Voor Damestasschen Kleinveeteelt. o< Voor de Vrouw >o Onafhankelijkheid boven al Rechtzaken FETJILLETOIN Ingezonden Geachte Redactie^. Verzoeke onderstaande regelen wel in Uw veelgelezen blad te willen opnemen; bij voorbaat hartelijk dank. Het Bestuur der Chi\ School te Soes- terberg hoopt op 3, 4 en 5 November a s. een bazaar te houden ten bate van de school. Om echter deze bazaar goed te doen sla gen, moet er veel medeleven zijn en liefde voor het Chr. onderwijs. Het bazaar-comité wil gaarne deze ba zaar bij U aanbevelen. Velen zullen op één der genoemde dagen wel een bezoek bren gen aan de school. Als de wil er nu ook is, komt alles wel in orde. Wie zich een vori ge bazaar in de school herinnert, weet, dat het daar heel gezelllig en druk kan zijn. Vriendelijk noodigt het Comité U uit om er een uurtje aan te wagen en een kijk je te komen nemen. Er zal voor een ieder wel iets zijn, wat meegenomen kan worden naar huis, en U steunt hierdoor het Chr. Onderwijs. Ook zullen er enkele prachtige voorwer pen worden verloot. Het Comité houdt zich aanbevolen voor giften, 't zij in geld of in goederen. Och, er schuilt zoo hier en daar nog wel iets, wat voor dit doel welkom is. Even een berichtje en 't wordt heel graag afge haald. Aan onderstaande adressen worden gaar ne goederen voor dit doel in ontvangst ge nomen,. H. Raat, Hoofd der school, Soesterberg. J. H. Struve, Tramstation Soesterberg. Bij een vorige bazaar voor dit doel is ge bleken, dat ook in Soest (Soestdijk) veel modeleven is met het Chr. Onderwijs te Soesterberg. Onderstaande Dames en Heeren hebben zich gaarne beschikbaar gesteld tot het in ontvangst nemen (zoo mogelijk vóór Don derdag 27 October a s.) van gaven voor deze bazaar. Mevrouw Deketh Mevrouw Alkema Mevrouw Bekkering, Villa Eikenhorst' Mevrouw Beversen, Korte Brinkweg Mevrouw van de Flier, Stationsweg 12 Mevrouw Groeneveld Mevrouw Landweer-de Visser, Nieuwer- hoekstraat 10 Mevrouw van Westen, Villa „Alde Ter- pe" Mejuffrouw Sijp, W. Pyrmontlaan 50 Mejuffrouw Westra, Julianastraat Wel.Edi. Heer van Hoek, Kon. Paleis. Namens het bazaarcomdté, Hoogachtend, \V. Hamer, Postweg 51L Soesterberg;. KOSTELOOS KRACHTVOER VOOR KONIJNEN. Dit gratis krachtvoer zijn de eikels, die thans in boschrijke streken bij hoopen te vinden zijn. Iedere konijnenfokker doet goed hiervan zooveel mogelijk te verzame len of te laten opzoeken. Want voor voeding aan konijnen zijn ze heel goed. Ze bevatten, vrij wat voedende bestanddeelen, hetgeen blijkt uit de samen stelling van versche eikels: droge stof 50%, verteerbaar ruw eiwit 2.7, ruw vet 1.9, stik- stofvrije extractiefstoffen (zetmeel en sui ker) 32.6 Gedroogde eikels bevatten natuurlijk meer voedingsstoffen, nl.1. 85 droge stof, waarvan 55 stikstofvrije extractiefstof fen. Men kan de eikels zoowel groen als ge droogd voeren; men 'dient bij drogen er voor tc zorgen, dat ze niet schimmelig of muf worden. Men werpe ze dus niet aan een hoop, doch droge ze in een dunne laag, b.v|. op zolder. .Eikels kan men zoo voeden; ze behoeven noch geschild, noch ontbitterd te worden. De konijnen lusten ze graag, maar om ze aan het schillen te wennen, doet men goed eerst eenige doorgesneden eikels te geven. Ik voer al jaren in den herfst rijkelijk eikels schrijft F. Greve te Paderborn in de A. K. Z. en heb er nog nimmer eenig scha delijk gevolg van kunnen merken. Alg. Holl. Landb. blad. NAAR DE BOEKHANDEL VAN DE ie SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ BONTGARNEERING. Zooals men wel reeds zal hebben opge merkt. ziet men in dit nieuwe winterseizoen een groote verscheidenheid van bontgar- neering toegepast. Over het algemeen kan men zeggen, dat de bontgarneering beperkt blijft tot het bovenste deel van de mantels, kraag, bovenstuk en mouwen. In vele ge vallen is het geheele bovenstuk met kraag en mouwen inbegrepen, van bont. Doch men ziet ook tallooze variaties, waarmede heele aardige effecten bereikt worden, zoo als korte jasjes, bolero's, vestjes, heele voorpanden van bont en diverse capes. Ook ziet men veel bont-appliques in den vorm van lange puntige ovaaltjes op de volle boveainomv, waardoor de indruk van een midideleeuwsche poef gewekt wordt. Er is echter één soort bont, welke niet, zooals alle andere soorten bont,, gemodelleerd en gesneden wordt, alsof het gewone winter stof ware en dat is de vos. De schoonheid van een fraaie vos in zijn geheel als kraag wordt grooter geacht dan eenigerlei inge wikkelde garneering zou kunnen bereiken. De teekennng geeft daarvan een aardig idee. Hier heeft men vos gebruikt voor de gar neering van een nieuwe tailleur. In plaats daarvan kan ïnien echter ook astrakan of een ander kortharigen bontsoort, gebrui ken. Wat de gewone wintermantels betreft, kan men in het algemeen zeggen, dat de lijn wat rechter is, dan verleden jaar. Al leen de mouwen), revers, sjaals enz. zijn nogal ingewikkeld soms. Het onderste deel van den mantel wordt niet meer zoo oin 't lichaam heen gewikkeld, doch gewoon in een rechte lijn dichtgeknoopt. De lengte van de mantels moet precies gelijk zijn aan die van de japon of juist zooveel lan ger, dat de japon er geheel door bedekt wordt. Dit beteekent, dat onze mantels 25 tot 30 c.M. van den grond moeten zijn. L O E S. SCHILDERIJTJES SCHOONMAKEN. Olieverfschilderijtjes kunnen we dikwijls zelf schoonmaken om de kleuren wat op te halen,, zonder dat we het werk beschadigen. We moeten natuurlijk verstandig en voor zichtig te werk gaan. Eerst nemen we het schilderij voorzichtig af met een beetje, zachte witte zeep, die vooral niet te scherp mag zijn. Bijvoorbeeld zeep, die wij ook gebruiken om ons gezicht te wasschen. Dan met schoon water afnemen, vooral niet te nat mal en en goed laten drogen. Om te voorkomen, dat het schilderijtje te droog wordt, en de verf wellicht zou gaan bar sten, speciaal in kamers, die sterk verhit vforden, wrijft men het schilderijtje met een beetje z.g. papaverolie in, waardoor de verf wat zachter wordt. In een lijstenwin- kel of bij een goede drogist kan men dit wel koopen. Laat die olie een beetje intrek ken en een nacht verdampen, voordat men W KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Overeenkomstig den eisch kreeg H. D. te Hilversum vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, voor loopen op verboden terrein. Men kent het geval. To be or not to be in het stroopersgeval op Soesterberg, een jaar geleden. Was verd. tweede man van D'. van V., of was hij het niet geweest? De vijfkaart van vorige week, de invasie op het bal van A. D. O. in Dennenhof, lawaai en hinder zonder 50 cent entrée. Het verbaal gold niet de balstoornis, maar het nachtelijk rumoer na het uitzetten op den openbaren weg;. Thans werd de ver balisant gehoord, de agent van W. Ook de- vijf Getreuen waren weer au grand complet aanwezig. De oudste S. zou de woordvoer der zijn, maar spoedig namen ook de ande ren het woord en het werd een afwisselend debat. Men weet, het was tuinfeest van A. D. O. dn Dennenhof, met middernacht allen naar de zaal. Te 12 uur had de agent zijn post betrok ken, vermoedelijk, omdat te voren een te lefoontje van buren had gewaarschuwd. Hij had om half een de heeren zien binnengaan. Ze waren van een ander bal gekomen, waar niet veel te doen. was). Direct was het herrieschoppen. Nu kwam er voo- ons een duister punt. Zooals we achteraf hoorden, was de agent naar het bureau teruggekeerd, maar was over half 2 weor naar Dennenhof gefietst, omdat nogmaals de buren per telefoon zou den hebben opgeroepen. De voorzitter van A. D. O. en de caféhouder wisten geen raad meer en toen heeft van W. de vijf heeren verwijderd. Het toen gevolgde dispuut op den weg met veel lawaai gepaard, was het nachtelijk burengerucht, dat hier berecht werd. Aan het woord hongerlijder, dat vol gens het verbaal zou zijn gebruikt,, werd door verd. een anderen zin gegeven. Maar tegen Scheispolizei door een der twee Duitschors gebezigd, daar kwam men niet tegenop. En het voor-arrest meenemen, wou men gelezen hebben, dat deze Duit- schers beslist het nummer van den agent wilden wetien. Toen deze daarmee niet voor den dag kwam, zou hij alleen om het te we ten, meegeloopen zijn. 't Was alles de volle zuivere onschuld. En S.sen, vroeg waarom zij alle vijf de la waaischoppers zouden zijn, en zij alleen. Er stond daar zoo veel volk. En een der drie Hollanders viroeg, waarom hij een klap met den gummistok had gekregen? Ja. dat zal hij zelf beter weten, dan wij. Nogmaals gezegd vijf onschuldige zielen en de herrie was door de politie veroor zaakt. En een der Duitschers wou berecht worden als mensch en niet als Duitscher. Alles te samen genomen bleek het voor de toehoorders heden helder klaar1, dat daar in dien nacht heel wat stoom geblazen is door dit vijftal. Oipemb. Min. had dan ook den indruk gekregen van een heele herrie- boel dien nacht. Zijn eisch van f 10 voor elk der vijf, ver zachtte de Kantonrechter tot 5 pop. De wet eischt het. Persoonlijk zou Openb. Min. niet ge staan hebben op verbeurdverklaring van het dubbelloops achterlaadigeweer voor de jacht, ter waarde van 30 f 35 gulden, maar de nieuwe Jachtwet eischt het nu een maal. 't Was wel veel voor de kleine zonde, beter gezegd overtreding. Goede trouw mocht worden aangenomen en bijgevolg is het begrip zonde uitgesloten. Dat veron derstelt kwade bedoeling. Vader de K. houdt een pluimveefokkerij. En als 's avonds de eieren worden geraapt, zwermen er steeds kraaien en eksters, die ook een eitje believen» Vader had steeds schietpermissie voor allen aangevraagd en verkregen. Vader was ziek geweest en nu had het de oudste zoon gedaan, -bij vergissing volgens verd. zoon W.> het alleen voor zich zelven vragjende. Zoon W. werd nu bekeurd bij zijn ekster- schieten op eigen terrein. Het werd f 3 boe te, maar ook is de beste dubbelloop naar de haaien. Rechts gaat voor. Het geschiedde op den kruisweg Ossen- damwegSchoutenkamp. De Soester pen sionhouder Br. reed op den laatstgenoem den weg en had als rechts den voorrang. De NAAR HET ENGELSCH 3) Den hemel zij dank! prevelde Ardine; en toén eerst voelde zij, hoe groot haar vrees was geweest, dat ze soms den nacht op den heuvel hadden moeten doorbrengen. Aan den linkerkant zagen zij den omtrek van den indrukwekkenden Acropolis, waar in een enkel licht hing te branden. Over het geheel was er iets geheimzinnigs in den rit door die stille streek, waaraan zoovele herinneringien verbonden waren. Het was Ardine intusschen een verlichting, toen zij door het meer bewoonde gedeelte reden, en zij eindelijk voor 't hotel waren. Haar ver antwoordelijkheid was nu voor 'n deel voor bij en zij kon de zorg voor Lord Lorrcsmc- rc overlaten aan de bedienden, die hem naar binnen hielpen en het aan hür overlieten, om den koetsier den buitenspofigen prijs te betalen,, dien hij zeker wel vragen zou voor zijn rit. Ze zag Lord Lorremere niet meer, toen zij ten slotte het hotel binnenging, maar hoorde, dat hij naar boven was gedragen en dat er een dokter was bijgeroepen. Deze kwam later weer beneden en vond Ardine op een rustbank zitten, met het hoofd op de hand rustend, in allesbehalve opgewek- ten toestand. Het was een Engclschman en door zijn vriendelijk, deelnemend gesprek verloor zij geheel haar zclfbehcersching. Kanv, zóózeer verslagen moet u nu niet zijnl klopte hij haar eens op den schou der. liet is maar een gebroken enkel- Uw man zal in Nijkerker, ook Br., kwam van den Ossen- dam. In dit geval gelukkig een buitenstaan der als getuige van nabij. Wel beperkt uit zicht, maar toch nog 17 M. zicht, dus tijd genoeg om bij de gebruikte kalme vaart te remmen. Afgesproken was», zei verd., om er geen politiezaak van te maken. Hij zou het de Verzekering opgeien en had het ook ge daan. Het werd f 5 met toekenning der vorde ring van schavergoeding. De Rechter had fijn geglimlacht, dat deze schaberekening zoo netjes het maximum had benaderd van wat de Kantonrechter mag toekennen. Verd. maakte geen opmerking over die som van f 48.50; dat was volgens hem de zaak der Verzekering. Een spatbord was verbogen en de treeplank daarmee. Zoo kwam dt kostenberekening: f 15.80 aan den smid, 1 17.50 voor het verfspuiten, en de overige f 14.20 voor het een week missen van zijn auto, waarvan hij als pen sionhouder profijt had kunnen trekken ge durende dien tijd. Of dat spuiten liep over alleen het be schadigd gedeelte, werd niet aangeroerd. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap; G. L. Soest f 10 of 4 dagen. Loterij wet: M. H. D. Soest f 10 of 4 d. Arbeidswet: D. P. Soesterberg 3 maal t 105 dagen en 2 maal f 205 dagen; J. M. van de T. Soest f 15 of 6 dagen en f 25 of 10 dagen. Zich in tapperij te Soest niet ordelijk ge dragen. H. M,. F. aldaar f 5 of 2 dagen. Wielrijden onder invloed van alcohol: H. V. Soest f 25 of 10 dageiï. In Soest te snel rijden: P. W. aldaar f 5 of 3 dagen. Arbeidswet: H. C. van de K. Soest f 5 of 2 dagen. Wielrijden zonder reflector: G. J. H. Soest f 2 of 1 dag. Met auto rijden over rijwielpad: G. van de B. Soest f 1 of 1 dag. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Hoewel noode, wil ik ditmaal het inge zonden stukje van den Heer Wolf in Uw blad van 8 October niet stilzwijgend voor bij gaan, omdat eene onjuiste inlichting, vooral in een courant, minder goede ge volgen kan hebben. Indertijd, ik meen in dit voorjaar, gaf genoemde heer omtrent de bestrijding van wormstekeligheid bij ap pel of peer (carpo capsa) ook een onjuiste beschouwing. Nu schrijft de Fleer Wolf dat 100 K.G. Kippenmest bevat: 1.63 Stik stof, 1.54 Phosphorzuur en 0.85 Kali. Dit moet zijn: 16.3 K.G. Stikstof, 15.4 K.G. Phosphor zuur, 8.5 K.G. Kali en 2.4 K.G. Kalk. Het verschil is te groot, om dit niet even te rectificeeren, en de gebruikers van deze prima meststof gerust te stellen. Ploogachtend, v. d. Plas. Soest, 1910'32. WelEdele Heer Redacteur. Hopend dat U ook deze maal Uwe ko lommen ten dienste zult stellen aan het Publiek Belang, wou ik de belanghebben den opmerkzaam maken op een feit, dat nu met deze storm een slachoffer maakte. 1 Augustus en 13 October was ik name lijk getuige van een voorval respectievelijk op de hoogte van het wel bekende Hotel Groeneveld te Baarn en het Koninklijk Pa leis te Soestdijk, dat een absoluut vermolm de tak van 4 a 5 Meter bijna een paar per sonen noodlottig werd. De eerste maal kwam de tak eenige meters voor 'de geluk kig langzaam rijdende auto, de tweede keer juist nadat een fietsende dame gepasseerd was op den publieken weg terecht. Worden die boomen dan niet, vooral te gen de herfst gecontroleerd? Overal ziet men, dat de boomen gesnoeid worden, al leen daar merkte ik het nog nooit op. Zooveel lijdt het natuurschoon toch niet, wanneer men geheel kale takken verwij dert. Hoogachtend, A. van de Leur. Steenhofstraat 44. Maar het is niet mijn man! protesteer de Ardine. Het is Lord Lorresmere en ik ben een van de genoodigden op zijn jacht De anderen gingen weer aan boord terug, maar hij bleef achter, om mij nog wat meer van de stad te laten zien, omdat ik hieT nog nooit geweest was. Toen is hij over een steen gestruikeld en brak den enkel O, maar wilt u wel gelooven: ik dacht, dat ik nóóit hulp zou krijgen! De dokter liet een bedenkelijk fluiten hooren Ik vrees: dat Lord Lorresmere van avond niet naar het jacht kan teruggaan, zei hij. Hij moet niet vervoerd worden. Zul len ze u wachten? Ik weet het niet, of liever: ze ver wachten' mij wel, maar ik denk niet. dat ze zich nu al ongerust maken. Zou ik er een boodschap heen kunnen sturen? Ja, dan zou er iemand naar de haven moeten gaan, als u er zeker van wilt zijn, dat de boodschap hen nog vanavond be reikt, In ieder geval: u moet nu uw diner gebruiken. Lord Lorresmere heeft mij spe ciaal verzocht, of ik u uit zijn naam daaraan herinneren zou. Ik verlang in 't minst niet naar mijn diner, zei Ardine mat. Maar wat moet ik beginnen? Ik kan toch niet naar het jacht teruggaan en hem dan hier alleen laten? Neen, natuurlijk niet! Maar-, lieve kind, je moet hciisch wat zien te eten, of an Iers wordt je ziek1. Het loopt al naar achten. Ga naar de koffiekamer en dan zal ik zieri, dat ik er wat op verzin, dat zc op The Da- naë gewaarschuwd worden» Lord Lorresmere had opzettelijk orders gegeven, dat haar aan het diner champagne zou geschonken worden en-dit had de kell- ners nog versterkt in hun opvatting, dat zij Lady Lorresmere was. Eigenlijk moest Ardine lachen over het dwaze van de situatie: zij, de onbeduidend ste gast aan boord van het jacht, een „arm niichtjc" van Lady Smytli. was daar nu in dat vreemde hotel en feitelijk de eenige, die nog wat zorg kon hebben voor den toe stand van hun gastheer. Maar, daar het haar toch hinderde, om in zoo'n valschc positie te zijn, zocht zij haar toevlucht op een slaapkamer, waar ze toch ook den nacht zou moeten doorbren gen, als ze niets meer hoorde van The Dan ad- Een Frarfsch kamermeisje ging met haar mee en aan die kon zij zich tenminste nog verstaanbaar maken. Toen het jonge ding weg was, ging Ardine zóó, met haar natte kleeren te bed liggen en viel weldra in die pen slaap). Zij had in de vestibule van het hotel een boodschap achtergelaten, op welke kamer boven zij te vinden was', als soms dc dokter of iemand van het jacht kwam. Maar de uren verliepen en zij werd niet gestoord. Het eerste geluid, waardoor zij wakker werd, was het cpendoen van dc deur, gevolgd door een verbaasden uitroep van het kamermeisje, dat zij die Engclschc dame, zóó als zij haar den vorigen avond verlaten had, te bed vond liggen Het volle zonlicht viel reeds het vertrek binnen. Het was dc schuld van Tristram, dat ze zoo lang uitbleven, zei Lady Lorresme re met een onverschillig schouder-ophalen. Ik heb hem wel gezegd, dat het heel dwaas was! Lord Lorresmere bleef ter wille van Miss Rnymond, bracht Vader Stannerd in herinnering; terwijl hij er maar niet bij voegde, hoe hij haar Ladyschap zelve had hooren voorstellen, dat haar echtgenoot nog wat blijven zou, toen zij terugging naar het jacht. Maar de omstandigheden maak ten het tot een wrange vriendelijkheid! Ja, 't arme kind! Ik hoop maar, dat zij geen rheumatische koortsen heeft opgedaan; het was ook onvergeeflijk dwaas van haar, om den heelen nacht in haar natte kleeren te slapen. Is u vanochtend al bij haar ge weest. dokter? Ja, ik heb nog al hoop, dat zc er met een zware verkoudheid afkomt. Wel was ze gisteren-avond heel koortsig. "t Lijkt hier wel een ziekenhuis, meende Mossel gekschcerend: Lorresmere kan niet op of neer zonder hulp en Miss Raymond is gedoemd, het bed te houden. Waarom zijn we dan toch ook zoo dwaas geweest om van huis te gaan? Ardine lag inderdaad in haar bed en her stelde langzaam van een zwaar gevatte koude. Lord Lorresmere was aan boord getransporteerd, zoodra het mogelijk was geweest hem te vervoeren; eerst had hij nog eenige dagen in het hotel moeten blij ven. Zoodra het ongeval aan boord bekend was, had Lady Lorresmere er dokter Serie op afgestuurd en die had in opdracht ge- krcg|en, Ardine dan al of niet mee te bren gen, naarmate hij 't het beste voor haar achtte. Toen hij van het kamermeisje ge hoord had, dat zij zich ter ruste had bege ven, was hij niet onmiddellijk hij haar ge gaan, daar hij slaap nog als liet natuurlijk ste middel beschouwde, om te bekomen van dc doorgestane vermoeienissen en opwin ding. En dat zou ook wel degelijk zoo ge weest zijn, lieve, als je niet zoo onverstan dig hadt gedaan, om met al dat natte goed tc gaan liggen, had haar Ladvsthap tot haar gezegd toen zij dc zieke in haar hut was komen opzoeken. Mhar, Lady Lorresmere. ik verwachtte een van u van het jacht. Het was niet bij mij opgekomen, om zóó den nacht in het hotel te moeten door brengen. Ik ging en kel liggen, omdat ik zoo dood op was en omdat ik het niet prettig vond, alleen ach ter te blijven en zoo voortdurend aange staard tc worden. Maar ik ben zeker in slaap gevallen en in een diepen slaap ook! Toen ik van het ongeval hoorde, was ik natuurlijk van plan geweest, je tc laten terugbrengen naar het jacht. Want het is wel een beetje onconventioneele geschie denis, als er van gesproken wordt! Ver beeld je, dat jij en Lorresmere daar alleen er opnieuw vernis opbrengt Men moet goed onthouden,, dat voor het vernissen van schilderijtjes een speciale stof gebruikt wordt, die Fransche retouche-vernis heet. TIN POETSEN. Om tinnen voorwerpen, borden, schalen, bekers, enz. op te knappen, wrijft men ze met een stuk in elkaar gefrommeld kran tenpapier, dat men een heel klein beetje vochtig gemaakt heeft en daarna in gewo ne haksoda heeft gedoopt. Na deze behan deling wrijft men ze met een gewoon stuk krantenpapier, dat ook wat in elkaar ge frommeld is. DE WASCH WEEKEN. Sommige huisvrouwen verkeeren in de onjuiste veronderstelling, dat het goed is de wasdi zoo lang mogelijk te laten wee ken, Dit is niet juist. Een uur weeken is lang genoeg om liet vuil los te maken. L*>at men het goed langer in de week staan, dan verspreidt het losgemaakte vuil zich door het heele goed heen. KAAS BEWAREN. Om aangesneden kaas tegen uitdrogen en schimmelen te bewaren, geeft men allerlei middeltjes aan. zooals het aangesneden vlak met boter insmeren, de kaas in een vochtig stuk neteldoek wikkelen; enz. In Amerika werkt de huisvrouw voor het in maken van jams en marmelades enz. heel veel met paraffine, die er vloeibaar op ge goten wordt en dan stolt, waardoor de jam hermetisch vap dc buitenlucht wordt afge floten, Het paraffine-koekje er boven op. kan men, als men de pot aanbreekt, zonder eenige moeite er af wippen, terwijl de jam er geen nadeelige smaak van overhoudt. Deze zelfde reuk- en smaakvolle paraffine kan men ook gebruiken om in gesmolten toestand over het aangesneden vlak van een kaas te gieten. Op die manier gaat er geen krummeltje kaas door bederf verloren. VERSTOPTE AFVOERPIJPEN. Alvorens een loodgieter te halen om een verstopte afvoerpijp van bad of waschlafel of gootsteen te repareeren, kan men het volgende probeeren. Mteng gelijke deelen soda en grof zout dooreen en prop zooveel mogelijk hiervan in de afvoerpijp. Giet er een klein beetje kokend water op. noodig om het mengsel een weinig te doen oplos sen en langzaam omlaag tc druppelen. Laat het in dc afvoerpijp staan gedurende een nacht en desnoods iets langer. Wanneer men een beetje geduld heeft en zoo noodig de hoeveelheid zout en soda in pijp nog wat aanvult, heeft men veel kans, dat men de verstopping verhelpt. WAS BEWAREN. Om was te bewaren doet men verstandig ze in een degelijk afgesloten potje te doen, opdat de terpentijn niet verdampt, waar door de was te dik zou worden. Is dit laat ste toch gebeurd, doe er dan een weinig terpentijn bij. Doch onthoudt één ding: smelt de was nooit op het vuur! Zet het potje liever in een bakje heet water. RECEPT. Nagebootste Vleesch-jus: Laat in een ijzeren potje 1 ons boter lichtbruin braden, voeg er wat vellen van gekookte melk bij en laat alles verder samen doorbraden tot zich op den bodem een stroef, donkerbruin bezinksel heeft afgezet. Om dit laagje op tc lossen en zoodoende het „magere" van de jus te vormen, giet men met een klein straaltje ongeveer 6 lepels water in dc pan, steeds met een lepel roerende en het laagje van de bodem losmakende. Na toevoeging van een theelepel zout en op zoo zacht mo gelijk vuur, laat men de jus nog een minuut of 10 doorpruttelen. Dan voegt men er 1 theelepel maggi's aroma bij en giet dc jus in een sauskom. Roerei: Men neemt 1 4 2 eieren, 5 4 10 gram boter, wat zout, 1 lepel melk, eenige druppeD maggi's aroma. Dc eieren klopt men met wat zont en roert er de melk en dc maggi's aroma door. In een klein pan netje laat men de boter smelten en giet er het eierenimengsel in en roert dit op een zacht vuur tot het een juist even gestolde, maar vooral niet droge massa is geworden. Het gerecht brengt men over op een ver warmd schaaltje en presenteert het b.v. bij een boterhammetje. HUISVROUW. den nacht in Athene doorbrachten. Geluk kig nog, dat hij 't was en niet een van de anderen van het gezelschap, want dat zou veel erger zijn geweest! Miss Raymond heeft zich waarlijk heldhaftig gedragen, zei haar Ladyschap openlijk tot de andere gasten aan boord Ik ben haar zeer dankbaar, dat zij zoo goed voor Tristram gezorgd heeft. Ik weet ze ker, dat ik nooit de tegenwoordigheid van geest zou hebben gehad, om den bedelaar op een rijtuig uit te sturen. Ik zou eenvou dig niet and es,, dan geschreid hebben! Ja zeker, zij heeft zich heel flink ge houden, erkende Mrs. Cranner. Maar toch was het ongelukkig voor haar, dat het zoo treffen moest, vindt u niet? Ongelukkig? herhaalde Lady Lorres mere. Ja. natuurlijk: een aangenaam avon tuur was het niet en vooral ook niet in zijn gevolgen: nu ze met zoo'n zwaar gevatte koude tc bed moet blijven! Toch meen ik er dat niet mee. Maar wat zullen de mensch en wel zeggen! Wij weten nu wel, dat er niets achter zit, maar het is de vraag, of anderen er ook zoo over zullen oordcclen. Anderen hebben niets te oordcclen, om dc eenvoudige reden,, dat ze er niets van wetien zullen, als wij maar den tact bezit ten, om te zwijgen, viel Lady Lorresmere wat heftig uit. En laat ik u even in herin nering mogen brengen, Mrs. Cranner. dat Lord Lorresmere en ik eigenlijk het onaan genaamst door het avontuur getroffen wor den cn dat wij één en al bewondering zijn voor de wijze, waarop Miss Raymond er zich doorgeslagen heeft. Mrs. Cranner had nu eenmaal het land aan Ardine omdat zij niet kon uitstaan, dat Dc Courcy het jonge meisje zoozeer het hof maakte, en daarom wilde zij ééns nog wraak nemen. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1932 | | pagina 4