarbij eenigszins in wendig gekneusd en op advies van de in middels ter plaatse verschenen doktoren de Vos en Donker* werd hij per ziekenauto naar zijn woning aan de Beukenlaan over gebracht. De bestuurder van den auto heeft zich inmiddels bereid verklaard de aangerichte schade te vergoeden. AANGEHOUDEN. Maandag is door dc politie alhier aange houden dc zwerver W. L-, die nog heel wat met de justitie te vereffenen had, o.a. nog 3 maanden gevangenisstraf te goed had. Ook was hij gesignaleerd in het Algemeen Politieblad door den Commissaris van Po litie te Leiden als verdacht van diefstal van Ke,d- Dinsdagmorgen is hij op transport naar Utrecht gesteld om aldaar allereerst zijn gevangenisstraf te ondergaan. TE VEEL GEDRONKEN. Maandag is door de politie alhier dc be kende R. van D aangehouden, die vrij ern stig onder den invloed van sterken drank verkeerde. Dientengevolge waren zijn geest vermogens nogal in de war geraakt. Op doktersadvies is hij toen overgebracht naar de Rijksklinieken te Utrecht. TOXOPéUS! ÜOSTMAHORN Namen klinkend in het land; Zooals er nog VELE méér zijn, Aan ons uitgestrekte strand. PIJNENBURG en VAN KEMPEN Wonnen WEER den zesdaags-rit; Ditmaal in de Fransche Hoofdstad; Jongens toch van JAN DE WITT! HINDENBURG werd herkozen, In het groote, DU1TSCHE land; Hieruit bleek, dat ALTIJD WEDER. Zegeviert GEZOND VERSTAND! ELSA is weer thuis bij Moeder, 't Avontuur liep NOG goed af; Meisjes! niet TE HARD studéeien; OVERSPANNING wordt soms graf! Ondanks GROOTE, ZWARE losprijs, Martelt men een arme vrouw, Door haar TOCH naar kind t'onthouden LAGE DAAD èn KWADE TROUW! Hagenaars zijn op hun BANKEN; Past o]), dat gij die NIET LAAKT' TOCH heeft thans een oud' getrouwe, HAAR BETALINGEN GESTAAKT. 't CRISIS-COM ITé zag NU AL Bodem van haar Money-kist; Waar die TONNEN GOUDS toch bleven? Heeft men zich daar soms VERGIST"? Overal wordt er bezuinigd Op 't loon van „KLEINEN MAN"; HIER EN DAAR WIL MEN NIET SNAPPEN t BIJ AMBTENAREN MOET EN KAN Onlangs heeft onz' „EERSTE KAMER", In TWEE keer EEN kwartier ver gaard Had zij, IN EENS, 't kwartier verwerkt", ACHT HOND.ER POP was er bespaard! Dat men niet voor ALLE wegen, KLINKERS neemt; wat dom wat spijt! Verreweg het BESTE wegdek; En NIET NOG MEER WERKELOOS HEID! (Nadruk verboden). AD—REM. LEVE ONZE BURGEMEESTER! Vele jaren na deez' dag! Hij bespaarde Soest's bevolking: (Wat? DES DUIVELS HOONGELACH! Zou hier LUNAPARK toch komen, 't Waar met Soest FINAAL gedaan; 't Hééle dorp met inhoud zou dan Ter „.VERDOEMENISSE" gaan. Waarlijk, ZULK EEN BURGERVADER. Komt slechts EENS in ons bestaan; Serenade wou men brengen, Maar wij zijn.te.aan.... ge.... daan Dus maar RUSTIG verder breien; Schenken slemp of chocola; Pijpje rooken; lezings houden. STICHTELIJK; tijd: Grootmama. NOGMAALS: LEVE BURGEMEESTER! TOE, begrijpt toch allen GOED, Dat deez' „VADER VOOR ZIJN KIND- REN", Voor „EEN RAMP" ons heeft behoed! AD-REM Nadruk verboden. OVERTREDINGEN. In de afgeloopen dagen zijn door de poli tie alhier verschillende automobilisten be keurd wegens het niet of niet geheel in orde hebben van hun wegenkaart op grond van de Wegenbelastingwet. Dit soort overtre dingen komt in den laatsten tijd zeer her haaldelijk voor, waaraan de slechte tijds omstandigheden blijkbaar niet geheel vreemd zijn. Wil men echter niet tegen de lamp aan loopen, dan doet men zeer ver standig te zorgen, dat die wegenkaart in orde is. Voorts werden meerdere personen geve- baliseerd wegens overtredingen van het Rustdagbesluit en van de Arbeidswet. POST EN TELEGRAAF. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand April 1932. Brieven Binnenland. Balmhof, Emmerick, Emmerick. Bruins Slot, E. Leeuwarden Oosterheek, D. H. TWEEDE CRISISUITVOERING Op a.s. Maandag 25 April, aanvang 's avonds 8 uur, zal in Hotel „Huis ten Hal ve" alhier een muziek-, zang- en tooneel- avond gehouden worden, geheel ten bate van het plaatselijk Crisis-Comité. Het programma vermeldt de volgende mede werkende vereenigingenChr. Gem. Zang- vereeniging „Soli Deo Gloria", Dir. Chr. Karstens. Muziekvereen. „St. Jozeph", Dir. J. J. W&kelkamp, Dubbelmannenkwartet „Con Arno re' Zeist, Dir. Chr. Karstens. Tooneelclub der Maria.Vereeniging, Piano: Mevrouw Hamer-van der Linden. De en tree bedraagt evenals de vorige maal, slechts 40 cent. Deze tweede avond belooft weer rijk aan afwisseling te worden. En het is te wenschen, dat de financieele resultaten minstens even groot zullen worden als de vorige keer. Er is zoo ontzaglijk veel

De Soester | 1932 | | pagina 2