I '2e BLAD °iZ Soesterberq JOLLY Hotel Okhuysen - Soestdijk >o SOEST 0< Officieel O^PlaatselijkNieuws r° Zaterdagavond 8 uur Burgerlijke Stand pO Predikbeurten >0 Rechtzaken ~ye Sport 10 CENT 12 CENT 7 CENT 30 CENT 40 CENT 12 CENT ieds voorradig behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 23 Juli 1932, No. 59 'el aanne- een oor* t zijn bc- ïoeite ge- digd naar )geloopen om Amy nn-zachte de eiken bomen, ke wijze, g en hem eg: g zij met n niet bij en onder Ic: zóó wel Jt kwam, e hij ge- de beide ite kwel- boog zfj net zoo »men be te knik- ar, waar ïdelmoe- r! Ik zal ar benfc- rrast en nog het Iers kon lar ver bet wel: iraag je - wat er volgd. HINDERWET. Burgemeester era Wethouders der Ge meente Soe>t, Gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet: Brengen ter algemeene kennis: dat op de secretarie der gemeente ter vi- sie is gelegd een verzoek met bijlagen van het Bestuur der Coöperatieve Landbouw- vereeniging te Soest, om vergunning tot uit breiding van de bestaande maalderij met pakhuis, door aanbouw van een pakhuis, tevens bestemd als bergplaats voor calizout op/in het perceel Torenstraat, kad. gemeen te Soest;, sectie H. No. 3108; dat op den tweeden Augustus 1932, des voormiddags te eli uren gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het uit breiden dier inrichting in te brengen; en dat gedurende DRIE dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennisgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge art, 7 der Hinderwet te houden zitting zijn ver schenen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Soest, 19 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. EIERENVEILING. Aanvoer 5000 eieren. Prijzen f 2.45 tot f 3.20. Markt vlot. POST EN TELEGRAAF. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten,, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Juli 1932. Brieven Binnenland. 1. Berg Willi, Helmond. 2. Vreeland Br. K. Lindengracht 191, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland. 3. Beert Mej Amsterdam. 4. Mulder,, Mevr., Amsterdam. Vijf briefkaarten zonder adres. Briefkaarten Buitenland. 5. Buhrmann Herrn und Frau. Wien. GESLAAGD. Geslaagd voor Kinderverzorging van de Gooische Huishoudschool te Hilversum Mej. H. de Boever, alhier. GEM. KEURINGSDIENST. Rapport Gem. Keuringsdienst over de Maand Juni 1932. Op de N.V. Centrale Slachtplaats werden Keslacht: 48 Runderen, 2 pinken, 19 vette kalveren, - nuchtere kalveren, 1 graskalf, 4 paarden, en 141 varkens. Buisslachtingen: 3 varkens. Ingevoerd werd: 7493 Kilogram vleesch. Uit nood werd gedood: 1 koe. Gestorven: 2 vette kalveren, 7 nuchtere kalveren en 4 varken*. luberculose kwam voor bij: 5 runderen en 12 varkens. Goedgekeurd werd onder voorwaarde van verkoop in t klein onder toezicht: 1 vet kali. Afgekeurd werden: 1 koe, 1 vet kalf, 7 nuchtere kalven en 4 varkens Aan organen werden afgekeurd- Van Runderen: 14 l0ngen 2 ,Jart t3 levers. 1 milt, 1 maag en darmen. 13 nieren, 2 borstvhezen, 1 buikvleis, r> Wmnhklie- reni, en 8 kilogram ongesmoltenvet Van Varkens: 42 longen, 7 harten 7 le vers, 1 maag en darmen, 8 nieren, 12 lymph- klieren en 8 kilogram ongesmolten vet Van vette Kalveren: 1 lever, en van paar den 1 lever. Tegen een drietal personen werd proces verbaal opgemaakt wegens het voorradig hebben van bedorven vleeschwaren). R.K. VOLKSPARTIJ. Maandagavond hield de R.K. Volkspartij haar oprichtingsvergadering in de zaal Ver schoor. Ongeveer 120 bezoekers volgden aandacht de rede van den heer Pius Arts, die sprak over het program der R.K. V.P. en het rapport Wel ter. Ongeveer 75 aanwezigen werden lid. Het voorloopig bestuur bestaat uit de Rond, voorzitter, Laanstraat 21; M. Omwezen, secretaris, Vinkeweg 5; B. Schouten, penningmeester, Beetslaan 25. FLORA-THEATER baarn. Vrijdag 22 Juli tot en met Dinsdag 26 Juli wordt ,n dit theater de spreekfilm „Vadertje Langbeen" vertoond. Behoeft de- ze film nu nog aanbeveling, of opwekking om hem te gaan zien? Het alleraardigste boek van Jean Webster, dat bij millioenen exemplaren over de geheele wereld is ver kocht, en het tooneelstuk, dat maan lenlang volle zalen heeft getrokken, zijn algemeen bekend. Het is een teedere, verfijnde film. een film met een lach en een traan, die iedereen amuseert en aan de betere dingen des levens doet denken. GESLAAGD. Geslaagd voor toelatingsexamen H.B.S. Amersfoort Arie de Boer, na 1 jaar de Openb. U.L.O. School (Hoofd de Heer J. van de Wal) doorloopen te hebben. Voor het toelatingsexamen voor H.B.S. te Amersfoort slaagden Marie Meinesz en Bob Muylaert, beiden leerlingen van de 6e kl. der Van der Huchtschool aan de Molen straat, en B. Cleveringa en A. J. A. de Boer alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwielmerk Een vulpotlood Een manteltje. Een reservewiel met band Een jumper Een sleutel Een huissleutel Een heerenrijwiel Aangevlogen een postduif Aangeloopen een klein zwart hondje. Te Bunschoten aangeloopen, als met een auto medegekomeru, een zwart bruine her dershond. BALDADIGHEDEN OP KOUDEHOEK. In de omgevifl" van Koudehoek, op de hoek van de Birktstraat en de Eikenlaan maken tegenwoordig geregeld opgeschoten jongens den weg onveilig. Zij .organiseeren daar wedstrijden per fiets, vallen voorbij gangers lastig, spreken meisjes en dames aan onder het toevoegen van allerlei schun nigheden en zijn zoodoende de schrik van alk winkeliers en bewoners in den omtrek. Dinsdag, toen) dit stelletje wederom bezig was, heeft de polite daar een eind aan ge maakt en tegen 3 jongelui proces-verbaal opgemaakt. Het ligt in de bedoeling van de politie te gen dergelijke baldadigheden, straatschen derij en fietswedstrijden met de allergroot ste strengheid op te treden, daar de openbare weg geen wedstrijdterrein is en ook geen speelterrein voor het uithalen van bandietenstreken. De betrokken jongelui kunnen zich dus voor gewaarschuwd hou den, daar anders nog meerderen met den Rechter zullen kennismaken* VUURWAPENEN IN VOORRAAD Ook de omgeving van de Wieksloot schijnt nog al eens het terrein van baldadigheid te zijn en velen aldaar'schijnen er pret in te hebben met vuurwapenen te schieten op al lerlei doelen,', die daarvoor niet bestemd zijn, een bezigheid die daarenboven voor velen nog al gevaar oplevert en schade berokkent. Te^v huize van B. aan de noodwoningen heeft de politie thans dezer dagen een vuur wapen in beslag genomen, dat deze aanwe zig hield zonder daarvoor in het bezit te ',ijn van de vereischte machtiging. Tegen hem is proces-vet baal opgemaakt. De schieterij op den herdershond aan den Duinweg is door het politieonderzoek ook opgelost geworden. Er is gebleken, dat ze kere H. wonende aan den Utrechtschen weg op dezen hond heeft geschoten, welke H. even/min in het bezit was van een machti ging ingevolge de Vuurwapenwet. Ook te gen hem is proces-verbaal opgemaakt. OVERTREDINGEN ARBEIDSWET. In de afgeloopen week heeft de politie wederom controle gehouden ter naleving van de Arbeidswet. Hierbij liepen S. en den bakker van O. tegen de lamp; die ge verbaliseerd werden. BALDADIGHEID Donderdagmiddag omstreeks 4 uur werd ontdekt, dat de brievenbus der Posterijen, staande aan de Parklaan, door baldadigen was bevuild. Men had er allerlei straatvuil, afkomstig van de werkzaamheden ter verbe tering van den weg aldaar in de 'pmgeving, en bestaande uit asphalt- en teerdeelen, in geworpen, waardoor de poststukken waren bevuild. Terstond heeft de politie een onderzoek naar de vermoedelijke daders ingesteld), welk onderzoek thans nog loopende is. HUISELIJKE TWISTEN In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd aan de politie mededeeling gedaan van eeri vechtpartij, welke gehouden zou worden' in een huis aan den Plasweg. De man aldaar was werkzaam in Rotterdam, terwijl de vrouw met de 4 kinderen in Soest woonde. Zoo nu en dan kwam de man over, wat ook nu het geval was. Man en vrouw hebben toen ruzie gekregen over hun weder- zijdsche plichten met tot gevolg, een hand gemeen, waarbij de vrouw bij de keel werd gegrepen en aldaar en aan het hoofd ver- wondingeni bekwam. De politie slaagde er in de echtelijke rust te herstellen en behoef de verder niet handelend op te treden. Ongeveer terzelfder tijd werd politieas sistente gevraagd bij een woning aan de Beetslaan, waar de melkhandelaar van D. woont), die met zijn a.s. vrouw eveneens ru. 'At had. Hooge woorden en bedreigingen werdert over ert weer geuit en de buurt was daar nog al in opschudding. De politie toog terstond herwaarts, doch toen zij aan kwam bleek de rust reeds te zijn wederge keerd. Zooals in dergelijke gevallen meer pleegt te geschieden, werd de komst der oolitie heelemaal niet geapprecieerd en kon le politieman zelfs te hooren krijgen, dat hij met hun interne aangelegenheden! niets te maken had. VAN DEN HEUVEL Het afgeloopen halfjaar is misschien tot nu toe het belangrijkste in de geschiedenis dezer ontwakende plaats. Het zal slechts zelden voor komen, en zeker niet in deze sombere tijden, dat een plaats van geringen omvang «als de onze, in een zeer kort tijds. verloop, zoovele successen en overwinnin gen te boeken heeft. Want deze waren niet van de lucht en zoo verviel men van de eene overwinningsroes in de andere. Een phenomeen voor wie hier vreemde ling is, doch voor den ingewijde een begrij. peüjk, alhoewel zeer merkwaardig ver schijnsel. Want wie hier de toestanden mee leeft en vooral tracht om de menschen te leeren kennen, die zal zich niet langer ver bazen,, maar wel verblijden over al het vele> dat hier omhoog streeft. Die zal ontdekt hebben, dat zich hier verscheidene men schen met een of anderen aanleg bevinden, die alleen nog maar de begeestering noodig hadden om tot volle ontplooiing te komen. En die begeestering is dan gekomen, de algemeene begeestering. Zij heeft zich meester gemaakt van personen en vereeni- gingen, hen voerend naar een of ander be reikbaar doel, dat met toewijding en vol harding werd nagestreefd. Dat heeft een be langrijk deel van hun krachten gevraagd de geestelijke, zoowel als de lichame'ijke en moreele. Doch door die krachten goed te leeren kennen en ze dan te kunnen uitoefe nen, bereikte men den eersten stap, die tot verderen groei kan leiden. Want die ze- kerdheid moet wel steun en moed geven om op den eenmaal ingeslagen weg voort te gaan. Wanneer dan de balans voor 't afgeloo pen seizoen zou worden opgemaakt, dan is het juist die zekerheid van iets te kunnen, welke de grootste waarde voor elk der deelnemers uitmaakt. Het is daarbij niet noodig om nu nog eens een opsomming te gaan geven van al het vele dat hier gedu rende dien tijd wel gepasseerd is. Ook daarom niet, wijl alles afzonderlijk in deze krant vermeld wordt. Maar wel mogen we hier nog even met genoegen constateeren, dat bijna zonder uitzondering alle gehou den uitvoeringen, feesten, wedstrijden en wat dies meer zij, geslaagd zijn. Niet alleen geslaagd in dien zin, dat over 't algemeen genomen, de deelname of het bezoek*aan zienlijk Was, maar ook geslaagd vooral, om. dat het vaak voor de betreffende vereeni- gingen gebeurtenissen werden, waarop men met groote voldoening zal blijven terug zien), wijl het feiten Van beteekenis waren, die met gulden letters konden worden ge registreerd. De vele verworven medailles en andere prijzen gelden hierbij als een of- ficieele erkenning van wat in vereeniging of afzondei lijk behaald werd. Maar ook zon der die werd er veel bereikt, wat op zich zelf beschouwd reeds een prestatie genoemd mag worden, en als zoodanig dan ook ge waardeerd werd door de bewoners van deze plaats. Als een ware triomftocht, zoo trekt het gezelschapsleven) van al die maanden, zich aan onzen geest voorbij. Er waren daarin momenten, die onvergetelijk zullen blijven voor allen, die ervan getuige waren, momenten meestal van vreugdevollen, blij den aard, soms ook diep ernstig, maar uit die alle is iets bezonken, dat als de som der ervaringen, 's levens rijkdom vermeer-, dert. Zoo staat Soesterberg sinds geruimen tijd in het teekem van het slagen. Dit laatste niet opgevat als een geforceerde jacht naar suc cessen, maar als een ernstig streven om iets goed te willen doen, zóó, dat het af is. Wan neer men op die wijze voortgaat?, dan kan dat een karaktertrek worden van deze sa menleving, welke haar sieren zal. Dan kunnen de voortreffelijke leiders der ver schillende vereenigingen* nog zeer veel vol doening beleven van hun arbeid, die dan rij ke vruchten blijft dragen/, wijl ook het ma teriaal voortreffelijk is. Zoo voortgaande, zal deze plaats nog meer van zich doen spreken. Nu reeds kan zij als een voorbeeld gesteld worden van actief leven, dat zich niet of slechts zeer weinig door de tijdsomstandigheden laat neerdrukken. Bemoedigend en opwekkend is zulk een voorbeeld, suggestief in hooge mate en daarom tot navolging opwekkend. Het werk bezielend en het zal in het alge meen den zwaren last iets lichter helpen maken. Het réveil is begonnen; de inzet was schitterend en voor de toekomst kan men veel, zeer veel verwachten. En dit is geen ijdele verwachting, zoolang er vaste plan nen bestaan, waaraan met energie, inzicht en toewijding wordt voortgewerkt. Dat men hiertoe in staat is, heeft dit jaar ruimschoots bewezen, een jaar», waaraan men zich in het vervolg altijd appeleeren kan), omdat het een jubeljaar werd. „TOESCHOUWER." NADERE LEZING VAN DE AANRAN DING IN „KINABU". In den nacht van Zaterdag op Zondag, heeft er een brutale insluiping plaats gehad in het kinderherstellingsoord „Kinabu", ge legen aan den Amersfoortschen straatweg, niet ver van de grens van Amersfoort. Be halve de huishoudster en de conciërge was in het gebouw ook aanwezig een verpleeg ster. die zich reeds lang op haar slaapkamer ter ruste had begeven, toen zij; naar schat ting ongeveer half drie, plotseling wakker schrok door het afstrijken van een lucifer. Tot haar groote ontsteltenis bemerkte zij, dat zij plotseling werd vastgegrepen onder wijl haar den mond werd dichtgedrukt, zoo. dat zij geen geluid kon geven. Duidelijk hoorde zij de woorden: „Zwijg of ik schiet, anders ben je een kind des doods". Meteen voelde zij,, dat een voorwerp haar op de borst gedrukt werd. Een langdurige worste ling ontstond nu, met het gevolg, dat de in dringer weer vertTok op dezelfde wijze, zoo. als hij gekomen was. Zooals later bleek, had deze van een ladder gebruik gemaakt om door het openstaande raam naar binnen te komen. Totdat het begon te dagen durf de het hevig ontstelde meisje zich niet te verroeren. Toen heeft zij de huishoudster geroepen, die op haar beurt den nabij wo nenden heer Klaarhamer waarschuwde, die terstond de politie van Amersfoort en Soes. teiberg opbelde. Deze verschenen spoedig ter plaatse, maar konden evenwel met hun speurhonden niets uitrichten. Van den da der is niet het minste signalement bekend, wijl het nog pikdonker was, toen de over val plaats had. Ook vermoedens ontbreken Alleen wist de zuster mede te deelen, dat de boosdoener een eenigszins beschaafd stem geluid had. Op het raamgordijn werd verder een voetspoor ontdekt. Het is te wenschen, ook voor de reputa tie van deze mooie streek,, dat men spoedig den onverlaat ontdekken zal. JHR. SANDBERG NAAR ZüRICH. Woensdagmorgen 10.15 uur is luitenant- vlieger Jhr. Sandberg met een jachtvlieg tuig D. 16 naar Zürich vertrokken cm deel te nemen aan de internationale wedstrijden. NOODLANDING. Uit Parijs werd 20 Juli gemeldl dat Jhr Sandberg op zijn vlucht naar Zürich ge noodzaakt was om op 60 K.M'. afstand van Dyon een noodlanding te maken, waar schijnlijk wegens motorstoring. De landing gelukte volkomen. GESLAAGD. Voor Engelsch, Handelscorrespondentie van de vereeniging van leeraren, is geslaagd de Heer J. Lub van Soesterberg. Voor het toelatingsexamen van de R.H.B. S. te Amersfoort is geslaagd Betsy van Driel en W. Eggink. van 1420 Juli 1932. GEBOREN: Albertus zoon van A. van Ginkel en M. G. van Hornsveld Hartweg 21; Marinus Johannes Albertus zoon van G. Valkeneer en R. R. Jorna Naeuwstraat 11; Wilhelmus Hendrikus zoon van W. van Burgsteden en H. van Laar Zwarteweg 5; Franciscus Albertus zoon van G. Hilhorst en C. Kuijper Kerkstraat 17; Petronella Anna Maria dochter van D. H. Lambermont en J. W. H. van Wijk Batenburglaan 1; Martinus zoon van Ch. Uijland en C. Grift Schoutenkampweg 14. ONDERTROUWD: W. Putter en J. M. Kamerbeek; K. P. van Kempen en G. En dendijk. OVERLEDEN: Aalt van Brienen, 93 jr., wedr. van G. Vonk, N.ieuweweg 90. Vestiging van 1420 Juli 1932. J. H. Wiersum van Landsmeer naar Kerk straat 5. A. C. Westveer met gezin van s-Heer Arendskerke naar Wald. Pyrmont- laan 41; E. J. C. A. Vunderink van A'dam naar Kerkstraat 26; G. A. Suers van Bergh naar Amersf.straat 119; J. H. Suers idem; M.. H'. Vegten van Utrecht naar Verlengde Postweg 2a; H, J. G„ Vogel van A'foort naar Soesterb.straat 47; Th,. J. Wagner van Amsterdam naar Steenhofstraat 58. F. van Munster met gezin van Hengelo (O) naar Kerkpad NZ 43; R. H. Brandenburg van Utrecht naar Steenhofstraat 12b; W. P. E. Leyssen-Banda met gezin van Ned. O. Indië naar Vosseveldlaan 5; W. A. Schakel van Utrecht naar Middelwijkstraat 36; A. J. A. Bruins van Amsterdam naar Vosseveldlaan 11; A. S. Burgers van Arnhem naar Kerk pad NZ 45; A. D. W. Knoke-Christoffels van Bussum naar Postweg 93; W. Strijker met gezin van A'foort naar Gr. Melmweg •3; W. C. Loggers van Doesburg naar Luit K'oppenlaan 10; C. Fox van Zeist naar Paltz 12; E. Mattheis van Éssen- (Dld) n. Anna Paulownalaan 40; P. M. F. van de Brom van Amsterdam naar Andriessestraat 8; A. H. de Buisonge van Amsterdam naar Ossendamweg 18: L. Siegel met vrouw van den Helder naar Nieuweweg 69; M. J. Oos- terbos van den Haag naar Postweg 52. Vertrek van 1420 Juli 1932. Jhp- H. de Ranitz met vrouw van Birkt straat 76 naar den Haag Trompstraat 324; S. v. d. Braak met gezin van Vredehofstraat lb naar Baarn Wassenaarlaan 9; D. P. P, van der Pas van Parklaan 4 naar Arnhem Kastanjelaan 10; S. J. Stortenbeker-Hoeve naar idem; S. A. van de Bunt van L. Brink- weg 35c naar Maartensdijk Dorpsweg 153; Wed. S. Kalff van Julianastraat 51 naar de Bilt Parklaan 51; H. van de Bos met gezin van Kolonieweg 2b naar Zeist Voorheuvel 53'bis; Wed. H. J. Kremer van Bosstraat 18 naar Arnhem Velperweg 45; F. van Wijk van Bosstraat 5 naar den Haag Anemoon straat 106; E. van Wijk van Bosstraat 5 n. den Haag. Pr. Hendrikstraat 15; J. A. Sen ten met gezin van Klaarwaterweg 44 naar Baarn de Wetstraat 27. Verhuizingen in de Gemeente van 1420 Juli 1932. I. Brinkman van Kerkpad ZZ 8 naar Kerk straat 20; J. Pasker van Nieuwstraat 2 naar Wieksl. OZ 41; J. J. M. Brouwer met gezin van Heuvel weg 14 naar Banningstraat 21; C. Kuitert met gezin van Andriessestraat 9 naar Hartmanlaan 48. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 24 Juli 1932 Oude kerk 10 uur: Ds. Helders, van Bilthoven. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmikerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 6 uur: geen dienst. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 24 Juli 1932 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop, van Bodegraven. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 24 Juli 1932 voorm, 10 uur, nam. 6 uur: Ds. H. Woudstra, van Woerden. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 24 Juli 1932 10.30 uur: Ds. J. H. Groenewegen, van Arnhem. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Mr. Zijlstra is met vacantie en werd in Openbaar Ministerie vervangen door mr. Abbing (Utrecht). Er was niet veel en dat weinige was niet zwaar. Soest had echter in de wacht gesleept, wat iets te beteeketten had. Eerst kwam Vrijspraak in de hondengeschiedenis van vorige week. Het was te verwachten. Toen kwamen twee overtredingen van de Arbeidswet, die in uiting vlak tegenover elkaar stonden/. Het eerste geval was een verzetzaak, die door Mr. Abbing werd gekenschetst met de uitdrukking Middeleeuwsche toestanden. Verd. was de schoenmakerspatroon A. R., die al een paar jaar een knecht G. J. M. hield en steeds de Arbeidswet had weten te verschalken door M. op te geven als werkende voor zich zeiven. Die knecht was 's nachts kwart voor twaalven nog aan het werk getroffen. Voor ontbreken van dezen persoon op arbeidslijst en voor het zoo laat laten wer ken!, was verd. tot 2 maal f 40.boete veroordeeld. Hetgeen hem te zwaar was voorgeko men. En daarom nu verzet-behandeling. Thans was verd. dus zelf verschenen, be nevens als getuige de knecht en den ver balisant, de agent van Wijngaarden. Natuurlijk was de knecht Zaterdag 9 Juli niet meer in huis mogen komen. De vrouw had hem nog het weekloon uitbetaald. Want of M. laat doorwerken (soms ge heele nachten, zei hij thans) het gaf geen overwerkgeld. Voor dat late werken kon hij op andere dagen weer vroeger eindigen, zoo zei heden de patroon. Bij het eerste hooren van den, knecht door den verbalisant, had hij ook het smoesje van eigenwerkmaker gedebiteerd. Toen daarna de inspecteur van politie kwam, was hij echter voor de waarheid uitgekomen. Verd. zei getuigen te kunnen aanvoeren, dat M. weieens voor »ich zeiven had ge werkt. Thans blijkt hij werkelijk zich te Soest als zelfstandig schoenmaker te hebben ge vestigd, nu baas R. niets meer van hem weten wil. Openbaar Ministerie noemde dit alles middeleeuwsche toestanden. Het jaren er tusschen door glippen^ maakte de straf van 2 maal f 40 niet te zwaar. En ook de Kan tonrechter dacht van 's gelijke. Zoo was het oude vonnis bevestigd want de verdediging door verd. had de zaak niets mooier gemaakt, zoo zei rechter van Son. Niet zoo ver in het verleden. Bij bakker C. H. van B. heerscht andere verhouding tusschen den eenige knecht, die hij bij zijn drie zoons in de zaak heeft. En deze gemoedelijke verhouding hoorden we niet, alleen van de lippen des verdachten. En die gemoedelijkheid lag ook in de woor den van onzen bakkerspatroon. Hij was schuldig, maar er waren verzachtende om standigheden. Deze knecht, die reeds 25 jaar in de zaak werkzaam was, had volgens de arbeidslijst om half 6 moeten eindigen, maar was 24 Juni om half acht nog doende gevonden met de krakelingen. Het was hier nog de ouderwetsche ver houding. Als een andere knecht direct zijn jasje zou hebben aangetrokken, moest deze als het ware van het werk worden afge jaagd. Als overal deze verhouding bestond, zou de Arbeidswet niet noodig zijn ge weest. Na afloop van het werk bleef hij nog plakken,, at op zijn gemak zijn boter hammetje, en stak nog een pijpje op. Kort om, een' en al gemoedelijkheid. En nu had hij gezegd: Baas, ik wil de helft wel beta len, als het een beetje veul is. Nu, welke andere knecht zou dat doen? Er kwam echter een leelijk iets bij; het was tweede herhaling. De laatste maal, ook over dezen' knecht, was het f 15 geweest. De Ambtenaar vroeg dus thans f 25. De Kantonrechter stelde zich met f20 tevreden. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Arbeidswet/. J. P. M. Soest f 10 of 4 d.; A. J. S. Soest f 7.50 of 3 d.; J. M. Soest 5 maal f 1.1 dag; Ph. A. L. van K. Soest f 3 of 1 dag. Vleeschkeuringswet: J. A. van O. Soest f 20 of 6 dagen; Wj. J. van S. Soest f 25 of 6 dagen; G. S. idem. Geen rijbewijs. S. P. Soesterberg f J..50 of 1 dag. Geen richting aangeven: J. H. M. Soest f 3 of 2 dagen. TENNIS-WEDSTRIJDEN. Op het Van Lennep's Sportpark te Soest werden van 13 tot en met 17 Juli j.1. we derom evenals vorige jaren, de open wed strijden klasse B gespeeld. Het was een zeer geanimeerd tournooi en de inschrijving was bijna het dubbele van het vorig jaar. De partijen waren sterk bezet, o.a. door spelers als: Mevr. Bouvy, Juffr. de Quant en Römer Price en de heeren Nieuwenhuis, Tjoa, Dompseler, van Manen, Bottinga, Kruyt, de Labye enz. Niettegenstaande het dreigende weer kon den de wedstrijden vlot achter elkaar ge speeld worden, zoodat den laatsten dag, op twee semi-finales na, alleen de eindwed- strijden'konden plaats hebben, Een en ander is hoofdzakelijk te danken geweest aan de leiding in dezen wedstrijd, welke in handen was van den Heer de La- bije. Bijzondere vermelding verdient ook nog, dat de N.L.T.B. een prijs voor dit tournooi beschikbaar had gesteld, welke als eerste prijs Dames Enkelspel namens den Bond door den heer Bottinga aan Mej. de Quant werd uitgereikt. De uitslagen waren: Heeren Enkelspel. Kwart eindstrijd: L. Naeuwenhuis slaat \V. Kruyt met 6—0, 61; S. L. Tjoa slaat F. van Dompseler met 3—6, 63, 75; J. H. Kruyt slaat J. G. van Manen met ft—2, 60; J. de Labije slaat R. de Braun met 6—L 6—3. Halve eindstrijd: L. Nieuwenhuis slaat S. L. Tjoa met 7—5, 26, 62; J. H. Kruyt slaat J. de Laije met 46, 108, 6—1. Eindstrijd: L Nieuwenhuis slaat J. H. Kruyt met 61, 62. Dames Enkelspel. Halve Eindstrijd: Mej. D. de Quant slaat Mej. W. Leeksma met 75, 62; Mevr. M. de Wijs slaat Mej. D. van Straelen met 6—1, 6—1. Eindstrijd: Mej. D. de Quant slaat Mevr. M. de Wijs met 64, 63. Heeren Dubbelspel. Kwart eindstrijd: L. Nieuwenhuis en F. van Dompseler slaan H. Bottinga en J. van Manen met 7—5), 62; A. Farbstein en H. van Toen slaan J. H. Kruyt en H. Kruyt met 6—2, 75; W. v. d, Breggen en Th. Scheffelaar Klots slaan F. Haver Droeze en H. de Wolf met 9—7, 6—2. S. L. Tjoa en J. de Labije slaan P. van Till en A. F. de Jong met 6—0, 63. Halve eindstrijd: L. Nieuwenhuis en S.

De Soester | 1932 | | pagina 5