2e BLAD TOMATEN P. P. 2 CENT Dames Heerenkleermakerij Bekendmakingen Officieel O^Plaatse lijk N ieu ws^O Tuinbouwinrichting ZONNEHEUVEL - Emmalaan 12a Soesterberg T- VAN VLIET Burgerlijke Stand >o behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 7 October 1933, No. 80 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de N.V. Stichrtsche Margarinefabriek te Soesterberg, om op/in perceel, kadastraal bekend in sec tic K. No. 1839 gelegen nabij den Amers- foortschenlstraatvveg een ondergrondsche benzinebewaarplaats met bovengrondsche aftapinrichting te mogen oprichten, door hen, op heden is verdaagd. Soest, 3ü September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 4.80; middel- prijs f 4.50f 4.45; laagste prijs f 4.25; eendeieren f 2.55f 2.00; Henneneieren f 2.40f 3.95; alles per 100 stuks. Aanvoer 4000 stuks, handel vlug. KORFBALNIEUWS H.E. Zondag a.s. des namiddags 2 uur speelt H.E. zijn eersten competitiewedstrijd op eigen terrein, tegen Olympia 3 uit Bussum. Wij hopen-, dat er voor dezen wedstrijd op en om het terrein aan de Hartmanlaan veel belangstelling zal zijn. ANTI-MILITAIRISTEN VER. M;en verzoekt ons te melden, dat boven genoemde vereeniging Dinsdag 17 October a.s. een openbare vergadering zal houden, waar ds. Schermenhorn een inleiding zal geven in het gebouw „Religie en Kunst." Nadere bizonderheden volgen spoedig. FRYSK SELSKIP, FRJEONSKIP EN IENFaLD TO SOEST. Woensdagavond om 8 uur hield bovenge noemde club haar jaarvergadering in het hotel „de Gouden Ploeg" onder praesi iium van den haer Roorda, waaraan tevens een .gezelligen avond was verbonden. Ongeveer 8 uur opende de praeses de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom en ver heugt zich over de opkomst. Na voorle zing door den secretaris van notulen en in gekomen stukken, deelt hij mede dat het nu tijd wordt om de Friesche Kalender te be stellen; het adres is ten zijnen huize. Ver volgens deelt de praeses mede dat 1.4-t0-'33 in Utrecht de Bondsvergadering wordt ge houden. Zij, die lust gevoelen deze bij te wonen, kunnen zich bij het bestuur vervoe gen. Uit het Jaarverslag van den Secretaris memoreeren wij dat de vereeniging telt 51 huisgenooten, 6b leden en 21 donateurs. Spr. betreurt het dat de familie van Slooten niet meer tot de leden behoort, wegens vertrek naar Leeuwarden. Hij wenscht hun nog vele gelukkige jaren toe. De fietstochten en de feestavonden zijn goed geslaagd; ook de Friezendei en de autotocht. Het verslag van den penningmeester geeft een batig saldo aan van f 200.de Kascommissie advi seerde tot goedkeuring; de penningmeester had beslist een bloemetje verdiend. De heer Beetsma vraagt, als er leden zijn die om geldelijke reden bedanken, of daar niets op te vinden is, zoodat zij toch lid kunnen blijven (apfplaus). De aftredende bestuurs leden, de H.H. Roorda, Westra en Witte worden met meerderheid van stemmen her kozen, en nemen de benoeming aan; tot leden der kascommissie worden gekozen Mej. Scheltinga en de H.H. Beetsma en- Flapper. De rondvraag had geen aftrek; al le leden waren het met den gang van zaken eens. Tijdens de pauze luisterde Mej. J. Ka merbeek een en ander op met pianomu ziek; de Friesche liederen werden medege zongen. Daarop werd voor het voetlicht ge bracht: „Hjar Jonker", blijspel in 1 bedrijf, door den heer Schuitmaker, dat in den smaak viel; allen deden zonder uitzonde ring hun best; er viel de les uit te trekken. „Boer blijf boer" en neem geen allures aan die niet bij U passen. Er werd met gloed geacteerd; het applaus was verdiend. De hr. S- Speerstra gaf een voordracht „Jong Friesland" ten beste. De praeses dankte de medewerkenden voor hun aandeel in de feestvreugde, waarna de heer de Boer het bal aankondigde. De heer de Ruiter zorg de voor accompagnement. Het kapwerk door den heer A. Wiersma, was in orde. De club heeft een prettig Jaarfeest gevierd. NEUTRAAL SOESTER TOONEEL. Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van dit superieure clubje, werd door de werkende leden Woensdagavond om 8.30 uur in hotel Eemland, een tooneelavond ge geven., die zeer goed bezocht was. „The Blue Fellows leider den heer Johny Noo- der, uit Soesterberg, verzorgde het muzika le gedeelte; de Engelsche Stijlmuziek be hield den boventoon. Voor het voetlicht werd gebracht: „Nerveus", een allerleukst blijspel in 3 bedrijven, door G. v. Moser en Otto Girndt. Het was beslist een allerver- makelijkst geheel, een familie die door ver schillende omstandigheden zoo „nerveus" is geworden, dat elk der kleinste nietighe den direct zijn invloed doet gelden en voor al de dames „ongenietbaar maakt." Geluk kig komt op 't appèl de heer Os, een op en-top handelsreiziger, die zijn mondje niet thuis heeft gelaten. De oude heer Hempel komt onder zijn bekoring, zoodat hij door zijn nervositeit hem aanziet voor den zoon van een jeugdvriend, die reeds lang voor „zijn Mcta" was bestemd. Maar de zoon des jeugdvriends heeft bij zijn bezoek in cognito zijn hart verloren aan Laura, de zuster van een gepensionneerd officier, een aleraardigst schatje. Door dit intermezzo krijgt de heer Hempel een inval, en geeft vóór al zijn geld verspeeld te hebben, zoo dat de famiüe naar een dorp verhuist en allen zich moeten inspannen om de touwtjes aaneen te knoopen. Dit middel helpt de nervositeit- wordt opgeheven. De heer Os krijgt zijn Meta, Paul zijn Laura. Het geheel werd gedragen door Os; Hempel; Rika en Scholtz; de laatste een eerste klasse buttler met een prachtkop. Er werd over de geheele linie vlot gespeeld, al ^ijn de nieuwelingen de plankenfiebre nog niet te boven. Er is volop genoten, gelachen en geklapt; de club heeft velen aan zich verplicht. Het kapwerk door den heer H. Grootkop en de regie door den heer A. Aalders, was perfect in orde; hel slot was een geanimeerd bal onder leiding van den heer Theo Vonk, uit Hilversum; tot 2 uur bleef men gezellig bijeen. VOETBAL VEREENIGING „E.S.V.A.C." 1923—3 OCT. 1933. Ter gelegenheid van den lüden verjaardag van gen. club, hield het bestuur en de le den de Jaarvergadering op Dinsdagavond half negen in het hotel Eemland. Opgeko men waren 52 leden, benevens enikele ju niores en adspiranten. De voorzitter, de heer P. J. Clements, roept allen een hartelijk welkom toe en is bevredigd over de opkomst, ofschoon zij .grooter had kunnen zijn. Daarop herinnert »pr. aan den lüden verjaardag der club, en hoe op dien dag een klein groepje tesaam kwam, dat met veel moeite 1 elftal kon samenstellen, en thans komt de club uit met een 7-tal. Er is vooruitgang en bloei -te constateeren, en voor die medewerking van allen zegt spreker dank; ook van ande- e zijden is deze gekomen. De vereeniging staat op hoog peil, daarop kunnen wij trots zijn, al gaat de prestatie in de sport daar mede niet gelijk; maar er moet ook wat geluk bij komen; de hoofdzaak is echter eerlijk en sportief spel te beoefenen, en dan zullen! wij niet alleen onze plaats behouden, maar op den ladder stijgen. Er is dit jaar veel gepresteerd, ook op 't gebied der ath- letiek, waarop met trots kan gezien wor den. Na applaus verklaart spr. de vergade ring voor geopend en hoopt dat het geheel een vlot verloop zal hebben. De secretaris leest daarop de uitgebreide no-tulen der ver gadering van 127'33, waarna enkele in gekomen stukken voor kennisgeving wor den aangenomen. Uit het zeer sportieve, keurige jaarverslag van den Secretaris, den lieer D. Waal, wordt o.m. gewezen op de goede verstandhouding in het bestuur, over de prestaties van denl trainer, de hr. Meins- ina, over het niet content zijn van het werk der elftalcommissie, over de gedachte die voorzit om de speelvelden uit te breiden, over de aansluiting bij de S.B.L.O., over de zeer goede prestaties van het tooneelclub- je, en de goede verstandhouding met de zustervereenigingen, en brengt ten slotte dank aan den praeses voor zijn onver- ,moeiden arbeid voor de club. Uit het Jaar verslag van den penningmeester, den heer •Dorjée, bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 2150.86, uitgaven f 2103,64, yoor- •deelig saldi f 47.22; de begrooting wordt vastgesteld op f 1750.De Secretaris en .de penningmeester werden onder applaus dank gebracht voor hun keurig beheer. De .praeses hoopt, dat elk lid één donateur of jid zal aanbrengen. Daarop werden de pe riodiek-aftredende bestuursleden, de heeren P. J. Clements, A. Ebing en A. v. Weert bij acclamatie herbenoemd, omdat zij zijn „de rechte man op de rechte plaats". In de vac. P. Ekel werd met meerderheid van stem men gekozen den heer Wim v. d. Tak. De voorzitter deelt daarop mede, dat een cur sus zal gehouden worden voor spelleiders en dat een commissie zal worden benoemd voor reglements herziening. Hierover werd pog al een woordje gesproken. Tot leden werden benoemd de H.H. Mjr. J. v. Doorne, W. v. Reijn en G. Hooijer. Na de rond vraag, die geanimeerd was, werd de verga dering om 11 uur gesloten. In de pauze werden ververschingen aangeboden. Na af loop der vergadering had een gratis verlo ting plaats om kleine prijzen; daarna ge zellig samenizijn -tot 12 uur. EERSTE SOESTER RIJWIELCLUB. A.s. Zondag 8 October zal bovengenoem de club een, afstands-ri-t maken van 150 K.M. Vertrek vanaf café „Du Passage", Birkt- straat 8.15 uur v.m. De rit gaat via Baarn, A'dam, Sloten, Leijmuiden, Oudshoorn, Al phen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, De Bildt, Zeist, Doorn, Maarn, Amersfoort en Soest. De rit wordt driemaal onderbroken met een rust van een half uur, bij controle- stations. Hoogstwaarschijnlijk zullen er 40 perso nen aan dezen rit deelnemen. Voor deelneming kan men zich nog aanmelden bij A. Verkerk, Café Centraal, -Soestdijk. SCHIETWEDSTRIJDEN. De heer J. Kaldevvay, Rembrandtlaan, is de winnaar van het alom bekende „Gouden Tientje." PAX ROMANA. Ten gerieve van onze katholieke lezers berichten wij dat PAX FILMS op Zondag 8 October a.s. in het St. Josephsgebouw te Soest projecteert de film: „Pax Romana". Een film opgenomen ter gelegenheid van de onderteekening van het vedrag van La- teranen tusschen den H. Stoel en Mussolini, en die het ontroerend enthousiasme der tienduizenden pelgrims demonstreert. Ge kunt niet naar Rome? Pax Films brengt Rome bij U. AAN DE DIERENVRIENDEN. Hjet is het bestuur der Afd. „Soest e.o." van de vereeniging tot bescherming der Dieren een groot genoegen aan degenen, die hebben bijgedragen in de collecte, wel ke ten bate dier Afdeeling gehouden werd pp 4 Oct. j.1., te kunnen mededeelen, dat deze collecte in de gemeente Soest in to taal heeft opgebracht f 207.10. Aan allen die meer of minder hun krach ten hebben gegeven om deze collecte te doen slagen, in het bijzonder de ijverige collectrices en collectanten, betuigt het be stuur langs dezen weg zijn hartelijken dank. De Secr. der Afd. „Soest e.o.". GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: huissleutel Te bevragen: Politiebureau groene jongens regenjas Molenstraat 46 hondje Oranjelaan 14 grijs jasje met zwarte pet Julianastraat 3b nummerbord Verlengde Talmalaan 21 grijze hond 2de Weteringpad 2. MOESAPPELEN 5 ct. per pond. AANGEHOUDEN. Woensdagavond is door de politie alhier aangehouden J. v. d. B., alhier, die verdacht wordt van te hebben verduisterd een gou den dameshorloge. Na verhoor is hij over gebracht naar Utrecht en aldaar ter be schikking gesteld van den Heer Officier van Justitie. AANRIJDING. Dinsdagavond omstreeks half zes had op de Middelwijkstraat een aanrijding plaats. Een auto uit Harderwijk, bestuurd door J. W. J. C. S. wilde een andere auto, be stuurd door een Duitsche dame M. Mi R., links voorbijrijden in de richting naar Amersfoort toe. Op hetzelfde moment na derde van de tegenovergestelde zijde zeer snel, een, derde auto, afkomstig yit Am sterdam en met volle lichten rijdende. De bestuurder van den auto uit Harderwijk wil de toen weer snel naar rechts uithalen, doch schijnt daarbij de voor hem rijdende wage^i een duw te hebben gegeven, met tot ge volg, dat die eerste auto eerst tegen een hek opreed en later een boompje omver reed. De wagen bekwam lichte schade. Pro ces-verbaal is opgemaakt. Een langdurig en lang applaus beloonde den spreker voor zijn gestdriftig betoog. In de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, welke door den spreker afdoend werden beantwoord. Eenige communisten achtten het blijk baar noodzakelijk bij de beantwoording van de door hen gestelde vragen de zaal te ver laten onder het uiten van de kreet: „Rood- Front." Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den Heer van As Jr., uit Amsterdam, die als lid der Afdeeling Documentatie, di verse voorbeelden van misleidende persbe richten in verschillende bladen, zoowel van links als van rechts, aanhaalde, en de com munistische terreur besprak. De vergadering werd besloten met het zingen van het Wilhelmus, nadat de leider diegenen, die daartegen bezwaar hadden, verzocht had, de zaal «te verlaten. DIERENDAG. In de v. d. Huchtschool is de dierendag van 4 Oct. j.1. op bijzonder prettige wijze herdacht. Alle leerlingen van de Lagere School en de U.L.O. hebben heel actief Vanaf heden ook gemaakte Colbert Costuums van f 30.50 - Winterjassen van f18 75 Demi-Saisons van Heerenkleeding - f 31.25 - f 34.50 -f21.25 f33 75 f 18.- -f27.50 1UT VAKKUNDIGE BEDIENING !S OOK VEEL WAARD F. C. Kuyperstraat - Telefoon 803 VERGADERING AFD. N. S. B. Dinsdagavond j.1. hield de Nationaal So cialistische Beweging (Alg. Leider Ir. Mus- sert), groep Soest, .een openbare vergade ring in hotel Okhuysen, waar de Heer van Kampen uit Amsterdam, het woord voerde. I Nadat de vergadering op de gebruikelij- l.ke wijze door den groepsleider was ge- |,open,d, werd het woord gegeven aan den 'vHeer v. K., die tot onderwerp had gekozen: bezinning. Spreker ving aan met de woorden: Er behoort in dezen tijd, met de bestrijding jvan links en rechts, brutaliteit toe, zich fas cist te noemen, waarbij hij aanhaalde de verdachtmakingen in verschillende bladen en de z.g. fatsoenlijke strijd van rechts. Voorts ging spreker verder met verschil lende zijden van het fascisme te belichten, twaarbij hij er den nadruk op legde dat het bij het fascisme niet gaat om het stoffelijke, ,doch in de eerste plaats om het geestelijke van den memsch; dat het fascisme tegen de verdeeling ingaat en' ten sterkste stelling fieemt tegen den klassenstrijd. Wij kunnen niet gelooven in de haat van het communisme, aldus spreker, omdat wij (inderdaad in allen broeders zien. Dan werd kort de geschiedenis der ver schillende landen besproken; het Russische regime met al haar uitwassen; de revolutie in Spanje en de fascistische Staat Italië. Vervolgens werd aangetoond, de onmacht der democratie, welke zeer geschikt is NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND. Alg. Leider Ir. A. A. MUSSERT. lederen Donderdagavond van 8 tot 10 uur gratis inlichtingen omtrent doel en streven onzer beweging. Gelegenheid voor aanmel ding lidmaatschap Bovenzaal Hotel Ockhuysen. voor mooie dagen, doch geen beschutting biedt voor onweersbuien en zeker niet doeltreffend is, wanneer het getij verloopt, terwijl het- liberalisme dat 60 jaar hoogtij heeft gevierd, bewezen heeft te leiden tot ontevredenheid van het proletariaat. Ook .de verschillende kerkelijke partijen (waar door bij vele de roode draad loopt) ver mochten gen oplossingen te brengen. „Wij fascisten, aldus spreker, willen het zelf doen; wij hebben een open oog voor het ge heel; wij zijn voor orde, d.w.z. dat ieder de juiste plaats inneemt, wij wenschen arbeids- gerechtigheid en geen dwangarbeiders, zoo als bij het communisme, waar ieder, die deze richting niet aanhangt, „uitgesloten" is. Fascisme is gerechtigheid en vrijheid; het vraagt deskundigheid en stelt solidari teit tegenover egoïsme. Eén voor allen en alleen voor één, is de bindende kracht van het fascisme. Wij stellen ons hoofd en on ze handen ter beschikking niet voor ons zelf, doch voor ons land. Wij kennen slechts een volk, dat niet door verschillend poli tiek inzicht, haat en tweedracht wordt ver deeld, zooals bij het marxisme. Solidaire gerechtigheid moet worden geboren in de harten'; er moet zijn een nationaal saam- hoorigheidsgevoel. Fascisme is de daad stellen. Wij willen dienen, niet in de eerste plaats onszelf, doch de gemeenschap waar toe wij behooren. Wij moeten opbouwen en vernieuwen, een lichtend voorbeeld wor den voor andere landen. Wij zullen strikt heid en rechtvaardigheid betrachten. Spreker eindigde met de woordem: „Hebt den moed te bouwen de nieuwe fascistische Staat der Nederlanden. medegeholpen, om het doel dat men bij de herdenking van den Wereld Dierendag stelt, te bereiken. Lang voor schooltijd waren al verscheidene kinderen bezig de klas te ver sieren. Met vereenlde krachten was iedere klas in een paar uur in een tentoonstellings lokaal herschapen; honderden plaatjes en zelfgemaakte teekeningen van dieren bedek ten de wand. Een< groot aantal uitgezaagde en gekleurde dieren, die op de Slöjdles ver vaardigd waren, prijkten nu in de school klassen, evertals de zelfgetimmerde nest kastjes en voedertafeltjes. Hjpt Bestuur der D. B. uit den Haag had een prachtcollectie plaatjes, reproducties van bekende schilde rijen, enz. toegezonden, en de A. T. B. had een groot aantal insignes voor het goede doel afgestaan. Ook hadden de kinderen al lerlei boeken, platen en speelgoedbeertjes van huis mede gebracht. Er was dus ma teriaal genoeg. Met behulp van schaar en Jijmpot werden nu de boekjes en' schilde rijtjes gemaakt, die nog lang de herinnering ,aan dezen dag zullen verlevendigen. Het in teressantste deel der tentoonstelling werd ,zeker gevormd door de bijschriften: o.a. Beschermt de dieren, Wgg met den trek hond, Spaart de vogels, Gij zult niet doo iden, (bij enkele speelgoedhondjes), Wij willen staart en ooren houden, etc.; zelfs hadden enkelen hun gevoelens in dichtmaat uitgedrukt. Een deel van de morgenschool tijd werd gebruikt voor het vertellen of ,voorlezen van een dierenverhaal, het ma- ,ken van een opstel over dieren etc. Zoo werden op dezen dierendag de gedachten ;der kinderen voor enkele momenten ge richt op het wondere dierenleven, dieren- yreugd en dierenleed. Natuurlijk werd niet verzuimd te wijzen op 't lijden, dat de men- (Schen den dieren bewust of onbewust aan doen, en op de plicht van ieder weldenkend mensch om hier een eind aan te maken. Duidelijk bleek ook nu weer hoe dicht kind en dier bij elkander staan. Het spreekt van zelf,, dat een humanitaire school, die uitgaat van den regel: „Hebt eerbied voor alles, wat leeft", het vraagstuk der dieren bescherming meermalen aan de orde komt en het bleek ook nu, dat het zaad niet ver geefs gestrooid wordt. Tegen het einde van den schooltijd werd een rondgang door de klassen gemaakt en daarmee was deze goed geslaagde viering van den Dierendag afge- loopen. SPLITSING TELEFOONNET. Voor de automatiseering van de telefoon te Zeist, Driebergen, Huis ter Heide, Soes- tterberg en Austerlitz is splitsing van het bestaande net Zeist en vestiging van af zonderlijke netten te Zeist, Driebergen, Huis ter Heide (in vereeniging met het net (Soesterberg) en Austerlitz noodig. De automatiseering van de telefooncentrale in de genoemde plaatsen is reeds begonnen en zal vermoedelijk tegen 1 Januari 1934 gereed zijn. Voor de abonné's te Driebergen en Huis ter Heide zal de splitsing een verlaging van het telefoon-abonnement met f 6.per ,5aar brengen; voor de aangeslotenen te ^Austerlitz op het net Zeist bedraagt deze jverlaging f 12 per jaar, terwijl voor de aangeslotenen te Soesterberg, tengevolge van de samenvoeging met het net Huis ter Heide, het telefoonabonnement met f 6. zal worden verhoogd. Voor een telefoon gesprek in het interlocaal verkeer der aan geslotenen tusschen de netten Zeist, Drie bergen, Huis ter Heide en Austerlitz zal f Ü.1Ü per gesprekseenheid van 3 minuten verschuldigd zijn. De rainimum-tariefsge- bieden van de netten Zeist-Driebergen, Huis ter Heide en Austerlitz worden uitgebreid en wordt het afstandsgeld verlaagd of komt geheel te vervallen. OPBRENGST DIERENDAG. De alhier op Woensdag 4 October ge houden verkoop van speldjes ten bate van de Nederl. Ver. tot bescherming van die ren heeft f 32.70 opgebracht. EEN ADRES. Door het Hoofdbestuur van den algemee- nen Nederlandschen Vrouwen Vredesbond werd dezer dagen aan alle bij het vliegwe- zen betrokken personen een schrijven ver zonden, waarin wordt aangedrongen om ook in geval van verdediging geen gebruik te maken van het vliegtuig als oorlogswa pen. 21 vereenigingen en organisaties heb ben dit schrijven mede onderteekend. HULDIGINGSCOMITé BRANDWEER. Uit het reeds eerder genoemde definitie ve huldigingscomité, dat bestaat uit 15 per sonen, heeft zich een D.B. gevormd, dat bestaat uit de heeren: H. Dippel, voorz.; J. J. W. Janssen, 2de voorz.; J. B. Drewes, lste Secr.; Mevr. v. Driel, 2de secretaresse en J. Baars, penningni. O.M. zullen er cir culaires worden rondgezonden en weer op gehaald. Nadere mededeelingen. zoodra be kend, zullen volgen. BELASTINGEN. De heer A. Hoogendoorn, assistent bij de Belastingen te Ameide, wordt met ingang van 16 October a.s. overgeplaatst als 2de ambtenaar te Soesterberg. De bevolgings- •toename maakte deze uitbreiding noodza kelijk. DE A.S. TENTOONSTELLING VAN PADDENSTOELEN. Het groot succes ten vorigen jare met ,de paddenstoelententoonstelling in de Open- Bare School heeft er toe geleid, dat ook dit jaar een dergelijke tentoonstelling zal wor den gehouden. De inzendingen worden bij eengebracht door de leerlingen dier school en zijn Donderdagavond 12 October van half 7 tot half 10 in het schoolgebouw voor ouders en belangstellenden te bezichtigen. EEN GROOT SUCCES VOOR A.G.A.V.S. Op den gehouden sportdag te Barneveld op 30 September j.1. werd in den dames- driekamp een eerste prijs behaald door de damesafdeeling van A.G.A.V.S. Dit is een bizondere vermelding waard, wijl er van de ongeveer een kleine 30 aan dezen wedstrijd deelnemende vereenigingen, het slechts aan één gelukken mocht om voor een eersten prijs in aanmerking te komen. Het aantal punten, dat hiervoor behaald moest worden bedroeg 135. A.G.A.V.S. behaalde er 136 3/4. Voorwaar een groot succes voor deze nog zeer jeugdige vereeniging, waarvan de da- mesafd. onder leiding staat van Mejuffr. de Ru uit Utrecht. ONDERLINGE ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Bij de alhier op 29 Sept. en 2 Oct. j.1. ge houden onderlinge athletiek-wedstrijden door A.G.A.V.S. op het voetbalveld aan den Kampweg waren de uitslagen als volgt: 1. Meisjes Driekamp: 1. D. Los, 2. B. v. d. Laak, 3. D. v. d. Weert. II. Meisjes Driekamp: 1. C. van Boeijen, 2. M. Bakkenes, 3. B. Roest. 411. Meisjes Driekamp: 1. Tr. Roest, 2. J. Morée. 3. M. Bleukens. Adsp. Dames Driekamp: 1. A. Grootewal. 2. Th. Willems, A. Sijtsma. De beide laatsten na loting. ,1ste afd. Jongens: 1. P. Buitenhuis, 2. E. van Es, 3. C. Los. 2de afd. Jongens: 1. van Beest, 2. J. v. d- Kamp, 3. B. Mulder. 3de afd. Jongens: 1. H. v. d. Kamp, 2. J. Stasse, 3. J. de Goede. Adsp. Heerenl: 1. G. Lub, 2. H. v. d. Hoorn, 3. G. Manschot. De Driekamp der laatste afd. bestond uit: Speerwerpen, hardloopen, Verspringen; dc driekamp van alle andere afdeelingen uit: Balwerpen, Hardloopen, Verspringen. Modelslagerij OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 POSTGIRO 146487 van 28 Sept.4 Oct. 1933. GEBOREN: Maria Cornelia, dochter van O. 't Lam en G. C. Leeuwenkamp, le Wete ringpad 5; Franciska Cornelia Theodora, dochter van C. F. A. Hilhorst en Th. Do- nath, Verl. Postweg 39; Anton Bernard, zoon van B. A. Wamsteeker en M. W, Ma- nus, Kooiweg 4; Johannes, zoon van H. Hornsveld en G. Brandse, Nieuwstraat 21; Jacoba Johanna, dochter van J. J. F. Muller en E. A. Dohrmann, F. C. Kuyperstraat 1. ONDERTROUWT): H. C. Klarenbeek en C. Wv Dijkman; W. A. Veltman en J. Heel. GEHUWD: L. J. Mieeuwissen en A. J. van Breukelen; C. A. Renes en G. A. Jaars- ma; N. Plaat en H. J. Raadsheer. OVERLEDEN: Carolina Wilhelmina Ama- lia Losemann, 44 jaar, geh. met P. J. Bar- tels, Rademakerstraat 8; Arie van de Pol, 17 jaar, ongeh., Amersfoortschestraatw. 128. Vestiging van 28 Sept.4 Oct. 1933. C. J. M. Koeling van A'foort naar Talma- 1aan 15; E. J. M. Koelink idem; J. R. Go- vaars van Utrecht naar Vosseveldlaan 28; Wed. K. S. van Dee-Usinger van Zoelen naar Kerkstraat 11a; J. C. Breider, v. Sneek naar Da Costalaan 10; H. Russcher met gezin van A'dam naar Soestcrb.straat 57; M. SchaatsbergenLaan van Edam naar Den Blieklaan 37; A. Velthuijzen van Ant werpen naar Akkerweg 10; F. Th. Maassen van Zeist naar Soesterb.straat 125; J. A. M. Batenburg van LUrecht naar v. Weedestraat 28; H. van Boeijen van Zeist naar Verl. Kolonieweg 6; C. W- Bohn van Valburg naar Emmalaan 13; Wed. H. Habes van

De Soester | 1933 | | pagina 5