Damestasschen Eerste Soester Electr. Drukkerij s LlkM ©IMS UW D^UCCWI^BC WEIRW^IRIBIKSIilM WIJ ZIJN GOEDKOOP o< Rechtzaken ^1 Het rotspad. Voor de Huisvrouw ff rr EEÜIEEl E£ Van Weedestraat 7 - Telefoon 962 FEÜILLETOIN Het adres voor Wij leveren in den kortst mogelijken tijd alle drukwerken voor handel en industrie Voor Familie-drukwerk, als: Verlovings-, Ondertrouw- en Geboortekaarten, zijn wij een specialiteit. Indien gewenscht in enkele uren gereed KANTONGERECHT TE A'FOORT. Zwaar leergeld. Door onze ooren de kost te geven» iets dat hooge plicht is van een persman, tikten we de uitspraak op van een zaak behandeld in besloten /itbing. Nu, aan uitspraken is geen geheimhouding opgelegd; die komen toch in de wekelijksche lijsten. Men herinnert zich het geval van maan den geledien, dat de rijdier van een der be kende vleesohwagens van Welling udt Bor- culo met reuzen snelheid door de kom van Soesterberg was gereden en het stopsein van brigadier van Raad aan zijn laars had gelapt. m Wie als chauffeur van den wagen stond geboekt, was geverbaliseerd. Het bleek niet de rechte man, want van Apeldoorn tot Utrecht had hij liggen stopen. De wagen was toen bestuurd door dien zoon van den garagehouder in Borculo van de H. Die was doorgereden zooals bleek, omdat hij geen rijbewijs bezat zijnde eerst 17 jaar. Daarom de reden dat de delicten van dit jongmensoh heden in besloten zitting wer den behandeld. Het waren drie overtredingen: verbazen de snelheid, niet stoppen op politiebevel, gemis van rijbewijs. Het fokte een botte in massa van f 100, die nu vader van de H. mag betalen. De P. T. T. De races te Assen hebben invloed op de bezoekers. Qnider de terugkeerenden zei Kantorarecher mr. bar. Roëll: zijn er steeds gekken, die onrzinnnig rijden. Zoo bier ook weer otn> Soesterberg, zoo'n te rug racen de H. J. J. uiit Hoofddorp. Wel 100 KM vaart zei agent Meijer. Kan niet, zei vend. Het werd f 75 boete of 10 d. Dat kan ik niet bealen! Dan maar niet rijiden als een gek, was het wederwoord. 20-jarig bestaan der K.L.A. Feest in Soesterberg en opeenhooping van auto's. '<t Was een ruïne, zed brigadier van Raad. Twee groote parkeerterreinen plus nog het grasveld bij de muziektent, en toch zette men maar neer. Gemakkelijker was het om maar aan den weg te gaan staan in de Batenburgerlaan.y half op den weg, half op het voetpad Er stomdien in die omgeving wel 14 bordlen met de P en roo- de doorhaalsreep, dus niet-parkeeren, maar het was gemakkelijker voor het wegrijden. Daaraan moest een eind komen, had de in specteur van politie gezegd en het heele niitsje kwam op de bon. Een ervan], C. K. D. uilt Baarn, was heden alleen opgekomen. Hij was er gaan staan,» omdat er reeds an dere stonden,. Dat niet-parkeeren zou dus wel niet gelden voor dien bewusten dag. Dit motief werd aanvaard; het bleef f 2. De remmen. Ben groote gerechtsschotel vol van rem- menzonderv In de van Weedestraat reed een wagen van een Hilversummer expediteur. Bij 45 KM vaart liep bij den voetrem die wagen nog 30 Meter door en de handrem deugde 'heélemaa'1 niet. De expediteur bleef de aansprakelijke, al had hij niet zelf gereden en al was hij d>oor zijn knecht niet gewaarschuwd. De f 40 eisch wend tot f 25 vonnis bekort. Nadeel van automarkten. Deze brenigen idfingen ten verkoop, en dus weer in het verkeert die aJlleen op den af_ braak hooren, zei de Kantonrechter. En mr. Zijlstra, O.M., terug van zijn vacantie, stemde er mee dn. Een werklooze uit Olst motort door het land- Om werk te zoeken ^zoogenaamd. Maar kan men het niet viniden dn eigen om geving, dan is het ook elders niet op te schommelen;. Hij was dus aan het toeren en kwam door Soest. Het was een echt machien des werkloozen. De handrem diende met een touwtje in het gareel te worden gehouden en de voetrem was defect; men slipte er nog 52 "Meter mee door. Naar het Engelsch. Nadruk verboden. 7) Hij ziet er anders niet naar uit, of hij heel gelukkig was in zijn liefde, dach zij. Gejaagd ging hij voort: - Ik heb geld verloren, zooab? ik reeds zei: eerst in Monte Carlo en toen in Londen. Daar heb je er net zoo goed gelegenheid voor* Mooie vrouwen en vrouwen uit hooge kringen en met titels doen er ook aan mee. Hebt u ooit gehoord van lady Monica Fitzgerald? Hoe zou dat nu mogelijk zijn? De meesten hebben toch van haar gehoord. Ik wel, bijvoorbeeld. Het is de hooghartigste, schoonste vrouw uit Lon den. maar de wereld zegt, dat zij ijdel, geldzuchtig en koud van nature is. En dat is zij ook.. En toch heb je haar lief? Hij lachte: De liefde is een eigenaardige vorm van waaftzin, miss Greig. En een waan zin waarvan ik vroeger nooit ondervinding had» E-n nu.... gaat mijn heele wezen cr naar uit. om deze vrouw te winnen! Hm! Zij is geldzuchtig.. Heeft zij je dan bedankt? Zij heeft mij bedankt, zooals ik op het oogenblik ben. Dat begrijp ik. En zou zij den eige naar van Wenyss ook bedanken? Dat heb ik haar niet gevraagd, maar ik denk van niet. Hoe oud is zij? Hij haalde de schouders op. Reparatie zou wel f 10 kosten; dat ging nu eenmaal niet. Wat wel bleek te gaan, was boete oploo- pen wegens dit invalide instrument. Drie maanden gemotord en om de veer tien dagen een bekeuring. Reeds was f 35 vergaderd op deze manier. De ouders wil den niet hebben, dat hij ging „zitten". Deze troefkaart werd uitgespeeld om het wat minder te krijgen ditmaal. Nieuw onheil was niet te duchten. De ouders haddlen om een deel der reeds beloopen f 35 te betalen dien motor met loshangende remmen voor f 12,50 van de hand gedaan. Wie maakt thans den weg onveilig ermee? Bij den Kantonrechter leek dit oudermo tief zijn indruk niet te missen. De f 30 eisch werd tot f 10 vonnis verminderd. Echt van de automarkt. 't Was de nacht van Woensdag op Don derdag 56 Juli. Was dat niet de eerste maal dat de automarkt te A'foort moest afgeloopen zijn om half elf 's avonds? G. L. uit Driebergen, thans afwezig, had zijn 4,wagen" aldaar verkocht voor f 35 en de helft van de gemaakte vertering, maakt f 30,15 aan HV. te Zedst. Op den weg naar huis zou hij zijn auto weer teruggekocht hebben voor f 50 en nu was men gezamenlijk op weg naar Drieber gen om het ontbrekende geld te halen. Op den Utrechtse hen weg werd een boompje middendoor gereden en toen een tweede beschadigd ter andere zijde van den weg, waar de oude vrachtford in elkaar ge drukt te Tusten stond. Primair was beschuldigd van dronken achter stuur zitten. Of verdachte door alco hol niet in staat zou zijn geweest verder te rijden, dat mocht de politie niet als vast staande verklaren; ze hadden ndet „zien" rijden. Mlaar zeker zouden ze hun eiigen bo dy niet aan dezen chauffeur hebben toever trouwd. Alles had zich afgespeeld op den weg Amersfoort—Utrecl t een eind van de ga rage Leguiit), waar de zoon van den auto- kooper ben/zine was igaan halten en waar ook de kapotte ambo is te liamd gekomen. Mlinstens zes glazen bier gebruikt, dat kwam vaist te staan. M\aar de een kan meer velen dan de ander. En zoo bleef het vonnis bij roekeloos rijden. Het werd f 100. De zes maanden ontzegging door het OM ge vraagd!, bleef achterwege. Ik zal ze leeren. Het werd f 800 boete. De persoon in aan merking genomien» zou de eisch van 2 we ken hechtenis mogelijk zwaarder straf zijn geweest. Vierdiacbte J. D. P. uiif Baarn was niet verschenen, maar zijn ingekomen schrijven van verweer hielp mede om de strop te knoopen. Hjet volgende moois viel voor in de Nieu we Steeg nabij de Naald. Onze J. L. P., thans niet in levenden lijve verschenen, wil. de met 80 KM vaart een voorrijdende pas- seeren. Er waren als tegenligger wel twee wiel rijders nabij, maar die beho.rden niet op dien weg. Werkelijk stondi in die acte van verweer dat hij zooveel links had aange houden, om die fietsers weg te jagen naar het wielerpad. Dus opzet, merkte het Tribunaal op. Die wielrijders ventelden, idlait onze auto man den, volgenden morgen tegen hen had gezegd: Het had me niet kunnen schelen, als je in het ziekenhuis terecht was geko men. Het OM vond dlait ergerlijk. Ja), wie zou het ook niet. Zoo kwam eisch van twee weken hechte nis en een jaar 'Ontzegging van rijbevoegd heid. De Kantonrechter ging met het laatste accoord, maar veranderde de hechtenis in 800 boete. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Dronkenschap: D. W. van de L., Soest f 15 of 10 diagen. Leerplichtwet: P. van Sch., Soest f 3 of 1 dag. Nachtrumoer: D. W. van de L., Soester berg f 10 of 4 dagen. Op openb. weg voorwerp onverlicht la ten: A. G. van D., Soest f 10 of 4 dagen. IJkwet: D. R., Soest f 5 of 2 diagen en verb. Wielirijdenld' zich aan auto vasthouden: V. V., Soest f 3 of 1 dag. Wielrijdlen zonder licht: R. van A., Soest f 10 of 4 dagen. Te Soest venten zonder vergunning: G. D. aldaar f 2 of 1 dag; K:, Spakenburg idem; N. H. Sch. Amersfoort f 3 of 1 dag. Wat komt dat er ook op aan U zult haar zelve zien. Binnen veertien dagen komt zij logeeren op Coombe en ik heb gezegd, dat Dorothy haar diar zou ko men opzoeken. Dus je hebt de hoop nog niet opge geven Opgegeven? Ik heb niet opgegeven- waar wij aan dachten.... eer ik haar ont moette. En nu wil ik haar voor mij win nen. Miss Greig staarde in het vuur Waarom zegi u niets? vroeg hij on geduldig. Omdat ik op het oogenblik niets te. zeggen heb. Hebt u al eenig plan bedicht? Neen, eerlijk gezegd, niet. Ik weet ook niet, hoe ver je wilt gaan. Rokeby kwam vlak voor haar staan. Zou er geen mogelijkheid op bestaan om van haar bevrijd te raken, zonder... zonder.... u weet wel wat? Zoo, dat je erfgenaam zoudt worden van het goed? Zeker. Nu, ik weet dan toch niet, wat dit zou zijn. In ieder geval, laat u er nog eens goed uw( gedachten over gaan. Ik geef u een week den tijd. En als u dan mot een geschikt plan, te voorschijn komt, zal ik u meer geven, dan onze eerste af spraak was. Ik mocht, dan van te voren al vastbesloten, zijn, Dorothy op zij te schuiven, nu nog dubbel zoo zeer. O, als u die vrouw toch eens kon zien! Een man zou zijn ziel en zaligheid verkoopen, om deze Monica de zijne te noemen! Zelfs miss Greig voelde op dit oogen blik eenig medeleden met dit jonge meisje toen zjj den vurigen blik zag in Rokeby's gitzwarte, doordringend oogen. Ik zal mjjn best doen. er iets op te verzinnen. Zonde en jammer, dat de oude heer jou de plaats niet heeft nagelaten! VAN ALLES WAT. Een eenvoudig receptje voor het maken van vanillc-ijs is het volgende: Men neemt op een halve Liter koffde-room, een halve liter melk, 20 gram custardpoeder en ander half ons suiker. Van de melk met de custardpoeder, waar doorheen men eerst de suiker goed.geroerd heeft, kookt men vla. Daartoe eerst de custardpoeder met de sui ker aangemaakt met wat koude melk. Er mogen vooral geen klontjes in komen en die boel mag ook niet aanbranden. Daaina de vfla laten bekoelen, er de room doorroe ren en het mengsel an de ijsemmer doen (of in de vrieslade van een frigidaire) en er ijs van dr aien. Voor het maken van ijs moet de bus i/n de ijsemmer omgeven worden door een mengsel van drie deelen geklopt ijs op één deel zout Het gebruik van specerijen (zout, peper, kaneel, kruidnagelen, laurier, muskaat, uien, mosterd, enz.) wordt nact alleen be schouwd' als een middel om de smaak van het voedsel te verhoogeni, doch als een zeer werkzaam middel ter bevordering van de spijsvertering. Met andere woorden, de waarde van d!e voeding wordt door spece rijen verhoogd], doordat het voedsel meer nut oplevert tengevolge vam de toevoeging van kruid'eni, dan zónder het geval zou zijn. Hetzelfde geldt ongeveer voor bouillon, bef kostelijke vleeschnat, dat verklaard wordt een zoodanige werking te hebben, dat men met minder andere spijzen kan vol staan, omdat men meer voordeel heeft van de gebruikelijke spijzen door de uitwerking van den bouillon. IJzeren baden en teilen, welke gemaakt zijn van z.g. gegalvaniseerd ijzer, reinigt men van alle vettige aanslag en randen, met behulp van heet soda-water. Zinken baden en teilen moeten na het ge bruik goed gedroogd worden, omdat ze an ders gaan roesten waardoor er aan wasch- goed, enz. roestvlekken zouden kunnen ko- Vette randen aan geëmailleerde baden kan men. uitstekend wegschuren met een dikke flanellen lap met veel zout. Het bes te is de lap eerst met een beetje zeep in te wrijven. Als een goed huismiddeltje om zwarte schoenen op te knappert, raadt men het ge bruik van versthe sdnaasappelenschillen aan. Men wrijft het leer sitevig in met den binnenkant van de schillen en wrijft daarna goed uit met een zachten doek. Broneen ornamenten moeten af en toe af gestoft worden en vervolgens afgenomen met een doek met wat lijnolie. Daarna na- wrijven met een zeemleeren lap. Meer heb ben ze niet noodig. Hjoutasch is het beste van alle metalen poetsmiddelen. Staal, koper, alluminaum, enz. kumien allen schoon gemaakt en ge poetst worden met de zachte witte asch van een verbrand stuk hout. WIJ ZIJN GOEDKOO-' PER DAN OOIT II Steeds de nieuwste modellen N. V. EERSTE S0ESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Weedestraat 7 RECEPT: RIJST MET UIEN EN TOMATEN PUREE: Mien kookt een pond rijst op de gewone manier gaar. Intusschen smoort m»en vier flinke, fijngesnipperde uien an vier afge streken eetlepels boter lichtbruin en gaar. Dan vermengt men ze met vier volle eetle pels tomatenpuree en roert dit mengsel door de gekookte rijst, echter zoo» dat men de korrels niet tot pap wrijft. Het gerecht kaïn men dan verder op smaak afmaken met twee theelepels niaggi's aroma, wat peper en misschien wat zout. M|en brengt het dan over in een dekschaal ,en raspt er desnoods nog wat kaas over. HUISVROUW Hij heeft over zijn nichtje eer een vloek dan een zegen gebracht! Zij zou gelukkig zijn geweest met jouw geld, en met Wen- nyss zou jij misschien lady Monica ge wonnen hebben. Rokeby haalde een blauw fluweel en etuitje uit zijn borstzak en nadat hij ee- nigen tijd gekeken had op het portret, dat dit bevatte, gaf hij het aan miss Greig. Kijk eens, is dit niet, om een man het hoofd op hol te brengen? Ja, het is heel mooi, maar ze heeft zeker niet veel hart. Dat komt er dan ook niet op aan, als je zoo mooi bent. Ze gaf het portret terug. Het gelaat, dat dit voorstelde, kon niet haar bewon dering wekken en zij dacht: Ze zal hem behandelten als haar on dergeschikte en samen zul Hen ze zeker binnen een paar jaar door de erfenis heen zijn en een echtscheiding moet dan on herroepelijk volgen. En dat arme kind daarbovenNu. het gaat mij niet aan! Na deze overdenking stond zij op en zei: Het zijn net een paar gelukkige kin deren! Het is jammer, om de idylle te (ver- storen U is een eigenaardige vrouw, miss Greig. Ik geloof, dat u al net zoo harte loos is als lady Monica. Maar ik ben niet zoo mooi, dus moet ik mijn hersenen en mijn handen gebrui ken. En z\j behoeft niet anders dan on beschaamd te zijnze bedrijft geen zon den ze is enkel de aanleiding, dat an deren zondigen, wat nog erger is. Zjj stond op en Rokeby riep haar ach terna: - Dus nog een week. Zorg, dat u dan een plan klaar heeft.. Zoo niet, dan moet ik er zelve een be.lenken. En vrouwen zijn altijd spitvondiger in dergelijke din gen. Als miss Greig zich gevleid voelde door dit compliment, dan gaf zij hier toch geen blijk van. Toen ze in den hall stond luisterde zij evenDorothy zong ©en lied voor den dominee; het was een ouderweit- sche melodie, die zjj zich nog wel her innerde uit haar jeugd, en, ofschoon ze niet zoo bijzonder veel hield van muziek had dit haar toch getroffen. Nu, wat moet, dat moet! Dan maar een plan bedacht! Maar onwillekeurig zuchtte zij, want het was niet van harte, dat zij deze op dracht aanvaard had. Toen de week op Zaterdag om was, trad miss Greig den salon dien avond nog laat binnen en verwachtte Rokeby daar te vinden. Zij zag er slecht uit en was ver ouderd in die enkele dagen. Zoodra Dorothy haar zag binnenkomen, ging zij haar tegemoet met uitgestoken hand. Hoe gaat het met uw hoofdpijn, miss Greig? O, u moet eens zien, wat een prachtige maneschijn het is! Zwijgend stonden de dames eenige mi nuten naast elkaar; toen zei miss Greig: U is tegenwoordig haast altijd in 't wit gekleed, als ik mij niet vergis. O, ja, Colin ziet mij 't liefst in het wit. Met een blos legde het jonge meisje schuchter de hand op den arm van de oudere dame en zei: O, miss Greig, ik ben toch zoo gelukkig! Of lacht u mjj uit? Ik lach volstrekt niet! Soms kijkt u naar mg met zoo'n vreemden blik. Misschien weet u dit zelve niet. Als u soms eenige moeilijkheid heeft, zoudt u mij dan ni©t kunnen ver trouwen? Ik zou u zoo graag helpen. Ik ben zelve zoo gelukkig... zoo volmaakt gelukkigdait dik graag iedereen geluk kig zou zien U is heel vriendelijk. Het moet heer lijk zijn, om zoo te voelen... A propos, weet u, dat die kennis van Rokeby hier is? Ik zag ze gistermiddag samen rijden. En Rokeby is van plan, u te vragen, of u haar morgen een bezoek wilde brengen. Lady Monica blijft tot Kerstmis in Coom be. Is ze bjjzonder mooi? ja, vorstelijk mooi! Hoewel een dergelijke vrouw nog niet eens altijd zoo aangenaam is om te zien. Ze moet zoo hooghartig zijn. is 't niet, miss Greig? Ik wilde wel, dat u met mij meeging. Ik?... Ze zou door of over mij heen kijken. Maar u hoeft toch ook niet ver legen te zijn tegenover haar. U is miss Wenyss van Wenyss en zij is lady Monica van Nergenslandhaar vader was een Iersche graaf, die geen cent bezat. Op dit oogenblik werd het onderhoud onderbroken door Rokeby, die verzocht of miss Greig hem enkele minuten haar gezelschap wilde schenken. Dorothy zucht te, toen zjj wegging. Ik vrees, dat mijn neef niet geluk kig ishij is zoo strak en zoo kalm ten hij spreekt bijna in het geheel niet tegen mjj. Zoudt u mjj niet wat kunnen helpen, miss Greig, om hem weer wat opgewek ter te stemmen? Hij mag u graag en stelt vertrouwen in u. Weet u niet of hem soms ook iels hindert? Colin zegt, dal hij Lief de voelt voor lady Monica. Is dat.waar? Wat hij dan „liefde*' noemt, tenmin ste! Maar je kunt niet al het leed pn al de zonden van de wereld op je nemen, kind! Schenk er maar geen aandacht aan dat is beter. Wordt vervolgd. BUR ADV TOT UITG HET Dit

De Soester | 1933 | | pagina 4