2e BLAD f WALES ROKOCENT ANTHRACIET 8 6 8 Gemeenteraadsverslag O ^PlaatselijkNieuws^ O Executoriale Verkoop Een is tóch voordeeliger Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Soesterberg >0 Predikbeurten Burgerlijke Stand pO Sport LUXE AUTO VERHUUR 3HT" tegen Scherp Concurreerende prijzen J. TANS Da Costalaan 8a. behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 3 Februari 1934, No. 10 Vervolg De lieer Endendijk is het geheel eens niet den burgemeester en wil het natuur bad ook niet uitbreiden. Hij wijst er op, dat in het laatste jaar de algemeene ziens wijze ten opzichte van natuurbaden wel wat is gewijzigd. De werkelijk zedelijke normen zijn gedaald. Spr. heeft ook hier in Soest gevallen geconstateerd, die niet door den beugel konden, gevallen waar in een heer met een dame op schoot zat, en waarbij degene met de controle belast, hun taak schromelijk verwaarloosden. Men moet alles hier doen om het gevaar van de zedelijke verwildering te voorkomen. De burgemeester verzoekt den raad met klem deze zaak niet en bagatelle te behan delen, er is niets lachwekkends in, het is /eer ernstig. Ook de toekomst van Soest en het Soester natuurbad staan op het spel. De heer Grootewal gelooft niet zoo erg in die zedenverwildering alhier en wil roeien en canovaren zelfs sterk aanbevelen. Natuurbaden verrijzen hier alom in de om geving, te Bilthoven, Zeist, Laren, Baarn, Eeranes c.a. Toch moet men de concurren- tievrees niet overdrijven. Niemand hier wil van het Soester natuurbad een verzamel plaats maken van ongeoorloofdheden, maar er blijven toch nog altijd menschen met idealen over die de natuur en de zwem- sport lief hebben!. Laten zij, die wat an ders zoeken zich dan maar elders in de omgeving op andere wijze gaan aniusee- ren. Hier in Soest heeft men dan ook geen prikkeldraad meer noodig en de manier zooals alles was geregeld in 't laatste ged. van den afgeloppen zomer, kon spreker goed bevredigen. Hij wil dat houden zoo als het was, doch thans geen speciale din gen gaan toepassen. Deze laatste vindt men in voldoende mate in de omgeving hier. Mcj. Funke heeft haar opmerkingen ge maakt uit eent oogpunt van sportiviteit en uit een nivttigheidsoogpunt. Nu zij echter de vele en gewichtige bezwaren van den burgemeester heeft vernomen, trekt zij haar woorden geheel in, daar zij zeker niet de zedelijke levenswaarden in gevaar wil brengen. De heer Gasille is niet bang, dat het hier een groote onzedelijke troep zal worden, doch wil voor alles de inrichting als zwem inrichting behouden. Als we met het oog op de concurrentie er allerlei dingen bij -aan aanbrengen, is het eind niet te zien. Spr. is er dus voor alles eenvoudig te hou den en niet nog meer kosten te maken. Doch als er een canovijver zou komen, is >pr. ei van overtuigd, dat het Soéster pu bliek zich daarin dan nog niet opzedelijk zon gedragen. Ten slotte is het heel nor maal, dat men in geen cano gaat in bad pak, dat kan men overal zien. zelfs op den Ainstel midden in Amsterdam. Daarenbo ven is liet Soester natuurbad zoo over zichtelijk, dat er geen sprake van kan zijn, dat ontoelaatbare handelingen geschieden. Alleen om het natuurbad eenvoudig te houden en de kosten laag, is spr. tegen aanleggen van een canovijver. De burgemeester vreest de concurrentie van anderen niet, want als we het Soester bad houden zooals het is, dan zal het goed.- denkende publiek er zeker blijven komen, doch geheel Nederland zal zich afwenden van een andejr soort gelegenheden, waar vermaken zijn van een soort, dat spr. nu niet meer nader zal aanduiden. De heer van Dam is het er mede eens, dat de toestanden in het laatst van den Zomer beter waren, hoewel in het begin i' niet veel fraais van was te vertellen. Men moet echter een zwembad houden en niets anders. De heer van Duren zou het ook jammer vinden als het natuurbad hier zou worden meer een amusementstuin dan een zwem inrichting. Men heeft hier genoeg bezoek van werkelijke zwemmers en als men die houdt zou spr. niet eens bang zijn voor een eventueel klein déficit, dat hij dan des noods maar zou willen nemen, liever dan er thans eeni canovijver bij te gaan maken, want dat beschouwt spr. slechts als spiele- rij- Het voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot aanleg van een canovijver wordt hierna aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot het aan brengen van eenige vernieuwingen en ver beteringen aan het Soester Natuurbad met credietaanvragen. (No. 3345). I >c burgemeester merkt op, dat deze kosten nu ook op den gewonen dienst drukken. De Ir de Nies vraagt om de achter kant van het theehuis, die zoo leelijk en doodsch is, te verfraaien voor het gezicht door dien kant te maskeeren met klimplan ten. De burgemeester antwoordt, dat er nog wel meer wenschen zijn, die alle onder oogen /uilen worden gezien. Spr. hoopt op een spoedige afdoening van het rapport der commissie van onderzoek inzake het Natuurbad, want dan kan worden opge schoten. het Bestuur worden benoemd en de verdere regelingen worden getroffen. Het voorstel wordt aangenomen. 23. Voorstel van B. en W. tot verbete ring van de rioleering 0p het Soester Na tuurbad met credietaanvragen. (No. 3219). Het gevraagde crediet van t 1400 wordt verleend. 24. Vaststelling van de lijst van retri buties voor gebruik van heide, en zand gronden. (No. 143). De lijst wordt vastgesteld. 25. Behandeling van een verzoek om ontheffing van art. 15 der Bouwverorde ning." (No. 3301). De burgemeester wil hierbij tevens be handelen' een soortgelijk ontheffingsver- zoek van den heer P. W. Duin, dat bij de ingekomen stukken was. De heeren Gasille en de Bruyn hebben daar bezwaar tegen, daar niemand de stuk ken nog heeft gezien. Laatstgenoemde klaagt erover, dat de Commissie voor Openbare Werken dat soort ontheffingen ook nimmer te zien krijgt. Dikwijls zien B. en W. heel veel over het hoofd, en veel wordt er gebouwd, wat ten slotte een schandvlek voor de gemeente blijkt te zijn. De burgemeester wil dan de ontheffing- Duin aanhouden en dus ook het nog nader ingekomen verzoek van den heer Radema ker. De schoonheid beoordeelen doen te genwoordig B. en W. Wellicht ware het weder gewenscht een Schoonheidscommis sie in het leven te roepen, doch dan zal de Raad zich bij voorbaat moeten voorne men de beslissingen dier Commissie te respecteeren en niet, zooals vroeger, tel ken-, die beslissingen ongedaan maken. De ontheffing'van Kooten ivordt ver leend, en in de ontheffing Roelants wordt de naam veranderd in Molthuizen en Rasch. 26. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w. a. vermindering van huur en toekenning schadevergoeding wegens ingebruikneming van verhuurden grond aan A. Kaats. (No. 3233), b. verkoop van grond aan J. v. d. Hoed en J. v. Dillen. (No'. 2599). c. aankoop van grond van B. de Beer. (No. 3232). d. aanvaarding schenking van grond van P. W. Duin. (No. 3334). e. wijziging van het raadsbesluit van 27 Mei 1932 tot aanvaarding van strooken grond langs de Koninginnelaan. (No. 1076) De schadevergoeding aan Kaats van f 20 wordt toegewezen. Soortgelijke schadever goedingen aan van Onwezen ad f 2.50 en aan J. Bauinhaucr ad f 16.55 worden even eens toegekend. Aan Wis zal een vergoe ding van f 57.worden toegekend, indien nader blijkt, dat de taxatie dier schade juist is te achten. De andere punten van dit voorstel wor den aangenomen. De burgemeester voegt daar nog aan toe een verzoek van den heer Man om koop van grond tegenover de Paulus Potter- laan aan de Pieter de Hooghlaan, waar het Badhuis zou komen. In principe wordt be sloten dien grond te verkoopen voor f 3.50 per MK voor den bouw van een dubbel woonhuis. De burgemeester stelt dan aan de orde een urgent punt, namelijk in verband met het uitbreidingsplan. Indertijd is besloten tot voorbereiding van een uitbreidings plan en dat is toen ook ingevolge de wet telijke bepalingen gepubliceerd. De vraag is echter, over welke gedeelten dér gemeen te dat ontwerp zou loopen. Waar inmid dels de betreffende Commissie en de Raad besloten hebben, dat de bebouwde kom daarbij zal zijn uitgesloten, zal de oor spronkelijke. publicatie moeten worden ge wijzigd. De uitsluiting van die bebouwde kom in de publicatie heeft indertijd niet met zooveel woorden plaats gehad, zoodat het gewenscht moet worden geacht die uit sluiting alsnog vast te stellen. Dat zal gaan in den vorm van een besluit, gevolgd door een nadere publicatie, met een daarbij be- hoorend kaartje op een schaal van 1 op 10.000, waarop precies is aangegeven, wat in deze onder de bebouwde kom zal wor den verstaan. Aldus wordt besloten. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG De heer van Duren klaagt over de te ge ringe spanning van het electrische licht. Zal worden onderzocht. De heer de Nies wil aan de werklieden, die hun eigen schop gebruiken zooge naamd batsengeld toekennen en bepleit ook het toekennen van trainingsgeld voor hen, die het werk nog moeten leeren, ma ximum voor 6 weken, afloopend. De burgemeester meent, dat dergelijke voorstellen beter te voren schriftelijk kun nen worden ingediend. Nu rest niets an ders, dan in prae-advies te nemen. De heer de Nies maakt voorts bezwaar, dat aan den arbeider Koekoek 3 kolenbon- nen zijn onthouden en dat nog steeds niet de vacantiebonnen zijn uitgereikt. Dc burgemeester weet van die zaak Koekoek nu niets af; wat de vacantiebon nen aangaat, die zaak is al onderzocht en ze zullen alsnog worden verstrekt. De ver antwoordelijke ambtenaar, die ten deze nalatig is geweest, zal daarover ernstig worden onderhouden. De heer Nooder vraagt langzamerhand in de geheele gemeente van die sierlijke en nuttige porceleinen kapjes om de licht punten der straatverlichting. Zal worden gedaan, geleidelijk. De heer Grootewal wil tijdig voorzien in de mogelijkheid, om reeds tevoren, vóór de opening van het Natuurbad, theorie in zwemmen te doen geven met zoogenaamd droogzwemmen. Als men dat in de laatste maand voor de opening doet, levert dat veel nut op en dan heeft de badmeester daarmede een beter emplooi, dan admini stratief werk op het gemeentehuis. Ook op de scholen zou het zeer goed zijn, als die theorie werd gegeven. De mogelijkheid hiertoe zal worden onderzocht. De heer Busch bepleit spoedige verbe tering van het trottoir voor de winkels van van Sitter en van Kleef aan de van Weedesraat. Hij vraagt in elk geval een staketsel bij die put, want dat is nu le vensgevaarlijk. De burgemeester mqrkt op, dat de stukken reeds aan het Rijk zijn gezonden en de zaak op een oor na gevild is. De rioleering komt daarbij ook ter spra ke en de boomen aan die zijde zullen dan verdwijnen. Spr. vraagt thans fr-eeds in principe 's Raads beslissing tot het verlee. nen van een crediet voor die verbetering om daarmede dan terstond te kunnen aan vangen, als het besluit van het Rijk af komt, wat eiken dag kan zijn; dan behoe ven we niet tot de volgende raadszitting daarmede te wachten. Deze pricipe-beslis- sing wordt door den Raad genomen. Als er inderdaad levensgevaar bij die put is, zal daarin natuurlijk tijdelijk worden voor zien. De heer Gasille vraagt naar de oplos sing met het terrein voor den lieer Smit aan de van Weedestraat. Dat begint nu toch wel wat al te lang tc duren. De burgemeester antwoordt, dat de bouw vergunning reeds lang is gegeven, doch dat de bouwers als te doen gebruikelijk een jaar den tijd hebben om met den bouw aan te vangen. JJat jaar is nog niet ver streken. Overigens is de zijweg gedeelte lijk afgestaan en over afstand van het ver dere gedeelte wordt nog onderhandeld. Dit zal niet den noodigen spoed geschieden. De zaak heeft de speciale aandacht van B. en W. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering hierna te ongeveer 5 uur ge sloten, waarna even in besloten vergade ring wordt behandeld punt 27 der agenda: Behandeling van belastingreclames. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f 3.90; middel- prijs f 3.60f 3.50; laagste prijs f 3.25; eendeieren f 3.25; alles per 100 stuks. Aanvoer 11.0ÜÜ stuks, handel kalm. FEESTAVOND SOESTER VRIJ WILLIGE REDDINGSBRIGADE' in Hotel Huis ten Halve te Soesterberg. Het succes, dat bovengenoemde brigade op 25 Januari in Hotel Eemland te Soest heeft mogen, boeken, heeft het Bestuur aan leiding gegeven, dezen avond nog eens te herhalen, en wel te Soesterberg in Hotel Huis ten Halve op Maandag 12 Febr. a.s. Het behoeft geen betoog, dat deze avond opnieuw zal slagen, temeer daar vele Soes- terbergers(sters) 's zomers het Natuurbad bezochten en reeds blijken van belangstel ling gaven bij de oefeningen, die onder lei ding van den heer van Es en Geervliet plaats vonden. Het eerste gedeelte van den avond wordt gewijd aan propaganda, de monstraties enz., die, dank zij den spreker, den heer Meijerink, een amusement op zich zelf zal zijn, het tweede gedeelte en slot, zal velen nopen den 12den Febr. vrij te houden, om eens „een echt gezelligen avond" te hebben. 0 Voor de Söesters, voor zoover zij den 22sten Januari niet aanwezig konden zijn of nog eens opnieuw willen genieten, zij hier bij medegedeeld, dat een beperkt aantal plaatsen wordt gereserveerd en zij gebruik kunnen maken van een speciale autobus dienst, op verzoek van de brigade inge steld door den heer Tensen, waarvoor wij verwijzen naar een advertentie, voorkomen de in dit blad. Het welslagen der tombola is weer ver zekerd, daar vele mooie prijzen zijn bin nengekomen, waaronder een schilderstuk van den heer Boone, terwijl de vereeniging een prachtig schilderij cadeau heeft gekre gen van den Kunstschilder P. van Nes, Wilhelminalaan, hetgeen Amerikaansch verkocht zal worden. De reddingsbrigade staat, en terecht, in het middelpunt der be langstelling. SCHOORSTEENBRANDEN. Donderdagmorgen, brak een schoorsteen brand uit in het Rookkanaal van een per ceel aan de Parklaan. De oorzaak bleek een vuile schoorsteen. Nadat de Vrijwillige Brandweer het vuur had gedoofd werd het rookkanaal met den ramoneur grondig ge reinigd. Des avonds te omstreeks 7.30 uur brak eveneens een schoorsteenbrand uit in een perceel aan den Nieuweweg. Dat bleek van veel ernstiger aard, daar het gemetselde rookkanaal, dat dwars door de zolderver dieping heen liep, rondom was gescheurd. Ook hier was de oorzaak een vuile schoor steen. gevoegd bij een ondoelmatige con structie daarvan. Beide malen was het voor de brandweer een koud zaakje, om daar boven op de da ken in weer en wind hun werk te doen. AUTO ZONDER DEUDELIJKE REMMEN. Door de politie alhier is dezer dagen aangehouden de bestuurder van een oude vrachtauto, waarvan geen der remmen be hoorlijk werkte. Nadat de bestuurder naar het politiebureau Avas overgebracht, is te gen hem proces-verbaal opgemaakt. Daar na zijn de remmen in een autogarage hier ter plaatse hersteld, en eerst daarna werd verlof gegeven verder te rijden. De be stuurder was zekere H. B. uit Wcesp. TRIBUNE OMGEWAAID. Door dem geweldigen stormwind is de tribune op het Esvacterrein van haar voet stuk omgewaaid, gelukkig zonder onge lukken te veroorzaken. WIE IS DE DADER? Een' spannend filmwerk vertoont Carl ton Bio deze week in Soest en S'berg 3 x 13: aldus vangt de film aan. In het Casino te Palm Beach wint Cassana drie malen achtereen op 13 een belangrijk for tuin. Het is echter een ongeschreven wet dat de winnaar „3 x 13" voor den nieuwen dag aanbreekt zal sterven. Inderdaad geeft Cassana om 2 uur des nachts den geest door een revolverschot. Een geweldige in trige brengt 's nachts om 2 uur zeven men- schen in zijn kasteel. Wie is de dader? Het laatste gedeelte van de film geeft de oplossing. De geheele film houdt de toe schouwers in spanning. Is Helen de dade- res? Tommy? Of de neger? Wie is de da der! Wij kunnen ieder aanraden dit raadsel op te lossen door de film te gaan gaan. Het bijprogramma is èf. TE SOESTERBERG Op Woensdag Februari 1934 v^m. 10 uur, zullen ten huize en ten laste van J. Keuning aan den Amersf.straatweg 36 te Soesterberg, bij opbod, zonder opgeld om contant geld, publiek worden verkocht DIV. MEUBILAIRE GOEDEREN als: divan met kleed, vloerkleeden met zeil en kleedjes, spiegels, tafels, stoelen, buffet, theetafel, kapstok, loopers, pendule, ledi kant, naaimachine, glas- en aardewerk keukengerief, enz. enz. Bezichtiging één uur voor de verkooping De deurwaarder belast met executie: D. SCHROOR Amersfoort, 1934. Vlasakkerweg 48. (6 „Briefkaarten"- Foto's vanaf I 2.-) GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Engelsche sleutel binnenbal van een voetbal pakje met hoed en muts heerenjhandschoen padvindersmes duif paar kinderwantjes spatscherm van een rijwiel wollen handschoen Wasscherij Kuyer, Beetzlaan politiebureau politiebureau Anna Paulownalaan 18 Anna Paulownalaan 18 Da Costalaan 5 politiebureau Beetzlaan 17 Bakkersweg 8. PRIJSUITREIKING STERRIT. Zaterdagmiddag drie uur had in ,,'t Zwaantje" alhier, ten overstaan van no- tarft van Gürkuni te Zeist, onder groote belangstelling alsnog de prijstrekking p'laats, in verband met den alhier uitge schreven sterrit in Augustus van het vori ge jaar. Na voorlezing van het desbetref fende proces-verbaal werd door den- heer J. Nooder, als voorzitter van Soesterbergs Bloei, het woord gevoerd. Na alle aanwe zigen welkom te hebben geheeten, bracht spreker den aanwezigen notaris warme hulde voor de loya'le wijze, waarop deze de zaak der uitgestelde prijstrekking be handeld* had. Door dezen dag zal Soester bergs Bloei hem altijd in eere gedenken. Het bestuur was nog altijd niet overtuigd, dat het in zijn opvatting aangaande die prijstrekking gefaald zou hebben. Het werd intusschen een eindeloos wachten. En in verband hiermee prees spreker de buiten gewone sportiviteit der deelnemers, die ge duld wisten te betoonen. Er waren 51 prijzen. De hoofdprijs, een automobiel, Meisterklasse, model 1934, kwam met nummer 92 in 't bezit van den heer J. Geijtenbeek, in dienst van den brandstoffenhandel van den heer van Leeu wen, alhier. „DE BERGSPELERS". Dc groote zaal in „Huis ten Halve" al hier was goed bezet, toen Maandagavond 29 Januari door de plaatselijke tooneel- frouw \V. Kerkkamp de rol van Laura ver vuld. Ook van alle overigen zou veel goeds te zeggen zijn. Het samenspel was magnifiek, vooral in het tweede en derde bedrijf, toen het spel werkelijk ging leven. En dat voelde ook het publiek, dat enthousiast werd. Een woord van hulde voor het grimeerwerk van den heer L. J. Grootkop, dat op peil stond. Band-muziek vulde op gezellige wijze de entre-actes, na afloop gevolgd door een gezellig bal onder leiding van den heer G. Grootewal Jr. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 4 Febr. 1934 kerk 10 uur: Dr. Th. L. W. van Ravesteijn, van Utrecht. Kerk 6 uur: Ds. J. I. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. Ejnmakerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 4 Februari 1934 's morgens 10 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist. 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van de Bilt. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIE NSTIGEN. Zondag 4 Februari 1934 's morgens 10.30 uur: Ds. N. Padt, van Zandvoort. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b) Zondag 4 Februari 1934: geen dienst. CHR. GER. KERK. Zondag 4 Februari 1934 voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 7 Februari 1934 nam. 7.30 uur: Ds. A. Ponstein, van Lisse. TELEFOON Bestelkanioor ROTTERDAMSCHE KOLEN- CENTRALE Sophialaan 4 - Is aangesloten vereeniging „De Bergspelers" een opvoe ring gegeven werd van „Nerveus", blijspel in drie bedrijven van G. von Moser en Ot- to Girndt. Vooraf heette de voorzitter, de heer P. van Driel, die sinds korten tijd ook de regie verzorgt, alle aanwezigen harte lijk welkom, waarna hij vervolgens een en ander mededeelde over de toekomstplan nen der vereeniging. De opvoering zelve werd een succes, zooals deze vereeniging, die alreeds goed bekend staat, wellicht nog niet is te beurt gevallen. Dat lag ongetwij feld nog meer aan de spelers dan aan het stuk, dat niettemin op zichzelf reeds in staat is om te kunnen trekken. Het is een tooneelstuk, dat wel representatief is voor onzen tijd. Elke familie toch, bijna elk huisgezin, weet tegenwoordig van zenuwen mee te praten:; de tijdsomstandigheden staan daar wel borg voor. De familie uit het blijspel echter was bovenmate nerveus. En dat niet eens ter zake van bestaansmoeilijkheden, want de heer des huizes zat er warmpjes bij. Toch waren de overige huisgenooten, de vrouw, dochter en zuster, allen venba- zend overgevoelig, bij 't minste of gering ste opschrikkend of in tranen uitbarstend en zich van alles het ergste voorstellend. De man, anders een gemoedelijk mensch van aanleg, dreigt het ook te worden. Daarbij komt een onstuimige buurman, een gepensionneerd Overste, die vergaat van jalouzie om zijn mooie vrouw, de situatie nog verergeren. Een samenloop vaji om standigheden maakt het intusschen den on- gelukkigen huisvader duidelijk, dat hij 't eens over een anderen boeg moet gooien. Hij verklaart zich arm en trekt met zijn gezin naar buiten, naar een nederige dorps woning. De dokter had immers gezegd, dat alleen frissche lucht en arbeid de dames beter maken konden. Hier moeten de da mes leeren aanpakken, bovendien den man verzorgend in wien zij een patiënt zien, wien de tegenspoed in 't hoofd geslagen is. En hier gebeurt ook het wonder, dat allen flink en gezond worden. Door dit gebeuren heen kruisen zich de gelukkige liefdeshis tories van een tweetal paren jonge men schen. Het spel heeft van dit stuk gemaakt, wat er van te maken was. De vele jonge krach ten, die kort geleden zijn toegetreden, be- teekenen een groote aanwinst voor dc ver eeniging. Men is daarmee zeer gelukkig geweest. Zoo o.m. met den heer G. Groo tewal Jr., die als Gottlieb Hempel, de huis vader, een hoofdrol vervulde. Hvj heeft tooneelinstincten en belooft wat in die rich ting. Hij speelt natuurlijk, articuleert goed, doch moet zich matigen in zijn gebaren. Mevrouw Steussy, als Rika, zijn vrouw, speelde voortreffelijk de zenuwachtige echtgenoote, zonder overdrijving. Hetzelf de kan gezegd worden van het spel van de zuster, mevrouw van Driel. Mejuffr. C. v. d. Toom, als de dochter, maakte weer een goed figuur; ook gaat zij meer klank leg gen in haar stem. De heer van Driel, als Scholts, was een huisknecht in stijl. De heer Ruver, als overste Bardua, speelde suggestief; hij was zijn rol volkomen mees ter. Niet zonder charme werd door mejuf- r- van 25—31 Jan. 1934. GEBOREN: Bertus zoon van J. van Schaick en B. C. Bleijerveld, van Wieede- straat 11; Geertruida Theodora Sophia Maria, dochter van G. J. Sukkel en A. Vunderink, Rademakerstraat 1 bWilhel- mina Hemdrika, dochter van H. J. M. van Uggelen en M. W. Lensink, Birktstraat 2a. GEHUWD: A. P. Tolboom en G. Rot man; D. Radstok en N. Knoppers. OVERLEDEN: Lucie Charlottc Kleijn van de Poll, 68 jaar, Sophialaan 7; Dirk Allbert de Vries, 88 jaar, gehuwd met C. E. J. Burggraave, Koninginnel. 66; Evert Jan Harmsen, 81 jaar, Laanstraat 14; Lam- mertje Groenestijn, 63 jaar, gehuwd met M. van Hornsveld, Eikenhorstweg 2; Jo- sephus Franciscus Dinnewet, 83 jaar, wedn., Steenhofstraat 46. E. S. V. A. C. De wedstrijden welke voor Zaterdag 27 Jan. waren vastgesteld, gingen wegens ter reinafkeuring niet door. De ontmoetingen welke Zondag plaats vonden, hadden het volgende resultaat: A.P.W.C. II—Esvac II 4—2 Esvac I's-Graveland I 23 Het Zaterdagmiddag-elftal gaat een be- belangrijken wedstr. te Huizen spelen; Es vac en Huizen II hebben elk met 12 winst punten de leiding in hare afdeeling. De juniores en adspiranten komen na de gebruikelijke winterrust ook weder in het veld. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag: 2.00 uur Esvac adsp. A.Soest adsp. A 2.30 uur Soest adsp. BEsvac adsp. B 3.00 uur Esvac jun. AS'berg jun. A 3.00 uur Huizen IIEsvac Z ZONDAG: 2.00 uur Esvac IBrederodes I 3.00 uur B. F. C. 6Esvac 3 Laat Uw vruchtboomen snoeien en spuiten door C. KRAAYENHAGEN - Bloemisterij KWEEKLUST, STEENH0FSTR. 1 - Tel.455 Vakkundig personeel Hoogachtend,

De Soester | 1934 | | pagina 5