€^@©TI OPRUIMING SOEST I-E.A.C. \êm Waldorp Radio Waldorp toestellen H.J. M.v.d.WEERD J. L. H0KSBERGEN Klein: ■m r "iS; ke Zaterdagmorgen 9 uur begint onze M. VISMAN - TELEFOON 595 - NIEUWERHOEK Terrein Bosstraat FEIMD cl v. lark Wa^ger Alle artikelen ver beneden de waarde. o.a. nikkelen Theebladen van f 215 voor f 0.49; Peper- en zoutstel- len van f 0.45 voor 11 cent; Eenige restanten bloemvazen van 35 cent voor 14 cent; Theelichtjes brons, nikkel enz. van f 3.05 voor 90 cent Dubbele Waschtafel met opzet, spiegel, glashouders, enz., enz. iets beschadigd, van f 115.voor f 59. Gaskachel van f 13.50 voor f 5.Ommantelde Badkuip van f 185 voor f 110 Cassette Tafelzilver, Elesva, cass. iets verkl. van f 04.50 v. f 49.75 Zie onze étalages Opruimingartikelen uitsluitend a contant 4. Voorstel van B. en W. tot verhooging van de door den technisch ambtenaar van het gasbedrijf ten behoeve der gemeente gestelde zekerheid. (No. 838). Voorgesteld wordt de zekerheid te ver- hoogen tot f -1UÜÜ en de daarop vallende kosten ten bedrage van f 30.in eens en f 18.per jaar, voor rekening der gemeen te te nemen. Het is in de practijk onuit voerbaar de hoeveelheid kasgeld plus het tegoed op de postrekening steeds beneden f 1000 te houden. Conform voorstel aange nomen. 5. Voorstel van B. en Wl tot voorloopi- ge vaststelling der jaarstukken 1931 van het grondbedrijf. (No. 184). Het nadeelig saldo van den gewonen dienst bedraagt f 7221.96, terwijl de kapi- taaldienst in ontvangsten en uitgaven sluit. De rekening wordt voorloopig vastgesteld. 6. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1933 en 1934. (No. 21). Betreft diverse kleinere wijzigingen. De besluiten worden vastgesteld. 7. Voorstel van B. en W. tot toeken ning van een subsidie aan de Christelijke vereeniging voor lichamelijke opvoeding te Soest. (No. 3323). Voorgesteld wordt de subsidie toe te kennen, doch enkele data te veranderen op practische gronden. De heer Busch wil in den vervolge een vaste som bepalen en die verdeelen onder alle er voor in aanmerking komende ver- eenigingen, bijv. via den Soester Bond voor Lichamelijke Opvoeding. De heer Nooder vraagt of er zekerheid bestaat jlat deze vereeniging ook de gewo ne oefeningen zal bevorderen op dezelfde manier als de andere vereenigingen ook doen. Spr. kan geen verschil zien tusschen Christelijke gymnastiek en die van een an der sport. De heer Grootewal betreurt de splitsing in al die vereenigingen ook, doch consta teert daartegenover, dat dank zij de sub sidieregeling er in elk geval meer belang stelling is gaan bestaan voor de lichame lijke opvoeding, daar er meer vereenigin gen zijn gekomen. Persoonlijk ziet spr. ook liever een groote vereeniging voor licha melijke opvoeding, die dan ook meer kan presteeren. De heer Gasille bespreekt in dit verband de hinder die 'n bewoner van de Spoorstr. ondervindt doordat 's avonds in het gym- nastiekloc. aldaar steeds zoo'n kabaal is. Daar worden toegelaten allerlei vereen., waaronder Zangclubs. Speciaal het lawaai na afloop dier bijeenkomsten is voor 'n ge zin met kleine kinderen zeer hinderlijk. De burgemeester kan hier geen eischen stellen en gedane verzoeken dienaangaande leveren geen resuhaat op. De heer Endendijk zegt, dat die vereeni gingen gaarne naar elders gaan, als ze daar even goed en even goedkoop terecht kun nen. Zou hun een zaal Jainnen worden aan gewezen dan willen, ze graag daarin trek ken. Spr. is gebleken dat piano en zang ter plaatse al hinderlijk is. De burgemeester zal nog eens een poging doen het lawaai te doen verminderen en zal daarbij dan speciaal letten op het la waai na afloop der bijeenkomsten. Het voorstel wordt aangenomen. S. Behandeling van een adres van den liquidateur der N.V. Mij. „de Enghrand", gevestigd te Soest om teruggaaf van 25% van het door gemelde N.V. in de gemeen tekas gestort kapitaal voor onderhoud der straten i.c. de Beethovenlaan en de Men- delssohnlaan. (No. 2170). In een uitvoerige mededeeling komen B. en W. tot de conclusie, dat voor terug gave van een gedeelte van een gestort kapitaal geen argumenten zijn te vinden. Noch ingevolge de gesloten overeenkomst, noch op grond van eenig wetsbepaling, kan de maatschappij haar aanspraak doen gel den. De heer van Duren wil nog een lans voor die maatschappij breken. Indertijd is de straat aangelegd en heeft de maatschappij 100% betaald in het Wegenfonds voor aan leg daarvan en altijddurend onderhoud. Bij de Oranjestraat en de Hartmanlaan is toen maals 25 gerestitueerd, zijnde het ge deelte dat zou worden teruggegeven als de straatbelasting kwam. Hier betreft het nu een geval nadat de straatbelasting reeds was aangenomen. De maatschappij is in dertijd dwaas geweest de gevraagde 100% te betalen. De heer Endendijk vindt het ingenomen standpunt door B. en W. ook onbillijk, doch wil niets teruggeven, daar die 25 reeds zijn verdisconteerd in de verkoopprijzen der huizen. Wil men dus billijk zijn, dan moet men het restitueeren aan de eigena ren van die huizen en niet aan de maat schappij. Die restitutie zou kunnen in den vorm van korting op de straatbelasting. De burgemeester ontkent het onbillijke. Wat toen is geschied kan heel goed nog ge schieden. Er is een privaatrechterlijke over eenkomst aangegaan tegen zekere betaling. Door storting in het Wegenfonds, wordt men nog niet ontheven van de plicht straat belasting te betalen. Spr. zelf heeft steeds zorgvuldig verme den die bewuste perceelen in de belasting te doen aanslaan, doch wijlen het Raadslid den Bliek heeft daar aanmerking opge maakt en toen hee{t de Raad besloten al le perceelen te doen aanslaan. Als de Kiroon de onlangs aangenomen Aanlegbe- lasting goedkeurt hebt U voor de toe komst al hetzelfde, van wat de heer En dendijk thans vraagt. Door die goedkeu ring zal namelijk op de straatbelas ting een korting worden toegepast, indien voor onderhoud reeds is betaald. Als er iets teruggegeven zou moeten worden, zou het zeker niet zijn aan de maatschappij, doch aan de eigenaren van thans. De heer Gasille merkt op, dat het resti tutiebedrag op de Straatbejasing zoo wei nig beeekent, dat het niet de moeite is om er nog over te" praten. Spr. stelt vast, dat de Raad bij de vaststelling van de Aan- legbelasting ook weer zoo'n dubbele be lastingheffing mogelijk heeft gemaakt, wat in dit geval dus zelfs al weer tot een driedubbele komt. Spr. heeft daartegen ge waarschuwd, doch de Raad heeft het des ondanks vast gesteld. De Raad hier doet allemaal van die rare dingen en dan zit men later met de last. De heer Busch houdt vol, dat er 2 x belasting geheven wordt over het zelfde object en vindt dat onzedelijk. De heer Nooder merkt op, dat men zelfs straatbelasting kan heffen van een eige naar, die alleen maar profiteert van de verlichting; het kan dus wel. De heer Gasille wijst in dit verband op de huizen aan den Rijksweg, die ook in de belasting wordeUj aangeslagen, terwijl de gemeente noch voor aanleg, noch voor on derhoud heeft te zorgen. De heer van Duren, heeft alleen de be doeling gehad nog eens de aandacht op de ze zaak te vestigen. Conform voorstel van B. en W. wordt besloten geen teruggaaf te verleenen. 9. Voorstel van B. en W. tot regeling van kredieten op de begrooting 1934 voor bij wijze van werkverschaffing uit te voeren werken. (No. 3148). Voorgesteld wordt voor uitbreiding der werkzaamheden als bedoeld in het z.g. Boschplan, f 4250.uit te trekken en voor ontginning van woeste gronden voor boschaanleg f 16258.50, welke bedragen ten laste van den, gewonen ent den Kapitaal- dienst komen, elk voor de helft. Uit 1933 is nog f 11430.85 op deze posten over, zoo dat dit bedrag voor uitvoering dezer werk zaamheden naar 1934 kan worden overge schreven. Aldus wordt besloten. 10. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleenning. (No. 3325). De heer de Bruyn merkt wederom op, dat de gemeen'te toch niet moet gaan lee- nen bij een ander als zij zelf voor meer dan een, half millioen aan effecten heeft. Dat wordt veelal duurder en voor een lee ning als de thans voorgestelde van f 150.000 beteekent dat een groot verschil. Voorts vraagt spreker hoeveel de provisie bedraagt en wie die ontvangt. Ten slotte meent hij, dat 4 1/4 vrij' hoog is daar Enschede, dat er veel minder goed voor staat dan Soest, vlot heeft kunnen leenen tegen' 4 Bij kasgeld betaalt men slechts 2 en dat scheelt in rente alleen al f 3000. De burgemeester antwoordt, dat leenen op obligaties altijd duurder wordt door provisie en zegelkosten dan leenen op schuldbekentenis. Tot 1 Maart a.s. hebben wij kasgeldleeningen mogen afsluiten. De provisie ontvangt niemand, daar er geen provisie wordt betaald. Gedep. Staten heb ben het besluit over die Kasgeldleeningen nog niet geweigerd goed te keuren, zoo dat men ook nog niet in hooger beroep kan gaan. Dat komt later pas. De f 150.000 die thans geleemd worden, betreffen diver se partieele leeningen uit kasgeld over de jaren 1927 tot 1932, die thans in een vaste leening worden omgezet. De heer de Bruyn wil zich in geen geval neerleggen bij weigering om geen geld als kasgeld op te nemen op effecten. Dat punt moet dan maar eens worden uitge vochten. Spr. kan niet begrijpen waarom Soest nu zooveel duurder moet leenen dan Utrecht. De heer van Duren wijst er op, dat men indertijd voor de leening voor het Gasbe drijf 5 3/4 heeft moeten betalen en het anders niet kon krijgen. Dat zijn dus de gevaren als men niet tijdig consolideert, De heer de Bruyn blijft er bij, dat men de effecten kan beleenen en dan zeker niet meer dan 3 behoeft te betalen. De heer van Klooster weet dat de burge meester veel moeite heeft gedaan om deze leening goed onder te brengen. Er is een laag percentage bedongen en de provisie heeft de burgemeester er zelfs nog af weten te krijgen. Het voorstel wordt hierna aan genomen. 11. Behandeling van een schrijven van Gedeputeerde Staten inzake een bij hun college in overweging zijnde wijziging der jaarweddenregeling van burgemeesters, ge meente-secretarissen en -ontvangers met voorstel van B. en W. (No. 3341). De heer Nooder juicht het voorstel van B. en W. toe -en zal de strijd van de hoo- gere colleges tegen hun broodheereni gaar ne steunen. De heer Grootewal vindt het inderdaad eigenaardig, dat door de voorgestelde uni forme regeling het salarispeil van burge meester, secretaris en ontvanger omhoog zou gaan terwijl zoo straks de salaris normen van de ambtenaren zullen moeten worden verlaagd. De heer Gasille is voor de uniformiteit die Gedep. Staten wenschen. Als zoo straks de kortingen op de ambtenaarssalarissen aan de orde komen, moet men toch aller eerst een uniforme regeling hebben, waar bij allereerst de 3 eigen pensioen bij drage en de oxA bijdrage voor wedu wen- en weezenpensoen in mindering wor den gebracht op de salarissen. Daarbij moet men, wel bedenken, dat die 3 zullen wor den verhoogd tot \lA Eerst als men de ze wettelijk mogelijk gemaakte kortingen in toepassing heeft gebracht, kan en mag men pas gaan spreken over toepassing van an dere kortingen. Voor gelijkheid en, zuiver heid is het dus gewenscht eerst een uni forme regeling te treffen, waarbij niet mag worden voorbij gezien dat de korting van 3 voor eigen pensioen-bijdrage toch al tot 4 Yt zal worden verhoogd. De burgemeester zegt dat de onlangs aangenomen korting op de ambtenaarssa larissen slechts tijdelijk was en zal ver vallen. De heer Grootewal blijft er bij om nu niet te gaan medewerken tot vaststelling van een salarisregeliftg, waarbij de salaris sen van de 3 bewuste functionarissen: hoo ger worden dan ze thans in Soest zijn. Dat is de gelijkstelling van die salarissen in de Provincie niet waard. Het voorstel van B. en W. om aan Gedep. Staten te verzoeken een andere wijziging te willen ontwerpen, die in elk geval tot resultaat heeft geen verhooging van huidige salarissen, wordt hierna aangenomen onder aanteekening dat de heeren Gasille en Hornsveld, geacht wenschen te worden te hebben tegenge stemd. 12. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een voorschot als bedoeld in art. 103 der L.O. wet .aan de bijzondere scholen. (No. 110). Conform voorstel vastgesteld. 13. Voorstel van B. en W. tot aanbouw van 2 schoollokalen aan het schoolgebouw in de Kerkebuurt. (No. 3243). Conform voorstel vastgesteld. 14. Adressen van de oudercommissies der openbare scholen te Soest en den Soester Besturenbond, verzoekende te be vorderen dat aan de daarvoor in aanmer king komende schoolgaande kinderen klee ding wordt verstrekt, met voorstel van B. en \\1 (No. 3307). De heer de Nies zegt dat een bepaalde groep der bevolking niet gediend is klee ding te ontvangen van vereenigingen als St. Vincentius, Diaconie e.d. Bij die groep komt echter ook niets van het particuliere initiatief terecht, daar men in die kringen daar geenf geld voor heeft. Het beste is het hoogst noodzakelijke te doen verstrek ken via de hoofden van scholen. Mej. Funke meent, dat in deze tijden het particuliere initiatief vaak te kort schiet en regeling van overheidswege beter is. De heer Grootewal wijst er op, dat bij punt 17 der agenda.mede wordt voorge steld kleereir en schoeisel te verstrekken- ook aan de kinderen van werkloozen. De heer Endendijk zegt dat het particu liere initiatief juist in dezen noodtijd naar Nederlandsch fabrikaat Ondanks weelde- en omzet belasting minimale prijs- verhoogfng onzer toestellen. 4 LAMPS compleet metingebouwden electro- dynamischen luidspreker vanaf f 137.50. Vraagt demonstratie en inlichtingen bij RADIO - TECHN. BUREAU civ. ing. HEUVfLWEG 42 - S0ESTDIJK (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen voren komt. Als er geen prikkel is slaapt het in. Het steunen op de Overheidsklasse is wel gemakkelijk, maar men moet dat niet aanwakkeren. Eerst in de allerlaat ste plaats is hier een taak voor de burger lijke overheid, doch dat is doodelijk voor het particiliere initiatief. De heer Busch wil graag profiteeren van allerhand adviezen maar de zaak in geen geval uit handen geven. Wel wil spr. ver klaren, dat het hem buitengewoon heeft verbaasd wat in dit opzicht in deze tijden nog wordt gedaan door verschillende ker kelijke instellingen. De heer Nooder zegt, dat in Soesterberg wat is bereikt, doordat men aldaar de han den in elkaar heeft geslagen en niet heeft gevraagd naar wat en wie. Daar was geen separatisme. De verstrekking moet echter gaan via het schoolhoofd. Het benoodigde geld moet komen van hen, die de welda digheid moeten beoefenen om hun zielen rust te geven. De heer Grootewal wil allereerst het par ticuliere initiatief aan het werk laten.. Het is de plicht der oude commissies combina ties van particulieren voor dit doel zien te vormen. Eerst daarna is de beurt aan de gemeente. De burgemeester wijst op de draagwijd te van zoo'n besluit, daar dat dan ook zal gelden voor het Bijzonder onderwijs. Het voorstel van B. en W. (afwijzend op de verzoekschriften te beschikken, doch mededeelen dat er vanzelfsprekend geen bezwaar bestaat dat in zeer bijzondere ge vallen door Maatschappelijk Hulpbetoon in gebleken behoeften; zal worden voor zien) wordt hierna aangenomen met 12 te gen 2 stemmen. Tegen stemden Mej. Funke en de heer de Nies, terwijl de heer Nooder zoowel voor als tegen stemde. 15. Voorstel van B. en W. tot intrek king van de verordening, als bedoeld in art. 33 der Lager Onderwijswet. (No. 2725). Voorgesteld wordt met ingang van 1 April 1934 de verordening in te trekken waarbij waarneming door een plaatsver vangend hoofd van het hoofd der school extra beloond zal worden, De heer Endendijk constateert, dat hij slechts voorstemt wegens noodzakelijke bezuiniging. 16. Vaststelling van enkele verordenin- gen, regelende de samenstelling en den werkkring van eenige vaste Commissiën uit den Ra&d. (No. 213). De heer Gasille meent, dat op een aan tal raadsleden van 15 commissies uit den Raad van 5 leden voldoende zijn en com missies van 7 leden uit den -booze. Een voorstel van hem, om 'iet aantal commis sieleden in de Commissie Uitbreidingsplan te bepalen op 5 wordt hierna ver worpen met 5 tegenj 9 stemmen. Voor het voorstel stemden mej. Funke en de heeren de Nies, Nooder, Gasille en v. d. Breemer. Na eenige discussies zal op voorstel van den heer Gasille de taak der wetgevende commissie in de verordening zelf worden omschreven, I)e verordeningen worden vastgesteld. 17. Voorstel van B. en Wl tot toeken ning van gelden aan het Crisis-Comité voor extra hulp in deri vorm van verstrek king van kleeding, dekking en schoeisel aan werkloozen die wegens langdurige werkloosheid niet tot aanschaffing in staat zijn. (No. 3148). Voorgesteld wordt voor extra hulp aan werkloozen in den vorm van verstrekking van kleeren, schoeisel en, beddegoed aan het plaatselijk crisiscomité voor 1934 een bijdrage te verstrekken van f 590.10 ten behoeve van het gemiddeld aantal werk loozen van 281 tegen f 2.10 per persoon, waarbij het Nationaal crisiscomité dan ook nog eens f 2.10 per persoon bijdraagt. Aldus besloten. 18. Voorstel van B. en VV. tot wijziging der verordening op de heffing van leges. (No. 3329). Hetvoorstel wordt onveranderd aange nomen. 19. Voorstel van B. en W. tot wijziging der steunregeling voor werkloozen. (No. 3148). De heer Nooder vindt f 0.30 per uur veel te weinig, het was f 0.34 en_B. en, W. had den moeten probeeren het op f0.32 te krij gen. Steunbedragen aan uitgetrokkenen van f 8.50, f 7.50, f 5.40 en f 4.50 zijn meer dan treurig en daardoor wordt pauperis me aangekweekt. Jn dezen tijd loopt de menschen toch al de armoede van hun ge zichten af en het is een schande zooals met de belangen van de arbeiders wordt om gesprongen. De heer de Nies wijst op het vele mooie 'werk dat op het Natuurbad is geschied en waar de menschen ^cl wat meer hadden mogen verdienen. De heer v. d. Berg zegt, dat alle leden der commissie hebben gedaan wat er te doen was en dat alles is gepoogd wat mo gelijk was. De heer Busch informeert of in Zeist werkelijk f 0.39 wordt betaald. De heer Lodeesen antwoordt bericht te hebben ontvangen, dat in Zeist f 0.38 wordt betaald. Mej. Funke zegt dat alle commissieleden hebben geprotesteerd maar dat men; ten slotte is moeten zwichten. Als in Zeist ech ter f 0.38 wordt toegelaten wordt er ge meten met twee maten. De burgemeeser deelt mede dat in Ede fabrieksarbeiders f 0.32 krijgen, anderen f 0.25 en landarbeiders zelfs f 0.20. In het vrije bedrijf zijn ook de loonen- met 10 achteruit gegaan. Steeds moet men zor gen, dat er een prikkel overblijft om in het vrije bedrijf te gaan werken, welke prik kel gesteld wordt op 70 van het loon. 70 van f 21.is f 14.en dan is f 0.30 redelijk te achten. Er zijn altijd menschen die liever thuis bij de kachel zitten met een steunregeling, dan buiten, werken. De heer v. Klooster acht f 0.30 ruim hoog. Er is ook nog kans op minder. Ten slotte is het werkverschaffing, dat wil zeg gen, zoeken naar werk dat anders niet was uitgevoerd. De heer Nooder wil een vriendelijke brief aan den Minister schrijven om tot f 0.32 te komen. De menschen die het Grondwerk doen zijn ten slotte geen land arbeiders, doch timmerlieden, Geef ze dan ook f 0.32 en laat ze werken. Dat willen ze veel liever dan steun. De burgemeester merkt op, dat de presta ties niet dezelfde zijn. De heer de Nies wijst op Wieesp waar de loonen. hooger zijn. Ten slotte is het geld niet weggegooid. Bij het Natuurbad becijfert men zelfs een woekerwinst van 20 daaruit. Spr. vindt de regeling on menschelijk en hoopt dat hij nog eens de macht zal krijgen om den Minister zelf in de werkverschaffing te duwen, (hamerge klop, gelach). De burgemeester waarschuwt aan dc fi nanciën te denken. Maatschappelijk Hulp betoon zal over 1933 nog f 4000 extra moe ten hebben en wie weet wat er nog meer komt. Versobering is gebiedend noodza kelijk, wil de gemeente Soest ook niet noodlijdend worden, en als dat ooit zou gebeuren, dan krijgt men nog heel andere toestanden en cijfers. Ten slotte is een vergelijking met Zeist niet te doen. Op ve le onderwerpen valt in diverse plaatsen nog enorm te bezuinigen en heden ten dage wordt er nog dikwijls met geld gesmeten Spr. wil Soest bewaren voor nog erger. De heer Lodeesen merkt op dat als het loon in Zeist hooger is, dat nog heelemaal niets er toe afdoet, daar die cijfers niet zonder meer zijn te vergelijken. De heer Hornsveld weet dat de loon standaard in Zeist hooger is dan hier. De heer Nooder heeft dan 2 voorstellen te.weten: het uurloon op f 0.32 vast te stel len, en de bedragen voor de uitgetrokkenen op het oude niveau te handhaven, doch niet boven de uitkeeringen voor de werkver- j schaffing. De heer Busch vree&t er voor, dat de kip die de gouden eieren legt, thans zal worden geslacht. Waar moet het meerdere geld vandaan komen. J De heer de Nies betoogt, dat als de Mi nisterieele missieve er niet was gekomen, het oorspronkelijk bedrag toch ook zou zijn gehandhaafd. De burgemeester merkt op, dat er dezen winter veel vorstverlet is geweest, alleen voor het bad al f 800.Gebleken is, dat in Zeist f 0.38 wordt betaald voor objecten van verleden jaar, doch dat men daar voor de toekomst waarschijnlijk heelemaal niet meer voor steun in aanmerking komt. Het voorstel van den heer de Niets om alsnog te probeeren het uurloon op f 0.32 vast gesteld te krijgen, wordt hierna verwor pen met 5 tegen 10 stemmen. Voor het voorstel stemden Mej. Funke en de heeren de Nies, Nooder, Gasille en v.. d. Berg. De heer Endendijk wil de menschen zoo veel mogelijk laten werken en wijst op verbetering van den Soesterengweg. De heer Gasille wijst op de Soesterberg- schestraat en op de Bult. De burgemeester wijst er nog op, dat de kostgangers in deze tijden maar eenfc moe ten sparen in de tijden dat ze werk hebben, voor die tijden dat er geen werk i>. Op die wijze is nog veel te doen en te versoberen (beweging en gelach op de publieke tri bune). De burgemeester gelast het publiek te zwijgen daar hij anders genoodzaakt zou zijn de tribune te laten ontruimen. De heer Busch merkt op, dat de kost gangers toch ook een aanmerkelijk bedrag aan kostgeld moeten betalen. Na eenige discussies wordt besloten de grondstcunnormen vast te stellen conform Zondag a.s. n.m. 2 uur te regel V( aling te naai be het tweede voorstel der Wcrkvérschaf- tingscammissie. Zulks onder aanteekening voor de heeren Nooder en de Nies, dat zij geacht wenschen te worden te hebben te gengestemd. Het aldus gewijzigde voorstel van B. en wordt hierna aangenomen. .20. Voorstel van B. en W. tot verlee ning vai^ eer\ krediet van f 6626.voor den aanleg van een bassin voor afgevoerd water van het natuurbad. (No. 33UU). De heer Gasille vindt het bedrag nog al hoog. De heer van Klooster heeft de gebruike lijke normen aangehouden. De berekening wat overhaast gebeurd, daar de subsi die van het Rijk met spoed moet worden ngevraagd. In geen geval wordt meer uitgegeven dan noodig is. De heer Gasille vraagt waarom de 1' 6626 van agendapnt. 20 op den gewonen dienst en de f 1400 van agendapunt 23 op den ka- pitaaldienst rust. De burgemeester geeft toe, dat beide be dragen op den kapitaaldienét thuis behoo- ren. Aldus gewijzigd wordt het voorstel aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot uitbreiding van het Soester Natuurbad met een kanovijver. (No. 3346). Mej. Funke betreurt de afwijzing van B. en VV. Zij acht de gemaakte berekeningen aan den hoogen kant en oordeelt de aan wezigheid van een kanovijver buitenge woon aantrekkelijk voor een natuurbad. De heer Nooder is het daarmede volko men eens. Die „verwaarloozing der veilig stelling van de zedelijke levenswaarde der bevolking" is kennelijk overgenomen uit het adres indertijd van de actiegroep tegen volksverwildering die toen nul op liet re- quest kreeg. Die zedelijkheidskwestie acht spr. echter zeer opgeblazen, gezien de op pervlakte van het Soester Natuurbad en het feit, dat men overal zichtbaar is. Spr. wil meedoen om het verblijf in het natuur bad te veraangenamen. De heer de Nies merkt op, dat men het terras gaat vergrooten. Ook het strand moet worden genivelleerd en dat alles kan men heel mooi doen met den grond, uitge diept voor den canovijver. Daarenboven is het een goede kapitaalbelegging want het natuurbad is een rendecrend bedrijf. Die werkzaamheden moet men (fan in eigen beheer uitvoeren. De burgemeester merkt met stemverhef fing op dat hij nooit of te nimmer zal me dewerken aan tot standkoming van een kanovijver. Eenvoud is het kenmerk van het ware. Spr. is meerdere malen in het natuurbad te Bilthoven geweest en is ge rust niet erg preutsch uitgevallen, doch hij heeft zich afgevraagd in welke sfeer en in welke wereld hij daar leefde. Kennelijk was te zien dat 3/4, neen 7/8, neen 15/16 der menschen er daar niet was om het w'a- ter en om de sport, doch slechts om van elkander te zien wat ze zijn met geringe bedekking. Spr. acht het een groot gevaar. Juist het aspect in Soest is zoo mooi en zoo natuurlijk en, het uitzicht vanaf de beide watervallen zoo prachtig. De beide Majes teiten, die spr. het genoegen heeft gehad in het Soester Natuurbad rond te leiden, hebben hunne bewondering geuit over dat mooie uitzicht en over die donkere sil houetten. Slechts dat heeft aantrekking op den werkelijken, goedwillenden mensch Dat wil spr. hier houden. Hij zal er nooit voor zijn om dat te gaan bederven door er een speelplaats van te gaan maken voor half naakte menschen. In dit opzicht kan niet streng genoeg worden opgetreden want van het eene komt het andere en het einde is dan niet te overzien. Spr. weigert om mede te werken van het natuurbad een janboel te maken. Als de Raad eventueel anders zou besluiten, dan zou spr. zich daar zeker niet bij neerleggen. Het een voudige en mooie in Meze omgeving mag niet worden bedorven en dat gaat men doen met den aanleg van een canovijver want dat zou worden het begin van de verwording van het Soester Natuurbad En aan een zoodanig bederf van de Soes ter bevolking zal spr. nimmer zijn steun geven. (Vervolg 2e blad) GR AVI' gevraagc 0( dag. goed 1 :rveeren. Spoorstaf» SOEST DINGS BRIGA ÏBR. te SO IRQ Entree telasting Voor S jJt tegen gewoon 'Werhoek 7 lir. Verplicht! garage Tensen ;nstraat. Telef oging - Voor derijkc Echtgcn vader D betuiger Henny en lief geliefder Groot- ES Zuster C- 1 GR AVI- SOESTli Ko:iJ Voor lond tij dens dt van on zen gel ^huwd n GrO' Dlfjs betuigei iank. SOEST Kon Plaatsir.j,jleeftijd 5 jaar Brieven onder blad. vraagt 1 t m- Oct.) ei-ht). Sal. f 4(MI ,;:ven on der Nc 3»t blad. GEVRA'7 hulp iding leeftijd l«r. Brie ven onn blad DIRECT^ voor ha ags vrij. Beginloo:,!^0* 38 aan het I Een l;,-ln«nkasl Een prtde TafeI met 5 if S'^- len en I1 en een heuv:5TDIJK FirnHER SOEiT 57 Electra rijwielen ra vanaf vanaf f f 1.25; t' nenbanc .68; Bin. af f 0.59 Luidsp vanaf jekappen f f 0.59. Va ting N"r per week 7 lett. E. behalve aan het Paave ie toestel IJ^a^r 2.5fl alles ir l. ru:' garantie STR. 111 oriefkaart TE KJ KJen Pr. -b ïj duim iteek laat, als u jALGRA. maar ^5 11 2 dagen Wij EN: aimachine een - 2WEG 59 ng. zwart, Eers' overname. wege'^o 40 aan Te b< het b"

De Soester | 1934 | | pagina 2