2e BLAD EPEBA MATRAS Damestasschen Meubelmagazijn Wed. W. J. van Ee WiMIlHIli Manifest. WILLY VEENENOAAL Shawls in wol en zijde Handschoenen in J. L. H0KSBERGEN se se se se se Binnenland O^PlaatselijkNieuws^O 15 JAAR 9. 9. 9. 9. 9 9. 9. 9. 9. 9 9. 9. 9. 9. 9. 9 9. Het adres voor behoorende bij „DE SOKSTER" van Zaterdag 12 Nov. 1932, No. 91 De crisisi, die geheel de wereld teistert en waaronder ook Nederland en de overzee- •>che gebiedsdeelen des Rijks zwaar hebben te lijden, stelt de Regeering en de Staten Generaal voor de vraag hoe een terugkeer naar de welvaart kan worden bevorderd. Op den voorgrond staat, dat alles moet worden in het werk gesteld om de kunst matige belemmeringen, die aan handel en verkeer zijn in den weg gelegd, te doen verdwiijnen, en om weder te komen tot het vrije ruilverkeer tusschen de volken, waardoor ons land en zijn overzeesche ge biedsdeelen tot welvaart zijn gebracht. De Regeering behoort daarom alles te doen) om hiertoe de medewerking van an dere Staten te verkrijgen en alles na te la ten. wat daartegen ingaat. Ons volksbestaan staat op het spel. Het gaat thans minder dan ooit om de be scherming van belangen van bepaalde groe pen, maar om de behartiging van dc welvaart van ons geheele volk in al zijn geledingen, van landbouw, vee teelt, handel, industrie en scheepvaart, wel ke alle in de grootste moeilijkheden verkee ren en welke alle voor de welvaart van ons laftd onmisbaar zijn. Alleen een doortastende Regeering met ruimen blik kan in dezen tijd leiding aan - Lands zaken geven, waarbij zij vooral moet doen blijken van den vasten wil om het gezag te handhaven, om al, wat orde en veiligheid verstoort, te keeren. Een Regeering, die voor het drijven van vakvt-reenigingen zwicht, die toelaat, dat de belangen van de eene groep burgers aan die van een andere groep worden op geofferd, die door een algemeene W inkelsluitingswet en een ontijdige en onpractische uitvoe ring daarvan de belangen van tallooze middenstanders schaadt, die bovenal een overmatig groot gedeelte van den Radio-Zendtijd beschikbaar stelt voor revolutionaire pro paganda, voldoet niet aan de eischen, die aan de Overheid moeten worden gesteld. Zij houdt den terugkeer naar de wel vaart tegen <en werkt de ondermijning van het gezag in de hand. Een Regeering, die er niet naar heeft ge -treefd de kosten der Overheidsdiensten binnen de perken der nationale draagkracht tv houden, en, toen die draagkracht ging wankelen, niet tijdig de tering naar de nering heeft willen; zetten, kan er thans niet aan ontkomen om de reeds zwaar op de bevolking drukkende lasten nog te verhoogen, hetgeen wederom de terugkeer naar de welvaart bemoeilijkt. De Liberale Staatspartij streeft naar samenwerking van allen, die de belangen der gansche volksgemeenschap tot hun recht willen laten komen en een einde willen maken aan het groepsegoïsme. Zij verlangt een Overheid met krachtig gezag), die zich de bevordering van het algemeene volkswelziijn ten doel stelt en baar beleid bewust op het herstel der wel vaart richt. Zij verlangt een voorzichtig en gezond financieel beheer, dat aan economische te genslagen weerstand kan bieden. Wij roepen alle ordelievende Nederlan ders op om bij de verkiezingen de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" te steunen en daardoor de verwezenlijking van wat zij verlangt te bevorderen. Het Hoofdbestuur van DE liberale staatspartij „d,e vrtjheidsrond". 8 November 1932. HINDERLIJKE BEPLANTING LANGS WEGEN. Door een gemeentebestuur in Zeeland was een artikel in de algemeene politie verordening opgenomen, waarbij werd be paald, dat de eigenaars van heggen, beplan tingen,, struiken, of boomen, welke in, of nabij kruisingen, of bochten van wegen het vrije uitzicht belemmeren, verplicht zijn op aanschrijving van B. en W-, binnen een te stellen termijn, in het belang van de veilig heid van het verkeer, die heggen, beplan tingen, struiken of boomen op te snoeien, of te hakken. Reeds in Mei 1925 vestigden •de ANWB en de KNAC hierop de aandacht van alle Provinciale Besturen; dit had o.a. tot resultaat dat Gedeputeerde Staten van Gelderland de gemeente-besturen in die provincie aanspoorde dc algemeene poli- tie-verordening met een dergelijke bepa ling aan te vullen. Aangezien het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland hierin evenwel een on geoorloofde beperking van het eigendom zag, verzocht het aan de Kroon, het bedoel de artikel te vernietigen, als zijnde in strijd met de wet. Thans vernamen de ANWB en de KNAC, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bericht voor vernietiging van bedoeld artikel in de algemeene politieverordening van die gemeente in Zeeland geen termen aanwezig te achten. Nu hebben meerge noemde Vereenigingen zich andermaal tot het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend, met het verzoek de op neming van een gelijkluidende passage in de politieverordening van de andere ge meenten in die provincie, te willen bevor deren. HET AANTAL LUISTERAARS IN NEDERLAND. Eind September 1932 bedroeg het aan tal aangegeven radio-ontvanginrichtingen 294.814. Het aantal aangeslotenen aan radio distributie-centrales bedroeg 259.964, het geen in totaal zijn 68 luisteraars per 1000 inwoners. DE HOEVEELSTE MISLUKKING? De heer Matthijssen, redacteur van de bladen der Arbeiderspers, is na zijn reis door Sovjet-Rusland tot de volgende con clusie gekomen: „jDe zooveelste poging om het sodalis me „in te voeren" is op een mislukking uitgeloopen. Zij moest mislukken en zij zal nog vele malen mislukken omdat het socialisme een geestelijke rijpheid vor dert, die bij den Russischen massa-mensch ontbreekt. Met cursusvergaderingen is zij niet bij te brengen. Eerst moet de grond slag worden gelegd. De massa moet so ciaal voelen en denken. Dit is slechts mo gelijk op een algemeen peil van beschaving, dat hooger ligt dan het West-Europeesche veel hooger dan het Russische. „In het bedrijfsleven Van de Sovjet-Unie speelt het groot-kapitaal geen rol „Maar de uitschakeling van het kapita lisme is niet identiek met vestiging va het socialisme. Zelfs nu de staatsmacht in vollen omvang uitsluitend in handen is van communisten, nu de oude bourgeoisie is uit geroeid en allen politiek andersdenkenden het absolute zwijgen is opgelegd, nu blijkt, dat het socialisme een toestand is, waar mensch en maatschappij zich geleidelijk en juist onder Russische omstandigheden niet eens zoo heel snel- heen bewegen. Zij die van „het socialisme nu!" droomen, zul len goed doen onbevangen van de Russi sche werkelijkheid kennis te nemen." VOLKSONDERWIJS. Algemeene Vergadering op 5 en 6 Nov De Alg. Vergadering van V.O. had dit jaar in Haarlem plaats. Mr. P. J. Oud, de nieuwe voorzitter der vereeniging, leidde de bijeenkomst op uitmuntende wijze. On geveer de helft der 600 afdeelingen was ver tegenwoordigd en de gehouden besprekin gen ademden een geest van eendracht en werkkracht. In de vacature van prof. Eerd- mans werd de heer J. P. van Pelt (Breda) als lid van het hoofdbestuur gekozen, ter wijl de beide aftredende leden, de H.H. R. van Gaasbeek en Mr. P. J. Oud werden her kozen. Het zou te ver voeren, wanneer* wij op deze plaats al de behandelde punten de revue lieten passeeren; belangstellenden kunnen t.z.t. een volledig verslag der be sprekingen verkrijgen. Een bijzondere at tractie was de rede van Prof. Dr. J. J. Sal- verda de Grave over de vereenvoudigde spelling. Deze voordracht, die uit een oog punt van stijl bijzonder mooi was, zal op verzoek van V.O. in druk worden uitge voerd. Het Hoofdbestuurslid., de Heer Krop veld. besprak het boven ons hoofd han gend gevaar: „De ingediende Nirodwet' (niet te verwarren met de „Wet-Terpstra") Uitvoerig wees spreker op de gevolgen voor het onderwijs, wanneer deze noodwet wordt aangenomen. Voor scholen van 186 235 leerlingen acht dit ontwerp 5 leerkrach ten, voor scholen van 236285 leerlingen 6 leerkrachten voldoende. Wanneer dit z.g. noodwetje van kracht zou worden, komen er ongeveer drie duizend onderwijzers op wachtgeld, die de voorrang genieten bij eventueele vacatures, zoodat den jongen onderwijzers de eerste jaren de gelegenheid ontbreekt, een betrekking te krijgen. In vele plaatsen zullen de schoolgebouwen inwendige veranderingen moeten onder gaan. doordat de meeste lokalen niet bere kend zijn voor 50 h 60 kinderen. Fel laakte spreker de voorgestelde concentratie, die groote schoolgebouwen (wel van 28 klas sen) zullen noodzakelijk maken. Om zich met kans op goed gevolg te kunnen verzet ten tegen herbaalde pogingen tot verslech- terng van ons onderwijs, is het noodig, zoo besloot spreker zijn betoog, dat de gelede ren van V.O. nog sterker zijn. De voorzitter diende daarop de volgende motie in: MOTIE-NOODWET. De Algemeene Vergadering van „Volks onderwijs", gehouden op 5 en 6 November 1932 te Haarlem, gehoord de besprekingen over de aanhangige „Noodwet"-Terpstra, van oordeel, dat deze z.g. Noodwet voor ons Lager Onderwijs regelingen schept van blijvenden aard, die ten aanzien van de aantallen leerlingen, per leerkracht, in de scholen een niet te ver dedigen désorganisatie brengen en in flag- ranten strijd zijn met noodzakelijke voor waarden voor behoorlijk vruchtdragend on derwijs en met het opvoedend karakter, dat in het belang van onze jeugd in 't bij zonder nog in deze dagen het schoolon derwijs heeft te kenmerken; ten aanzien van het benoemingsrecht van gemeentebesturen aan dezen verplichtingen opleggen, die door benoeming van w .cht- gelders(sters) zonder eenige beperking, met de belangen van onze openbare scho len niiet de minste rekening houden, ten dezen in de verhouding tusschen het open baar en het bijzonder onderwijs, groote on gelijkheid scheppende ten nadeele van het openbare en honderden jonge leerkrachten buiten de mogelijkheid stellen van het ver vullen van eenige betrekking, doet een dringend beroep op de Volks vertegenwoordiging, om deze z.g. Noodwet niet aan te nemen en besluit deze motie ter kennis te^ brengen van de Regeering, de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de pers. Deze motie werd bij acclamatie aange nomen. De vergadering werd bijgewoond dooi den Heer de Vries, afgevaardigde van het Ned. Onderw. Genootschap, die eenige har telijke woorden aan V.O. richtte. In zijn slotwoord wees Mr. Oud er nog eens op, dat de vereeniging V.O., die noch een politieke partij, noch een onderwijzers organisatie is, maar een vereeniging van Ouders en onderwijzers, juist in deze moei lijke tijden, nu het onderwijs van vele kanten bedreigd wordt, een zware taak heeft te vervullen. Het hoofdbestuur re kent op den steun van allen. HET NUT. Det Dept. Soest van de Mij. tot Nut van 't Algemeen geeft op zijn eersten „Nuts- avond" in dit seizoen Woensdag 16 No vember een filmvertooning, die zeker de aandacht verdient. Het geeft nam. de film: „Door de Geldexsche Vallei". Dat deze film belangstelling wekt, blijkt voldoende uit wat de groote bladen er van schrijven. Zoo zegt „De Tijd"een film, welke uit cinomatigrafisch oogpunt bijna vol maakt en als propaganda middel voor de betreffende streek volledig geslaagd mag heeten," De Standaard: „Men is er in geslaagd een stukje karakteristiek Nederland op de ge voelige plaat vast te leggen en dat op een wijze, die bewondering afdwingt." Het Alg. Hand. Blad: „Een zeer goede opname Daar velen in Soest van nabij bekend zijn met de in de onmiddellijke nabijheid lig gen/de vallei, kan men verwachten, dat men belangstellend zal zijn, hoe deze schoone streek zich op de rolprent zal voordoen. Deze eerste „Nutsavond" zal door nog drie of meer worden gevolgd. Het Bestuur van 't Dept. heeft zich verzekerd van de medewerking van bekende sprekers o.a van den Heer Panman, wiens schitterende causerie over Zwitserland nog in aange name herinnering leeft. CHR. BEST. BOND. De afdeeling Soest hield Maandaga**ond om 8 uur eene bijeenkomst in Religie en Kunst welke zeer matig bezocht was en o.m. werd bijgewoond door de raadsleden Endendijk en d'e Bruyn. De praeses, den heer J. C. Zonneveld opent de vergadering met het laten zingen van Psl. 121 1, gebed en hot lezen van Neh. 5. Daarop roept hij allen het welkom toe, in het bijzonder de beide sprekers, en wekt op om toe te tre den als lid. daar daardoor kracht kan wor den ontwikkeld, daar voor den arbeider mo menteel geen plaats is. Hierop verkrijgt de heer C. J. van Dam, Hoofdbest. van den Algem, Ned. Chr. Ambtenaarsbond, het woord, en kiest tot uitgangspunt „In den Storm". Spreker geeft een beeld van den storm waarbij de mensoh zijn kleinheid voelt, om daarna aan te toonen hoe klein wij zijn tegenover de crisis over ons huis. Alles kraakt en ligt in puin, zie maar naar PIANOLEERARES DIPLOMA DER K. N. T. V. Korte Brinkweg 8 SOESTDIJK de Koopvaardijvloot, de scheepsbouw, de Effectenhandel die groote schokken door maakt, naar de prijzen van sommige kolo niale producten, naar de Ned. industrie, de machtelooze land- en tuinbouw, de werk loosheid, de ledige afd. kassen, de lage loo- nen, bezuiniging en wachtgeldregeling. En al schijnt hier of daar een glimpje licht te komen, groote voorzichtigheid zij geboden. Maar niettegenstaande dit alles groeit de C.N.V. misschien om verschillende oorza ken. Ook te de mentaliteit verbeterd. De oorzaak der crisis zoekt het NVV in het kapitalistisch stelsel, de CNV zegt, het is door de diepe afval van God. Communisme is atheïstisch, fascisme, vraagt om de dic tatuur, en nu is de taak der Chr, Vakbewe ging de sociale wetten ongeschonden door de crisis heen te helpen. Daartoe roept spr. op om zich te organiseeren. ook de niet of verkeeid georganiseerden, want dat zijn er nog duizenden Na een dankwoord van den praeses zong men van Gez. 264 1, waarna den heer K'. Kruithof, voorzitter CNV, het woord kreeg en tot uitgangspunt kiest „ar beid die wacht vanaf nu" n.1. die arbeid die de roeping is der Chr. arbeiders om hun organisatie uit te bouwen en de Chr. beginselen uit te dragen in de wereld. Bij 't CNV zijn aangesloten 23 organisatie's, op 1 Juli met 116046 leden, het NW telt er 338464, de R.K. 194841, het NAS 22000 en de Neutrale 43658. Het NVV en de SDAP hebben hand gewerkt, daar komt hun de eer van toe, eerst in 1925 nam de CNV de propaganda ter hand. De Chr. hebben hun roeping niet verstaan, daarom leeft de CNV beneden haar stand, en richt men nu op studieclubs om daar kennis op te doen van de Chr. beginselen in de beweging, om daardoor sterk te staan tegenover den te genstander. Huisbezoek is ook een. krachtig middel voor leden-werving. Maar in alles liggen de groote lijnen in Gods hand. De moderne maken zich op voor demonstratie tegen de Regeering, de Christenen in Utr. brachten gepasseerden Zondag f 9100 op voor extra uitkeeri.ng aan de armen. Na dat Ds. S. Wouters, geref. predikant enkele oogenblikklen sprak over „volharden" in de beginselen, de propaganda, het gebed en het geloof dat bergen verzet, werd de sa menkomst besloten met het zingen van Psl. 38 vers 1 en gebed. VERBOUWING POSTKANTOOR. Door vriendelijke bemiddeling van den heer H. K. Duym, opzichter bij dit werk en van den heer A. Boterman, uitvoerder hebben wij een dezer dagen het verbouw de Postkantoor mogen bezichtigen, waar van hier de beschrijving volgt. Komt men van dc straatzijde de deur binnen, die wei breeder had mogen zijn, komt men in een kleine betegelde hall, en van daar door een deur met Lips-opener in de ruime hall, waarin zich de verschillende loketten be vinden. Deze hall zelf is door fnissche te gels zeer geriefelijk voor het wachtende publiek. Achter de loketten is de kantoor ruimte, flink voorzien van licht en lucht, en waarin zich een gedeelte bevindt van de automatische telefoon en de gewapende bcton-kluis, waar een inbreker, zoo hfj mocht komen geen doorkomen aan zou ontdekken. Daarbij als oningewijde de zwa re massieve deur zouden willen openen, di rect een rood verklikker slicht verschijnt zoo. dat de buitenwereld direct ziet dat er onraad is. Achter het kantoor bevindt zich de ruime bestellerszaal, waarmede gere kend is in de toekomst op toevoeging van meer personeel. In het sousterrein, geheel in gewapenid beton uitgevoerd, bevindt zich de los- en laadplaats, dc karren- en fietsen- BKHANGER1J STOFFEERDER1J SOESTDIJK VAN WEEDESTRAAT 7a is de ideale matras voor de toekomst met schriftelijke garantie TELEFOON 2168 ZIE DE ETALAGE bergplaats, de garderobe, verwarmingskel- der, enz., en boven in het gebouw op de le étage de accukamer en automatische zaal met werkplaats, toiletten en W.C., bene vens de kabelkelder. Waar voorop stond ruimte en licht, en waar bij het schoonheids vraagstuk geen rol speelde is men in de bedoeling goed geslaagd. Het heele gebouw is goed van lucht en licht voorzien. Opval lend was dat de lichtinstallatie-leiding te gen het plafond in aangebracht, deels is dit zeer gemakkelijk bij storing, maar ach teraf hoorden wij dat men in den Haag die afdeeling geheel had vergetjen. Het werk in het laatst van Mei begonnen, werd aangenomen door den heer H. Rood te Deventer, de electrische installatie door de firma Noordams en Ziel te den Dolder, de stoomverwarming door de firma E. N. de Vries te Arnhem, het schilderwerk door de firma Kareisen en Rademaker al hier, het stucadoorswerk door den heer A. Heinhuis en het loodgieterswerk door den heer A. Koelewijn. beiden alhier. Alles bij eengenomen is er een knap stuk werk ge leverd; het oude aspect is behouden, er is een groot nieuw gedeelte bijgebouwd. Naar wij achteraf vernamen wordt het werk de ze week afgeleverd door dei] aannemer, en als de schilder klaar is, is het voor inge bruikname gereed, echter niet dir et de automatische installatie, waarmede nog wel een paar maanden gemoeid zullen zijn. Voor het wachtende publiek i*s uitstekend gezorgd. R.K. VOLKSPARTIJ. Dinsdagavond hield de jonge afdeeling alhier een openbare vergadering in het Sta tions Koffiehuis, onder leiding van den heer A. F. de Rond, welke zeer goed be zocht was, niettegenstaande Pastoor Voss gepasseerden Zondag vanaf den kansel had gewaarschuwd deze vergadering niet hij te wonen, daar de aanhangers dier partij geen goede Katholieken zouden zijn. Daartegen behoorde verweer, daar elk mensch een vrije wil heeft en het geloof der R.K. V.P. hoog wordt gehouden. Daarop geeft spre ker het woord aan den heer Felix Donders, lid der Prov. Staten van X.-Brabant, die de aanwezigen direct absolutie geeft. SpT. vindt het ontoelaatbaar dat de R.K. gees telijkheid de R.K. V.P. aanvallen, -daar dit reeds 10 jaar geschiedt. Voor 2 jaar hield de R.K. S.P. en de R.K,. V,.P. een confe rentie die gélukkig niet is geslaagd en waarop werd vastgesteld, door verschil lende uitspraken, dat men zich zelfstandig binnen- en buitenland. Spreker haalt een citaat aan uit de Maasbode, waarbij Prof. Dr. Aengenent te Haarlem, zou gezegd hebben dat de Paus wil dat de eenheid gehandhaafd blijft. Spreker vertrouwt de Maasbode niet, als de Paus de RK VP had gehoord, zou zijn oordeel wel anders zijn. Even gaat spreker na het incident in de Tweede Kamer bij de voorlezing van de onbenullige troonrede, dat spreker veel eerder had verwacht door den aanhef van „Duymaer van Ruzie" telken jaren in een gemengd gezelschap. Spreker gaat daarop na de millioenen nota met zijn bezuiniging op onderwijs, TBC-bestrijding, salarissen, e.d., maar niet op leger en vloot, waarvoor ide RK VP geen man en geen cent geeft. Het wordt in alles van de kleinen afge nomen en de grooten gegeven. De RK SP voert een anti-sociale, anti-radictile poli tiek waar men beu van is, daarom met kracht geijverd voor de RK VP (daverend, applaus). Aan het debat werd geen deel ge nomen. Spreker brengt nog hulde aan het NVV voor haar demonstratie1, waardoor de Regeering weet wat het volk eischt. Was er door het Overheidspersoneel niet gedemonstreerd, had dc Wet-Welt er voer •de volle 100 er gekomen, nu misschien voor 50 De vergadering werd geopend en geslo ten met den Chr. groet. HÈEREN MODE - MAGAZIJN WOL, NAPPA, WILDLEER e.a. F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 mocht organiseeren, de voorzitter en de secretaris van de R.K. S.P. hadden dit in een rapport vastgelegd, en reeds had wij len Dr. Schaepman gezegd, dat, wanneer er gegronde redenen waren, de Kath. zich zelfstandig mochten organiseeren. Dr. Mol het Kath. Kamerlid vindt het ongepast de RKVP aan te vallen. Voor veel Katholie ken is deze partij niet aangenaam, maar de RK SP heeft daar zelf aanleiding voor ge geven. Spreker begrijpt daarom niet, dat de geestelijkheid zoo tegen de RK VP te keer gaat, en spreker gaat na de uitspraak van Paus Pius XI. De partij is geboren en gegrond uit den drang der democratische arbeiders, die van de RK SP, die veel be loofde in haar program, maar als puntje bij paaltje kwam, het naast zich neer legt. De uitspraak van Paus Pius XI was, dat de godsdienst niet gebruikt mocht worden voor de politiek. Nu wordt beweerd dat de RK VP de eenheid in de S P. verbreekt, maar volgens het Kamerlid Max van Pol, die meer moest doen voor de R.K nrn ders dan alleen schrijven, schrijft uit Arn hem, dat door de RK SP geen eerlijke po litiek wordt gevoerd. In 1929 hebben de Kath. menschen het program der R.K. Staatspartij verloochend, maar de R.K. Staatspartij ageerde er niet op. Er is geen eenheid in de RK SP en daardooT geen vertrouwen, de Kath. jongeren plegen zelfs verzet; want als de RK SP ernsng had gewild!, was het medezeggenschap in de bedrijven er geweest, ook de Pachtwet die door R.K. in de le Kamer werd afgestemd (schande aldus spr.). Pater Dr. Vrijmoed getuigt openlijk dat er geen eenheid in dc RK SP is, ook Pater v. d. Elze gaat er te gen te k».er. Spreker noemt de RK SP Anti sociale raddraaiers, het Kamerlid v. d. Meys zegt eveneens dat er op sociaal terrein van geen eenheid sprake is. Het vergade ring-bezoek is ook zeer dun bij de RK SP, Baron van Wijnbergen beklaagt zich er over. En toch heeft de RK VP veel invloed en doet zich deze gelden in de RKSP, daar de democraten met hun houding verlegen zijn. De RK VP gaat mede met de SDAP en de VD; alleen niet op het punt van den godsdienst. Zij is tegen de coalitie. Door de politiek der RK SP ondervindt de kerk veel geloofs-afval. Na dit gedeelte slaat spreker een blik op de politieke situatie in (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen MARKTBERICHT. Eerste Soester Eierveiling. Aanvoer 6654 stuks. Groote eieren f 5.65f 810. per 100 st. Kleine eieren f 3.85f 5.65 per 100 st, EEN AARDIGE ATTRACTIE- Een aardige wedstrijd Is thans voor de Soester jeugd bedacht door den Heer C. J. v. d. Loo, de welbekende banketbakkerij aan de Soesterbergschestraat. Deze zaak geeft n.1. kaarten uit, waarop een gesprek voorkomt tusschen twee vriendjes. Jn dit gesprek zijn ettelijke fouten aan gebracht. Het doel nu is, deze fouten op te zoeken. Voor haar of hem die de meeste fouten er uit zoekt, zijn mooie doozen bonbons, hor-tplaat of iets anders beschikbaar. Nadere inlichtingen zijn te lezen op de kaarten die in den winkel gratis beschik baar zijn. DAMMEN. De Soester Damclub deelt hare leden me de, dat met dc onderlinge wintercompetitie Dinsdag 22 November a.s. zal worden be gonnen. De leden worden verzocht dien avond aanwezig te zijn, terwijl damlief hebbers welke zich alsnog als lid opgeven, aan dezen wedstrijd kunnen deelnemen. Secretariaat: Xaanstraat, 32 alhier. 10 JARIG BESTAAN VAN DE SOES TER SCHAAK- EN DAMCLUB. Bovengenoemde Vereeniging hoopt Dins dag a.s. haar 10-jarig bestaan op feestelijke wijze in intieme kring te herdenken. Dit zal plaats vinden in haar Clublokaal in Hotel Ockhuysen. GEVONDEN VOORWERPEN. Jonge Bastaard Herder. Kolonicweg 13. WIJ ZIJN GOEDKOO- PER DAN OOIT II Steeds de nieuwste modelten se se se se se se se se se se N. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Weedestraat 7

De Soester | 1932 | | pagina 5