2e BLAD tl S >o SOESTER BOUWKRING uur. 3 JIS N er rij s ur I I Bekendmakingen Officieel O^Plaatse lijk N ieu ws^O Openbare Vergadering op Donderdag 10 November a.s. om 8 uur (precies) in de groote zaal van Hotel „Eemland" (ingang zijdeur). GEMEENTELIJK UITBREI DINGSPLAN VAN SOEST. HET UITBREIDINGSPLAN^ Bewaar dit adres G. VAN DUIN Soesterberg Ingezonden •T0' HT oed •al d! k- >g bchoorendc bij „DÊ SOESTER van Zaterdag 5 Nov. 1932, No. 89 Burgemeeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat gelegenheid tot koste- looze inenting zal worden gegeven en wel: op Dinsdag 8 November 1932* des n.m. te 3.30 uur in de O.L. School aan de Middel wijkstraat op Woensdag 9 November 1932, des n.m. te 3.30 uur in de O.L. School aan de Beetz- laan; op Woensdag 9 November 1932, des n.m. te 4 uur in de Chr. L School aan de School straat; en dat gelegenheid tot het doen nazien der inenting zal worden gegeven een week la ter, op dezelfde plaatsen, dagen en tijdstip pen. De ouders worden er aan herinnerd hun ne trouwboekjes of de geboortebewijzen der in te entjen kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de ar men der in te enten kinderen vóóraf goed met water en zeep «te wssohen. Soest, 2 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Dekelh. De Secretaris, J. Batenburg. V V V. „SOJEST VOORUIT" FOTOWEDSTRIJD De V.V.V. Soest Vooruit" deelt ons me de, dat de jury van dien fotowedstrijd be staande uit de heeren: W. H. C. Doorman. Ds. I. J. van Schaick en R. Tolman, thans uitspraak heef ge daan en de uitgeloofde prijzen als volgt zijn toegewezen n.1. Ie prijs Joh. Kraayenbrink onder motto „Mooi Soest" 2e prijs O. Holm onder motto „Rolf"; 3e prijs Joh. Kraayenbrink onder motto „Mooi Soest"; 4e prijs Joh Kraayenbrink onder motto „Mooi Soest". 5e prijs Mej. H. Hageoorn onder motto „Zomeravond.' Zoowel de bekroonde als de niet be kroonde inzendingen zullen in het Ver- keershuis, van Weedestraat 4, worden ten toongesteld vanaf 8 November en, zijn voor belangstellenden te bezichtigen van 10 uur v.m. tot 2 uur n.m. gedurende de maand Npvember. WERKVERSCHAFFING. Men verzocht ons mede te deelen, dat de werkverschaffing zoo mogelijk volgende week zal aanvangen, en dat aanvraagformu lieren om daarbij te worden geplaatst, van af heden ten Raadhuize kunnen worden opgehaald. KOUSEN ONTVREEMD. Donderdagmiddag werden ten nadeele van zekere L. aan den Korte Brinkweg ver scheidene paren dameskousen ontvreemd, die te drogen hingen. Waar dergelijke dief stallen herhaaldelijk plegen voor te komen ook in omliggende gemeenten, wordt de huismoeders ernstig aangeraden voortaan des nachts hun waschgoed niet meer buiten te laten hangen, doch dat vóór den avond i«* te halen. EEN ONGELUK. DAT GOED AFLIEP Woensdag j.1. was onze plaatsgenoot, de Heer a.. A. Kerkkamp in de omgeving van Hamersveld met een gezelschap op jacht. Bij het overtrekken van een sloot geraakte de Heer Kerkkamp te water. Hoewel de drenkeling kopje onder geraakte, mocht het hem toch vrij spoedig gelukken we der. op het droge te krabbelen. Gelukkig heeft het koude bad voor het slachtoffer geen nadeeüge gevolgen gehad APOLLO'S KINDERKOOR. Naar aanleiding van ons vorig bericht, kunnen wij thans mededeelen,, dat het Be stuur van Apollo besloten heeft, om het kinderkoor, dat thans uit 3 klassen bestaat, te formeeren in twee klassen, en wel een Jeugdklasse voor Meisjes van den leeftijd van 1419 j. en 'n kinderkl. van jongens en meisjes van 714 j. Ook is besloten bij ge noegzame deelname wederom een Operette in te studeeren. zooals voor een paar jaar terug. Velen zullen zich nog wel de succes- Operette ..Goudmuiltje" herinneren, in dien geest zal wederom gewerkt worden, en voor dat doel zal ook de bekende Wim Die mei aangezocht worden voor de verzorging van de Regie. Doch daarvoor zijn veel jongens en meis jes noodig, en hoopt het Bestuur ook op veler medewerking, het Koor is nu te klein, doch dat kan anders worden, mits de Ouders mede "willen werken en hun kinderen op wekken om naar zang te gaan. Ouders helpt mede! Weet U wel, dat er van goeden zang een groote opvoedende kracht uitgaat. Uw kind gaat anders voelen en denken. Er zijn zooveel liederen, die zij op school leeren zult U zeggen, maar heusch, op zoon Kin derkoor is heel iets anders; ook zal een Notencursus gegeven worden door den Di recteur, zoodat ook Uw kind al jong met muziek op de hoogte gebracht wordt; helpt LI allen mede opdat het bestuur hun moeite beloond mag zien. Kijkt U daarvoor maar eens in het volgend nummer van dit blad b,J de advertentie's, waar dan een oproep zal staan voor aanmelding. Dus volgende week advertentie lezen, voorwaarden zien, en Uw kind opgeven als lid, zij de leus voor velen HERV. JEUGDCOMMISSIE. Dinsdagavond om 8 uur werd door ge noemde commissie de le Jeugdavond ge houden in het Herv. Jeugdhuis aan de Vre dehofstraat, welke zeer goed bezocht was. De bijeenkomst werd met een woord van welkom geopend door den praeses Ds. I. J. van Schaick!, welke erop wijst dat dezen avond er een is van de serie voor de win- tercampagne, waarvoor sprekers zijn uitge- noodigd voor bepaalde onderwerpen. Deze le avond zal verzorgd worden door de le den zelf. Daarop leest Z.Eerw. voor Psalm 46, de Lutherpsalm en herdenkt hem als de groote hervormer die contact had ge zocht en gevonden met God. In Luther's tijd was de geestelijkheid de baas, de leeken (het volk) had niets te vertellen, doch Lu- ther maakte hier aan een einde, wat een om wenteling teweeg bracht, doch ook op poli tiek en economisch gebied over de geheele wereld. De weg door Luther aangegeven, was een moeilijken weg, daar het ging om persoonlijke overgave aan Hem die het Licht is. Nadat hierop staande was gezon gen Gez. 264 ging Z.Eerw. voor in gebed. Mevrouw Brans gaf daarop een overzicht van het le lustrum, daar de jeugdkerk voor 5 jaar werd opgericht. In die 5 jaar heeft zij veel bijgedragen tot den geestelijken wasdom van haar led'en, de vereeniging groeit en bloeit. De spreekster dankt allen die haar door raad of daad hebben gesteund, speciaal de praeses, die men niet wal of kan missen. De heer van der Pas spreekt daar op nog enkele waardeerende woorden tot den praeses, door applaus onderstreept. Daarop las den heer Mulder een episode voor uit het leven van zendeling W. van Hasselt, waarna de heer van Ee een viool- solo ten beste gaf, gevolgd door het zingen van enkele liederen uit „Kun je zingen, zing dan mee". De heer v. d. Pas las daar op een fragment voor uit „Schepen zonder roer" van den evangelist J. Baas uit Am sterdam. en wel „Arme M,arie." Ds. van Schaick eindigde met dankgebed. In de pau ze werd thee geserveerd' me biscuit. A.s. Zondagavond om 7 uur wordt de le jeugd dienst gehouden in de Oude Kerk. DANKUUR VOOR HET GEWAS. VOLKSONDERWIJS. Geen knal-avond!, zooals verleden jaar, hoewel de avond goed geslaagd genoemd mag worden. De zaal van „Religie en Kunst was stampvol; weer bleek, dat er in Soest behoefte bestaat aan een groote zaal. De Edelachtbare Heer Burgemeester van Soest en verschillende raadsleden woonden de geheele bijeenkomst bij; de Afdeeling Amersfoort, Soesterberg en Baarn vap V.O. waren door hun besturen vertegenwoordigd. Ds. Westmijse's rede S.O.S. was niet zoo boeiend als we die van Ds. W. gewend zijn. t Feit, dat de spreker in zijn naaste fami lie een sterfgeval had, was daar wellicht de oorzaak van. De heer Veenstra's levensliedjes waren een volledig succes, terwijl het muzikale ge deelte bij mej. Prins en den heer Van Ee in goede handen was. Over de geheele uitvoering hopen we uit voerig terug te komen. In de pauze kon V.O. dertien nieuwe leden boeken. Bij den secretaris, den heer G. Timmer, Birktstraat 18b zijn de volgende drie prij zen van de verloting af te halen: Lot 156: aschbakje; Lot 248: mes; Lot 341: rollade. MANNENZANGYEREENIQING „APOLLO." Woensdagavond om 8 uur* ging in de Wilhelminakerk voor den geref. pred. Ds. S. Wouters om een dankstond te houden Naar wij vernemen, zal Apollo's Jubi leum-concert uitgevoerd worden op 24 No vember a.s. Onder andere zullen werken R. Hol en Grieg worden uitgevoerd. De Harmonie Patiëntia Vincit Omnia zal dien avond hare medewerking verleenen. DAMMEN,. Dinsdagavond j.1. gaf de heer H. Koper- berg uit Amsterdam, in Hotel Oekhuysen een simultaan-seance voor de Soester dam mers. Hoewel de deelname niet groot was, mag de avond toch geslaagd genoemd wor den. Er werd zeer goed spel te zien gege ven. De heer Koperberg had dan ook geen ge makkelijke taak, omdat simultaanspel te gen geoefende spelers meestal niet meevalt. Hoewel de siinultaanspeler aan enkele bor den beter stond, kon hij deze toch niet tot INLEIDER de Heer W. F. H. Busch, lid van den Gemeenteraad. SPREKER de Heer L. KLAWER, Redacteur van „Ons Eigendom te R'dam ONDERWERP het uitbreidingsplan der Gemeente Soest en haar gevolgen voor de Gemeente, voor grond- en huiseigenaren in 't bijzonder. Giverse copieén en afschriften, het plan betreffende, zullen in de zaal aanwezig zijn. Delegenheid tot het stellen van vragen Opening der zaal 7.]5 uur. Het Bestuur: P. W. DUIN Jr.Voorzitter. W. v. GENDEREN, le Secr. J. C. SWAGER, 2e Secr.' R L. v. d. BERG, Penningm. W. F. H. BUSCH. lid. A. A. KERKKAMP, P. MAN Jr., voor genoten weldaden in het afgeloopen jaar. Nadat Z.Eerw. het votum had uitge sproken, werd gezongen Psl. 46 1 en ge lezen Hosea 111, waarna hij in dank en smeekgebed voorgaat. Daarop werd ge zongen Psl. 33410 en collecte gehou den. Als tekst kiest Z.Eerw. daarop Hosea 11 vers 1011. Hij stelt vast dat, terwijl de wereld zucht onder de oordeelen Gods en de chaos over de geheele wereld is waar te nemen, en donkere schaduwen vooruit gaan en een nooit gekende toestand is geboren, bereidt de kerk zich voor op een dankuur. De vraag rijst natuurlijk: is danken nu nog mogelijk in dezen zeer moei lijken tijd, en de gedachten daarover staan niet stil. Maar dë hulpbehoevende mensch is nooit in staat om te danken, daar alles om hem heen wankelt, ofschoon wij het ge bed nooit mogen nalaten, daar de Heer het trots alles!, voot ons goed heeft ge maakt. Want ook onze tekst spreekt van den brullende leeuw en het bevende vogeltje. Gaan wij haar nader bezien, dan bemerken wij dat de leeuw brult, het vogeltje bij die brullenden leeuw en het bevende vogeltje, lende leeuw elk zijn eigen huis geeft. Het voorgelezen hoofdstuk is van poëtische be koorlijkheid, het spreekt van de ontfermen de liefde over Gods volk. De wereld echter gaat onder de oordeelen door, en daarom komt de vraag: heeft de moeilijkheid der tijden ons nader tot Hem gebracht? Want in de oordeelen geeft Hij zijn zegen die tot Hem vlucht, Hij geeft ons een eigen huis. Als tusschenzang werd gezongen Psl. 86 4, als slotzang Psl. 103 1, waarna Z.Eerw. met een vurig smeek- en dankgebed eindig de, en de zegen werd uitgesproken. WEGGELOOPEN. Vrijdagmiddag werd aan de politie kennis gegeven, dat het ll-jarige pleegkind, de jongen P. van M., die woont ten huize van Mejuffrouw O. alhier, was weggeloopen. Later werd telefonisch kennisgegeven, dat hij zich waarschijnlijk zou ophouden ten huize van den heer W. te Hilversum. On derzoek hierna gaf daarvan bevestiging, waarna de jongen door de Hilversumsche politie naar het bureau aldaar werd over gebracht, van waar hij door bemiddeling van de Soester politie werd afgehaald en wederom ter beschikking van zijn pleeg moeder werd gesteld winst voeren. Gezien de speelsterkte der spelers, is het resultaat 75 gewonnen zeer goed te noemen. Van de 12 partijen verloor de heer Koperberg slechts 1 partij, 4 werden remise en 7 gewonnen. De heer D. YV aal wist zijn partij te winnen, terwijl de heeren J. Gorter, H. Bakker, Th. Bakker en H. Bakker Jr. remise speelden. BEGRAFENIS CORNELIS KUYPERS. Donderdagmorgen om 10.30 uur werd op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Ivuypers, in leven landschapschilder, aan de aarde toevertrouwd. Onder de vele be langstellenden bemerkten wij o.a. den heer Burgemeester, wethouder S. van Duren, gep. Lt. kolonel Phaff alhier en Paets té Ede, den heer C. Doorman, oud-gemeente raadslid, bestuur en leden der Soester Kring, waarvan de overledene lid was. de kunstschilders C. Ising en A. Keus, de kunsthandelaars Jack Niekerk te Amster dam en Gerbrands uit Utrecht, Mevrouw Von Ilsemann-geb. gravin Bentinck en Graaf Berftinck uit Amerongen en verder vele oud-vrienden. Toen de kist,, gedekt door een 12-tal bloemstukken was gezakt, en de bloemen daaromheen waren gevleid nam de gep. Lt. Kolonel Paets uit Ede het woord, om als leerling en vriend het navolgende te spreken bij dit verscheiden: Als leerling en vriend eenige woorden van afscheid tot den grooten kunstenaar en mensch. De weemoed die mij en allen ver vult, die het groote voorrecht gehad heb ben U van Uwen omgang te kennen, zal plaats maken voor 'n oneindige dankbaarh. jegens Uw persoonlijkheid. Als kunstenaar hebt ge voor velen de oogen geopend voor de oneindige schoonheid der natuur die ge zoo zeer hebt lief gehad in al haar vele schakeeringen. Door Uw diepgaande bestu- deering van die natuur is Uw levenswerk als schilder geworden tot een compleet oeuvre* nimmer zijt ge stil blijven staan bij een enkel gegeven, maar ge hebt U we ten te specialiseeren in al het schoone dat de natuur ons biedt bij zijn tallooze afwis selingen op een wijze zooals het niemand is gegeven. Al hebt ge geleefd in een land, waar de grootste kunstenaren bij hun leven nimmer de waardeering genoten waarop zij recht hadden. Toch hebt ge U door de wij ze waarop ge U aan Uw kunst hebt gege ven door Uw werk, een monument gescha pen, dat aan tijdgenoot en nakomeling, aan GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van bet voorwerp Terug te bekomen: een gouden broche Ericaweg 12 een handbeschermer Spoorstraat 18 aen uilenbril met dubb. glazen Spoorstraat 36 een paar dameshandschoenen Politiebureau een bonte spaniël Nieuwe weg 69 een jong varken Birktstraat hoek Eikenlaan een padvindersriem Politiebureau, landgenoot en aan vreemdeling zal vertel len van de onnaspeurlijke schoonheden van het land dat ge zoozeer hebt lief gehad. In deze tijden van verwording zijt ge altijd U zelf gebleven. Uw kerngezond werk zal blijken te zijn van alle tijden, een ware weergave van de natuur, schier onvergan kelijk zooals de natuur zelve, evenals de muziek van Beethoven en Schubert, een at- mospheer van frischheid en weldadigheid scheppen. L' vv werk was een spiegel van Uw persoon. Ze zijn onafscheidelijk van elkaar, ieder die met U in aanraking kwam en met U ten oogenblik verwijlde, moest onder Uw bt-korenden invloed komen; ach ter den schijnbaar kinderlijken aard en't in vriendelijke tegemoetkomende voorkomen school een persoon van diepe wijsheid en verheven levensopvatting, die slechts een gedachte koesterde: goed te zijn voor alle anderen. De diepe eenvoud en bescheiden heid die U bij Uw geniale kunst steeds zijn bijgebleven, rangschikken U tot de beste en grootste merlschen van onzen tijd. En ter wijl de natuur haar mooiste lied zingt, da len de vergulde bladeren op Uw laatste rustplaats en zullen die als 't ware toe dekken. Het is alsof de natuur met ons me de treurt. Kuypers, rust in vrede. Nadat de jongste zoon had dank ge bracht, verliepen allen diep onder den in druk de begraafplaats, en was een „mensch" uitgedragen. Nu bovenbedoeld plan eenige dagen ge leden ter visie is gelegd, heeft het bestuur v. d. Soester Bouwkring gemeend de aan dacht van diverse vast-goed-bezitters te vestigen op het nieuwe uitbreidingsplan. Het bestuur heeft zich hiertoe in verbin ding gesteld met den heer L. Klawer, Re dacteur van „Ons Eigendom", te Rot terdam, en zal an een vergadering op a.s. Donderdag 10 November des avonds 8 uur in Hotel „Eemland" worden uiteengezet, welke gevolgen 'dit plan voor grond- en huiseigenaren en voor de Gemeente-wel vaart en in 't bijzonder voor de bouwnij verheid te dezer plaatse kan hebben. Diverse copieën en afschriften het plan betreffende zullen in de zaal aanwezig zijn. Gelegenheid zal worden gegeven voor het stellen van vragen. „YV'ij verwijzen ter zake naar de in dit nummer voorkomende advertentie, alsme de naar het ingezonden stuk van het be stuur v. d. Soester Bouwkring, en raden be langhebbenden in hun eigen belang aan, deze belangrijke vergadering te bezoeken. Het nieuwe uitbreidingsplan der gemeen te Soest ligt thans ter inzage. Ten behoeve onzer lezer.-- vestigen wij daar nog eens in het bijzonder de aandacht op. Het plan is op 28 October ter inzage gelegd en zal in ontwerp ter inzage blijven gedurende ten minste viier weken, dus minstens tot en met Donderdag 24 November a.s. Bij besluit van B. en YV. is inmiddels den termijn van ter-inzagelegging met enkele dagen verlengd en is bepaald, dat het ont- werp-plan ter inzage blijft tot en met Maandag 28 November a.s. De mogelijkheid bestaat, dat 'deze termijn nog eenigszins wordt verlengd, maar voorloopig mag daar toch zeker niet op worden gerekend. Gedurende den termijn van ter inzageleg ging kunnen belanghebbenden (opgevat in den meest ruimen An des woords) bezwa ren bij den gemeenteraad indienen. Dit moet natuurlijk schriftelijk gebeuren; als regel zal men daartoe niet in staat zijn, als men tevoren niet de plannen en kaarten op de gemeentesecretarie is gaan bekijken. Dit is gedutlende den genoemden termijn mogelijk in de commissiekamer van het gemeentehuis op werkdagen van des voor middags 9 uur tot 12.30 uur. Met nadruk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat later bij Gedeputeerde Staten en bij de Kroon slechts DIE belangheb benden beroep kunnen instellen, die reeds in eerste instantie bij den gemeenteraad hunne bezwaren schriftelijk hebben inge diend. Verzuimt men dit, dan is men later nim mer tot hooger beroep gerechtigd en wordt zonder meer aangenomen, dat men met alle onderdeden van het uitbreidingsplan ge noegen heeft genomen en daarmede volko men accoord is gegaan. YVaar hier voor velen groote belangen op het spel staan, kunnen wij de inwoners niet met genoeg klem aanraden: Gaat kij ken! En indien gij metent, dat Uwe belangen in het gedrang komen door eenig onderdeel van het uitbreidingsplan, dient dan tijdig dat wil dus zeggen vóór Maandag 2^ November Uwe bezwaren schriftelijk bij den gemeenteraad in. Slechts dan behoudt gij Uw rechten ten dien aanzien, bedenk dat wel! voor GOUD, ZILVER EN HORLOGES en niet te vergeten BRILLEN. Eigen electr. Slijpinrichting Groote verscheidenheid Prima kwaliteit Concurreerende Prijzen. Juwelier Telefoon 898 Opticien AMERSFOORT Utrechtschestraat 23. PRIJSWINNERS SOLISTENCON COURS. Eenige leden van de Soester Harmonie hebben deelgenomen aan het Solisten-con cours te Diemen, onder leiding van den Heer van Bentum, pianist te Baarn. Daar bij behaalde dc heer G. Hornsveld in de Af deeling Uitmuntendheid met 192 punten den lsten prijs (Bariton), de heer R. Jansen in de Eerc-afdeeling met 186 punten den 2en prijs (Bugel) en de heer B. Lagemaat in de lste afdeeling met 171 punten den 2den prijs (Es-klarinet). MARKTBERICHT van 2 November 1932. Groote eieren f 5.80f 8.15 per honderd; Kleine eieren f 4.50f 5.80 per honderd. Handel vlug. HET CRISIS-COMITé. Zeer Geachte Burgerij van Soesterberg. Zaterdag 5 November of Maandag daar opvolgende, zal opnieuw een inzameling worden gehouden ten bate van het Plaatse lijk Crisis-Comité. Het Comité leeft in het vertrouwen, dat niemand te Soesterberg de dames- en hee rencollectanten zal teleurstellen, maar dat ieder om strijd zal toonen te waardeeren. dat het Comité niet te vaak bij de burgerij is komen aankloppen. Deze waardeering omzetten zoo moge lijk in een milde gift, brengt de meeste baat aan de crisis-lijdenden. Het aantal slachtoffers blijft groot, wordt nog steeds grooter en de middelen van het comité zijn zoo gering. Zoekt daarom Uw kracht niet in het maken van gepaste- en ongepaste critiek. Bedenkt, dat ook te Soesterberg crisiis-lijdenden zijn, die hulp noodig heb ben, die, zoo doenlijk, geholpen werden, maar ook opnieuw dienen geholpen te wor den. Het staat aan U de aanvragers, de slachtoffers althans eenigszins óf bij te doen staan, óf ze te moeten afwijzen. Draagt zorg voor h t eerste en geeft! Het Plaatsellijk Crisis-Comité. Ds. WESTMIJSE TE S'BERG. Naar wij vernemen', zal de afdeeling Soes terberg van „Volksonderwijs" een propa- ganda-feestavond cvrganiseeren op Zater dag, 26 November a.s., waarschijnlijk in Hotel 't Zwaantje te Soesterberg. Het ijve rige bestuur der afdeeling heeft Ds. West- mijse die Donderdagavond j.1. voor de afdeeling Soest sprak bereid gevonden dien avond te spreken. Gezien het groote succes van den avond te Soest, twijfelen wij er niet aan,, of ook te Soesterberg zal dat succes even groot zijn, zoo niet nog grooter. Inwoners van Soesterberg zullen dus goed doen dien avond vast vrij te houden. ZILVEREN JUBILEUM. HUISHOUDSTER. Op 1 November j.1. vierde mejuffrouw Albertha H. H. van Mierlo, haar zilveren jubileum, als zijnde vijf en twintig jaar hulp in de huishouding bij den heer M. C. Thijs- sen, oud-Schoolopziener en oud-Burge meester, thans wonende in onze Gemeente. Zij ontving diverse blijken van belangstel ling' op dezen herdenkingsdag; in den te- genwoordigen tijd, geien alledaagsch ver schijnsel. Van het alom in den lande in de hoogere kringen gevierd Genootschap: Ne- lorlandsche Vereeniging van Huisvrou wen, ontving de Jubilaresse eene oorkonde, dat zij: trouw en met toewijding gediend heeft, benevens de hoogste toe te kennen onderscheiding: de eere-medaille in goud. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Baarn, 3 Nov. 1932. Mijnheer de Redacteur, Veroorloof mij eenige ojynerkingen te maken naar aanleiding van Uw bericht over de troneclclub, welke onlangs alhier jsnop- gericht. U schrijft daarin dat de „Terrible Thrillers" daaraan medewerking zullen ver leenen. Inderdaad zijn er tusschen één der leden en mij besprekingen daaromtrent ge voerd, doch er is niets definitief. Ook dat de „Band" (het is géén „Strijk je") uitsluitend Engelsche muziek speelt, is onjuist. Ik tracht juist zooveel mogelijk een „Stimmungs Band*' te vormen en zal ze ker in de toekomst evenveel Duitsche als Engejsche dansmuziek spelen. Miet beleefden dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, DOLF DE GRAAFF. UITBREIDINGSPLAN DER GEM. SOEST. Het millioenenplan is gereed en prijkt reeds eenige dagen in ons raadhuis. Respect hebben wij voor de techniek, welke het plan beheerscht, minder goed lijkt ons echter de wijze, waarop de opdrachtontvanger zijn op dracht uitvoerde. Immers moet volgens de Woningwet een plan van uitbreiding voor de eerste 10 jaren worden vastgesteld bin nen 'n .bepaalden kring, waarin in boven genoemd tijdvak uitbreiding verwacht kan worden. De ontwerper van het Soester plan nam de geheele Gemeente en stelt dus blijk baar voor eeuwig de uitbreiding vast. Eenige honderden hectaren particuliere grond zijn door den ontwerper de bestem ming toegedacht van natuur-reservaat, wan delpark, sport- en vermakelijkheidsterrein, wegen voor landbouw, rustieke lanen (no ta bene tot 40 M. breed). Op kwistige wijze zijn landbouw- en rust;eke wegen, waaraan slechts een enkele boerderij gebouwd mag worden, over par ticulier bezit geprojecteerd, waardoor, mooie landerijen en prachtige bouwterreir nen sterk in waarde zullen dalen. Opseveiv kwistige wijze is met wegenverbreeding omgesprongen:, wat voor veel grond- en huiseigenaren een schadepost kan worden. Op buitengewoon grove wijze is in het plan met privaatrechterlijk bezit omgesprongen. Het bestuur van den Soester Bouwkring. doordrongen van het belang dat op 't spel staat, heeft gemeend dit plan met de mees te klem te moeten bstrijden, welk plan wanneer het wordt aangenomen een groot nadeel zal betcekenen voor nagenoeg de geheele Gemeente. Blijkbaar is het Gemeentebestuur vol gens de wet niet verplicht belanghebbenden

De Soester | 1932 | | pagina 5