een „DroSt"-FotO. U weet: ,,'t Handelshuis voldoet U" H0NNI SOIT QUI MAL Y PENSE. O^PlaatselijkNieuws^O NU IS HET TIJD!! om eens over een nieuw costuum te gaan denken. 'T HANDELSHUIS - Soesterb.straat 51 - Telef. 400 is ruim gesorteerd in fantasiecostuums heeft een pracht sorteering blauwe en zwarte costuums en: „ONZE MAATKLEEDING IS EENIG". HORS D'OEUVRE. 'n Verjaars Cadeau Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 ling" eener Bevrachtingscommissie voor dit gebied, ldie nu sinds enkele maanden aan den slag is. De ejiquete, die door ons Bureau werd ingesteld, om een beeld te krijgen van den toestand van ons district, vooral in terug blik op verleden jaar, gaf geen optimistisch beeld. Over het algemeen, in bijna alle takken van handel en nijverheid, is er in ons district geen verbetering ingetreden» Er zijn integendeel verschillende ongunstige factoren sterker naar voren gekomen. Ik zou hier in de eerste plaats willen wijzen op de bezwaren in het Crediet.we zen! In zeer vele van de ons gezonden be- drijfsoverzichten van ons gewest klaagt men over het slecht binnenkomen der vor deringen. Dit op zichzelf is reeds een beeld van de ongunstige handelsstructuur dezer dagen. Daarvan is als mede-oorzaak aan te merken de klacht over doodende concur rentie, die ons telkens weer bereikt, spe ciaal in het bouwbedrijf, met als gevolg een vermindering van het bedrijfskapitaal. Dit juist, mijne Heeren, lijkt mij een heel kwaad verschijnsel. Vooral in het ge ven van lange en te groote credieten zal voor iedere zaak in deze tijden van neer gang een ondergang kunnen beteekenen Al zou het menig bedrijf mogelijk zijn, om deze credieteni te verleenen, toch komt het mij voor, dat het zoowel voor de crediet nemers als voor de gevers slechte resulta ten zal opleveren. De credietontvangers worden zoo licht ertoe gebracht, om geen rekening te houden met hun eigen bedrijf: kapitaal. Daardoor loopen zij gevaar, om bij scherpe concurrentie dit te verliezen, terwijl de credietverleeners, die nu wel licht kapitaal over hebben, straks, bij op leving van handel en nijverheid, er wel op moeten rekenen, dat zij liquide middelen bij de hand hebben, om met kracht hun on derneming aan de nieuwe toestanden en eischen te doen aanpassen. De thans noodig geworden credietver- leening aan den Middenstand, d.w.z. aan sommigen uit den Middenstand, bewijst mede, dat de credietverleening in het ver leden niet altijd is geweest een rekening houden met draagkracht en deskundigheid van den credietnemer, noch voldoende in het geding heeft gebracht de vraag, of aan de credietvragendc onderneming redelijke behoefte bestond. Daarom zal de nieuwe crediethulp der Regeering ook alleen de reëele en bonafide zaken mogen baten. Het werk der Kamer nam geleidelijk in omvang toe. Dit betrof niet het minst de hulpdiensten in de contingenteering. Door dat verleden jaar, meer dan in 1932, de be dragen der toewijzingen, ineens werden op genomen en niet bij gedeelten, was het aan. tal afgegeven consenten minder dan in 1932; toen 1525, in 1933: 1261. Het bedrag der facturen, waarvoor consent werd ge geven, bedroeg totaal f 356.246. Aan con- sentgelden werd aan het Crisisbureau af gedragen f 2.382.07. In het Handelsregister werden 2-18 nieuwe zaken ingeschreveni; 15 faillisse menten van ingeschreven en 32 van niet- ingeschreven zaken genoteerd: daarenbo ven 1119 wijzingen geregistreerd. Over de ingeschreven zaken werden 2100 inlichtingen verstrekt. Daarenboven gaf het Bureau 234 inlichtingen van anderen aard. De Kamer gaf 831 certificaten van oor sprong en 22 legalisaties af. Daarenboven allerlei inlichtingen betreffende den dienst van Kamer en Handelsregister. De correspondentie over allerlei zaken was nogal belangrijk groot: uitgegaan 7225 brieven en briefkaarten, 13.105 drukwer ken, totaal 20.330 stuks; ingekomen 6062 brieven en briefkaarten* 972 drukwerken, totaal 7034 stuks. De verkiezingen verleden jaar brachten enkele nieuwe leden in onze Kamer; de opkomst der kiezers was uitermate slecht. Wellicht kunnen wij een volgende maal doen overwegen door het Hoofdstembu- reau, om de stemuren te bepalen in den avond, wanneer de zaken alle gesloten zijn. Opvallend was dit keer ook het groot aan tal ongeldige stemmen. Hier ligt een taak oök voor de plaatselijke middenstandsver- eënigingen om haar leden op te voeden tot goede stemmers. De samenwerking met "andere autoriteiten liet geen klagen over, al kwam ze betrekkelijk sporadisch voor. De medewerking der districtspers viel weer alleszins te roemen. Ook op haar doe ik dan ook voor 1934 weer een beroep. Ik doe dat ten slotte tot U allen, mijne Hee ren* om van onze Kamer te helpeni maken een nuttig instituut voor het nijvere leven in dit gewest. Er is in de beweging een strooming, om geleidelijk meer de uitvoe ring van wettelijke maatregelen, die het coinmercieele leven raken* in handen, der Kamers van Koophandel te leggen. Dat is een gezonde strooming, die wij toejuichen. Aan ons daarom de taak, om door een wijs, onpartijdig, belangeloos gedrag ons deze groeiende taak waardig te maken. Ik heb gezegd. Het blijkt ons, dat onze lezers er niet de minste notie van hebben, wat er dan toch in één der Meteoortjes gestaan kan hebben, dat het protest van de Soester Geestelijken zou kunnen rechtvaardigen. Zooals het met hen ging, ging het met ons. Daar het al zoo lang geleden is (men heeft er blijkbaar lang op moeten broeden) zal het meerendeel van onze abonné's wel niet meer in het bezit van de Soester zijn en zullen wij, opdat een ieder zich een1 oor deel zal kunnen vormen het bedoelde stuk je even releveeren. Het Fransche tijdschrift Minotaure had zijn lezers de niet onaardige vraag gesteld: „Wat was de belangrijkste ontmoeting in Uw leven?" Een groot aantal schriftelijke antwoor den kwam binnen. De één vond de belangrijkste ontmoeting, die waarbij hij kennis maakte met zijn vrouw; een ander de ontTnoeting met een beroemd tooneelspeler, nog weer een an der, die met een filmster, enz. enz. Zoo kwam er ook een antwoord binnen, van iemand, die schreef: Ik heb op 28 Sept 1909 te 5 uur 's middags God ontmoet. Onze schrijver van de Meteoortjes vond een dergelijk antwoord bij zulk een gele genheid zoo misplaatst, dat hij meende er achter te moeten laten volgen: „Helaas vermelde hij niet in welk krankzinnigen gesticht. Wij gewone stervelingen zijn al leen maar in de gelegenheid Abram te zien, als we de 50 passeeren." Uit deze bijvoeging van den schrijver blijkt glashelder, dat hij het antwoord niet au serieux nam en van meening was, dat iemand, die bij zulk een gelegenheid een dergelijk antwoord gaf, in een krankzin nigengesticht thuis behoorde. Hoe een oprecht Christen er toe kan ko men, dit te vinden een krenking van 's men- schen edelste overtuiging, is ons ten eenen male een raadsel. „HET VERKEERSHUIS" Met het oog op de weer voor de deur staande voorjaar- en zomermaanden mits gaders zeer vele vreemdelingen die zich in en door Soest zullen gaan begeven* lijkt het ons zeer nuttig nog eens te wijzen op de vele faciliteiten welke door het „Ver keershuis" van de V.V.V. „Soest Vooruit" worden geboden. Deze faciliteiten zijn niet alleen, zooals sommigen denken, voor de doortrekkende vreemdelingen, welke natuurlijk een ruim gebruik daarvan maken, doch zek^r niet het minst voor het Soester publiek zelf, om indien noodig de vreemdelingen te kunnen voorlichten en de werkzaamheden van het Verkeershuis te verklaren. In herinnering wordt daarom gebracht dat het Verkeershuis van „Soest Vooruit" alle gewenschte inlichtingen omtrent Soest en; naaste omgeving geeft; in de korst mogelijken tijd, zonder prijs- verhooging, alle biljetten voor buitenland sche reizen, zoowel per spoor, boot of per vliegtuig levert; iedereeni in de gelegenheid stelt tot het verkrijgen van alle inlichtingen omtrent buitenlandsche reizen (hotels, verbindin gen etc.) en tot inzage van de betreffende reisgidsen; zich belast met het reserveeren van plaatsen in de treinen (ook slaapplaatsen) op booten en* in de vliegtuigen van de K.L.M.; plaatsbewijzen vertstrekt voor de rond reizen Amsterdam, Edam, Volendam, Mar ken, Monnikendam, Amsterdam (met stoomtram, trekschuit, botter en motor boot) van de N.-Hollandsche Tramweg: maatschappij in voorraad heeft gidsen van de meest bezochte plaatsen1 in ons land, de voor naamste buitenlandsche gidsen en de Ho- telgidsen van de meest bezochte landen; gratis inzage verstrekt van de adresboe- keu der omliggende Gemeenten en van de wekelijksche officieele opgaven van de personen, die zich in Soest zijn komen vestigen: of die deze Gemeente metterwoon hebben verlaten; goederen-, reisbagage- en reisongevaU len-verzekeringen sluit bij de Eerste Euro_ peesche Goederen- en Reisbagage-Verze kering Maatschappij; Gelegenheid geeft tot het voeren van locale eni interlocale telefoongesprekken (de eerste tegen betaling van 2% cent) per aangevraagde aansluiting. Het Verkeershuis is geopend van L Apr. tot 1 October alle werkdagen van 9 tot 16.30 uur en van 1 October tot 1 April alle werkdagen van 10 tot 14 uur. Alle gewenschte inlichtingen kunnen in 't Fransch, Duitsch, Engelsch en Spaansch gegeven worden. PUBLIEKE TELEFOONCELLEN. Door het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenver keer „Soest Vooruit" zijn stappen gedaan tot het verkrijgen van publieke telefoon cellen te Soestduinen, het Natuurbad en bij het Sanatorium „Zonnegloren." DAMMEN. Donderdag j.1. speelde O.D.G. in Baarn tegen de damvereeniging O.K.K. De Soesters hadden vóór dezen wedstrijd nog een kleine kans op de eerste plaats, dus er werd met veel strijdlust begonnen. Het is echter pp een onverwacht groote nederlaag uitgeloopen. De cijfers 155 zeggen ons wel, dat O.D.G. zeker niet sterk heeft gespeeld, ge zien ook het feit dat O.K.K. dit jaar nog niet veel presteerde. De gedetailleerde uitslag luidt: O.K.K. O.D.G. 1. IJ. J'. TimmerH. Bakker Jr. 20 2. G. Staal—N.N. 1—1 3. E. DijkhuizenChr. Bakker 11 4. H. M. NolteJ. C. de Boer 20 5. A. NoordijkP. Floor 2 6. A. DolmanD. Waal 20 7. P. van SoelenTh. Bakker 02 8. F. StraatmanP. Reeringh 11 9. P. de KleerK. Janson 20 10 F. D. Lüschen*W. F. Jas 20 Uitslag 155 SOESTER SCHAAKCLUB. Vorige week Maandagavond trok boven genoemde club met een 10-tal op naar Naardingerland om de vesting te gaan ver overen. Soest I moest namelijk uitkomen voor de competitie der Stichtsch-Gooisch- Schaakbond tegen Naarden I. Al zeer spoedig begon de Victorie door dat de heer Hilhorst, het nieuwe lid, het eerste winstpunt wist te halen. Ook de nimmer falende heer de Regt bracht een winstpunt, daarna volgde de heer de Graaf, die, nadat hij door zijn moeilijkheden in de opening heen was, Remise aanbood, wat zijn tegenstander grif aannam. Toen ook nog het tweede nieuwe lid de heer de Jong een* winstpunt er bij voegde, was men van de overwinning wel haast zeker. Zoo dacht de heer Schreuder, die in zijn gespeelde middengambiet de betere stel ling kreeg, maar door niet krachtig ingrij pen 2 pionnen iuboete en den strijd opgaf. De beide heeren Timmer en de Zoete deel de met hun partners vredelievend de winst Dq twee overblijvende borden van de hee ren van Meel en het derde nieuwe lid Hoek, werden even voor twaalf uur be slist, hoesvel bij doorspelen dezen wel in winst voor Soest zouden zijn uitgevallen besloot men, daar het geen invloed meer op den wedstrijd had, niet Remise tevre den te zijn. Soest boekte hierdoor een wel verdiende 64 overwinning. De uitslag is als volgt: Naarden 1 Soest I J. J. HardenH. Schreuder 10 H. KeaH. de Graaf W. TromerJ. F. de Regt U1 C. H. L. de JongJ. Timmer Jr. J. KoopmanJ. Timmer Sr. Y S. H. PolderS. de Zoete YtYt F. J. van M egel en-A. Hilhorst 01 Joh. HardenJ. Ph. Hoek Yt W. de RijkW. van Meel YtY» P. SchaapC. de Jong 01 Uitslag 46 Daar dit de 2de overwinning is van de 3 gespeelde wedstrijden kan Soest zeer te vreden zijn, en wemschen wij Soest op Dinsdag 13 Februari als Hilversum hier op bezoek komt een even veel succes toe. H.H. Schakers, er zijn nog 3 plaatsen open in den winterwedstrijd. Wie vult di aan? Speelavond is Dinsdags in Hotel de Viersprong. UITVOERING „APOLLO" A.s. Donderdagavond geeft de popu laire Mannenzangvereeniging „Apollo" een uitvoering in gebouw „Religie en Kunst". Gezien de buitengewone aantrekkelijk heid. welke de Apollo-avonden kenmerken twijfelen wij er niet aan, of ook deze avond zal zich in een groot bezoek ver heugen. O.a. verleenen Mej. Lien Klemm, Sopraan (Den Haag) en de heer Freddy Menning, Pianist (Soest) alsmede het Apollo Jeugdkoor, hunne medewerking. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN. De afd. Soest hield Maandagavond in de Gouden Ploeg een feestavond,welke goed bezocht was. Om 8 uur opende de praeses de heer J. B. v. d. Maden den feestavond met een hartelijk woord van welkom, en deelt mede dat voor de leden dergelijke avonden in den carnavalstijd altijd insloe gen. Een bijzonder woord van welkom roept spreker toe aan Mevrouw Brockhuy. zen die in Soest wederom haar intrek heeft genomen, en zich bij de club heeft aange sloten. Verder deelt hij mede dat de heer Schoenmaker in Utrecht aan de betere hand is en spoedig in de gelederen hoopt terug te keeren. Verder roept spr. het wel kom toe aan de afgevaardigde uit Apel doorn. de heer Hoogdiep en aan de pers. Verder deelt hij mede dat 31 Mei a.s. de afd. haar 2e lustrum hoopt te herdenken. Zij. die het bestuur in die aangelegenheid willen, bijstaan, worden beleefd verzocht zich aan te melden. Ook hoopt men op toetreden van nieuwe leden. Spr. wenscht verder allen een zeer genoeglijken avond. Daarop liep de film: „Wie is de Vader?", een aangrijpende levensgeschiedenis, door het filmbureau v. d. Wijngaard geprojec teerd. Er werd genoten en geklapt. De heer J. de Boer Jr. verzorgde het muzikale ge deelte. Na de film werd een gezellig on der-onsje belegd. De club heeft leuk gefuifd. En nu met vollen moed naar het 2e lustrum. WINTER-UITVOERING PATIëNTIA VINCIT OMNIA. Op 13 Februari a.s. heeft de. winter-uit- voering plaats van de Soester Harmonie P.V.O. in de zaal van Hotel Eemland, waaraan de tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" hare medewerking verleent. Op gevoerd wordt de klucht in 2 bedrijven: „de Truc van Tienus." Wij behoeven onze lezers wel niet op te wekken deze uitvoering bij te wonen. Het belooft een avond vol kunstgenot en jolijt te worden, terwijl na afloop een ge zellig bal het feest voltooid. ST. JOSEPH. JONGEL. VEREENIGING R.K. JEUGDCENTRALE SOEST. Genoemde vereeniging gaf Donderdag avond om half 8 in het gebouw der St. Jo. seph Jongel. Vereeniging een tooneeluit- voering die er wezen mocht. Nadat het strijkje „T.J.K." den avond had geopend met een vroolijken, marsch, brachten de le den der vereeniging voor het voetlicht: „de groote Onbekende", klucht in drie be drijven door Jan Grosveld, een allerleuk ste Studentengrap, De inhoud is als volgt: Henk Akkermans, student te Leiden, heeft pa net zoolang bepraat dat hij in Leiden op kamers mag gaan wonen. Om deze te gaan zoeken gaat een vriend van zijn va der, de droogstoppel Sterrenihol, *gep. schoolmeester, mede op reis, maar deze is op 54-jarigen leeftijd aangeraakt door Amor's peil, en nu wil het toeval, dat hij zijn dulcinea ontmoet in het pension bij Huisknip, waar Henk zijn intrek zal ne men. En nu komt de clou, de pension gast, overweegt om de beide gelieven gloeiend aan elkander te smeden* maar wil ook tevens zijn vrienden een poets bak ken, daar zij een eerste klas schoonheid denken te ontmoeten, wat tegenvalt, daar Cielia haar le jeugd reeds gepasseerd is. De leuke verwikkelingen1 die nu volgen roepen een hartelijk lachen en handgeklap te voorschijn; zich uitende in een laaien- den gloed, 't Spel was dan ook dol ver makelijk, vooral van Henk, Sterrenhof, Huisknip, Steffi, een allerleukst jong, die een rasartist beloofd te worden, en Cielia, die de rol zoo schitterend uitbeeld de, dat Vers^heidenen dames daar een punt je aan zouden kunnen zuigen. De manie- jen, het loopen en de charme die van haar uitging, konden een (echte) dame haar niet verbeteren. In de eerste liefdesaanraking was zij subliem; geen wonder de hartelijke lach en het daverend applaus. De studiosi waren op hun plaats. Voeg daar nu nog bij Ook voor Heeren Mode-artikelen, Bedrijf Meeding en Motorkleeding. Kindcrkieeding. een zeer goede regie en het spel is vol- maakt. Na de pauze ging de oerleuke klucht: „het elfde Gebod", waarom eveneens ge gierd is. De club kan met zeer veel genoegen op deze uitvoering terug zien. V.V.V. SOEST VOORUIT. Deze vereeniging kwam Maandagavond bijeen in de zaal Ockhuysen, waar een pret tige sfeer den geheelen avond kenmerkte. De praeses, de heer G. A. Veenstna, roept allen* het welkom toe op deze 2e vergade ring in het nieuwe jaar, en hoopt op bij zonder prettige saamwerking. Daarna leest de gemeente-secretaris de notulen* der laatst gehouden vergadering voor, welke werden gearresteerd. Vervolgens komt het voorstel ter tafel om het bestuur met twee leden uit te breiden, .wat noodig is daar de gemeente en de vereeniging zich uitbreidt. De heer v. d. Berg gaat volkomen accoord met de candidaatstelling door het bestuur. Hij brengt daarvoor zijn dank. De voorzit ter is gevoelig voor deze woorden en. deelt mede dat het bestuur altijd uitziet naar die candidaten* waarmede men prettig kan samenwerken en iets willen doen; want homogeniteit is een eerste voorwaarde. Daarop werden met algemeene stemmen tot bestuursleden gekozen de H.H. L. J Rasch en G. A. Oldigs. Medegedeeld werd dat 65'36 het 30-jarig bestaan der afd. wordt herdacht, maar dat de kosten in dezen* tijd te groot zijn om de Bondsver gadering hier te houden, en er ook geen zaal'voor is om die personen te kunnen ontvangen* en ook geen logies. De ge meente-secretaris deelt vervolgens mede dat de Burgemeester hem heeft gevraagd, aan het bestuur de vraag voor te leggen of er onder de bevolking van Soest de ge dachte leeft om ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van H.K.H. Prinses Ju- liana spontaan een Oranjefeest op touw te zetten*. De heer Horvers zet hierover zijn gevoelens uiteen, waarna in beginsel wordt besloten een Oranjefeest te vieren als de Koninklijke familie begin Augustus op het paleis te Soestdijk vertoeft; met de ver jaardag van de Prinses zal Zij telegrafisch worden gelukgewenscht. De beschermheer, de Burgemeester dezer gemeente, was niet aanwezig in verbande met de viering van zijn geboortedag; de praeses feliciteerde hem namens de afd. per telephoon; de aan wezigen hieven „Lang zal hij leven" aan. Aan het slot dankte de praeses de leden voor de prettige samenwerking en het mooie slot. Het feest zal zoo worden in gericht dat elk een zonder onderscheid, daaraan zal kunnen deelnemen. OP WACHTGELD. De heer Th. J. Horvers, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool gaat 1 April a.s. met wachtgeld. Noode zal deze paedagoog die zeer veel voor de jeugd heeft gedaan, worden gemist. 3e LUSTRUM R.K. MIDDEN STANDS VEREENIGING. Zondagavond vierde de R.K. Midden- standsvereeniging haar 3e lustrum in het St. Josephgebouw. Des 's morgens werd na de H. Communi gezamenlijk de brood maaltijd gebruikt, 's Middags was het feest voor de kinderen, 's avonds voor de leden. Pastoor Voss en Smit voerden het woord. De avond werd gevuld door voor drachten en muziek. De heer v. d. Berg prak een dankwoord. Al honderdc malen üeb ik tegenover m n vriend Kees 'n boom opgezet over Soester aangelegenheden, over zeden en gewoonten, over toestanden en gebruiken, over wegen, parken en gebouwen, over nuttige, of aangenanu- instellingen, enz. enz., en steeds laat hij me, als welopge voed mensch, behoorlijk uitspreken.* Nu en dan zegt hij heel welsprekend en veelzeg gend: „hm", of hij kijkt me, 'n beetje on noozel lacJientd eens goed in de oogen. E# ben ik dan eindelijk uitgepraat, en denk het pleit gewonnen te hebben, dan breekt hij m'n pleidooi van a tot af en blijft er van m'n zorgvuldig ineengezette redenatie kop noch staart over. En toch word ik nooit wijzer en leg het zelfs af tegen 'n goeien ezel, die zich geen tweemaal aan deivzelfden steen stoot. t Is me, helaas, precies zoo vergaan met m'n pleidooi voor wering van de kano-vij ver. Ik gaf hem een zuiver relaas van al hetgeen vóór- en tegenstan ders in den Raad, met betrekking tot liet aanleggen van een kano-vij ver op het Natuurbad „naar voren hadden gebracht. Ook wat de heeren Endendijk en van Dam op het Natuurbad hadden ge constateerd. Dan het onverschillige stand punt, wat de heer Nooder daar tegenover innam. En met opzet bewaarde ik de pe roratie van den Voorzitter tot het laatst, om de verontwaardiging in z'n gemoed zoo hoog mogelijk op te voeren. En met stentor-stem slingerde ik hem het „non possumus" v*an B. en W. midden in z'n ge zicht. Met vurige kleuren schilderde ik hem de daarop volgende bekeering v.-ïn Mej. Funke en* de noodlottige halsstarrigheid van den heer Nooder. Toen zweeg ik en las met vragende blikken den indruk van zijn gelaat. En nu m'n succes! Eensklaps barstte m'n vr'end Kees in 'n homerisch gelach los, zoodat de tranen hem over de wangen liepen. Ik moet hem zeker wel erg schaap achtig hebben aangekeken, want hij kon maar niet tot bedaren komen. Ditmaal voelde ik me werkelijk geraakt, stond op en wilde met 'n „bonjour" vertrekken, maar Kees greep me bij den arm en dwbng me, om weer te gaan zitten. Eindelijk begon hij te spreken. Dixi, zei hij, je hebt je weer door wat mooie woor den laten beetnemen, 'n Natuurbad is nu eenmaal geen kleedingmagazijn, en zal waarschijnlijk ook nooit 'n confectie- of. mantelzaak worden. Wel zou het eerst daags kunnen gebeuren, dat er 'n uitver koop plaats had van achtergelaten klec- dingstukken. Neen*, Dixi, bad men de ont- klecding willen tegengaan, *dan had men geen Natuurbad moeten stichten. Maar, om het nu voor te stellen, dat men het half-naakt loopen zal voorkomen, door het weren van 'n kanovijver, vind ik bespotte lijk. Of de vijver er noodig is voor de ex ploitatie van het Natuurbad, is natuurlijk 'n heel andere vraag, waarop ik het ant woord moet schuldig blijven. Slot van 't liedje was, dat ik met m'n mond vol tanden zat en Kees volkomen gelijk moest geven, 't Spijt me nu nog 't meest voor Peter, die met de boeren-schoo- nen, de van ouds bekende, doch steeds weer nieuwe Cantate reeds aan 't instu- deeren was: Scheepje zeilen. 't Schip ligt aan de wal; Scheepje zeilen, Meisjes bovenal; Ze zeilen en ze zeilen ja (bis) Van een-twee-drie (bis) En alle scheepjes zeilen ja Van een-twee-drie. DIXI. (6 „Briefkaarten"- Folo's vanaf f2.-) HET BELLAMY-SYSTEEM. Mevrouw A. Heuff, presidente der In ternationale Vereeniging „Bellamy" zal 9 Februari des avonds 8 uur in het gebouw Religie en Kunst alhier, een Openbare Voordracht houden over „Edw. Bellamy's Nieuwe Wereldvrede". Wie en wat was Edw. Bellamy? Edw. Bellamy was een Amerikaan, ge boren te Chieopee Falls, Massachusetts 26 Maart 1850, en overleden 22 Mei 1898. Hij heeft voor het economische leven twee belangrijke boeken geschreven en wel: „Looking Backward" en „Equality", welke in het Nederlandsch vertaald zijn onder de titels: „In het jaar 2000" en „Ge lijkheid voor Allen". In deze boeken, die hij reeds in 1887 en 1897 geschreven heeft, geeft hij een bewijs van een buitengewonen, helderzienden blik, zoowel op technisch als op economisch gebied. De noodzakelijke voortvloeiïng van den huidigen chaotischen toestand uit het winstsysteem, verklaart hij ons duidelijk en geeft met een juistheid van inzicht den weg aan, die ingeslagen moet worden om tot een betere en meer menschwaardige samenleving te komen. Daar ieder mensch op het momenjt min of meer de dupe is van het huidige eco- 4 nomische stelsel, staat de staathuishoud kunde in het brandpunt der belangstelling. Bellamy wijst ons op zeer eenvoudige, maar practische wijze den weg om te ko men tot welvaart, vrede en geluk voor ieder mensch. Daarom is het van groot belang dat iedereen kennis neemt' van het practische systeem, dat deze econoom in zijn werken ontwikkelt. Door de voordracht van Mevr. Heuff zal men met de kerngedachte van Edw. Bel lamy kennis kunnen maken, een kennis making, die beslist zal leiden tot het ver langen dieper te kunnen doordringen in de psyche van dezen econoom en menschen- vriend. BEVORDERING DER BIJENTEELT. De afdeeling Soest van de Ver. tot be vordering der bijenteelt heeft haar jaar vergadering gehouden, waarbij de opkomst der leden zeer goed was. Na de opening door den voorzitter, den heer Ten Raa, las de secretaris de notulen, de ingekomen stukken en het jaarverslag voor. Dit ver slag was een lijvig stuk, daar de afdeeling in 1933 veel heeft verricht. Aan den Secre taris den heer Van Boven, werd een woord van bijzonderen dank gebracht. Door den penningmeester werd de rekening overge-

De Soester | 1934 | | pagina 8