2e BLAD °c Officieel WEINIËIMa Bekendmakingen ©^Plaatse lijk Nieuws^© Levering v. alle bontwerker Veranderingen aan Mantels, Kragen e.d. Soesterberg Burgerlijke Stand Predikbeurten Sport behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 26 Nov. 1932, No. 95 >u worden or het ont- r ieuwe En- v.ou wor- GEMEENTERAADSVERGADERING De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare Vergade ring van den Raad dezer gemeente is be legd tegen Woensdag, 30 November 1932, des namiddags 2 uur. Soest, 23 November 1932 .De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest Brengen ter openbare kennis, dat op 19 November 1932 l.ii hen is ingekomen een verzoek van Pieternella Nicolina Maria Starink, zonder beroep, wonende te de Bilt (U.J om verlof voor den verkoop van zwak-alcohoüschen drank in de navolgende localiteiten, benedenlocaliteit van het per ceel. plaatselijk gemerkt No. 62 en gelegen aan de van Weedestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burgemeester en Wethouders in brengen. Soest, 22 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. Ie Afdeeling. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen onder de aandacht van belangheb benden, dat ingevolge art. 4 lid 2 en 3 der Winkelsluitingswet in de tijdvakken van 25 November tot en met 5 December als mede van 18 tot en met 24 December de winkels des avonds tot 10 uur in plaats van tot 8 uur voor het publiek geopend mogen blijven. Soest, 22 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. Vervolg van le Blad ten, vermeldende het aantal leerlingen der Engendaalschool gedurende de laatste tien jaren valt te constateeren, dat genoemde school niet alleen over haar hoogtepunt heen is^ doch dat zelfs een scherpe daling van het aantal leerlingen is ingetreden. Be droeg het aantal leerlingen der school voor gewoon lager onderwijs op 16 September 1929, toen de U.L.Ó. school reeds was geopend en aan de school voor gewoon lager onderwijs geen 7e klasse meer was verbonden nog 118, op 16 September 1932, derhalve in 2 jaar tijds was dit aan tal gedaald tot 76. Nadien is dit aantal wel iswaar gestegen, doch 't is toch wel uiterst bedenkelijk dat het aantal leerlingen van het eerste leerjaar op 16 September 1931 en 16 September j.1. slechts resp. 7 en 13 be droeg Nog bedenkelijker dan de gegevens van de school voor gewoon lager onderwijs zijn die van de U.L.O. school, welke aan vangende op 1 September 1929 met 2 leer jaren op 16 September van dat jaar 26 leer lingen telde en welke thans na 4 jaren, nu ook het derde leerjaar ingericht is, op 16 September j.1. door slechts 30 leerlingen werd bezocht. Bij een normalen groei der school, had dit laatste aantal immers veel meer moeten bedragen. Veelzeggend is dan oo> feilt, dat het aantal leerlingen van leerjaar der U.L.O., dat op 16 Maart Dudf bedroeg inmiddels geleidelijk „,a'd tot 12 op 16 September j.1. Het t vanzelf dat de oprichting der open- jJ.L.O. school alhier in 1930 het o - wijs van die school werd op 1 Sop ten; jer 1930 aangevangen dc daling van het aantal leerlingen van de U.L.O. school der stichting Engendaalschool sterk beïn vloed heeft. Intusschen zal deze factor zijn invloed blijvend doen gelden, zoodat de toekomst van de U.L.O. school der Engen daalschool donker is in te zien. Bovengenoemde feiten manen wel tot zeer groote voorzichtigheid en zijn aan leiding, dat wij geen vrijheid kunnen vinden ten aanzien van de bovenbedoelde voorge stelde begrotingswijziging een gunstig ad vies uit te brengen. Daar komt bij, dat vol gens mededecling van den Burgemeester aan het schoolbestuur als voorloopige maat regel is aangeboden naast het bestaande schoolgebouw een noodlokaal te plaatsen, waardoor de goede gang van het onderwijs zou zijn verzekerd, doch waaromtrent geen overeenstemming werd bereikt. Gelet op de tijdsomstandigheden en de zwakke posi tie, waarin de Engendaalschool verkeert, geeft onze commissie derhalve in overwe ging geen gelden voor den bouw van een nieuwe Engendaalschool toe te staan. Punt 8 van de Agenda. Onderwijs. B. en schrijven hieromtrent aan den Raad In Uwe vergadering van 28 September j.1. werd besloten om alvorens het ontwerp besluit, als bedoeld in artikel 38 lid 4 der Lager Onderwijswet 1920 in behandeling te nemen eerst den Bond van Ned. Onder wijzers op diens verzoek in dc gelegenheid te stellen zijn bezwaren tegen het voogestel- de besluit in te brengen. Bedoelde bezwaren kunt U aantreffen in een voor Uwe verga dering ter inzage liggend schrijven van ge noemden bond. De in dat schrijven vermel de argumenten hebben ons niet van ziens wijze doen veranderen. Zooal9 bekend, hebben wij ons desbetref fend voorstel van 19 Augustus j.1. op de 2 navolgende gronden gemotiveerd: 1. Aangezien ingevolge het Ambtena ren-reglement aan de huwende ambtenares ontslag wordt verleend, ligt het geheel in de lijn voor de huwende onderwijzeres een overeenkomstige bepaling voor te stellen. 2. Het is te verwachten, dat in de ko mende jaren vele onderwijzers(essen) op wachtgeld zullen worden gesteld, zoodat het niet aangaat om de onderwijzeres, die in het huwelijk treedt en voor wie de echtge noot als vanzelfsprekend heeft te zorgen, in functie te houden. Ten aanzien van het eerste motief, worde opgemerkt, dat de bepaling van het Amb tenaren-reglement, volgens welke aan de huwende ambtenares ontslag zal worden verleend, indertijd in Uwe vergadering van 25 Augustus 1931 van geen enkele zijde be. strijding ontmoette. Ons voorstel van 19 Augustus j.1. is dan ook niet anders dan een consequentie, waardoor gerechtsongelijk heid tusschen ambtenaressen in dienst van dezelfde gemeente wordt voorkomen. De huidige tijdsomstandigheden hebben er toe geleid, dat voor ons voorstel nog een zeer belangrijke grond zou pleiten. Dit (2e) motief is door den Bond van Ned. Onderwijzers niet juist begrepen. Wij heb ben daarbij niet op het oog gehad, noch ge noemd een opvvachtgeldstelling van onder wijzers te Soest, doch gewezen op een op- wachtgeldstelüng in het algemeen, dus in den lande. Waar immers ten gevolge van te verwachten bezuinigingsmaatregelen van het Rijk vele onderwijzers op wachtgeld dreigen te komen, is het wel een eerste eisch van algemeen belang, alles in het werk te stellen, dat bedoelde onderwijzers ten spoedigste worden herplaatst. Deze herplaatsingskans zullen vanzelfsprekend worden tegengehouden wanneer geheel on- noodig huwende onderwijzeressen in dienst worden gehouden. Om soortgelijke redenen stelden wij eveneens bij onze voordracht van 19 Augustus j.1. voor ontslag te verlee nen aan den onderwijzer, die den 65-jarigen leertijd heeft bereik en derhalve pensioen gerechtigd is. Aangezien het niet in onze bedoeling heeft gelegen bij deze aangelegenheid een element van politiek of godsdienstig in zicht in te schakelen, kunnen de beschoup wingen dienaangaande van den Bond ge voegelijk buiten beschouwing worden gela ten. Wij stellen U mitsdien voor over te gaan tot vaststelling van het bij voordracht dd. 19 Augustus j.1. aangeboden ontwerpbe sluit, waarmede, zooals bekend de Inspec teur van het Lager Onderwijs zich kan ver. eenigen. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren. Hoogste .prijs f 7.05; middel- prijs f 5.00f 6.70; laagste prijs f 4.10; eendeieren f 3.70, per 100 stuks. Handel gewoon. ST. JOZEF JONGEL. VEREENIGING R.K. JEUGDCENTRALE Zondagavond gaf genoemde club in het St. Jozefgebouw een tooneelavond voor do nateurs en donatrices. Maandagavond in het gesticht St. Louis te Amersfoort en Woensdagavond om 7.30 uur wederom voor belangstellenden. Dc eerste avond was het gebouw geheel bezet. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de pastoors en kapelaans van beide parochie's. Nadat het strijkje onder leiding van den heer Th. Horvers een prettige marsch ten gehoore had gebracht, werd door de leden van bovengenoemde vereni ging voor het voetlicht gebracht „de held der Eucharisten", drama in 3 bedrijven door Pater Dr. J. H. S. Menten, dat zeer goed werd uitgebeeld. Gaston, de maar schalk van Frankrijk en zijn kleine Louis waren beiden zeer goed op dreef, de kleine LouL leefde geheel met zijn rol mede. De prachtige costumeering was een lust voor het oog. Zij werd met de noodige gratie gedragen. De tooneeltjes waren superbe van aankleeding, vooral het 2e en 3e bedrijf was een schilderstukje. Het applaus was meer dan verdiend. De regie en het kap- werk was af. De koorzang klonk zeer mooi, vooral die met de jonge tenor sok er bij. Kapelaan M. Reijerse sprak 'n dank woord aan de H.H. Geestelijken voor hun belangstelling en daadwerkelijken steun en bepleitte dat jeugdvereenigingen noodig waren voor de familieband, er moest echter in opgetreden worden met met geweld, maar de jeugdigen leeren dat zij hun eigen gedachten leeren beheerschen om later op eigen beenen te kunnen staan. Pastoor Voss onderschreef ten volle wat kapelaan Reijer se naar voren bracht. Hij dankte hem voor alles wat hij voor het jeugdwerk doet in samenwerking met enkele personen. Hij hoopt dat de jongens er door gevormd zul len worden en pal zullen staan in het ge loof en krachtige leden zullen worden van de kerk en Maatschappij. Nadat de werkende leden nog een leuke klucht 40 ten beste hadden gegeven werd de samenkomst ongeveer half 11 gesloten. Het was een zeer mooie avond UITSLAANDE BRAND. Dinsdagavond te ruim 5 uur loeide de si rene weer eens en er bleek ditmaal brand te zijn uitgebroken in het perceel Heideweg 18, bewoond door de familie Mac Gillavry. Als regel steeds snel, was onze Vrijwil lige Brandweer ditmaal verbluffend snel en binnen slechts enkele minuten uitgerukt; wat dit wil zeggen voor een vrijwillig corps, waarvan de leden gerust niet in dc brandweercentrale op brand zitten te wach ten, moet de lezer maar eens voor zichzelf uitmaken. Onder leiding van den Commandant W. Groart. werd het vuur, dat binnenskamers- op de bovenverdieping woedde, energiek aangetast met behulp van één straal op de waterleiding. De straal werd binnendoor naar hoven gevoerd en allereerst werd ge poogd het vuur te localiseeren. Een klein kamertje aan de zijkant stond in lichte laaie en het vuur was reeds flink doende zich uit te breiden naar het boven- portaal, naar de trap en naar den er boven liggenden zolder. Hoewel het bovenportaal en de trap vol rook stonden en deze rook hoe langer hoe dichter werd en ook de hitte daar toenam, wist de straalpijpvoerder van geen wijken, terwijl de Commandant daar persoonlijk zijn aanwijzingen gaf Ongetwijfeld is het daaraan te danken, dat erger is voorkomen en dat het vuur niet verder tot het bovenportaal, de trap en den zolder kon doordringen. Tenslotte werden hitte en rook daarboven te erg en moest de brandweer daar reti- reeren. De slang werd toen buitenom ge legd en van buitenaf werd toen de vuur haard in het kamertje bestreden. Dat het toen net op tijd was,, bleek wel, want plot seling sloegen de vlammenx tot ver boven het dak uit en een vurige tong met vonken regen trok hemelwaarts, die reeds van ver re zichtbaar was, en kond deed van een fei len brand. Doch toen was ook het ergste gebeurd en de flinke straal, langs den lad der buitenom opgevoerd, won spoedig den strijd, wat ook wel noodig was, daar in middels een klein orkaantje poogde het vuur aan te wakkeren. Nadat de vuürhaard was gedoofd, moes ten nog de doorsmeulende gedeelten van trap, bovenportaal en zolder worden ge- bluscht, waarbij het noodig bleek eenig houtwerk open te hakken en te verwijderen. Genoemde bovenkamer met haar inhoud is echter geheel uitgebrand en voor den prachtigen inboedel was het jammer, dat er nog al veel waterschade was; dit was echter een noodzakelijk kwaad om erger te voorkomen, en dat tenslotte alle andere vertrekken boven en beneden geheel voor de vlammen zijn gespaard gebleven, is dan ook zeker als een bijzonder mooi succes voor de Vrijwillige Brandweer en voor haar Commandant aan te merken. De brand is aangekomen doordat op de bewuste bovenkamer een electrisch kachel tje is blijven branden op zéér korten afstand van een gordijn, dat waarschijnlijk dooi wind en trek met het kacheltje in aanraking is gekomen, waarna het vuur zich daar ver der heeft voortgeplant. Na afloop bleek, dat reeds de vloer van den zolder ten deele was doorgebrand en dat ook de trappen, trapleuningen en het bovenportaal t'liuk aan het branden waren geweest. Huis, zoowel als inboedel waren verze kerd. De andere helft van het onder één dak gebouwde huis bekwam in het geheel geen schade. Tegen 7 uur kon de brandweer weer in rukken. EEN MOOI SUCCES. Bij de laatst gehouden tentoonstelling op 181920 November j.1. der A.K.V. te Amersfoort, mochten onderstaande plaats- genooten het genoegen smaken de volgen de prijzen te veroveren. W. Priem. Schoonste vogel der tentoon stelling. Hij won daarbij de beker, hiervoor uitgeloofd. Verder nog 1 eerste prijs,. 3 tweede, 1 derde en 1 vierde prijs. A. van Dorrestein 1 tweede prijs en 1 E.V. W. C. Priem 1 tweede prijs en 1 Z.E.V. J. Pot 4 eerste prijzen. 2 tweede, 1 derde en 2 Z.E.V. VARA PROPAGANDA FILMAVOND. In een zeer goed bezette zaal werd door de afdeeling Soest der VARA een film avond georganiseerd die uitstekend aan haar doel beantwoord heeft. De Voorzitter der afdeeling, dien heer K. F. Mud, opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan de bezoekers, en in het bijzonder aan de medewerkers van dezen avond. Spreker deelde mede dat de heer Edwin Dooren bos, voor de luisteraas geen onbekende be reid gevonden was dezen avond op te luis teren. Dit verdiende temeer waardeering daar deze medewerking geheel belangeloos is, waarvoor spreker naïnens de afdeeling hartelijk dank zegt, hetwelk door de aan wezigen met een hartelijk applaus werd be loond. Vervolgens uit spreker zijn voldoe ning over de groote opkomst daaruit de gevolgtrekking nemende de aanhankelijk heid en liefde voor de VARA en het besef, dat de radio niet uitsluitend ten dienste voor vermaak is. doch in handen der VARA een machtig middel is om den, strijd der ar beidersklasse te helpen voeren tot verhef fing van het levenspeil der arbeiders. De VARA heeft door de crisis een gewei, digen klap gekregen. Eenige duizenden le den waren genoodzaakt door langdurige werkeloosheid voor hun lidmaatschap te bedanken. Dit beteekendc voor de VARA een vrij groot financieel verlies; onze ge achte tegenstanders wreven zich de handen van pleizier en voorspelden het bankroet der VARA. Doch dit is niet het geval ge weest. Dc VARA kan wel tegen een stootje, doch stilstand of achteruitgang kunnen wij niet hebben en zoo namen eenige leden het initiatief tot de VARA-front-actie, hetwelk zooals bekend een schitterend resultaat heeft gehad. Niet minder dan f 100.000 werd bijeen gebracht. Ook onze afdeeling heeft zijn deel bijgedragen met ongeveer 125 leden werd f 135 opgebracht; in Soes- terberg met 30 leden f 40. Hierover zijn wij zeer tevreden, doch over het verslag van het ledental niet zoo bijzonder. Soest telt naar schatting ongeveer 11 1200 luisteraars; hiervan zijn er ongeveer 150 bij de VARA aangesloten, onder de overigen zijn tien tallen die bij de VARA thuis hooren. Met een opwekking tot deze luisteraars om zich bij de VARA aan te sluiten, besloot spre ker zijn inleiding. Hierna werden de films „Klanken uit Tirol" en „Stuwing" afgedraaid; de laaste film, de hoofdschotel van het programma, is een zeer bijzondere geluidsfilm, geheel vallende huiten de hedetidaagsche films. Het is een symbolische voorstelling van het ontstaan der radio in 't algemeen en van de VARA in het bijzonder. De techni sche afwerking is uitstekend verzorgd. Er komen o.a. opnamen in voor van „Frank van Wezel" door A. M. dc Jong. Hierna kwam dc heer Edwin Doorenbos in zijn repetoir, vooral „Parlez moi d'amour" en „Dorpslaster" vielen zeer in den smaak. Ook dc imitatie's van „Neger en Arabië" waren zeer leuk. Het optreden van den heer Doorenbos was een groot succes. Wij hopen meermalen van zijn gaven te mogen genieten. Hierna kwamen de films Chinec- sche porselein en radio-amateurs aan de beurt; zeer komische films waarom gegierd is. Na een woord van dank aan den film operateur en zijn helpers en het aanbieden van bloemen aan Mevrouw Doorenbos, sloot de voorzitter ongeveer 11 uur de bij eenkomst. COMPETITIE DAMMEN. Woensdagavond j.1. speelde Soest I haar eerste competitiewedstrijd tegen O.G. in Utrecht Alhoewel O.G. een der sterkste clubs i*. heeft Soest het haar zeer lastig gemaakt Soest leidde op een moment zelfs met 40, doch deze achterstand werd in gehaald en in 48 omgezet. Met dezen stand werd wegens het late uur afgebro ken. De 4 afgebroken partijen, die arbitrair beslist zullen worden, staan echter zoo gun stig, dat een gelijk spel te verwachten is. Bord 1 en 2 zullen vermoedelijk winnen, bord 6 remise en bord 9 staat een schjjf voOr, en indien ook deze gewonnen ver klaard wordt, wint Soest zelfs nog met 11-9. De getailleerde uitslag luid als volgt: Soest 1 O.G 1. 1 H. Bakker Jr.E. van Rees xx 2 H. BakkerA. G. de Zwart xx 3 Chr. BakkerD. de Zwart 02 4 P. FloorJ. Holtman 02 5 J. C. de Boer—L W. Bergveld 0—2 6 D. WaalJ. B. Wind xx 7 W. HengerA. Peeterse 2U 8 G. J. ter HaarA. van Oosterom 02 9 P. ReeringhF. J. Garms "xx 10 M. BakkerG. van Beek 20 Voorloopige uitslag 48 Maandagavond speelt Soest te Amers foort tegen A.D.V. A.R. KIES VEREENIGING Voor de besturen van de A.R. Kiesver- eeniging Ned. en Oranje, Patrimonium, en Chr. Middenstands Vereen, werd Woens dagavond om 8 uur in de Chr. U.L.O. school eene vergadering belegd welke ta melijk goed bezocht was. om. door de raadsleden Endendijk en de Bruyn. De praeses. den heer A. Endendijk opent de samenkomst met gebed en leest daarna Psl. 104. Spreker roept allen het welkom toe, is verheugd over de opkomst, waar een algemeen onderwerp, waarvan ieder spreekt zal behandeld worden. Daarop geeft spre ker het woord aan den heer W. Rijksen uit Utrecht, welke tot onderwerp kiest: „de crisis beschouwd in verband met onze Chr. levensopvatting.. Spreker stelt voorop dat de bespreking geen stap nader zal brengen tot de oplossing, daar de knapste economen er jaar en dag naar zoeken, maar elke uiting heeft zijn waarde. Voor spreker is het een pogen om een ander licht er op te laten vallen, want het vraagstuk is zeer omvang rijk. 't Is of God in alle plannen blaast,t maar er is er Een die regeert. Wij moeten niet gaan zoeken in eigen kracht maar bid dend opzien tot HemDie weet wat noodig is. Hij wijst ons den weg in het doolhof van het wereldprobleem. Thans is de alge- meene klacht versobering en bezuiniging der uitgaven een gevolg van de sterke da- F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 ling der loonen, en als wij dit niet doen gaan wij naar den afgrond. De oorzaak be. gint in het jaar 1914, maar feitelijk bij ons zelf om des zonden wil. In 1914 dacht men het gouden tijdperk in te gaan, maar het was slechts schijn, want de industrie die voor den oorlog produceerde, moest omge wend worden voor het dagelijksche leven. Er kwam te kort ook na den oorlog, ^en in 1929 kwam de malaise van nu reeds 3 jaar de groote werkeloosheid. Wij beefden als bij den torenbouw van Ba- bel, er was spraakverwarring, 't Werd een strijd om zelfbehoud; de overproductie baarde grooten zorg, arbeid leidt tot ver rassing, vernuft tot ontwrichting. God wordt niet meer erkent, het egoisme is het kenmerk van dezen tijd. Er is gekomen een tekort aan koopers en aan eters. Het Neo Malthusianisme droeg er toe bij, maar vooral den oorlog, die 12 millioen men- schen afslachtte. Europa eerst de crediteur werd debiteur. Had de oorlog die 12 mil lioen menschen niet gevraagd, was er meer koopkracht, meer arbeid en dus minder overproductie. Daarbij komt de grootr- werkeloosheid als' onproductief kapitaal, een groote factor voor de belastingbetalers. De productie houdt geen gelijken tred met de wereldbevolking, het is de overvloed die ons verarmt. Wij zijn tegen Gods bevel in gegaan en daarom moeten wij weer tot Hem terugkeeren wat een geloofsdaad is. Wij weten den weg niet, en daarom is het parool: bidt en werkt, en vraagt wat God van ons eischt; wij hebben elkander noo dig. Het afsluiten van de emigratie is een slechte zet van Amerika geweest. Wij moe ten worden een zoutend zout en saam op trekken en Hem vragen wat Hij van ons wil. Na deze uiteenzetting volgde een groot aantal vragen die beantwoord werden, waarna de spreker met nagebed sloot. ANTI-COMMUNISTISCH VERBOND. De heer van Schaick heeft bedankt als lid van het bestuur van den Bond. J. BAKKNES. f Na een kortstondige ziekte is Woensdag avond alhier in den ouderdom van 42 jaar bverleden de adjudant-onderofficier J. Bak- kcncs. vlieger-instructeur bij de mili- laire luchtvaartafdeeling. Met hem is een van onze bekwaamste vligeniers heen gegaan. die ook als instructeur tot de al lerbeste gerekend werd. Een zware slag voor de vliegschool en voor het geheelc vliegkamp, waar hij bij meerderen en min deren van den hoogsten tot den laagsten rang, in hoog aanzien stond en algemeen bemind was. Maar ook dc burgerij van Soesterberg is diep getroffen. Rijk en arm, oud en jong, zal bij het vernemen der droeve tijding beseft hebben, dat dc Dood uit ons midden een mcnsch heeft weggenomen, die door zijn hartelijkheid en door zijn werk een groote plaats innam in de harten van allen, die hem gekend hebben. Jacques Bakkcnes was hier ingeburgerd en heeft zich hier in den loop der jaren nog veel meer vrienden gemaakt dan hij wel licht ooit vermoed heeft. Want zijn natuur lijke goedheid en aantrekkelijke eenvoud maakten hem voor elk mensch toegankelijk Aanvankelijk niet voor den militairen dienst bestemd, kwam hij betrekkelijk laat in dienstverband. In zijn korte maar schit terende loopbaan vielen hem meermalen onderscheidingen ten deel. Op zijn naam stond nog altijd het hoogte-record in Ne derland. In 1927 maakte hij o.a. met luite nant Schott deel uit van het escadrille naar Zürich voor de Alpenrondvluchten. In het einde van 't vorige jaar werd hij op tref fende wijze gehuldigd bij gelegenheid van zijn 12 >4-jarige herdenking als vliegenier. De allergrootste slag treft wel het gezin van den ontslapene, die hierin altijd zijn grootste genoegen zocht en vond. Het zal dat gezin zeker niet aan sympathie en deel neming ontbreken. Moge het daaruit kracht putten. TENTOONSTELLING KYNOLOGEN- CLUB. Door de Kynologen-club Zeist en omstre. ken, waarvan de heer J. J. W. Janssens van Soesterberg voorzitter is, werd ons het volgende medegedeeld: Genoemde club zal op Zondag 27 Novem ber a.s. van 10 tot 4 uur een hondententoon stelling houden in hotel Nieuw Boschlust te Zeist. Hiervoor zijn door de leden en adsp. le den dier vereeniging ingeschreven 78 hon den, verdeeld over 26 rassen, te weten 22 Herdershonden, 12 Terriers, 5 Poolhonden, 11 groote en kleine keeshonden en verder St. Bernhards, Duitsche dog, Deerhounds, Greyhounds, Spaniels, Boxer, Buldog, Dob- berntan. Dashonden, Penginneezen, Dwerg- pinschers, Dwergschnauzen en Maltheser, De honden zullen gekeurd worden door drie bekende keurmeesters, n.1. de H.H. Krebs, Meyer en Buitenhuis, terwijl om 3 uur, de eereprijskeuring geschiedt voor den besten hond der clubmatch. Tal van fraaie prijzen zijn door diverse hondenvrienden aan de sympathieke veree niging ter beschikking gesteld. De match is voor een ieder gratis toegan kelijk. We twijfelen niet of velen zullen van deze gelegenheid gebruik willen maken om eens een kijkje te gaan nemen en te vens iets van de leerzame uiteenzetting van de Keurmeesters op te steken. van 1723 Nov. 1932. GEBOREN: Frederik zoon van A. Kre- té en A. Kraayenbrink Soesterb.straat 69; Wiggert Hermanus Hendrik zoon van W. F. H, Busch en T. van Wijk Molenstraat WZ 21; Adriana Maria dochter van J. Werkhoven en S. Heijmeskamp Beuken laan 11a; Wilhelmus Andreas Nicolaas zoon van W. A. N. Klaassen en M. C. Keijser Dijkhuisstraat 4; Wilhelmus Jo- hannes zoon van C. W. Zieltjes en W. W. de Kruyf KI. Engendaalweg 15. ONDERTROUWD: H. van Eessen en G. v. d. Broek. GEHUWD: G. J. Lengers en A. Bakker. OVERLEDEN: Willem Koelwijn 22 maanden Stationsweg 2. NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 27 November 1932 kerk 10 uur: Ds. van Schaick. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 6 uur: Ds. van Schaick Donderdag 1 December 7.30 uur, Hees: Bijbellezing. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 27 November 1932 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 30 November 1932 nam. 7 uur: Ds. L. H. v. d. Meiden, van den Haag. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 27 November 1932 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. J. H. v. d. Wal, van Wageningen. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 27 November 's morgens 10.30 uur: Ds. A. A. Sepp, van Westzaan. E. S. V. A. C. Ter gelegenheid van het 9c Jaarfeest van bovengenoemde club werd Maandagavond om 8 uur in dc groote zaal van het hotel Eemland, een feestavond aangeboden aan dc leden en donateurs, welke goed bezocht was, o.a. door de besturen der V.V. Baarn en Soesterberg en door het bestuur der S.T.C. De praeses, den heer P. Clements opent den avond met een woord van wel kom, in 't bijzonder gericht tot de zuster organisatie^, maar is deels teleurgesteld dat niet alle aangeschreven vereenigingen zijn opgekomen, daar toch voorop staat om tc komen tot een plaatselijken belangen Bond van Sportvereenigingen, om daardoor meer te kunnen presteeren. Spreker richt een woord van dank aan het Gemeentebe stuur voor dc daadwerkelijke steun, waar uit blijkt dat dc Sport in de gemeente in een goed blaadje staat, Verder dankt spreker dc scheidsrechters, die zich niet alleen laten zien op het groene veld maar ook in plan- kenland; verder de Pers, en allen die mede gewerkt hebben om dezen avond te doen slagen, dus ook dc adverteerders. Nadat TTT daarop fanfares liet-hooren, vulde het verder dc pauze aan, maar wist de stem ming niet op te voeren; de stemming kwam er niet door op haar hoogtepunt. Na dit of- ficicele gedeelte werd de avond verder ge vuld door den humorist conferencier Lout9 Holst uit Hilversum, welke reusachtig suc ces oogstte. In dc geanimeerde pauze wer den loten verkocht voor dc tombola welke grif van de hand gingen. Daarna traden in

De Soester | 1932 | | pagina 5