Damestassriien °4~ Binnenland Het adres voor Verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in de Gemeente Soest 't Legioen van Eer die, wanneer de ongesteldheid langer dan drie dagen duurt of zaL duren, daarvan kennis geeft aan den Burgemeester. Ingeval van ongesteldheid van langeren duur dan drie d<igen wordt het in art. 2 van het K.B. van 29 Januari 1924 (Stbl. no. 23) bedoelde advies of rapport van den door den gemeenteraad met die taak te belasten controleerenden geneesheer duül—dezen aan Burgemeester en Wet houders overgelegd. Afwezigheid van een dag om eenige an dere oorzaak is, na opgaaf van de reden der afwezigheid, slechts geoorloofd met toestemfrning van het hoofd der school, terwijl voor een langere afwezigheid ver lof van Burgemeester en Wethouders Trtfö- dig is. Artikel 28. De daartoe door het hoofd der school aangewezen onderwijzers houden bij het schoolblijven en spelen van leerlingen toe zicht. Artikel 29. Zij zorgen, ieder voor zooveel zijn klasse aangaat, dat vóór den aanvang van eiken schooltijd alles gereed en aanwezig is voor het onderwijs, daf gegeven moet worden en dat na het eind.gen van het onderwijs alles weder op de daarvoor bestemde plaats wordt geborgen. Artikel 30. Zij houden nauwkeurig aanteekeningen van het schoolverzuim. Artikel 31. Zij waken mede voor de goede orde in de school en bij het aan- en uitgaan der school. Artikel 32. Zij geven, bij beschadiging aan school gebouwen, of indien zich aan de licht- of waterleiding of de verwarming in de school, gebouwen eenig gebrek voordoet, daarvan terstond aan het hoofd der school kennis. Artikel 33. Zij zijn verplicht binnen de gemeente te wonen. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd van deze verplichting ontheffing te verlee- nen. Artikel 34. De bepalingen van de artt. 18 lid 2, 19 en 23 zijn op de onderwijzers toepasselijk. Artikel 35. In deze verordening worden onder onder, wijzers ook onderwijzeressen begrepen. G. Van de schoolvergaderingen. Artikel 36. Minstens tweemaal per jaar zal een schoolvergadering met het personeel wor den gehouden ter behandeling van al het geen in het belang van het onderwijs aan de-school van nut of gewicht zou kunnen zijn. Artikel 37. Het hoofd der school is voorzitter van de schoolvergaderingen, hij verhindering wijst hij een plaatsvervanger aan. Hij zorgt, dat Burgemeester en Wethou ders, den Inspecteur van het Lager Onder wijs, de leden van de commissie van plaat selijk toezicht en de onderwijzers zijner school minstens een week te voren, onder toezending der agenda, tot de vergadering- worden uitgenoodigd. o In spoedeischende gevallen behoeft deze termijn niet in acht te worden genomem Artikel 38. In de eerste vergadering van ieder school jaar wordt door den voorzitter een onder- wy'f?.1?»!01 secretaris aangewezen, die het verhandelde nauwkeurig notuleert in het no tulenboek. Het notulenboek moet steeds in de school ter inzage liggen voor allen, die gerechtigd zijn de schoolvergadering bij te wonen. Artikel 39. Het hoofd der school voldoet aan het schriftelijk verzoek van een onderwijzer om eenig onderwerp, de school betreffende, aan de te behandelen punten toe te voegen, mits dat verzoek niet later dan drie dagen vóór den dag der vergadering bij hem wordt in gediend. Hij doet van elke dusdanige toe voeging mededeeling aan de in art. 37 be doelde personen. Artikel 40. Het personeel der school is verplicht, be houdenis schriftelijk op te geven reden van verhindering, de schoolvergaderingen bij te wonen, Vakonderwijzers zijn van deze ver plichting vrijgesteld, tenzij een onderwerp hun vak betreffenjde, op de agenda voor komt. Artikel 41. De besluiten der schoolvergaderingen hebben slechts een adviseerend karakter. 'C Artikel 42. Deze verordening treedt op. 1932 in werking en gelijktijdig daarmede worden alle vroegere "door den raad vastge stelde bepalingen betreffende de onderwer pen, in deze verordening geregeld, inge trokken. Soest, Augustus 1932. De Raad voornoemd, De Voorzitter, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. WIJ ZIJN GOEDKOO- PER DAN OOIT II N. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Weedestraat 7 De nieuwe Verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. Door den Gemeenteraad is in zijne ver gadering van 27 Juli 1932 deze verorde ning vastgesteld. Ie Afdeeling No. 2498. De Raad der Gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 23 Juni 1932, 1ste afdeeling No. 2498; Gelet op het advies der gezondheidscom missie voor Baarn c.a. dd. 14 Juni 1932. BESLUIT: vast te stellen de navolgende verordening: Artikel 1. Deze verordening verstaat: onder „slachtdieren", „vleesch en vleesch- waren", .^dooden in nood", en „Keurings- veearts"!, wat daaronder verstaan wordt in en krachtens de „Vleeschkeuringswet", Staatsblad 1919 No. 524; onder.; „Keuringsdienst", de „gemeentelijke Keuringsdienst voor vee en vleesch"; onder „Vleeschkeuringswet", de „Vleesch keuringswet, Staatsblad 1919, No. 524; onder „Centrale Slachtplaats", het gebouw aan den Lange Brinkweg, kadastraal be kend gemeente Soest, in sectie A. No. 1702, tocbehoorende aan de N,V. Centrale Slacht plaats voor de gemeente Soest; onder „destructor" de betreffende fabriek van de N.V. Nederlandsche Thermo-Che- mische Fabrieken, gevestigd te Amsterdam. Artikel 2. Het bureau of de bureelen van den Keu ringsdienst zijn gevestigd voor het gedeel te Soest ten, Noorden van de spoorlijn AmersfoortUtrecht, in het gebouw van de Centrale Slachtplaats aan den Lange Brinkweg te Soest, kadastraal bekend ge meente Soest), in sectie A. No. 1702 en voor het gedeelte Soest ten Zuiden van genoem de spoorlijn, in het keuringslokaal, uitma kende een deel van de Brandweercentrale te Soesterberg. Artikel 3. 1. Ieder, die de uitoefening van 't bedrijf van vleeschverkooper aanvangt, verplaatst jf uitbreidt, is verplicht daarvan tenminste .wee dagen van te voren schriftelijk kennis ce geven aan één der in artikel 2 genoem- le bureaux, met opgave en duidelijke aan- luiding van de winkels^, verkooplokalen, berg- en bewaarplaatsen en werkplaatsen, ioor hem voor de uitoefening van zijn be drijf gebezigd. 2. Wanneer andere lokaliteiten in ge bruik genomen worden, zij het ook tijde lijk. moet daarvan eveneens tenminste twee lagen vóórdat die lokaliteiten in gebruik genomen worden, opgave worden gedaan aan gemelde bureaux. 3. Het hoofd van den keuringsdienst, of hij, die dezen vervangt', verstrekt van de gedane kennisgevingen of opgave 'n schrif telijk bewijs, indien, na onderzoek blijkt, dat de winkels, verkooplokalen, berg- en bewaarplaatsen en werkplaatsen voldoen aan de bij- of krachtens de wet gestelde eischen. Artikel 4. Op Zondagen, algemeen erkende Christe lijke feestdagen en op andere door Burge meester en Wethouders aan te wijzen en ter opeisbare kennis te brengen dagen, is het bureau van den Keuringsdienst gesloten en wordt niet gekeurd. Op andere dagen is het bureau geopend en geschiedt de keuring op nader door Bur gemeester en Wethouders vast te stellen uren. Artikel 5. De kennisgeving van het voornemen, een slachtdier te slachten of te doen slachten, geschiedt overeenkomstig de voorschriften van artikel 2 van het sedert gewijzigde Ko ninklijk Besluit van 5 Juni 1920, Staatsblad No. 285 en wel aan een der in artikel 2 ge noemde bureaux, op de uren, waarop deze geopend zijn. De kennisgeving, dat een dier gestorven of in nood gedood is|, geschiedt overeen komstig de voorschriften van artikel 3 van het Koninklijk Besluit van 5 Juni 1920, Staatsblad 285 (sedert gewijzigd), op de plaatsen en uren, als in lid 1 aangegeven, of buiten die uren( aan het politiebureau, in het raadhuis, aan de politiewoning in de Birk of aan de politiewoning te Soester berg. Artikel 6. Het is verboden in de gemeente Soest elders te slachten dan in de Centrale Slacht plaats aan den Lange Brinkweg, perceel, kadastraal, sectie A. Nio. 1702. Het bepaalde in het le lid is niet van toe passing op slachtdieren, die niet gestorven of in nood gedood zijn en waarvan het vleesch bestemd is of wordt gebezigd uit sluitend vtor het huiselijk gebruik van de bewoners van het perceel, waar het dier ge slacht wordt, mits de bewoners niet werk zaam zijn in het slagersbedrijf of fin het bedrijf der vei duurzaming en bereiding van vleeschwaren. Burgemeester en Wethouders kunnen ten aanzien van de in het vorige lid bedoelde dieren bepalen!, dat deze, behalve van de goedkeuringsmerken, bedoeld in artikel 44 van het sedert gewijzigde Koninklijk Be sluit van 5 Juni 1920, St.bl. No. 285 tevens worden voorzien van één of meer door hen aan te wijzen merlcteeloens. Het is verboden vleesch van deren, be doeld in het 2e lid, voorzien van het in lid 3 bedoelde merkteeken, te vervoeren, te verkoopen, of ten verkoop voorhanden te hebben. Artikel 7. De keuring vóór het slachten geschiedt, behoudens het bepaalde in lid 2 van dit artikel, met inachtneming van de in artikel 4 .vastgestelde uren en dagen, zoo spoedig mogelijk na de kennisgeving van het voor nemen tot slachten op het terrein van de Centrale Slachtplaats aan den Lange Brink weg, te Soest. De keuring vóór het slachten van de die ren,, genoemd in artikel 6, lid 2, geschiedt op het erf, waarop de dieren zich bevinden, op de dagen en uren, door Burgemeester en Wethouders te bepalen, na afgifte biljet ken nisgeving slachten. Artikel 8. De keuring nè het slachten geschiedt, be houdens het in lid 2 van dit artikel bepaalde, met inachtneming van de in artikel 4 vast gestelde uren en dagen, uiterlijk binnen 8 uren na de slachting, op het terrein van het lachthuis. De keuring na liet slachten van de in ar tikel 6, lid 2 genoemde dieren geschiedt op het erf, waarop (Je dieren zich bevinden, op de uren en dagen, door Burgemeester en Wethouders te bepalen. De keuring van een in nood gedood of gestorven, slachtdier geschiedt uitsluitend op het terrein van de Centrale Slachtplaats aan den Lange Brinkweg te Soest, behou dens het bepaalde in artikel 14. Artikel 9. Wanneer de keuringsveearts dit voor een juiste keuring noodig acht, mag hij zijn uit spraak opschorten, maar niet langer dan 48 uren na het eerste onderzoek. De keuringsveearts kan de keuring uit stellen, wanneer daglicht of aangebracht kunstlicht onvoldoende is voor de keuring, in welk geval gekeurd moet worden zoo spoedig mogelijk na het vervallen van dit bezwaar. Artikel 10. De te slachten dieren worden in geen grooter getale in de slachtplaats toegela ten, dan door den keuringsveearts zal wor den bepaald. Artikel 11. Behoudens het bepaalde bij artikel 9 der Vleeschkeuringswet, geschiedt het in art. 8, le lid dier wet bedoeldt onderzoek van vleesch, of sedert de keuring in de gemeen te van uitvoer veranderingen zijn opgetre den, waardoor het voorwaardelijk goedge keurd of afgekeurd moet worden, op de in artikel 4 bedoelde dagen en uren, voor het gebied Soest, ten Noorden van de spoorlijn Amersfoort—Utrecht, in het keuringslo kaal, aan den Lange Brinkweg; voor het ge bied Soesterberg, ten Zuiden van de spoor lijn Amersfoort—Utrecht, in het keuringslo- xaal, deel uitmakende van de Brandweer centrale. Na de goedkeuring zal het vleesch wor den voorzien van het merk, aangegeven in art. 44 van het sedert gewijzigde Koninklijk Besluit van 5 Juni 1920, Staatsblad No. 285. Het is verboden vleesch, in het le lid van dit artikel bedoeld, in de gemeente in te voeren, door te voeren of te vervoeren, op werkdagen, gedurende de uren van 5 uur n.m. tot 8 uur v.m. met uitzondering van den Zaterdag, op welken dag alleen van des m. 8 tot des middags 12 uur. vleesch in gevoerd, doorgevoerd of vervoerd mag wor- ien. Het in het vorig lid bedoelde verbod ^eld niet voor: a.vleesch, hetwelk per spoor wordt in gevoerd, in welk laatste geval het op 't sta- ion moet verblijven, totdat het vervoer is oegestaan; b. vleesch, dat per postpakket wordt in gevoerd en niet bestemd is voor verkoo- pers, bedoeld in artikel 3 dezer verordening. Artikel 12. Behoudens het bepaalde bij artikel 9 der Vleschkeuringswet, is een ieder, die vleesch in de gemeente invoert, doorvoert of ver voert. verplicht dit vleesch zonder opont- noudt langs een der door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen wegen, te ver voeren naar de Centrale Slachtplaats te soest of naar het keuringslokaal te Soes -erberg, alwaar het op de in artikel 4 vast gestelde uren aan het in artikel 11 bedoeld mderzoek zoo spoedig mogelijk wordt on- lerworpen Van het in het le lid van dit artikel be paalde zijn uitgezonderd: a. vleesch, dat per spoor de gemeente wordt doorgevoerd; b. vleesch, dat per postpakket wordt in gevoerd en niet voor verkoopers is be stemd c. .vleesch, dat rechtstreeks de gemeente wordt doorgevoerd, mits de vervoerder in iet bezit is van een door den afzender af gegeven geleide-biljet, vei meldende naam en woonplaats van den afzender, van den ver voerder en van hem of haar, voor wie(n) het vleesch bestemd is, alsmede het gewicht van de vervoerde hoeveelheid. Artikel 13. Ieder, die vleesch vervoert, in zijn bezit of onder zijn beheer heeft, is verplicht dit op de eerste vordering van de ambtenaren, genoemd in art. 44 der Vleeschkeuringswet, te vertoonen, en, zoo dit verlangd wordt over te brengen of te doen overbrengen naar een door hen aan te wijzen keurings lokaal. Bij weigering zal de overbrenging op zijn kosten geschieden, onverminderd de straf vervolging, terzake van de weigering. Het eerste lid is niet van toepassing op vervoer van vleesch naar den destructor, wanneer dit plaats heeft in een vervoermid del, ingericht volgens de daaraan door de bevoegde Regeeringsautoriteiten te stellen eischen. Artikel 14. De eigenaar, houder of hoeder van een gestorven of in nood gedood slachtdier is verplicht van het sterven of afmaken zoo spoedig mogelijk, althans binnen 6 uren daarna, kennis tc geven en het dier, met in achtneming der bepalingen der Veewet, uiterlijk binnen 12 uren na den dood te ver voeren of te doen vervoeren langs den kori sten weg naar de Centrale Slachtplaats aan den Lange Brinkweg te Soest, om daar te worden afgeslacht, tenzij de Directeur van den Keuringsdienst voor vee en vleesch hiervan schriftelijk ontheffing verleent. Deze ontheffing mag alleen worden ver leend voor de gevallen: a. bedoeld in artikel 3, letter b van de Vleeschkeuringswet wanneer de Keurings veearts het slachtdier ter plaatse waar het zich bevindt, zonder nader onderzoek (ter stond) kan afkeuren. b. van gestorven dieren, wanneer de keuringsveearts, het slachtdier ter plaatse, waar het zich bevindt, zonder nader onder zoek, (terstond) kan afkeuren; c. van doodgeboren en gestorven dieren, genoemd in artikel 4, derde lid van de Vleeschkeu rings wet. De ontheffing wordt slechts verleend on der de voorwaarde, dat het cadaver, zonder dat het van de huid is ontdaan, met inacht neming der bepalingen van de Veewet door of vanwege den eigenaar, houder of hoe der binnen den door den Keuringsveearts te bepalen termijn, wordt vervoerd naar de door dien ambtenaar aan te wijzen plaats, teneinde vandaar te worden afgehaald voor vervoer naar den' destructor. Tot de kennisgeving, bedoeld in het eerste lid van dit artikel, is ook verplicht de eige naar, houder of hoeder van doodgeboren of gestorven dieren, genoemd in artikel 4 derde lid van de Vleeschkeuringswet. Artikel 15, Tot de aankomst in de in het vorige ar tikel bedoelde inrichtingen moet het slacht dier ongedeeld worden gelaten en mag daar aan geen enkele handeling zijn verricht, uit gezonderd het openen van buik- en borst holte en het uitnemen van maag en darmen, welke organen echter bij het slachtdier in ongeschonden toestand aanwezig moeten blijven. Wordt vervolg 1 POSITIE DER SCHEPEN OP 4 AUG. 1932 MAILSCHEPEN N.V. ROTTERDAM- SCHE LLOYD i - Baloeran 1 Augustus te Belawan uitreis ï.s. Dempo 3 Augustus pass. Finisterre, wordt verwacht 5 Augustus, 13 uur te Southampton 6 Aug. 7 uur Rotterdam, r.s. Indrapoera 2 Augustus van Gibraltar uitreis ï.s. Sibajak 3 Augustus van Colombo thuisreis VRACHTSCHEPEN N.V. ROTTER- DAMSCHE LLOYD. ï.s. Kota Agoeng 15 Juli te Soerabaya ï.s. Kota Baroe 13 Juli te Macassar ï.s. Kota Gede 29 Juli van Belawan thuisreis ï.s. Kota Inten 28 Juli te Soerabaya PJBL ï.s. Kota Nopan 4 Aug. pass. Perim thuisreis ï.s. Kota Pinang 31 Juli te Rotterdam ï.s. Kota Radja 3 Augustus te R'dam ï.s. Kota Tjandi 31 Juli pass. Perim uitreis ï.s. Bengalen 28 Juli van Cebu PJBL s.s. Blitar 23 Juli te Soerabaya JNL ï.s. Djambi 1 Augustus te Bremen HAL s.s. Kertosono 20 Juli te Soerabaya s.s. Modjokerto 3 Augustus te Marseille thuisreis s.s. Siantar 29 Juli pass. St. Helena s.s. Soekaboemi 28 Juli van New-York JNL ï.s. Tosari 31 Juli pass. Gibraltar JNL Opgegeven door H. G. Ruhaak, Agent der Rotterdamsche Llovd, Birktstraat 41. Tel. 2369. SCHEURLEER EN ZOONEN FAILLIET. Gebleken is, dat de aan de firma Scheurleer en Zoonen te 's-Gravenhage ver leende surséance van betaling niet aan de verwachtingen heeft voldaan. Vooral bij het afwikkelen der effectenportefeuille deden zich allerlei practische en juridische moei- ijkheden voor. Daarom heeft de firma tenslotte zelf haar faillissement aangevraagd, dat reeds door de Vacantiekamer der Haagsche Rechtbank is uitgesproken. Tot rechter-commissaris is benoemd Mr. H. W. E. Klomp. Tot curator zijn benoemd de heeren Mr. A. F. Visser van IJzendoorn, Mr. C. J. de Vries, en de directeur der 'Nederlandsch- Indische Handelsbank E. J. H. van Delden: Is. QUERIDO. f De bekende Nederlandsche romanschrij ver Is. Querido is Vrijdagmiddag in de Bocrhaavekliniek te Amsterdam, alwaar hij ter verpleging was opgenomen, kalm en rustig overleden tengevolge van een p'ot- seling opgekomen hartverlamming. De begrafenis heeft onder groote belang- telling Maandagmiddag op „Zorgvliedte Amsterdam plaats gehad. PROF. PICCARD WEDEROM NAAR DE STRATOSFEER. Tegen het einde van deze week zal Prof. Piccard wederom met zijn ballon een tocht naar de stratosfeer ondernemen. Ditmaal al hij in het bijzonder de kosmische stra len meten, waartoe een aantal zeer inge wikkelde instrumenten zal worden medege nomen. Het ligt in de bedoeling heel langzaam te starten, en verwacht gwordt, dat de ballon in het hooggebergte' weder zal dalen. De heer Cosyns begeleidt den professor; beide nemen een volledige touristenuitrustiug, zooals die in het hooggebergte gebruikelijk is, mede. Ditmaal is ook een kleine radio-zender aan boord. Voornamelijk zal deze zender echter dienen om de plaats der landing aan te geven. Het bergingswerk zal veel moei lijker zijn, doch men zal in de hoogte geen last en gevaar hebben van bovengrondsche electrische geleidingen bij het landen. Twee vliegtuigen zullen dc ballon zoo lang mogelijk vergezellen en van daaruit zullen filmopnamen worden gemaakt. CRISISPACHTWET. Bij den Heer Kantonrechter te Amers foort zijn niet minder dan 54 verzoek schriften binnengekomen om verlaging van landpacht op grond van de Crisispachtwet. Deze verzoekschriften konden- gelden vermindering of kwijtschelding van één of meer pachttermijnen, vervallen nè 12 Fe bruari 1932, althans indien de pachtoveTeen- k(mst van vóór 1932 dateert. Wordt de ver mindering toegestaan, dan moet de verpach. ter het onverhoopt reeds te veel ontvangene binnen een door den Kantonrecher te stel len termijn aan de pachter terug betalen. Voor latere termijnen, die verder verval len, moet het verzoekschrift worden inge diend binnen 14 dagen na het vervallen van den termijn. Indiening schort de betalings plicht op. Verzoeken om terugbetaling van gedeelten van reeds vroeger vervallen en betaalde termijnen kunnen thans, nè 1 Aug.» niet meer plaats hebben. Van termijnen, die n5 1 Augustus vervallen, kan echter vermindering van dien termijn worden ver zocht, mits ingediend binnen genoemde 14 dagen. De Kantonrechter poogt eerst eigenaar en huurder tot elkander te brengen en ziet een minnelijke schikking te bewerkstelligen. In de meeste gevallen wil dat echter niet luk ken en dan komt de zaak voor de Kamer van Crisispachtzaken, welke kamer den Kantonrechter tot voorzitter heeft en één Ja, hij was benoemd tot RIDDER In het „LEGIOEN VAN EER"; En nu kende de 0:W'ER, Haast, van trots, zich zelf niet meer In Salon LOUIS QUARTORZE, Hing zijn levensgroot portret; Daarop moest nu ,,'t ROODE LINTJE' Der benoeming bijgezet. Want de knappe Spaansche schilder, Zéér „EN VOGUE" bij 't schoon geslacht, Van wien het een groote eer gold, Hij Salons-bezoeken bracht. Was ook door den rijk geworden, Koeien-kooper aangezocht; Had voor dik geld toe'n des NABOBS Levensgroot portret gewrocht. Na 't diner nam nu Mevrouwtje, Schilder mee naar 't schilderij; En ze smeekte en ze smoeste: 't ROODE LINTJE" zou er bij Maar de artistieke schilder, Wilde er, PER Sé, niet aan; „Heusch, geloof mij lief Mevrouwtje, Het zou, HIER, gehéél niet staan". En de knecht, die koffie diende, Had toen het gesprek gehoord; Dacht: „dat rijke, trotsche vrouw-mensch Moet eems „DOOR D'ER NEUS GE BOORD" Op een ochtend, twee dagen later, Jonge man beschaafd gezicht Moest „DE RIDDERESSE" spreken „Zaak van 't allergrootst gewicht"! Hij was VRIEND DES SPAANSCHEN SCHILDERS Deze had zich eens bedacht; Slechts TERWILLE VAN MEVROUW TJE. Zou „HET LINT" dan aangebracht. Maar 't moest DUIZEND FRANKEN kosten, GEEN franc minder GEEN franc méér. En dan door hem, de vriend; OOK SCHILDER, Onbesmet bleef KUNST'NAARS-EER! En Mevrouwtje zij betaalde; Was gelukkig als een kind; Toen 't portret van manlief prijkte, Met HET ROODE EERE-LINT! En de huisknecht en zijn helper, Hadden saam DE GROOTSTE PRET; Elk op zak 500 FRANKEN! Zijn meest'resse afgezet. Telkens als de schilder weerkwam,. Was Mevrouw, Mijnheer „NTET THUIS"; Tot ten slot EEN JAAR VOOR TEDER, In een RIJKS-LOGEERGAST-HUIS! AD REM. Nadruk verboden. deskundige uit de verpachterskringen en één uit de pachterskringen als leden. Momenteel is die Kamer te Amersfoort nog niet samengesteld, doch de benoeming Jaarvan is binnenkort te verwachten. DE LOTERIJ DER „JOODSCHE INVALIDE" De trekking der loterij van de „Joodsche Invalide" zal vervroegd plaats hebben op Dinsdagavond 23 Augustus a.s. ten over staan van notaris E. Heimans in de Ko ningszaal van Artis te Amsterdam. NATIONAAL PADVINDERSKAMP TE WASSENAAR. De A.V.R.O. zal op Donderdag a.s. des middags van 2,30 tot 3.30 uur aansluiten aan het Nationaal Padvinderskamp te Was. -.enaar, en zal uitzenden de toespraak van den „Chief Scout", Lord Robert Baden Powell of Gilwell en een ooggetuige-ver slag van de verschillende demonstraties. Donderdagavond van 9.15 tot 9.45 uur zal aan het Kampvuur worden aangesloten, waarbij verschillende liederen en „Yells" ten gehoore zullen worden gebracht. De Piper band der Schotanders en de Fluitband der Hagenaars zullen zich tevens doen hooren. ÏEN LEGERORDER BETREFFENDE DE MOGELIJKHEID OM VRIJWIL LIG DEN DIENST TE VERLATEN IN VERBAND MET VOORGENOMEN REORGANISATIES. De gelegenheid daartoe thans opengesteld. Dezer dagen is een Legerorder afgekomen, houdende een Ministerieele Beschikking be treffende: Vrijwillige dienstverlating. In deze Legerorder wordt ter kennis Van belanghebbenden gebracht, dat tengevolge van de voorgenomen1 reorganisatie van de Koninklijke landmacht bij de onderscheide ne wapens en dienstvakken een overcom pleet zal ontstaan van beroepspersoneel, hetwelk, mitsdien, voorwat betreft de offi cieren, op nonactiviteit zal moeten worden gesteld en, voor wat betreft de militairen heneden den rang van tweede-luitenant, eer» /ol uit den militairen dienst zal moeten worden ontslagen onder toekenning van penfsioen of wachtgeld. Alvorens tot gedwongen op nonactiviteit stelling of dienstverlating over te^ gaan, wordt voor' verschillende categorieën van militairen de gelegenheid opengesteld voor vrijwillige op nonactiviteitstelling of dienst verlating. Deze gelegenheid wordt voorloopig open gesteld voor: a. officieren: lo. van het wapen der infanterie in den rang van majoor, kapitein of luitenant; 2o. van het wapen der artillerie in den rang van kapitein of luitenant; 3o. van het dienstvak der militaire admi nistratie in den rang van kapitein of lui tenant. b. minderen: lo. van het wapen der infanterie in alle rangen; 2o. van het wapen der artillerie (bereden en onbereden) in alle rangen; 3o. van het korps ponteniers en torpe- disten; het schippers- en machinekamer- personeel. Zij, die vrijwillig voor dienstverlating of op nonactiviteitstelling in aanmerking wen- schen te komen, worden verzocht da .rvan

De Soester | 1932 | | pagina 2