°c Ingezonden O Ni De Vierde Voorwaarde. Kastpapier, met en zonder rand, Losse Kastranden, Kastpapier aan rollen, in verschillende kleuren, Punaises, Lampekappapier, enz. Eur FEUILLETON No Wij verkoopen: Wij zijn agent van N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij i N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK Bulten verantwoordelijkheid der Redactie „VALSCHE VOORLICHTING" In De Soester van. 8 April j.l. komt een misleidend artikel voor. Onder den titel „Handhaving van het Gezag" geeft de on- bekenjde schrijver den wensch te kennen dat de overheid haar gezag handhave met eigen miiddelen en niet met Particuliere Korpsen, zooals Burgerwachten, en Vrijwillige Land storm (bedoeld is waarschijnlijk Bijzondere Vrijwillige Landstorm, immers de V.L. is het Vooroefeningsdnstituut ter verkrijging van verkorte diensttijd). Het laatste gedeelte van dezen zin is echter volkomen onjuist, omdat BW noch BVL Particuliere Korpsen zijn, maar hulpmid delen tot handhaving van het Wettig Gezag indalen de andere Regeeringsmiddelen te kort zullen schieten. Alleen de Regeering heeft de beschikking over alle gewapende machten, binnen den Staat. De waarborgen daartoe heeft zij zich verzekerd en wei van den beginne af: doordat zij de beschikking houdt over bewapening, uitrusting en organisatie; 'doordat zij de kosten van de organisatie voor haar rekening heeft genomen doordat zij toezicht houdt over inrich ting en samenstelling van deze instituten door middel van hare Departementen; doordat zij alleen zich het recht van op roeping voorbehouden heeft t.a.v. de BVL en wat de BW betreft ditzelfde recht bezit door middel van haar vertegenwoordigers, de Burgemeesters. BVL noch BW zijn dus Partij Korpsen, maar Regeerimgsinstituten, waar iedere or delievende Nederlander welkom-is en zich thuis voelt, onverschillig tot welke politie ke richting de drager behoort en die allen tezamen de Ovenheid en 's lands instellin gen, door die Overheid opgeroepen, be schermen en dus juist dergelijke misstan den, zooals de buitenJandsche gewapende korpslen veroorzaken, voorkomen. Het zal den lezer nu ook duidelijk zijn, dat, zooals sommigen ten onrechte bewe ren, van eeni in of door deze instituten ge kweekte oorlogszuchtige stemming geen sprake kan zijn omdat deze wil tot hand having van orde en rust, van binnenland- sche vrede, met zucht tot oorlog niets uit staande heeft. Opmerkelijk is ech'ter dat degenen, the de BVL en BW als partijkorpsen aanmerken, zelve dergelijke instituten hebben opge richt t.w. communistische roodfrontstrijidersbond, socialistische vredeswacht, fascistische mili tie e.d. Maar met of z nder bestaan dezer partij korpsen zijn de BW en BVL bereid, om daartoe van Regeeringswege opgeroepen, ellk revolutionnair verzet te onderdrukken. Wie echter den wettigen weg wil bewan delen heeft van den- BW en BVL niets te vreezen. Soestdijk, 9 April 1U33. De Voorzitter van de Plaatselijke Landstorm Commissie W. C. VAN DE WIJNGAART. Res. Ie Luitenant 5 R.I. DIERENBESCHERMING. ,EEN VERZOEK aan allen: Opvoeders der Jeugd, Ouders, Voogden, Onderwijzers en Onderwijzeres- sten. Vrienden en vriendinnen, wij komen tot U met een heel vriendelijk verzoek en doen een) beroep op Uw medewerking en op Uw hulp, waar het een zaak geldt, wier belang rijkheid voor U voorzeker niet nader in het licht behoeft gesteld te wordten. Het geldt hier dan de leus: Spaar de vogels! Het is een feit, dat de vogelstand overal meer en meer achteruitgaat, het is bewezen, dat tal van vogelrassen uitsterven en dat van anderen het ge-tal exemplaren gaande weg minder wordt. Ongetwijfeld valt dit feit ernstig te be treuren. 't Is vooral de jeugd, die in den broeitijd, welke nu aanstaande is, haar schennend be drijf uitoefent. Op welke wijze die wreedheid wordt ge pleegd, wij zullen er maar niet over uit weiden, 't is U allen goed bekend. Door NAAR HET ENGELSCH. 27) Ben ging dien Zondagochtend alleen naar de kerk. Zij was bij Miss Morrison aange gaan, maar had van Jane gehoord, dat haar meesteresse niet ging, ofschoon Miss French zich niet ongerust hoefde te maken want het waren niets dan kuren. Zij begaf zich naar haar bank, en, toen ze eens even rondgekeken had, zag ze twee vreemd'e dames zitten bij de Allinghams en ook ontdekte ze majoor Trevelyan. De gemeente was al aan het zingen, toen Ben eerst weer durfde kijklen: Alan. zong niet mee. Hlij was steeds verdiept in de be schouwing van de jonge dame, die dan ook bijzonder mooi was en met fijnen smaak gekleed. Toen Ben even later weer opkeek van haar boek, zag ze den majoor nog steeds naar de bewuste jongedame kijken en zij voelde, dat zij jaloersch was. O. wat moet ik hem dan toch liefheb ben! dacht zij, vol schaamte. Maar wie is zij? Wie kan zij toch wezen?Ik heb de Allinghams er nooit van hoeren spre iden, dat zij zoo'n mooi meisje keniden. Heeft Alan haar lief? O, hoe vreeselijk! HOOFDSTUK XXI. Als die waangedachte niet bij Ben had wortel geschoteni zou zij zich heel wat ellende en vernedering bespaard hebben. Zij wist niet, dat, toen zij meende1, dat Alan verdiept was in beschouwingen van de bekoorlijkheden van het jonge meisje, hij eigenlijk geheel opging in gedachten aan onbezonnen wreedheid gaan duizenden vo gellevens te loor. De schending ih Gods le vende natuur wreekt zich natuurlijk niet n eens, maar op den duur: het vogeltal slinkt meer en. meer. Ons beroep op Uwe hulp en medewerking zak hopen wij, niet tevergeefs zijn. Door Uw vermogenden in vloed, als ouders, voogd, onderwijzer of onderwijzeres, op het gemoed der U toe vertrouwde jeugd is in deze treurige zaak reeds veel ten goede gekeerd en kan door samenwerking nog meer ten goede gedaan worden. In elk huisgezin, in elke school, in elke klas dient de leus te klinken, kinderen denk er om: Spaar de vogels! Een enkel waardeerend woord van U, te geflegenertijd gesproken, ten bate van de beste vrienden van larod- en tuinman, zal als zaad zijn, dat Ln 't hart der onbezonnen jeugd goede vruchten voortbrengt^ het zal het groote nut doen beseffen van de vogel wereld, vooral van de kleinere vogelsoorten voor land- en tuinbouw; het zal in de kin derharten liefde opwekklen voor die aardige gevederde zangers, die hof, veld en bosch opvroolijken met hun gekweel, het zal in meer dan één kinderhoofdje de gedachten doen, rijzen, dat het een groot kwaad is, roekeloos de nesten te verstoren of wreed aardig de nog kale jongen onder den voet te treden, door vermaning en zelfs straf kutimen vogelvernielers tot rede gebracht worden. Vrienden en vriendinnen, wij reke nen op Uw hulp, allen dierenvriendten en dienenvriendinnen U bij voorbaat dank, zij zullen hét, wat ge doet, op hoogen prijs stellen. Daaromons aller leus zij en bl ijve Beschermt en spaart toch vooral de vogels! Vereeniging tot Verspreiding van geschriften tegen Dierenmishande ling. Secretariaat: Korte Melmweg 13, Soestdijk „PIJNLOOS?" In het rapport van 13 April j.l. over de maand Maart van den Inspecteur der Ver. t.b.v. dieren ontbrak ditmaal één enkel woord, waardoor dit rapport voor vele le den dier vereeniging en mij voor de eerste maal waarheid bevatte. Het was het woord „pijnloos"1. Het is mogelijk dat de i/nzendter van het rapport hiertegen opkomt; doe hals de lezers (waaronder ik hoop dat velen, leden dier vereeniging zijn) mijne gedachten even wlUl-en volgen, dan zou het mij zeer verwonderen1 als ik in het ongelijk gesteld werd', wat evienwel geen verandering in mijn opvatting zou brengen Het is m.i. verkeerd een slachtplaats als „a/fmaakp laats" te ge bruiken, om velerlei redenen, vooral ook uit gezondheids-oogpunt. Ik vind de betee- kenis van het woord „afmaken" geheel in strijd met die van het woord: „pijnloos". Als ik mij wel herinner, heeft de inzender van he,t rapport mij persoonlijk eens ge zegd, dat hij niet bij het „afmaken" tegen woordig mocht zijn. Dit verwonderde mij, daar ik meende dat hij daar behoorde te zijn als dat „afmaklen" plaats vindt. Het zou zich toch kunnen voordoen, dat de ge woonte: „doodenf, „afmaken" als zoo vele telkens herhaalde daden, de gevoelens van zachtheid en mededoogen deden verdwij nen, zoo zij ooit bestaan hebben. En dan: wee, onze arme huisdieren]! Dan sterven zij niet één, maar duizend dooden. Verlaten door de meesters, in vreemd gezelschap, in vreemde omgeving, waar „alles" naar bloed en vernietiging riekt. Dacht men: dat het dier het naderend lot niet gevoelde? Hoe weinig kent men dan het dier. In navolging van vele volwassenen, zeg gen ook kinderen1: is maar een dier" en een dier heeft geen ziel. Een mensch oor deelt over zakien waarvan hij niets weet, en de kinderen volgen zijn voorbeeld- De mensch en het kind hebben wèl een' ziel en het is de plicht die ziel rein en zuiver te houden, dus o.m. het kleine en zwakke te beschermen en zoo men een dier moet doo den, het dier niet noodeloos eenig leed aan te doen. Gebeurt dit bij het „afmaken" wel ke manier wordt er bij dat „afmakien" ge volgd? Als lid der vereeniging tot besch. van dieren heb ik'en velen met mij het recht dit te weten. Het bedrag dat wij als lid be talen; is toch in de eerste plaats bestemd, om het dier te beschermen zoo bij zijn leven als bij zijn sterven. O, lezeres zeg niet: „ik kan bij het dooiden niet tegenwoordig zijn". Toon Uw liefde voor het dier, dat in zijn leven door U verzorgd werd, en nu niet pijnloos in den dood wordt gedreven. De vreemde menschen, de vreemde omgeving is al een soont „afmaklen". Daarom reeds onwaarheid geweest. Noch in een slachit- haar. Zij wist niet, hoe vurig zijn blik haar had gezocht, toen hij haar het eerst ontdekte i-n haar ban-k; ook wist zij niet, dat Alan van de schoonheid van dergelijke meisjes, als die nu haar jalouzie had gewekt, enkel maar genoot als van een bloem; zijn waar achtige sympathie en bewondering ging uit naar vrouwen van het type als Benjvenuto. Nu voor het oogenblik moest hij zich wel tevreden stellen met af en toe -een blik op haar afgewend 'gezichtje; maar hij troostte zich, da.t hij althans bi-nm'en het uur in de ge legenheid zou zij,n, haftr de hand te druk ken. Hij had echer niet gemerkt, hoezeer Ka-te hèm had gadegeslagen. Gedurende de weken, dat zij van huis was geweest, had zij in geen enkel opzicht haar plan uit het oog verloren, om hem voor zich te winnen; te meer, nu zij in vertrouwen van haar moeder had gehoord, dat zijn broer slechts enflce'e maand n leven 'kon. Als hij weet), dat hij Benvenuto niet krijgen kan» zal hiij wel werk maken van iemand anders en dan zal ik mij tegenover mijn ouders houden, hoe ik het bes-terven zou, als zij niet zorgten, dat onze verloving doorgaat. Want Kate kende geen trots of schaamte; ze had nog half en half gehoopt, dat zij in Londen, of afin zee, een nog betere partij zou hebben ontmoet dan haar neef; maar dit was toch niet bet geval geweest. Ik moet nog evten Ben spreken, Moe der, zei ze, toen de Allinghams hun bank in de kerk verlieten. Wel, Ben, heb je 't prettig gehad op Wigh-t? Wat zie je er goed uit en hoe ma ken je vader en de jongens het? Ben antwoordde heel beleefd, maar het was haar ten eenenmale onmogelijk, eenige hartelijkheid voor te wenden, waar het Ka te Alldngham betrof. En de zonderlinge gastvrouw van dien onvergetelijken picnic? O, heel goed; dank je. Weet je dat zeker? Heb je haar al ge- DE EERSTE SOESTER 0 ELECTR. DRUKKER IT 0 0 is het meest betrouwbare adres 0 voor Uw drukwerk. Met onze mo- «0 0 derne machines zijn wij in staat U 0 0 het beste van het beste te leveren 0 0 tegen zeer concurreerende prijzen 0 0 0 is dat woord pijnloos een telkens herhaalde plaats, noch buiten de tegenwoordigheid van den Inspecteur, noch door wapenen van geweld, behoor een dier, een huisdier „afgemaakt" te worden. Mevr. C. M, BERG. April 1933. Geachte heer Hoofdredacteur. Gaarne zoude ik een plaatsje verzoe ken voor het volgende, waarvoor bij voor baat mijn beleefden dank. Naar mij van terzijde ter oore kwam, herdenkt ons aller vriend KOPPEN on geveer half Mei a.s. zijn 40—jarig dienst- jubileum. Dien dag zal ongetwijfeH van wege de Direotie v. d. Autobusdienst wor den herdacht, doch wat doen wij passa giers en abonné's, die altijd met zooveel voorkomendheid door hem zijn behan deld? Ik hoorde tenminste oaaromtren nog niets. Mocht de veronderstelling juist zijn, dat in die richting nog niets is ge daan, dan zal ik voorloopig in dezen voor een comité het initiatief nemen, wanV ar MOET zéér zeker iets worden onder nomen, dat zullen de meeste lezers wel met mij eens zijn. In een te Jiouden bij eenkomst geef ik natuurlijk gaarne de leiding over, wanneer de stemming zulks zou uitwijzen bij het kiezen van een be stuur. Mijn verzoek is nu dit; laat een ieder, die dit plan sympathiek is, mij een be richtje zenden: bij ontvangst van een vol doende getal briev|en, zullen alle belang hebbenden ter vergadering worden bij eengeroepen. Ook kunnen giften worden toegezonden, op de bijeenkomst is daar voor tevens gelegenheid. Van een en an der wordt verantwoording gedaan. Ik re ken gaarne op uw aller medewerking. De meening van anderen zal voorts op hoogen prijs worden gesteld. Laat ons nu niet achterblijven, en toonen wat we in dezen kunnen bereiken. Vriend Koppen heeft ten volle zulks verdiend. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, uw. dw. W. J. A. Boekhoudt Soestdijk L. Bergstraat. 25 DE VRIJZ. DEMOCR. BOND en VEREENIGING VOLKSONDERWIJS In een ingezonden stuk, getiteld „Het Onderwijs" in uw blad van 5 April j.l. (het stukje, niet onderteekend, bevail.e :en opwekking, om bij de a.s. verkiezin gen op de Vrijz. Dem. te stemmen) wordt gezegd le. dat de vrijz. dem. strijden tegen den toestand van versnippering op onderwijs gebied; en 2e. dat een der vrijz. dem. leden der Tweede Kamer Mr. Oud is, algemeen voorzitter van Volksonderwijs. De vermelding van deze twee feiten, die natuurlijk volkomen waar zijn, zou bij sommige lezers wellicht de indruk, kun nen wekken, dat er tusschen de Vrijz. Dem. Bond en de Vereeniging Volkson derwijs een zeker verband bestaat. Met nadruk wil het Bestuur van V.0. er ech ter op wijzen, dat V.O. buiten iedere poli tieke partij staat. Dat' haar algemeen voor zitter lid is der Vrijz. Dem. Bond, is bloot toeval. In V.O. is plaats voor iederen voor stander van openbaar onderwijs, ongeacht de politieke beginselen, die hij aanhangt Het Hoofdbestuur bestaat uit twee leden der S.D.A.P., drie leden Vrijz. Dem. B. één lid Vrijheidsbond, terwijl het zeven de lid, Ds. Rappold, niet bij een politieke partij aangesloten is. Het Bestuur afd. Soest Volksonderwijs. zien? Er wordt wel op de plaats verteld, dat zij een aanival van waanzin heeft gehad en dat haar gedienstige, of haar bewaakster, of hoe ze dan ook heeten mag, haar een tijd heeft moeten opsluiten. Dat kan ik toch niet aannemen, ant woordde Ben kalm, want ze kon en wilde niet haar oude vriendin bespreken met een mei je als Kate. Ik heb haar gisteren nog gezien en ze leek mij net als anders. Dat zegt niet veel; maar zoolang ze haar buren geen kwaad doet, gaat haar geestestoestand mij ook niet verder aan. Heb je Leo al gezien, sinds je terug bent? Neen. Nu, ik vrees, dait ik je jaloersch zal maken, maar van het oogenblik af, dat Tempé Arne gisterenmiddag gekomen isi. heeft hij niets gedaan dan van haar droo- men en genieten! Ja? Ben lachte even. Mlaar nu i<k je jalouzie eenmaal ge wekt heb, zal ik ook een pleister op de won de leggen.. Dit is allemaal vergeefsch stre ven voor hem en dit weet hij ook wel, want Tempé Arne is Alans speciaal eigendom. Hoe vindt je haar? Is ze niet allerliefst om te zien? Ze is van goede familie, heeft geld en is zeer knap. Ze schrijftJe hebt zeker toch wel eens gehoord van Tempé Arne? Ik geloof het niet. Nog altijd sprak Ben heel kalm, want wat zij in de kerk gezien meende te heb ben, had haar, in zekeren zin, al voorbereid op -deze mededeeling. Ja, en wij zijn allen- zeer ingenomen met zijn geluk. Haar moeder, Lady Arne, is weduwe, en Tempé is haar eenig kind. Haar buitenplaats is dichtbij het goed van zijn broer. Dat komt alles zoo heerlijk uit! Ja. Was dat Miss Arne, die ik vanoch tend met jullie in de kerk zag, dan is zij het mooiste meisje, dat ik ooit gezien heb! Ja, dat was Tempé Arne. Omdat Kate wel voelde, dat haar anders misschien nog enkele lastige vragen kon- SPELEN MET VUUR. Herinnert gij U November 1918 nog? Ook toen zat de revolutionaire beweging in de lucht. In Duitschlamd waren de socia listen de baas geworden. De heer Troelstra wilde het Duitsche voorbeeld in Nederland navolgen. Dacht gij, zoo zeide hij, dat de revolutie bij Zevenaar zou ophouden? Het Nederlandsche volk is toen verstan diger geweest. Het luisterde naar de stem men der democraten, die niet ophielden te verkondigen, dat verbetering moest wor den verkregen, niet door revolutie, doch door vast te blijven houden aan de be proefde middelen der democratie. Is er thans nu wij 15 jaren verder zijn iemand in Nederland, die zou wenschen, dat wij het Duitsche voorbeeld hadden ge volgd? Toch blijven' de sociaal-democraten met de revolutie koketteeren. Is dit niet een gevaarlijk spelen met vuur? Wie in Ne>derland geen Duitsche toe standen wil, moet de vrijzinnig-democra tische partij versterken. Soest, April 1933. Geachte Redactie! Gaarne zou ondtergeteekende het volgen de in Uw veel gelezen blad opgenomen zien, waarvoor ik U bij voorbaat dank zeg. Koopt in Soest is de leuze der neringdoende hier ter plaat se. Ons geacht Gemeentebestuur deelt blijk baar deze meening niet. Wat is n.1. het geval, alhoewel naar ik meen, eertijds is besloten het benoodigle plantsoen door middel van inschrijving aan de plaatselijke kweekers te gunnen, schijnt thans hier van afgeweken te zijn. Het is namelijk gebleken dat het plant soen benoodigd voor het Natuurbad te Soestduinlen, althans niet bij inschrijving onder de plaatselijke kweekers is geschied. Wel zijn er onder de kweekers alhier, die een schrijven van het Gemeentebestuur heb ben ontvangen, in welk schrijven wordt ver meld dat het plantsoen, benoodigd voor het Natuurbad is aangekocht bij verschillende leveranciers. Onder voorwaarde, dat door deze leve ranciers 10 moet worden afgestaan aan de Soesiterkweekers, zoodat ondergeteeken- de van den kweeker (buiten Soest) een be drag zal ontvangen groot plm, f 20. Moge lijk zullen er onder U, geachte lezers, zijn die zeggen* den uitkeering van voornoemd bedrag, zonder dat men hiervoor iets heeft te leveren, is vooral in dezen tijd een bui tenkansje. Men bedenke echter, dat dit bedrag niet door den leverancier wordt betaald, doch door de Gemeente zelf. tenzij de leverantie tegen 'n vooraf bepaalden prijs gegund is, en daarnaast bepaald dat 10 zal moeten worden afgestaam. Het Handelsblad De Gooi- en Eemlander 't Maandagochtendblad De Telegraaf De Lach Het Amusante Weekblad Stuiversblad Ideaal De Haagsche Post De Radiobode De Gracieuse Hel Nieuwe Modeblad Weldon Record Het Handelsblad De Gooi- en Eemlander Aanbevelend, v. Weedestr. 7, Soestdijk Telefoon 2062 V 2)1 2)1 Dit acht ik echter onwaarschijnlijk? Waarom het benoo-digd'e plantsoen hier niet ter plaatse gegund? Althans trachten door middel van inschrijving het plantsoen te betrekken van de plaatselijke leveran ciers. Alhoewel belanghebbende het Gemeente bestuur vrifendcüijk dank zegt, voor 't aan hem toegewezen bedrag, zoude hij, en meer dere kweekers met hem, gaarne zien dat in de naaste toekomst ook mede in 't belang der Gemeente het plantsoen bij inschrijving hier ter plaatse wordt gegund. Op die wijze handelende, wekt men onder de plaatselijke kweekers niet den schijn, wij zullen jullie wat toe stoppen, en de zaak is af. U Redactie, vriendelijk dank voor U be reidwilligheid. Hoogachtend: Eten belanghebbende. Voor de Schoonmaak den gesteld worden, veranderde zij ineens van onderwerp. O, Ben, heb je Olive Antrobus al ge zien, sinds je terugkwam? Ik hoor, dat zij er zoo slecht uitziet! Ik had aan Mioeder gevraagd, of die haar uitnoodigde, om met ons mee te gaan naar Llandudno, maar zij antwoordde, dat zij niet komen kori, eer zij nieuwe kleeren had. En zoo heb ik haar in 't geheel niet gezien, want ik ben naar Lon den gegaan. Dat spijt je zeker wel erg, nu je haar bij je terugkomst zoo ziek vindt? Ze heeft dan toch in ieder geval het genoegen gehad, dat zij zich herinneren kan, hoe wij haar uitnoodigden; dat ze niet kwam, is haar eigen schuld. Maar nu moet ik terug. Tempé is hier nog een vreemde en ik mag haar niet verwaarloozen. Natuurlijk, 't Was toch al heel vrien delijk van je, om mij even te komen goeden dag zeggen. Waarom heb je Ben niet staande ge houden, tot wij er ook waren? vroeg Mrs. Allingbam. Ze kon niet langer wachten. Moeder; om de een of andere reden moest zij gauw thuis zijn. Wat is ze leelijk, nu ze zoo ver brand is, hè? Ben leelijk?Neen, daar heeft ze een veel te lief gezichtje voor! Ben? Wat een grappige naam! meen de Lady Arne geaffecteerd. Ik dacht eerst dat je van een jongmensch sprak. Neen, Ben is maar een afkorting; haar volle naam luidt Benvenuto. We zijn nu niet zulke groote vriendinnen, ziet u, maar alte buren moeten wij wel beleefd zijn. Ja, dat is toch eigenlijk wel dwaas, dat men zijn gevoelens soms zoozeer aan de conventionaliteit moet opofferen, meende Tempé met diien langzamen nadruk, die in haar ei/gen oogen atlhans zulk een gewicht schonk aan baar woorden, ofschoon ik niets wil zeggen tegen je vriendin, Kate, want die was miij sympathiek van uiterlijk. Deze opmerking stemde Alan weer gun stig jegens Tempé, met wie hij over het geheel niet veel op had. Kate dacht intusschen: Ik zal wel zorgen, dat Trevelyan en Ben elkaar een paar dagen niet zien. Geluk kig komt morgen Mr. Valentine en die zal wel zoodanig beslag leggien op Benvenuto, dat dit een heilzame afleiding geeft. Op den avond van denzelfden Zondag ging K)ate naar de woning van dokter An trobus en Olive zelve deed open; haar va der en zuster waren uit. O, kind! riep Kate, met quasi groote hartelijkheid Ik zou je al eens lang zijn komen opzoeken, maar we hebben heel wat logé's en die nemen je tijd zoo zeer in be slag. Ik had gehoopt, je vanmorgen in de kerk te zien.; het speet mij zoo, dat je niet met ons mee geweest bent naar Llandudno, maar je zult toch zeker wel een tijdje naar buitjen gaan? Och, neen, daar zal nie<t veel van ko men. Dat wordt toch altijd veel te kostbaar. Maar ik geloof ook niet, dat het mij geven zou. Ik heb een gevoel, dat ik nooit meer beter zal worden. Hoe is het mogelijk, dat ik. naar aanleiding van dat enkele kouvat ten. nu zoo ziek kon zijn. O, maar je zult eens zien, hoe je nu gauw weer opknapt. Je moet wat afleiding en wat vroolijkheid om je heen hebben. Ik zal je wel eens dikwijls mee uit rijden ne men, hoor! Kijk, ik heb je niet vergeten* terwijl ik in Londen was. Je houdt immers zooveel van ringen? Onder het spreken legde Kate Olive een étuitje in den schoot en zoodra die den in houd daarvan gewaar werd, begonnen haar oogen te stralen; haar fletse wangen kre gen weer kleur en in 't rst was zij niet bij machte, iets te zeggen, toen zij het sier lijke gouden ringetje zag met de drie bril jant jes. Innig-dankbaar sprak zij ten laat ste: (Wordt vervolgd). BURE ADV1 TOT UITGi HET Dlti Juist ernstig den ac van. F angel het Eu gnoot I ke ont lijn lig de mo; heid, d pisch pa. De practis unie in wijls z de juisi het nas geweo te trek Vereen

De Soester | 1933 | | pagina 4