Spionnage in den grooten Oorlog. STEMPELS Souvenirs Soestdijk KAARTEN De vloek van zijn Leven. Wij verkoopen: Wij zijn agent van N.V, Eerste Soester Electr. Drukkerij N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij Rechtzaken Vrouwelijke spionnen en haar werkwijze. geleverd door een van de be kendste Kunstaardewerk- fabrieken met opschrift: IJs, Te koop of te huur, Pension, Te huur, Te koop, enz. enz. verkrijgbaar a f 0.10 per stuk, bij Van Weedestraat 7 - Soestdijk KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Alweer voor eigen rekening. Het was een zaakje, dat vorige maal niet kon worden behandeld wegens ontbreken van den hoofdgetuige, den persoon, die in een autocarrosserie te Soest aan de Van Weedestraat te laat zou hebben gewerkt. Thans was getuige K. er, maar ook vo rige maal was hij er geweest. Echter toen te laat; oorzaak lekke band. En deze getui ge haalde verd. J. P. B. erdoor. Werkte voor zich /.elven in de werkplaats van verd. tot zelfstandige werkplaats er zou zijn. Het tot stand komen daarvan leek echter geen presseerend iets te zijn, want de huur voor verd.'s werkplaats was niet per week of per maand bepaald, maar even tjes per jaar En die huur werd niet in money betaald, maar in drie gratis geleverde autocarrosserieën. Nu kan men daarover den-kent, /.ooals men wil, en glimlachen ja of neen, maar waar is, dat aan Openb. Ministerie nu be wijs ontbrak. Zoo kwam J. P. B. vrij. Geweerafschieten voor den schoonmaak. Men herinnert zich nog wel. Dat had van D. te Soest gedaan, en nog wel in gewone schietende houding, zooals verbalisant agent de Vries thans vertelde. Maar haas of ko nijn, eend of kanarie was niet te zien ge weest voor verbalisant, Er was geschoten met hagel, en op 150 Mi. afstands stonden huizen. Er was ge schoten op 14 M. afstands van den publie- ken. weg, en daarvoor wordt minstens 20 M, gevorderd. Verd. bestreed, dat die 14 M. zou zijn gemeten, want hij had het niet gezien. Men begrijpt, dat die duit in het zakje niet mee telde. Verd. had volgens eigen verklaring ge schoten bij het hekje van het moestuintje. Er ontbrak nog aan dat het geschied was met een geweertje. Neen het was geweest een oud éénloops jachtgeweer, dat verdi. echter weer terug krijgt. Vorige week had hij den afstand tot den publieken weg op 28 29 M. gesteld. Hij bleek dus met dubbel oog te hebben ge schat. Het werd f 5 of 2 dagen. En; zooals gezegd, het geweer krijgt hij terugr UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Auto doen rijden zonder plaat van fa brieksmerk: G. van de B., Soest, f 0.50 of 1 dag. Geen rijbewijs:: C. van 't K., Soest, f 5 of 2 dagen, plus f 3 of 1 dag voor zonder spiegel. Wielrijden /onder reflector: W. H. H., Soest f 2 of 1 dag. IV. Wel niemand zal onkundig zijn van het feit, dat bij den spionnagearbeid vrouwen uit eiken kring en van eiken stand mede werking hebben verleend, die tot de meest waardevolle voor de spionnagediensten van de verschillende landen heeft behoord. Van deze vrouwen geldt onverdeeld hetzelfde hetgeen van de mannelijke medewerkers kan worden gezegd: naast betaalde vrouwe lijke spionnen, wier werk daardoor vanzeli in een ander daglicht treedt, zijn er talloo- zen bij, die bewijzen hebben gegeven van groote zelfopoffering en moed, te grooter. omdat dagelijks terugkeerde de onzekerheid, waarin zij leefden, en, omdat van haar, wel licht nog meer dan van de mannelijke me dewerkers van den spionnagedienst, kan worden gezegd, dat een verkeerde blik, een verkeerde stap haar onweerstaanbaar in het verderf zou hebben gestort! Natuurlijk kenden de verschillende spion nagediensten elkanders voornaamste mede werkers. Dat wil zeggen, zij wisten, dat deze medewerkers bestonden,; soms kenden zij zelfs de namen of de pseudoniemen. Maar van aangezicht kenden zij die medewerkers slechts zelden], en dit was ook uitermate moeilijk, omdat dit aangezicht meer dan eens, ook op denzelfden dag, kon verande ren. Tot de beste vrouwelijke medewerk sters, die Downing Street zich verzekerde, behoorde en behoort nog altijd, gelijk Ro- bert Boucard ons verzekerde, de mooie Flora. Een vrouw, die thans den middelba ren leeftijd angstig is genaderd;, doch nog altijd over zooda..ige schoonheid moet be- schjkken, dat zij alleen reeds daardoor me nigeen, zelfs ernstig aangelegde mannen hun geheimen heeft ontfutseld. Alle* is lieftalligheid aan haar, en haar oogen weten te lachen met een onschuld, die bijkans ver blindt. En toch is deze zelfde mooie Flora de meest onverbiddelijke tegenspeelster die men hebben kan; is er staal in die oogen. zoodra zij zich tegenover den vijand heeft ontpopt, en kent zij geen erbarmen. Trou wens, slechts die vrouwen), die ongevoelig zijn, kunnen in den spionnagedienst succes bereiken. Het gaat ook wel eens anders, want vrij algemeen bekend is de geschiede nis van de hij uitstek lieftallige Peensche. die de ïntelligence Service op comfortabele wijze in een der eerste hotels van Kopenha gen had geïnstalleerd teneinde er betrek kingen aan te knoopen met de vele aanzien- F"RTTTTjTv"RT OTV Naar het Engelsch. 5) Eigenaardig dat Thurston nu al twee maanden in Engeland was, vóór hij de op dracht van Mr. Jcsson ging uitvoeren. In het eerst was hij bijzonder dankbaar ge weest voor het milde cadeau,, dat hem over zijn geldelijke verlegenheid had heenge- holpen en hem in staat had gesteld, een land te verlaten, waarvoor hij niets geen sympathie voor voelde. Maar dankbaar heid duurde nooit lang bij Thurston; zoo was hij het nu ook weer van een anderen kant gaan beschouwen en dacht: vijf hon derd pond mocht dan al heel wat zijn voor zoo'n armen stakkerd als hij, een rijk aard. als M,r,. Jesson, had er be6t duizend van kunnen maken! Intusschen had de gift hem toch maar in staat gesteld, 'n 1ste klas overtocht te nemen naar Engeland en vervolgens, eerst in Lon den en later in Parijs, een vroolijk leven tje te leiden. Op den overtocht had hij kennis gemaakt met Sir John Villiers en zijn vrouw en die hadden hem een veertien dagen op hun jacht in Yorkshire gcvtaaJgd, gedurende de maanden September en October. Tij dens zijn verblijf aldaar had hij zich ineens zijn belofte aan Mr. Jesson herinnerd, en. toen hij tot de ontdekking was gekomen, dat Branccpeth maar twee mijlen van „the Hut" aflag, had hij ten paard gehuurd en was daarheen gereden. HOOFDSTUK IV. Thurson was zijn lunch gaan gebruiken in liet dorpslogement, en, terwijl de praat zieke eigenares een maaltijd voor hem klaarmaakte, had hij ruimschoots gelegen- lijke vreemdelingen, die in den oorlogstijd via Kopenhagen kwamen en gingen. Langen tijd achtereen verschafte deze agente waar devolle rapporten, totdat op een gegeven oogenyblik die waarde verminderde, steeds achteruitging en eindelijk geheel ophield te bestaan. De jongedame beweerde, dat ie haar toegekende bedragen niet toe reikend waren om haar slachtoffers tot spreken te brengen. Maar op een goeden dag meldde zij zich vrijwillig bij den chef van den Engelschen dienst te Kopenhagen en bekende hem onder een rijken tranen vloed, dat zij haar beroep niet verder kon uitoefenen, omdat zij doodelijk verliefd was geworden op een van degenen, die zij tij delijk in haar netten had moeten vangen. Het pleit voor haar, dat zij niet slechts on genoopt deze bekentenis deed, maar ook, dat zij onmiddellijk aanbood de haar tevo ren toegekende bedragen te restitueeren. Niet alle vrouwen in dienst van Downing Street gevoelden gelijken schroomi, maar ook met haar wist de ïntelligence Service korte metten te maken. Het is met een jeug dige Italiaansche voorgekomen, dat zij, bij gebrek aan wetenschap, deze wetenschap verzon en rapporten opstelde, die telken male bleken geenerlei grondslag van waar heid te bevatten. De ïntelligence Service stond op het punt met haar af te rekenen], toen zij zich verloofde met een jong Fransch vlieger-officier, zoon van een der meest bekende Fransche diplomaten. Tegenover dergelijke onverwachte voorvallen staat zelfs de ïntelligence Service machteloos, en deze jonge Italiaansche is een dergenen, die den dienst in Downing Street ongestraft heeft kunnen uitlachen. De mooie Flora leverde werk, dat telken male genoemd en gezien mocht worden. Waar moeilijke opdrachten waren te ver vullen, werd zij gezonden, en in bijkans el- ken maatschappelijken kring kon men haar zien. De agenten van den Engelschen dienst, die zoo nu en dan met haar in contact kwa men, verwonderden zich geenszins haar he den als grande dame in een der voornaam ste salons van Parijs of Londen of Rome aan te treffen en den volgenden dag wel licht te ontmoeten als schoonmaakster op de spoorwegen of de booten. Een keer werd Flora uitgezonden om den man, die de draadjes van den Duitschen spionnagedienst in Zwitserl. in handen hield, zijn geheimen afhandig te maken. Zij moest niet slechts de dossiers, die Downing Street reeds be zat, aanvullen, maar ook voldoende bewij zen in handen krijgen voor de rol, die deze man vervulde teneinde Engeland in staat te stellen van Zwitserland zijne verbanning van het Zwitsersche grondgebied te verkrij gen. Flora kwartierde zich in hetzelfde Pa lace Hotel in Montrcux in, maar uiterst langzaam maakte zij vorderingen. Want de Duitscher was een gesloten man, op zijn hoede tegen eiken overval. Totdat ook hij ten langen leste voor de verleiding van Flo ra's vrouwelijke schoonheid en onschuld en lieftalligheid bezweek. Zij zou op 'n gegeven avond in zijne vertrekken, waarin hij uiter aard zijne geheimen bewaarde, het souper komen gebruiken. Nauweijks was zij bin nen of zij herinnerde zich, dat zij haar fla con met haar onnpobaar parfum in haar ka mer had achtergelaten. Welke man zelfs, al is hij de meest nauwgezette agent eener oorlogvoerende mogendheid', kan weigeren zulk een flacon te gaan halen. De Duit scher deed het, en Flora zou een groot deel van zijn geheimen hebben verkregen, ware niet op 't onverwachts de secretaris van den agent binnengekomen, die haar overmeesterde en aan den agent overlever- de. f Men kan zich het tooneel voorstellen, dat volgde. Flora liep niet alleen het gevaar te worden gecompromitteerd zoodanig, dat haar geheele loopbaan er door zou worden bedorven, maar a^'-nten zijn wederzijds niet geneigd al te scrupuleus op te treden jegens de levens van de andere agenten. Haar smeeken hielp haar niet en toen verklaarde zij zich plotseling bereid om de geheimen van de ïntelligence Service te verraden. Ge heel den nacht was de Duitsche agent bezig met het opschrijven van namen en cijfers, zoovele, dat hij eerst in den vroegen och tend zijn gevangene de vrijheid kon herge ven.- Hoe onvoorzichtig was hij geweest, want al spoedig bleek het hem, dat hij ab soluut waardelooze, voor een groot deel misleidende inlichtingen had ontvangen, die hem een blaam van zijn chefs bezorgden! Dezelfde Flora stond eigenlijk voor niets. Ook in ons land is zij menigmaal geweest. Zij organiseerde in 1916 in België geheel den Engelschen dienst, welke ten doel had om op de hoogte te blijven van de Duitsche troepenbeweging. Vermeldingen, schijnbaar onschuldig voor den oningewijde, doch die, verzameld op een centraal punt, een over zicht veroorloofden, dat voor de respectieve generale staven van de grootste beteekenis is. Flora verzamelde deze berichten, zij gaf ze over aan de vertegenwoordigers van den dienst, voor een deel in Holland gevestigd. heid gehad, zich van het een en ander op de hoogte te stellen. Mr. Jesson en zijn dochter hadden een pa^r jaar in het oude huis met het boogven ster gewoond, vlak tegenover het logemen- tje. Nu drie jaar geleden was Mr. Jesson onverwacht aan longontsteking gestorven en zijn dochter;, Audry, die geheel onver zorgd achterbleef, was toen gaan wonen bij haar tante, Mrs. Stephenson, de weduwe van den vorigen dominee, die ook nog een zoon hij zich aan huis had, die directeur van de Bank was,, daar op de plaats. Ik heb Mr. Jesson zeiven. niet gekend, sir, want die is gestorven1!, juist even, nadat ik hier kwam. Ik geloof, dat hij John of James heette van zijn voornaam, maar daar kan ik mij ook in vergissen. Miss Audry en haar tante en neef ken ik goed. Ze zeggen, dat de jongelui het samen eens zullen worden: maar mij dunkt, dat Mr Philip bet wel wat hoogerop kon zoeken want zij heeft geen cent en mooi is ze ook niet! 't Ts maar een nietig ding met een bleek gezichtje en groote. donkere oogen, om bang van te worden! Tn ieder geval is zij in het minst niet huishoudelijk aan gelegd; geeft om niets, dan om haar viool Neen.'Mr. Philip zou zeker niet goed af zijn, als hij hddr nam! Thurston glimlachte eens. Tk zie wel, dat Miss Jesson met erg hij u in dc gunst staat, meende hijj O. ik heb niéts tegen haar, sir! Ze is wel wat hooghartig, maar toch niet on vriendelijk. En ik geloof, dat ze haar pret wel op kan bij Mrsl Stephenson. want die moet verbazend op de penning zijn en Miss Audry heeft maar zelden een plezier tje, als andere jonge dames! Waarom blijft zij dan bij haar tante, zou ik zeggen? vroeg Thurston. Heeft zij geen andere familie? Voor zoover ik weet, niet, sir! Mr. Jes son moet nog een broer in Amerika of Australië hebben, maar of die nu in leven, of dat hij dood is, daar weet ik allemaal -v. Het Handelsblad De Gooien Eemlander t Maandagochtendblad De Telegraaf De Lach Het Amusante Weekblad Stuiversblad Ideaal De Haagsche Post De Radiobode De Gracieuse Het Nieuwe Modeblad Weldon Record Het Handelsblad De Gooi- en Eemlander Aanbevelend, v. Weedestr. 7, Soestdijk Telefom 2062 die met haar correspondeerden dank zij ge heime koeriers, wier praktijken, als men ze al te weten kwam, altijd te laat werden ont dekt. Gevaar was er elke minuut, ja elke seconde om haar heen; gevaar, gelijk de Engelsche agent bemerkte, die, in het ge waad van een monnik gestoken, te Keulen werd gearresteerd en doodgeschoten, en ge lijk de Engelsche officier bemerkte, die zich den eleganten dolman van een Hongaarsch krijgsmakker had aangetrokken. Maar een vrouw als Flora vreesde dat gevaar niet, zag het waarschijnlijk nauwelijks meer, evenmin als de glazenwasscher het ziet, die zijn gevaarlijk beroep uitoefent of de acro baat er aan denkt voordat hij eiken avond zijn toegejuicht succesnummer aanvangt. Zoo slaagde zij er in in betrekking te ko men met den man, die de geheime Duitsche marinecodt- bewaarde. Zij werd, als Oosten- rijkschc bij hem geïntroduceerd, al spoedig zijn geliefde, en bracht hein er toe op een avond in haar tegenwoordigheid de verze gelde doos te openen, die de code bevatte. Terwijl de officier bezig was het dringende elegram. hem ter ontcijfering toevertrouwd, in gereedheid te brengen, wist Flora een klein oranjekleurig boekje tusschen haar kleeren te verbergeni Natuurlijk heeft de bedrogen officier het verlies bemerkt, en, had hij gedaan gelijk eigenlijk zijn plicht hem voorschreef, hij had ervan dienen ken nis te geven aan het ministerie te Berlijn. JuLt omdat hij het niet deed, bleef de Duit- he inarinecode onveranderd; juist omdat het in zijn eigen belang was het verlies niet te doen bemerken, ontstond geen wan trouwen. Men zegt, dat Admiraal Jellicoe gedurende den Jutlandslag een valsch be richt heeft ontvangen, dat heette afkomstig te zijn van de Admiraliteit te Londen, en zermoedelijk was afgezonden door een Duit schen agent in Engeland. Dit heeft hem on getwijfeld geleid tot een beweging, die hij anders niet zou hebben uitgevoerd. Maar aan den anderen kant kende hij een groot ge deelte van de code van zijn tegenstanders, en wanneer men zich herinnert hetgeen Wanston Churchill heeft verhaald, kan men de belangrijkheid van dit voordeel niet ont kennen. Immers, naar hetgeen de Engelsche Minister mededeelde, had het in de bedoe ling van de Duitsche vloot gelegen zich, zoo goed en zoo kwaad als het tegen de Engelsche overmacht ging, den doorgang te forceeren naar de hooge zee. Stuk voor stuk zouden de Duitsche schepen zijn Ver nietigd, maar het zou langen tijd hebben geduurd, voordat de zee de veiligheid had herkregen,, die zij, afgescheiden van het wapen der onderzeebooten, op dat oogen- ,blik voor de Engelschen en Franschen en an dere geallieerden had. Gesteld, dat inder daad de Duitsche vloot in dit opzicht ware geslaagd, de verbinding met Amerika ware verbroken en wat had daaruit in dat stadium van den oorlog niet kunnen voortvloeien! niets van; in ieder geval hebben1 ze in geen aren van hem gehoord. Maar uw lunch is klaar, sir; ik hoop, dat die naar uw smaak is. Toen Thurston Audry nu zag, herinnerde hij zich de beschrijving van de logement houdster en hij begreep zeer goed, dat een dergelijke teerheid van uiterlijk héér niet bakoren kon. Maar hij vond, dat het zonde en jammer zou zijn, als „dat nietige ding met de donkere oogen" en het half millioen ten deel zou vallen aan zoo'n drogen saaien kantoorheer! De uitdrukking in zijn staalblauwen oogen werd haast zacht en teeder, als hij naar haar keek. Ik kan u wel verzekeren, dat Mr. Jes son zeer veel belang in u stelt. Hij wilde;, dat u hem eens schreef en1 dat u hem uw portret stuurde. Dat zal ik dan ook vast doen. Als u maar niet vergeet, mij zijn adres te geven eer u gaat. Waar woont hij en wat voor soort man is hij? Welke vraag moet ik nu het eerst be antwoorden? O, welke u wilt. Nu, Mr. Jesson is een lange man, met een flinke houding en een grijzen baard. Hij moet heel knap zijn gewwest, toen hij jong was Net als Vader! viel zij in. Hij is ouderwetsch-hoffelijk in zijn ma nieren, volkomen in overeenstemming met geheel zijn verschijning. Hij is zeer vriende lijk en gastvrij en woont in een heerlijk huis, met een- prachtig overgroeide v-aran- da|, en allerschilderachtigst gelegen, temid den van citroen- en sinaasappelaanplantin- gen. Achter het huis ligt een heuvel, haast hoog genoeg om een berg genoemd te wor den. Zoo heerlijk is het huis afgesloten van de wereld, dat het een paradijs van rust en vrede lijkt! Is het al lang geleden; dat u daar ge weest is, Mr. Thqrston? Neen, niet lang. Ik heb er een maand ft ftftftftftftftftftftftftftftCftftftft Wij bevelen ons beleefd aan, voor de levering van ALLE MOGELIJKE tegen zeer lage prijzen. Aanbevelend, N.V.Eerste Soester Electr. Drukkerij v. Weedestraat 7, Soestdijk. Tel. 2062 En nog eens was het Flora, die in Frank rijk een mede-ï>pionne betrapte. Geruimen tijd leeds was geblekenj dat berichten uit het Amerikaansche kwartier oo onbegrijpe lijke wijze werden overgebracht. Een der officieren van den Engelschen geheimen dienst werd daartoe bij de Amerikanen ge detacheerd, zeer tegen hun zin, omdat zij het spionnagewerk verachtelijk rekenden. Maar de betreffende kapitein stoorde er zich niet aan. en al was de tusschenkomst van den Amerikaanschen commandant noo- dig om het hem mogelijk te maken zijn werk te doei\, hij kon tenslotte zijn onverdeelde aandacht vestigen op een kasteel in de buurt van Romorantin. Het naburig Duit sche gevangenenkamp was door hem reeds voorzien van verklikkers, die ongemerkt elk gesprek konden opvangen; zelfs was er een zgn. schaap geïntroduceerd, een inan, die zich als Duitscher voordeed, maar in Engel schen dienst was. Op het kasteel woonde een ietwat zonderling personage), en deze leefde er met qen nicht, een beeld van een meisje, dat de Amerikaansche officieren tot haar regelmatige bewonderaars had. Niet zoo heel lang daarna kwam Flora als ste notypiste den Amerikaanschen commandant van 't kamp ter zijde staan. De Amerikaan sche officieren verdeelden hunne bewonde ring;. en al spoedig raakten de beide Vrou wen met elkander bevriend Vanaf dat oogenblik kostte het de geroutineerde Flo ra weinig moeite tegenover de gelegenheids- spionne het spel te winnen. Met haar op reis gegaan, wist zij de vrouw te ontmas keren, die te Parijs de berichten van haar oom aan haar in ontvangst nam. Flora, de mooie Flora, zal geen spier hebben ver trokken toen zij vernam, dat op een zonni- gen ochtend van het najaar 1918 zoowel de oom als het nichtje met de vrouw, die als tusschenpersoon diende, waren geëxecu teerd! 4*4**444*4*****44**** Verkrijgbaar bij de «f»»»»»! Van Weedestraat 7, Tel. 2062, Soestdijk doorgebracht, juist), vóór ik naar Engeland terugkeerde. Mr. Jesson had een' ongeluk gehad: zijn paard had hem afgeworpen. Ik was toen in een mijnwerkerskamp, een paar mijlen van Glencairn, maar mijn opziener liet mij halen. Is u dan dokter? Thurston haalde de schouders op: Och, ik ben zoowat van alles, Miss Jesson! Ja, ik ben dokter], maar ik had altijd 't land aan dat ambt, ofschoon mijn medische kennis mij van veel nut is geweest op het zwervend leven, dat ik leidde, in de vele plaatsen, die ik heb bezocht, gedurende de laatste zeven of acht jaren. En is u nu van plan), zich voor goed ergens te vestigen? vroeg Audry met een vleiende uitdrukking van belangstelling op haar gezichtje. Dat hangt er vanaf. Dat kan ik nooit zoo van te voren zeggen. Maar mag ik eens even kijken, Miss Jesson, zei hij, zijn horloge te voorschijn halend. Ik vrees, dat ik u nu al lang genoeg van uw studie heb afgehouden! O, neen, gaat u, als-'t-u-hlieft, nog niet weg! Ik moet u nog van allerlei vragen, Dit zeggende belde zij en nam een vrij heid, die zij zich haast nog nooit veroor loofd had in het huis van haar tante, om om thee te schellen. Niet lang duurde het, of Ellen zette alles klaar en zoo verliep er een gezellig half uur, waarin ze elkaar zóó veel te vertellen en te vragen hadden), dat ze niet wisten, hoe dit bezoek nu al meer dan een uur ge duurd had. Hij keek het vertrek eens rond en zoo bleef onwillekeurig zijn blik op de viool rusten en hij verzocht haar, wat voor hem te spelen. Zij gaf onmiddellijk gevolg aari die uit- noodiging. Liefkoozend bijna nam zij het instrument uit de kist, of ze de viool lief had, als vertolkster van haar innigste ge voelens. Het Adagio, dat r hem voorspeelde^, kende hij niet, maar hij genoot niet al leen van de klanken, maar ook van de al lerliefste speelster zelve, sierlijk als hij haai den stok zag op en neer bewegen, terwijl zij dien over de snaren Het glijden. Hij had zóó wel uren naar haar willen' luisteren. Toen de laatste tonen van het Adagio weggesmolten waren, leek het hem nog,, of het vertrek vol muziek was. Inderdaad voelde hij zrich zóó getroffen, dat hij niet onmiddellijk iets kon zeggen, maar eerst na enkele minuten haar zijn dank uitsprak voor haar spel. Nog was hij niet uitgesproken, toen de deur openging en Mrs. Stephenson binnen trad, die streng en.verbaasd van de een naar den ander keek. Ze haddenv,haar geen van beiden gemerkt, /.oodat zij volop gelegenheid had, de situatie op te nemen. Toen hoestte zij eens waarschuwend, waarop zij vroeg: Zou je dien heer eens aan mij willen voorstellen, Audry? Ik geloof niet, dat ik het genoegen heb, hem te kennen. Thurston zag. dat Audry een rilling door de leden voer en dat alle kleur haar uit het liefliik-blozend gezichtje week, Zelfs haar bevalligheid scheen haar te begeven en be deesd antwoordde zij: Dit is Mr. Thurston, Tante Johanna. Hij kwam mij een boodschap brengen van mijn oom in Californië. Je oom in Californië?.... O. je oom James bedoel je zeker? Ik dacht, dat hij al jaren lang dood en begraven was. Dus heeft hij zich dan toch eindelijk het bestaan van ■zijn bloedverwanten herinnerd. Maar daar /al hij wel een bedoeling tnee hebben. Hij \heeft ons zeker noodig. Thurston voelde ineens een vreeselijken afkeer van Mr. Stephenson. Wat moest het een kwelling wezen voor dat arme, gevoe lige jonge ding, om voortdurend onder de tirannie van zoo'n banale vrouw te zijn. Wordt vervolgd.

De Soester | 1932 | | pagina 4