°<I Ingezonden N I Landbouw. De Vierde Voorwaarde. Eerste Soester Electr. Drukkerij Communisme en caritas. FKITILLETOIN Rechtzaken Pluimveeteelt. N.V. Van W eed estraat 7 - S oest d ij k Ons Telefoonnummer is vanaf heden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie DE SOESTER POLITIE. Menigeen die dit opschrift leest denkt natuurlijk direct aan alle mogelijke andere zaken dan degene, welke hier volgen gaan. Wanneer men, zooals ik nu eenmaal ver plicht ben te doen, des nachts zoo om streeks 2, 3 uur op den weg is en men na dert dan het grootsteedsche dorp Soest, dan komt men in de volstrekte duisternis. Op den hoofdweg ziet men dan de transpa rant met het woord „politie". Af en toe raast een auto over den weg door de duis ternis. Koplantaarns flitsen, en dan weer zwarte duisternis alom. Een eldorado voor sluipmoordenaars. In het wachtlocaal zit de politiebeambte op zijn post. Een of tweemalen ontmoette ik twee agenten met rijwiel, die ten koste van een geestelijke inspanning waakten over de in woners. Overuren? Ik weet 't niet. Als we het aantal vierkante kilometers tellen, die zij bewaken moeten, het aantal uren en agenten, dan begrijpt niemand, dat hij nog ooit een agent ziet; laat staan te midder nacht. Bij den inspecteur brandt licht. Ook is er licht in het nachtelijk Soest bij den dokter. En die lichten stralen in de inktzwarte duisternis. Een commissaris hebben we hier niet. Geen politieman met motor en schijnwer per. Wij hebben in duister Soest niets van dit alles: er is ook geen geld voor. Wel voor een uitbreidingsplan-fata-morgana- sufferpatent. De raad. De Raad? De RAAD? Ja', die is er. Hm. Zij bewaakt de gemeentebelangen: bij daglicht, en droomt over een nieuw vijf-jarenplan. Als we de zaak dens omkeerden? Zetten de politie o^ de raadszetels, en de Raad in het politiehuis! Licht dat er licht zou ko men. Licht, lucht, en rust: voorts een klok op 't raadhuis, afschaffing van allerlei Soestermoppen, een behoorlijke busverbin ding met Amsterdam, een behoorlijke win- kelkom met beloopbaar trottoir; verminde ring van belasting, Ontlasting van raads zittingen), nieuwbakken wetweters, radeloo- ze en hersenlooze vlaggestok-interpellan- ten, boomkweekerij-illusionisten, wellustige natuurbad-exhibitionisten enz. enz. De vuilniswagen is ter ziele. Jammer, cr was nog wat op te ruimen. De politioneele raad zou ik echter willen vragen de snelheidsgrens voor automobie len onverbiddelijk te brengen op 30 I< M en met de uitvoering te belasten den hoog- edelgestrengen wethouder met vóórwerell- lijke fiets. Hij moet ze zelf nahollen, net 60 K.M. vaart, in compleet tenue, bolbroek waaruit welklinkend het worst-hessellied blaasti pijp, druppel op z'n plaats geen c nregelmatigheden alsjeblieft. Misschien rolt hij in z'n veralterasie dóór naar den dam, waar nog meer poppelcast vertoond wordt. Hij zou Karei I ter assistentie mee kunnen nemen. (In alle eer en deugd na tuurlijk, amen). E/en>s was de Damraksche kast 'hier. Hij had geen succes op den Eng. Wat 'n won der. Wij doen het hier geregeld veel mooier en beter. Maar dat is polletiek. Brr Kie-tell-op, kietellop Polletiek op z'n kop is veuls aardigster en. veiligster. De hopelooze. iEen der grootste moeilijkheden, in den strijd tegen het communisme is het paupe risme en alles wat daarmede samenhangt. De vlammende beschuldiging van hen, die werken willen en geien werk kunnen vinden. De ontstellende ervaringen die de zwoegers opdoen op het pad der zoogenaamde lief dadigheid. De soms menschonteerende wij ze waarop men „steun"-trekkers benadeelt. Deze vraagstukken worden ter oplossing geboden aan degenen die den gruwel van het bolsjewisme bespreken in trein en huis, en niet geheel ten onrechte voeren deze NAAR HET ENGELSCH. 35) U heeft zich gehouden!, of u gek of excentriek was|. en de menschen hebben dat ook geloofd. Ik heb dus gelogen, wat dit betrof, en(, o, Miss Morrison, ik kan niet sterven eer die leugen mij van het hart is! Het was slecht van mij en dit juist te genover u, die mijn beste vriendin is ge weest! Het komt er niets op aan, kind! Door dat te vertellen, heb je mij eer geholpen dan kwaad gedaan! Ja, maar ik heb ook aan iemand Ver teld, dat u krankzinnig was en dat u de tante was van Benvenuto French, zoodat zij ook veel kans had, ééns gek te worden. Kind!Aan wien heb je die leugen verteld? vroeg Miss Morrison ont zet. Aan Leo, dat weet ik welMaar er was nog iemand bijl Ze dacht eenige tijd na en begon toen weer: Ja', aan Leo, om hem op te zetten tegen Miss French,. enaan zijn neef, majoor Trevelyan. Miss Morrison bleef dien heelen avond aan het bed zitten en bijna den heelen nacht. In (het eerst was zij met het sterven de meisje alleen; toen kwam er een vreemde dokter. Later waren Antrobus en Sara er ook bij en ze bleven, tot het ochtend werd, en. het dan ook afgeloopen was. Miss Morrison moest door dokter An trobus naar beneden gedragen worden, daar zij flauw gevallen was, niet alleen na al de droefheid, die zij bijgewoond had, maar zeker ook door den schok van die Voorafgaande bekentenis van Olive. Alan Trevelyan stond aan een venster daarbij aan dat de oorsprong van al deze ellende te vinden is in den diepsten kern der huidige maatschappijvorm. Het gaat hen voorbij dat het communisme als zooda nig hierin geen oplossing brengen kan. Hun gedachten gaan uit met hun verlangens, ook eens^ al is het maar voor enkele dagen te kunnen zitten op de plaatsen van hen, die thans meenen het goud der aarde te bezit ten. En dat verlangen alleen reeds is een roepstem, lokkend als van een sirene. Zij willen hen, die thans op hen neerzien als overtollig materiaal, als uitgestootenen, met gelijken munt betalen: zij willen degenen die hen thans als honden behandelen en hoevelen zijn ^r zoo al niet te vinden, ja zelfs te noemen met gelijkén munt be talen. De gedachte alleen reeds hun pijni- gers op de mat, en aan de deur te laten staan, hen af te snauwen of te behandelen als de bezitters der aarde, doet hen groeien in de haat tegen allen die onder het mom van christendom de schande zijn van het beginsel der liefde. Zij vinden reeds vol doening, deze getrapten in het voeden der ziedende haat die hen zou willen doen losrukken op deze pseudo christenen. En deze menschen bij te brengen dat toch het Kruis en Lijden de eenig mogelijken weg ter wereld is, is een soms wanhopige taak. Slechts het zelf kennen en weten, het erva ren zelf kan doen inleven in de gedachten dezer geslagenen der menschheid. Het pre diken van anti-communisme is het zweepen van het stelsel niet alleen, maar ook van degen'en die onder allerlei vormen de mest leveren voor deze woekerende gifplant in onze samenleving. En deze leveranciers worden door degenen die bezeten zijn van het communisme gehaat op matelooze wij ze. Wanneer deze communistenkweekers eens konden luisteren wat zooal verhandeld wordt op een bijeenkomst in het Leninhuis in den Haag en elders waar de program ma's worden opgesteld, zij zouden verblee- ken voor de dreigende werkelijkheid. Nu leveren zij met hun pseudo christendom de hulptroep'en aan den vijand. Het verwaterde christendom onzer dagen, waarin de gods- dienslbelijdenis evenals in Spanje, een soort van volksgewoonte is geworden de goe den niet te na gesproken heeft' geen tijd voor de beleving der consekwenties. Men meent zijn plicht spoedig gedaan te hebben. Dat er individuen zijn die parasiteeren op het bezit der gemeenschap zal niemand ontkennen. De naastenliefde is echter een der scherpste wapenen tegen het commu nisme. Velen weten echter dit wapen niet te hanteeren, of willen het niet. Men kan boekdeelen opstellen over de ontzettingen door het communisme teweeg gebracht. Men kan folianten vol schrijven over de pseudo-caritas. Slechts de overweging dat het niet gewenscht is de sluiers te verscheu ren/, legt vooralsnog het zwijgen op. Een ziedende haat is ontketend in de menschheid en vond zijn weergave in de stembusuitslagen. Men wil niet langer ge trapt worden. Men wil dat men de conse quentie van het leven aanvaardt, maar ook een bestaanszekerheid, een menschwaardige bestaanszekerheid wordt geëischt. De groo- te steden bieden het troostelooze beeld der moderne maatschappij. Wie niet ziende blind is, ziet den onrustbarenden groei van de hulptroepen van Moskou, dat is van het leger der beschavingsverwoesters. Het communisme is een schreeuwende vraag aan het christtendom, een donderende be schuldiging. Men kan, die vraag ontloopen, ontwijken', niet willen hooren. Hier in het kleine Soest bemerkt men weinig van de ontketening der hartstochten. Zulke plaat sen zijn bestemd om straks onder den voet geloopen te worden wanneer het massale leger der uitgestootenen en ongebreideld hatenden de macht zouden nemen. Flagellas. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Kalmte kan je redden. Hij liep nog wel de kleine wagen van den badmeester in Velp), toen hij 16 April door de Steenhofstraat in Soest reed. Maar als een auto 5 i 6 jaar oud is, dan komt er wat speling in het stuur. Nu, ieder kan niet met nieuwen wagen rijden, troostte de Kan tonrechter. Die speling leek wel wat erg ruim te zijn., want een busrijtuig durfde niet passeeren wegens het slingeren van het kleine besje. Twee andere bussen hadden dan geen vrees, zei verd,., want die reden gewoon mij voor van de eetkamer uit te turen over het land schap. Het ontbijt was al afgeloopen, maar er was nog geen postbestelling geweest, want de sneeuw lag voeten hoog, zoodat het verkeer zeer belemmerd was. Nu verwachtte hij wel geen bericht van belang, maar hij kreeg toch altijd veel brieven. De vijftien maanden, die voorbij waren, sinds hij van den Hall vertrokken was, hadden hem niet veel veranderd. Hij zag er alleen nog wat ernstiger en minder opge wekt uit. Hij was liever maar weer in ac tieven dienst bij zijn regiment gegaan, dan had hij gemakkelijker de herinnering aan Ben uit het hoofd kunnen zetten. Hier had hij zoo weinig, om zijn gedachten af te lei den, want zijn landgoed was niet groot en het was uitstekend onderhouden. Hij hoorde heel zelden van Ben, wist al leen, dat zij niet getrouwd was en cr ook nog geen, plan op scheen te hebben; en dit op zichzelve deed hem altijd nog hopen. Hij ging nu naar boven, om zijn moeder zijn gewoon ochtendbezoek te brengen. De oude dame keek naar hem en zei on geduldig: Verschrikkelijk, hè, Alan! Niets dan sneeuwt sneeuw en nog eens sneeuw! En zoo stil en'verlaten hier in huis, dat je er gek van zoudt worden! O, wat mis ik Eric toch! Op een dag als déze was hij altijd zoo vroolijk, als hij maar eenigszins wel was. En jij bent ook heel goed voor mij, jongen/, maar je bent altijd zoo stil en ernstig en| kunt kijken met een blik zóó verstrooid, of je met je gedachten in het geheel niet hier was. Zegt u maar, wat ik voor u doen kan, Moeder. Je weet. dat ik dan allereerst zeggen zal: trouwi Alan; dat ben je aan jezelven verplicht. Daar heb je bijvoorbeeld Tem pé O, Moeder, als u nog eens van Tempé spreekt in dien zin, zal ik naar beneden bij. Elke auto rijdt mij voorbij, want meer dan 30 KM durf ik niet te maken. En daar mee loopt mijn wagentje nog heel secuur. Het verbaal sprak tevens van voetrem totaal niet werkeni Even bijgesteld en het was weer in orde zei de eigenaar-rijder van dezen schamelen auto. O M. vond het toch een ernstig feit om met zulk een vehikel te gaan toeren. Vol gende week verbalisant. Snelheid brengt ten val. Een reiziger uit W'addinxveen was van ander kaliber, reed in Soesterberg met 70 Kilometertjes. Was ter plaatse niet volko men bekend. De Rademakerstraat is echter het vol bebouwde deel van Soesterberg Het dus niet kunnen waarnemen, dat hij in de dorpskom zat, is maar larie. Het werd f 15 boete. Een Amersfoorter liep voor eenzelfde fout terzelfde plaatse eenzelfde boete op. Gelijk heeft die gehad om de zaak te laten doorgaan, want de ambtenaar had hem voor schikking f 25 gevraagd. Dat vond hij wat dik; men had hem ver teld, dat in doorsnee minder te betalen viel. De kalkgeschiedenis. Het heden op verzoek van den verdediger schriftelijk uitgebrachte vonnis inzake het met opzet vernielen van op de straat ge kalkte verkiezingsreclame, was conform aan den eisch namelijk f 15 boete subs. 6 dagen. Valschheid in geschrifte dat wil zeggen in stempelmerk van var- kensooren. Het ging niet tegen den falsaris die de krulstaarten tegen alle wet en recht in eigenmachtig had voorzien van een stem pel net-echt. Op den bon waren gekomen zij, die ble ken deze dieren in bezit te hebben. J. v. d. _L. onder Hoogland had er 7 van circa 100 pond op de Amersfoortsche markt gekocht plus 8 veertigponders. Niet anders wetende of de merken waren goed. Hoe moeten ze echt zijn? informeerde deze gedupeerde mensch. Veldwachter Koenders zou er zelf ook niet het rechte van weten. Nu, Kantonrechter en Ambte naar bleken daarin ook niet te hebben ge studeerd. Vervoegt u bij de Centrale, zoo werd uit weg gezocht. J. van de L. had de acht schrammen weer op zijn beurt verkocht aan C. H.„ eveneens aldaar. En niemand wist van den prins eenig kwaad, totdat twee dagen na dezen laatsten koop alle 15 werden in beslag ge nomen en aan de bedotte eigenaars een strafbriefje werd uitgereikt. Dit leidde thans tot f 5 boete voor elk, plus verbeurd verklaren der dieren. Centen weg> varkens weg, maar dat gaat zoo maar niet! zei C. H. Ik moet mijn geld terug hebben. De Kantonrechter beaamdek dat C. H>. daarover J. van de H. gerechtelijk kon aan spreken. En als deze laatste maar eens goed ging uitkijken op de Amersfoortsche keuenmarkt en wist te herkennen den braven man, die hem dat koopje geleverd had met de val- sche gemerkte varkensooren. dan ^kwamen mogelijk ook nog de centjes van J. van de H. terefiht. Gaarne zou men den falsaris vervolgen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. I Dronkenschap: W. W. Soest f 10 of 4 dagen. Niet tijdig spoorboomen sluiten: B. G. van de V. Soest f 20 of 10 dagen. Te Soest venten zonder vergunning: L. B, Bunschoten f 2 of 1 dag. Geen rijbewijs toonen: A. van D. Soest f 3 of 1 dag. BESTRIJDT DE RUNDERHORZEL. Landbouwers, let op de wormbuiten bij uw runderen,, tracht tezamen de runderhor zel uit te roeien, diie jaarlijks voor eenige mlillioenen schade berokkent aan den vee stapel'. De horzels leggen gedurende den zwerm tijd (half JuniSeptember) hare eitjes op het lichaam van het vee in de weide. Uit moeten gaan! Ik heb immers al zoo dik wijls gezegd: wij beiden zijn totaal onge schikt voor elkaar! Maar om het hier in huis wat op te vroolijken, wil ik wel een paar jonge meisjes vragen als Kate en Les- lie Kate mag ik niet graag. Nul, Leslie dan en wie zij verder bij- zich wil hebben. En éénsals het nu zoo uw hartewensch is,zal ik mis schien een jong vrouwtje meebrengen. Juist op dit oogenblik zag Alan, die aan het venster was getreden, den postbode aankomen, die met heel veel moeite tot aan de knieën door de sneeuw liep. Hij ging ijlings naar beneden, beloofde de brieven van Lady Trevelyan, als er tenminste voor haar waren1, boven te brengen en zelve vond hij onder zijn correspondentie een schrijven van Mrs. Allingham, waarin zij haar spijt betuigde, dat hij met Kerstmis niet bij hen kon komen, en waarin zij ver der meedeelde, dat ze de jongens omtrent den twintigsten verwachtte. De familie was wel, behalve Kate, die, ofschoon ze beweerde, dat haar niets scheelde, heel stil en in zichzelve gekeerd was. Op het einde van den brief schreef Mrs. Allingham: Ik weet niet, of je je nog Olive Antrobus herinnert? Alan schrikte. Zou het hem ooit mogelijk zijn, hddr te vergeten en het verschrikkelij ke, dat ze hem o. dien prachtigen Septem berdag verteld had? Zoo, ja, dan zal het je spijten tc hoo ren, dat het arme kind verleden Vrijdag aau vliegende tering gestorven is. Wij wisten niet, dat zij zóó ziek was. Ook zal je het eigenaardig vinden, om te hooren. dat onze oude vriendin, Miss Morrison, zich met zooveel liefde aan de patiënte gewijd heeft. die eitjes komen de jonge larven, die grootendeels door de huidporiën naar bin nendringen en ongeveer zes maanden in het lichaam van het rund blijven om ver volgens in het voorjaar onder de rughuid aan te komen, waar dan de huid doorboord wordt en de wormknobbels ontstaan. Na volwassen geworden te zijn, wringen de larven zich naar buiten, vallen op den grond, gaan zich verpoppen en uit de pop pen omwikkelen zich na 46 weken de nieuwe horzels. Welke schade door deze huidparasieten wordt veroorzaakt? Ie. Vanwege de pijnt als er veel worm- bulten op den rug zitten, eten de dieren minder, de voedingstoestand lijdt er onder. 2e. Het jonge vee wordt in zijn groei tegengehouden. 3e. De melkproductie der koeien vermin dert tengevolge van de pijnlijke wormknob bels. 4e. Het vleesch in de omgeving der groo- te wormbuiten wordt waardeloos, de huid verliest haar waarde voor de industrie van wege de vele gaten), die er in zijn. 5e. Gedurende den zwermtijd der hor zels wordt de rust in de weide verstoord en neemt de melkgift af. Bestrijding. Deze kan geschieden door aansnijding en indrukking der wormbuiten, waarna de larven gedood worden. In Dren te en ook in Denemarken wordt deze me thode nog wel toegepast. Het verwijderen der larven uit de wormbuiten kan ook plaats vinden met behulp van een haak- naald en pincet, zooals in het district Gar- misch (Beieren) het eerst is gedaan. Ver der worden nog gebruikt oliën en zalven, waarmede de larven onschadelijk gemaakt kunnen worden, nadat de openingen in de wormknobbels zijn dichtgesmeerd. Met de horzelzalf, die in ons land algemeen wordt aangewend, kan men de allerkleinste lar ven niet bereiken omdat de gaatjes in de huid dan nog te klein zijn. Maar ook de volwassen larven in het allerlaatste stadium van ontwikkeling bieden veel weerstand tegen de zalf. Dit was de reden, dat naar een vloeibaar middel werd gezocht. Tegen flink inwrijven der wormbuiten met hor- zeline zijn de larven echter niet bestand. Het is gebleken, dat men met dit vloeibare middel de larven in alle stadia van ontwik keling kan vernietigen. Bovendien werkt horzeline afdoende tegen sarcoptesschurft bij het rund, een, besmettelijke huidziekte, die zeer verbreid voorkomt in ons land. Éénmaal de aangetaste huidplaatsen flink er mede inwrijven is voldoende om de sehurftmijten te dooden. Hoofdzaak is, dat in bepaalde kringen alle veehouders aan de bestrijding deel nemen, in de eerste plaats gedurende den staltijd van het vee en zoo noodig ook nog in de weide. Zou het niet mogelijk zijn in elke gemeente of in elk dorp de bestrijding dezer jaarlijks terugkeerende plaag te or- ganiseeren? Indien in elk dorp een paar jonge man nen met de behandeling der dieren wor den belast en het loon voor verrichten ar beid door de gezamenlijke belanghebbende veehouders wordt gedragen, dan zullen de kosten per hoofd heel gering zijn en er zal veel bereikt kunnen worden. Voor dit doel, zoo geheel in het belang van de veehouders zelf, moet met een beet je goeden wil een regeling te treffen zijn, vooral in dezen tijd van algemeen verbrei de werkloosheid. Dr. 't HOEN. (Alg. Holl. Landbouwblad) lü GEBODEN VOOR DEN PLUIMVEE HOUDER. De eigenlijke titel van onderstaand stuk je luidde oorspronkelijk anders, n.1. in het Vlaamsch Pluimveeblad, waaraan wij het ontleenen, wordt gesproken van de 10 ge boden voor den modernen „hoenderuitba ter". Wij kennen dat laatste woord niet, maar toch is het zeer kernachtig. Hoenderuitba ter, er baat hij vinden, beter worden van het pluimveehouden, dat is de opvatting van de meesten, die kippen houden, ook in ons land, en die zullen in onderstaande wenken nog wel het een en ander vinden, dat waard is goed overdacht te worden. 1. Ivoop minder kuikens, maar van na- tuursterke afstamming. Dan hebt gij, in den opgroei, minder ziekten, minder sterfte; in den volgenden groei meer gezonde en meer sterke dieren. 2. Koop alleen kuikens van stammen met hoog legvermogen. Dan kunt gij die dieren een 2de jaar, met nog^goeden winst, doorhouden, env zoo gij wilt, een jaar kweeken uitsparen. 3. Verwijder onbarmhartig uit uw kui ken-en jonge-hennen-kudde, alle zwakke en zieke dieren. Zoo verwijdert gij al die dieren, die later leven zouden op uw kos ten, en behoudt gij alleen dieren die u la ter winsten zullen opleveren. 4. Wees voor uw dieren niet onrecht vaardig. Dit wil zeggen dat zij u veel moe ten geven en gij hun weinig Dieren kan men niet bedriegen: de beste zorgen geven immer de beste uitslagen. 3. Richt heel uw bedrijf zoo prakiisJi mogelijk in: Dan met minder handen, en in minder tijd verricht gij hetzelfde werk. 6. Doe niet aan alles te gelijk (kweek- dieren, kuikenopkweeken, eiervoortbvengst, vetkuikens). Help mede aan de indeeling van het bedrijf; wordt specialist in één vak; zoo helpt gij het'hoenderbedrijf bevestigen voor de toekomst. 7. Strijdt mede voor de eerste plaats op de huitenlandsche markten. Ons hoender- bedrijf leeft vooral van uitvoer; levert dus alleen goede waar: groote eieren, nette die ren, versche eieren), van binnen van goede kwaliteit. 8. Doe zelf meer aan eierverbruik. Weet zelf goed dat eieren een volledig en sma kelijk voedsel zijn, op vele manieren lekker te bereiden. 9. Abonneer u op goede vakbladen. Woon al de voordrachten bij, waar iets te leeren valt. Houdt goed boek van al uw eigen ondervindingen; dart, waar anderen nog kijken en weifelen, zijt gij reeds lang vooruit en wint den prijs. 10. Vereenigt u in sterke bonden. Dan moet gij niet vragen, maar kunt gij eischen. Vereenigde kracht is winnende macht. (Alg. H. Landb.blad) DE EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKER IT is het meest betrouwbare adres voor Uw drukwerk. Met onze mo derne machines zijn wij in staat U het boste van het beste te leveren tegen zeer concurreerende prijzen 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Alan legde den brief ter zijde. Hij voelde zich wel getroffen door het bericht van Olive's dood, maar, daar hij nooit zooveel sympathie voor het arme kind had gevoeld, ging hij kalm door met het lezen van zijn overige brieven, tot één daarvan zijn bij zondere aandacht trok, doordat het adres door een vrouwenhand geschreven was en ook het postmerk Wecksted droeg. Op den binnenkant van de enveloppe stond: Met de groeten van Miss Morrison" en ze bevat te drie ingesloten stukjes. Eerst las hij den brief, die met dezelfde hand geschreven was als het adres en de inhoud daarvan luidde: Waarde Sir Alan Trevelyan, Ik, Olive Antrobus, moet u een be kentenis doen. Ik heb u ééns een leugen verteld, toen ik zei, hoe Vader wist, dat Miss Morrison krankzinnig was en dat Miss French haar nichtje zou zijn. Daar is niets van aan. Er bestaat in het geheel geen verwantschap tusschen haar beiden Ik zei dat toen enkel, om iemand ter wil le te zijn, die ik liever niet noemen zal Het was zeer leelijk van mij en ik wil niet sterven met zoo'n leugen op mijn geweten. Niemand hoeft er om te treuren, als ik dood ben, want ik ben moe en verlang niets liever dan rust. Miss Morrison schrijft dit voor mij, om dat ik te zwak ben. Schenk mij uw ver giffenis, want ik heb er innig berouw van. Met onleesbare hand volgde toen de on- derteekening: „OlivC. Amclie Antrobus". De brief gleed hem uit de hand Zou die bekentenis nu nog bij machte zijn goed te maken, hetgeen er reeds misdaan was? Eerst nadat er althans eenige hoop in zijn hart was gewekt, dacht hij aan de bei de andere papieren1,, die ook in de envelop pe gesloten waren. Het een was een copie van de geboorteacte van „Ruth Morrison, dochter van Benjamin Morrison" nu twee-en-zestig jaar geleden; en het tweede een copie van de huwelijksacle van „William French, luitenant bij het ste regiment, met Laura Butler"welk huwelijk zes-en-twintig jaar geleden had plaats gehad- Dit was dus het huwelijkscertificaat van Benvenuto's vader en moeder en nu eerst besefte hij, hoe kortzichtig hij was geweest en hoe oneindig veel zakelijker Miss Mor rison, dit nog al voor „dwalende" door ging, dit geval behandeld had. Was hij nu óók maar op dien inval gekomen, dan zou dit Ben en hem vijftien maanden kwel lingen en verdriet bespaard hebben! M.aar hij kón en wilde nu niet anders dan dankbaar aanvaarden de oplossing, die de ze papieren hem hadden gebracht en over legde eens met zichzelven^ wat nu de eerst volgende stap moest wezen. Sir Alan Trevelyan zou u gaarne eens spreken Madam, kondigde Jane dien vol genden dag aan, toen haar meesteresse in de schemering wat te rusten zat, Doe Sir Alan mijn groeten terug, Ja ne, en zeg, dat ik hem vandaag niet ont vangen kan. Alan was zeer teleurgesteld, toen hij dit antwoord hoorde, bedacht zich even en zei: Ik wil je meesteresse niet verder las tig vallen,, Jane, maar zou je haar nog eens even willen zeggen, dat ik nu naar White- gates ga, en haar vragen, of Miss French ook soms bekend is met den inhoud van den brief, dien Miss Morrison mij gezon den heet? Jane kwam terug met het antwoord: Neen, sir. Dank je, zei hij heel wat opgewekter. Doe mijn hartelijke groeten aan Miss Mor rison en zeg, hoe ik hoop, dat zij mij ont vangen kan als ik haar morgen opzoek. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1933 | | pagina 4