°4 Voor de Vrouw prO Tweemaal twee is vier. FEUILLETON DE NIEUWSTE ROK EN BLOES. Zooals men weet wordt er dit seizoen buitengewoon veel bloes-eni-rok gedragen. Geen wonder, want het staat altijd erg vlot. Een klein verschil met verleden jaar is ech ter, dat nu de bloes veelal op den rok ge dragen wordt. Waren verder tot nu toe de bloezen meestal van een zijden stof, thans zien wij heel veel stoffen bloezen gedra gen worden, dikwijls in twee kleuren, waar van wij U hier een buitengewoon aardig exemplaar laten zien. Zooals men ziet heeft de bloes korte mouwen, die dit seizoen ook zeer „en vogue" zijn. Daar de bloes van een warme wollen stof wordt gemaakt, is ze bijzonder geschikt voor het koude jaarge tijde. Ze sluit bovendien hoog aan den hals, terwijl het liggende kraagje er een heel jeugdig cachet aan verleent. Ze is verder eenigszins getailleerd, zooals men ziet met twee taillenaadjes van voren en twee in den rug. Verder zit de bloes glad over de heup. Mocht ze wat te veel getailleerd uit vallen, zoodat men er niet „in" kan ko men, dan kan men. in de zijnaad, ter hoogte van de taille, ongeveer 10 c.M. open laten als split en dit met drukkertjes sluiten. Het vestje sluit verder van voren met vier knoopen en knoopsgaa.tjes, terwijl het voorts door zijden stiksels gegarneerd is. De mouwtjes zijn ruim in het armsgat ge zet en van onderen ruim aan den breeden band, die glad over den bovenarm valt. En nu de rok! Deze is van voren met een naad, die in een diepe stolpplooi uitloopt. De rok is van achteren ook met een naad en een stolp plooi en bovendien met twee taillenaadjes. Men ziet wel dat deze rok onder de bloes een mooi geheel vormt. En waarvan zullen wc deze bloes-en-rok nu gaan maken,? Och, U kunt het van bijna elke kleur nemen. Wat zou U bijvoorbeeld denken van een donkerblauw rokje met ruiten bloes en ef fen vestje in een van de kleuren van de ruit? Of wel van een fluweelen bloes met wit stoffen vest? En hoe zou men een groen rokje met beige bloes en daarin weer een groen vest met beige stiksels er in vin den? Men ziet zeker wel, dat er talrijke combinaties mogelijk zijn! Voor de rok heeft men twee keer de hoogte van 95 c.M. breed noodig; voor de bloes 1.60 van 100 c.M. breed, voor kraagje en vestje samen 40 c.M. van 80 c.M. breed. MADELEINE. Wenken voor het gebruik van het Standaard-Knippatroon Leg het patroon uit en meet het goed na. Neem de maat van U zelf over buste, heupen en taille. Zie of het patroon met Uw maat over eenkomt. Op het patroon kan men de heup lijn op ongeveer 20 cM. afstand van de taillelijn vinden. Het patroon is erop bere kend, dat men de naden nog moet aan knippen (ongeveer 2 cM.). Wanneer iemands lichaamsmaten niet al te sterk afwijken van de maten van het standaardpatroow, kan men, door het aan knippen van breedere of smallere zijnaden (letwel: zij-naden) het patroon toch voor het betrokken figuur geschikt maken. De V-vormige inkepingen in het patroon geven aan, waar het patroon op de stof- vouw gelegd moet worden. Militaire humoreske van Freiherr von Schlicht door CEKA. 2) De kameraad hoorde hem echter niet meer: hij had zich, totaal terneergeslagen, in een stoel geworpen en staarde voor zich uit. König wenkte een kellner en beval: Geef dien heer met zelfmoordgedachten op mijne kosten een cognac, maar een grooten. En kort daarop ledigde de kameraad 'net glas in één teug. Hebt ge nu weer levenismoed? De kameraad zweeg nog steeds, en vra gend zag de bediende den langen König aan: Natuurlijk! Nog eens hetzelfde vers! En ook de tweede cognac verscheen, er» verdween spoorloos van de aardoppervlak te. Luitenant Gerd, die zich over zijne ver plaatsing naar de 5e nog steeds niet heen kon zetten, was het type van den levenslus tiger onbezorgden luitenant. Zijn bijnaam „de kleine Gerd" had hij nog behouden uit den tijd. toen hij, een piepjong cadet, di rect van dat corps in dit regiment was ge komen en in zijn heele wezen steeds iets oneindig kinderlijks had gehad. Hij was een beeldschoone jongeni met een middel matige, maar slanke gestalte, blonde ha ren, een open gelaat en vroolijk lachende oogen. die groote zorgeloosheid verrieden. Allen mochteri hem gaarne, doch allen ook voorspelden, dat hij op een goeden of liever een kwaden dag uit hun midden zou De ronde gaatjes geven aan» waar de on derdeden van het patroon aan elkaar slui ten. Over het algemeen worden knoopsgaten, buste-naadjes en de midden-voor-lijn van het voorpand in het patroon geraderd1, Bestelling van Knippatronen Van model No. 2 is een knippatroon ver krijgbaar ad 25 cenit; uitsluitend in een Standaardmaat, waarvan de afmetingen ge legen zijn tusschen 44 en 46. Met eenige handigheid kan men dit Standaardpatroon zelf geschikt maken en gebruiken vooi zoowel de maten 42 en 44, als 46 en 48. Bestellingen uitsluitend over de post te richten aan: De Beurs, Daniël Willinkplein 43, Amsterdam-Z. Op strookje van postwissel of postgiro biljet (Postgiro De Beurs 71512) nauwkeu rig vermelden: Naam en adres van afzen der en nummer van het gewenschte model. N.B. Patronen kunnen niet geruild wor den, noch kan er correspondentie over worden gevoerd. Bestellingen worden al leen uitgevoerd indien zij vergezeld zijn van betaling. HET WOORD IS AAN DE JEUGD; ER ZIJN GEEN BEDAAGDE DAMES MEER! Hoe men er ook over moge denken, een feit is, dat de nieuwe tijd en daarmede de nieuwe mode .afgerekend heeft met het wei nig prettige vooruitzicht dat een vrouw, die de noodige kruisjes gepasseerd is, in een soort van uniform gekleed moet gaan, dat haar het stempel opdrukt van „bedaagde vrouw", een vrouw op jaren. Het is tegen woordig zóó, dat de vrouw van boven de vijftig nog even goed een slank figuurtje kan hebben (of kan lijken te hebben, als de japon maar goed en met kennis van za ken gemaakt is) als haar jongere zusters, van om-en-de-bij de twintig. Onze heele vrouwenimode heeft een jeugdig, kwiek ca chet gekregen, dat wij in vroeger jaren maar al te zeer misten. Dat wil niet zeggen, dat wij geen typische modedétails van twin tig of dertig jaar geleden aantreffen, doch steeds in sterk gewijzigden vorm, in een vorm, die aangepast is aan de behoeften van den nieuwen tijd. Daarbij houden de modehuizen, die zich met het vervaardigen van confectie bezig houden, sterk rekening TWEE AVONDJASJES EN NOG IETS! De groote mode van de jasjes op de avondjaponnen geeft ons een prachtige ge legenheid om een japonnetje van verleden jaar met een heele kleine wijziging weer heel modern te maken, vrijwel uitsluitend door er zoo'n modern jasje op te maken. Wij zien deze jasjes in allerlei lengten, van de heele korte, zooals links op het plaat je, met mouwtjes bestaande uit drie ruime, aangezette volants, tot capejes die bijna tot op de heup reiken. Heel nieuw zijn die kor te jasjes van Schotsche ruit. Heel chic staat ook een wit jasje van chiffon op een zwar te japon. Het fluweel zet de oude traditie voort en is, zooals bijna elk jaar, zeer populair voor de winterdracht. Wat de bontgarneering be treft in onze wintergarderobe, zien wij de ze dikwijls toegepast voor garneering van de schouders, bovenkant van de mouwen, sjaals, en'z. Er is echter één groot verschil met verleden jaar, en wel in dit opzicht, dat men heel weinig bontmanchetten ziet dra gen, noch op wintertailleurs, noch op win termantels. Noch een ander mode-kenmerk is, dat de hooge halslijn populair blijft. Als men goed oplet, zal men ook zien, dat de verschillen de détails, die dienen om de gewenlschte breede schouderlijn te krijgen, door cape jes, schouderpadjes, enz. zóó zijn gemaakt, dat ze gemakkelijk onder den! mantel ge dragen kunnen worden, zonder te kreuke len. Verleden jaar was dat met verschillen de kolossale mouwen en kragen niet het ge val. Onze hoedjes zijn dezen winter meeren- deels stemmig van kleur, in de donkere tin ten, waarbij dan een speldje of iets derge lijks voor een klein schitterend garneerink- je zorgt. De sjieke baretjes vervangen lang zamerhand de fez en de militair aandoende mutsjes, die in het voorjaar gedragen wer den. MADELEINE. KRIS KRAS DOOR HET MODE-RIJK! De mode zit dit seizoen vol aardige trek jes. En er is zooveel, dat het werkelijk de moeite waard is eens kris kras door dit aan trekkelijke mode-rijk te vagabondeeren. Daar hebben wij b.v. de hoedjes! Die heb ben een bijzondere charme en| stijl, waarbij speciaal de Parijsche modellen meerendeels met de verschillende modellen. Voor meer gezette figuren worden speciale détails ont worpen, die het figuur een slankere lijn ge ven. Zoo bijvoorbeeld het japonnetje links op de teekening, dat uitgebracht werd door een bekende Amerikaansche firma, heeft revers, die het effect hebben, dat men er slanker in lijkt, dan men feitelijk in werke lijkheid is. Daarom heeft men ook verme den. de mouwen een „kop" te geven, die .het figuur van boven te breed zouden ma ken, en heeft de ruimte meer naar den elle boog toe gebracht. Heel nieuw is ook, en zeer elegant dat nieuwe borduursel, dat soms in den vorm van een mooi geborduurd tres op de mouw is gezet. Heel jeugdig maakt ook een japonnetje, zooals dat rechts op de teekening is gegeven, dat oorspron kelijk ontworpen werd in een zachte bruine wollen stof met garneering van crêpe sa- tin. Daarvan is b.v. de strik aan den hals, en ook de drie kleine bandjes met een strikje aan den bovenarm, gemaakt. Ook hier ziet men dat de mouwgarneering zoo simpel mogelijk is gehouden om toch vooral het figuur niet te breed te maken. MADELEINE. verdwijnen» Wat er dan van hem terecht zou komen', aangezien hij slechts geringe middelen bezat, wist niemand en hij zelf het allerminst. Doch daarover bekommerde hij zich ook niet. Waarom zou hij zich reeds nu het hoofd breken over zaken, welke misschien) eerst na jaar en dag zouden plaats hebben? Kwam het onheil, dan was het immers nog vroeg genoeg daarover na te denken! Plotseling sprong de kleine Gerd op en stormde op den adjudant los: „Hoor eens, Linstow! dat is rechtstreeks een'e gemeen heid, mij naar de 5e te verplaatsen! Jawel! Spreek me niet tegen! Het is eene gemeenheid, want ge hebt me wel honderd maal gezegd, dat ik bij de 10e zou blij den!En mijn majoor was zoo vriendelijk voor meheel lief zelfs! En zijne dochter nóg vriendelijker, nietwaar? plaagde een kameraad. Het paste je, dat de majoor je steeds een paard ter beschikking stelde om met de slanke Ma lie een wandelritje te kunnen doen, hè? Ja, m'n jongen, die schoone dagen zijn nu voorbij! Nu, troost je! sprak een ander, je nieuwe kapitein heeft immers ook eene dochter. Maar die wil ik niet, en den kapitein wil ik heelemaal niet! stoof Gerd op. Ik ga niet bij de'5e; daar kan het re- gimen voor mijn part bevelen, wat het wil! Ge zegt immers altijd, dat ik toch spoedig mijn ontslag zal krijgen; dan ga ik liever terstond en vraag het nog vandaag. Ja, dat doe ik! Wilt gc nóg een cognac? vroeg de lange König. Drie ziin wel wat veel op den voormiddag en dezt drie zijn er eigenlijk zes, maar zooals je wilt! Neen, dankje! Ik heb genoeg. Ook goed. Twee luitenants, die een bijzon Ier goe den ruil hadden gedaan, omvatten elkaar en dansten een wals. Kellner, champagne! Veel champagne! Nog meer champagne! beval een der de. En spoedig stonden, de flesschen/ met den schuimenden wijn op tafel. Allen gingen zit ten. De een dronk van blijdschap, een ander uit vertwijfeling; doch allen dronken. Al leen de lange König dronk niet mee. Wilt ge ook niet een| glas? vroeg een kameraad. Maar König, te traag om zijne handen uit z'n broekzakken te halen, weer de slechts met een zijner lange beenen den kellner af, die hem een glas presenteerde. Het is nog te vroeg op den dag, m'n zoon! Je moest het eigenlijk ook wel weten, dat ik vóór 2 uur 's middags geen alcohol gebruik. Het binnentreden der kapiteins onder brak voor een oogenlblik het drinkgelag der luitenants. De compagnie-chefs, wie de op leiding hunner ondergeschikten natuurlijk zeer ter harte ging, waren in de eerste plaats nieuwsgierig te vernemen, welke of ficieren ze bij hunne compagnie zouden krij gen. Van een dienstmelding was in de so ciëteit uiteraard geen sprake, maar ze in formeerden, wie bij hen kwamen, en met meer of minder blij gelaat noodigden ze dan hunne luitenants op een glas champag ne. Op eens stond de kleine Gerd weer naast denf langen König en sprak: Is het niet gemeen! De eenige kapitein, die zich niet op de vlakte vertoont, is de onze. Zoo'n koppigheid is toch eigenlijk verregaand! Wij maken tegenover den an deren bepaald een dwaas figuur, dat alleen wij beiden niet uitgenoodigd worden. Hebt ge voor 't gedrag van onzen chef een pas send woord? Zeker! antwoordde König. Ik vind het heel verstandig van den man, dat hij niet in het casino komt. Dit gemeenzaam drink gelag leidt naar mijne meening niet tot het naar het hoofd gedrapeerd zijn, met dik wijls een koket, vrij lang, hel gekleurd veer tje, of op een veer gelijkende piek. Daarvan geeft het plaatje een aardig voorbeeld. En dan de pyama's! Pyama's? Ja zeker, wij zijn in de afgeloopen zomerseizoenen zoo gewend geraakt aan alle mogelijke soorten strandpyama's en trainingspakken, dat men voor een négliné ook al pyama's uitbrengt, die in de praktijk echter vrijwel het uiterlijk hebben van een japon. Men ziet ze in allerlei kleuren, wijnrood, rose, bruin met oranje, enz. Rechts op het plaatje een van de aardige geruite japonnetjes, waarmede men overdag in huis altijd gekleed is. Aangezien het meestal katoenen stoffen zijn, zijn ze heel sterk. Deze japonnetjes worden ook veel gedragen op kantoor of winkel. Mfcn ziet ze meestal in de grondkleurenj groen, bruin, marineblauw en rood. Dan even een kijkje in de heele dure mo de. Natuurlijk wordt er dezen winter ook weer bont gedragen, o.a. caracule, dikwijls afgezet met zilvervos. Ook op bontmantel-- ziet men de moderne modelijnen-, breede schouders, enz. op verschillende wijze uit gevoerd door allerhande détails, terug. De schoenen? Ook op dat punt vindt men weer een zeer groote verscheidenheid, met veel garneering van slang of hagedis, enz Een nieuwigheidje was de sluiting met ve ter of riempje op zij, zooals het plaatje er een laat ziero. Dit model werd voor het eerst gedragen in Parijs in de Rue dc la Paix, toen het modehuis Schiaparelli zijr najaarscollectie toonde. Dit schoentje was van rijk bruin suède, gestreept met doffe metaalachtige appliques. Op het gebied van de schoenen heeft men evenzeer een mode, waaraan stevig de hand wordt gehouden. Zoo verklaren ingewijden dat dit seizoen de neiging vooral uitgaa-* naar de Oxfordmodellen-, wat wil zeggen dat de schoenen hooger worden, met zeven vetergaatjes, als nieuwste model. Ook de pumps zijn zoowel van voren als op zi- hooger. De ronde teen is een ander mode- kenmerk, terwijl nog een nieuwigheid var dit seizoen is, dat men allerlei garneerin gert op de schoenen aantreft. MADELEINE. MET DRAAD EN NAALD. Wanneer de huisvrouw zich met schaar naald en draad wapent om een kinderjurk je of een japonnetje te gaan maken, is het goed om te bedenken, dat het spreekwoord „goed gereedschap is het halve werk" niet alleen voor den timmerman geldt, doch ook voor de amateur-naaister. Het is daarom noodzakelijk er voor te zorgen, dat men af en toe eens nieuwe spelden koopt, die dus goede scherpe punten hebben en verder dat de schaar ook goed scherp is. Want stompe spelden en een botte schaar zijn oorzaak, dat de stof bij het bewerken ver schuift. Mfen knipt altijd aan den rechten kant en houdt het patroon met de palm van de linkerhand op zijn plaats. Wanneer men in zijden stoffen plooien, enz. rijgt, moet men dat met zijde doen. Gebruikt -men een katoenen draad of kunstzijden draad, dan wordt die bij het persen in de stof geperst, hetgeen een „moet" achterlaat. Nog een ander handigheidje: steek de draad altijd met dat einde in den naald, dat het eerst van de klos komt en niet het einde, dat men afknipt van de klos. Op d-ie manier voor komt men dat de draad voortdurend in de knoop raakt. Als men aan dunne stof een knoop naait, leg dan een speld tusschen de knoop en de stof (bij dikke stof een lucifer); vervolgens naait men de knoop op de gewone manier beoogde doel, en ik moet zeggen, dat zijn wegblijven! me voor hem inneemt. Gerd keek d'en langen kameraad ver baasd aan en zei eindelijk: Wie 'smorgens geen wijn drinkt, heeft goed praten. Daarop ging ook hij naar de tafel en keek, of niet iemand zich zijner erbarmde En z'n oude kapitein deed het. Kom, Gerd! we zullen samen nog een flesch tot afscheid drinken. Er zijn toch nog fatsoenlijke menschen op de wereld, dacht Gerd. Hij trok een stoel nader en liet zich het eene glas na het andere vullen. Telkens ledigde hij het op het welzijn van z'n ouden kapitein, maar vermoedde niet, dat deze meer dan blij was den kleinen' Gerd, die wel een levenslustig mensch, doch een slecht officier was, ein delijk uit zijne compagnie kwijt te zijn. Zonder zich ook maar in 't minst om de gesprekken te bekommeren, zat de lange König in z'n leunstoel en zag het drinken aan, terwijl hij mijmerde: Het drinken is eene zonde, maar de morgenborrel is de dood. Wel mij, dat die dwaasheid achter mij ligt! Men behoeft geen profeet te zijn om te voorspellen], dat over een uur de luite nants een grooten en de kapiteins een klei nen roes in hebber». Dan leggen ze zich neer en slapen, en als ze ontwaken, hebben ze eerst recht dorst, drinken weer en heb ben morgen haarpijn, die ook weer weg gedronken1 moet worder». Zoo volgt de eene dwaasheid op de andere. En zonder dat het door de overigen! werd opgemerkt, stond hij op uit z'n stoel, ging in de garderobe z'n sabel en képi halen en wandelde weldra door de straten der stad naar zijn woning. ELLY. Naar verhouding harer grootte lag in de aan, doch vóór men gaat afhechten, haalt men de speld of de lucifer er tusschen uit en draait vervolgens den draad een aantal keeren om de steken tusschen knoop en tof. Op die manier komt de knoop als het ware aan een dik, stevig steeltje te zitten, waardoor voorkomen wordt dat de knoop gauw afgetrokken wordt bij het dichtknoo- pen. Bovendien is het verstandig bij het aanzetten van knoopen aan dunne stof aan den achterkant een stukje band te leggen en de knoop door stof en band heen aan te naaien. Het komt bij koud weer wel voor, dat de naai-machine zwaar loopt. Men moet dan niet dadelijk aan het smeren slaan, omdat zeer waarschijnlijk dit stroeve loopen ver oorzaakt wordt door, tengevolge van de koude, gestolde olie. Daarom moet men in dat geval de machine omkeeren en den on derkant vlak bij haard of kachel een poos je aan de hitte blootstellen. Tenslotte met een zachten doek afvegen. De ervaren huisvrouw houdt altijd een stuk waskaars bij de hand als ze met naai werk bezig is. Als er een dikke zoom door de machine gehaald moet worden, wrijft men de waskaars langs de streep op de stof, waar langs het stiksel zal moeten loo pen. Men heeft dan veel minder kans dat de naald zal breken of dat de boel zal blijven steken. Het komt ook wel voor, dat bij het stik ken van wit of lichtgekleurd goed, er wel eens vlekjes op het goed achterblijven, ver oorzaakt door machine-olie. Die verwijdert men met een doekje met ammonia en ver volgens met wat water en' zeep. Heel dun goed, zooals chiffon, enz. kan men veel gemakkelijker knippen, als het op dun papier gespeld of geregen is. Voordat men groote knoopen op zware stoffen gaat naaien, is het verstandig de draad een paar keer langs een stukje bijen was te halen. LASTIGE KINDEREN EN NOG IETS. Jonge moeders klagen wel eens, dat ba by, waarmede ze trouw eiken middag in den wagen' gaan rijden, zoo lastig gaat wor den. Wanneer ze maar even met den kin derwagen stilstaan, begint baby te schrecu wen. Jawel, jeugdige moeders, dat is Uw eigen schuld. U weet natuurlijk dat na dc vierde week (na de geboorte) het kind voor een ritje in een auto mag worden meege nomen, terwijl men gewoonlijk bij dc zesde week begint met korte ritjes in den kin derwagen. Hiier begint nu juist de moeilijk heid. Babies zijn buitengewoon verstan dig. En wanneer men de gewoonte vorint om den heelen middag met het kind op en neer te rijden, dan raakt ze daaraan zoo gewend in zeer korten tijd, dat ze niet mevr tevreden is, als ze niet gereden wordt. Men moet dus goed begrijpen, dat men zelf dc schuldige is, als men zulk een lastige baby aeeft. Het kind kan net zooveel en net zoo goed frissohe lucht en zon krijgen, als men het kalmpjes, desnoods in den kinderwagen, op de veranda of in een tuintje laat staan. Het rijden is heelemaal niet noodzakelijk. En wanneer men het kind aan dit stilstaan gewend heeft, heeft men heelemaal geen last en heeft de moeder de gelegenheid 's mid dags wat rust tc nemen. Dan de kwestie van het gewicht van de babi'. Gewoonlijk wordt het kind bij de ge boorte gewogen en dan eens in de week tot de derde maand. Van de derde tot de acht ste maand weegt men eens per maand. Daarna weegt men pas weer als het kind een jaar oud is. Het wegen geschiedt alleen om het benoodigde voedsel vast te stellen. De normale baby neemt per week onge veer anderhalf ons tot twee ons in gewicht .toe, tot de vijfde maand. Van de vijfde maand tot het einde van het jaar ongeveer *en ons tot anderhalf ons per week. Voor de baby, die door de moeder «cTf gevoed wordt, wordt het veel beter geacht als het Kind per week maar een ons tot anderhalf ons aankomt. Soms komt zoo'n baby twee en een half ons tot drie ons per week aan, doch in die gevallen behoudt de voeding van de moeder niet voldoende voedzaam heid, zoodat men dikwijls ziet, dat men bij Ie tweede maand het kind verder met de flesch moet voeden. De normale baby weegt na vijf maanden twee keer zooveel als bij de geboorte en na een jaar drie keer zoo veel als bij de geboorte. Wanneer men kopjes heeft met gouden randjes of gouden figuurtjes er op, moet men die niet voortdurend in een sopje om- wasschen, waarin men soda doet, want dan gaat al het goud er al heel gauw af. Men kan beter volstaan met een beetje goede zeep of zeepooeder. HUISVROUW. stad E. een groot garnizoen: eeni heel re giment infanterie, pioniers en huzaren; maar allen kenden den langen König, ten minste van aanzien, en in tegenstelling met menigen kameraad verheugde hij zich in eene groote sympathie, omdat hij solide ieelde, geene schulden maakte en zijne ondergeschikten best behandelde, terwijl hij in z'n heele voorkomen iets vriendelijk?, iets minzaams en in 't geheel niets blufte- lig-luitenantachtigs had. Wel was het in 1 begin eenige malen voorgekomen, dat dc voorbijgangers zich min of meer spotla chend over zijne buitengewone lengte uit lieten, maar König had er zich óf niet aan gestoord, óf zelf hartelijk meegelachen. als er een geestige zet gedaan werd, en dien tengevolge was men al spoedig opgehouden hem te bespotten. In een) aardige, maar slechts kleine villa in een der buitenwijkeni bewoonde de lange König de benedenverdieping, bestaande uit irie kamers, waarvan er twee op den tuin uitzagen. De vensters dezer kamers naren omrankt met rozen, welke hij, cvenal- oen tuin, voor zich alleen gehuurd had. toen hij daar zijn intrek nam. Geen der overige e- woners durfde de bloemen aanraken, ij verpleegde ze heel alleen, en ook nu raa hij dadelijk op zijne bloemen toe om er aan te ruiken. Hij kon zelfs een glimlach met onderdrukken, toen hij, zonder ZIC oo maar op zijne teenen te verheffen en geur eener aan het bovenste vens er ruis prijkende MaréchalNiel kon opsnuiv n. Daar klonk van uit het geopende raam der bovenverdieping hem p'ot5C in8 een vroolijke stem in de oorent Goeden morgen, heer luitenant. Dc lange König keek omhoog. Ah! Goeden morgen, freule Elly! Ook reeds opgestaan? Wordt vervolgd.

De Soester | 1933 | | pagina 4