2e BLAD J. A. SMEDES Gemeenteraad WILLY VEENENDAAL J. L. H0KSBERGEN Bekendmakingen Officieel O^PlaatselijkNieuws^O Soesterberg behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 22 October 1932,No.85 GEMEENTERAADSVERGADERING De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare Vergade ring van den Raad dezer gemeente is be lieg d tegen Donderdag, 27 October 1932 des namiddags 2 uur. Soest, 20 October 1932. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. BEKENDMAKING De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis dat volgens ontvangen schrijven van dien Garnizoens-Commandant te Amersfoort, schietoefeningen met mdi- tTailleurs zullen worden gehouden op de Leusdensche heide te Amersfoort in den nacht van 25 op 26 October 1932 van 21.00 tot 2.00 uur De onveilige strook zal afgebakend zijn door roode lichten. Gedurende het >chieten zal op djen ijzeren uitkijkpost nabij bet spoorwegkamp een rood licht geheschen zijn. De ingezetenen worden gewezen op het gevaar, eventueele niet gesprongen projec tielen aan te raken of op te rapen. Soest, 20 October 1932. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. S. O. s. D9. Westmijse voor de Openbar; School. Velen zullen zich nog levendig herinne ren, dat verleden jaar 2 November, Ds. Westmijse voor de Vereeniging Volkson derwijs" een rede heeft gehouden, getiteld: „De Openbare School de meest Christelij ke". Maar anderen zullen zich herinne ren, dat zij toen dien belangrijken avond niet konden bijwonen, doordat de zaal van „Religie en Kunst" dagen te voren geheel was uitverkocht. Voornamelijk ten gerie ve van deze laatste groep heeft de Vereen. V.O dit jaar een soortgelijken avond be legd op Donderdag 3 November a.sj. en Ds. Westmijse heeft zich weer bereid ver klaard te komen spreken. ,,S. O. S." (Steunt onze School) is de titel van de re de, die hij dan zal houden en die in vele plaatsen van Nederland een geweldig suc ces heeft geoogst. Een opwekking, D-. Westmijse te gaan hooren, is overbodig. Een opwekking, deze propaganda-rede te gaan hooren, is helaas nog wel noodig. Hoevelen verkeeren nog niet steeds in de meening, dat de Openbare School „het voorportaal is van het onge loof", dat zij een „kweekplaats voor het so cialisme" is? Hoevelen denken nog steeds, dat de Openbare School de „roode" school is? De Openbare School komen die bijna men niet toe; zij stelt zich tot doel: opvoe ding der jeugd tot alle maatschappelijke en Christelijke deugden en is. doordat zij niet in groepjes van verschillend godsdienstige richting splitst, de meest Christelijke School, de nationale school bij uitnemend heid). Zoo is ook de Vereeniging „Volksonder wijs" geen roode vereeniging. Zij is een neutrale vereeniging, wier doel is de al- gemeene volksontwikkeling te bevorderen en de belangen der Openbare School te be hartigen. Haar 64000 leden acht/en de Open bare School inderdaad de meest Christelij ke en rekenen het zich tot plicht, haar te steunen. S. O. S. (Steunt onze School) is dan ook een opwekking van Ds. Westmijse aan hen, die er niet zoo over denken, aan hen die meenen, dat ons Nederlandschc volk het meest gebaat is met enghartig, dogmatisch, sectarisch „Christelijk" onder wijs. En hun iaden wij aan, de S.O.S.-avond van Volksonderwijs bij te wonen. Na de rede van Ds. Westmijse zal er ge legenheid 2ijn tot gedachten-wisseling. De besturen der bijzondere scholen, zoowel als de Hoofden en personeelen dier Scholen hebben een uitnoodiging tot bijwoning van dezen S. O. S. propaganda-avond ontvan gen. Ter voldoening aan veler wensch zal Ds. W. ditmaal niet direct na zijn rede vertrek ken. In de tweede helft van den avond zal hij onder den algem. titel van „Ernst en Luim" enkele voordrachten geven. We zul len dus Ds. W., iceds bekend als predikant en als propagandist voor de Openbare School, nu kunnen leeren kennen als voor drachtkunstenaar. En wc twijfelen er niet aan, of ,JErnst en Luiin" zal een bijzonde re attractie van de V.O.. bijeenkomst zijn! Wij merken nog op, dat de avond niet be doeld is voor kinderen Wel verwachten we vele ouders van schoolgaande kinderen. Toegangskaarten zijn gratis verkrijgbaar. Men zie daarvoor de in dit blad geplaatste S. O. S.-advertentie. Bij genoegzame deel name zal er voor de bezoekers uit Hees een autobus rijden naar en van „Religie en Kunst." JEUGDWERK VAN HET DEPARTE MENT SOEST DER MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN HET ALGEMEEN. In deze benarde tijden, die zich bij het korten der dagen helaas weer nijpender doen gevoelen, is het een vertroostende ge dachte, dat er voor de jeugd nog wel fleu rige en gezellige uren te vinden zijn, al ziet het er aan den hutselijken haard «oms somber uit. Het jeugdwerk van het Nut, dat nu den zesden winter ingaat, en waaraan menig kind zooveel aardige herinneringen mee draagt, terwijl kleurige en zeer bruikbare handwerken het zichtbare resultaat van het genoeglijk samenzijn vormen, vangt begin November weer aan. En wat het beteekent aan het opgroeiend geslacht de vreugde van den arbeid te lee ren kennen onder het zingen van een vroo- lijk lied of het luisteren naar een mooi ver haal, het is dit: dat het opgroeiende meis je, eenmaal vrouw en moeder geworden, haar kinderen voor verveling zal weten te behoeden, omdat zij bij ervaring weet, dat nuttig en met ambitie bezig zijn een gevoel van groote voldoening geeft en een sfeer van gezelligheid schept. Ouders), die er prijs op stellen, dat hun meisjes naast het verkrijgen van een zeke re vaardigheid ook iets leeren verstaan van wat het leven blijder en zonniger maakt, zullen wijs doen hun kinderen er heen te zendent. Hoe goed is het eens uitgetild te worden boven de kleine dingen van alle dag! Ten gerieve van de velen, die aldaar wo nen, zullen de clubs dezen winter gehouden worden in de Beetzlaan, in het gebouwtje achter perceel 97. Behalve die voor school gaande kinderen, die als van ouds van 45.30 uur worden verwacht, zal er ook 's avonds een club zijn voor meisjes boven 15 jaar. Het clubgeld bedraagt 5 cent per kind, voor meerdere uit één gezin 3 cent. Gelegenheid tot inschrijving wordt geboden Dinsdag 25 October van 68 uur in hoven- genoemd lokaal Zegt het voort! PIANOLEERARES DIPLOMA. DER K. N. T. V. Korte Bnnkweg 8 SOLSTDIJk BIOSCOOP ONDERNEMING „LUXEMBOURG" Zoo langzamerhand krijgt deze onderne ming hier vasten voet; verleden jaar was de opkomst bij „lm Westen nichts Neues" maar middelmatig, nu gepasseerde Woens dagavond had hij niet direct reden tot kla gen. De Ëemlandzaal was vrij goed be zocht. Het witte doek gaf allereerst eenige nieuwe snufjes uit Fox Movietone News, vervolgens 'n leuke Micky Mouse „Kanon- nenvleesch" gevolgd door een aardige schoolfilni met een oerleuke leerkracht. Daarop liep de hoofdfilm „De Privé Secre taresse" met de guitige, charmante, Renate Müller, den oerleuken portier en uitsteken den koordirigent Felix Bressart en den ge moedelijken dir. Herman Thimmigi, 'n trio als men het eenmaal heeft gezien om nooit te vergeten. Hoe prettig is de aankomst van Renate aan het Station, in het te betrekken pension, maar bovenal haar uitbundige vreugde als zij een betrekking krijgt aan de bank. Maar haar succes gaat verder, door haar gracieuse verschijning en lief snoetje, brengt zij elkeen de kop op hol, van den di recteur af tot den portier toe. Maar deze laatste helpt haar een handje, zoodat zij opklimt tot privé-secretaresse van den di recteur en deze ihaar na vele ontmoetingen vraagt als zijn ega. Haar schoone droom is vervuld; echter na veel omzwervingen, men dacht dat het op 't laatst ngo mis zou loo- pen, maar eind goed al goed. De ontmoe ting in de concertzaal van dfen directeur met zijn secretaresse en den, portier, die handig een mannenkoor dirigeeren, is kos telijk, ook de broederschap-dronk. Alles bijeen een film van ongekend genot, met geestige dialoog, leuke muziek en inooien zang. Als de onderneming terugkomt met Tra- R.K. DANSCLUB Dinsdagavond heeft deze club in Eem- land haar beslag gekregen, de opkomst viel te loven. Voordat de leeraar, de heer Theo Vonk Jr. uit H'sum de lessen 'n aan vang doet nement demonstreerde hij met zijn partnerin de nieuwste snufjes, welke zeer in den smaak vielen en een daverend applaus oogsten. Voeg daarbij een uitste kende Jazz-band en de avond mag als ge slaagd geboekt worden. Voor de deelneem sters en deelnemers wordt het een heerlij ken tijd. RECTIFICATIE. In ons blad van Woensdag j.1. stond abu sievelijk, dat Mej. C. W. Hasselbach ge slaagd was voor adsp. assistente. D'it moet echter zijn: Mej. C. W. A. H. Hasselbach is geslaagd voor het examen van apothekers-assistente. „SOEST—ZUID". De Vereeniging tot behartiging van de belangen van de bewoners in „Soest-Zuid' hield hare jaarvergadering op Donderdag 20 October j.1. in hotel-pension „Dennen hof" aan de Soesterbergschestraat te Soest. Daar deze vergadering, mede door het slechte weer, maar matig bezocht was, wekte de Voorzitter de aanwezigen op, de leden tot meerdere activiteit aan te sporen. Hoewel gedurende het bestaan der vereeni ging reeds zeer veel in de goede richting is bereikt, bestaat er allerminst aanleiding voor bestuur en leden op hunne lauweren te gaan rusten. Betreffende de resultaten die bereikt zijn, werden o.m. genoemd het tot stand komen van het wachthuisje op den hoek van de Birktstraat-Ferd. Huyck- laan. „Soest-Zuid" heeft hiervoor een groot finantieel offer moeten brengen, hetgeen aan het publiek ten goede komt. Ook de heer Tensen heeft zich van zijn allerbeste zijde doen kennen, door het bijdragen van een flink bedrag. Voorts werden door in vloed der vereeniging ettelijke wegen ver beterd, waarschuwingsborden geplaatst, wijzigingen in de verlichting aangebracht, terwijl voor de levering van water door de Waterleiding Maatschappij de prijs per M3 hoven een afname van 32 M3 per jaar van 55 cents op 35 cent wordt gebracht, enz. De contributie werd voor het komende jaar wederom vastgesteld op f 1.50. Tot voorzitter der vereeniging werd, in de plaats van den heer van Krieken, die zich niet herkiesbaar stelde, met groote meerderheid van stemmen gekozen den Hr. A. A. Kerkkamp, -die zijne benoeming aan nam. De heer J. van de Flicr werd als be stuurslid herkozen, terwijl de heer H. de Graaf de plaats van den heer G. W. Schot horst in het bestuur innam. Bij de rondvraag kwamen nog eenige lichtpunten en richtingaanwijzingborden en wijzers ter sprake, waarna de Voorzitter de vergadering te ongeveer 10.30 uur 9loot GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp Terug te bekomen: Zwarte damestasch Politiebureau Zwart met geel hondje Wieksloot WZ 15 4 eenden Hart weg 10 CABARETAVOND IN DE „GOUDEN PLOEG" Donderdagavond van 811 uur werd in de Gouden Ploeg een cabaretavond gege ven, die aardig bezocht was. The Jolly Band zorgde voor prettige muziek en was den geheelen avond druk in de weer. Ter afwisseling trad op het bekende duo Henri en Marie Orvan uit Amsterdam, dat met hun chansons en duetten de vroolijkheid opvoerden. Hun entree was werkelijk aar dig, ook het lied met het bekende refrein „waarom" wat hun een open doekje bezorg- dq. Typeerend was „zwerverslied" wat zeer goed werd weergegeven, zoodat genoten werd, getuige het applaus. Zoo wis selden het duo en het strijkje zich in een vlug tempo elkander af, totdat het ge heel werd besloten door een gezellig bal, onder leiding van den heer A; van Weert, dat de aanwezigen nog enkele uren in aan gename stemming bijeen hield. Alles bijeen genomen was het een aardige avond. Der gelijke avonden kan de directie van de Goudem Ploeg dit seizoen gerust meer laten volgen, he succes zal niet uit blijven. De pianist van het duo was zeer goeti POSTDUIVEN VEREEN. „DE ZWALUW'. A.s. Dinsdag 25 October des avonds 7 uur 30, zal de Soester Postduiven Vereeni ging „de Zwaluw" haar jaarlijksche Feest avond en prijsuitreiking houden in Hotel Jde Gouden Ploeg". Dat deze avond dit keer een bijzondere attractie zal zijn voor onze Postduivenhou- ders, en hen die sympathiseeren met de Soester duivensport, behoeft niet gezegd. Het Bestuur der Vereeniiging heeft n.m. beslag weten te leggen op het zoo zeer ge roemde Duo Busch uit Amsterdam. Deze Cabaret-artistlen zullen zeef zeker het hunne bijdragen om den avond zoo gezellig moge lijk te doen zijn, en niet te vergeten ook onze bekende The Jolly Band, die dit keer ook wel mede hun reputatie's zullen hoog houden, Rest nog na afloop een gezellig Bal met enkele aardige attractie's als prijsdansen, enz., en wij gelooven wel dat dit een avond wordt waarop eens alle zorgen der crisis op zij gezet kunnen wordten. Vertrouwende dat onze Postduiven Vereeniging „de Zwa luw" het succes niet wordt onthouden. PLUIMVEEFILM A.s. Maandag 24 October des avonds zal in Hotel Eemland de Pluimveefilin „De Boer, de Kip en wat daarom draait" ver toond worden, vanwege de Pluimvee- en Konijnenfokkers Vereeniging alhier. Behalve de leden en hunne huisgenooten, heeft iederi, die ook maar eenigszins belang stelt in kippen houden, al is het maar voor 6 kippen en een haan, vrijen toegang. Er zal geen entrée geheven worden. Kin deren worden niet toegelaten. De zaal moet nochthans vol voor deze mooie film. DAMMEN. SIMULTAAN-SEANCE. Niaar wij vernemen zal de Heer H. Ko- perberg uit Amsterdam, op Dinsdag 1 No vember a.s. 's avonds te acht uur een si- multaan-seance geven voor de Soester Damliefhebbers. De Heer Koperberg is een sterk hoofd klassespeler, zoodat een leerzamen avond tegemoet kan worden gezien. Ieder dammer uit Soest en, omgeving is welkom, terwijl de deelname geheel vrij is. De avond wordt gehouden .in Hotel Ockhuysen, Soestdijk. ARBEIDSBEMIDDELING. Naar wij vernemen kunnen bij de N. S. F. te Hilversum eenige meisjes geplaatst wor den. Aanmelding ten spoedigste aan de Ar beidsbeurs, Raadhuis, Soest. BAARN. FLORA THEATER. Het Congres heeft 7 dagen gedanst, en thans geeft vanaf a.s. Vrijdag het program 2 Hoofdfilms, waarvan één getiteld Inspi- ratiërt. Deze wordt gesp. door de bekende filmster Greta Garbo; dit is geen film in het komisch genre, maar een moderne Speelfilm en Greta Garbo weet zich weer geheel in dit werk te geven. Het 2de filmwerk is van de bekende ko mische speler Felix Bressart, en van het begin tot het einde vol van humor en ko mische zetten. A.s. Dinsdag zal nogmaals vertoond wor den het geluidsfilm-werk Ben Hur, een werk wat over de geheele aarde bekend is. Dit speelt 3 avonden vanaf Dinsdag tot en met Donderdag, en zal ook Zondag 23 Oct. in de middagvoorstelling worden vertoond. VAN DEN HEUVEL. De vergaderingen van Soesterbergs Bloei hebben nooit te klagen over gebrek aan stof. Ook is die stof gewoonlijk belangrijk genoeg om een groote opkomst te mogen verwachten. Want er worden daar op die bijeenkomsten zaken behandeld, die stellig de algemeenc aandacht verdienen. Ook op de laatst gehouden vergadering. Het was daarom te betreuren, dat dc opkomst niet bevredigend was. Maar meer nog te betreuren is het feit, waarvan de voorzitter melding maakte, dat het aantal leden der vereeniging eenigszins gedaald is. Dit verschijnsel is op zichzelf onnatuur lijk, wijl gezien de wassende bcteekenis van S. B„ welke vereeniging allengs dieper wortel schiet in het gemeenschapsleven van deze plaatst, men in overeenstemming daar mee een voortgaande stijging zou moeten constateeren van het ledental. Een stijging, die pas haar einde vinden zou, zoodra alle gezinshoofden tot het lidmaatschap waren toegetreden. Begrijpelijk dan, dat op de pas gehouden vergadering het agendapunt over de pro- paganda-uitbreiding van het ledental een ondeiwerp van ernstige bespreking uit maakte, waaraan door velen werd deel ge nomen. Goede en deels ook sympathieke voorstellen werden gedaan om die propa ganda te bevorderen. Als zoodanig noemen wij o.m. het voorstel, waarbij elk lid de verplichting op zich neemt om binnen ze keren tijd minstens één nieuw lid aan te werven,. Dat zou in de praktijk neer ko men op een verdubbeling van het bestaan de ledental. Goed is dat voorstel dèarom, wijl persoonlijke voorlichting altijd een doeltreffend middel van propaganda geble ken is,sympathiek, omdat het deze over allen verdeelt en niet aan enkelen overlaat. Alleen zou men hierbij het woord „verplichting" moeten schrappen, daar niet elk lid bij voorbaat zich garant kan stellen voor het slagen zijner pogingen in die rich ting. Zoo ieder maar zich voornam om zijn best te zul'en doen, zou er in die richting al heel wat bereikt kunnen worden. Daarnaast kunnen de andere genoemde middelen, waaronder dat der schriftelijke propaganda, voorbereidend en aanvullend werk doen. Een propaganda voor een vereeniging als S. B. nu is, moest eigenlijk niet meer noodig zijn. Wie geregeld de verslagen der gehouden vergaderingen volgt, kan vol doende weten, wat die vereeniging voor de gansche gemeenschap dezer plaats wel presteert. Zoo was het overzicht, dat de voorzitter gaf over de bestuurswerkzaam heden in het laatste halfjaar, op zichzelf al welsprekend. Het leverde de onomstoo- telijke bewijzen van het vele, dat door S.B. in 't algemeen belang op deze plaats ge daan wordt en waarvan de beteekenis wel licht pas goed tot een ieder zou doordrin gen,. zoo deze vereeniging plotseling op hield te bestaan. Er is door ons al eens eerder op gewe zen, dat genoemde vereeniging hier een zeer voorname rol vervult. Want niet al leen stelt zij zich ten doel de bevordering van het vreemdelingenverkeer, dat voor deze plaats alreeds van zoo groote betee kenis is, maar ook behartigt zij die vele andere locale belangen, welke door de ge ïsoleerde ligging dezer buurtschap ten op zichte van het centrale deel, waarvan zij door een dichte heuvel rij gescheiden is, al daar minder of in het geheel niet bekend zijn. Soesterberg heeft een eigen leven, waarvan deze vereeniiging een orgaan is. En als zoodanig is zij ook een der schakels tusschen deze woonplaats en het gemeente bestuur van Soest. Ook requestreert zij vaak bij andere autoriteitenv wanneer het geval daartoe aanleiding geeft. In een opkomende plaats als de onze, is er altijd iet$, dat bizondere aandacht vraagt, welke een beroep op erkenning of bescher ming noodig maakt. Nog veel meer dan op pervlakkig wel vermoed wordt. Het Be stuur van S.B. weet intusschen daarvan mee te spreken. En tot zijn eer moet gezegd worden, dat het de aanhangige kwesties altijd vlug en zakelijk afwikkelt. Moeten de andere bewoners, die geen lid zijn, nu nog gewezen worden op -de voor deden^ welke aan het lidmaatschap ver bonden zijn. De eene gulden contributie per jaar wordt, in materieelen zin gespro ken, zeer vele malen vergoed. Daarnaast heeft men ook de moreele voldoening zijn steun te verleenen, al geschiedt dit laatste dan ook nog op zeer bescheiden wijze, aan het werk der vereeniging, dat in het be lang van allen plaats heeft en dat des te (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. /leeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen beter tot uitdrukking komt naar mate het meer door allen gesteund wordt. Het be teekent voor een plaats als deze een groot nadeel, wanneer dat alles niet erkend en over 't hoofd gezien wordt. In de vereeniging Soesterbergs Bloei wordt onze oigen zaak gediend. Haar naam is geen ijdele klank;, want in waarheid be vordert deze vereeniging op energieke wij ze den bloei van het wordende Soester berg, dat in zijn gemeenschappelijk streven een goed functionneerend orgaan behoeft, 't welk aan dat streven naar buiten uit drukking" geven kan. Dat is een feit;, dat ondanks alle verschil, tenslotte door elk gezinshoofd in Soester berg kan worden ervaren, zoodra hij zich hiervan rekenschap tracht te geven. Zoover gekomen begint de propaganda bij ieder voor zichzelf. „TOESCHOUWER." V. EN A. VER. „SOESTERBERG" Naar wij vernemen zal de voetbal- en athletiek-vereendging „Soesterberg", ter ge legenheid van haar jaarfeest wederom een revue opvoeren. Geïnspireerd door het groote succes, dat de vereeniiging „Soesterberg" mocht onder vinden met het opvoeren van haar revue „Hallo Soesterberg" en die bij iedere in woner van Soesterberg en omgeving nog versch in het geheugen ligt, heeft het voort varende bestuur dezer vereeniging gemeend een nieuwe revue te moeten samenstellen, welke zal worden opgevoerd in de 2de helft van de maand November. De nieuwe revue is genaamd ,,Op naar Soesterberg" en mag geenszins verward worden met de revue „Hallo Soesterberg". In de revue „Op naar Soesterberg" zijn ge heel nieuwe motieven verwerkt. Daar het bestuur van „Soesterberg" zich wederom dc medewerking heeft weten te verzekeren van de heeren Ben en Herman Polak, terwijl overigens in groote lijn kan worden gerekend op de medewerkenden in de revue „Hallo Soesterberg" mag dit zeer zeker als een waarborg voor het welslagen van deze nieuwe revue worden geacht. De revue-avond zal alleen toegankelijk zijn voor dc leden en donateurs van de V. cn A. Vereeniging „Soesterberg". Het bestuur overweegt echter evenals dc vorige maal, bij welslagen, een 2de avond te geven voor de inwoners van Soesterberg en omgeving. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rozenkrans Een broodtrommel met zakje Een nummerplaat met achterlicht van auto Aangeloopen een hondje. Inlichtingen Politiepost Soesterberg van voorm. 910 uur, nam. van 2 tot 7 30 uur, behalve Zondags. AANGEHOUDEN Door de politie te Soesterberg is aange houden een verpleegde van Willem Arends hoeve Den Dolder, die reeds twee dagen en eert nacht op stap geweest was. De man is vanwege genoemde Stichting aan de politiepost afgehaald. BIOSCOOPVOORSTELLING. Dinsdagavond werd door de Bioscoop- onderneming „Luxembourg" in de groote zaal van hotel „Huis ten Halve" alhier de Privé-secretares?e vertoond, voorafgegaan door enkele kleinere films. De zaal was slechts matig bezet. Toch heeft het aanwe zige publiek genoten van deze film, waar over in verschillende bladen reeds zooveel geschreven is. Vooral de beeldenprojectie kwam goed tot haar recht in deze omgeving. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Donderdag, Zi October iy32, des na middags 2 uur, ter behandeling van de na volgende AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 28 September 1932. 2. Mededeeling van ingekomen, stukken. 3. Opnieuw behandeling van het voor stel van B. en W. tot intrekking van het op de begrooling 1932 geraamd subsidie aan de Wijkverpleging „(Nieuw Murien- burgh" en tot toekenning van dit subsidie aan de R.lv. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" af deeling Soest. (No. 2288) 4. Yoorloopige vaststelling van: a. de rekening van het gasbedrijf over 1931; b. de rekening van het wegenfonds over 1981; c. de gemeente rekening 1931. (No. 214, 2U8, 2336) 5. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het subsidie van het burgerlijk armbe stuur met f 1U.UUU (No. 21/218) 6. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een bedrag aan het plaat selijk crisis-comité voor het verstrekken van kleeding of (en) voeding aan school gaande kinderen. (No. 2338) 7. Crediet-aanvrage van B. en W. voor ontsmetting der scmi-permanente- en nood woningen. (No. 1493) 8. Voor tel van B. en W. tot aankoop van een faecaliënauto en een vuilnisauto. (No. 2422) 9. Mededeeling van B. en W. naar aan- leidng van een gestelde vraag omtrent het terugbrengen van het „Angelusklokje" op het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente in de Kcrkebuurt. (No. 2632) 10. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het bedrag der vergoeding voor het jaar 1933 voor het gebruik der politie ambtswoningen Birktstraat No. 7 en Ver lengde School weg No. la op resp. f 234. en f 208.(No. 247) 11. Vaststelling van besluiten tot: a. weigering van de inwilliging van een ver zoek van het bestuur der stichting Engen- daalschool om beschikbaarstelling van gel den voor aanschaffing eener nieuwe reken methode. (No. 2648) b. het verleenen van de wettelijk voor geschreven medewerking ten aanzien van een verzoek van het bestuur der Maria- school om beschikbaarstelling van gelden voor verbetering van de bestaande speel plaats en tot het maken van een rijwielbe waarplaats bij die school. (No. 2648) 12. Mededeeling van B. en W. omtrent den stand van zaken met betrekking tot de onderhandelingen i.z. gebruik van de bad inrichting van het Rijk in de Legerplaats bij Zeist door inwoners van Soesterberg met voorstel niet tot huur der inrichting te besluiten. (No. 2235) 13. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van: a. een verordening tot verdeeling der gemeente Soest in stemdistricten voor de verkiezing van leden van den Gemeente raad. (No. 2682) b. een verordening aanwijzende de stem lokalen van elk der in de gemeente Soest ingestelde stemdistricten. (No. 2682) 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouwverordening, betreffende gesloten bebouwing langs den Korte Brinkweg en de F. C. Kuyperstraat. (No. 2700) 15. Vaststelling van a. besluiten tot het in schenking aan vaarden van strooken grond. (No. 2644, 2645, 2706) b. een besluit tot wijziging van het raadsbesluit dd. 24 Juni 1932 tot verkoop van grond aan van Holten. (No. 1713) c. besluiten tot verhuur van gemeente gronden. (No. 168) d. besluit tot verkoop van grond aan W. van Breukelen. (No. 2302) e. besluit tot aankoop van grond van W. van Breukelen. (No. 2302) 16. Vaststelling van een 3de suppl. ko hier Hondenbelasting. (No. 128) 17. Behandeling van bclastingrcclames. Soest, 20 October 1932. De stukkien liggen ter inzage. De Burgemeester van Soest, G. Deketh. Adviezen inzake Ongeval'en-, Invaliditeit-, ZIEKTEWET cn Bedrijfs-Inrichting geetf Oud-Agent Rijksverzekeringbank Kantoor i Burg. Grothestr. 344 Behandeling van BELASTINGZAKEN

De Soester | 1932 | | pagina 5