2e BLAD VILLY VEENENOAAL O^Plaatse lijk Nieu wsy O 9^ Rechtzaken prC LI Soesterberg DAM RUBRIEK Sport Z>o behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 31 December 1932, No. 105 OVERZICHT VAN DEN GEM. KEU RINGSDIENST OVER DE MAAND NOVEMBER 1932 Geslacht op de N.V. Centrale-Slachtplaats: 33 runderen, 2 pinken 9 vette kalveren 1 gras kalf 2 paarden 2 hitten72 varkens en 2 schapen. Huissla.hlingen: 82 varkens 2 runde ren en 2 schapen. Ingevoerd werd: 8106 kilogram vleesch. I it nood werden gedood: 1 rund en 1 gras kalf en gestorven: 1 rund 2 varkens en 2 nuchtere kalveren. Tuberculose kwam voor bij 2 runderen en 7 varkens. Afgekeurd werden: 3 runderen 1 gras kalf 2 nuchtere kalveren en 2 varkens. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 4 longen 10 levers 2 nieren 1 hart 1 buikvlies en 2 lymph- klieren. Van Varkens: 20 longen 1 lever 5 har ten lymphklieren en 7 kilogram onge- smolten vet. 2e JEUGDDIENST. Deze werd gehouden 2e Kerstdag 's mor gens °m 10 uur in de Emmakerk, waarbij Ds. J. I. van Schaick voor ging. Na orgel spel sprak Z.Eerw. het votum uit en liet daarop zingen Gez. 230 1-2 en 3, waarna Belijdenis des geloofs werd afgelegd, ge volgd door het zingen van den Engelen zang. Daarop las Z.Eerw. voor Lucas 2 gaat daarop voor in gebed en laat zingen zez 4b 11- err 4, onderwijl gecollec teerd was voor de bekende doeleinden Daarop kiest Z.Eerw. het le gedeelte van Lucas tot tekst, waarin sprake is van de geboorte van Jezus onder de regeering van den keizer van het Romeinsche rijk, en zijn folteringen onder Pilatus in later dagen. Hoe komt het dat die groote nederigheid van dat kind in de Kribbe zooveel opzien baarde; omdat het gekomen was door Gods Almacht. Maar het was toen als nu de macht van dat kleine kind werd niet er kend; overal werd hij gebannen, maar hij ging niet in tegen de Regeering van den Keizer, zooals de Profeten in het Oud; 1 estament opstonden tegenover de macht enV'5' i a v°0k daar de regeering van Rusland Zijn Naam overal weg doet en onfe regeering het onmogelijk maakt voor de zending om Bals binnen te gaan. .n toch heeft Hij onder ons gewoonl en was een met ons, maar het Gezag erkende Hem niet. Evenals in latere dagen de Chris tenen, onder Nero de Christenen niet werden gedeeld1, zoo is het ook nu nog; de mensLhen beschikken over Hem; achter Zijn krib staat reeds Zijn Kruis. Hij; de Geweldige wordt tot groote bekoring door rhjn groote nederigheid; Hij heeft de wil Gods gedaan, en Zijn eigen wii prijs gege ven Dit deed de groote liefde die in Zijn hart was voor de menschheid die onder den vloek der wet lag. Staatkundige en maat schappelijke vrijheid kon ons niet helpen de gebondenheid aan Hem is de grootste vrijheid. Op Kerstfeest werd de band tus- schen God en ons gelegd, door Hem die kwam in het Vleesch en onder ons heeft gewoond Na orgelspel ging Z.Eerw. vooi in gebed en nadat gezongen was Gez. 4» 1U werd de zegen uitgesproken. Bij het verlaten der kerk werd een gave ge vraagd voor het Jeugdwerk. Voor het spreekgestoelte was een fraaie palm- en senngenversiering aangebracht. NED. HERV. ZONDAGSSCHOLEN. In den avond van den 2d(en Kerstdag des avonds om 5 uur werd met de leerlin gen in de Oude Kerk Kerstfeest gevierd; de kerk was overvol. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psi. 100 1-3-4, waarna de kinderen zongen van „Kribbe I V utS waarop de voorzitter den heer rlen j"gtr? het hartelijk welkom toe- 7oLt°P i. Kfrstf«st, het hoogtepunt der Zondagsschool. Nadat de kinderen zich nogmaals hadden laten hooi en, vertelde Ds. J van Schaick op zeer bevattelijke wijze ae oude maar eeuwig nieuwe Kerstgeschie denis waarop door het koortje uit het per- traètati11 "c Nacht" werd gezongen. Na fa'e en daarop volgende kinderzang, begon om 0 uur de praeses een! vertelling van 3 jongens, 1 meisje en een hond met al de gevolgen van dien, en eindigde om 7 uur Z7Z/ kind"rcn veel te lang was. Laat de spreker daar de volgende reis eens aan denken, de aandacht- was soms zoek, wat te begrijpen is. Na een zangnummertje door de leerlin gen, zong de gemeente, die evenals de kin deren m grooten getale waren opgeko men van Gez. 229 1-5 en 7, waarna Ds. J. L van Schaick een toespraak hield tegen IS jongens en meisjes die de Zondagsschool gingen verlaten en als aandenken een bij- veri,eMre|r mC' ^epasselijke tekst er in vermeld. Z.Eerwaarde bepaalde zich er bii dat voor hen een| nieuwe periode in hun leven aanbrak, en dat zij nu moesten pro- beeren de tekst in hun boekje zich eigen e maken met Gods hulp en zich daardoor te laten leiden. Z.Eerwaarde wenschte hen alles goeds toe op hun levenspad en dat zij na jaren nog met vreugde mochten terug denken aan de Zondagschool waar zij ge wezen werden op Hem die geboren is ook or hen. Nadat hun een zegenbede was c„tge?01^:,en',■ z,?ng 1,1:4 koortje "it het per- te '7? ,a„3 ^0t s'ot zon£ 3e gemeen- uitoe" iCZ' ö- 1 en werd di' naBebed «"gesproken. Hierna had de uitdeeling der plaats. Een fraai versierden den, straslH Va"n de KoIlingin-Moeder, straalde in vollen pracht. Alles bijeen waren een paar gezellige uurtjes. en daaronder versnaperingen. Zoetjes aan kwamen de kleine peuters 30 in getal, w.o. 2 van 2y, jaar parmantig binnenstappen en na de juffrouw de hand te hebben gegeven van de overtollige kleedingstukken ont daan, om daarna plaats te nemen op de stoeltjes. Toen allen gezeten waren, zon gen de kinderen van Psl. 103 1 en ging de leidster voor in gebed. Vervolgens deed zij op bevattelijke wijze het Kerstverhaal wat bleek uit de vragen en antwoorden, zoodat het jonge zaad' vruchten voortbrengt Ver bazend leuk was de Kerstcantate; de so- hstjes hadden geen last van plankenkoorts; zij maakten' menige oudere beschaamd Na de tractatie van chocolademelk en Kerstkransjes vertelde Ds, J. Groeneveld een aardige geschiedenis van „Jan en zijn waarb'i n°sal eens geïnterrompeerd werd. Na het zingen van Eere zij God, ging de predikant voor in gebed, de kinderen ontvingen sinaasappelen, Kerstkoeken en een mooie plaat, de leidster een mooi lees- boek, de helpster een enveloppe met in- houd. Zeer voldaan ging daarop elk naar huis om thuis Kerstfeest te vieren en va- cantie tot 3 Januari a.s. Ds. Seynen uit Baarn woonde een deel van het feest bij. In de namiddaguren van dien zelfden dag vierden de dames van het Nut van 't Alge meen at'deeling Soest met hun dicipelen Kerstfeest in de groote zaal van Religie en Kunst, waar op het podium een fraaie Kerstboom, cadeau van den hr. J. Kraayen- brink in vollen luister prijkte. Hier werd i»?' meisjes de mooie Kerstcontate: ..Wat Bethiehcm verteld" gezongen en ge blameerd, terwijl na afloop de tractatie plaats had. Het was ook hier prettig om te toevten. Bij het naar huis gaan kreeg elk kind een zeer mooi leesboek of een kalen der. henevens een paar Ke. stkransjes. De dames van het Nut hebben zich zeer ver- duenstelijik gemaakt. Voorzeker zullen ve- len dat mooie werk van het Departement est apprecieeren en de koorden der beurs wat losser maken. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 4.55; middel- pnjs f 3.o0f 1,411' laagste prijs f 3.10- een-deieren f 3.20; alles per 100 stuks Aanvoer 10574 stuks; handel vlug. POSTBESTELLINGEN. De Directie van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat de middagbestelling van- al 41 December a.s., gedurende de Nieuw jaarsdrukte niet zal worden uitgevoerd GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp Benzinedop van een auto armbandje Autoslinger. Terug te bekomen: Politiebureau Politiebureau Kerkstraat 12. de geheele persobn gelet. De leuke dansjes en de dwergjes was ten aardig intermezzo. Er is volop genoten en ,druk geapplaudi- seerd en. dat is de hoofdzaak; de kleine jongens en meisjes, maar ook de ouderen moeten vooral op den directeur letten. Er is gebruld om het jongste lid van de club. Als ADO wil kan er nog veel gepresteerd worden, de krachten heeft zij, als ze maar goed geleidt worden. BEKEURD. Tegen een autohandelaar hier ter plaatse is door de politie proces-verbaal opge maakt wegens het doen bijvullen van het benzinereservoir van een automobiel met werkenden motor door middel van 'n auto matisch, electrisch werkende, benzinepomp. Waar de toevoer niet tijdig kon worden afgesloten toen het reservoir vol was, golf de de benzine toen over den motor, wijl de vuldop zich midden boven de motor be vond. Dat geen brand hiervan het gevolg is geweest, mag werkelijk een wonder hee- ten. VEROORDEELD. Door den Kantonrechter te Amersfoort is H. H. aan den Klaarwaterweg wegens een 4-tal verschillende drankwetovertredin gen veroordeeld tot 4 maal f 80 boete of 4 maal 20 dagen hechtenis. De eisch was 4 maal f 100 boete. WAARSCHUWING. Alvorens in relatie te treden met een per soon, die voorgeeft adressen op te nemen voor een z.g. „Beroepsgids", welke na het verschijnen gratis in hotels, café's, pen sion en dergelijke op de leestafels zal wor den gelegd en waarvan het adres van uit gifte is: Rosendaalschen weg No. 753, Arn hem, wordt men in zijn eigen belang aange raden, eerst inlichtingen te vragen bij oi- der'geteekende. De Inspecteur van Politie, A. F. Schreuder. zin de nieuwe, modern gebouwde ambts woning had betrokken. De oudercommissie had zorg gedragen, dat er thee werd ge schonken en gebakjes, bonbons, enz. wer- i den geserveerd, terwijl zij tevens voor si- garen en sigaretten had gezorgd. Het hoofd der school opende de bijeen komst. heette alle aanwezigen welkom cn deelde den ouders mede, dat hij heden gaar ne de leiding in handen stelde van den voorzitter der Oudercommissie, den heer J. H. Sar.. De heer Sar begon met een woord van hartelijke waardeering aan de nagedachte nis van wijlen den heer Bakkenes, in leven lid der Oudercommissie Daarna werd het hoofd der school in hartelijke bewoordingen geluk gewenischt met het betrekken der nieuwe woning en hem voospoed en suc ces in zijn arbeid toegewenscht. Als blijk van warme sympathie en medeleven der ouders, ontvingen mevrouw en den heer Lub een pracht parapluiebak voor de nieu we woning, terwijl aan de dames onderwij zeressen Rupp en Koopmans een alleraar digst Kerstmandje cadeau werd gedaan. Vervolgens werd gelegenheid gegeven om vragen betreffende het onderwijs te stellerv Na de pauze nam de heer Sar het woord voor het houden eener keurige causerie over zijn ervaringen in Albanië, geïllustr. door een groote verzameling photo's, welke met behulp van de projectielantaarn ver toond werderv. Het was reeds over het middernachtelijk uur. toen de heer Lub namens de ouders den spreker dank bracht voor zijn interes sante en leerrijke rede. r" KANTONGERECHT IE A'FOORT. KERSTFEESTVIERING. Der gewoonte getrouw goldt ons eerste bezoek de Christelijke Fröbelschool, leid ster Mejuffrouw A. A. Sneltjes, met haar onmisbare hulp Mej. van Leeuwen op Vrij dagmiddag te 2 uur. Het zaaltje was knus versierd met dennengroen, kaarsverlichting en een mctore Kerstboom vol met lichtjes PIANOLEERARES UIPLOMA DER K.N. T.V. <orte B'inkweg 8 SOESTDIJh PUBLIEKE VERKOOPING. Door Jhr. P. A. A. H. Graafland, waar nemende het vacante kantoor van wijlen notaris I'. P. E. van Ditzhuyzen te Baarn, werd Woensdagavond om 8 uur i,n hotel Ockhuysen te Soestdijk, publiek verkooht het geheel in bedrijf zijnde hotel café Ock huysen, met completen inventaris, front breedte 60 Meter; de inventaris is over te nemen voor f 3150. Het perceel werd opge- houden voor f 23500. COMITé VAN WELDADIGHEID. Door den heer'Burgemeester werd Don- de rdagnnorgen te half elf namens de Ko ningin-Moeder aan 'n 70-tal personen wol len dekens en warme onderkleeding ver strekt. In deze dagen onmisbare voorwer- pen. Tevens ontving ellk een bonboekje met f 5. Een en ander was door de Hooge Am ba c ht s vr ouiwe ingesteld. De uitdeeling geschiedde in de Kon. Naai- en Breischool aan de Burgemeester Grothestraat. CABARETAVOND IN „EEMLAND." In genoemd hotel voor de feestdagen ver sierd met een slinger feestlampjes, terwijl voor het hotel een fraai versierde Kerst boom de aandacht vroeg, werd Donderdag avond te 8.15 uur een cabaretavond, gege ven door het gezelschap Annie Spijker- Holst. Louis Holst, Fred. van Rooy en de Jazz-boys, onder leiding van den heer Joh. Koch uit Hilversum, die voor de vroolijk- heid zorg droeg. Louis Holst trad op als cabarettier en als moppentapper en had spoedig de lachers op zijn hand. Het was een gevarieerd programma dat gegeven werd. met als slot de leuke één-acter „Kees je", welke insloeg, vooral de knecht was zeer goed. Tot slot een, gezellig bal onder leiding van den voordrager. Alles bijeen een ge ze Lli gen avond. De zaal was van 8—2 uur goed bezet. GYMNASTIEK UITVOERING A.D.O. 30 en 21 December 1.1. gaf genoemde ver- eemging onder leiding van haar directeur den heer D. C. Kerkhoven uit Baarn, haar jaarlijksche uitvoering in hotel Eemland, voor ditmaal met palmgroen en bloemen opgesierd. Om 8 uur had de opmarsch plaats, die beter geregeld' had kunnen zijn er zat weinig in van stramheid. Na de op stelling bracht de vaandeldrager de vaan- delgro-et, waarop de leden het A.D.O. lied uit volle borst lieten hooren. Daarop nam de praeses, de heer C. van Eeden het woord en riep de genoodigden. w.o de be sturen van de S.T.C., van de Stormers en van Escac, hoofden van Scholen, voor werkers, en de pers het welkom toe. Spreker memoreert daarop de groote be slommeringen die aan een' dergelijke uitvoe ring vuoraf gaan en dankt allereerst de pianiste voor haar vele uren die zij voor A.D.O. heeft gegeven en biedt haar een da- mestasch en een tuil bloemen aan. De direc teur ontvangt een -boekwerk over school- gymnastiek, een rookertje en een handkof fer. Miej. Veen en da al die de fraaie vlag hielp mede borduren een tuil bloemen Na dit officieele gedeelte ving de uitvoering aan die zich den eersten avond kenmerkte door plankenvrees, de tweede uitvoering was stukken beter. Zeer goed waren de jon gen van 912 jaar met hun vrije oefenin gen. Daar was niets op aan te merken en de le avond de vrije oefeningen dames. De adsp. dames denken vooral aan gratie en charme bij de knotsoefeningen en de brug. Daar mankeerde nog wel eens .wat aan. Vooral bij het rythmische wordt op OPRICHTING VAN EEN NUTS- DEPARTEMENT. Alhier werd kort geleden opgericht een Departement Soesterberg en Huis ter Hei de van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen. Tot een goed verstaan hiervan, zullen we even de geschiedenis nagaan, welke tot de stichting van genoemd Depar tement mocht leiden. Op initiatief van de Dames Lub en Des- ta vereenigden zich alhier op 28 November 1929 een aantal inwoonsters tot een groep je, dat zich noemde „Vrouwenchib voor Volksonderwijs" (V.V.O.). Onder de goede leiding van Mej. H. M. S. J. de Holl. Oud-Directrice Huishoud school Laan v. Meerdervoort te den Haag, thans redactrice van het tijdschrift „De Huishouding", die vanaf het begin onafge broken voorzitster was, heeft deze club zich weten te handhaven zonder steun of leiding van eenige vereeniging of ander lichaam. De V.V.O. had tot doel, op haar eigen kosten, voor het behoeftige schoolkind war me kleeren te maken en deze tegen Kerst mis, waar noodig, uit te deelen. In de drie jarien van haar bestaan bleek de V.V.O. niet alleen in staat haar opgenomen taak naar haar beste krachten te vervullen, maar bovendien over nog voldoende energie te beschikken, om haar sociaal werk uit te breiden. Zoo kwam zij in October j.1. tot de op richting van een meisjesclubje uit leerlin gen der hoogste klassen van de Lagere School om deze met voor haar passenden handenarbeid nuttig en prettig bezig te houden. Dra zou blijken, dat ei' in Soes terberg en in het onmiddellijk daaraan gren zende gedeelte van Huis ter Heide behoef te bestond aan meer van dergelijke club leiding, n.I. ook voor de jongens der hoog ste klassen van de L.S. en wellicht nog meer voor oudere meisjes en getrouwde vrouwen-. Om hieraan te kunnen voldoen, werd door de leden van V.V.O., op initia tief van Mej. de Holl. in een druk bezochte bijeenkomst op 15 December j.1. met algc- meene stemmen besloten tot oprichting van het Departement Soesterberg en Huis ter Heide van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, zoodat met de voorgenomen uit breiding van het maatschappelijk werk nog in dit winterseizoen kon begonnen worden. Tengevolge van dat besluit is dus de oude club van V.V.O. in het nieuwe Departement I opgegaan, terwijl het Bestuur ongewijzigd bleef. Tegen half Januari a.s. hoopt dit een tweetal cursussen te kunnen] openen, t.w. één cu us op Woensdagmiddag voor jon gens an 11 tot 14 jaar in die soort handen arbeid, waar jongens belang in stellen en die hun in staat stelt om nuttige en sierlijke voorwerpjes voor thuis te kunnen maken. Hierbij wordt b.v. gedacht aan timmeren, figuurzagen, cartonwerk enfc. De tweede cursus zal éénmaal per week, in de avonduren aan getrouwde vrouwen en meisjes boven, 16 jaar gelegenheid geven kleedingstukken te leeren breien of haken en verstellen door stoppen, mazen, stukjes inbreien enz. van met de hand of op de machine gebreide stoffen. Dik in het vet gezet. Er was dezen laatsten Donderdag van 1932 heel wat Soester politie aanwezig. De groote Soesterzaak van heden bracht de Soester verd. H. H. naar hier vanuit Utr., steeds in dichte nabijheid vergezeld van zijn bonne oftewel kindermeisje. Waarom hij tijdelijk in Utrecht ver- blijft, werd hier niet aangeroerd; Soest zal dat zelf wel wetenj. Hier liep het over biertje schenken, jene vertje of citroen op 17 November, op 23 November 's avonds 10 uur, en denzelfden datum te 11 uur. Verder nog een verbaal wegens in voorraad hebben van jenevertje, t Was azijn en geen jenever beweerde ver- dachte. Dat believen we niet te gelooven; politie ib wel deskundig in deze. Vergun- ning of verlof was niet aanwezig. We hebben wel eens meer gehoord, dat bij clandestien schenken geen verlof beter is dan wel verlof. Dat verbaal wegens in voorraad hebben, is ons dan ook niet hel der. Slechts verlof verbiedt het in voor raad hebben, van spiritualiën. Het zal wel strafbaar zijn, anders had O.M. ook niet dit vierde verbaal voorgebracht. Ved. wilde alles hebben aangemerkt als een enkel feit en niet als vier overtredingen. Nu kunnen we in zooverre zijn gedachte gang volgen, dat clandestien schenken niet mogelijk is zonder in voorraad hebben. Nu, dat is brei die ons niet brandt. Daar in zal de rechtbank wel verder spreken, want verd. is wel tot hooger beroep ge noodzaakt, gezien de dikte van de straf Efsch 4 m-aa-1 f 199 of 4 maal 29 dagen met vonnis van f 4 x 89, subs. idem. Was het er goedkooper, informeerde de Kantonrechter bij een der gebruikers ter verboden plaatse, wier namen we hier maar achterwege -laten. Neen, 't was er niet goedkooper. Maar waarom ging U er dan heen? Getuige bleef het antwoord schuldig. Wie het wel weet, steke zijn vinger op en zegge het ons. Geen voldoend licht, hier de schuldige was geweest een bakkers kar, die midden op den weg stond. Volgens hem werden door de Soester po litie bakkerskarren in het bijzonder ont zien. Wel een vreemde opinie. Houdt de poli tie zooveel van krentenbollen? O.M. en Kantonrechter bleken niets te gelooven van de protectie der bakkers karren. f 3 werd het vonnis. Nog een zwaar vonnis. Het was weer een geval van wegenpest. Het reed op Hilversum aan Zondag 6 No vember en er kwam kleine botsing ter hoogte van Kicvitsdal met een geheel rechts rijdende chauffeur, die op Baarn aan ging. Deze kende het euvel op Zaterdag maar vooral op Zondag van ontoerekenbare of dronken chauffeurs. Uift voorzichtigheid wa- hij maar stil gehouden,. Drie jongemannen in dien auto. Volgens een der inzittenden was slecht- een enkel café aangedaan. Zelf had hij vier glazen bier gebruikt; de chauffeerende echter een meer. Vermoedelijk is het getal nog hooger ge weest. Maar nemen we dit minimum, dan had deze chauffeur, die verder heen bleek dan de anderen, vijf glazen bier gebruikt op dezelfde plaats, dus niet met tusschenpoo- zerr. Dit gevaar voor den weg miste tevens rijbewijs. Forsch werd dit schandaal be- bezemd'. Eisch en vonnis een maand1 hech tenis en een jaar ontzegging van rijbe voegdheid. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Trekdier onbeheerd laten: A. R. Socm f 3 of 1 week T. Loopen op verboden grond: C. van O. Soestdijk f 3 of 1 week Tuchtschool; H. T. idemJ. de V. idem. Voorwerp onverlicht op openb. weg: G. van de B. Soest f 3 of 1 dag. Arbeidswet: A. D. Soest f 3 of 1 dag; H. G? Soest 2 maal f 52 dagen; J. F. L. I Soest f 19 of 4 dagen: J van B. i-dem; A. van de B. Soest idem. In Soest te snel rijden. B. H. B. Amster dam f 15 of 6 dagen. Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adresLaanstr. 12 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand idres binnen 8 dagen. Probleem van W. Henger, alhier. Zwarl: fl 46 47 48 49 50 Wit: 10 De stand in oijfers moet zijn: Zwart 9 schijven op 68/19131819 22 en, 39. Wit 10 schijven op 112729—3133 36/38—44 en 47. Wit speelt en wint. Bovenstaand probleem werd mij toege zonden door den heer W. Henger. alhier De afwikkeling bewijst dat deze heer tot goede dingen in staat Irs. Alleen zwarts' laatsten zet 16, is niet logisch, daar wit dan naar dam kan loopeni De fraaie oplos sing vergoed echter veel. TENTOONSTELLING VAN DUIVEN. I Op de jaarlijks gehouden tentoonstel- I ling 25 en 26 December j.l„ de Koerier te Zeist, behaalde H1. Pauw 4 x le, 2 x 2e en schoonste duivin oud, en schoonste duivin broed 1932; W. Wijnands een le en J. v. d. Liende een 2e prijs, allen wonende te Soes terberg. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL Op een avond der vorige week werd in een der lokalen van de Openbare School 'n zeer interessanten Ouderavond gehouden. Deze avond droeg n.1. een feestelijk ka rakter in verband met het feit, dat kort geleden het hoofd der school met zijn ge- met leèlijk gevolg. De schuldige van M. is op heden in Duitschland; zijn vader ver scheen om uitstel te vragen. Dit werd niet noodig geoordeeld, daar toch nog verzet- aanteekenen in di-t geval mogelijk blijft. t Was weer een geschiedenis met raad selen. zooals menigmaal voorkomt: Een motor, uit Baarn, die in Soest is nagezien I op het licht, en toch in de Nieuwe Steeg bij proefrijden geen flinke lichtbundel voor- l uit werpt, hoogstens zwak licht, want de motorist had de twee voetgangers niet be merkt. anders was hij wel uitgeweken. En ook da aanwezige voetganger R. en de an dere getuige hadden geen motorlicht waar genomen. De tweede voetganger B. ligt nog in een ziekenhuis. Tweede raadsel: de voetgangers hadden dien motor niet achter zich gehoord en toch zei vader van M. dat deze motor zulk een lawaai maakt, dat hij wel op een half uur amands ver valt te beluisteren. Het primair ten laste gelegde, het niet voldoende uitwijken,, liet O.Ml varen om te blijven bij het secundaire, het onvoldoende icht. In goen geval was de hier vereischte lichtbundel van 25 Meter ver niet voorhan den geweest. Zoo kwam eisch van f 40 plus f 10 voor gemis van rijbewijs. Dit laatste was tevens het geval geweest. De Kantonrechter maakt er 30 en 4 eld van. Vanuit particulieren weg Verschillende gevallen van komen van erf of uit particulieren weg. Twee waren er met achteruit rijden; het Soester geval was met den voorsteven vooruit. J. C. W. stond er voor als vcrd.r rijdende onder toezicht van B. Verdachte was van den fouragehandel Wesseis komen aanrij den. terwijl op den openbaren weg een auto van links aankwam. De leerling-chauffeur opperde zijn meening. dat rechts steed* voorrang had. Dit geldt echter van open bare wegen en niet als de een van particu lier terrein komt. Ongeluk is niet voorgekomen. De andere auto had echter een grooten slinger moeten maken om aanrijding te voorkomen De getuige van het toezicht meende, dat Wit 44—39 31—26 2621 36—31 39—34 47—41 41X5 en Oplossing. Zwart 6X17 22X42 17X26 26X37 39X28 42X24 •int! E. S. V. A. C. Secretariaat: Koninginnel. 22 Tel. 2207 Voor a.s. Zondag (Nieuwjaarsdag; zijn voor de Esvac-elftallen geen wedstrijden vastgesteld. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Z.N.C. II—SOEST II 2—1 In een met 3 invallers gesp. wedstrijd is het inderdaad gelukt de nederlaag zoo klein mogelijk te houden; 't is een aardigen wedstrijd geworden, waarin vooral Soest in de eerste helft een mooi spel te zien gaf, en dan ook beslist de sterkste bleek. De rust ging dan ook met een 10 voorsprong in met een mooie kopbal van den midvoor uit een voorzet van links. Doch de tweede helft begon Z.N C. zoo onstuimig dat we het ergste vreesden, doel punten bleven dan ook fliet uit en al gauw was de stand gelijk. Nu waren de Zeisters niet^ meer te houden en was het al spoedig Met nog een kwartier spelen was alles mogelijk; daar de achterhoede van Soest thans meer opdrong, en een kleine veran dering aangebracht, bleek een ware ver betering. Van nu af was Soest weer sterk in den aanval en zoowaar krijgt de links binnen uit een goede voorzet van rechts, voor open doel zijn kans, doch jammerlijk gaat zijn schot precies over de lat. Spoedig daarop klinkt het eindsein en de spannen de wedstrijd is een nederlaag, doch met eere, geëindigd. Voor Nieuwjaarsdag zijn geen wedstrij den vastgesteld.

De Soester | 1932 | | pagina 5