°4 Ingezonden r° S. 0. s. voor Grond-Huiseigenaren en Hypotheekhouders WEIMIIMl ÜVILLY VEENENDAAL j. L. H0KSBERGEN in de Gemeente Soest. Een volledige afbeelding van het plan is op de zittingen aanwezig. Chabloneerpapier Binnenland T. VAN VLIET ■i Modelslagerii coticum van en naar je mond bewegen, de asch aitippen enz. Maar waar in 's hemels naam je handen te laten, als je niet rookt? Ze schijnen zoo geweldig overbodig. On willekeurig ga je met je armen zwaaien, maar dat doet zoo militairistisch aan en daar wil ik met van verdacht wezen. Ten slotte kocht ik een wandelstok, een heel nette overigens, met atschroeibare ivoren knop «11 zilveren beslag. Het was meer een geiegenheidje voor oude heeren, als ik er zoo acnteraf over denk, maar dat had ik toen niet door of misschien verbeeld ik mij dat nu maar alleen. Hooldzaak is: ik had een stok. Die stok nu is een bron geworden van veel ellende, het was een doortrapte ongeluksstok, waar ik niets dan onaange naamheden door gekregen heb. Het was er zoo van buiten niet aan te zien; oogen- sehijnlijk was het een net en stil individu, zijn üezigheden buitenshuis hebbende. Maar moreel voor geen cent. De moeilijkheden begonnen al op de Ericsson, ledereen was steeds de vriende lijkheid en welwillendheid zelve geweest en ik kon met allen goed overweg, of het nu oude bankwerkers waren, of werkmeesters, of administratiedames of directeuren, die ik trouwens weinig zag. Dit veranderde plotseling, er rees, als ik het zoo uit mag drukken, een lijdelijk stemmingsverzet; men was beleefd, men deed, wat ik wenschte, maar daarmee hield het ook op. „Wat dui vel heb ik gedaan om al die knapen kwaad te maken f" dacht ik, maar vond geen ant woord. .Tenslotte vroeg ik het Dily Flohr. Natuurlijk draaide zij eerst om het ant woord heen, maar ik gaf haar geen kans. Mijn wandelstok bleek de oorzaak te zijn: Men vond het een zeldzame aanmatiging, dat ik mij met een wandelstok vertoonde: Als ik een wagen geparkeerd had in den fabrieksingang, desnoods een onfatsoenlijk duur apparaat, zouden zij er welwillend om heen gedrongen hebben en er niets van ge zegd. Maar een wandelstok! De Stockholm- sche arbeiders, die zelf steeds gekleed gaan als dandy's, die in deze wintersche dagen in dure pelzen op hun werk verschenen, vonden een wandelstok eer? ongepermiteerd snobbisme. Zij zouden het, geloof ik, nau welijks Koning Karei Xll, hun groote af god, toegestaan hebben met een wandelstok naar zijn troon te wandelen, voor het ge val deze daar nu roeping toe gevoeld zou hebben natuurlijk, want deze lbe-eeuwsche vechtersbaas was, zooals bekend, overal te vinden, behalve in zijn land. Enfin, toen ik eenmaal achter het ge heim van de algemeene antipathie tegen mij gekomen was, overwoog ik dat, als Paulus den Grieken 'n Griek en den Joden een Jood geweest was, ik op dit punt den Zweden wel een Zweed kon worden, zoo dat ik verder mijn stok maar niet meer mee naar mijn werk nam. Maar het perfide wandellatje zon op wraak. Korten tijd la ter was ik met een paar Hollandsche schil ders, die voor een tentoonstelling in Lilje- valch's kunsthall te Stockholm verblijf hiel den en die ik toevallig ontmoet had, gaan dineeren in Grand Hotel. Het was formida bel geanimeerd, onwaarschijnlijk formida bel lollig en geanimeerd. De vroolijke stem ming omgaf mij nog als een aureool, toen ik weder op de stoep stond in de krakende sneeuw om naar huis te gaan. Een helder ziende theosoof moet het aan mijn astraal- lichaam hebben kunnen waarnemen, maar het was op een uur, dat dergelijke lieden plegen te slapen, dus zullen zij dat genoe gen wel gemist hebben. ,Enfin, toen ik mij op weg begaf, zag ik de maan, die er was en rozen, die er niet waren. Alles op straat was grenzeloos komisch, hoewel er nie mand te zien was, zoodat ik besloot, naar huis te wandelen, zoodat de vreugde lan ger duren zou. Ik bewoog mij voort „met een gang, als die eener hinde", zooals jon ge dames dat in ouderwetsche romannetjes plegen te doen, volgens den auteur dan al tijd. Ik weet niet precies wat een hinde is, dus ik houd mij er buiten, maar dat het erg luchtig en elegant moet wezen, heb ik wel begrepen en zóó precies was het dien avond. Op het Stureplan vertrok juist een nagenoeg leege nachttram naar Vartan. De conducteur keek, of ik nog mee wilde, maar ik knikte vroolijk van neen en zwaai de met mijn stok. (Wordt vervolgdj. GEWESTELIJKE VARKENSCEN TRALE UTRECHT. Toewijzing der biggenmerken. Het bestuur der Gewestelijke Varkens centrale Utrecht brengt het volgende te uwer kennis: Toewijzing der biggenmerken. Zonder regeling der teelt is het onmoge lijk de varkensfokkerij en -houderij blijvend loonend te maken, daar uitbreiding van de teelt spoedig zou volgen en de prijs doen dalen. Om tot eene teeltregeling te komen is be sloten voor iederen varkensfokker een be perkt aantal gewone biggenmerken, be schikbaar te stellen. Voor de biggen, die de fokker boven het toegewezen aantal wil la ten merken moet f 5 per stuk voor het merken betaald worden. Het houden van ongemerkte varkens bo ven 10 K.G. is verboden. Zooais uit het onderstaande zal blijken, is een verschil, wat de toewijzing van het aantal biggenmerken betreft, gemaakt tus schen houders van respectievelijk 1, 2, 3, 4 en 5 of meer fokzeugen; immers bij het toe wijzen van een gelijk aantal biggen per fokzeug, zouden de houders van een klein aantal zeugen in een relatief ongunstige positie komen, wat door den thans gevolg den weg is vermeden. Het aantal toe te wijzen biggenmerken voor biggen, geboren van 1 October 1932 tot 1 April 1933 bedraagt voor houders van fokzeugen: Fokzeugen. Biggenmerken. Totaal toe te per zeug wijzen merken een 8 8 twee 6,6 13 drie 6 18 vier 5 3/4 23 vijf 5,6 28 en voor elke fokzeug meer, mogen telkens vijf biggenmerken per zeug toegewezen worden. Voor de bepaling van het aantal toe te wijzen biggenmerken wordt uitgegaan van het aantal fokzeugen van de inventarisatie 1932. In gevallen, dat bij de inventarisatie een te hoog f te laag aantal fokzeugen aanwezig was, kan hiervan worden afge weken ter beoordeeling van de plaatselijke commissie, waarbij dan echter de redenen dienen te worden vermeld. De toewijzing van de biggenmerken van de leden der plaatselijke commissie en de merkers geschiedt door het Gewestelijk be stuur op voordracht van de plaatselijke commissie. Regeling Huisslachting 1933. Van hen, die in de maand Januari 1933 willen slachten en in aanmerking wenschen te komen voor een acte van vrijstelling, moeten de aanvragen voor het verkrijgen van een zoodanige akte vóór 1 December 1932 in het bezit der Gewestelijke Varkens centrale „Utrecht" zijn. Zij, die gedurende den verderen loop van het jaar 1933 voor vrijstelling in aanmer king wenschen te komen, moeten de aan vragen indienen vóór 1 Januari 1933. Een i'eder wordt in zijn eigen belang ver zocht dit voorschrift stipt na te komen, daar anders de akte van vrijstelling niet tijdig in het bezit van den aanvrager kan zijn. De akte van vrijstelling dient ter gemeen te-secretarie getoond te worden. Op de aanvrage d?ent vermeld te worden, hoeveel varkens de aanvrager in 1933 wenscht te slachten, terwijl ook het kalen derjaar (1933) moet worden ingevuld. In herinnering wordt gebracht, dat zij, die een varken willen slachten, een gezins inkomen mogen hebben van niet meer dan f 2500.voor het slachten van 2 varkens een gezinsinkomen van niet meer dan f 2000.terwijl in dit geval het gezin moet bestaan uit tenminste vijf personen. Voor 3 varkens moet het gezinsinkomen niet meer dan f 2000.zijn en het aantal personen minstens 9, instellingen die rechts persoon zijn, kunnen voor elke vier per sonen een varken slachten, terwijl verder door de betrokkenen aan alle eischen van de Crisis-varkensbeschikking moet worden voldaan. Deze eischen zijn reeds eerder be kend gemaakt. Voor de aanvragen voor het jaar 1933 moet door den aanvrager 25 cent voor ad ministratiekosten worden betaald aan den district-secretaris of het lid der Plaatselijke Commissie, die deze aanvrage uitreikt. Op de aanvrage moet worden vermeld, dat de betaling is geschied en wel zoo, dat op den rechter benedenhoek van het formulier het woord „betaald" moet voorkomen bene vens de handteekening van den districts secretaris of het commissielid. Indien dit niet is geschied, kan de aanvrage niet wor den behandeld. LOTERIJ. Door de omstandigheid dat een gr >ot aantal loten niet verkocht is, heeft de Raad van Beheer van het Vrijwillig fonds tot ondersteuning van behoeftige musici gevestigd J. P. Coenstraat 's-Gravenhage, telefoon 771564, moeten besluiten de trek king van de loterij welke plaats vindt ten overstaan van den WelEd. Gcstr. Hïer A. C. van Mourik Broekman, Notaris te 's-Gravenhage, Zeestraat 86, en zou gehou den worden op 9 November 1932, waarvan de baten komen aan het bovengenoemd Fonds, tot nader bekend te maken datum, uit te stellen. 18000 loten mogen worden uitgegeven, waarvan 14000 zijn verkocht. Rest nog 4000 loten waarvan de prijs f 0.50 per lot bedraagt. Er zijn 900 prijzen beschikbaar. Wie helpt mede? Bii storting van f 0.50 of meervoud op postrekening van den administrateur (al leen vermelden 40819 P. Blankwaard) wordt het lot (de loten) toegezonden en na gehou den trekking een trekkingslijst. Aan het onderstaand adres zijn loten ver krijgbaar. Burg. Grothestraat 18. Soest. BAARN. FLORA THEATER. MATA HARI. Is deze week vanaf Vrijdag 18 Nov. de Hoofdfilm óp het Flora program te Baarn, en wat een Hoofdfilm, grootsch van begin tot eind. Uiterst interessant en zoo span nend dat men een speld, woordelijk gespro ken, in de zaal kan hooren vallen. Juist heeft dit Greta Carbo werk haar tournee van weken in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag geëindigd1, of de Flora in Baarn heeft het alweer op het program. Het spel van Greta Carbo is iets aparts en voorzeker in de rol van Mata Hari. We hebben nog nooit zulk sterk spel van Greta Carbo ge zien; ook de bijrollen zijn met de beste krachten bezet een film om nooit te verge ten als men begrijpt dat de Hollandsche Margaretha, Zelle (Mata Hari) dit pas voor enkele jaren geleden heeft mede gemaakt. Zondagmiddag heeft de Dir. een speciaal program. Naar een verfilmd boek van Zane Grey, waarbij toegang is voor eiken leeftijd, 's Avonds is het alleen toegankelijk boven 18 jaar. EINDHOVEN. BEZOEK VAN DEN FRANSCHEN MI NISTER GODART AAN DE PHILIPS FABRIEKEN. Te Eindhoven arriveerde Dinsdagmiddag per auto de Fransche Minister van Volks gezondheid, Justin Godart en mevr. Godart, om een bezoek te brengen aan de Philips' Fabrieken. Ook waren uit den Haag de Fransche gezant, baron d'Arnaud de Vitrol- les en mevr. de Vitrolles, en uit Parijs de heer Asscher, voorzitter van de Ned. Ka mer van Koophandel en mevr. Asscher naar hier geko/nen. In de commissaris-kamer werden de gasten door dr. A. F. Philips begroet, waarna de bezoekers zich naar het laboratorium begaven, waar zij door prof. dr. Holst, directeur van het Philips' Labo ratorium, werden ontvangen. In de Colle gezaal werd door dr. Burger een voor dracht gehouden over de T.B.C.-bestrijding in de industrie en de gunstige resultaten hierbij verkregen met het „metalix-Rönt- genapparaat", de bekende vinding van het Philips' Laboratorium. Nadat verschillende toepassingen van de nieuwe ..Philora-natrium lampen" in oog- schouw waren genomen, waarvoor Minis ter Godart zijn bijzondere bewondering uit te, dineerden de gasten op huize „De Laak." Woensdagochtend werden de Philips' po liklinieken bezocht, alsmede de verschil lende laboratorium-afdeelingen, speciaal de vitamine-D-bereiding en de ultrasol-afdee- üng. Ook de apparatenfabrieken en de on derwijsinstellingen hadden de belangstelling der gasten. Daarna werd in het clubhuis van de Eindhovensche Golf Club het noen maal gebruikt. Minister Godart is hedenmiddag te 2 uur naar Parijs teruggekeerd. Dr. A. F. Philips, directeur der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, is bevorderd tot Commandeur in de Orde van het Le- gion d'Honneur. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het door den heer W. F. Tobi in uw blad van j.1. Zaterdag geschrevene onder „De Volksonderwijs- avond", verzoek ik U beleefd mg voor het onderstaande een kleine plaatsruimte in uw blad af te staan, waarvoor ik U bij voorbaat beleefd dank zeg. Ik zal niet ingaan op netgeen de heer Tobi opmerkte ten opzichte van het door Ds. Westmijse gegevene aangezien dit niet op mijn weg ligt en waarop ongetwij feld door het bestuur van Volksonder wijs wel zal worden gereageerd. Wat ik wil zeggen is dit, dat het mij niet duide lijk is waarom door den schrijver van het artikel de Vereeniging „Kerk en Vrede" in het geding moest worden gebracht, daar Kerk en Vrede in het geheel niets mét dezen Volksonderwijsavond had uit te staan. De heer Tom heeft m.i. daarmede bewezen, dat hij nog behoort tot de jon gelieden, die wel eens de klok hebbén nooren luiden maar niet weten, waar de klepel hangt en daardoor alles door el kaar verwarren. Bovendien heeft hij door zijn gezegde: „Kerk en Vrede en anderé windboksenclubs" getoond, dat hij op ver re na nog niet rijp is om zich te wagen aan het schrijven van couranten artikelen, tenminste niet tegenover vereenigingén én personen, die gewoon zijn, dat op behoor lijke wijze te doen en met goed ^verdacht en steekhoudende argumenten voor den dag komen. Het is mg persoonlijk bekend, dat de schrijver van het artikel voornoemd aiets moet hebben van de vereeniging Kerk en Vrede" en ook niet van het Le vend Evangelie van Jezus Christus, waar op de arbeid en het streven van Kerk en Vrede zijn gegrondvest; dat is zijn goed recht, wat de leden van Kerk en tVrede hem nooit hebben betwist of zullen be twisten. Het gaat nu eenmaal in de wereld zóó, dat de een gaarne mét een gebroken geweertje op zijn jas loopt en de jander liever een geladen revolver in den zak, maar iemand die een Vereeniging als Kerk en Vrede meent te moeten bestrijdér.^ welke vereeniging op een zéér principieel standpunt staat, moet da» niet doen zoo- als de heer Tobi, door te trachten de la- hers op zijn hand te krijgen, aangezien deze wijze van bestrijding te goedkoop is, niet meer strookt met het ontwikkelings peil waarop de meeste menschen staan en lus nog slechts wordt gebruikt door men- PI AN OLEERARES DIPLOMA DER K.1N.T.V. Korte Brinkweg 8 SOESTDIJK schen, die dat ontwikkelingspeil nog niet mochten bereiken.. Neen, hij moet met be- noorlijke, verstandige taal en argumenten voor den dag komen en l&an hij dat niet dan moet hij dat eerst trachten te Jeeren. Dit laatste is tenslotte de raad, die tik dezen strijdlustigen jongen man wil ge ven. G. K. Schuijlenburg, Secretaris van „Kerk en Vrede", afdeeling Soest. Geachte Redactie. Vergun mij naar aanleiding van het in gezonden schrijven van den heer Tobi ee- aige plaatsruimte, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Hoewel overtuigd zijnde, dat het door den heer T. geschrevene niet serieus wordt genomen, is de inhoud toch van dien aard, lat het de propaganda voor het Openbaar Onderwijs niet ten goede komt. Zelf lid van V.O., vind ik het meer dan mgepast, dat men een propagandist voor de Openb. School als Ds. Westmijse, op een dusdanige wijze door het slgk tracht te sleuren. Dat het door Ds. W. voorgedragen ge dicht niet bij den heer T. in den smaak viel, is een kwestie van appreciatie, ve le anderen stelden het zeer op prijs. Mogelijk ware het tactischer geweest de Mikele woorden er na gesproken, achter- vege te laten, de strekking ervan werd zeer goed begrepen. Of het dooden van een vgand met een mes of ander wapen eenig verschil uit maakt, is mij niet duidelijk; ik vermoed, dat gedurende den oorlog wel vreeselrj- ker wapens gebruikt zijn, om slachtof fers af te maken. De heer T. schijnt te denken, dat in oorlogstijd het programma wordt afge werkt zooals het in vredestijd wordt ge repeteerd. Welk een naiviteit. Hg leze de hierover verschenen lectuur maar eens na. Dat het voor tegenstanders van ont wapening" vervelend is, deze aangrijpen de met de werkelijkheid overeenkoméndé (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen WEET U dat het uitbreidingsplan dezer Gemeente zoo in grijpend is, dat in de toekomst de waarde van zeer vele perceelen wellicht ook Uw perceel(en) in waarde moeten dalen, of wel dat later ook andere onaangenaamheden te wachten zijn WEET U wel, dat wanneer dit plan wordt aangenomen, de Gemeente Soest in de toekomst voor zeer groote uitgaven komt te staan, waardoor de belasting dan moet worden verhoogd WEET U dat het gevolg hiervan is, minder vestiging, dus minder vraag naar huizen en bouwgrond, dus prijsdaling derzelve? WEET U dat de Raad der Gemeente Soest in principe met groote meerderheid zich vóór dit plan heeft verklaard, doch dat ook door Uw protest getracht kan worden dezen Raad tot andere inzichten te brengen Door het bestuur van den Soester Bouwkring (Vereeniging ter behartiging van bouw-, grond- en woningexploitatie-belangen), wordt ten dienste harer leden en in 't belang der plaatselijke welvaart, een actie tegen het ter visie liggend uitbreidingsplan geleid. Wendt U daarom in deze ernstige aangelegenheid tot het bestuur van den Soester Bouwkring. U KUNT NOG SLECHTS ENKELE DAGEN RECLAMEEREN. DOE HET DUS SPOEDIG. Adres: MAKELAAR P. MAN, STEENHOFSTRAAT 5, tegenover het Gemeentehuis, Telefoon 2045. Laatste Zitdag te SOEST: MAANDAG 21 NOVEMBER van 25 en van 79 uur in Hotel „De Gouden Ploeg". Voor SOESTERBERG Zitdag ZATERDAG 19 November van 2—5 uur in Hotel „Het Zwaantje". gedichten te moeten aanhooren, kan ik me indenken. Zelfs dat het voor iemand met een gees tesgesteldheid als de heer T. ondenkbaar is, dat een solaaat na het dooden van 'n evenmensch gek wordt, is mogelijk. Ge lukkig komen deze exemplaren zeldzaam voor. Doch genoeg hierover, ik hoop, dat Ds. W., indien hg het gebral van den heer T. onder oogen krijgt, iets van zijn kostba ren voor betere doeleinden geschikten tijd kan missen, teneinde den heer T. op zijn plaats te zetten. Verder komt de heer T. met het afge zaagde liedje aandragen, dat vele roode onderwijzers op school propaganda ma ken voor hun inzichten. Wilt II heer T., zoogoed zijn dit te be wijzen? Iets beweren, is zeer gemakkelijk, doch waar te maken hetgeen men zegt of schrijft is een tweede. Meer dan ergehjk is wat do heer T. schrijft over het niet ontziei. van deze onderwijzers, om mede te eten uit de staatsruif. Welk een kleinzielig bekrompen idee. Alsoi' deze onderwijzers voor dit mede eten uit de staatsruif niét' een behoorlijke hoeveelheid proauciieve cultureele arbéid verrichten. Iets wat van vele andere mee- eters uit dien ruif lang niet gezegd kan worden. De afd. den Haag van den Ne- derl. Bond van Onderwijzers nam een mo tie aan niet langer het Wilhelmus te lee- ren, schrijft de heer T. Zeer begrijpelijk Wat hiermede bedoeld wordt interes seert me niet, doch het karakteriseert! de geestesgesteldheid van schrijvers als de heer T., een bonafide vereeniging welké op humanitaire overwegingen het moor den op groote schaal wil bestrjjden met dergeljjke windbuilfrazen te becritiseeren. K. F. MUD. DAMES- EN HEEREN- KLEEDING NAAR MAAT ENGELSCHE- EN SCHQTSCHE STOFFEN IN VOORRAAD F. C. Kuyperslraat 10 Til. 2'69 zou ik zeggen. Vijftig jaar geleden kan dit lied op z'n plaats geweest zijn, doch 4c meeningen omtrent de strekking van die lied loopen in de huidige tijdsomstandig heden zeer uiteen. Zoo is het m.i. meer dan tijd het vak vaderlandsche geschiede nis te herzien en te doen aanpassen aan de eischen van dezen tgd. De Openb. School moet zijn een voor alle kinderen toegankelijke school, zoodat vermeden moet worden wat aanstoot kan geven. De heer T. kan niet begrijpen, dat de afd. Haarlem van bovengenoemde Bond de brutaliteit heeft gehad voor hun leden vrijaf te vragen voor den 8 Nov. demon stratie. Heeft de heer T. geen kennis gé- nomen van het rapport Weiter? Hebben deze arbeiders op geestelijk tér- rein niet het recht en de plicht de plannen tot afbraak van de Openb. school trach ten te voorkomen? Hebben zij niet het volste recht, om, waar met deze plannen hun bestaanspositie bedreigd wordt op de voor hen meest succesvolle wijze te protesteeren? Hebben zg niet evenals ieder ander staatsburger het recht om te gen reactionaire politiek van de huidige Regeering op te komen? Indien zooge naamde principieele voorstanders van Openb. Onderwijs hun kinderen om bo vengenoemde redenen naar de Bgzonderé School zouden sturen, zit de liefde voor het Openbaar Onderwijs niet diep. De heer T. noemt de vereeniging „Kerk en Vrede" in één adem met andere windbuksenclubs. DE NATIONALE VREDES CENTRALE Naar aanleiding van het ingezonden stuk (betreffende de Nationale Vredes-collecte) door het „Centraal Comité tot Waarschu wing tegen Eenzijdige Ontwapening", ver oorloof ik mij eenige opmerkingen te ma ken. Genoemd Comité doet voorkomen, alsof door de Nationale Vredes Centrale de ge meentebesturen niet ingelicht zijn over het doel der Nationale Vredescollecte. Echter: Aan het verzoek der N.V.C. aan alle 1974 gemeentebesturen werd de complete begin selverklaring gedrukt en al toegevoegd. Aan de N.V.C. wordt ten onrechte uit sluitend een politieke beteekenis toege kend. Met de N.V.C. is echter in principe een ontwapening-eenheidsfront tot stand ge komen van politieke democraten en niet- politieke pacifisten. Het is ook voor den eersten keer dat de moderne arbeidsbeweging (in de persoon van eenige van hare meest eminente lei ders) in organisatorisch verband, staat naast de gelukkige wassende maar nog zoo verbrokkelde pacifistische beweging. Voor een ieder die hoopt en gelooft, dat de ont- wapeningsstrijd in ons land een redelijke kans heeft zonder bloedvergieten te kun nen worden beslist, zal, afgescheiden van critiek op onderdeelen, de tot stand geko men N.V.C. tot groote vreugde stemmen. De N.V.C. strijdt met open visier. Ieder kan weten waarvoor het geld der Nationale Vredescollecte wordt gebruikt. (Daarvoor is tendentieuse voorlichting door genoemd „Centraal Comité" niet noodig). In haar beginselverklaring zegt de N.V.C. o.m. „De N.V.C. beschouwt den oorlog, zooals deze zich onder den invloed der techniek en der oeconomische verhoudin gen heeft ontwikkeld, als misdaad, en ver werpt dus het oorlogvoeren onder alle om standigheden." Ten slotte dit nog: Zoo langzamerhand weten we toch wel dat het „Centraal Co mité tot Waarschuwing tegen Eenzijdige Ontwapening" niets anders is dan het Comité van industrieelen, militairen en bankkapitaal voor Bewapening", alias sec tie Holland der Bloedige Internationale der Bewapeningsindustrie. Intusschen: Indien het mogelijk mocht zijn, medestrijders, laat dit optreden dier heeren dan onze kracht en activiteit nog eens extra versterken en verhoogen. E. J. ROELEN. OPGERICHT 1899 30SCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEF. 330 POSTGIRO 146487 CV. Eerste Soester Electr. Drukkerij

De Soester | 1932 | | pagina 2