Speciaal adres voor OMLIJSTEN WMII o<~ Ingezonden van Foto's, Plaatwerk, Schilderijen enz. „Mannen der Wet" met „Kijk op de Zaak" Braobaantsch Briefke PRIJSVRAAG* Q^Gemengd Nieuws^Q Rechtzaken BurgerlijkeStand O Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 is „JE" Antraciet Kolendamp uitgesloten BestelkantoorSophiaSaan 4, - Telef. 868 Veeteelt. Predikbeurten Sprokkelmaond 1934 Menirke, Vlccje week wouw ik al 'n stukske schrijven over dah Meteoorgevalleke mar ik docht zoo bij m'n eigen, „zei de nouw gek, zoo'n flaauwe kul, dah bloeid wel dood!" 't Schijnt echter nog niej dood te zijn menirke, waant „menir Veltman" „blaos t nog 'n bietjen op." Mot ik dah nouw is effekes uitblaozen? Om dah te doen, mot ik eerst den oonder- grond ophaolen, want daor zit 't um. 't Is eel wah aanders dan 'n Godslastering! Den oondergrond, das niks aanders dan n gor- ganiseerden aonval op 'tstrateeg- sche punt van de Soester uitgeverij. 't Strateegsche punt is 't vornaomste punt! Mee aandere woorden, „de Soester" is de vornaomste en gevaorlekste kraant vor alles wah zwart* en düster is. (Stikt dah alvast mar in oewen zak). Als rasechten Braobaander, wul 't er bij mijn niej in dah pestoor en dominee sao- men broederlek prottesteeren. Das bij oons, waoter en vuur! Bij oons, wordt deur 't pestorke en al z'n nonnekes aon de kienders op de school banken al geleerd, dagge ouw eigen niej op meugt houwen meej prottestaantsche of aandersdeinkende, want dah zijn ketters en Godslasteraars! Ge meugt er niej eens mee speulen, waant dah wult oons Lievenhirke niej emmen. Is dah nouw in Brabaant alleen, menirke? Ik geleuf van niet, want kek nouw is in de tweede kaomer. Daor edde dah spul gezien over dieën Haorlemsche rechter. Daor edde meegemaokt, dah den Pause- lekke afgezaant deur de Kerstiaonschen aonhang wier ingemaokt. Gè meegemaokt, das ze ier in de buurt in 'n groote plaots ne kattelieken Burrege- meester wouwen emme. 't Wiier ne chris- telekke, ziede. 't Is vollegens mijn, overal waoter en vuur menirke. Alleen gaot dah spul saomen-spannen as er ne gemeen schappelekke vijaand is, en dan is al wie er aan mee-elpt, goed! Katteliek, jaod of christelèk, ieder dicj wah aon zunne strekstok kan angen, strekt meej. 't Zouw die aandere blaojkes ier wah weèrd zijn, asse dah alles uitraofelende brutaole kraantje 'n schop onder z'n koond konne geven daddet lag te aopegaopen.' Wahblief? Pas maar op, want ik em gin sjoenale- stieke menieren geleerd, ik zouw wel is leelèk kunnen worren. En diejen meneer Veltman, diej mot ik is effekes zeggen, dat ie zellef mot weten, of tie nog adverteerd of niej, ik ok zellef weet of ik nog bij hem koop, of niej! Das bojkot geleuf ik, menirke? 't Meteoor-schrijverke mot de groeten emme van me en gij meneer de riddakteur Haow doew mar taai wor! ARJAON. P.S. 'k Zouw ier wel geère m'n eele naom o nder zette, mar we zijn allemaol ging advekaot ziede, en den botteram kost duur tegenwoordig. Affen menirke, gij et um, das genogt. Buiten verantwoordelijkheid 1 der Redactie S. O. S. VOOR SOEST. Prijsvraag formulieren verkrijgbaar bij M. VISMAN - Nieuwarhoek - TEL. 595 In opdracht van een groep belangheb benden heb ik eenige jaren geleden een on derzoek ter plaatse ingesteld in een land waarheen emigranten werden gelokt, door gewetenlooze menschep die het alleen te doen was om geld te verdienen aan de pas- sagekosten van het „vee" van de „zigeu ners", de ezels en dwazen die geronseld werden om te gaan koloniseeren,: lees een laatste allerrampzaligste poging te onder nemen om hun levensomstandigheden te verbeteren/. Zij vonden/ een hel. Reeds meermalen is in deze kolommen gewaarschuwd voor Nieuw Guinea. E worden pogingen in het werk gesteld men- schen naar dit land te doen emigreeren. Hiervoor dit S. O. S.! Men moet deernis hebben met zelfmoor denaars. Als kenner van Azië, van Indië waar schuw ik ernstig: God verhoede dat een mensch uit Soest, een mensch uit Neder land dezen wanhopigen sprong maakt. Soest, 11 Februari 1934. OBSERVER. TROUWEN EN SCHEIDEN. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U opname van het volgende. In een plaatselijk blaadje las ik een schrijven van een dame in antwoord op een oproep in een rubriek onder den naam „Trouwen en Scheiden." Volgens mijn bescheiden meening is dit onderwerp zoo teer en kiesch, dat het al lerminst geschikt is om in een plaatselijk blad behandeld te wordem Er zullen voorzeker verschillende mee ningen over deze aangelegenheid zijn, vooral van teleurgestelde vrouwen^ en schuilt er mijns inziens een groot gevaar in om hierover iedereen zijn meening te laten zeggen,. Dit blijkt reeds uit het eer ste schrijven waar deze dame zegt: „Om nu per slot nog mijn meening te zeggen over huwelijken, die al verknoeid zijn, die dus eigenlijk niet moesten zijn gesloten Ja, geef dèn elk der partijen zoo gemakke lijk mogelijk een kans in een betere ver houding weer opnieuw te beginnen. Mis schien hebben ze beiden geleerd, hoe ze het wèl moeten doen, jamis schien?" Men zou hieruit op kunnen ma ken, vooral jonge onervaren mertschen, dat het niet zoo erg is te scheiden, en het maar weer eens opnieuw te probeeren. Men kan zooiets voor zichzelf denken^ in dien men er voor voelt, maar men moet zeer vorzichtig zijn, vooral in den tegen woordigen tijd, dergelijke ideeën te bevor deren. Wtent nu wil ik de kwestie omdraai- DOET MEE AAN DE VERPLICHTE AANGIFTE VAN DE GEBOORTE VAN BIGGEN BINNEN 4 x 24 UUR. en en doen uitkomen, dat dergelijke op- attingen over ontbinding van een huwe lijk, juist overhaast sluiten van dezen band tengevolge kan hebben. U kunt hieruit zelf Uw conclusies trekken. Ik zou zeggen, wanneer er werkelijk iets grootsch is in het leven, dan is het zeer zeker de band het huwelijk en is het op de eerste plaats de taak van de vrouw te zorgen, hoe dan ook, ter wille van de kinderen dat er nooit een scheiding plaats vindt. Want deze schrijfster heeft nog 'verzuimd mede te deelen, wat er na de scheiding met de kinderen gebeuren moet. Of vindt zij dit van geen beteekenis? Nog wel de grootste levensvraag, dé belangrijkste factor van het huwelijk moet toch zeker wel het eerst onder het oog worden gebracht. En zijn er geen kinderen, dan is het toch alweer de vrouw, die haar groote taak te vervullen heeft door de consequentie van de daad te aanvaarden, en dit naar voren te brengen, lijkt me heel wat verstandiger al is het dan ook dikwijls moeilijk. Daarom ben ik het met de schrijfster wel eens wat betreft „ZIE GOED UIT, vóór men begint. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Een Moeder. KOLONISATIE NIEUW—GUINEA De Nederlandsche Varkenscentrale maakt het volgende bekend: Met het oog op het nieuwe systeem van merken (aanbrenging blikmerken door ge wonen merker en daarna tatoueering in hetzelfde oor door den controleur-merker) zal voortaan de geboorte der biggen niet meer binnen een week, doch binnen 4 x 24 uur opgegeven moeten worden bij den Se cretaris van het betreffende district. Een kaart voor aangifte van de geboor ten hebben alle fokkers bij hun bericht van toewijzing biggenmerken ontvangen en meerdere kaarten zijn bij de secretarissen der Plaatselijke Commissies te verkrijgen. Herinnerd wordt, dat bij niet-nakoming van tijdige aangifte van de geboorte der biggen een boete verschuldigd is van 75 cent per big boven het gewone merkgeld, dat voortaan 3U cent zal bedragen. Het Rijksmerk (tatoueermerk, dat door den controleur-merker wordt aangebracht) wordt alleen aangebracht bij die varkens, die reeds door den gewonen districtsmer ker van het blikmerk, waarop de naam Perfra", districtsletters en nummer zijn vermeld, zijn voorzien. 's-GRAVENHAGE. ZESTIG MILLIOEN VOOR WERKEN. Rapport Studiecommisie van de Vad. Club. Met het oog op de kolonisatie in Nieuw- Guinea is, op initiatief van de afdeeling Nederland van de V-aderlandsche Club, een studie-commissie gevormd. Deze commis sie had de opdracht de mogelijkheid van Kolonisatie van Nederlanders in Ned.In- dië, meer in het bijzonder op Nieuw-Gui- nea en tevens de ontwikkeling van Nieuw-Guinea te bestudeeren., en hare conclusie mede te deelen. Het rapport getiteld: „De ontwikkeling van en de kolonisatie in Nieuw-Guinea" is thans verschenen. De voornaamste con clusies, waartoe de commissie komt zijn de navolgende: „De voortdurende toeneming van de Ne derlandsche bevolking, in verband ge bracht met de economische en sociale mo gelijkheid welke 'Nederland biedt, dwingt er toe voor het teveel een nieuw bestaan te zoeken. Deze kan worden gevonden in kolonisatie. Zou kolonisatie binnen, de grenzen van het rijk mogelijk zijn, dan zou het bevolkingsoverschot voor den Neder- landschen stam behouden kunnen worden. De kolonisatie van Europeanen in tropi sche gewesten is mogelijk gebleken. In Ne_ derlandsch-Indië biedt alleen het eiland Nieuw-Guinea de voorwaarden voor het vestigen van een Nederlandsche volks planting. De mogelijkheid van -kolonisatie van Nederlanders in Nieuw-Guinea moet echter nog in feite worden bewezen., Voor het nemen van een proef is voorloopig al leen het achterland van Manokwari aan te wijzer Voorts wordt het een staatsbelang geacht, het achterlijke Nieuw-Guniea tot ontwikkeling te brengen en zal een gron dige hervorming in de bestuursvoering moeten plaats hebben." Om eiken onberaden stap te voorko men, heeft het bestuur van de afdeeling Nederland van de Vaderlandsche Club bij de aanbieding van het rapport, bij de re geering een request ingediend, om voor het nemen van een proef wel haar mede werking te verleenen. Er wordt de aan dacht op gevestigd, dat die proef alleen kan slagen, als daarvoor worden uitgeko zen de goede personen; menschen, die hun eigen verantwoordelijkheid bewust zijn. De Nederlandsche regeering zal alles moeten doen om dezen kolonisten een redelijk be staan te verzekeren, door vooral in den al- lereersten tijd hun producten af te nemen. Verder dan het nemen van een proef mag vooralsnog niet worden gegaan. Het opgerichte Comité Nieuw-Guinea bemoeit zich niet met kolonisatie, maar wijdt zijn volle aandacht aan de ontgin ning van den bodem van 'Nieuw-Guinea. De werkzaamheid van dit comité kan ook voor de kolonisten van belang zijn. Ook de Vaderlandsche Club neemt de kolonisatie niet zelf ter hand, maar zal alles doen om de kolonisatiebeweging in goede banen te leiden. De kolonisatievereenigingen in ons land hebben nog geen sympathie kunnen op wekken bij het deel der bevolking, waar van zij de hulp zoo hoog noodig hebben. Dit is te betreuren, daar het voornamelijk menschen betreft, die zich aan den demo raliseerenden invloed van de werkloosheid en het ontvangen van geldelijken steun wenschen te ontworstelen. Er moeten bui tengewoon hooge eischen aan de organi satie en voorbereiding worden gesteld en de sympathie en de krachtige medewer- king van het Nederlandsche volk zijn on misbaar. Zal het tot kolonisatie komen, dan moet dit een uitdrukking zijn van nationaal willen en kunnen. Daarom is dringend noodig de samenv. stelling van een Nationaal C o m i- t Hierin zullen ernstige menschen, die het wel meenen met ons volk, zitting moe ten nemen. Zij zullen al hunne krachten ten bate van dc toekomstige kolonisten moeten aanwenden. Het is van veel belang de toekomstige kolonisten voor te bereiden voor hun ko mende taak, waardoor ook de ellende van het wachten op werkgelegenheid wordt on dervangen. De Vaderlandsche Club acht het op deze wijze mogelijk alle onberadenheid in de kolonisatie te voorkomen. Het bestuur-van de afdeeling 'Nederland van de Vaderland sche Club, secretariaat Kwikstaartlaan 6 te Den Haag, stelt zich beschikbaar, om aan een Nationaal Comité alle medewer king te verleenen, om tot ontwikkeling van het achterlijke Nieuw-Guinea te komen. In zijn rede in de Eerste Kamer heeft minister Colijn in verband met de werk loosheidsbestrijding een wetsontwerp aan gekondigd, dat binnenkort kan worden verwacht, waarbij 60 millioen gulden zul len. worden gevraagd, als eerste termijn voor de uitvoering van groote werken. Echter onder voorwaarde, dat de mo gelijkheid moet gebleken zijn, dat voor die werken een lager loon zal kunnen gelden, dan het gewone loonpeil. De regeering hoopt de vakvereenigingen, wat dat be treft, tot vruchtbaar overleg bereid te vin den, en, vermeent, dat op het oogenblik het vertrouwen op de geldmarkt voldoen^ de is. De uit te voeren werken zouden zijn: de voortgezette drooglegging der Zuiderzee, de versnelde uitvoering van de Amsterdam. Rijn-verbinding, verbetering van de Boven- Maas, van de haven van Terneuzen, van de verbinding GroningenIJselmeer, van de haven/s van Hansweert en Walsoorden, en het afwateringskanaal door de Gelder- sche vallei. Ook vele wegverbeteringen en een versnelde bruggenbouw Amsterdam en Rotterdam hebben speciaal de aandacht. Voor de jeugdige werkloozen bereidt de minister van Sociale Zaken maatregelen voor. De minister vestigde er de aandacht op, dat men niet onbegrensd kan doorgaan met het leenen voor groote werken. Ge zond wordt de toestand eerst als het nor male bedrijfsleven de werkloozen weer op neemt. W KANTONGERECHT TE A'FOORT. van 814 Februari 1934. GEBOREN: Matthijs, zoon van J. C. llaks en E. v. d. Kaa, Korte Brinkweg 9; Johan, zoon van A. Huizinga en J. M. Ton- kes, Klaarwaterweg 38; Maria Johanna, dochter van R. H. van Mill en P. Strum- pel, Waldeck Pyrmontlaan 71; Jan Willem zoon van J. van Steendelaar en A. Guli- ker, Kerkpad Z.Z. 21; Dirk, zoon van G. d. Broek en W. Hols, Beckeringhstraat *2a; Jacoba Hendrika, d. v. J. Hoddë en A. iringhuis, Schoolstraat 23. ONDERTROUWD: Peter Formijne en A. W. Donker. GEHUWD: P. W. Havelach en E. van Asch; N. G. van Lume en N. v. d. Veer. OV^ERLEDEN: Charlotte Caroline Catharina Pellekaan, 72 jaar, geh. m. F. J. de Veije, Spoorstraat 27; Egbertha hristina van der Mandele, 65 jaar, Vre dehofstraat 2. Vestiging van 814 Februari 1934. H. de Wind met gezin van A'foort n. .Wendelssohnlaan 3; Ch. G. H. Reuling an Wehl naar Wilhelminalaan 6; I. van Beek van Zeist naar W. Pyrmontlaan 10; G. J. Visser van A'dam naar Lindenlaan M. J. Thiel van A'foort naar Amersf.- traat 60; J. H. van Giessen met gezin, van Reijkjavik naar van Lijndenlaan 10; G. J. Kuppens met vrouw van Kloosterburen naar Kon.laan 158; G. Rotman van A'foort naar Kerkpad W.Z. 33a; Th. C. J. Sanders an Oldenzaal naar Amersf.straat 20; C. an Lipp van Zeist naar Den Blieklaan 19; A. v. d. Brul van Den' Haag naar Amers- 1'oortschestraat 78c; A. v. d. Kraats van A'foort naar Birktstraat 23; J. B. Rotman an Zwolle naar Kerkpad N.Z. 33a; P. A. an Es van Den Haag naar Bosstraat 33. Vertrek van 814 Februari 1934. A. M. Pfisterer van Amersf.straat 122 n. Rijswijk, C. van Neklaan 169; H. L. Lemp- ke van Heideweg 30 naar A'dam, Saxen Weimarlaan 56; W. Bison met gezin van Soesterb.straat 8 naar Vinkeveen, Q 51; Hoolboom van Stadhouderslaan 39 n. Den Haag, Teunisbloemlaan. 8; F. D. «van Batenburg met gezin van Spoorstraat 13 Het hoofdgeval van dezen dag bracht Soest, met een Amersfoortschen melkslij- ter als de man in wee. Het vonnis gaf een stevigen bevestigings slag aan dit wee, veertien dagen hechtenis en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Melkslijter zijn en er niet meer opuit mo gen met den melkauto, het is een klap van wie-de-weerga. Onze baas had het dan ook wel wat bont gemaakt op den weg van Soest naar Soes- terberg. De kruidenier H. van Klooster zat rus tig aan zijn avondboterham, toen het ging bom-bom, krak-krak. Hij dacht aan een aardbeving en vloog achter het huis om en zag aan den voorkant een auto in zijn eta lagekast staan, zonder dat hij in dit artikel handel dreef. Jurst stapte de verdachte uit die dus heelemaal geen verdachte was want hij was in de volle actie aangetroffen, de actie van het met zijn melktank inram men van de winkelpui. Zelfs de toonbank had een duw ontvangen, was overdwars gezet. Zie je wel, wat je gedaan hebt? werd be antwoord. 't Kan me niks verdAlles wordt vergoed. Hetgeen tot dusverre nog toekomende tijd is. De aanhef dezer bravoure-aria wees reeds heen naar wat dr. Rupert ten politie- bureele had geconstateerd. Wel niet in staat van dronkenschap, maar toch in een toestand waarin het fijne instinct wordt ge mist, dat noodig is bij autobesturen. De kellner van de Gouden Ploeg moest dan ook getuigen, dat hij 's middags het eerste glaasje brandewijn had geserveerd^ Tusschen kwart vóór 4 en kwart voor 6 ha<J verd. een tweede bezoek afgelegd aan de Gouden Ploeg en toen waren vijf bran demorisjes verschalkt. De etalage in kwestie lijkt nog al veel kijkgrage oogen van de jeugd te trekken Waren er kinderen geweest, ze zouden bij het nemen van den hoek met te groote snelheid het slachtoffer zijn geworden. Zoo kwam de eisch van een maand hechtenis met een vonnis van de helft. ,En dan het zoo schadelijke ontnemen van rijbevoegdheid voor een vol jaar. We kenden verd. Geen kwaaie vent, maar hij bleek hier een domme vent te zijn ge weest. Drink in je eigen tijd, als je daar lust toe gevoelt, maar doe het niet tijdens je werk. Hiermee kan dit relaas besloten worden Slechts nog dit enkele, dat de 71-jarige J. P. B. die in Soest op de Koninginnelaan goed rechts reed, door een auto werd ge kieperd op het trottoir. Zijn dure fietslan taarn was naar de haaien; bovendien had hij nog andere reparatie. Hem werd de ge vraagde schavergoeding van 12 toege staan, die hij van verd. H. (heden niet ver schenen) moet zien te verhalen, want daar bemoeit de Rechter zich niet mee. Een Amersfoortsch taxichauffeur bleek in de Burg. Grothestraat te Soest niet te beschikken over puikwerkende remmen. Eisch werd f 40 uitspraak volgende week. Een Agent van 't „Verkeer", met „kijk op de zaak", Man van tact, ('t was in groot Amster- dam) Die hield eens een tienjarig jongetje aan, Dat „de bocht naar links"véél te klein nam. Hij sprak hem hierover en zei: „Wet zie 'k nou?" „Draag jij: „teeken van „Veilig Verkeer"? „Terwijl je daar zelf „bocht naar links" te klein nam?" Kreeg ten antwoord: „per ongeluk meneer". „Zóó, zóó sprak d'agent, „dus je dacht er niet aan"; „Dat zijn van die nare problemen"; „Je schrijft nu hiervoor honderd strafregels uit:" k Mag „bocht naar links" nooit te klein nemen". „Je levert die in, Zondag, op mijn bureau", „ln d'A-straat, om twee uur; begrepen?" Het jongetje ging toen héél stilletjes heen; Het was wel een beetje benepen. En thuis komend vol van de straf des agents, Bekende hij toen aan zijn ouders; En, 's-middags, aan den onderwijzer, op school; Zij trokken bezorgd met de schouders. En Zondags ging Jantje op tijd naar 't bureau, Met „strafregels" netjes geschreven; Sprak Vader tot Meester: „Voor zoo een agent, Licht men er zijn hoedje toch even!" Dat zijn de agenten met „kijk op de zaak!" Onz' Vrienden! Niet onze belagers! Die „Mannen der Wet", met tact en beleid; Die zijn, van 't Gezag, juist de dragers! Nadruk verboden. AD REM. Afmeting 20/35 f 2.50 per H.L. de zoogenaamde „steenen" blijken bij doorbreken slechts harde Anthraciet te zijn en kunt U verbranden. Eventueele slakken kunt U tusschen vinger en duim fijn wrijven. Is dat ook het geval met UW Anthraciet naar Kortenhoef, Kerklaan 37; J. J. Verel van F. Huycklaan 18 naar A'foort, Gouds bloemstraat 39; W. F. Fallböhmer van de Zoom 13 naar Utrecht, L. v. N. Guinea 142bis; M. Smeeing van Nieuweweg 17 A'foort, Soesterweg 94; A. C. van 't Kloos ter van Ossendamweg 1 naar A'foort, Koninginnelaan 12; J. van Hilten van Men- delssohnlaan 8 naar Buurmalsen, B. 23; J. A. J. Vorderman van Amersf.straat 105 naar Den Haag, Zuidwal 93; S. D. van Veen van Braamweg 13a naar Rheden, Eerbeekscheweg. Verhuizingen binnen de gemeente van 814 Februari 1934. J. Kemeling van Wilhelminalaan 6 naar Talmalaan 3; Wed. Jhr. Six tot Oterleek van Julianastraat 14 naar B. Grothestraat 75; F. v. d. Valk met gezin van Molenstr. W.Z. 36 naar Beukenlaan 18c; M. M. van Eerd met gezin van Kolonieweg 2d naar Nieuweweg 68; H. R. Klein van Hartweg 20a naar Kampweg 24; A. P. Tolboom van Spoorstraat 9 naar Kerkpad W.Z. 33a; J. C. Plug met vrouw van Parklaan 12 naar Hartmanlaan 108; Wed. J. Bolman van Nieuweweg 113 naar Heideweg 35; J. v. d. Broek van Hartweg 32 naar Braamweg 90; C. E. v. d. Goede met vrouw van Braam weg 40 naar Bostraat 57. PAARDENSTAART NIET MEER COUPEEREN! Het „Alg. Handelsbl." wijst er op, dat in Duitschland thans het coupeeren van paar den verboden is. Wij ontleenen daaraan: Iedere dierenvriend zal het moeten toe juichen^ dat aan het coupeeren een eind wordt gemaakt. Veelal om een modegril en bij de Belgen om het kruis beter te doen uitkomen, worden de paarden beroofd van een machtig middel, om 's zomers de las tige vliegen Vetn hunne lichamen te houden. Het is ook zeer begrijpelijk, dat indien het coupeeren in eigen land wordt verbo den, eveneens de invoer van op dergelijke wijze mishandelde paarden onmogelijk wordt gemaakt. Dit neemt echter niet weg, dat het voor onzen paardenhandel alweer moeilijker kan worden in de toekomst met onze oostelij ke buren handel te drijven. Tenzij ook in ons land gebroken wordt met de tot nu toe bestaande gewoonte. Het laatste betwijfe len wij echter wel eenigszins, omdat wij zoo gewoon zijn geraakt aan de Belgen met het korte stompje staart, dat het zonder wettelijk voorschrift moeilijk zal zijn in dividueel de veulens met een normalen staart op te fokken. Hoewel de handel met Duitschland de laatste jaren óók voor paarden sterk is achteruit gegaan, is het toch nog wel de moeite waard er eens ovqj te denken, of wij niet goed doen het Duitsche voorbeeld te volgen1! Door het hooge invoerrecht op warmbloedpaarden is de handel sedert 1926 vrijwel beperkt tot het koudbloed. Gedu rende Jan.-Nov. van dit jaar voerden wij uit 6 dekhengsten en 2740 gebruikspaarden naar Duitschland. Begrijpen wij paragraaf 3 van de nieuwe wet goed, dan zal in de toekomst de invoer van de gebruikspaar den alleen nog maar mogelijk zijn, indien de staart niet is gecoupeerd. Voor een en kelen uitstekenden dekhengst, die voor ver betering van het Duitsche koudbloed is gewenscht, kan nog een uitzondering wor den gemaakt, doch daarbij houdt het dan ook op. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b) Zondag 18 Februari 1934: geen dienst. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 18 Februari 1934 kerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Kerk 7 uur: Ds. J. I. van Schaick, Jeugd dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. Eggink, van Delfs- haven. Emmakerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. Donderdag 22 Febr. Hees: Bijbellezing. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 18 Februari 1934 's morgens 10 uur en 's -avonds 6 uur: Ds. A. Meijers, van Utrecht. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIE NSTIGEN. Zondag 18 Februari 1934 's morgens 10.30 uur: Dr. K. F. Proost, van Rotterdam. CHR. GER. KERK. Zaterdag 17 Februari 1934 nam. 7.30 uur: Ds. A. Bikker, Missionair Pr. te Mama- sa (Celebes), met verlof hier te lande. Zendingsrede. Zondag 18 Februari voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Ds. A. Bikker. Dinsdag 20 Februari 1934 nam. 7 uur: Ds. W. Bijleveld, van Haarlem.

De Soester | 1934 | | pagina 2