^IM©I1IDM€ xpëoFge deH J. L. H0KSBERGEN aan. G. VAN DUIN sasa sasa sa sa sasa sa sa sasa sasa sasa sasa sasa sasa sasa sasa sasa. sasa sasa sasa sasa sasa 'lil sm sasa sasa sasa saa sasa sasa sasa sa sa sasa sasa sasa sasa sa s a spa sasa sasa sasa sasa sasa saM sasa sasa sasa sasa sasa sasa sasa sasa sa'i I 50BTDUK 2mi De heer Gasille /egt, dat de betrokkenen door de opmerkingen v^n den heer Busch zijn getroffen in hun Gemeentedienst en niet in privé, dat moet toch wel verschil maken. De heer Busch, wenscht geen verkeerde Indruk te vestigen. Spr. heeft niet gezegd: „dat is gebeurd", dochalleen: „dat heb ik vernomen1''. Nader onderzoek is voor spr. geen bezwaar en zal voor hem niet verkeerd afloopen, doch hij meent, dat hier van toe passing is, dat wie zich verontschuldigt zich beschuldigt. Komt er een onderzoek, dan is de kans zeer groot, dat de betrokkenen na aXJoop daarvan niet meer bij het Natuurbad terugkomeni Het is allerminst spr. bedoe ling geweest het menschen' moeilijk te ma ken. Hij is overtuigd dat een serieus onder zoek niet in het voordeel der menschen zal uitvallen, daar dan wel zal blijken, dat hij alleen gelijk heeft en de adressanten on gelijk. Spr. stelt voor dat Mej. Funke en de heeren Nooder en Gasille het eens onder zoeken en eerst als ze het niet kunnen, dan zal spr. het doen. - De heer de Nies merkt op, dat indertijd wvJiusch zelf op een onderzoek heeft .rongen 0 _nei burgemeester wil deze kwestie uit stellen tot het Stichtingsbestuur benoemd is. De heer Gasille vindt dat absurt, daar dat bestuur er niets mede te maken heeft en het voor zijn tijd is geschied- De burgemeester wil dan het voorstel van B. en VV. maar in stemming brengen om de zaak blauw-blauw te laten', doch de heer Gasille stelt dan voor op het voorstel van den heer de Nies in te gaan en een nader onderzoek in te stellen. De burgemeester meenit, dat zijn voorstel het verststrekkende is, wat de heer Gasille U gaat toch voor een BRIL naar G. V A N DUIN Utrechtschestr. 23 - AMERSFOORT Tevens bet aangewezen adres voor het koopen van Uw GOUD en ZILVER. JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN herhaalde malen energiek tegenspreekt. Bij de discussie daaromtent mengt de heer van Klooster zich in het debat onder toevoe ging aan den heer Gasflle, dat deze eens een toontje lager moet gaan zingen, of iets dergelijks, hetwelk door den heer Gasille niet wordt verstaan, zoodat deze den heer van Klooster vraagt, wat hij zegt. Deze laatste antwoordt hierop dat hij dat nog wel eens later naar voren zal brengen. On danks protesten van den heer Gasille brengt hierna de burgemeester het voorstel van B. en W. in stemming om het adres te depo- neeren, welk voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen het voorstel stamden Mej. Funke en[ de heeren Nooder, de Nies en Gasille, terwijl de heer Busch zich van stemming onthield. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de vergoeding ex art. 101 der L.O. Wet over het jaar 1029 ten behoeve van de Chr. School in de Kerkebuurt (No. 110) Conform voorstel aangenomen. 17. Verzoek van C. J. Knop om eervol ontslag als onderwijzer aan de Openbare U.L.O. School (No. 1404). yHet ontslag wordt eervol verleend. 18. Vaststelling van een besluit tot het stellen van een eisch in rechten tegen J. A. van Dillen, J. v. d. Hoed, F. Rosendal en G. van Rootselaar inzake beëindiging erf- pachtsrecht (No. 2599). De heer Endendijk wil dit punt liever eerst eens in besloten, vergadering be spreken, waartegen de heeren Gasille en Nooder bezwaar maken doch waarbij de heer Busch den heer Endendijk bijvalt, daar het advies van den rechtskundigen, adviseur niet voor openbare behandeling geschikt is. De burgemeester zal ook punt 2 der Aan- vullingsagenda, de voordracht voor benoe ming van een leerkracht aan de Openbare U.L.O. school, eerst nog even in besloten vergadering willen bespreken. Onder aanteekening van den heer Gasil le dat hij geacht wil worden te hebben te gengestemd, wordt hierna besloten de pun ten 18, der agenda en 2 der Aanvullings agenda eerst in besloten! vergadering te be spreken. 19. Adres van J. Akkerman e.a., verzoe kende verbetering der Korte Kerkstraat met voorstel van B. en W. (No. 3111). Besloten wordt de straat voorloopig in behoorlijk begaanbaren staat te houden en later op het verzoek terug te komen. 20. Adres van A. Brugman Jr., verzoe kende wijziging der Bouwverordening met voorstel van B. en W. (No. 3226). Aan adressant zal worden bericht, dat zijn verzoek krachtens de Woningwet niet voor inwilliging vatbaar is, doch dat bij de vaststelling van de bebouwingsvoorschrif ten in verband met het Uitbreidingsplan zooveel mogelijk met hun wenschen reke ning zal worden gehouden* 21. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. a. aanvaarding van strooken grond ter verbreeding van den Korte Hartweg en Hartweg (No. 3007). b. aanvaarding van een strook grond ter verbreeding van den' Verlengde Postweg (No. 3239). Deze besluiten worden vastgesteld en be treffen aanvaarding van grond van Wl van Breuke'en en van J. Notenboom, alsmede van het R.K. Kerkbestuur te Soesterberg. 22. Voorstel van B. en W. inzake naams verandering van de Nieuwesteeg (No. 3079). Waar H.M. de Koningin-Moeder voor stelt den naam van Nieuwesteeg te willen veranderen in Stadhouderslaan instede van in Willem de Zwijgerlaan, stellen. B. en W. voor de Nieuwesteeg te herdoopen in Stad houderslaan. hetwelk wordt aangenomen. Hierna komt aan de orde de Aanvullings agenda. (▼oorheen R. FRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen 1. Vaststelling van de notulen der verga deringen dd. 22 September en 25 October 1933. Na een korte opmerking van den heer Busch vastgesteld. 2. Benoeming van een leerkracht aan de openbare U.L.O. School (No. 3210). Aangehouden tot na de besloten zitting. 3. Crediet-aanvrage van B. en W. voor de inrichting van een derde lokaal voor de openbare U.L.O. School (No. 3213). Voorgesteld wordt f 135.beschikbaar te stellen voor inrichting van een locaal aan de Openbare U.L.O. schpol. I De heer Grootewal zegt, dat hierdoor het gymnastieklokaal zou worden opgeheven. De f 1200 kosten die dan zijn gemaakt voor toestellen e.d. zijn dan weggegooid en de betrokken vereenigingen'. hebben een groote -trop. Dit is het eenige gymnastieklokaal in Soest behalve dan dat in Soesterberg, en het gevolg zou zijn, dat alle 3 turnvereni gingen kapot worden gemaakt, daar ze dan geen lokaal meer hebben; I De heer Busch voelt wat voor dat betoog, doch meent, dat de maatregel tijdelijk is. Eigenjijk was de voorziening in S'berg tij delijk en in Soest permanent, maar thans komt het net anders uit. Spr. wil een andere 1 oplossing overwegen en niet de vereenigin- gen den nekslag geven. De heer Endendijk zegt, dat aan de open bare school niet kan worden bijgebouwd en dat het terrein toch al zoo klein is, dat er 1 zelfs een! speelterrein is moeten worden bij- gehuurd. De burgemeester moet beslist en met klem jontraden .ditvoorstel thans aan te houden. Tenslotte dient een gymnastieklo- caal van een school in de allereerste plaats voor het onderwijs. Voorts zijn er 3 parti- culiere gymnastieklokalen in Soest en' van een daarvan bestaat wellicht de'mogelijk- heid, dat dit aan de Vereecnigingen ter be schikking komt. De urgentie van dit voor stel is eerst onlangs gekomen. De onkosten zijn inderdaad nu eenmaal gemaakt, doch I verbouwing gaat niet daar aanbouw is uit gesloten en bovenbouwen ondoenlijk is. Er zijn in totaal 7 localen waarvan de heer Veenstra er 5 noodig heeft en de U.L.O. 3, zoodat men 1 locaal tekort komt. Het zijn bloeiende scholen en de heer Veenstra zal t.z.t. misschien wel de geheele school noo dig hebben. Daarom is de oplossing dat gc- poogd wordt (Je Vereenigingen! te doen overgaan naar een particulier locaal, waar bij de gemeente dan de kosten der vernui- zing wil dragen. Inderdaad zit in dit vtoor- stel veel meer, dan men zou verwachten. Spr. wjjst er op, dat wij ten; aanzien der li chamelijke opvoeding hier feitelijk in de schoot van Abraham zijn, daar in andere naburige gemeenten alle subsidies voor li chamelijke opvoeding zijn ingetrokken. De heer de Nies wil dan liver de ambt- woning van den heer Veenstra tot school- localen verbouwen en aan dezen een. nieu we ambtswoning geven naast de school. Ook wijst spr. op het huis naast het ge meentehuis dat wellicht tot gymnastieklo- caal kon worden verbouwd. De burgemeester zegt, dat een eventueelc verbouwing van de bestaande ambtswoning van den heer Veenstra in overweging is. De woning naast het gemeentehuis is daarvoor in geen geval te verbouwen; waarbij nog j komt, dat weldra noodzakelijk een voor- I stel zal moeten worden gedaan om aan die woning een bestemming te geven, hetzij voor de politie, hetzij voor de afdeeling van den heer Bossert, hetzij voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. De woning van den heer Veenstra is al zeer oud en gebleken is, dat een platte grond daarvan niet aanwezig is, zoodat men I thans aan het opmeten, is. Gelet op de te- l genwoordige politiek van Gedep. Staten en van de Regeering moeten de Gemeenten I zorgvuldig waken tegen het doen van uit gaven die niet strikt noodig en voorge- schreven zijn, daar moge men wel eens aan denkeni De heer Grootewal zegt, dat het initiatief voor de plaatsing der gymnastiektoestellen van particulieren is uitgegaan en dat de .vereenigingen zouden uiteenvallen indien ze geen locaal meer haddent Snel probeeren te helpen zou misschien nog uitkomst kun- neni geven maar als de Vereenigingen en- I kele maanden tot nietsdoen zijn gedoemd, is dat ongetwijfeld hun dood. Ook in den i Haag: voelt men toch veel er voor om de lichamelijke opvoeding op een, hooger peil te brengen. Daarom wil spr. terstond an dere onderhandelingen/ gaan voeren, zoo, dat voor 1 Januari dc zaak nog opgelost is op een voor dc vereenigingen bevredigende wijze. De burgemeester kan daarmede accoord gaan en zegt toe dat alle mogelijke wen schen der vereenigingen zooveel mogelijk bevredigd zullen, worden. 4. Voorstel van B. en W. tot het toe staan van een crediet ad f 300.voor de begeleiding van eenige zwakzinnige kinde ren naar een school in Amersfoort (No. 3275). Voorgesteld wordt ingaande 1 Januari 1934 tot wederopzeggends toe f 300 per jaar beschikbaar te stellen als vergoeding voor de aan te wijzen begeleidster van een 4-tal leerlingen, die buitengewoon lager onder wijs genieten te Amersfoort. Aldus aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. inzake het toe staan van een later sluitingsuur voor de winkels van 27-29 December a.s. (No. 2763). Voorgesteld wordt om voor het tijdvak van Woensdag 27 December tot en met Vrijdag 29 December het sluitingsuur voor de winkels te bepalen op des avonds 10 uur in plaats van des avonds 8 uur. Krachtens de wet mogen; de winkels van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 December reeds tot 10 uur 's avonds geopend zijn. Conform voorstel aangenomen. t .6. Verzoek van de N.V. A.P.C. om ont heffing van de verbodsbepaling van de ver ordening ex art. 4 der Hinderwet (No. 3281). De gevraagde ontheffing wordt verleend voor een tweede ketel van 6000 Liter in een perceel aan de Birktstraat, waar zich reeds een reservoir van 2000 liter bevindt. 7. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen. t.w. a. tot onderhandsche verhuur van de se- mi-permanente woningen (No. 1132); Besloten wordt de woningen aan den Wieksloterweg te verhuren voor f 3.en enkele voor f 2.per week. In plaats van verkoop aan J. J. Metz van 340 M2 aan de Bosstraat voor f 0.75 per Mfi, komt een ruiling van grond aldaar. c. tot ruiling van grond met C. de Jong (No. 3276); Met den heer de Jong uit A'dam wordt een ruiling van grond aangegaan nabij de Laanstraat. d. tot vermindering van huur en het ver- leenen eener schadevergoeding aan E. van Soeren (No. 3143); De huur van E. van Soeren wordt even redig verminderd in verband met het ge deelte voor wegaanleg, dat is afgestaan, terwijl hem voor te velde staande rogge een schadevergoeding wordt verleend van f 37.45. e. tot verkoop van grond aan L. J. Rasch (No. 3259). Aan makelaar Rasch of diens nader te noemen lastgever zal worden verkocht 500 M2 grond aan den Nachtegaal weg tegen f 2.75 per M2. 8. Voorstel van B. en W) inzake per soneelsaangelegenheden bij Openbare Wer ken (No. 1677-2834-3278). Voorgesteld wordt den ambtenaar van Heijst aan te houden' tot 1 Januari 1934, waarvoor f 400 crediet noodig is. Voorts zal de tijdelijke kracht bij de boekhouding van Openbare Werken in dienst worden gehou den tot het einde van dit jaar waarvoor f 520 noodig is, zijnde f 20 per week over het 2e halfjaar 1933 en zal een typiste worden aangesteld tegen f 40.per maand, die voor 1 Januari a.s. niet gemist kan wor den. De heer Busch informeert naar onder vindingen: uit de laatste dagen. De burgemeester zegt, dat dit voorstel ceu combinatie is van het voorstel van het oude College, met het voorstel van het Nieuwe College. De heer van Klooster hoopt, dat de Raadsleden wel zullen begrijpen, dat het le voor de financieele commissie niet be dankt, is dat dus geen vacature. Volgens Reglement van Orde benoemt de Burgemeester, als de Raad een benoeming eener Commissie ad hoe niet aan zich houdt. Waar de Raad zulks niet wenscht benoemt de voorzitter in genoemde com missie ad hoe de heer J. S. van Duren als voorzitter en de heeren Gasille, Grootewal, van Klooster en Hornsveld als leden. Daarna wordt de stemming gehouden. Tot voorzitter der belastingcommissie wordt gekozen de Burgemeester met 14 stemmen tegen 1 blanco. De heer v. d. Bree- mer vraagt als oudste lid onder hilariteit of de burgemeester zijn benoeming aan neemt, waarop deze bevestigend antwoordt. Als lid der Commissie OAV. wordt in de plaats van den heer van Klooster benoemd de heer van Dam met 12 stemmen tegen 2 stemmen op den heer Nooder en 1 stem blanco. Bij de commissie Uitbreidingsplan stelt de heer Grootewal voor den heer Gasille te benoemen in plaats van den heer v. Kloos ter en vraagt of de heer Gasille zulks zou aannemen, waaromtrent deze laatste op merkt, dat hij dat nu nog niet behoeft te zeggen. B ij de stemming, verkrijgt de heer Ga sille 8, en de heer Grootewal 6 stemmen met 1 stem blanco. De heer Gasille merkt na eenige aarzeling op dat hij beginnen zal met het aan te nemen. Bij de Commissie Grondbedrijf wil de heer Endendijk dezelfde leden hebben als de commissie O.W. en stelt du> voor de heer de Bruyn instede van den heer de Nies. 'De heejr de Nies voelt, dat de heer Noo der en hij het 5e wiel aan den wagen zijn. daar ze niet de functies hebben gekregen, die vroeger de heer Bleeker had. Na langdurige en verwarde discussies wordt tenslotte gestemd, waarbij worden uitgebracht op den heer de Bruyn 8 stem men en op den heer de Nies 6 stemmen fx*.??. 7^ f;1. o*. ex*. ~cb c^. c?1- ex*. O.,... - \V. \Y. -.V. v.v-~'.v ZELFBINDERS f 0.35-f 3.50 Een geheel nieuwe sorteering SJAALS, vanaf f 0.65 een bijzondere collectie Iets apart in HANDSCHOENEN 20 kwaliteiten SLOBKOUSEN WANDELSTOKKEN PARAPLUIES PANTALON-PERSEN DAS HANGERS BRETELLES Garnituren MANCHETKNOOPEN ZAKDOEKEN luxe verpakking POCHETTES (Fantasie doekjes) OVERHEMDEN FLANELLEN PYAMA'S WOLLEN POLOHEMDEN SLIB-OVERS VEST-OVERS VESTEN Luxe Dames- en Heeren- PYRAM.ID ZAKDOEKEN Vergelijkt eerst de prijzen en wordt dan „kooper" Vanaf heden de be kende Meij's papie ren boorden ver krijgbaar. Telefoon 48 0 HEEREN-MODES 50BTDUK GOEDEN-PETTEN WGGDG5TDAAr44 D03TQCK,173679 2)15)1 2)12)1 3131 ms ms ms 2)12)1 2)12)1 312)1 2)12)1 3'Sf vm 3T2M 3131 313! 3131 2)12)1 3131 3131 2)131 3131 2)12)1 3131 3131 2)12)1 2)12)1 3131 2)12)1 312)1 2)12)1 2)13! 3131 313! 2)12)1 3131 2)12)1 2)12)) 312)1 2)12)1 5)12)1 2)12)1 2)131 312)1 2)12)1 2)12)1 2)15) 313! •AJ fO tvj •■V? •■•Q -AJ ■■•O \\J •■V? ïO fO •■va '."O•■VU ïO IVJ.tVJ tVJ VkJAVJ. daar in 2 of 3 weken voor elkaar komt. Wel is spr. reeds gebleken', dat aan de afdeeling van den heer Meurs heel veel verloren werk wordt verricht, waartegen maatregelen zul len worden genomen. De heer Gasille klaagt er over, dat wij nu weer achteraf alles moeten goedkeuren Met klem vraagt spr. voortaan tijdiger cre- dietaanvrage. De heer van Klooster heeft hedenochtend nog gevraagd naar een lijst van de aanwezi ge credieten en de daarop gedane uitgaven. De typiste is aangesteld voordat spr. opnai De metingeni op het Hart hebben veel tijd genomen en de ziekte van den heer de Boer heeft stagnatie gebracht. Spr. vindt het zelf jammer, dat niet eerder is gekomen met de ze credietaanvrage maar hij zal trachten in het vervolg dergelijke gevallen, zooveel mo gelijk te voorkomen. Aan spr. zelf zal dat in elk geval niet liggen. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. inzake perso neelsaangelegenheden bij het Gasbedrijf (No. 3205-3197). Voorgesteld wordt den klerk-typist FA. Mud een extra-periodieke salarisverhooging toe te kennen van f 100.waardoor zijn jaarwedde op f 1000.— wordt gebracht en hem de volgende verhooging reeds op 1 Januari toe te kennen, en verder telkens op 1 Januari. Voorts wordt voorgesteld voor overwerk een crediet te verleenen van f 232.81. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging der samenstelling van eenige Raadscomniis- siën, in verband met de plaats gehad heb bende Wethouderswisseling (No. 213). B. en W. stellen voor de verschillende commissies aan te vullen en te wijzigen en dcelen mede, den wethouder H. van Kloos ter te hebben benoemd tot voorzitter van de Commissie Openbare Werken en Gasbedriji welke beide commissies commissies van bij stand zijn. De heer Gasille zegt, dat hij thans nog met bedankt als lid der financieele commis sie. De heer Busch zou het prettiger vinden als de heer Gasille weer zijn plaats in de commissies innam, wat zeker gemoedelij ker zal zijn. De burgemeester wil dc commissie tot onderzoek omtrent dc oorzaken van de overschrijding der credieten als gevolg van de stichting van het Natuurbad een aparte commissie ad hoe maken. Als de heer Gasil- plaatsen hebben nooit motorspuiten en as- met 1 stem blanco. De heer de Bruyn be dankt echter en deelt mede, dat hij de Com missie evengoed wil blijven adviseeren en assisteeren als tot dusverre, ook zonder er lid van te zijn. Een nieuwe stemming heeft tot gevolg, dat de heer de Nies verkrijgt 9 stemmen met 4 stemmen in blanco en 1 stem op elk der heeren Busch en de Bruyn. De heer de Nies wil in dit geval de benoeming aan nemen; daar hij de zaken niet wil stagnee- ren, doch spr. had liever den. heer de Bruyn voorrang gegeven. Bij de commissie belastingzaken deelt dc Burgemeester mede, dat de heer van Dam ontslag heeft gevraagd. De heer Busch: >,Hou je niet van belas tingen van Dam." De heer van Dam: „Neen, daar heb ik al tijd een hekel aan gehad." Bij de stemming verkrijgt de heer van Duren 14 stemmen met 1 stem in blanco en de benoemde deelt mede, het een schande te zullen vindeni als hij het niet aannam. In de commissie werkverschaffing wordt in plaats van de heer van Klooster gekozen den heer Busch met .11 stemmen tegen 2 blanco en 1 op elk der heeren Gasille en Nooder. In de commissie bijstand Gasbedrijf wordt in plaats van den heer van Klooster gekozen de heer van Duren met 12 stemmen tegen 3 blanco. De vacature van den heer Gasille in de Financieele commissie vervalt, doch in plaats van den heer van Klooster in die commissie wordt benoemd de heer van Du ren met 11 stemmen tegen 2 stemmen op den. heer Endendijk en 2 stemmen in blan- 11. Crediet-aanvrage van B. en W. voor aanschaffing van een nieuwe motorspuit voor Soesterberg (No. 3269). B. en W. stellen voor over te gaan tot aankoop van een nieuwe motorspuit voor de brandweer te Soesterberg, zulks in over leg met de deskundigen G. J. Grootewal en C. J. Nefkens beiden te Soesterberg en D. A. de Bruyn te Soest, en voor dit doel een crediet toe te staan van globaal f 5000 daar de reparaties en vernieuwingen aan de aan wezige auto worden begroot op f 305.en de ouderdom van deze auto een dergelijke uitgave niet gedoogt. De heer Busch wil doen onderzoeken of het wel noodzakelijk is een nieuwe motor spuit aan te koopen voor f 5000 voor een bevolking van 2000 zielen. Soortgelijke sistentie bij brand kan Soesterberg altijd vragen, zoowel aan Soest als aan gemeen ten der Hulpverleening. De heer Grootewal vindt het voorstel prachtig. De bestaande wagen is een mu seumstuk van 1919 en is niet dan met groo te kosten loopbaar te maken, terwijl die kosten niet in verhouding staan tot de waar de van het object. Gaan we repareeren dan mankeert er over 1 maand toch weer wat aan. Over het bedrag is te praten, dat kan misschien f 4500 worden. Bij nieuwkoop E aflossing en rente f 670.wat ongeveer het dubbele is van de herstelkosten van thans. Daarenboven wordt de geheele gemeente er beter van en hebben we tevens een reserve motorspuit als de andere onbruikbaar is. Daarenboven is te Soesterberg op vele pun ten de druk in de waterleiding te gering om zonder motorspuit water te geven. De heer Gasille vermeent dat iedereen, die de voorstellen voor gasverwarming en aan schaffing motorspuit, wel den indruk moet krijgen, dat deze in strijd zijn met de gebo den zuinigheid. Ook viel het spr. op dat de Utr. Prov. Brandweerbond niet om advies is gevraagd en dat men geen deskundigen heeft gehoord op het gebied van brandweerwagens. Bij nader onderzoek voelt spreker echter wel voor aanschaffing van een nieuwe motorspuit en ook hij oordeelt het beter, daarin maar goed te voorzien! Tevens heeft men dan in de gemeente een motorspuit in leserve. Spr. wijst er echter op, dat de Ver- eeniging te Soest nog niet zoo heel lang geleden een nieuwe motorspuit heeft gehad van het type Ford, die meer dan uitstekend voldoet en het zou dus aan te bevelen zijn, daar eens zijn licht te gaan opsteken. Wel licht moeten de banden wat breeder geno men worden of nog liever een dubbel stel banden, maar dat is kwestie van later. Voor vraagt spr. echter goede deskundige voorlichting via den Utr. Prov. Brandweer- bond en onderzoek bij Soest naar de opge dane ondervindingen met de Ford motor spuit. De heer Nooder merkt op, dat te Soes terberg soms afstanden van 400 tot 500 M. slang noodig zijn en dat geeft veel te veel drukverlies. Hulp uit andere plaatsen geeft hoogc kosten en hulp uit Soest komt ook niet tijdig genoeg. Een motorspuit voor Soesterberg is dus van groot belang, doch spr. vraagt als deskundige toe te voegen aan de commissie de heer Sevenihuyzcn. De heer van Klooster heeft over de Gas verwarming advies gevraagd en acht het zeer verstandig zich voor de aanschaffing nader te orienteeren. Alleen bejammert hij Jaet, dat de zaak nu weer wordt uitgesteld en in een volgende vergadering opnieuw aan de orde moet komen. De heer Busch wil advies vragen aan den Utr. Prov. Brandweerbond en aan den1 Brandraad te Soest. De heer van Klooster zegt, dat dit toch vermoedelijk gebeurd zou zijn. De heer Busch wil dan het crediet van f 5000 verleenen en genoemde adviezen vra gen. De burgemeester zegt, dat dit in zijn be doding lag. De heer Sevenhuyzen is lid van den Brandraad en behoeft dus dan niet als deskundige te worden toegevoegd. Aldus geamendeerd wordt het voorstel aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. om aan de bij de werkverschaffing tewerkgestelden en de steuntrekkenden een Kerstgave te ver trekken, alsmede Maatschappelijk Hulpbe toon te verzoeken een dergelijke gave te verstrekken aan de ondersteunden (No. 1263). B. en W. stellen voor aan de bij de werk verschaffing te werk gestelden en aan de teuntrekkenden een Kerstgave te verstrek ten van f 2.50 mits de Minister van Sociale ?aken daartoe de noodige goedkeuring ver leent. Maatschappelijk Hulpbetoon zou dan ■en zelfde Kerstgave kunnen, verstrekken en de kosten daarvoor zal de gemeente dan als extra subsidie aan M.H. vergoeden. De heer de Nies wil zijn voorstel van f 5 handhaven. De heer Busch is het daarmede eens daar f 5.niet te veel is voor 3 Zondagen. Spr. wil probeeren! of de Minister met f 5 niet accoord gaat. De burgemeester zegt, dat er enorme be hoefte bestaat aan een centralisatie, daar vorige jaren is gebleken, dat er gezinnen waren, die 2, 3 zelfs 4 maal bedeeld waren ioor verschillende organisatie's. Als de ge meente f 2.50 geeft lijkt spr. dat de gulden middenweg. De heer Grootewal meent, dat f 5.eer der kans heeft door den Minister te wor den geweigerd dan f 2.50 als verledeni jaar. De burgemeester merkt op, dat f 2.50 toch al voor de gemeente een kosten van f 1200 tot f 1400 medebrengt. Het betreft 300 tot 400 menschen) bij de Werkverschaf fing en nog ruim een honderdtal bij Maat schappelijk Hulpbetoon. De heer de Nies meent, dat men niet naar het totaal bedrag moet zien. Velen kloppen ook eerst in het alleruiterste oogenblik aan. De heer van Klooster zou nu niet meer dan f 2.50 willen geven en desnoods in Ja nuari. als het heel erg koud is dan nog maar eens f 2.50, daar hebben de menschen dan meer aan. De heer Endendijk zou aan B. en W. vrij heid willen geven om aan bepaalde gezin nen, die het erg noodig hebben dan f 5. te verstrekken, zulks in overleg met de Diaconie, Vincentiusvereeniging e.d. Spr. is tegen een uniforme gave van f 5. Na verdere discussies, waarbij ook nog de vakvereenigingen ter sprake komen, klaagt de heer de Nies er over, dat de par ticuliere vereenigingen weigeren steun te geven aan een gezin, waarvan man en vrouw een gemengd huwelijk hebbeni aange gaan. De heer Endendijk: „Neen, natuurlijk doen ze dat niet." De heer Gasille: „Dat vind ik heelemaal niet zoo natuurlijk." Tenslotte wordt besloten, dat zal worden gevraagd toestemming van den Minister om een Kerstgave van f 2.50 te verstrekken eni zal worden gepoogd mede toestemming te erlangen voor een hoogere gave tot ma ximum f 5.— te beoordeelen door B. en W. voor die gezinnen), die het erg noodig heb ben. Hierna wordt de vergadering geschorst en komen in geheime vergadering in be spreking de punten 18 der agenda en 2 der aanvullingsageirda. Tegen 6 uur wordt de vergadering weder heropend. (Vervolg 2e .blad)

De Soester | 1933 | | pagina 2