of Rechtzaken o<Z Ingezonden zijn er weer met een serie NIEUWE ARTIKELEN: N De Het rotspad. Pluimveeteelt. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij v. Weedestraat 7, Soestdijk o< No FEUILLETOjN SCHITTERENDE COLLECTIE vul- Verder alle Teeken- en Schrijfbehoeften KOMT U EENS KIJKEN EN OVERTUIGT U Het speciale adres voor alle KANTOORBOEKEN EN PAPIER De KANTONGERECHT TE A'FOORT. Een toertje maken. H. fietste. Hij wordt door zijn vriend van ,Ee opgepikt, die een auto in Utrecht had gehuurd. Het gaat over Hilversum, waar van Ee met succes een meisje inviteert om mee te rijden, aan wylke uitnoodiging wordt gevolg gegeven. Het was een Duitsche Emilie, die thans in der Heimath is en niet gemakkelijk als getuige kon worden opge roepen. De vroolijke drie rijden verder tot ze op de Birktstraat nabij de laan naar Soestdui- nen tegen een boom terecht komen. De slag lokt den daar wonenden brigadier der rijksveldwacht naar buiten. Deze schreef het geval toe aan te groote snelheid in de bocht. Al waren biertjes gebruikt, toch stond alcoholinvloed buiten het geval. Fraulein was per auto naar Hilversum gebracht. Arm gekneusd en snijwonden in het gezicht, zei onze politieman. Och kom, zei verd., den volgenden dag was ze gewoon aan het werken. Braaf zoo, dat hij Emilie had opgezocht. Het ongeluk was volgens hem te wijten aan het verblindend licht van een tegen- komer in de bocht, plus het beletsel van mist. (Twee tegenstrijdige zaken). Het O.M. wil nog meer van een en ander weten. Over 14 dagen komen nu andere ge tuigen; Emilie is dan mogelijk wel terug gekeerd. Nogmaals auto. Thans moeten we naar de Burg. Grothe- straat in een bocht daarvan. B. J. C. de S. uit Frederiksoord had zeker wat groote vaart voor die bocht. Hij remt wel hard, maar loopt links het trottoir op en rake lings langs de boomen, waarna weer zwen ken naar rechts. Toen wordt de fiets ge raakt van mevr. W. en valt haar kleine meid of jongen eraf, die gelukkig door ken nissen wordt opgevangen. Alles liep dus zonder kleerscheuren af, maar B. J. C. de S. kreeg thans een bloeding van f 30. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie HORS D'OEUVRE. Toen was 't er feest, Als nooit geweest; De honden en de katten, De muizen en de ratten; De koeien en d'e schapen En tal van Soester apen; De ezels en de hitten, Geen paard dat thuis bleef zitten; De varkens en de kikkers, De Kraaien, zwart als nikkers, Zij allen maakten dolle pret In 't park van burgervaer Deketh! 't Was 'n ontelbare schaar van Soester ingezetenen-dieren, welke zich op dien avond van 4 October, hun grooten dag, op maakte naar het Deketh-park. Ouwe katers en jonge poesjes, schoothondjes, trekhon den, losgebroken kettinghonden en deftige hazewinden; tal van groentekar- en woon wagenhitten, sleepers- en circuspaarden, koeien, schapen, geiten, varkens, alles wat dier was en den mensch op eenige manier moet dienen, was vertegenwoordigd. De Kater Poesjos Band deed z'n best, om er al aanstonds de feestelijke stemming in te brengen. Na de ouverture „le Carnaval des Ani- maux" betrad de oudste en grootste Ezel van Soest het spreekgestoelte, om 'n feest rede te houden. S{ reker schetste met schrille verven den toestand van voorheen, den tijd, toen hij zelf meer stokslagen en scheldwoorden kreeg dan eten; den tijd, dat 'n oude poes, die jaren lang het huis voor muizen' had ge vrijwaard, een steen om den nek werd ge hangen, om ze te verdrinken; den tijd, dat de waakhonden jarenlang aan de ketting lagen vastgekluisterd, alsof het dieven en moordenaars waren. Vergelijk daarmee onze huidige toestand, aldus de Ezel. Poes jes en hondjes worden door lieve dames handjes vertroeteld; papegaaien leert men lieve woordjes spreken en versjes opzeg gen. Overal op ons pad, heldere waterbak ken tot lessching van den dorst en zijn we oud, dan worden we liefderijk opgenomen en verpleegd in 'n dieren-asyl. En toch, mijne vrienden, we zijn nog niet, waar we wezen moeten. Nog dienen onze werkuren N.aar het Engelsch. Nadruk verboden. 23) De oude vrouw is juist hier aan het station en vraagt, wanneer vertrekken, er treinen naar Glasgow. De vroegste gaat morgenochtend 10.25. Dit telegram was besteld voor Rokeby Wenyss. De bureaulist gaf Effie het stukje papier; zij bedankte hem, verliet het station met een zucht van verlichting en ging toen ver der in de richting naar het huis van den dokter, op weg naar Dolour Begg. Halver wege bleef ze even onder een gaslantaarn staan, haalde het papiertje te voorschijn en hield het onder het licht. Wanneer zouden zij morgen nu kunnen gaan als miss Do- rothy tenminste beter was. Zoo stond zij nog verdiept in het bestu- deeren van de opgave, toen er aan den'over- kant van den weg een jongeman voorbij ging, die, zoodra hij haar gewaar werd, als versteend stond, en nog niet eens van hou ding veranderdlc, toen zij, na lezing, door liep. De dogcart kwam hem achterop, om hem te halen, maar hij zei tegen den groom: Ik ga niet mee, Briggs. Zeg maar te gen de dames, als zij terug zijn, dat ze met het diner niet op mij wachten moeten, Dc man reed weg en! Colin dacht; i Dat was zijEffieEn dit beduidt natuurlijk, dat Dorothyde dame op het kasteel is, zooals ze hier zeg genIk ga r nu 'dadelijk heen, en, bij de wet geregeld te worden; nog staan onze vacantietijden en ouderdomsrente op het program van actie. Van deze rede, begon onder de vroolijke Schlagers van den Band, 'n algemeene dans- en hospartij. Jammer, dat er bij het afscheid nemen, 'n formeele oorlog uit brak tusschen de katers onderling, over het naar huis brengen van de poesen. Het werd zoo erg, dat de bewoners in den omtrek, de Bijz. Vrijw. Landstorm ter assistentie op belden. Toen deze met rinkelende sabels en blinkende geweren yi de verte naderde, werd het een „sauve, qui peut", en of Filax van Oranjehof, die getuige was geweest van de schietwedstrijden, al riep; Wees maar niet bang; ze maken toch geen tref fers!" De schrik zat er eenmaal in en in 'n minimum van tijd was het heele De- kethpark ontruimd. Dl XI. Geachte Redactie. In het artikel van den heer Doorman in de Soester van Zaterdag 30 September j.1. over „belasting en bezuiniging" is na al de uiteenzettingen hierin, mij een citaat erg opgevallen en wel dit: zoo zal men dus, ten aanzien van alle overheidspersoneel komen tot een zoodanige korting, als reeds veel eerder had moeten worden toegepast; het begin 5 was slechts lapwerk, eerst nu zal het ernst worden. Dit moge waar zijn, heer Doorman, voor de hoog gesalarieerden, voor een groot ge deelte arbeiders bij O-W. is dit niet het ge val. Immers ongeveer de helft dezer ar beiders hebben tot aan het jaar 1929 ge werkt voor f 18.per week; dat was in de dagen der hoogconjunctuur, toen loo- nen van f 30, f 35, f 40 enz. aan de orde van den dag waren; Zij, die werkten voor f 18, werden aangezien voor een stelletje Ja- vaansche koelies, die zich tevreden stelden met een banaan en een hap rijst, en een vij genblad voor kleeding. Nu echter het ge rammel met de rijksdaalders en gescherm met gele briefjes in het vrije bedrijf op den achtergrond is geraakt, nu ziet men met argusoogen neer op hen, 'die nog eenigs- zins in een betere positie verkeeren. Nu is m.i. iedereen verplicht, die daartoe in staat is, de overheid uit de misère te helpen, zij zijn er altijd nog beter aan toe, als zij, die dat niet kunnen, maar in ruil daarvoor zouden ze ook graag zien, dat een loonkorting nuttig besteed werd. Maar he laas!!!! en zoo bezien heeft bovengenoem de groep arbeiders al duizenden guldens aan de huidige malaise bijgedragen. Of er nu door hen met meer plezier wordt ge werkt, als vóór 1929, is een vraag, welke ik maar niet zal beantwoorden. U, geachte redactie, dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik Uw abonné v. d B. DIERENBESCHERMING— MENSCHENBESCHERMING. Het weerlooze dier heeft een recht: n.1. dat de koning der schepping, 'de mensch waakt voor zijn welzijn. Niemand en ook schrijver dezes niet zal ongaarne opkomen voor het dier dat bescherming behoeft. Er moet echter ook een gezond evenwicht blijven. In Soest wordt veel werk gemaakt voor de Vereeniging Dierenbescherming, en ik hoop van harte dat het streven dier organisatie met succes bekroond zal wor den. Mij treft het echter, dat ten opzichte van menschenbescherming een ingezonden stuk in de Soester ons verhaalt van den hope- loozen toestand van sommige menschen. De Vereeniging dierenbescherming geeft, als ik juist ben ingelicht, f 0.40 per dag voor een zwervend beest, om dit te verzor gen. Geen sterveling kan daar iets tegen zeggen. Het is plicht. Hoeveel geeft de ge meenschap voor een zwervend mensch per dag voor onderhoud en onderkomen? De schrijnende tegenstelling is er. Wat de in zender heeft geschreven is een aanklacht tegen het menschdom. Het is waar, het valt niet te ontkennen, dat tienduizenden guldens teveel zijn besteed voor een amu sement, als het Natuurbad. Het is waar, dat 'n mensch zonder bestaansmogelijkheid geen rooden duit ontvangt voor zijn on derdak. Hij krijgt hoogstens een levens- middelenbon. En hoe hij dat krijgt: daar over zullen we zwijgen. Het is waar, dat een zwerver geen on derdak kan vinden in Soest. Het is waar, dat menschonteerende ge- beutenissen zich afspelen rond het spook der werkloosheid: meer dan rond het die- renbestaan. &Ls zij er is, dan heb ik haar vanavond nog weergevonden! Maar toen herinnerde hij zich zijn plich ten als gastheer, ging naar het postkantoor tje en verzond een telegram aan Mary, dat hij nog niet zoo gauw zou thuis wezen; maar dat zij met het diner niet op hem moesten wachten. Besluiteloos ging hij toen den weg op, die naar het kasteel leidde. Zou het mogelijk zijn, dat dit alles waar was, of was het maar een spel van zijn ver beelding?Dat gelaat onder de gaslan taarn was toch van Effie. En dat bleek ge zichtje achter het venjster van het kasteel, was dat nu zijn Dorothy, zijn geliefde, zijn verloofde?Maar waarom zag ze er zoo vreemd, zoo wild uit?Hij wilde zichzelven de vraag niet beantwoorden. Intusschen had Effie het huis van den dok ter bereikt en had hem te spreken gevraagd. Het vrien'delijke meisje, dat haar opendeed, zei dadelijk: De dokter is niet thuis. Hij had een lange ronde te maken en heeft al dadelijk gezegd, dat het wel wat laat kon worden, Maar wilt u misschien een boodschap ach terlaten? Ik wilde hem spreken. Misschien mag ik wel even binnenkomen en wachten, tot hij terug is? Hoe lang zal'dat nog'duren? Dat zou ik hcusch niet kunnen zeggen. En als dokter thuis komt, moet hij toch eerst nog eten. Wilde u hem vanavond nog hebben? O ja, als je blieft vanavond nog. Het meisje ging haar voor, keek nog eens naar het vuur en Effie liet zich in een stoel vallen. Toen dc deur achter haar dichtging, keek zij het papiertje weer in. 10.25. Als dokter haar nu een drankje gaf, dat zij vannacht goed rustte, dan zou den wij dien trein kunnen nemen. Alles staat klaar. En een dokter zal toch wel een Wanneer een gezin, waarvan het hoofd werkloos is, en bestaat uit meerdere leden eens f 0.40 per dag en per hoofd werd be taald, dan zou het er hier en daar wat be ter uitzien. De gemeenschap is welwillend genoeg maar realiseert de feiten niet. In onzen tijd is noodig een Vereeniging voor menschenbescherming. Voor een hond wordt gelukkig een goed thuis ge zocht. Een werkloos mensch, die geen vol doende vitaliteit heeft zichzelf te helpen, een werkloos arbeider, of iemand, die den moed verliest, wordt door de huidige men schen vijandschappij neergezogen in den modder, waaruit hij nimmer meer opstaat. Wanneer de werklooze toestaat, dat op zijn lichaam, op zijn omstandigheden door de menschheid wordt gedanst, dan kan hij zich evengoed levend laten begraven Hij moet zich weren: hij moet vechten voor zijn rech ten: hij moet publiekelijk aanklagen, of ver zinkt. Daardoor groeit het communisme, so cialisme, fascisme. Nu, nu, na lange jaren onder den zweepslag van het fascisme wor den „manifesten aan het Nederlandsche volk" uitgevaardigd door de leiders van politieke partijen. Zijn zij niet veel te laat? Het ingezonden stuk van den werklooze huisvader, die zijn naam nog niet kan zeg gen omdat hij dan heelemaal naar den duivel zal kunnen loopen striemt, slaat, wondt en geeselt. Spreek mij niet van communisme. Het wordt welbewust gekweekt en gezaaid. Het ingezonden stuk was deemoedig. De schrijver heeft reeds vergeten dat hij als mensch, menschelijke rechten heeft. Wan neer hij meent op deze wijze iets te berei ken, vergist hij zich. Onzen tijd is die van de gebalde vuist, van het afdwingend eischen. De enkeling in onze samenleving, die van harte het leed der menschen poogt te' verzachten, vindt tegen zich het geheele bataljon van sarcasten. Die enkeling staat alleen. Of heeft de schrijver van het ingezonden stuk zich vergist? Is het anders? Beter? Laat de Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon eens publiekelijk verslag uit brengen, van hetgeen per gezin aan steun wordt betaald, met opgave van het aantal gezinsleden. Open doek. Wanneer het wel anders is, dan moet dat worden gezegd. Een werkloos arbeider verlangt geen weelde. Hij verlangt minstens te kunnen leven. Hij eischt meer dan dat, wat aan een hond als recht wordt toegekend. KROONGETUIGE. PLUIMVEEDAG TE EDE. De zevende Pluimveedag, georganiseerd door de Commissie voor Pluimveebelangen der G. O. M. v. L., werd onlangs te Ede ge houden. In het Marktgebouw aldaar was daartoe een, vergaderzaaltje gemaakt. Daarnaast werd in dat gebouw vanwege de Edesche Pluimveevereeniging een demonstratie van pluimvee gehouden. Vooral de hanen weer den zich geducht en) luisterden de lezingen met hun gekraai op, daarmede aan dezen Pluimveedag de juiste sfeer gevend. Voorts waren een viertal eiersorteerma- chines in werking te zien. Nu bij den afzet van eieren naar het buitenland een goede sorteering eerste eisch is geworden, was het een goede gedachte de bezoekers eens te laten zien, hoe deze machines werken. De Voorzitter, de heer H. D. Zelders, spreekt bij de opening een woord van wel kom tot de aanwezige autoriteiten! Hij wijst er voorts op, naar aanleiding van een dit voorjaar te Ede gehouden pro testvergadering tegen de verhoogde Duit sche invoerrechten, dat, wanneer wij iets willen bereiken, dit langs organisatorischen weg moet geschieden. Het woord is daarna aan den heer Tuk ker, Rijkspluimveeteeltconsulent, die de vraag behandelt, of inkrimping van den Xe- derlandschen pluimveestapel gewen&cht is en zoo ja, hoe deze moet geschieden. Spreker wijst er op, slechts persoonlijke inzichten naar voren te brengen. Volgens de laatste telling zouden er in ons land 13 millioen legkippen zijn; spreker schat dit aantal thans op 10 millioen. De eierproduc- tie schat hij voor 1933 op 1015 minder dan het vorig jaar, maar toch nog op 2000 millioen stuks. Deze zijn allen wel in het buitenland te plaatsen, maar niet tegen loonende prijzen. Nu gaat er ook nog een deel der eieren naar het buitenland (v.j. 1100, dit jaar ver moedelijk 750 millioen), maar de vooruit zichten worden steeds minder. geheim kunnen bewaren! Hij zal toch wel aan niemand haar naam zeggen! of iets an ders van haar vertellen. Maar er verliep een lange tijd en nog steeds kwam de dokter niet. Effie wachtte zoo geduldig, als zij kon, met het papiertje in de hand. De regen was ineens opgehouden en door de dichte wolkenmassa viel nu weer wat licht op de naakte takken van de boomen en op de Lange Brug. Er stond daar een gestalte met gebogen hoofdHet was Dorothy. De regen scheen haar hoofd wat bekoeld te hebben; haar oogen' stonden anders nog wild en rus teloos bewogen zich haar handen. Zij was geheel verloren voor alles, wat haar omringde, maar ze schrikte op, toen ze voetstappen vernam op het pad boven haar en, toen zij een mannengedaante voor zich zag, verborg zij het gelaat half achter het sjaaltje. Geen van beiden zei iets. Hij keek naar haar, met teedcren blik en tenslotte sprak hij haar naam uit: Dorothy! Dorothy! Colin zag nu duidelijk 't bleeke gezichtje, de trillende lippen, dc wilde oogenO, was dal gezichtje wel -dat van Dorothy? M.aar ja, zij was het wel, ofschoon haar blik hem een pijnlijke openbaring was. Hij wist nu, waarom Effie haar zoozeer verborgen had' gehouden en waarom Doro thy zelve zich zeker zoo lijdelijk had laten meevoeren. Hij raakte even haar schouder aan, maar verschrikt deinsde zij achteruit. Dorothy, ken jc mij niet? Er volgde geen antwoord, maar nog door- dringerder werd de vragende blik in haar oogen en zij haalde diep adem. Ik ben het, Colin!Dorothy, liefste! Ken je mij nu niet meer? En juist toen hij in zijn alles-overweldi- Spreker ziet dan ook de toekomst don ker in, temeer waar er dit jaar meer ge broed is dan in 1932. Ook voor de jaren 1934 verwacht hij zeer lage eierprijzen, wanneer niet ingegre pen wordt Hij denkt, om daartoe te komen, aan een vergunningsstelsel: wanneer de totale broedcapaciteit bekend is, zou uitgemaakt kunnen worden, hoeveel kuikens iedere fok kerij resp. broederij mag afleveren. Ook de tijd van broeden zou aan banden kunnen worden gelegd, b.v. door te bepalen, dat slechts van half Maart tot half Mei kui- ken,& mogen worden) afgeleverd. Men zou ook eischen moeten stellen aan de broedeieren. Deze behooren in de eerste plaats te worden geleverd door de goede fokbedrijven, verder door de vermeerde- ringsbedrijven, terwijl de broederijen voor aanvulling kunnen zorgen. Toezicht acht hij noodig, zoodat er naast beperking verbetering van den pluimvee stapel komt. De heer Middelman dringt er op aan, dat de exportpremiy als vergoeding voor de graanrechten na de organisaties recht streeks aan de pluimveehouders wordt be taald. Hij wijst er dan op, dat er bij de fokbe drijven veel kaf onder het koren is. Mooie papieren beantwoorden niet altijd aan de verwachtingen. Men moet verder zeer voor zichtig zijn met de erkenning van fokbe drijven. Spreker wijst er verder op, dat ook broe derijen wel goede kuikens afleveren. De heer Hlolsteyn acht het tweede ge deelte van de rede van den heer Tukker theoretisch heel mpoi. Maar de practijk! Slechts een heel klein gedeelte der kui kens wordt zoo gebroed, dat daarvan fok- technisch alles bekend is. Dan moet men bovendien broeden van overjarige dieren, wat slechts op enkele bedrijven in ons land geschiedt. (De meeste broeden ook van één jarige dieren). Dit is bovendien van buiten af practisch niet te controleeren. Controle op de fokbedrijven acht spreker onmogelijk, dat zal maar leiden tot zwen del. Een betere weg om goede kuikens te krijgen, is z.i. via vermeerderingsbedrijven. Nadat de heer Van den Berg er nog op gewezen heeft, dat bij een eventueele rege ling ook met het loonbroeden rekening moet worden gehouden, beantwoordt de heer Tukker de sprekers. Hij vermoedt, dat een beperking van den pluimveestapel ook de eendenhouderij zal betreffen. Spreker stemt toe, dat er maar weinig goede fokkers zijn, en men met de erken ning van fokbedrijven zeer voorzichtig moet zijn. Vóór inen echter oordeelt, is het beter de eventueele regeling af te wachten. De heer Th. G. G. Moormann te Goor sprak vervolgens over dexv export van pluimvee. Hij merkte op, dat alleen bij het leveren van piepkuikens de pluimveehouder met den kostprijs rekening moet houden. De aflevering der Noord-Hollandsche Blauwe piepkuikens kan echter de verge lijking met de Brusselsche poulardes niet doorstaan. Dat komt, doordat men in Bel gië en ook in Frankrijk de piepkuikens voor aflevering nog een tijdlang kunstma tig voedt. Spreker beveelt dat ook voor ons land aan, maar het is z.i. alleen geschikt voor kleinbedrijf. Toch zijn onze piepkuikens wel gewild, in Engeland b.v. en ook in Zwitserland, toen uitvoer daarheen nog mogelijk was, maar den hoogsten prijs brengen zij niet op. Het product is goed, de aflevering kon echter beter. Dat blijkt wel daaruit, dat België vrij veel N.-H. BI. piepkuikens koopt, ze worden dan nog eenigen tijd kunstmatig gevoed en als Brusselsche poulardes afge leverd. De afzet van het overige slachtpluiinvee is zeer moeilijk. De Balkanstaten verdrin gen ons meer en meer met hun artikel. Dat komt ook door het verbeterde vervoer (koelwagens, enz.). Vandaar ook, dat de prijzen zoo laag zijn Wat de oude kippen betreft, levert men hier te Jande vrijwel uitsluitend uitgelegde kippen. Rusland daarentegen, dat zich op de levering van slachtpluimvee toelegt, le vert mooi goed, dat doorgaans ook lang zoo oud niet is. Gelukkig ruimen' wij op, als andere lan den minder aan de markt zijn. Maar alles moet opeens weg in den herfst; waren er in October geen Joodsche feestdagen, dan zouden de oude kippen onverkoopbaar zijn. Spreker en ook de Voorzitter dringen er tenslotte op aan het slachtpluimvee meer het geheele jaar door te verkoopen en niet in den herfst te wachten op het laatste ei. De dieren minder lang aanhouden; is ook van belang. (Alg. Holl. Landb.bl.). potlooden en vulpenhouders. Luxe doozen postpapier, schrijfmappen, briefblocs, boek omslagen, verfdoozen, kleurkrijf, albums voor foto's, enz. Speciale Aanbieding Etalage-carton voor H.H. Winkeliers, 12 cent per vel, crèpe- papier 8 cent per rol. is en blijft gende liefde haar in de armen zou hebben gesloten, liet zij ineens een scherp door dringenden kreet hooren, en, eer hij haar kon terughouden, was zij in de duisternis verdwenen. Hij trachtte niet eens haar te volgen, zóó ontzet was hij door die teleurstelling. Hoe lang hij daar nog stond, wist hij zelve niet, maar de gedachte aan zijn gas ten viel hem weer in en langzaam liep hij verder. Dien volgenden ochtend zou hij naar het kasteel gaan, Effie opzoeken voor Doro thy de beste medische hulp raadplegen. Met gebogen hoofd ging hij den weg naar Do lour Begg terug. Had hij nog even gewacht, dan zou hij Dorothy hebben zien terugkeeren. Zij had zich tusschen de boomen verloren, maar na eenigen tijd sloop zij weer te voorschijn, angstig spiedend naar alle kanten; en op dc brug bleef zij weer staan. Het geluid van Colin's stem had vage her inneringen in haar gewektTelkens hoorde zij weerklinken, dat innig, tcedcr- verlangende: „Dorothy! Dorothy!" Het leek haar wel, of zij talloozc gezichten voor zich zag verschijnen als in een nevel, zoo dat ze ze niet herkende, of duidelijk onder scheidde. En daarbij dan nog aldoor dat ge gons en gezoem. Tenslotte bedekte zij haar ooren niet de handen en daardoor hoorde zij dan ook niet, dat er weer voetstappen naderden. Rokeby Wenyss trad een paar schreden dichterbij en hcrkenldc het teere, hulpclooze meisje, nu heel alleen en dus in zijn macht! Al het slechte in den man ontwaakte. Eén misstapen zij zou in den zwarten poel liggen en zou den volgenden morgen daar gevonden wordenHij zou haar identiteit echter kunnen verklaren en ten slotte zoo bezit kunnen nctnen van het goed Wenyss. Dit alles flitste hem in een ondeelbaar oogenblik door de hersenenHij legde haar de hand op den schouder en zij keerde zich om, met een kreet van schrik. Toen zij echter opkeek in zijn donker ge zicht, was zij als betooverd en verroerde zich niet. Eindelijk! fluisterde hij. Eindelijk en tenslotte! Toen was het ineens, of zij haar geheugen had weergekregen en met een kreet van ontzetting riep zij: RokebyRokeby, ben jij dat? HOOFDSTUK XV. Effie, die juist den rotsweg naar het kasteel besteeg, had dien kreet gehoord. Onmiddellijk wierp zij haar mand naast zich neer en met de behendigheid van een bosch- kat sprong ze den man op den rug en sloeg haar armen om zijn hals. De leuning van de brug knapte door de worsteling, die nu ontstond; het volgend oogenblik weerklon ken twee zware plonsen en beide lichamen verdwenen in de diepte, waarna er een on heilspellende stilte volgde. Een gedaante lag ineengedoken op de Lange Brug Het was Dorothy, die nu volkomen be wusteloos was. Twee uur later vond dok ter Page haar zoo, toen hij gevolg had ge geven aan den oproep van Effie en hij droeg haar naar het kasteel. Nog nooit had Dolour een zoozeer sen- saticwekkend geval doorgemaakt. Oudanks den regen cn den wind scholen overal groepjes samen, voornamelijk om en bij het postkantoor. Wordt vervolgd. BUI AD TO UIT HE' Bu meen Ge der 1 Br. dal visie M. v om benzi De Wioen; te 2 u\ beham gepubl Na Voorz 1. 1 1. 1 zer pr het to« de sal. dienst den ke 2837). Vooi 2. 1 der ge 21/263, Vooi 3. I kas en (No. 1 Voor 4.

De Soester | 1933 | | pagina 4