2e BLAD O "^Plaatse lijk N ieu ws^O J. L HOKSBtRGtN Soesterberg behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 17 Februari 1934, No. 14 GELAUWERD UIT DEN STRIJD. De mondaccordeonvereeniging „Bravo" alhier, directeur de heer C. Mooy uit Baarn, behaalde op het Zondag j.1. gehouden con cours te Amersfoort, uitgeschreven door de vereeniging „D.V.V.", alhier van de 1U deelnemende corpsen in de Afd. Uitmun tendheid, met het hoogst aantal punten, n.1. 341, den lsten prijs, benevens den ie Eereprij^ en kwam daardoor in 't bezit van den llohnerbeker. Voorzeker een ex tra felicitatie waardig. Daardoor aange moedigd geeft de club a.s. Maandag in ho tel jEemland een uitvoering waar o.a. de concoursnummers worden ten gehoore ge bracht. Het duo Boone uit Utrecht ver leent zijn medewerking; het strijkje van B. Polak uit A'foort verzorgd het muzikale gedeelte. RéUNIE SOESTER AANNEME- LINGEN. Dinsdagmiddag pm 4 uur verzamelde zich personen ten huize van ds. J. I. van Schaick, om getuige te zijn van den uitslag der trekking der fraaie prijzen, aan gekocht van een deel "der opbrengst, voor den bouw van een vereenigingslocaal. Toen allen zich in de salon hadden verzameld, riep de predikant allereerst allen een har telijk welkom toe voor de groote opkomst, waaruit bleek dat met de opzet wordt me de geleefd. Daarop dankte spr. allen die een deel der 1UOO loten hebben gekocht, zoodat f 5U0 bij den bouwsom kan gevoegd worden, verder de opbrengst der busjes van dezen middag voor 't gebruik van een heerlijk kop thee met gebak, dat alles gra tis is aangeboden door verschillende per sonen, die spr. daarvoor dank zegt, als ook de dames die de lootjes hebben verkocht. Worden er nu personen na afloop der trekking teleurgesteld, deze treurigheid kan verdreven worden door 't gebruik van een kopje thee met gebak. Daardoor wordt de maag gevuld en de portemonnaie geledigd, maar 't is alles voor een goed doel. Na de ze humoristische ontboezeming, werden door een jong meisje de gelukkige num mers uit een groote inmaakpot getrokken, onder toezicht van den dienaar der H. Her mandad, den heer J. Spies. De uitslag was als volgt: No. 15, 130, 609, 288, 127, 364, 739, 617. 007, 887, 167, 39, 740, 503, 340, 37, 621, 666, 192, 121 en 11; de ets viel op No. 449. Een drietal prijzen vielen in. Amster dam, Utrecht en Kampen. Na een dank woord van den predikant behoorde deze spanning alweer tot het verledene. Het was een echt amicaal namiddaguur. DE KATHOLIEKE KRING. Dinsdagavond om 8 uur gaf genoemd gezelschap een vastenavond-festival in het Parochiehuis St. Ludgardus te Soestdijk, de laatste bijeenkomst van de 5 in het af- geloopen seizoen. De avond die zeer goed bezocht was, werd o.a. bijgewoond door Pastoor Smit, kapelaan Smit. De praeses, dr. Rupert, roept allen 't wel kom toe, en opent daarna met den Chr. groet. Spr. hoopt dat het oude gebruik, het vieren van den vastenavond op gepaste wijze zal geschieden, en noodigt daarom al len uit het zich zoo gezellig mogelijk te maken. Om den feestavond weder te ver- hoogen is uitgenoodigd het trio Jonny, Brammie Co, waarvan vooral Lange Jan een alleraardigste komiek was. De kennismaking met het trio was leuk ge vonden, getuige h t applaus. Alle num mers apart te beschrijven, zou te veel ruim te vragen. Een extra plaatsje vragen wij voor de voordracht „de dorpsonderwijzer". Deze sloeg geweldig in. De onvermoeide pianist deed al zijn best om de stemming te verhoogen. Ten slotte zong meft de re freintjes uit volle borst mede. De accor deon soli's verdienen aparte vermelding. Jammer was het dat het niet volkomen rustig was; er ging nu veel van het ge- bodene verloren. De aanwezigen hebben echter genoten. Als attractie werden door Pastoor Smit de bouquetjes verloot die de verschillende tafeltjes sierden. Ten slotte sprak de praeses een woord van dank tot •allen die dezen feestavond mogelijk had den gemaakt. Inzonderheid richtte spr. zich tot den heer Holtus, de ziel der club. Spr. lioopt dat velen zich als donateur zul len laten inschrijven, opdat het komende seizoen wederom enkele nuttige en aange name avonden kunnen worden aangebo den. LEDEN-VERGADERING „SOEST—ZUID" Op Maandag 12 Februari 1934 had in e Gouden Ploeg" een ledenvergadering p aats van de algemeene vereeniging tot c artiging van de belangen der bewoners in Soest-Zuid. Daar er een vacature van voorzitter be stond, werd de vergadering geleid door het bestuurslid den heer E. van Eeden. a lezing notulen en behandeling inge- komen en uitgegane stukken, werden en kele kleine reglementswijzigingen door de vergadering goed gekeurd De min. contributie werd teruggebracht van f l.oO op f 1.— per jaar. Dc wn. Voorzitter gaf daarna een over zicht van de verschillende besprekingen door de bestuursleden gevoerd met B. en W. en andere gemeente-autoriteiten. Als voornaamste punt hiervan gold wel het inrichten vdn een parkeerterrein bij de Halte Nieuweweg, welke door samenwer king van B. en W. en de Directie der Ned. Spoorwegen tot stand zal worden gebracht. Een groote verbetering zal, indien het plan wordt uitgevoerd, worden verkregen. De genen, die van den huldigen toestand al daar op de hoogte zijn, zullen zeker be seffen, welk een nuttig werk hier door Soest-Zuid is verricht Ook het parkeeren in de Torenstraat was een voornaam punt van behandeling. Voorloopig zal worden getracht om door medewerking van de zakenmenschen al- da-ar te voorkomen, dat om een parkeer verbod zal moeten worden gevraagd. Door de daar steeds staande auto s en het druk ke autoverkeer, weet men als fietser en voetganger bijna niet, waar men moet blij ven, waarbij vooral wordt gedacht aan de schoolgaande kinderen. Hierna kwam de verkiezing van Voor zitter aan de orde. Candidaten hiervoor waren de beeren M. C. van der Plas en H. Kan. De heer v. d. Plas werd gekozen en nam de benoeming aan. Na een korte pauze kreeg de rondvraag haar beslag, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Verschillende wenschen kwamen naar voren. Deze zullen door het Bestuur ter bcvoegder plaatse naar voren worden gebracht en besproken. VOOR HET KIND. Naar wij vernemen is de verkoop van VVieldadigheidszegels en Prentbriefkaarten „VOOR HET KIND", in Soest een suc ces geweest, hetwelk zonder twijfel hier aan te danken is, dat hier voor de eerste maal een z.g.n. Plaatselijk Comité is ge vormd. In de maand van 11 Dec. 1934 tot lü Januari 1934, waarin de verkoop was toegestaan, zijn aan het postkantoor K •soest verkocht 12276 postzegels voor een gezamenlijk bedrag van f 954.62. Bovendien heeft het verkoopen van Prentbriefkaarten-, sluitzegels etc. ruim f 115.opgebracht. Het Comité mag dus met voldoening op zijn actie terugzien. CARLTON BIO IN DENNENHOF. Dinsdagavond heeit een bijzonder gezelli- gen en gedistingeerden filmavond plaats ge_ nad in Hotel Dennenhof, welke druk be zocht was. Er heerschte een aangename stemming. Zoowel de films, de explicatie als het warme mooie zaaltje deden dezen avond zoo bijzondei slagen^ dat vele be zoekers den wensch hebben te kennen ge geven meer zulke avonden te geven. De directie van Dennenhof in samenwerking met Carlton Bio heeft daarom besloten binnenkort een soortgelijke avond te or- ganiseeren. Het spreekt vanzelf dat dan t filmprogramma wederom iets bijzonders zal zijn. Teekenend was ook, dat uit ver afgelegen gedeelten, van Soest bezoekers waren gekomen. DAMNIEUWS O. D. G. Woensdag j.1. werden door bovenge noemde damclub de onderlinge wedstrijden hervat, met de volgende resultaten: VV. F. JasS. de Zoete 11 P. ReeringhH. Bakker Jr. 02 K. JansonTh. Bakker 02 Chr. BakkerH. Bakker afgebr. W. H,engerD. Waal uitgest. P. FloorG. J. ter Haar uitgest. Woensdag a.s. worden de wedstrijden voortgezet. Belangstellenden hebben vrijen toegang. We kunnen tevens reeds melden, dat de laatste competitiewedstrijden in de le kt. der U.P.D.B. tot resultaat hadden, dat O.D.G. toch op de derde plaats is beland, daar O.G. II haar laatsten wedstrijd heeft weten te winnen. Desondanks is het behaalde resultaat schitterend te noemen. Twee ongelukkige wedstrijden tegen Baarn en Amersfoort hebben dit jaar een kampioenschap ver hinderd. Volledigheidshalve laten wij den stand volgen: gesp. gew. rem. verb. pnt. O.G. I, Utr. 7 5 1 1 11 O.G. II, Utr. 7 5 0 2 10 O.D.G., Soest 7 4 12 9 A.D.V., A'foort 6 2 2 2 6 Damlust, Utr.. 6 3 0 3 6 O.K.K., Baarn 6 2 0 4 4 R.K.U.D.V., Utr. 5 10 4 2 O.D.I., Vinkeveen 4 1 0 5 .2 SOESTER SCHAAKCLUB. In haar clublokaal in Hotel „De Vier sprong" speelde bovengenoemde vereeni ging Dinsdag j.1. een competitie-wedstrijd voor den Stichtsch-Gooischen Schaakbond tegen Hilversum 111. Met sprekende cij fers toonde de thuisclub haar meerderheid. Ofschoon de Soesters met 2 invallers uit kwamen wisten zij met niet minder dan 82 te winnen. Reeds na 2 uren spelen boekten de Hil versummers een 50 achterstand, doordat de heeren Schreuder, Gorter, Hilhorst, Timmer Sr. en Jr. hun partij wonnen. Voor den „kop" was dit een bijzondere presta tie, temeer deze gehandicapt was door het niet medespelen van de heeren De Graaf en De Regt. Spoedig daarna volgden de heeren Wickel en de Man het voorbeeld. Slechts de heer Hoek kon het niet bolwer ken en moest in den Hilversummer Kaiser zijn meerdere erkennen. De borden 7 en 9 werden arbitrair beslist en» remise ver klaard. Soest speelde aan de oneven borden met wit. De volledige uitslag luidt: Soest I Hilversum III H. SchreuderP. J. Versluis 10 J. Timmer JrS. Frank 10 J. Timmer Sr.H. Rozenheek 10 J. WickelO. Jansen 10 J. GorterJ. Windisch 10 M, A. de ManW. J. Burgemeester 10 S. de ZoeteT. Tierstra Y'Yt A. HilhorstT. Klein 19 J. C. ThomaszenB. A. v. Beurden Y*Yi J. Ph. HoekP. C. Kaiser 01 SOESTER HARMONIE „PATIëNTIA VINCIT OMNIA". Dit algemeen bekende muziekgezelschap, onder leiding van den Dirigent, den heer H. Kok Sr. uit Zeist, gaf Dinsdagavond in de zaal van Eemland een concert dat zeer druk bezocht was. Toen allen hadden plaats genomen, nam notaris A. O. Dammers het woord en roept allen het welkom toe op dezen avond nu er te genieten is van mu ziek en tooneel, terwijl mooie prijzen lok ken om straks in de pauze een of meer lootjes te koopen om daardoor de kas te stijven van het instrumentenfonds, dat hoog noodige versterking behoeft, daar vele instrumenten om vernieuwing vragen. Spreker hoopt dat velen zich zullen opge ven als donateur opdat de aangevangen ar beid voorgang zal hebben. Na dit oificieele gedeelte werd het programma afgewerkt dat met recht „af was". No. 2, 3 en 4 verdienen ex tra vermelding. Dd soli voldeden zeer goed. De verdeeling van hout en koper is zeer goed te noemen; nuanceering en afwerking dwingen bewondering af. Er werd met lust en ijver gemusiceerd; geen wonder, dat er een klaterend applaus opsteeg. Er is dan ook volop genoten. Na een gezellige pau ze traden de werkende leden der Arb. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" voor 't voetlicht met „de Truc van Tienus", een allerleukste klucht in 2 bedrijven door Gerard Nielen, waarin gedemonstreerd werd, hoe een bazige vrouw op haar plaats wordt gezet. Er werd onbedaarlijk gela chen en geklapt. Er werd volop genoten van het spel van Tienus, Berta en docter Vogel. Grimmeering, regie en tooneel wa- (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 ren door den heer-And. v. Weert uit Baarn, zeer goed verzorgd. Aan het slot sprak de praeses een woord van dank tot den op tredenden en hoopte dat deze eerste ken nismaking vernieuwd zoude worden. De dames ontvingen fraaie bouquetten. Nadat daarop de verloting plaats had, om mooie prijzen, werd het geheel beslo ten door een geanimeerd bal onder leiding van. den heer A. van Weert dat tot 2 uur de aanwezigen gezellig bijeen hield. P.V.O. heeft leuk gefuifd. WAAR GAAN WIJ HEEN? MAANDAG 19 FEBR.: Uitvoering „Bra vo", in Eemland, aanvang 8 uur. DINSDAG 20 FEBR. Jaarfeest „Samuel", in Eemland, aanvang 8 uur. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f 2.75; middel- prijs f 2.30-f 2.40; laagste prijs f 2.10; extra groot f 3.55; eendeieren f 2.55; alles per 100 stuks. Aanvoer 14000 stuks, handel flauw. PUBLIEKE VERKOOPING. Donderdagmorgen werd door notaris Johs. Knoppers te Amersfoort, om 11 uur in het hotel de Gouden Ploeg publiek ver kocht een. woonhuis met schuurtje en tuin aan de Beètzlaan'No. 21," groot 2.24~A7~ Kooper dein heer P. van Esch, Koningin- nelaan 102, alhier, voor f 1952. OVERTREDING ARBEIDSWET. Naar men te onzer kennis brengt, zou deze week de schilder W. F. H. B. te Soest zijn bekeurd wegens een overtreding van de Arbeidswet. JEUGDDIENST OUDE KERK. De 5e Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden Zondag 18 Februari 's avond om 7 uur in de Oude Kerk. Ds. J. I. van Schaick zal dezen dienst leiden. VASTENAVONDBAL IN DE GOUDEN PLOEG. Dinsdagavond was door den dansleeraar J. Hopman uit Zeist, een Vastenavondpret georganiseerd, waar het niet overvol was, maar zeer gezellig. Het bekende strijkje hield de vroolijkheid er in, en eer men er om dacht, was het 2 uur geworden. Ook ■dit laatste soiree is geslaagd. CONCERTAVOND IN DE WILHEL- MINAKERK. Ten einde het orgelfonds der Wilhelmi- nakerk te stijven, opdat spoedig het gor dijn, dat nu de orgelruimte bedekt, zal zijn weggedaan en een blinkende sprekende or- gelpijper er voor in de plaats zal komen, werd Donderdagavond om 8 uur een con cert geheel gratis aangeboden, waarvan nu niet zulk een overdruk gebruik is gemaakt. Precies op tijd opende ds. B. Al- kema de samenkomst en liet zingen van Psl. 138 1 en ging daarop voor in gebed. Daarop roept spreker allen een hartelijk werkom toe en een woord van dank tot allen en tot ieder afzonderlijk die het mo gelijk hebben igemaakt dezen avond te organiseeren. Welwillende medewerking verleenden: de heer Joh. Blok, viool, Amersfoort; Mej. Frouk Tol, sopraan, Amsterdam; Mej. Ida Jongsma, piano, alhier; „Crescendo's" ge mengd- en Kinderkoor, dirigent Jan v. d. Roovaart, Utrecht, en het Baarnsche Man nenkoor, dirigent den heer F. Everaars, alhier. Allereerst trap op „Crescendo'V ge mengd koor met een drietal composities, waarvan: „Geef mij een rein hart" ons het meeste bekoorde, het koor was uit stekend op dreef, er werd met gloed en warmte gezongen; de stemmen zijn mooi verdeeld; de bas- en sopraanpartij een extra pluimpje. De heer Joh. Blok deed zich kennen als een gevoelvol violist, met prachtige kalme streek, rustige houding, waardoor hij een vollen zuiveren toon aan zijn instrument wist te ontlokken. Mej. Ida Jongsma, pia no, volgde hem op den voet, zooals ge woonlijk, zij beheerscht ook volkomen de materie. „Crescendo's" Kinderkoor zong heel goed en natuurlijk. Het „Baarnsch Mannenkoor" was su- GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: zwarte vulpenhouder Sophialaan 6 huissleutel politiebureau nummerplaat van een automobiel Kerkpad Z.Z. 33b 2 dubbele boorden. Borneostraat 13, Baarn bruine handschoen politiebureau bliein, het „Wiegelied" van W. A. Mo- zart, wat ook de radio dikwijls ten gehoo re brengt, was een glansnummer; de tenor solo was buitengewoon, evenals de basso- lo in „Nimmer nacht". Er is volop genoten. Mej. Frouk Tol, de sopraan, beschikt over een mooi gaai geluid en schitterende uitspraak. Het gal een groote voldoening naar te beluisteren. „Jezus Bloemhof" werd met intens gevoel gezongen, evenals de oeide andere nummers. Vreemd deed het aan dat na elk num mer warm werd geapplaudiseerd; dit doet men toch niet in een kerkgebouw. Juist de intieme kalme sfeer verhoogt 't genot, en is voor de solisten het beste bewijs dat men medeleeft. in de pauze werd gecollecteerd voor het bovenomschreven doel en tegelijk gezon gen Psl. 89 13. Aan het slot sprak ds. B. Alkema een dankwoord tot allen en ein digde met gebed. NIEUW GUINEA ROEPT. Voor het kolonisatieplan riep de afd. Soest Woensdagavond de belangstellenden op voor de filmopname van „de Bruid der Stille Zuidzee", een zeer mooi stil film werk. Lola, Danny en Steehle, waarmee wij kennis maken op een smokkelaarsschip, wat tot slot heeft dat Steehle de smokke laarster, een speelholeigenares, Lola, tot vrouw krijgt. De 21ste wordt deze voor stelling herhaald, afgewisseld door ver sterkte gramophoonmuziek. Er was tame lijke belangstelling in de Gouden Ploeg. BAARN. FLORA-THEATER. In het Flora-theater wordt thans het Eerste Xedcrlandsche filmwerk Prins Wil lem van Oranje vertoond, met Cor va», der Lugt Melsert in de hoofdrol. In deze film worden achtereenvolgens behandeld, de jeugd van Prins Willem, zijn verblijf aan het hof van Karei V, de afstand van Karei V in 1555 te Brussel, het vertrek van Philips II uit Vlissingen, het optreden der Edelen bij landvoog des Margaretha, komst van Alva, uitwijking van den Prins naar Dillenburg, enz. Het is een prachtige his torische film, die voorzeker door iedereen gaarne zal worden gezien en genoten. De ze voo&stellfngen hebben plaats lo,t en met Woensdag 21 Febrtiari a.s., echter wordt op Zaterdagavond 17 en Zondag avond 18 Februari e.k. een ander program ma vertoond, en wel een groot Ameri- Kaansch attractie-programma met „Als Pa rijs slaapt' en „Fu Manchu". Wij wekken onze lezers op deze vertoo ningen nie{ te verzuimen» Zie verder de advertentie in dit blad. ERNSTIGE BEDREIGING BIJ DE WERKVERSCHAFFING. (Een dezer dagen kwam het bij de ge meentelijke werkverschaffing op de heide en bij de bosschen tot ernstig verschil van meening. Een der te werk gestelden meen de, dat hij het hem opgedragen werk niet kon uitvoeren en deelde dit met kracht dadige termen aan den dienstdoenden op zichter d. B. mede. Daarbij werd dien op zichter zelfs door hem met een mes be dreigd en naar het leven gestaan. De poli tie heeft den dader, een zekere G. S. uit Soest, in verzekerde bewaring gesteld; hij zal worden vervolgd wegens bedreiging met een misdrijf, tegen het leven van den opzichter gericht, en ter beschikking wor den gesteld van den heer Officier van justitie te Utrecht. VEROORDEELD. De Amersfoortsche melkhandelaar J. S., die korten tijd geleden tegen de pui van een winkel aan de Soesterbergschestraat, hoek Eikenlaan opreed en die pui geheel vernielde, waarbij was gebleken, dat hij onder zoodanigen invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht naar behooren een automo biel te kunnen besturen, is Donderdag j.1. door den Kantonrechter te Amersfoort veroordeeld tot een hechtenis van 14 da gen en 1 jaar ontzegging van de bevoegd heid tot het besturen van motorrijtuigen. MUZIEKTENT. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen wordt met het a.s. concertseizoen de mu ziektempel wederom geplaatst in het Ro sarium. UITSLAANDE BRAND. Donderdagmiddag omstreeks 1.30 uur kondigde de sirene een uitgebroken brand aan, die bleek te woeden in perceel Bur gemeester Grothestraat 64, bewoond door den makelaar J. A. Smedes. Toen de Vrijwillige Brandweer, die, zooals regel is, buitengewoon snel ter plaatse aankwam, sloegen de rookwolken en vlammen al uit het dak. Terstond werd met de blusschingswerk- za&mheden aangevangen onder leiding van den Commandant W. Groart, die direct eenige slangen op de nabijgelegen brand- kraan liet uitleggen. Een straal van voren, een straal van achteren en een straal naar binnen opgevoerd. Een uurtje hard en on aangenaam werken mocht echter aldra re sultaten hebben, want toen was het gevaar voor uitbreiding voorkomen. Slechts het dak en de zolderverdieping van het per ceel brandde uit; de bovenverdieping be kwam alleen zeer geringe brandschade, de rest van het huis slechts waterschade. Een mooi succes was zeker, dat de andere helft van het onder één kap gebouwde huis, go- heel voor brandschade kon worden be hoed; deze helft bekwam slechts eenige geringe waterschade. Gedurende de blusschingswerkzaamhe- den werd een der spuitgasten, die de straal binnen in het huis op de trap naar de zol derverdieping hanteerde, bevangen door de rook en warmte. Met bekwamen spoed werd hij door de afdeeling E.H.B.O. van de Vrijwillige Brandweer uit het brandende huis gehaald en verder geholpen; geluk kig kwam hij buiten weder spoedig bij. Naar verluidt zou verzekering de scha de dekken. De oorzaak van dezen brand kon niet terstond worden vastgesteld. Niet onmogelijk is het, dat het is aangekomen door een brandend electrisch kacheltje op den zolderverdieping. Uit den aard der zaak had deze uitslaan de brand aan den Rijksstraatweg veel be kijks. Slechts een oogenblik in het begin moest het verkeer even stop worden ge zet, doch aldra konden de slangen zoo worden gelegd, dat het verkeer van beide zijden kon doorgaan. De politie regelde het verkeer op keurige wijze. Vanwege de P.U.E.M. werden op verzoek van de brand weer de bovengrondsche electrische licht- geleidingen direct afgesneden ter voorko ming van gevaar daarmede. Eerst te ruim 4 uur kon de brandweer, na de nablussching, inrukken. HET VERBLIJF VAN DE HOLL. VLIEGERS OP IJSLAND. Op Maandag 19 Februari a.s. zal de 1ste Luit.-Vlieger J. H. van Giessen, op ver zoek van de Voetbal- en Athletiekvereeni- ging „Soesterberg" een lezing houden over IJsland en datgene, wat de vliegers tij dens hun verblijf aldaar hebben meege maakt. Deze lezing zal door lichtbeelden worden opgeluisterd en vindt plaats in de groote zaal van ,,'t Zwaantje" alhier, des avonds 8 uur precies. Ze is gratis toegan kelijk voor leden, donateurs en genoodig- den, benevens alle inwoners van Soester berg: Die lezing kan iets zeer bizonders wor den, omdat de werkzaamheden van den heer van Giessen op IJsland van zeer bi zonderen en uitzonderlijken aard waren. Want het was een groote onderscheiding voor onze Hollandsche Vliegers, toen zij, in verband met het internationaal pool- jaar, speciaal werden aangezocht voor het aërologisch onderzoek boven IJsland. Zij gelden als de beste op dit gebied. Bovendien waren zij in de gelegenheid om belangrijk materiaal te verzamelen over land en volk van dit betrekkelijk nog maar weinig bekende eiland. Het is daarom een eer voor ons Vliegdorp, dat het van deze lezing de primeur geniet. VOLKSONDERWIJS. Vrijdagavond 9 Februari hield de afdee ling Soesterberg van de vereeniging Volks onderwijs haar jaarvergadering in ,,'t Zwaantje" alhier. Bij opening heette de Voorzitter, de heer M. C. Thijssen, alle aanwezigen hartelijk welkom, alsnog bij deze eerste vergadering in het jaar, alle leden en hun betrekkingen een voorspoe dig en gelukkig Nieuwjaar toewenschend. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Van een bestuurslid was een bericht van verhindering door ongesteldheid ingeko men. Vervolgens bracht de secretaris, de heer Lub, het jaarverslag uit. Hieraan ontlee- nen we, dat met dankbaarheid kan worden terug gezien op de viering van het tien jarig bestaan, welke een succes werd. Al hoewel niet alles glorie is, blijven er voor de afdeeling nog steeds redenen om te kun nen roemen. Zoo werd '33 dan een feest jaar. Want op den 24sten Maart werd door de leden op waardige en prettige wijze het tien-jarig bestaan der afdeeling gevierd, met een rijk geschakeerd program. Jam mer echter, dat toen de heer Moerman we gens ongesteldheid verhinderd was de feestrede te komen uitspreken. Intusschen hebben ide leerlingen, oud-leerlingen en personeel der school zich voor dien avond zeer verdienstelijk gemaakt. Voor een schoolreisje werd weer ge zorgd, terwijl het Sint Nicolaasfeest royaal gevierd kon worden. Aan elk der leerlin gen van de hoogste klasse werd een vier tal tulpen uitgereikt om uit te zetten. De paddenstoelententoonstelling had weer suc ces. Een vierde leerkracht kon worden aan gesteld. De vereeniging telt op 't oogenblik 87 leden. Er werden twee algemeene en vijf bestuursvergaderingen gehouden. In 't bestuur hadden eenige mutaties plaats. Het is zaak om wakker te blijven, nu er van alle kanten gevaren dreigen; het is daar om plicht voor allen om te blijven werken tot heil van Volksonderwijs. De voorzitter bracht dank aan den heer Lub voor zijn keurig verslag, waarna dit werd goedge keurd. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer Baars, rekening en verantwoor ding uit over het afgeloopen jaar, alsmede van 't Sint Nicolaasfeest, dat zichzelf be druipen kon. Dc Kascommissie, bestaande uit de heeren Ligtvoet en de Wilde, advi seerde tot goedkeuring, waarna op voor stel van den voorzitter, de penningmeester gedechargeerd en dank gebracht werd voor zijn kundig beheer. Hierna had bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van Mevrouw de Wilde en den heer Thijssen, die met bij na algemeene stemmen herkozen worden en hun benoeming aannemen. Mej. Rupp en de heer Sloothaak vormden het stembureau. Over een te houden propaganda-avond werd langdurig van gedachten gewisseld. Ten slotte werd deze avond vastgesteld op 23 Maart. Hiervoor zal een spreker wor den uitgenoodigd voor het houden van een propaganda-rede. Kinderen der school zul len een tooneel-zangstukje geven en ook

De Soester | 1934 | | pagina 5