St. Nicolaas-Cadeau Gemeenteraad Tuinbouwinrichting - Zonneheuvel O^PlaatselijkNieuws^O Soesterberg PO Wendt U voor Uw tuinaanleg of onderhoud tot ons Billijke prijzen, prima werk. Rechtzaken Een een „ÜRQST"-FOTO! Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Ingezonden S "25-JARIG JUBILEUM. Het 26-jarig bestaan der Chr. Gem. Zang- voreeniging „Crescendo" en haar kinder koor, zal op 23 November e.k. worden ge vierd ^in de Ger. kerk aan den Driehoeks- weg met een jubileum-concert, met mede werking van vooraanstaande solisten. HERDENKING WAPENSTILSTANDS DAG. Vrijdag 11 November zal den Wapenstil standsdag herdacht worden in „Religie en Kunst", uitgaande van het comité tot her denking van den Wapenstilstandsdag. De geluidsfilm „Niemandsland" wordt ver toond. A.R. KIESVEREENIGING. Maandagavond hield deze vereeniging haar le wintervergadering in dit seizoen in de St. Jozef Gezellenvereeniging, welke, on danks het minder gunstige weer, goed be zocht was. De voorzitter, den heer A. H. Endendijk, opent de vergadering en leest enkele verzen uit Spreuken 1U en gebed, en geeft daarop het woord aan ds. B. Alkema, welke zal spreken over praktische gegevens uit het fascisme. Spreker stelt fascisme ge lijk, met communisme, het schendt het rein st^ goed, het loochent den eisch dat elke Staat afhankelijk is van God, daarom zegt spr. is fascisme uit den Booze, ofschoon er uit het kwade toch nog wel iets goeds kaa komen. Het Nederl. fascisme dat in 10 partijen uiteen valt, erkent de dictatuur, de corporatieve Staat en de Knechting van de kerk. Onderling zijn zij zeer verdeeld. Daarom is in een dergelijke organisatie geen plaats voor de A.R. Spr. gaat daarop het.programma na van de Nat.' Unie, die ook de corporatieve Staat huldigt; het Na tionaal Socialisme riekt naar farazeïsme; haar programma is negatief en houdt in hel- derovdreering, (zie naar de Lutherfeesten in Duitschland). Spr. ziet in het Nationaal Jon geren Verbond fascistische gedachten, en-is 't daarom niet de plaats waar de A.R. jeügü thuis behoort. Nu rijst de vraag: waarom hef Nederlandsche fascisme en Nationaal Socialisme zulk een vlucht neemt en zich zoo sterk ontwikkeld. Dit komt door de groote verdeelheid der pol. partijen, èm om dat de menschen niet genoeg doordrongen zijn van de beginselen der partij, en tracht men anderen naar beneden te halen. Het ligt aan de lamlendigheid der kiezers, die 't beginsel hoog moeten houden. Het algem. kiesrecht wordt ook niet toegepast, zooals de wet van Loman had aangegeven. Ver liest vooral niet uit het oog, dat de N.S.B. tegtfi dè Schrift ageert, en daarom uit den Boqze is. Na gedachtewisseling werd de vergade ring gesloten met dankgebed. AANGEHOUDEN. Op verzoek van den Burgemeester van Tienhoven is Dinsdagmorgen, alhier- aangek houden A. H. M., als verdacht van verduis tering err vernieling te Tienhoven gepleegd. Hij zal ter beschikking worden gesteld van genoemden burgemeester. AANRIJDING. Dinsdagmorgen te omstreeks 8 uur wilde een kleine Ford-vrachtautomobiel vanaf de Van Weedcstraat de Lindenlaan inrij den. De bestuurder zou juist de bocht nemen* toen hem met groote vaart een lu- xe«kuto achterop kwam, die blijkbaar niet geRocg uithaalde. De linkerzijde van de vrachtauto werd toen gegrepen door 3e rechterzijde van de luxe-auto en het vracht wagentje werd niet minder dan een 35-tal Méters medegesleurd. Persoonlijke onge^ lukken kwamea niet voor, doch het Fordje zat geheel in elkander. HAAR WONING KWIJT. Dezer dagen werd aan de politie kennis gegeven, dat een oude dame, die de 80 reeds was gepasseerd, ronddwaalde en blijkbaar den weg naar huis niet meer kon terug vin den. Bij onderzoek bleek zulks inderdaad. De 83-jarige dame was vanuit Baarn naar Soest gedwaald, en wist toen den weg te rug niet meer te vinden. Later is zij door haar familie hier afgehaald. THEOSOFISCHE VEREENIGING. Leeft de mensch meer dan éénmaal op aarde. Vanwege het centrum Soest, werd Vrij dagavond in de kleine zaal van Religie en Kunst t en bijeenkomst gehouden die goed bezocht was. De presidente opent de sa menkomst en geeft daarop het woord aan den heer J. H. Kengen uit Utrecht, welke over bovengenoemd experiment een be schouwing hield. Spr. citeerj allereerst een gelegde van Prof. Bollandt „dat de vreeze dei doods het beginsel is der wijsheid", Dit is volkomen waar, want de meeste men schen denken met zekeren angst over den dóód, gaan zich bezig houden, met de groo te 'problemen, wat het begin van wijsheid is. Ziet men de menschheid als één groot verband, dan vraagt men zich zelf af: waar om ben ik geboren, Waarom ben ik hier, en waar ga ik heen? Eenl serie belangrijke vra- gertom op voort te bouwen. De belangrijke vraag over den dood hangt daarmede sa men, dat wij iets willen weten: over het le ven. Want is er na den dood niets, dan heeft het leven ook geen zin. en voorwaar er is iets na den dood.. Voor 25 jaar was dit ook voor spr. .een vraag. Het begrip, dat men alles uit stof kan verklaren> heeft al lengs plaats gemaakt voor een meer gees telijke beschouwing van het leven. Na den dood is er een voortleven, de mensch dood is er een voortleven* want de mensch weet zich verbonden aan den oorsprong der duigen. Alle groote Zieners spraken woor den van macht op dit gebied. In dezen tijd is pr echter een anderen weg voor de mertschcid geopend,, aangeraakt door het critischc denken», men wil de dingeni beve.^ tigd zien. Het spiritisme dat in 1870 op kwam. overtuigde velen. Een; groote groep depkers, w.o. Wallace, en Lombroso, heb beft:1 het feit van het spiritisme aanvajflfl Dhat'op voortbouwende kan men door ac- culflsme en klepathie onweersprekelijk aan- nefïien, dat de doodc zijn'"bewu$tzijri be- hotfdf. Het héfderzhenid ohd'drzofck en het ononderbroken bewustzijn, wordt duidelijk aangetoond door Mevrouw Bosch Theunis- en. e.a. Langs proefondervindelijke wegen is men tot de conclusie gekomen, dat de mensch na den dood voortleeft. Voor den gemiddelden, mensch breekt dan de tijd van outering aan. De eerste Christenen dach ten aan een Hodes, de joden aan een Hin- non, een plaats waar het vuur niet werd uitgebluscht, en de worm niet stierf. De Hinnon was een aschbelt buiten Jeruzalem, waar alles, wat onbruikbaar was, werd ge deponeerd; de oudste Christenen kenden geen hel en hemel, de eeuwige verdoemenis ou in strijd ziju met Gods liefde, in de plaats der loutering komt het beste in den mensch tot ontplooiing. De spiritisten ken nen 't zonneland, daar komt de mensch tot rust, door de loutering tot de volmaakt- neid. Maar, zoo vraagt men, duurt dat tijd perk van rust eeuwig? Dan is daarop spre kers antwoord, dat van al, wat geschapen de hemel en de hel niet blijvend zijn, er wordt immers in de Heilige Schrift gespro- teen va i e8n nieuwe Hemel en een niéuwe karde. Ook de mensch is niet rijp voor het oestaan van den bovenmenech, want door net afleggen van het stoffelijk omhulsel doet nij niet ineens de groote stap; hij heeft nog niet geleerd wat het leven is, hij is nog niet olmaakt en heeft nieuwe ervaring noodig. Daarom komt de mensch terug om zijn leed verder te weven voor de heerlijkheid Jie hem wacht. Dit alles verklaard reïncar natie; er is een ontwikkeling, zoowel van den vorm als van de ziel. In 't menechelijk oestaan is een opklimming die logisch is. De leer der reïncarnatie telt 7ÜU milliöen aanhangers. Duidelijk wordt ons dit in het Hindoeisme. Het goddelijke in ons moet tot hooger ontplooiing komen; wij moeten riet instrument, (onze ziel), zuiver Leren stemmen voor Gods gemeenschap; in het ijdelijke kan het eeuwige zich ontplooien. De groote weg waarop de mensch zijn pel grimsreis voortzet, voert tot Jezus, nooit meer daalt hij tot diermensch af, hij wordt steeds volmaakter door loutering. Na het •.tellen van enkele vragen werd de samen komst gesloten. HET ZWARTE GOUD. Voor een» klein getal belangstellenden sprak Zaterdagavond om 8 uur in de kleine '.aal van Religie eri Kunst, den heer J. Borgwal, hoofd der Nutsschool te Heer len, over: „het Mijnbedrijf", met lichtbeel- len. Vooraf gaf spr. een kleine toelichting Spr. begint niet te verklaren dat elkeen die Zuid-Limburg bezocht, daar zal aantreffen _,een Steenkool, maar enorme Steenhoopen, o.a. ook bij de Staatsmijn Miaurits, die 300 M. diep is. Voor 85Ü jaar werd reeds in de rond in Limburg steenkool ontdekt, thans p meer plaatsen in ons land, n.1. in de Peel, Boekelo, Bergen op Zoom e.a. De laag wel ke in Limburg wordt aangeboord loopt van uit het Noorden van Frankrijk, door België naar de Ruhr, zoodat in Limburg slechts kleine aderen loopen. In 1100 werd reeds -.teenikool gevonden' door de kloosterbroe ders. In 1899 werd de Oranje-Nassaumijn exploitatie genomen; thans is de streek Heerlen dicht bevolkt, waar vroeger slechts de landbouwer zijn arbeid deed. Als ie arbeid voor het delven1 zal aanvangen», wordt eerst een boortoren geplaatst voor grondonderzoek, welkeresultaten in het geologisch bureau worden verwerkt en in kaart gebracht, daar we Oranje-Nassau mijn over een knap stel ingenieurs beschikt, die dat bewerkstelligen. Deze Mij. heeft contract voor 3 a 4UUU H.A., zoodat deze industrie millioenen kosten. Allereerst ordt de bouwgrond onderzocht, dan de .kiezellaag, vervolgens het drijfzand om dan ■indelijk te komen op de steenlaag. In deze agen ziet men dat voor duizenden jaren; ge- .ïeele bosschen zijn vergaan. In de Ü.N. Mijn is dit duidelijk te zien op 130 M., 230 M. en 320 M. diepte. De Oranje-Nassau mijn exploiteert 4 Mijnen, de Staatsmijnen ook. Zeer goed is het dat de regeering het werk ter hand heeft genomen, er zijn daar door gekomen beter toezicht, betere machi nes en beter loon voor de arbeiders. Alles, :oowel boven- als ondergronds is goed ge organiseerd. Er arbeiden circa 30000 arbei- oers aan de mijnen, 1/3 boven» 2/3 beneden; ie loonen voor boven zijn lager dan die voor onder den grond. Van deze 30.000 '.ijn er 11000 georganiseerd in den R.K. Bond, 700 in de Christelijke, 5000 in de mo derne en 300 in de neutrale, dus 13000 zijn ongearganiseerd. Daar uit de kolen vele bij producten wordert gehaald is dit de basis, waarop de mijn drijft, daar door contingen- teering de verkoop der kolen wordt geboy cot. Na deze inleiding werd het gesproke ne verduidelijkt door een schitterende serie plaatjes, waaruit ten duidelijkste naar vo ren. kwamen, de groote gevaren die verbon den zijn aan het kolendelven* wat zeer ze.~ iker door de meeste menschen niet wordt beseft, als men 's winters „zwarte Jan" zijn voedsel geeft. Het was een zeer interessan- ;e avond. Ie JEUGDIENST IN DE EMMAKERK. Zondagavond te 7 uur werd de le Jeugd dienst in dit' seizoen gehouden in de Em- makerk, voorganger ds. I. J. van Schaick. Na orgelspel sprak de voorganger het vo- lum uit en liet zingen uit Psl. 84 13, waarop hij voorlas M'atth. 4 1822 en daarop staande liet zingen Gez. 210 1. Na gebed zong de gemeente staande Gez. 50 I2, waarop Z.Eerw. tot tekst kiest de vvoordeni: „Volg mij" uit Matth. 4 19. Ver volgens geeft spr. een wonderlijk verhaal weer uit het boek van Selma Lagerlöf, de Rattenvanger van Bergenland, en stelt Jaarna vast dat in elks leven voorkomt een blindelings volgen. Reeds de jeugd bezit dit en ook de ouderen, om zich voor een bepaalde zaak of persoon buitengewoon verdienstelijk te willen maken. Het volgen zit ons in het bloed, wij zijn veel slaafscher dan men' denïct. Dit volgen is ook.het geval met de mode en in de politiek. Zoo ook in net tekstwoord; de discipelen van Jezus laten alles in den steek om te gaan achter Jezus. Nu wordt er wel eens beweerd daf wij opstandig kunnen zijn, maar wij willen volgen; als er op het fluitje wo'rdt gebla zen en als het de "zinnen streelt. Onder de discipelen van Jezus was van allerlei slag, •ook een zekeren Simon Silotes, een ijveri gennationalist,, maar met ongebreidelde geestdrift volgen zij Hem. 't Ging niet om een positie, wel om dienstknecht te spelen, en het offer van hun leven te geven. Wij willen wel volgen, maar om alles af te staan wat ons aantrekt, dat willen wij niet. Dit volgen is altijd geweest op het Zendings veld en in het dagelijksch leven. Wij volgen; liever den Meester, dan den modernen rat tenvanger. Er waren er ook die Hem tij delijk volgden, hem daarna hebben gehaat en aan het kruis genageld. Als Jezus sprak was dit met gezag en zakten daarbij de Schriftgeleerden in 't niet. Jezus bezat een geweldigen toornkracht. Waarom gebruikte Hij Zijn invloed niet, en waarom verkoos Hij het kruis, omdat Zijn fluit een anderen klank had dan van den rattenvanger. Hij betooverde de zinnen niet, Hij was veel te waar en te radicaal, in zijn oordeel over ons leven. Zijn fluit liet een klank hooren, die uit den Hemel is, omdat wij bij den, Hemel behooren. Hij riep bewust of onbewust de herinnering wakker aan het Verloren Para dijs, de herinnering aan iets gaafs dat wij hadden Dezeten, was verspeeld. Hem volgen s het Paradijs in gaan, en wij gaan elk voor opdat zij zullen volgen, wij willen ons zelf offeren, al valt het zwaar. Als wij volgen, krijgen wij de kracht daartoe, Hij teekent ons den weg af en leidt ons in het Vader huis. In volgen ligt iets groots, 4aar w'j anderen, willen helpen met ons te komen in de groote bruiloftszaal van Gods rijk. Hij riep, en allen volgden Hem, om weder om anderen tot volgen te prikkelen. Amen. Als een amen ruischten daarop de orgelto nen door de ruimte, waarna Z.Eerw. het ge bed uitspreekt. Na het. staande zingen van Gez. 274 2 sprak de'voorganger den zegen uit. Onder en na de predicatie werden de col lecten ingezameld. KINDERFEEST IN EEMLAND. De, Centrale Winkeliersvereeniging, gaf in samenwerking inet de operateur der Pax- ilm, Zaterdagmiddag in de groote zaal van hotel Eemland, van 46 uur een feestmid dag voor de jeugd, die in zoo'n grooten ge tale was opgekomen* dat de zaal eivol was. De operateur, de heer Nieveen van Dij- kum, roept allen het welkom toe, en» dankt den commandant der Brandweer en den bri gadier, den heer Assink voor hun arbeid, om zooveel kinderen te laten genieten. Ver der deelt hij mede, dat binnenkort de kinde ren der werkloozen een gratis feest wordt angeboden. Hij dankt tevens den eigenaar van het hotel voor het belangeloos afstaan van de zaal. Nadat hierop de peuters zijn onthaalt op een versnapering, aangeboden door de firma Mets, welke spoedig zijn weg vindt, werden een twee-tal leuke kinder films afgedraaid, n.1. „de Kwakzalver" en „de Zeeman", of zoo gaat de vloot failliet. Vooral om deze laatste rolprent is onbe daarlijk gegierd, zoodat genoten werd. Daarop had de groote verloting plaats van de 91 cadeaux, beschikbaar gesteld door de Soester winkeliers, die daarvoor een woord van dank verdienen; er was o.a. aan wezig een pracht-taart, een potje met cac tussen, zilveren vaasjes, e.d. Alles bijeen, en middag die naar meer smaakt. De win- keliers-vereeniging en de Pax-film hebben eer van hun arbeid. ESPERANTO. Blijkens een advertentie, opgenomen in 't vorig numm. van de ;Soester, zal vanwege het Dept. Soest der Mij. tot Nut van 't Al gemeen een cursus worden gegeven in Es peranto. Het lijkt ons niet 'ondienstig naar aan leiding daarvan iets over Esperanto te zeg- gen. Ieder weet nu wel, dat Esperanto een taal is, een z.g.n. wereldtaal, waarvan Dr. L. L. Zamenhof, een Poolsch oogarts, de maker, om niet te zeggen, de uitvinder is. Wat was zijn doel met het samenstellen van die taal? Laat ons zien, wat hijzelf hieromtrent zegt. „De volken nader tot elkaar brengen, door onderling begrijpen en waardeeren. Het doen verdwijnen van den volkeren en rassenhaat en het aankweeken en be vorderen van liefde voor den evenmensch, onverschillig tot welke natie of ras ook „behoorerode." Was dus de bedoeling van Dr. Zamenhof en» zijn eerste volgelingen een» zuiver idea listische, al spoedig had de practicus be grepen welk voordeel er gelegen is in 't ge bruik van een taal, waarmee men zich kan verstaanbaar makeni onder de gansche menjschhéid. De zakenman beseft de moge lijkheid, dat Esperanto kan worden gebe zigd voor handelsdoeleinden en al spoedig werden de prospect! van onderscheiden jaarbeurzen in Espefanto uitgegeven. In vloedrijke kamers van koophandel maken reclame voor 't gebruik van Esperanto, in 't kort, op tal van#kantoren, in fabrieken, in toeristencentra wordt Esperanto gebe zigd. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: 1 groene plaid, 1 kist gereed schap, 1 zwarte kat. Af te halen dagelijks tusschen v.m. 9-10 uur, nam. 22.30 uur. Zondags niet. WIE IS DE EIGENAAR? Geruimen tijd geleden bleef aan den Rijksstraatweg te Soesterberg, vóór een al daar staand perceel, een oud heerenrijwiel, met goede banden er> een electr. lamp, ach ter, waarvan de eigenaar zich tot nu toe niet aanmeldde. Daar uit een ingesteld onder zoek is gebleken, dat bedoeld rijwiel niet van diefstal afkomstig is, zoo rest de vraag: Wie is de eigenaar of wie kan eventueel inlichtingent verschaffen. Adres: Politie post, Soesterberg. BAZAR R.K. KLEUTERHUIS. Bovengenoemde Bazar, georganiseerd door een Comité onder voorzitterschap van den heer H. J. Habes, .werd Zaterdagmiddag 4 uur, in de tooneelzaal van „Huis ten Hal ve", in tegenwoordigheid van vele belang stellenden, met een korte toespraak geopend door Pastoor H. Mocking. Als inleiding hierop hadden schoolkinderen in een auto bus, van den heer Leguit, ondgr. begelei ding der lustige tonen vari het 'R.K, Mu ziekgezelschap „St. Jozef' een .feestelijke rondgang door de voornaamste /straten en lanen van het dorp 'gemaakt. In zijn openingswoord lichtte den spre ker het doel der op te richten Kleuter school rog nader toe. Deze is toegankelijk voor alle gezindten en beoogt de kiilderen nuttig bezig te houden, hiermee tegemoet GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: zwarte wandelstok zakje ochtendvoer zilveren vulpotlood bruine ceintuur autosleutel grijze poes ruwharige foxterrier rijwielbelastingmerk damesceiutuur cypersch poesje bril gouden damesring met steen gouden lorgnet te bevragen politiebureau Steenhofstraat 72 Raadhuis politiebureau politiebureau te bevragen politiebureau Korte Brinkweg 31 van Weedestraat 41 politiebureau Nieuwstraat 15, Baarn Korte Brinkweg 51 Eikenlaan 1 Koninginnelaan 74. •I. B. Schulz, gedipl. Tuinarchitect. komend aan de zorg der ouders, vooral in den wintertijd. In 't bijzonder werd dank gébracht aan 't Bazarcomité en de loterij- commissie, die alles geregeld hadden, aan de zakenmenschen en aan alle andere mede werkers voor de totstandkoming van dezen bazar, die in de weldadigheid van alle inwo ners van Soesterberg werd aanbevolen. De heer Wegman wenschte daarna de vele ver koopsters nog een goede verkoopkracht en heel veel succes toe. De bezoekers konden nu hun gang gaan en verspreidden zich weldra langs de vele stands, die meerendeels voor attracties, we telden er wel e.en twintigtal, en andere ver makelijkheden zijn ingericht, die wel in taat waren, om hen een prettige en, aange name verpoozing te schenken. Er was een chiettent, een; miniatuurkegelbaan, een rad van avontuur, een Brusselsch billard, een Amerikaansche Hoepla, een pompstation; men kon er spijkers slaan, ringen werpen, electrisch visschen enz., te veel om op te noemen. Het was een stukje bonte verma kelijkheid, buitengewoon gezellig ingericht, voor jong en* oud, „voor elck wat wils". Men kon er bovendien mooie dingen bij winnen, terwijl men aan eenige fraaie ver koopstands zich van doelmatige voorwer pen kon voorzien. Aan 't einde der zaal, die op feestelijke wijze was aangekleed, was een prettig zitje ingericht. Voor gezellige muziek zorgde de heer G. G. v. d. Berg. Ook werd o.m. nog een bezoek gebracht door een tweetal dandy's, die de vroolijk- heid erin brachten. Aan dezen bazar was tevens een groote verloting verbonden met prachtprijzenj Het was alles wel een be zoek waard. De Bazar zou Maandagavond 11 uur ge sloten worden. ne reserve tot een bedrag van f 28.000. Voor het gebruikelijk onderzoek zijn de bovengenoemde rekeningen bereids in han den van de Financiëele Commissie gesteld. ij merken voorts nog op, dat aan de juistheid van de in de gemeenterekening opgenomen cijfers ten aanzien van het grondbedrijf een meer voorloopige waarde moet worden toegekend, omdat de reke ning van dit bedrijf over het dienstjaar 1932 nog niet is opgemaakt. De ontwerp-besluiten tot voorloopige vaststelling van de rekeningen van het gas bedrijf, het wegenfonds en, de gemeente-re kening, liggen bij de raadsstukken voor Uwe leden ter inzage. Wij stellen U voor wel tot vaststelling van de aangeboden ontwerp-besluiten te willen» overgaan. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, Groot l.s. Soest, 1 November 1933. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Loopen op verboden grond: M. K., te Soest, f 5.of 2 dagen. IJkwet: B. v. W., te Soest, 2 maal 50 cen|-l dag en verb. Te Amersfoort rijwiel onbeheerd laten: J. G. W. C. te Soest f 1.of 1 dag; H. P. v. d. T., te Soest, f 3.of 1 dag. De veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. W. de B., te Soest, f 40.of 10 d. en ontzeggen van rijbevoegdheid voor den tijd van zes maanden. Wielrijden op toen verboden weg: A. E., te Soest, f 3.of 1 dag. (6 „Briefkaarten"-Foto's vanaf f 2.- 4e Afdeeling. Nos. 214-208-2863. Aanbieding bedrijfs- en gemeente rekeningen Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij ter voorloopige vaststelling aan te bieden: le. de rekening van baten en lasten en van kapitaalsontvangsteni en, -uitgaven van het gasbedrijf dezer gemeente over het dienstjaar 1932 Blijkens die rekening bedragen: de baten» (afdeeling I) ,f 83.079.10 de lasten (afdeeling I) f 83.079.10 en alzoo het saldo van afd. 1 nihil de kapitaalsontvangsten (afdeeling II) f 48.362.28 de kapitaalsuitgaven (afd. II) f 48.362.28 en alzoo het saldo van afd. II nihil 2e. de rekening van ont vangsten en uitgaven van het gemeentel, wegenfonds over net dienstjaar 1932. Blijkens die rekennig bedragen: de ontvangsten van afd. 1 (gew. dienst) f 4.654.8» de uitgaven van afd. I (gew. dienst) f 4.654.8; en alzoo het saldo van afd. I nihil de ontvangsten van afd. II (kap. dienst) f 6.201.47 de uitgaven van afdeeling II (kap. dienst) f 6.201.47 en alzoo het saldo van afd. II nihil 3e. de door den gemeen te-ontvanger ingezonden re kening van ontvangsten en uitgaven dezer gemeentte over het dienstjaar 1932, met daarbij behooremde bescheiden. Blijkens de door den ont vanger overgelegde rekening bedragen!: de ontvangsten van den ge wonen dienst f 1.081.094.93 de uitgaven van den gewo nen dienst f 1.049.888.74 en alzoo het voordeelig sal do van den gew. dienst f 31.206.19 de ontvangsten van den ka- pitaaldienst f 1.315.360.67 de uitgaven van den kapitaal- dïfenst f 1./13.448.41 en alzoo het nadeelig slot van den kapitaaldienst f 398.087.74 Met betrekking tot het batig saldo van den gewonen dienst der 'gemeenterekening van 1932 ad f 31.206.19 merken wij hierbij op. dat oji volgnummer 2 der gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1933 reeds over een bedrag van f 5.529.19 van dit sal do is beschikt,' zoodat per resto beschik baar blijft een bedrag'van f 25.677. Dit ba tig saldö is verkregen door de ten bate van den gewonen dien/st in 1933 plaats ge had hebbende beschikking over de algemee- Buiten verantwoordelijkheid der Redactie „RAUWKOST" Mijnheer de Redacteur: „Rauwkost", het is een modewoord van dezen tijd. Bijna ieder eemgszins oniwiK- Kelü mensch een,» enkeling uitgezonderd heett er wel eens van genoora en, velen passen „rauwxost elk op zijn wijze, meer ol minder, voor en na, toe. Deze toepassing van de nieuwere inzich ten betretiende onze voeding in veroand met de vitaminen-leer, brengt dan ook in vele gevallen onverwachte en gunstige re sultaten», En dat niet alleen onder de „eten de bevolking, maar ook in de geneeskun dige wereid, waar „rauwkost" in de medi- scne behandeling een waardevol tnerapeu- iisch hulpmiddel blijkt te wezen, waarvan de resultaten soms in zelfs zeer hardnek kige gevallen van verrassende^ aard moe ien zijn: door eenvoudige verandering der dagelijksche voeding treedt, vaak als bij cooverslag, een verandering ten gunste in. riet spreekt echter van zelf, dat daarbij de leiding van een bevoegd arts gebiedend noodzakelijk is. Maar ook op den gezonden en den nog- n iet-ziek en mensch heeft de toepassing der natuurlijke voedinc een zelfden gunstigen invloed: vermindering van arbeidslust cn arbeidskracht; bezwaring en verbetering der gezondneid. Dit zijn bijna zonder uit zondering de resultaten verkregen door een ieder, die zijn dagelijksche voeding in de nieuwe richting wijzigt. Er is echter bij de groote massa op dit punt nog te weinig kennis, en men kan niet geheel zonder gevaar of schade uitsluitend rauw voedsel nuttigen, zooals sommigen doen: ons gebit en ons darmkanaal zijn door levenslang gebruik van gekookt week voedsel niet meer ingesteld op de grootere werkzaamheid, welke geheel rauw voedsel van de organen» vergt; ook hierin is voor zichtigheid geboden en eenige kennis eisch. De, in dit voorjaar opgerichte, Vereeni ging voor Natuurlijke Voeding, „Levens vreugd e", wil deze kennis onder ons volk verspreiden door verschillende daar toe strekkende middelen, als: het hc uden van voordrachten, cursussen, demonstra ties, tentoonstellingen, het uitgeven van een orgaan, van vlugschriften, enz. Er is in dit opzicht veel en nuttig werk te doen van voorlichtenden en opbouwen- den aard; werk dat grooten zegen kan brengen zoowel in het leven van den enke len persoon als in dat van de gemeenschap. Wje zich genoopt gevoelt in dezen eeni ge medewerking te verleenen, richte zich tot het Secretariaat van „Levensvreugde", Soesterbergschestraat 109, Soest. Met vriendelijke^ dank voor de verleen de plaatsruimte Hoogachtend Namens het Bestuur: LOUIS F. SCHUDEL, Secretaris a.i.

De Soester | 1933 | | pagina 2