H eurten >o 6 Liter warmwaterreservoir WifÉlhM Verstrekking van kleeding en voeding aan daarvoor in aanmerking komende school kinderen. M. VISMAN, Nieuwerhoek Telcf. 2333 WILLY VEENENDAAL J. L. H0KSBERGEN E14 Den geheelen dag warm water in Uw keu ken of bij Uw waschtafel door een Burg^ huurprijs slechts f 0.45 per maand. Wollen Shawls Wollen Hatjdschoenen PullWs en Vesten Stand ►O 4 Gemeenteraadsverslag. Aan den Korte Brinkweg en aan de F. C. Kuyperstraat voortaan gesloten bebouwing toegestaan. Reorganisatie van den Ophaaldienst voor asch en vuilnis, met Inbegrip van een regeling tot het ledigen van beerputten, In voorbereiding. De werkverschaffing zal in November a.s. aanvangen. Motie hierover van den heer Busch. De Gemeentel aad van Soest is Donder dagmiddag, 27 October 1932, te 2 uur in openbare vergadering bijeen geweest ter behandeling van de reeds eerder door ons gepubliceerde agenda. Bij den aanvang der vergadering zijn af wezig de heeren van Klooster en Mineur. Na de gebruikelijke opening komt de agenda aan de orde. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 28 September 1932. Onveranderd vastgesteld. 2, Mededeeling van ingekomen stukken. Ingekomen zijn: 1. Door Gedeputeerde Staten goedge keurde begrotingswijzigingen. 2. Goedgekeurd raadsbesluit tot het in schenking aanvaarden eener drinkfontein voor gioote en kleine dieren. Beide stukken voor kennisgeving aange nomen. 3. Verzoek van „ESVAC" om subsidie voor 1933 met voorstel van B. en W. dit verzoek te behandelen bij de begrooting voor 1933. Conform voorstel B. en W. besloten. 4. Verzoek van W. Heijdeman om terug betaling van voor uitbreiding der water leiding gestorte gelden. Is voorloopig leeds in studie genomen en wordt om prae-advies gezonden naar B. en W. 5. Overzicht van het Gasbedrijf over de maand September 1932. Voor kennisgeving aangenomen, 6. Een adres van de afdeeling Amers foort van den Nederl. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders in het verlof- bedrijf „Horecaf", verzoekende bij de vast stelling der grondslagen voor de heffing der Personeele Belasting voor 1933 den grondslag biljarten te doen vervallen. van B. en W. en van de Belasting-Commis sie. Inmiddels komt de heer van Klooster ter vergadering. 7. Een adres van J. J. Kemperman, ver zoekende toekenning eener bijdrage als be doeld in artikel 13 der Lager Onderwijs wet. Wordt voor prea-advies in handen van B. en W. gesteld. 8. Adressen van S. Dijkstra en J. Beijer, verzoekende verlenging van erfpachtsrecht. Wordt voor prea-advies in handen van B. en W. gesteld. 9. Een adres van de N.V. Oliën- en Benzine Import Maatschappij te Soest, ver zoekende ontheffing van de verordening ex. artikel 4 der Hinderwet voor het plaatsen van 3 k 4 benzinetanks van 30.000 Liter in houd. Wordt voor prea-advies in handen van B. en W. gesteld. 10. Een schrijven van het raadslid W. F. H. Busch aan den voorzitter van den raad inhoudende het voorstel tot benoe ming van een commissie ad hoe, welke zal hebben te onderzoeken in hoeverre het ge- wenscht en mogelijk is de straatverlichting door gas te doen vervangen eventueel ook voor verbruikers. De heer Busch verzoekt bij het onderzoek ook goed acht te geven op de bijzondere hooge winstcijfers van de PUEM, die zeer hooge tarieven heeft en ook veel winst maakt. Het schrijven wordt in handen gesteld van de Gascommissie ter nader onder zoek, aan welke commissie mede alle cor respondentie en verdere gegevens te dezer zake zullen worden ter beschikking gesteld. 11. Een schrijven van het raadslid W F. H. Busch aan den voorzitter van den raad, inhoudende het voorstel tot wijziging der Bouwverordening betreffende de be bouwing aan de Middelwijkstraat, n.1. wij ziging van de zijerfafscheiding van 5 op 2% Meter aan weerszijden dier straat. Conform voorstel van B. en W. wordt besloten dit schrijven te behandelen tege lijk met de behandeling van het Ontwerp- uitbreidingsplan. 12. Een schrijven van den Technisch Ambtenaar bij het Gasbedrijf om hem te machtigen aan erkenide installateurs provi sie toe te kennen en de kosten van plaat sing te vergoeden van toestellen als geijser tjes en fornuizen, welke door hunne tus- schenkomst door het bedrijf worden ver huurd, met mededeeling van B. en W. dat overeenkomstig het overgelegde advies de Gascommissie besloten is de gevraagde machtiging te verleenen. De heer Busch wijst er op, dat er instal- lateurs zijn die een winkel hebben en instal lateurs zonder winkel. De eersten zitten op hoogere lasten en als men aan de instal lateurs provisie gaat toekennen, moet men daarmede rekening houden en aan de laatst genoemde categorie een geringere provisie uitbetalen. Wethouder van Duren merkt op, dat de voorgestelde regeling nog slechts een zeer voorloopige is en dat de geheele zaak nog nader bij de Gascommissie wordt onder zocht; te zijner tijd wordt daar nader op terug gekomen. Hierna wordt het schrijven voor kennis geving aangenomen. 13-, Een schrijven van de erkende gas- nstallateurs verzoekende geen wijziging te brengen in de overeenkomst tusschen het Gasbedrijf en de installateurs. Voor kennisgeving aangenomen. 14. Een schrijven van den rechtskundi gen adviseur van de Gemeente, prof. Mol- ter, die mededeelt, dat de advocaat van de tegenpartij hem heeft bericht, dat de dading met de gemeente, die door den heer Hilhorst zal worden getroffen, niet door kan gaan, daar de heer Hilhorst weigert te teekenen. Het proces moet nu voortgang hebben en er is aan het Gerechtshof verzocht thans arrest te wijzen. De heer Busch wijst er ops dat vorig maal de heer Gasille zulks reeds heeft voor speld. De handelwijze van de Gemeente is niet correct en het rechtsgevoel is niet be- redigd. De storting in het Wegenfonds is indertijd afgedwongen. Spreker wil als nog pogen om een vergelijk te vinden. De heer Gasille gaat de geheele zaak nog eens na. In Sept. '23 de bouwaanvrage met "n gedwongen storting, hoewel de wijziging der Bouwverord. die daartoe 't recht gaf nog niet was goedgekeurd. Nadat de gemeente daarop attent was gemaakt is de bouwver gunning afgegeven zonder eenige storting. De heeren Flapper en Rademaker en Ka- relse verkeerden in hetzelfde geval. In Mrt. 1924 kwam weer een aanvragei, doch nu was de wijzigingsbepaling inmiddels al in December 1923 goedgekeurd. Op de 'kwi tantie der storting staat echter vermeld: .gestort in het Wegenfonds", doch deze vermelding is foutief, daar het Weenfonds eerst in Mei 1924 is opgericht. De heer Hil horst is thans bang. dat hij, door afstand van rechten te doen, ook zijn recht op rente verspeelt!, indien de weg niet binnen het vastgestelde aantal jaren is aangelegd. Dit kan echter toch wel ndet in de bedoeling van B. en W. liggen en als de betreffende clausule iets anders geiedigeerd wordt, is die zaak nog wel oplosbaar. Behoudens dat bezwaar over de rente, heeft de heer Hilhorst geen andere bezwaren. Spreker verzoekt dus met deze zaak nog eenige dagen te wachten en het raadsbesluit tot het treffen van de dading nu nog niet in te trekken. Een minnelijke oplossing is alsdan nog hoogstwaarschijnlijk. De burgemeester meent, dat een paar da gen wachten geen bezwaar heeft en con form het voorstel van den heer Gasille wordt besloten. 15. Een motie van het raadslid-Busch, luidende als volgt: De Raad der gemeente Soest, in open bare vergadering bijeen op Donderdag 27 October 1932, van oordeel dat de voorziening in de be hoeften van een overgroot deel der bevol king, meer speciaal die der arbeiders, in dezen tijd een moeilijk probleem is door de beschikbare financiën der Ge meente eenerzijds en de dringende eisch van tegemoetkoming aan betrokkenen ander zijds, noodigt B. en W. uit op korten ter mijn,, zoo mogelijk direct na afloop dezer zitting, te koinen met objecten voor werk verschaffing, staat der voor dit doel ver moedelijk beschikbare geldmiddelen en vorm van voorziening der tegemoetkoming aan behoeftigen. om hieruit te komen tot een regeling in deze materie, die zonder het evenwicht van het Gemeentelijk budget te verstoren, de arbeidende,, in nood verkeerende, bevolking, voor zoover als dit binnen ons bereik ligt, en eisch is van Christelijke naastenliefde en Humanitaire gemeenschapszin, te behoeden voor vrees en gedeeltelijke maatschappe lijke en geestelijke ondergang en gaat over tot de orde van den dag. De heer Busch merkt ter toelichting van deze motie op, dat op korten termijn een beslissing in principe moet worden geno men,, volgens welke lijnen met de werkver schaffing dit jaar zal worden gehandeld. De projecten daarvoor moeten onverwijld worden vastgesteld, zoo mogelijk heden in comité-generaal na afloop van de openbare zitting. Geen een jaar is men nog zoo laat geweest en als we zoo door gaani, wordt het Januari. De burgemeester heeft er geen bezwaar tegen, als de groote richtlijnen nog heden iin geheime zitting worden besproken en vastgesteld. Van den Minister van Binnen landsche Zaken zijn de voorwaarden ont vangen, waarop de Rijksregeling ook voor Soest kan worden toegepast, doch de Rijks inspecteur voor de werkverschaffing is niet eerder dan Maandag te bereiken. De objecten liggen reeds klaar. De heer Nooder is het principieel met de motie eens, echter ontdaan van de onnoo- dige franje. Hij meent, dat de motie in het openbaar moet worden behandeld en wil een po'sirtieve mededeeling thans van B. en W. ter geruststelling van de arbeiders, die ongerust beginnen te worden, da.t in elk geval op 1 November kan worden begon nen. Wethouder Lodeesen wil ook hierop eerst straks antwoorden. De heer Busch meent, dat de werkobjec ten niet in het openbaar kunnen worden behandeld, dat zijn netelige kwesties en bij openbare behandeling worden die punten uitgebuit en wil de een nog veel meer geven dan de ander. De groote lijnen moe ten echter nu worden vastgesteld, anders komt er stagnatie. De Commissie voor de Werkverschaffing weet dan waaraan zij zich te houden heeft en kan terstond met haar taak aanvangen. De burgemeester wil toezeggen, in het begin van de volgende week de commissie bij elkaar te roepen als de nadere gegevens zijn binnengekomen. Wel wil hij thans in het openbaar verklaren, dat in elk geval op 1 November met de werkverschaffing kan worden begonnen, daar er nog wat over is uit de betreffende post van de begroo ting voor 1932, al is dat niet veel. Althans eenig begin kan op 1 November worden ge maakt, dit ter geruststelling. Conform voorstel van den burgemeester wordt besloten. 16. Verzoek van de Afdeeling Baarn Soest van den Bond van Ned. Onderwijzers om ingevolge art. 33 der L. O. wet 1920 aan de onderwijzers een belooning toe te kennen op grond van hun aanwijzing als plaatsvervanger van het hoofd der school. Wordt in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies. 3. Opnieuw behandeling van het voor stel van B. en W. tot intrekking van het op de begrooting 1932 geraamd subsidie aan de Wijkverpleging „Nieuw Mariën- burgh" en tot toekenning van dit subsidie aan de R.K. Vereniging „Het Wit-Gele Kruis" afdeeling Soest. (No. 2288) De heer Gasille vraagt of de betreffende toezegging thans is ingekomen. De burgemeester antwoordt, dat op 22 October een brief is ingekomen van „Het Wit-Gele Kruis", houdende mededeeling, dat zij ook hulp zou verleenen aan on- en minvermogenden, gratis of tegen vermin derd tarief. De subsidie wordt hierna toegekend en die aan „Nieuw Mariënburgh" ingetrok- :n. 4. Voorloopige vaststelling van: a. de rekening van het gasbedrijf over 1931; b. de rekening van het wegenfonds over 1931; de gemeenterekening 1931. (No. 214, 208, 2336) Deze rekeningen worden voorloopig vast gesteld. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het subsidie van het burgerlijk armbe stuur met f 10.000 (No. 21/218) Conform voorstel van B. en W. aangeno men. 6. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een bedrag aan het plaat selijk crisis-comité voor het verstrekken van kleeding of (en) voeding aan school gaande kinderen. (No. 2338) De heer Nooder wil in elk geval de aan vrage laten loopen langs de schoolhoofden. De heer Gasille meent, dat het beter isj, dat het Crisis-comité hierbuiten blijft en de regeling via de gemeente loopt; de hoof den van scholen worden er dan vanzelf in gekend. De burgemeester zegt, dat er reeds ver binding is met de hoofden; enkele school besturen hebben om principieele redenen deelname geweigerd, anderen zijn er echter op ingegaan, doch alle hoofden zijn er in gekend. Als de Gemeente het zelf doet, zou dat moeten gaan over het Burgerlijk Arm bestuur en dan vindt spreker het beter, dat het zooals trouwens reeds is beslist via het Crisis-comité gaat. De heer Endendijk heeft uit de toelich ting opgemaakt, dat ook niet-schoolgaande kinderen ervan zullen kunnen profiteeren. De burgemeester zegt. dat zulks niet in de bedoeling ligt, terwijl de heer Gasille een ander deel van de toelichting voorleest, waar uitdrukkelk staat, dat slechts kinde ren in aanmerking zullen komen, welke de scholen in deze gemeente bezoeken. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. 7. Crediet-aanvrage van B. en W. voor ontsmetting der semi-permanente- en nood woningen. (No. 1493) Mej. Funke wijst er op, dat in 1930 ook al hooge kosten voor ontsmetting zijn uit gegeven. Des ondanks is de zaak thans weer vervuild en spreker vraagt naar beter toezicht en' controle, desnoods door een woningopzichteres. De burgemeester weet, dat de plaatselijke doctoren, de wijkzusters en de gemeentelij ke vroedvrouw steeds in die richting be zig zijn,, doch mej. Funke merkt op, dat die bemoeiingen dan toch onvoldoende zijn gebleken. 2 jaar later heeft dat euvel weer zoo'n omvang aangenomen, dat de toestand wederom onhoudbaar is en feitelijk hadden reeds veel eerder maatregelen getroffen moeten worden. De heer van Klooster zegt, dat de on reinheden er waarschijnlijk zijn gekomen door één gezin,, dat volop in de beestjes zat. Spreker zegt dit, omdat de andere be woners aan het ongedierte geen schuld had den. De heer Busch erkent, dat ook in 193U veel geld voor ontsmetting is uitgegeven De oorzaak van den toestand thans is niet met zekerheid na te sporen. Vast staat, dat door ontsmetting met blauwzuur de die ren zelf wel, maar de neten niet worden gedood, zoodat het heel goed mogelijk is, dat enkele neten aanwezig zij,n gebleven. Deze gedierten zijn buitengewoon vrucht baar en het kan dus best, dat de huiden nu weer vol zitten. Men moet vooral letten op naden en reten, en die goed schoonma ken en dichten. Momenteel zijn er andere en veel meer afdoende middelen voor zui vering, die daarenboven veel goedkooper zijn en ook de neten dooden. Noodzakelijk is echter, dat men gedurende ongeveer 1 maand des avonds behoorlijk in de huizen controleert en eventueel nog overblijvende exemplaren vernietigd. Doet men dat, dan zal het wel afdoende zijn. Deze controle moet men echter niet overdag uitoefenen, want die lievelijke diertjes hebben de ge woonte overdag rustig te sluimeren en eerst als het donker is zich te verplaat sen. Spreker beschikt zelf wel over een zeer goed. nieuwerwetsch en goedkoop verdelgingsmiddel, dat hij zonder eenige kosten voor de gemeente ter beschikking wil stellen, mits men de noodige geheim houding in acht neemt, daar de wetenschap voor een goed middel goud waard is. De heer de Nies meerit1, dat waar één gezin de haard is, het noodzakelijk zal zijn na ontsmetting dat gezin dan over te plaat sen naar een der meer afzonderlijk gelegen woningen achter; op the wijze kan dan ver dere besmetting zooveel mogelijk werden voorkomen. De credietaanvrage wordt hierna toege staan. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 VRAAGT INLICHTINGEN 4 4 1 8. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een faecaliënauto en een vuilnisauto. (No. 2422) De heer Nooder deelt mede, dat ook in de gemeente Soest -een fabrikant woont, die in staat is een vuilniswagen te fabri ceer en, namelijk de heer de Haan te Soes- terberg. De heer Endendijk vindt, dat frauduleus aansluiten op de rioleering nimmer een ar gument mag zijn om andere regelingen te ontwerpen. Met aanschaffing van een nieu we vuilnisauto gaat spreker accoord, maar ten aanzien van de faecaliënauto meent spr., dat het geraamde exploitatietekort van ruim f 900 per jaar veel hooger zal zijn. Wel is waar zal de mest wel wat meer dan de raming opbrengen,, maar de onkosten van ophalen, verwerken en verkoopen zijn niet behoorlijk onderzocht en zullen veel hooger zijn, dan is geraamd. Eén man zal al minstens noodig zijn als de dienst wat functioneert. Mej. Funke meent ook, dat de exploita tie duurder zal worden en dat de kosten per gezin zeer hoog zullen worden. Is aan- luiting bij een andere kleinere gemeente in den omtrek niet mogelijk? B.v. Eemnes? De burgemeester heeft al gepoogd een re geling met Amersfoort te treffen, maar dat kon niet. De tarieven, zooals die bij dit voorstel voor Soest zijn gedachti zijn erg laag ten opzichte van andere gemeenten. De heer Grootewal wil een andere ver deeling van de afschrijvingskosten; als men n 10 jaar afschrijft moet men niet elk jaar 10% afschrijven, maar het eerste jaar veel meer en de laatste jaren minder. De heer Gasille zou gaarne eens geïnfor meerd hebben naar de mogelijkheid van le ering door den heer de Haan te S'berg. De heer de Bruyn meent, dat het een du re auto zou worden die, evenals alle andere gemeentelijke auto'si, weer buitengewoon groote kosten aan onderhoud zou vragen en daar is spreker erg benauwd voor. Kan er niet een inschrijving worden gehouden om de boel op te halen? Het is dan beter, daarvoor desnoods een kleine toeslag te geven, dan weet men waarmede men af is ,en heeft men niet de risico van een dure exploitatie. De burgemeester heeft zulks reeds ge poogd, maar dat ging niet. De kosten voor het ledigen van een beerput worden dan ook wel f 6 en dat is veel te hoog. De heer Busch is ook tegen overbodige gemeentebemoeiïng, maar deze zaak hangt al jaren. Dp verontreinigingen van het wa- PIANOLEERARES DIPLOMA. DER K. N. T. V. Korte Brinkweg 8 SOESTDIJK ter aan den Heuvelweg en Noorderweg kunnen niet langer worden getolereerd. In de exploitatie-rekening is zooveel mogelijk met alles rekening gehouden,, maar het zal een geheel nieuwen dienst worden en dat wordt altijd wat met de pet naar gooien. Men moet echter wel bedenken, dat aanleg gen van rioleering nog veel duurder is. Grootere uitgaven worden dus voorkomen. Wethouder Lodeesen meent, voor de plaatst, waar het vml moet worden gestort reeds een oplossing te hebben gevonden. Ook in het Uitbreidingsplan is daarmede rekening gehouden. In hoofdzaak moet veel water worden geborgen en dat is ndet zoo heel moeilijk. In de nabijheid van het ge bouw van O.W. is voorloopig wel een plaatsje te vindeni, dat in de eerste jaren voldoende is. In de volgende vergadering kunnen nadere voorstellen' komen betref fende de organisatie van den dienst en de tarieven. De heer Nooder meent, dat toeslag op de exploitatie niet onoverkomelijk is en is in elk geval voor gemeente-exploitatie. De heer Endendijk merkt op, dat alleen dan geen meerdere werkkrachten noodig zullen zijn,, dan thans bij O.W. aanwezig zijn, als het aantal aansluitingen 120 be draagt. zooals bij de begrooting is geraamd. Spr. veronderstelt, dat er veel meer zul len komen en dan moeten natuurlijk wel andere werkkrachten komen, waardoor het tekort wel minstens het dubbele zal gaan bedragen. Spreker vraagt nader onderzoek en nadere gegevens omtrent de exploitatie. Daarbij moet men ook denken aan de be- noodigde plaatsruimte en dat alles moet worden gesorteerd en! door elkander ge werkt. Wethouder Lodeesen zegt dat de toe stand aan den Heuvelweg onhoudbaar is, doch dat men wel frauduleuze aansluitin gen op het riool door de vingers moet zien, omdat er nu eenmaal geen andere oplossing is. De heer Busch wil nu maar besluiten. Als het tekort veel grooter blijkt te zijn moet de Wethouder of de betreffende amb tenaar zich maar verantwoorden. Uitstel kan nu niet, daarvoor is de zaak te urgent. Dc heer Gasille meent, dat de huidige werkkrachten bij O.W. door deze regeling meer productief gemaakt zullen worden, wat ook een groot voordeel is. Uitbreiding van personeel acht spreker voorloopig nog uitgesloten, Al is het tekort iets grooter dan geraamd is, dan is dat nog niet zoo heel erg, want veel hooger zal het toch wel niet worden. Inmiddels komt de heer Mineur ter ver gadering. De heer de Nies wijst er op; dat in den Helder de faecaliënauto des Zomers ook gebruikt werd als sproeiwagen. De heer Grootewal meent, dat dat heel aardig lijkt, maar in de practijk is geble ken, dat het onmogelijk is een faecaliën auto zonder veel moeite zoo grondig te rei nigen, dat er geen luchtje overblijft. Sproei en in het mooie Soest met water, waar een luchtje aan is, is nu ook niet zoo heel aan bevelenswaardig en dat wordt beslist een fiasco. Het tekort zal ongetwijfeld hooger zijn dan geraamd, maar het is thans nood zakelijk deze regeling te treffen. De heer Endendijk accepteert de exploita tie-rekening niet. doch zal, afgescheiden daarvan, toch maar vóór aanschaffing stem men. De heer van Dam vraagt, of beide auto's ook zullen dienen voor Soesterberg, aar- op wethouder Lodeesen bevestigend ant woordt. Het voorstel van B. en W. tot aanschaf fing wordt hierna z.h.st. aangenomen. 9. Mededeeling van B. en W. naar aan leiding van een gestelde vraag omtrent het terugbrengen van het „Angelusklokje" op het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente in de Kerkebuurt. (No. 2632) De heer de Bruijn is het met het ant woord v^n B. en W. niet eens. Er wordt nu wel gezegd, dat de onderzoekingen naai de constructie en de bevestiging van het klokje waarvoor ook de hulp van een leidekker noodig zal zijn reeds een be drag van f 50.zal vorderen, en dat daar nog bij komt de kosten van ver plaatsing zelf, maar dat mag nog niet een reden zijn om geLeende goedérén niét terug te geven. Terugbrengen van het klokje op het gebouw der Ned. Herv. Kerk in de Kerkebuurt zal wel wat kosten, maar dat is een plicht van de gemeente. Indertijd is het klokje uit de toren ge haald en de gemeente moet maar weer maken, dat het er in terug komt. Er wordt nu wel gezegd, dat de overbrenging reeds zoo heel lang geleden is, toen die kerk nog een R.K. kerk was, maar dat lijkt spr. niet juist, want zoolang geleden is het niet. Die overbrenging zal gerust niet da teeren uit den tijd, der Reformatie. Ten slotte wordt besloten het klokje netjes te bewaren tot tijd en gelegenheid de kosten van verplaatsing beter door de gemeente kunnen worden gedragen dan thans. Waar ook al bljjkt, dat er moeilijkhe den zijn te vreezen over de vraag aan wien dat klokje nu eigenlijk zal moeten worden teruggegeven, wordt temeer be sloten, die zaak thans maar voorloopig te laten rusten. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het bedrag der vergoeding voor het jaar 1933 voor het gebruik der politie- ambtswoningen Birktstraat No. 7 en Ver lengde School weg No. la op resp. f 234. en f 208.—. (No. 247) Conform voorstel van B. en W. vastge steld. 11. Vaststelling van besluiten tot: a. weigering van de inwilliging van een ver zoek van het bestuur der stichting Engen- daalschool om beschikbaarstelling van gel den voor aanschaffing eener nieuwe reken methode. (No. 2648) b. het verleenen van de wettelijk voor geschreven medewerking ten aanzien van een verzoek van het bestuur der Maria- school om beschikbaarstelling van gelden voor verbetering van de bestaande speel plaats en tot het maken van een rijwielbe waarplaats bij die school. (No. 2648) De heer Nootier zegt, dat de Insp.ct ur pas een voorloopig advies heeft gegeven De heer Busch onderschrijft dit en wil eerst het definitieve advies afwachten Een beroep op de tijdsomstandigheden om deze aanvrage af te wijzen, gaat niet op. De burgemeester meent, dat het alléén de vraag is, of het gevraagde de normale eischen van het Onderwijs al dan niet te boven gaat. De heer Endendijk wijst er op, dat ei aLtijd nog hooger beroep mogelijk is, on ze beslissing is dus niet de laatste stap. De heer Nooder verzoekt aanteekening. dat hij geacht wil worden tegen te stem men. Op het verzoek van de Engendaa.'l school wordt hierna afwijzend beschikt, terwijl het verzoek van de Mariaschool wordt toegestaan, bij welk laatste verzoek de heer Gasille echter op de alleruiterste zuinigheid aandringt, die wordt toegezegd te zullen betrachten. 12. Mededeeling van B. en VV. omtrent den stand van zaken met betrekking tot de onderhandelingen i.z. gebruik van de bad inrichting van het Rijk in de Legerplaats bij Zeist door inwoners van Soesterberg met voorstel niet tot huur der inrichting te besluiten. (No. 2235) De heer Gasille vraagt het gevoelen hieromtrent van de Soesterbergsche raads leden. De heer Nooder wil daarop antwoorden dat het eenige goede, waarin het militaire gezag zich zou kunnen laten kennen, bij deze gelegenheid niet in toepassing is gebracht. Besloten wordt niet tot huur der in richting over te gaan. (Vervolg 2e Blad) van 2^ GEBOREN dus, zoon van Soest, Verleiu dochter van Molenstraat G. Bergwal en 49; Maria Jol. uands en F. Karei Hendrik Kieft en P. d« ONDERTRo i A. M. Verplooi E. Wilhelms. GEHUWD: l-, OVERLEDJ 63 jaar, gehuw laan 47; Jan t A. M. Thomsti. Knoops, 73 jaar j;, tje Mersman, ger, Beetzlaan Vestiging vat V. L. Kuyken 18; Th. Volk destraat 55; dam naar Soc -, van Barneveld W. G. Koot v T. Dijkstra traat 4; W. dc den naar Kom ad van Leusden naad an Dorrestein traat 11; T. II $J Birktstraat 75; naar Isseltscht - dam naar Heil Toom van Hil 2(1; E. P. Baar Lijndenlaan 28 H Amersfoort na van Rootselaar n 14; C. M. dt Baarn naar Heun-I Vertrek van !t J. J. M. de J ïilze en Rijen kaa lunxen van Laand M. Wam'ternaar Stoutenburg C d van Molenistraa: V Methorststraat - foortschestraat kastraat 7; H. I t He eren mocjle magazijn F. C. Kuypeu aai HO Tel. 2169 (voorheen R. FRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen tober 1932 es Antoniu> Gerai- jert-c en J M. van rwc. 116, Annigjc, wijk en A Ver*puy, Gcrda, dochter van Broek. Nieuw--iaat Jitc van H. G Wij- K lar water weg 43, zoon vau K. van di pjjkliuisstraat 3. W A. Veldhuizen Blaauw en, O. W. te Charlotte Hinken, Pli Knijf, Schriks- 84 jaar, wedr. van enjUan 5; Theodoia u Heuvelweg 9; Hil- wed. van K. de Ja- Ni Jetober 1932. heek naar Bos>tr aat f^ehi naar Van ee- Steen van Botter vat 35; \N KievitU •'erl. Talma!aan 15; ersnin naar hemstr. Kttrsum naar Lem- jiet gezin van N aar- laan 157; W Schut ttstraat 88; A. G. M. ?.u5sum naar Birkt- er van Eemnes naar «itvecn van Eemnes Ij. Bos van Aimster- 8: L. C. van de naar L. Koppenlaan Schiedam naar Van IT A. de Clercq van rsf.straat 122; G. R. .'.aarden naar Beuken- Wyter met gezin van i-i October 1932. ifran Veldweg 1 naar (lij Rijen; J. F. Ame- 3li naar Venuzuela; ,i Birktstraat 73 naar 1'J L. M. van de Lugt i7.|[ö3 naar Amersfoort JBrümng van Amers- |ir Amersfoort Ban- k'T van Isseltscheweg 4 naar Ecmne- i' i.iiftfendijk 58; L. A dc Rooy met ge )or rcstcinweg 5 naar Hilversum K teijn raat 119; A. Wolfsen van Braanrwet 1H n kmersfoort B. Wuy- tierslaan 62; J li S rs van Amersf.straat 119 naar 's-H -cnbe' B 402; G. A. Suers idem; Jhr. O A .li E. L. Wittert van Hoogland va" Paltz 4 naar Amsterdam Keizersgracht 21»; jfan Uxera van Soes- terengweg 20 naar «sterdam van Osta- destraat 113; M. Hulst van Verleng de Postweg 92 ns Jfceist p/a fam. van Beuningen; J. Kul vau Nieuwe weg 120 naar Amsterdam Btenb.straat 411 3e étage; N. M. Sdujv ér van Parklaan 10 naar Vlaardingen C «traat 30; W. G. M. 'Netten van Birkw »I1 34 naar Stouten burg; j. Sleekïngtlgczin van Hartweg 6a naar DordruK Bosboomstraat 19 rood; G. Baa- va Birktstraat 75 naar Hoogland Hoojn urnreg p/a C. Hartman. Verhuizingen in d< ftmeente van 2020 üctob ei 1932. J. W. Vliegen'-', van Kampweg 20 n. Postweg 109. M Cf. d. Hoeven van Dor- resteinweg 8 na,v vflrkpad NZ 44; A. B. ui Klaarwaterweg 29 1; M. Bos met gezin naar Üorresteinweg em; M. v. d. Wal )Veg 12 naar B. Gro- an de Lugt van Mo- Lange Brinkweg 35d; k' Braamwcg 13 naar aar de Jong met vr. flr Noorderweg 33; H. van Soesterb.straat P. Benink van L olenstraat WZ 10; ieuweweg 64 naar idem; 1. Hazes id itraat 37 naar Laan van Nieuweweg 89 M. Schrey van Ba tenh.laan 45 raar'»» Ujndenlatn 28; M E. Beckholz v B "aar Steen hofstraat 65; K Tr Mail van Klaar.vater- weg 25 naar VuU'vCg -•»: D. Lammertse met gezin van P"ffN<*weg 10 naar Bos straat 90. de Bruin met i naar Molenstraat van 2e Wetering 4 26; W. K. BaarunJj met vrouw van thestraat 22; C Hj Penstraat \V'Z 03naatj A. van Offenbetk v| Heideweg 7; 1 van Beukenl; 1 Kinderdijk n - 49 naar Kerk-" Brinkweg 13 raar H. van Biezc Bosstraat 5; P. V;' A. de Bruin var. t straat 58; B j.1] naar Vinken weg NED. HE*V TE SOEST HaP 30 O" ?93- kerk 10 uur: D Zondag 30 O van Schaick Kerk 6 uur - Emmakerk 1' Emmakerk komst. Hees 3 Nov Canipen. ern; y«. Groeneveld. H Hervormingssamen 'üur: bijbellezing lees 3 Nov CHRISTEiaXRJj;0RMEE«DE Zondag 30 IM, nam. 6 uu'v[ Maandag 31 k W. Geels. Y' Dankuur van B32 voorm. 10 uu *nstoefening. Jöam. 7 uur: Prof. •eldootn. as en biduur voor de nood der tiK /Axjr; e HERV. (GERJ-T,^- Spoorstraat Zondag 2. '52 uf: Da. J. H. v d. W uur, 's avoti^ «J&2 geen dienst. V S,aYIonds 7 ™r: Ds f- a. Hervormingsdag Zondag 30 DU Maandag 31 D. Sypkes- v

De Soester | 1932 | | pagina 2