is stééds een welkom Geschenk Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 T- VAN VLIET Mocselslagerij Als Bestuursleden uit de burgerij zijn dus aangewezen: Mevr. P. Donker-van Galen, en de heeren G.. H. Veenstra, C. Sevenhuysen en J. H. Sar. 7. Vaststelling van diverse besluiten in verband mgebruikgeving van het Soester natuurbad aan de stichting tot be heer van het Soester natuurbad CNos. 3391 en 3392). Bij dit puflt Schijnt een schromelijke verwarring te heerschen over de numme ring en aanduiding der diverse onderdee- len. Deze schijnen in de officieele Raads voordracht anders te zijn genummerd dan in de aparte Raadsbesluiten, wat aanlei ding geeft tot diverse schermutselingen tusichen den heer Gasille en den Burge meester. Telkens spreken diverse spre kers over andere onderwerpen, dan de burgemeester gemeend had aan de orde te snellen. Mej Funke stelde voor de rekening courant van het Natuurbad een maand na den afloop van het Kalenderjaar aan den Gemeente-ontvanger te verstrekken. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer Gasille vraagt naar de verant woording der gelden en wie daarmede be last wordt. De heer van Duren /.egt, dat het de be doeling is een kleine kas te houden aan het natuurbad zelf. De burgemeester ontkent dat. Alle kassen worden uitsluitend en alleen op het ge meentehuis gehouden, en de gemeente ontvanger is kassier. De heer Grootewal zegt, dat het stich tingsbestuur of de boekhouder van de stich ting, dus niets hebben uit te geven. Mej. Funke vraagt lager entree voor niet- baders. De burgemeester antwoordt dat daarop geen controle is te houden; alleen zou men kunnen overwegen .om na sluiting van het bad zelf de toegang tot het theehuis even tueel vrij te stellen zonder entree. De heer Gasille heeft er bezwaar tegen dat zoovelen apart gelden ontvangen. De badmeester ontvangt het geld voor de zwemlessen, de mensehen aan de garderobe liet geld voor het drogen van badgoed, en de controleur der stoelen het geld voor de legstoelen. Als al die menschen de gelden een week lang onder hun beheer houden, wordt de verantwoordelijkheid te groot en het overzicht te gering. De burgemeester meent, dat het stich tingsbestuur dat soort zaken zelf wel zal regelen en gerechtigd is een afrekening per dag te vorderen. Wellicht zal het be stuur de inning ook meer centraal rege len. De diverse voorstellen worden hierna aangenomen. 8. Voorstel tot vaststelling van. de per centages der rente over 1933 te berekenen voor door het gasbedrijf in rekening-cou rant opgenomen of belegde gelden, alsme de voor verstrekt, niet uit leening gedekt, kapitaal (No. 960). Conform voorstel vastgesteld. 9. Voorstel tot verhooging van het sub sidie voor maatschappelijk hulpbetoon voor 1933 (No. 21/302). De verhoogde subsidie van 4000. wordt verleend. 10. Voorstel om afwijzend te beschikken op een verzoek van de Utrechtsche veree- niging tot bevordering der hygiène van moeder en kind om subsidie (No.3365). De heer Endendijk wil geen nieuwe subsidies meer geven dit jaar, daar de Raad dat nu eenmaal principieel heeft be sloten. Hij vindt het wel jammer voor de aan vragende vcreeniging, maar afspraak is afspraak. Mej. Funke wil hier een uitzondering maken op den afspraak, daar er zoo'n be hoefte aan deze subsidie bestaat. De heer Gasille constateert dat indertijd ook van de afspraak is afgeweken voor de Gymnastiekvereenigingen. Niet alleen de laatste subsidieaanvrage was in afwijking maar ook die van het vorig jaar, die tus- schentijds is verleend. Deze vereeniging doet goed werk en heeft evenveel recht op afwijking als de gymnastiekvereeni gingen. (Protesten uit den Raad). Spreker vraagt gelijke behandeling voor dit geval. De burgemeester zegt, dat er voor de gymnastiekvereenigingen een algemeen Raadsbesluit was, houdende normen. Dat is hier niet en dit geval is dus heel an ders. Gaan we ITeze subsidie thans tus- sehéntijds vcrleencn, dan komen we op een hellend vlak. De post onvoorzien geefl nog slechts een saldo aan van 11000. en de lijntjes moeten dus strak worden aangehouden. Het gaat hier om 250 eu .deze uitgave is niet verantwoord. 1934 kan meevallen, doch het kan ook erg te genvallen. Dc heer Nooder denkt, dat 1934 erg zal medevallen, vooral wat de belastingop brengst aangaat. Er wordt thans zoo vri selijk veel voor de belasting aangegeven, wat vroeger verzwegen werd, en dat /-a voor Soest ook een ongedacht voordeel g.even, waaruit die 250.ruimschoots kunnen worden bestreden. Mej. Funke zegt, dat de zuinigheid hier dp wijsheid zal bedriegen, want dat de menschen anders waarschijnlijk later bij Maatschappelijk Hulpbetoon terecht ko men. De heer Endendijk staat sympathiek te genover dc vereeniging en zou een mild standpunt willen innemen. Laten wij eerst eens afwachten wat 1934 brengt en al dat gunstig is, kan aan deze vereeniging altijd nog eventueeel na afloop een sub sidie over dit jaar worden toegekend. De heer de Nies doet een tusschen voorstel om f 175.te geven en het be drag volgend jaar opnieuw onder de oogen te zien. Dit tusschenvoorstel wordt ver worpen met 5 tegen 9 stemmen. Voor het voorstel stemden Mej. Funke en de heeren de Nies, Nooder. Gasille en Horn veld. Het voorstel van B. en W. tot af wijzing voor dit jaar wordt aangenomen 11. Voorstel om niet tegemoet te ko men aan een door Gedeputeerde Staten ge opperd bezwaar tegen het raadsbesluit van 28 December 1933 tot het aangaan van een geldlecning (No. 2911). Conform voorstel aangenomen. 12. Voorstel tot aanwijzing van een plaatsvervangend lid in de commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren-za ken (No. 261). Bij de stemming worden uitgebracht op den heer J. S. van Duren 12 stemmen, tegen 1 stem op Mej. Funke, 1 op den heer Gasille en 1 blanco. De heer van Duren is -gekozen en neemt de benoeming aan, 13. Benoeming van leden der Commis sie van taxatie der gronden, ingevolge de verordening regelende het beheer van het grondbedrijf voor de jaren 1933 en 1934 en vaststelling van de belooning voor de werk zaamheden dier leden (No. 217). Bij de eerste vacature verkreeg de heer P. Beekman 11 stemmen en de heer M. Sukkel 1 stem, zoodat de heer Beekman benoemd. Bij de tweede vacature verkreeg de heer \V. H. C. Doorman 13 stemmen, en de heer A. Legemaat 1 --tem, zoodat de heer Doorman is benoemd. Bij de laatste vacature verkreeg de heer \V. van Genderen 13 stemmen en de heer W. v. d. Leek 3 stemmen, zoodat de heer van Genderen is benoemd. De 3 stem mingen werden op 1 stembiljet gehouden. 14. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het lager onderwijs ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagneming van F. D. van Ba tenburg (No. 192). KOOPT IN SOEST!! -Als dit wettelijk MOEST zou héél Soest zonder mapkeeren. „HET HANDELSHUIS" prefereeren. Grootste Heeren. en Jongeh. Kleeding- magazijn van Soest en omgeving Soesterb.straat 51 Soest Telef. 400 Bij de -temming verkrijgt Mevr. S. G. Landweer-de Visser 11 stemmen, Mej. Funke 2 stemmen en den heer H. A. Stork 1 stem, zoodat Mevr. Landweer- de Visser is benoemd. 15. Voorstel tot verlenging van de met de gemeente Amersfoort gesloten overeen komst inzake d« toelating van leerlingen uit Soest tot de openbare scholen in Amersfoort (No. 1655). Conform voorstel wordt besloten. 16. Voorstel inzake verstrekking eener vergoeding aan het Bestuur der Stichting Engendaalschool wegens reeds gemaakte kosten voor schoolbouvv (No. 1715). De heer de Nies zegt, dat het eerste plan van den heer Duinker veroordeeld s als leelijk. Wfaarom moest daarvan een uitgewerkt plan zijn en niet eerst een chets? liet honorarium is veel te hoog, daar het berekend is op de begrooting en niet op de aanbesteding zelf. De raming was 70.090.doch inmiddels was alles veel goedkooper geworden, en aanbeste ding had wellicht kunnen plaats hebben voor 40.000.Dan had men ook geen 2700.behoeven te betalen aan den heer Duinker. Ook het t.weede plan van den heer Beek man, waarbij de toren is vervallen, doch dat maar 3000.in totaal scheelt met het eerste plan is veel te duur geworden. De heer Nooder informeert naar de oor zaak waarom wij thans ruim 12000. schade moeten betalen aan het betrokken bestuur. De heer v. d. Bremer moet ook nog 6.hebben voor verschoten reiskosten. De heer Gasille vindt de kosten veel te hoog en zal tegenstemmen. De heer Grootewal betreurt het geval maar de Wet zegt, dat we moeten beta- n. De heer Endendijk constateert, dat het plan Duinker geen instemming van P>. en W. had. Op aandringen "van het College en na advies van de Provinciale Welstands commissie, is toen nader overleg gepleegd en hebben wijzigingen plaats gehad. Alles was geheel klaar, het bestek gemaakt en prijsopgaven voor het betonwerk reeds aangevraagd, ja zelfs de aanbesteding reeds uitgeschreven, toen er stagnatie kwam. Door hoogere beschikking kon de bouw toen niet doorgaan. De honoraria zijn vol gens de voorschriften van den architecten- bond. De kwestie is natuurlijk onaange naam, doch voor de vereeniging zelf is het het meest onaangename, daar zij tenslotte geen school hebben gekregen. Ondanks jarenlangen strijd .daarvoor. De burgemeester zegt, dat het glazen paleis door de gemeente niet kon worden geaccepteerd. Als de zaak mis liep met de school moest 'de gemeente het 'gebouw nog kunnen gebruiken. De geëischte schade is niet overmatig en de wet eischt dat wij die schade betalen. De heer Gasille constateert dus, dat wij de grónd moeten nemen. De heer Nooder wil de strop, die de gemeente zoo lijdt, weer pogen te verhalen op het rijk, dat toch aan de gemeente deze strop heeft bezorgd door zijn regeling. De heer de Nies zegt, dat het useance is dat honorarium wordt berekend naar de aannemingssom en niet naar de begroo ting of raming. Hij vindt berekening naar de begrooting volslagen onjuist en stelt voor het bedrag te berekenen naar de aan nemingssom of de waarschijnlijke aanne mingssom. Dit voorstel wordt echter verworpen met 5 tegen 9 stemmen. Voor bet voorstel de Nies stemden Mej Funke en de Heeren de Nies, Nooder, van de Breemer en Gasille. 17. Benoeming van een onderwijzer aan dc openbare U.L.O. school (No. 3210). Hierbij wordt tevens behandeld punt 1 der Aanvullingsagenda, zijnde benoeming van een onderwijzer aan de Openbare U.L.O. school voor de vervulling der 2e vacature. Voor de eerste vacature met Wiskunde bevoegdheid verkreeg de heer J. Hoep man te Kropswolde 13 stemmen, tegen 1 stem op den heer A. J. Nijland te Brummen, zoodat de heer Hoepman is benoemd. In de 2e vacature met bevoegdheid in de vreemde talen verkrijgt de heer I. Co lijn te Rijswijk 13 stemmen, tegen 1 stem op den heer H. J. W. Meijer te Sloch- teren, zoodat de heer Colijn is benoemd. Tn beide vacatures werden op den can- didaat C. Planting te Zandvoort geen stemmen uitgebracht. 18. Adres van de Ouder-Commissie der O.L. school aan de Beetzlaan, verzoekende verharding van de speelplaats dier school, met voorstel van Burgemeester en Wet houders. (No. 3309). Conform voorstel van B. en W. wordt besloten bij de begrooting voor 1935 de noodige voorstellen tfit verbetering te doen 19. Verzoeken van de afd. B. van het Crisis-Comité en den Soester Besturen bond om wijziging van het door den Raad ingenomen standpunt inzake verstrekking van kleederen aan schoolgaande kinderen (No. 3307). De heer de Nies zegt, dat de menschen thans niet altijd geholpen kunnen worden door het particuliere initiatief. Spr. ver wijst in dit opzicht naar een artikel van den heer Doorman in een plaatselijk blad. Er zijn thans 60 aanvragen, waarin door het particulier initiatief niet kan worden geholpen. Daarin moet worden voorzien. Mej. Funke is in normale tijden voor particulier initiatief, do';h bijzondere tijden als deze eischen ook bijzondere maatrege len. Het weldadigheidsgevoel bij de men- chen heeft in de laatste dagen al een knak gekregen door hetgeen zich heeft af gespeeld bij Trein 8.28. De koorden van de beurs worden meer en meer toegehaald en de Overheid zal tenslotte moeten hel pen. De heer Endendijk meent, dat het Cri siscomité toch wel over geld kan be schikken via de gemeente. Spr. heeft nooit iets gemerkt van actieve pogingen bij het Openbaar Onderwij- om particuliere hulp te krijgen. Helpen kan toch door iedereen geschieden en het terrein ligt open. De burgemeester zegt, dat de heer Door man voorzitter is van afdeeling B van het Crisiscomité, welke afdeeling van het Na tionaal Crisiscomité subsidie krijgt voor bijslag in natura aan werklooze arbeiders. Spreker heeft geen vrijmoedigheid thans te adviseeren gelden beschikbaar te stellen daar verleden jaar Gcdep. Staten tegen deze manier van steunen waren, die daar enboven vergaande consequenties mede brengt ten opzichte van het Bijzonder On derwijs. Het gaat over groote sommen, ditmaal alleen over 1000.maar door de gelijkstelling van het Bijzonder Onder wijs kan dat wel 14000.worden en dat is ondragelijk. De heer de Nies blijft er bij, dat er 60 aanvragen op afdoening achten. Het par ticulier initiatief schiet dus te kort en men moet dan aanvullen. Er zijn grenzen. De heer Endendijk merkt op, dat voor- tanders van het Bijzonder Onderwijs ook heel goed kunnen en zullen willen bij dragen in een steunactie voor het Open baar Onderwijs. De heer Nooder stelt voor f 300.ter beschikking te stellen van de afdeeling B van het Crisiscomité om te besteden voor verstrekking van kleederen aan school gaande kinderen op de diverse scholen, dus niet alleen voor het Openbaar Onderwijs. De heer Lodeesen zegt, dat gelden voor een steunactie uit eigen maar ook buiten eigen kring kunnen worden gezocht. Voor het bewuste doel heeft men nog wel met liefde iets te missen, althans dat moet orden geprobeerd. Het voorstel-Nooder om 300.be schikbaar te stellen, wordt hierna ver worpen met 5 tegen 9 stemmen. Voor het voorstel stemden Mej. Funkke en de hee ren de Nies, Grootewal, Nooder en Ga sille. 20. Behandeling van 3 verzoeken om ontheffing van art. 15 der Bouwverorde ning (Nos. 3361, 3362 en 3284). De gevraagde ontheffing aan Mevr. M. J. van den Berg-Elfferich voor den bouw van 3 woningen onder 1 kap aan de Van Lenneplaan, wordt conform voorstel van B. en W. niet verleend, evenmin als die aan den heer W. Elzenaar voor den bouw van 3 woningen onder 1 dak aan den Dor- resteynweg. Bij het verzoek van den heer Joh. Ra demaker om 4 woningen onder 1 kap te mogen bouwen aan den Zwaluwenweg, vraagt de heer V. d. Berg die ontheffing te verleenen. De heer Gasille zegt, dat er dan niet meer dan 2 Meter grond achter over blijft, wat niet kan worden 'toegestaan. De ontheffing wordt geweigerd. De burgemeester stelt aan de orde een -oortgelijk ontheffingsverzoek van den heer Duin om 4 huizen onder 1 dak te bouwen aan den Braamweg. Aanvrager is genegen de noodige grond voor weg- verbreeding ai te staan na transport dier grond. De heer de Bruyn zegt, dat men deze ontheffing wel kan verleenen want aan den Braamweg is toch alles al gröndig bedor ven. De heer Gasille meent, dat we dan niet doorgaan en verkrijgt aanteekening dat hij tegen het verleenen dezer ontheffing is, die door den Raad echter wordt verleend. 21. Adressen van J. W. Wijn e.a. en de Provinciale Utrechtsche Welstands-Com missie, verzoekende een strengere beoor deeling van bouwaanvragen met voorstel van B. en W. (No. 3191). Hierbij wordt tevens behandeld een in gekomen adres van de afdeeling Soest van de Natuurhistorische vereeniging, verzoe kende waarborgen dat de beoordeeling niet in handen van een persoon wordt gelegd, doch van een commissie van 3 of 5 per sonen. De heer Endendijk vindt het zeer gevaar 'lijk alles in handen van een man te leggen, want dan komen er vast onaangenaamhe den. De heer Dudok b.v. staat zeer hoog, maar alles wat hij bouwt heeft ongeveer hetzelfde karakter, dus eenzijdig. Het is dus gewenscht meer adviseurs te hebben en spreker zou ook eenige raadsleden een woordje willen laten meespreken. Komende moeilijkheden, moet men thans reeds voor zien. De heer Gasille acht den heer London een zeer hoogstaand man en volkomen in staat zijn taak te vervullen, die bo vendien veel van Soest houdt. Overigens staat hij niet alleen, idoch heeft het Col lege van B. en W. naast zich. Tenslotte is dit slechts een proef en B. en Wl hou den het toezicht. Als de proef niet mocht slagen is er niets verloren en de heer London staat veel te hoog om zich dan gekwetst te gevoelen. Mej. Funke wijst er op, dat bij den bouw dan ook moet worden overwogen dat een huis bewoond wordt door een ge zin dus ook door vrouw en kinderen, ter wijl dc vrouw het meest in huis is. Doel matigheid voor de huisvrouw moet dus een van de voornaamste punten zijn. De burgemeester zegt, dat de heer Lon don juist in dat opzicht hijzonder werk zaam is. Mej. Funke kan dus geheel ge rust zijn. Hij is een groot bewonderaar van Soest waar hij veel komt. Als hij een plan zal wij..igen, zal het alleen goedkooper worden, eenvoudiger, doch tevens doelma tiger, maar nimmer duurder. Hij zal het GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: jonge hond Mendelssohnlaan 1 nikkelen armbandhorloge Koren weg 3 zakkam in étui politiebureau bruine kinderhandschoen politiebureau verlovingsring Schoutenkampweg S kinderportemonnaie met inhoud politiebureau zwart kinderpakje Nieuweweg 73 bruin hondje Paulus Potterlaan 24 bougiemeter politiebureau witte fox terrier Eigendomweg 98. Een 99 r (6 „Briefkaarten"-Foto's vanaf f 2. practische in het huis brengen. Wellicht zullen B. en W. reed? in September met een v orstel ,kunn6n komen naast hem een bouwcommissie uit den Raad samen te stellen. Men moet eerst echter eens de- proef met hem nemen. Daarenboven zijn commissies van 3 leden veel duurder dan commissies van 1 lid. Desnoods zou een zoodanige bouwcommissie reeds in de volgende Raadszitting kunnen worden be noemd indien men dat wenscht. De heer Grootewal wil onmiddellijk een commissie benoemen en dan de heer Lon don er lid van maken. Spr. wil in geen geval alles overlaten aan het idee van 1 man. De heer van Duren meent te hebben er varen, dat de heer London een practisch mensch is. Vroeger heeft men in Soest ook soortgelijke commissies gehad en dat heeft toen zeer slecht gewerkt. Het is daarom, dat spr. thans geen commissie wenscht. Laten w^e de proef maar eens nemen. Loopt het mis dan is er nog niets verloren. De heer Hornsveld heeft wel bemerkt, dat de heer London grootere huizen, scho len en kerken bouwt, doch weet niet of hij zich ook speciaal heeft toegelegd op den bouw van kleinere huisjes, zooals in Soest in den regel zullen worden gebouwd. Hij zou daaromtrent gaarne worden ingelicht, met teekeningen. De heer de Nies is bang voor eenzijdig heid en dictatuur. Een proef van 6 weken is niets, want in dien tijd kan niets zicht baars blijken. Spr. heeft liever een commis- ie uit meer personen, waaronder 'n vrouw, In Soest is het vraagstuk goedkoope bouw, woningen niet een huur van ƒ4.of 3.50. De heer de Bruyn moet niets van een schoonheidscommissie hebben, een Wel standscommissie is wat beter, maar men zal altijd de w*ijkindee1ing in het oog moe ten houden. W'at in het Yosseveld gebouwd kan worden, kan ncvg niet op het Hart staan en ook niet aan de Burgemeester Grothestraat. Het is gewenscht dat Raads leden bij de beoordeeling ter zijde staan, doch B. en W, schijnen dit punt aan zich te willen houden. Spr. begrijpt dat niet, want B. en W. verzekeren den Raad keer op keer, dat zij het al zoo geweldig druk hebben. En nu dit er weer bij. De burgemeester zegt, dat het dan wel licht aanbeveling zal verdienen later uit den Raad een commissie van Bijstand te kiezen, doch laten we eerst maar eens deze proef nemen. Aldus wordt besloten conform voorstel van B. en W., onder aanteekening voor de heeren Hornsveld, de Nies en de Bruijn, dat zij geacht wenschen te worden te heb ben tegengestemd. 22. Adres van W\ Reinders e.a., ver zoekende aanbrenging van verschillende verbeteringen aan den Eigendomweg, met voorstel van B. en W. (No. 320). Conform voorstel van B. en W. wordt besloten. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN' TELEF. 330 POSTGIRO 146847 23. Voorstel van B. en W. om genoegen te nemen met een door het Rijk aangeboden schadeloosstelling wegens het leggen van een bouwverbod ingevolge de Luchtvaart wet op gemeentegrond te Soesterberg (No. 2986). Met het aangeboden bedrag, bedragende 0.90 per M/2. voor een totaal opper vlakte van 9000 Meter wordt accoord ge gaan, 24. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w.: a. tot het in schenking aanvaarden van een strook grond en verhuur van dien grond aan W. v. d. Velden (No. 3136). b. tot ruiling van grond met de Chr. Vereeniging „Buitenzorg" (No. 2127). c. tot het in schenking aanvaarden van eenige strooken grond van diverse eige naren ter verbreeding van de Schrikslaan, den Nachtegaalweg, den Vinkenweg en den Nieuwe weg (No. 3002/3315/2440). d. tot openbare verpachting van het parkeerterrein aan de Batenburglaan (No. 2721). e. tot het in schenking aanvaarden van een strook grond van H. W. van Dijk (No. 3382). f. tot verhuur van een stuk grond aan de Wed. Bekkers (No. 478). g. tot het geven van machtiging aan B. en W. inzake het onderhands verkoopen van gronden in het complex 't Hart (No. 3396). Van W. v. d. Velden wordt een strook van 40 M2. aan de Julianastraat in schen king aanvaard, terwijl deze strook met nog een andere in totaal 80 M2. aan hem we der wordt verhuurd voor 1.per jaar tot uiterlijk 1 Januari 1939. Met de Chr. Ver. Buitenzorg wordt ge ruild een stuk grond van 280 M2. tegen een stuk van 1230 M2. en 150 M2. aan cn nabij den Braamweg en den Erikaweg. Van diverse personen wordt in schenking aanvaard diverse strooken grond ter ver breeding van de Schrikslaan, Nachtegaal- weg, Vinkenweg en Nieuweweg. Besloten wordt tot openbare verpach ting van het Parkeerterrein aan de Baten- burglaan onder vaststelling van de tarie ven van 19 cents voor een auto, 7*4 cent voor een motorrijwiel en 15 cent voor een autobus. Van H. W. van Dijk wordt in schenking aanvaard een strook grond van 5 Mti. aan de Koninginnelaan, hoek Ivorteweg. Aan de Wed. Beckeis wordt wederom verhuurd een stuk grond deels uitmaken de van de Batenburglaan, ten behoeve van de plaatsing van een kiosk voor f 50. per jaar. Üj) voorstel van den heer Nooder wordt besloten toe te staan betaling in 2 Ler- mijnen, elk van 25. Tenslotte worden B. en W. gemachtigd diverse gronden in het complex Het Hart te verkoopen op nader aangegeven voor waarden en tegen een minimum koopprijs als op de teekening is vermeld. De heer Gasille heeft bezwaar hiertegen, terwijl de heer Endendijk de prijs van 1.75 per M2. voor een bepaald -.tuk veel te laag vindt. De burgemeester antwoordt, dat het stuk erg laag ligt en dat er om een bouwwerk te maken eerst grond moet worden opge bracht. Onder aanteekening voor den heer Ga sille, dat hij geacht wil worden te hebben tegengestemd, wordt de gevraagde machti ging verleend. Hierna komt aan de orde de Aanvullings agenda. 1. De benoeming van reedsbehandeld. onderwijzer 2. Voorstel van B. en W. om inzake het geschil ,met het R.K. Schoolbestuur te Soest betreffende het gedeeltelijk vervallen der waarborgsom mede te werken tot pro rogatie (het brengen der zaak onmiddellijk voor het Hof). B. en V schrijven hieromtrent aan den Raad: De Gedeputeerde Staten dezer provincie zijn van oordeel dat een gedeelte der door het R.K. Schoolbestuur alhier ten behoeve van den bouw eener U.L.O. school gestqr- te waarborgsommen, groot f 10.496.39 ten gevolge van de toepassing van art. 79 lid 2 der L.O. wet 1929 het niet aanwezig zijn van het door de wet vereischt aantal leerlingen is vervallen. Aangezien tegen bovenbedoelden uit. spraak geen beroep of een andere admi nistratiefrechtelijke procedure mogelijk is, wenscht het R.K. Schoolbestuur deze kwes_ tie voor den burgerlijken Rechter te bren gen en in hoogste instantie de beslissing van den Hoogen Raad uit te lokken. Ter voorkoming van onnoodige proces kosten verzoeken wij, U goed te vinden, dat bedoeld proces aanstonds voor het Hof wordt gevoerd. Voorts verzoeken wij U ons te machtigen het desbetreffend raadsbesluit te formuleeren. Conform voorstel wordt besloten. 3. oorstel van B. en tot intrekking van het raadsbesluit van 28 Juni 1933 in zake verhuur perceel Steenhofstraat 6. B. en \V. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij Uw besluit van 28 Juni 1933, le afd. No. 3913, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 25 Juli 1933, 3e afd. No. 2155-1872 werd ons Colle ge gemachtigd het naast het gemeentehuis >taande perceel Steenhofstraat No. 6 on derhands te verhuren. Aangezien de wenschelijkheid zich meer en meer doet gevoelen om genoemd perceel voor den gemeentelijken dienst te gebrui ken, stellen wij U voor het raadsbesluit van 28 Juni 1933 in te trekken en te beslui ten pm het desbetreffend perceel niet meer te verhuren. In dit verband vestigen wij er de aandacht op, dat bij ons College nog niet de gevestigde meening bestaat, welke dien^ sten in het perceel Stvenhofstraat 6 moeten worden ondergebracht. Ons College zal evenwel bedoeld vraagstuk op de meest economische wijze oplossen. Conform voorstel van B. en \V. wordt besloten. De Burgemeester stelt dan nader voor de rijwielbrancard, thans aanwezig in de politiepost te Soesterberg weder terug te brengen naar zijn oude plaats, die gebleken is veel beter te zijn. Dat brengt per jaar een f 50.kosten mede, welk crediet wordt aangevraagd. De brancard zal dan weder worden ge-tald en in onderhoud genomen op dezelfde wijze als voorheen. Conform besloten. De burgemeester stelt hierna voor de aangenomen voorstellen omtrent uitbrei ding van het terras van het Soester Na tuurbad met ongeveer 10 Meter en de nieuwe rioleeringsplannen terug te nemen en deze plannen om te werken om te doen uitvoeren met Rijkssubsidie. Aldus beslo_ ten. Ten slotte stelt spreker voor het College van B. en VV. te machtigen de werkver schaffing stop te zetten, indien de wensche lijkheid daartoe blijkt, zonder dat dan daar. voor eerst een besluit van den Raad noo- dig is. De heer de Nies wil liever met stopzet ting 110 ven dc dat voo je is cn doen ii Dc b tot mai \Y< rkv De h< om eer phen a eischt De b' regelini geen w ben w De ïl den hu veel bc nu een De h ning di Di I leend. lil in De h den op; de W ie Dat wi moet i plaats geeft. tot alle Iraat. Ei op on^ heeltf .e De h( den hi w aarhc geschre gen. 11' ticele i agen gchoud echter heeft. De h< van de- van de moeten nici oni dat is tractloi 'n bepa overeer wordt, L werk ti doorbei f het we: conirac I topstar f weest. »it Am« ik als m

De Soester | 1934 | | pagina 2