I 1 Ondertrouw en Verlovingskaarten Kantoorboeken SLAGERIJ J. ZOETELIEF Pluimveeteelt. Kleine Advertenties J. KAATEE Verder volgens afspraak N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij Voor de Vrouw 1NDISIJKBCENI W&M STSIS EM ILMO Net Dagmeisje Luster Colbert f3.75 Aangeboden Dienstbode, Verloren Sportkoeken! 3 STUKS 5 CENT G. «I. v. d. Loo Van Weedestraat 14-16 - Soestdijk - Telef. 2143 FOTOGRAAF Steenhofstraat 56 - SOEST aakt, zoo i den zo- verinnigd n arbeid, zijn dan ituur niet nog aan- re zorgen n, bljjma- een door dere toe- i glanzen laar toch kortston- jpwekken van den dt verno- treek om grooter. anvanke- ïigste at- ertoe om :rkennen, i een ge- over be- gestrckte aarboven gegons gend in I beweeg lenschen, n de ijle bloeien- elaar een gewaar, den ar- WER." late kuikens. Het Belgische Landbouwblad „De Koorn- bloem" bevat het volgende artikel, dat een mengeling is van propaganda voor eigen zaak en goed kippen houden. 't Is toch jammer! Wat? vroeg ik. Luistert. Ik had den laatsten dag der maand Juni een klokhen gezet op 17 eiers. Van.die. 17 -eiers «ijn er 4 weggesïepen door een lis of muishond, meen ik. Van de ove rige 13 zijn er enkel 6 te goede gekomen, de andere waren niet gestoken. De 6 kuiken tjes liepen reeds een tiental dagen op de boerderij rond en nu zijn ze allemaal in den beerput verdronken. Zoudt U daar geen grij ze haren van krijgen, ge moogt nog zoo jong zijn? Hoe is dat gekomen? Onze aalput sluit met een arduinen deksel, doch op de plaats waar de* pomp- darm doorgaat is een opening, groot genoeg om een kuikentje door te vallen. Ik had uit voorzorg nog een zak over de opening ge legd en was 5 minuten op mijn bed gegaan om noentukje te doen en wat uit te rusten. Toen ik terug opstond liep de klokhen rond zonder kuikentjes, alle 6 waren ze op die eenige minuten tijds in den put gevallen en verdronken. Ik begreep aanstonds. Om de vliegjes te snappen die rond de opening van den aalput vlogen, heeft de klokhen den zak met haar pooten weggekrabd en de kuikentjes zijn er een voor een ingevallen. Zoudt U daar niet iets van krijgen? Wat u aanziet als een ongeluk, mijn beste vrouw, is een,-,yvaar geluk en voor u en voor de kuikentjes. Op uw manier van handelen valt, heel wat te zeggen. Leest u soms „De Koornbloem?" De Kioornbloem komt bij ons te huis, maar w.e hebben zocy^vyeinig tijd om ze te lezen. En 's Zondags? „De Koornbloem" komt toch 's Zondags. Eenige vraagjes slechts? Waar kwamen die eiers vandaan? Van waar kwam de klokken? Ik heb die van Staaf gekocht voor 15 fr. Klokhen 15 fr., 17 eiers 8.50 is te zamen 23.40 fr. Laat ons aannemen, dat de hen u 0.20 fr. per dag aan voeder heeft gekost; 3 weken broeden,, 6 rondloopen en dan nog eenige dagen voor ze terug legt is-nog eens 12.60 fr. aan voeder. Dan zal die hen ruien en u geen enkel ei meer leggen voor 't be gin van 't naaste jaar. Een hen. die leeft op uw kosten zonder iets terug te geven. Is 't waar of niet? Ju. ja, 't is alzoo. Maar wie peinst daar allemaaLjO pi- Luistert. Op 30 Juni zet men geene klok hennen' meer, 't ia te laat. De dieren gaan met hun nestpluimen den guren winter in. blijven klein en teeder en sukkelen hun gan- sche leven. Voor groote soorten als Minor- ken, Wyandotten moet u kuikens hebben einde Maart, begin April, voor kleinere ras sen als Leghorn's van einde April of begin Mei, die zijn volwassen voor den winter tijd, ruien niet en leggen gansch den winter door. Kwestie van een broedhen te hebben? Ja. maar u kunt ook kuikentjes koopen in goedgekwoteerde kweekerijen. Wat zou ik nu nog kunnen doen, want we kunnen toch met zoo weinig hennen als we er nu hebben niet voortdoen. Koopt u dan in Augustus-September hennen,'die gereed zijn voor den leg en nog eens bij goedbefaamde kiekenkweekers en 'niet hij den eersten den besten sukkelaar' enlees „De Koornbloem"! UIT HET GROOTE BOEK DER HU IS VROUWEN WIJSHEID. Een steenen|. aardewerk bloemenvaai of bowl' heeft somtijds de onprettige ge woonte om wat men noemt „door te zwee- ten.'" D.w.z. het water komt op den duur door de'porren heen met het gevolg, dat er een uitgebeten kri'rj^f op de tafel ontstaat. Dit kan men verhelpen. Men spoelt de vaas met kokend water uit en droogt goed af. Ver\-olgens giet men er een paar lepels pa- rafine-was in, die rridfi eerst smelt, en draait de vaas of bowl in hht rond, tot de binnen kant geheel met eeiï' laagje was wordt be dekt. De vaas is dan absoluut waterproof. Heeft U oude meubelen en zitten daar wormgaatjes in? Probeer dit dan op de volgende wijze te verhelpen. Bestrijk de wormgaatjes verscheiden malen met een penè'eel met parafine. Vervolgens vult men de 'gaatjes op met parafine-was, die men eerst daartoe gesmolten heeft, waarna men hefgeheel vernist, téneinde alle lucht af te «luiten. Het goedhoy.den van melk in warme dagen is een waar huisvrouwenvraagstuk. Flesschen melk houdt men het koelste door ze iW e*en kist met zaagsel te zetten, natuur lijk :bY> een koele plaats. Dit helpt veel be ter dan ze in gewoon water te zettere Heeft mén losse melk in een melkkan, kook die dan eerst zoo spoedig mogelijk. Na afkoe ling zet men de kan in een schaal koud wa ter. Vervolgens bedekt men de kan met een dubbelgevouwen doek van schoon z.g. bo- ter-neteldoek. De punten van den doek moe ten tot in het water van de kom afhangen. Men zet de melk op een koele plaats liefst daar, waar een luchtstroom is. Af en toe bet water bijvullen, daar het snel verdampt. Insecten hebben een hekel aan scherpe 'uchtjês, zooals die van kruidnagelen. Daar om strooit men wel heele kruidnagelen op de plekken waar mieren anders op af ko- men. De mieren zullen dan al heel gauw r<chts-cmkeert maken. Nagelolie, een pro duct van de kruidnagelen, verjaagt muggen Cn muskieten. Wanneer men dus last van yugpen Heeft 's nachts, doet men verstan dig voeten en nek, alsmede de polsen, veel geliefde plekjes van de muggen om U op hun gemak uit te zuigen, met een paar druppels nagelolie in te wrijven. De kinderen hebben er slag van om zich speciaal in den zomer vrij snel vuil te maken en met allerlei vlekken op hun klee- ren thuis te komen, die een huisvrouw som tijds wanhopig kunnen maken. Vooral teer-' vlekken zijn dikwijls moeilijk weg te krij gen. Men doet goed te bedenken, dat een teervlek voor verwarmde terpentijn of spi ritus moet wijken. Is de teervlek oud, dan moet dte eerst met warm water (of warme olijfolie of reuzel) geweekt worden om veij- volgens afgeborsteld te worden met sterk zeepsop, afgewisseld door terpentijn. Ten slotte met schoon water nawasschen. Hars- vlekken, dikwijls afkomstig van denneboo- men, enz;, krijgt men weg met wat eau de cologne of alcohol, daar hars hierin oplost. Het aanzetten van ketelsteen in den waterketel kan men voor een deel voorko men door den ketel na gebruik/altijd leeg te gieten, en, vóór men weer met versch wa ter vult om te gaan koken, eerst om te spoe len. Men kan het ketelsteen verwijderen door een ketel water op te zetten en daar een flinke scheut azijn bij te doen en dan een poosje te laten koken. De ketelsteen gaat dan los zitten, waarna men die gemak kelijk kan aKsteken met een mes. Oppas sen, dat men den ketel niet beschadigt. RECEPT. CHOCOLADEPUDDING: Men neemt hiervoor 1 liter melk, 150 gr. suiker, 79 gram cacao, 20 gram gelatine en 1 stokje vanille. De melk brengt men aan .de kook en laat de vanille er ongeveer een uur intrekken. Dan strooit men er de suiker en cacao, vooraf aangemengd, in en laat dit mengsel al roerende koken, tot de cacao ge heel opgelost isy Dan neemt men het vanil lestokje er uit. De in water opgeloste gela tine vermengt men er nu mede. De pudding massa laat men afkoelen tot ze stijf begint te worden. Dan vult men er den pudding vorm mee. Eerst heeft men den pudding vorm met water gevuld eenigen tijd laten staan. NOG EENS ONZE MESSEN. Het onderhoud van onze messen is zulk een bijna onuitputtelijk onderwerp, omdat het een gebruikvoorwerp betreft dat dage lijks in elk gezin tallooze malen gebruikt wordt. En waar zoo vele huisvrouwen met deze nuttige voorwerpen ervaring opdeden, ligt het voor de hand, dat er door de prak tijk een groot aantal nuttige wenken ont stonden Zoo wordt aangeraden om vlek ken en roest, welke zich zoo gemakkelijk op gewone stalen messen hechten, op een voudige wijze te verwijderen, n.1. met een schijfje rauwe aardappel. Natuurlijk herha len we ook nog eens de bekende wenk, dat de messen dadelijk na het gebruik goed droog moeten worden afgenomen, waarna men ze even polijst. En weet wat een prachtig middel is om de messen mooi te laten glimmen? Gewone houtskoolpoeder! Onaangename luchtjes aan de messen, spe ciaal die, welke er aan blijven hangen na het snijden van uien, kan men in de meeste gevallen weg krijgen door de messen ste vig met een rauwe aardappel af te wrijven. En dan is er natuurlijk de zorg voor de handvaten der messen. Tn vele gezinnen heeft men messen met heenen heften Deze .vitte beenen (ivoren) heften worden dikwijls op den duur geel. Men kan ze weer wat bleeker maken door ze te bedekken met een papje van citroensap en zout, waarna men ze in de zon te bleeken legt. Dit geldt speciaal voor ivoren heften. Gewone beenen handvaten kan men ook opknappen door ze met fijn schuurpapier weer wiat witter te churen. Een goede methode om de hand vaten der messen zoo lang mogelijk mooi te houden, van welk materiaal ze ook ver vaardigd mogen zijn, is er zorgvuldig voor te waken, dat de heften nooit in kokend water gedompeld worden. HUISVROUWENWETENSWAAR DIGHEDEN. Houdt er een speciaal knoopendoosje op na, waarin U alle mogelijke soorten knoo- •>en, groot en klein, van alle mogelijke stof ten vervaardigd, bewaart. U moet eens op- etten, hoe dikwijls U daarmee uit den brand geholpen wordt, vooral in een gezin met kinderen. Rijstwater moet men nooit wegwerpen; tnen kan het rustig in een flesch of pannetje bewaren en bij gelegenheid gebruiken voor het stijven van heel fijn linnengoed, zijde, Kiassen op gevernist houtwerk kan men bijna onzichtbaar maken door ze met een tukje bijenwas in te smeren. Daarna uit wrijven meteen bal, die men van heel zacht vloeipapier heeft gemaakt. Hardnekkige vlekken op houtwerk kan men verwijderen door ze in cirkelvormige bewegingen met een klein beetje terpen tijn te wrijven Vette kaas wordt van volle melk gemaakt, magere kaas uit taptemelk. Tn den winter wordt er veel fluweel ge dragen. Vetvlekken hieruit verwijdert men. retzij met een beetje benzine (oppassen voor licht of vuur!) of met een klein beetje ver warmde witte terpentijn, die men even in een bakje met heet water heeft verwarmd. Zet nooit terpentijn bij het vuur, want het is zeer licht ontvlambaar en er zouden dus groote ongelukken kunnen gebeuren. RECEPT. Een lekkere broodpudding. Hiervoor neemt men 200 Gram oud brood zonder korst, 100 gram boter. 800 gram zure appelen, 50 gram suiker, 3 eierdooiers, en 3 lepels abrikozenjam Men snijdt het brood, waarvan de korstjes verwijderd zijn, in ge- ijke dunne sneetjes, en besmeert ze met wat boter. Dompel nu de zijkanten in het eiwit en voer er een met een boter besmeerden vorm langs den bodem en de zijwanden mee, maar zorg er voor, dat ze stevig tegen elkaar aanpassen. Men kookt nu op de ge wone wijze appelmoes, maar zorg, dat dit zoo droog mogelijk is. Men zeeft het en ver mengt het met de marmelade, de suiker en de eierdooiers. Met deze massa vult men den vorm en sluit den bovenkant af met een stukje brood, aan beiden kanten met boter besmeerd. Zet de pudding in den oven en laat hem, af en toe omdraaiend, aan alle kanten goed bruin worden. (1 4 uur). N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van alle zijden waren zij gekomen om de feestelijkheid gade te.slaan. Van Fiorenti- no, dat in onmiddellijke nabijheid zijn oude kasteel heeft; van Aquavlva, een der laagst gelegen punten van San Marino, maar toch nog 3UU Metpr boven de zee, waar ge de bron kunt vinden, van welke het heet, dat daarin de bekeerlingen door den Heiligen Marinus werden gedoopt; van Montecchio, waar de boerderij is, die door vrouw Feli- cita, de Romeinsche eigenares van het Ti taangebergte, aan den Heiligen Marinus werd geschonken; van Montegrimano, waar bronwater is te verkrijgen; van Monte Ce- rignone, dat bekend is om zijn fort; van San Leo, waar ook nog een vesting wordt gevonden, staande op de plaats, waar zich in den Romeinschen tijd de tempel van Ju- piter bevond; van Montegiardino, waar de tuin van Felicita was; van Carpegna, waar men nog het middeneeuwsch paleis aantreft, dat de bakermat is geweest van de patrici sche familie der Feitre's. Van alle deze plaatsen,, die ge met het bloote oog waar- neeirit, wanneer ge op een der hoogste pun ten van het Titaangebergte staat, waren zij samengestroomd, voor een deel naar de hoofdstad, in kj-urigen vlaggentooi uitge dost; voor een deel langs den rijweg, die op elk oogenblik een uitzicht op den nieu wen spoorweg toestaat. Want 't was voor de 3000 zielen tellende bevolking van de Repu- bleik San Marino, den kleinsten, maar wel licht ook den oudsten onafhankelijken Staat van Europa, geen geringe gebeurtenis, die zich op 12 Juni 1932 voltrok. De spoorweg verbinding tusschen San Marino en de na bijgelegen havenstad Rimini, niet minder (vermaard, maar op lange na niet zoo belang wekkend als Ravenna, werd dien dag een feit. San Marino was tot dusverre, met uit zondering van Andorra, de eenige Euro- peesche Staat, die geen spoorweg op zijn gebied kende. Ongetwijfeld, San Marino had reeds geruimen tijd geleden een spoorweg kunnen bezitten, wanneer het bereid was geweest gevolg te geven aan de aanbiedin gen van een groep speculanten, die dezen spoorweg gratis wilden aanleggen, mits. hun vergunning werd gegeven in San Mari no een speelhuis te exploiteeren! Dat heeft men wijselijk van de hand gewezen en men heeft gewacht en nog eens gewacht. Totdat op dien zomermorgen in 1926 de zware wa gen,. door Mussolini zelf bestuurd,, voor de Porta San Francesco stilhield, waaruit de Duce met vrouw en dochter steeg. Van bo venaf den blik latende gaan over het omlig gende landschap, z'eide Mussolini tegen den in allerijl gewaarschuwden Staatssecretaris Gozi: „Serravalle zal een goed eindpunt voor den spoorweg zijn", waarop Gozi on verstoorbaar antwoordde: „Voor den spoor weg van Rimini is maar een eindpunt mo gelijk: San Marino." Hetgeen later door de praktijk is beaamd. Serravalle, waarvan door Mussolini ge sproken werd,, is het eerste plaatsje op het grondgebied van San Marino, dat men aan doet, wanneer men, d.en thans uitnemend begaanbaren rijweg vanaf Rimini volgende, het grondgebied van San Marino betreedt. Even tevoren zijt ge de b;ug overgegaan over het kleine riviertje, niet veel meer dan een beek, welke brug de grensscheiding tus- chen Italiaansch en San Marineesch gebied vormt. Onmiddellijk daarbij gelegen is het villa-achtig woonhuis van Graaf Manzoni Borghese, den rechtstreekschen afstamme ling van den Borghese, wiens muntenver- ameling reeds in de dagen van Napoleon II een zoodanige bekendheid genoot, dat deze een wetenschappelijke commissie af vaardigde om haar beteékenis vast te stei lere De weg, tot op dat oogenblik glad en vlak, een weinig eentonig door de groene velden aan weerszijden, wordt dan meer schilderachtig en bergachtig. Al spoedig, nadat ge San Marino hebt betreden, ziet ge het massief geheel van het Titaangeberg te voor U liggen. En ge vraagt U af hoe ge daarboven op deze rots, waarop de open bare gebouwen van de hoofdstad San Mari no voor den opmerkzamen reiziger reeds zichtbaar zijn. zult komen. Wanneer ge in middels Serravalle, dat eens de zetel van de machtige familie der Malatesta's was, hebt bereikt, zijt ge reeds ter halver hoog te genaderd. Valdragone is het volgende plaatsje,, dat ge aandoet; klein dorpje, dat zich in niets onderscheidt van de Italiaan- che plaatsjes in de onmiddellijke omgeving. Dan komt het belangrijker Monteborgiore aan de beurt, een centrum van handel en landbouw, waar telkenjare een veemarkt van beteekenis wordt gehouden. En spoedig zijt gei,bij Monte Albo, het nieuwe kerk hof van San Marino, gelegen op de plaats, waar de Heilige Marinus zijn eerste hut bouwde. De electrische spoorweg, van Ri mini naar San Marino gaande, die op Ita liaansch grondgebied vrijwel evenwijdig den rijweg heeft gevolgd, komt hier met den rijweg opnieuw sameni. De kronkelingen, die de spoorweg moet maken teneinde tegen het steile Titaangebergte op te klimmen, hebben deze op vele plaatsen van den rij weg verwijderd; soms zijn spoor- en rijweg dicht bij elkander, soms verre van elkander verwijderd. Tal van kunstwerken zijn op het gebied van San Marino aangelegd moeten worden; een enkelen keer door een hoogen tunnel, een anderen keer door een wijde kloof kruipt de spoorweg omhoog. Einde 1928 werd met het werk aangevangen, en thans, in 1932, is het gereed. Door velen gadegeslagen, door velen toegejuicht, heeft de trein op dien Zondag 12 Juni zijn feest- rit gemaakt. In Rimini, de bekoorlijke bad plaats, waar het seizoen reeds is aange vangen, vond het vertrek van dien feest- trein niet minder belangstelling dan de aan komst daarboven op het Titaangebergte. Er was toch nog altijd iets van eenzaamheid in San Marino; eenzaamheid, die in do vroegere eeuwen heel wat geprononceerder werd gevoeld. Maar thans is die eenzaam heid verbroken, want San Marino is aan het Europeesche spoorwegnet aangesloten en bereikbaar vanuit alle deelen der wereld. Het station in San Marino is gelegen op het laagste punt van de hoofdstad. Komt ge langs den rijweg naar boven, dan moet ge auto of rijtuig voor de Porta San Francesco verlaten, zulks uit een oogpunt van practi- sche noodzakelijkheid, maar ook van voor schrift voor het verkeer, dat geen auto's in San Marino kent. Wandelt ge langs het overgebleven gedeelte der vestingmuren verder, dan komt ge gaande langs het kloos ter der Franciscanen bij het station, een mo dern bouwwerk, dat tegen het schilderachti ge van den San Marineeschen achtergrond het niet al te goed doet, maar niettemin als een uiting van den practischen geest dezer practische tijden wordt aanvaard. Daar ko men de treinen uit Rimini aan; vandaar vertrekken zij en nemen allereerst hun weg door den tunnel, dien men door de granieten dichtheid van het Titaangebergte heeft moe ten boren. Maar wij, wij willen San Marino betreden. De poort van San Francesco, die als het ware leunt tegen de kerk van dien naam; kerk, die enkele mooie schilderstukken be vat, geeft toegang tot de steil stijgende straat van dien naam. Ge gaat deze straat omhoog en ge komt op de kleine, karak teristieke Piazza di Titno, waar ge, neer zittende voor een der kleine, zindelijke ca- fé's, U bevindt al op een groot tooneel. Aan de eene zijde gaat de smalle straat naar be neden, naar de kleine paleizen, waarin het museum van San Marino en het Italiaansch consulaat zijn ondergebracht; anderzijds zet ze haar stijging voort. Ge komt aldus aan de plaats, waar een inschrift U er aan her innert, dat Garibaldi^ door de Oostenrijk- sche troepen in 1849 verslagen en hierheen gevlucht, er heeft gerust met de zijnen. Bij het café, naar Garibaldi geheeten, komt een ander stukje straat loodrecht op het voor gaande gedeelte te staan en zet de stijging voort. En langs het Palazzo Mercuri, waar in thans de rechterlijke organen van San Marino, een zevental tezamere zijn geves tigd, komt ge op de Pianella, het midden punt van het leven van San Marino en daar achter op een plein, gesierd met een stand beeld van Borghese, welk plein, Cantone geheeten, het schitterendst denkbare uitzicht bestaat!. Als ge deze ruimte betreedt, ziet ge eerst recht hoe typisch een bergstadje San Marino is en hoe hoog ge zijt gestegen. Ge kijkt neer op de daken van dt huizen, die onmid dellijk door de wallen worden omsloten, en tegelijkertijd ziet ge hoog boven U andere huizen, die langs de steeds stijgende straten zijn gebouwd. En daar beneden U strekt zich het prachtige landschap uit. Uw blik gaat naar Rimini en Ravenna en de Adriati- sche zee, en die blik draagt U, indien het weer maar voldoende helder is, tot aan de Dalmatische kust. Uw blik gaat daarna landwaarts in, langs de wegen, die als linten in een speelgoeddoos het gebergte en de laagvlakte doorsnijden. Geheel den. kronke lenden weg, dien ge gegaan zijt vanaf Ri mini, kunt ge terugvinden, en Borgo Mag- giore, Valdragone en hoe deze San Mari- neesche dorpjes meer mogen, heeten, liggen aan Uw voeten. Maar aan den anderen kant gaat Uw blik naar de aangrenzende provin ciën van Toscane en Perugia en Emilia; ge ontwaart Urbino, waar eens de graven van dien naam zetelden, en waarheen een weg voert, die tot de mooiste van dit gedeelte van Italië behoort. Hoog bovenop een rots zijt ge gezeten, en ge ziet daar beneden het leven in de vlakte zich voor LI afspelen. Wat moet niet menigmaal de bevolking van San Marino in bange verwachting een groo ter of kleiner leger van een grooter of klei ner potentaat hebben zien voorbijgegaan. En toch, wat moet niet menigmaal bij de bevolking van San Marino hebben vastge staan, dat, welk kwaad men ook wilde, men toch eigenlijk tegen deze natuurlijke berg vesting weinig vermocht De weg toch, nu gemakkelijker begaanbaar, is waarlijk niet altijd zoo geplaveid geweest, en die weg gaf voldoende gelegenheid tot versperringen en verschansingen., tot overval en list. Maar de toerist, die daarboven staat, denkt niet aan deze roerige tijden, hij bemerkt, dat hij. op bijkans 800 M. boven den zeespiegel zijnde, een prachtig uitzicht heeft naar alle kanten en hij geniet, geniet tenvolle van dit heerlij ke uitzicht. Wordt vervolgd. van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Utrecht dd. 17 Augustus 1932 is verklaard in staat van faillissement te ver- keeren B. D. Swanenburg, handel drijvende onder den naam van Service Garage, wo nende te Soest, aan de Banningstraat |4o. 42, met benoeming -van Mr. H. P. M. J. Loeff tot Rechter-Commissaris en van on- dergeteekende tot curator. Baarre Sophialaan No. 10. Mr. J. C. M. Tondu. gevraagd, leeftijd 16 jaar. Aanmelden van Weedestraat 40a. NERGENS ZOO GOEDKOOP EN ZOO GOED ,HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterbergschestraat 51 - Soest - Tel. 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2602 Pension a f 50.— te Baarn, 1 of 2 dames. Brieven onder No. 241 aan het bureau van dit blad. Gevraagd voor Rotterdam, voor 1 Septem ber, flinke heldere v.g.g.v., zich te vervoegen Hotel Ockhuysen. ZOMER-OPRUIMING Ml Nu ia 't tijd U een *95 LINNEN ZOMERCOSTUUM aan te schaffen De prijs valt U mee 11 Ook voor Uw Jongens „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2607 Een Damesportemonnaie. inhoudende geld. Retour SoestdijkHilversum enz.; tegen belooning terug te bezorgen onder No. 240 aan het bureau van dit blad. éW BAD-COSTUUMS ZOMER-OPRUIMING o.a. „Tweka" Kwal. prima Kleurechtheid gegarandeerd „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2607 (niet te verwarren met Sportbeschuit) BANKETBAKKER IJ Soeslerbergschestr. 28, Tel 2009, Soest Solide financieele instelling, biedt aan Boli de personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu- eau van dit blad. MEVROUW! Weet U dat U bij J. KAATEE, van Weede straat 9b een fijne Botercake voor EEN KWARTJE koopt en tevens van deze week bij aankoop voor 1 GULDEN zoo'n fijne Cake CADEAU krijgt? Probeert U tevens onze fijne broze Be schuit a 16 cent per rol van 10 stuks. Beleefd aanbevelend, Brood- en Banketbakkerij Soestdijk „HET HANDELSHUIS", SOEST is ruim voorzien van ZOMER-ONDERGOEDEREN o.a. van Jansen en Tilanua Ook voor Uw Jongena „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.straat 51 Soest Telef. 2200 Havenstraat 97 Hilversum Tel. 2607 Vanal heden voorradig: prima kwaliteit LAMSVLEESCII VANAF 25 CENT PER POND CAUBONAADJF.8 45 CENT PER POND LAMSBOUT VANAF 55 CENT PER POND 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 Atelier-opnamen dagelijks (ook Zondags) van 12.30—3 uur. VAN 8 TOT 8 UUR «««««««««««««««««««««««««««««««««««««««WW»

De Soester | 1932 | | pagina 3