INID"-W O^Plaatselijk Nieuws^O Soesterberg Wij leveren nog steeds solied en degelijk 99 Fotograaf Drost Steenhofstraat 56 - Tel. 486 BAARN. NIEUWE BRUG OVER DEN SPOOR-" WEG IN DEN AMSTERDAMSCHEN STRAATWEG. Lenigen tijd geleden schreven wij, dat de oude brug over den spoorweg in den Am sterdamschen straatweg zal vervangen wor den door een betonnen brug, waarbij de scherpe bocht in den Rijksstraatweg ter plaatse zal verdwijnen. Deze nieuwe brug wordt gelegd in de as van den weg en wordt gesteund door twee balken, die komen te rusten op landhooi- den. Op die balken, van gewapend beton, zal het rijvlak voor het snelverkeer komen te liggen met een breedte van zeven M., en daarnaast wegen voor de wielrijders en de voetgangers, ter breedte van 3.5U M. De scheiding tusschen het middenvlak en de wegen op zijde zal gevormd worden door twee borstweringen ter hoogte van 8(J c.M. Een rijbreedte van 7 Meter voor het snel verkeer wordt voldoende geacht. Het ontwerp voor deze brug is gemaakt door het Bruggenbureau te s-Gravenhage, en de uitvoering zal geschieden door de Nederlandsche Spoorwegen. De aanbesteding van het wérk zal spoe dig geschieden, opdat het werk nog dezen zomer zal kunnen tot stand komen, waar voor vier maanden gerekend wordt. Tijdens het werk wordt het rijverkeer door Baarn geleid en wel van den Oranje boom over de Luitenant-Generaal van Heutzlaan, den Stationsweg, het Stations plein N.IJ.S.M. en verder langs de Spoor weglaan naar den Amsterdamschen Straat weg. De voorbereidingen voor de omleg ging van dit verkeer worden reeds van ge meentewege getroffen. BAARN. HET 13-JARIG BESTAAN VAN HET LYCEUM. De feestelijkheden, ter gelegenheid van het derde lustrum van het Baarnsch Ly ceum, hebben op Vrijdag en Zaterdag j.1. plaats gehad. Het feest begon Vrijdagmiddag met een voetbalwedstrijd, van een elftal, samenge steld uit leeraren, aangevuld met een en kelen leerling en een bestuurslid, tegen een elftal der leerlingen. Deze wedstrijd werd gespeeld op de gemeentelijke sportterrei nen aan den Amsterdamschen straatweg, tweemaal een kwartier spelen met een kwartier pauze er tusschen. De geheele school was voltallig aanwe zig; ook eenige oud-leerlingen, belangstel lende ouders, en echtgenooten der sportieve docenten, om getuige te zijn van deze his torische gebeurtenis. Het veteranen-elftal, wat onoeholpen op de van leerlingen ge leende voetbalschoenen, werd bij het betre den van het terrein met een hartelijk ge juich begroet. Na den plechtigen aftrap door den rector van het Lyceum, Dr. J. A. Vor der Hake, nam het spel een aanvang. Het publiek plaatste zich om het veld, om toch maar vooral van nabij de veelal potsierlijke be wegingen hunner leeraren te kunnen gade slaan. Des avonds werd in het Concertgebouw Musis Sacrum een tooneelvoorstelling ge geven, gevolgd door een bal in de Aula van het Lyceum. Voor den aanvang der voorstelling voer de o.m. de Voorzitter van het Bestuur Jhr. Dr. J. Wl H. Rutgers van Rozenburg, het woord, om hulde te brengen aan rector en leerarencorps en namens ouders en oud leerlingen zijn vreugde en dankbaarheid uit te spreken over den bijzonder aange- namen geest, die steeds op het Baarnsch Lyceum heerscht en de school een goeden naam gegeven heeft door heel on> land. Voor de pauze werd opgevoerd het too- neelstuk van Henri Ghéon, getiteld: De gestrafte met den koorde". De rollen wer den vervuld door leeraren en een leerarés, hetgeen voor de leerlingen menigmaal aan leiding gaf tot uitbarstingen van enthou siasme en hilariteit. Na de pauze voerden eenige leerlingen Zaïre" van Voltaire op in een vrije bewer king van Nolst Trénité, hetgeen grooten bijval oogstte. Na afloop werd in polonaise van Musis Sacrum naar het nabij gelegen schoolge bouw gewandeld, waar iri de Aula het bal plaats had. iDe feestelijkheden werden Zaterdagmid dag besloten met een thé dansant. NED. VEGETARIëRSBOND AFD. SOEST. Vrijdagavond werd ten huize van Mevrouw v. d. MuyzenbCrg de eerste cur- susles gegeven in moderne voedingsbei;ei- ding door Mevr. \VJ. de JongKersbergen te Amsterdam, voor de eerste maal bijge woond door 1U dames en 1 heer. De secr. van de afd. Soest roept allen het welkom toe, waar.na de leidster het woord verkrijgt. Spreekster noemt de bereiding van de mo derne voeding welke vleeschloos is, bijzon der goed aanpassend aan de vegetarische voeding, ofschoon zij er niets mede uit staande heeft. Spreekster zal geen geleerd betoog houden maar spreken als huisvrouw tot huisvrouw, diverse wenken en opmer kingen maken, maar de cursisten het werk faten. Spreker raadt ten sterkste af ineens .aan rauwkost te beginnen en het gekookte Voedsel te lajen staan; dit zou de mcesten slecht bekomen, daarom moet alles met Overleg geschieden. Is men eenmaal aan den rauwkost gewoon, gevoelt men zich veel prettiger; ook worden daardoor veel ziekten voorkomen. Op dezen eersten cur susavond werden klaar gemaakt: aardap pelen, wortelen, spinazie, diverse soep groenten, sla, radijs, prei, maccaroni, ap pelen en citroenen, zoodat een mooie scho tel gemaakt kon worden. Alvorens met het schoonmaken der verschillende artikelen te Beginnen, werden eerst de handen flink ge- wasschen; daarop de aardappelen geboend met een handje, de appelen opgepoetst en eerste opgezet met XA c.M. water er op. ^Tn de diverse groentensoorten werd al leen het wortelgestel afgesneden en de aan gestoken bladeren weggenomen; de wortel tje» bffh^adili als de piepers en daarna op de flst&af Bt ger geraspt. Voor vetdcelen jgcbrmki men slaolie en delfrite, voor biud- middel aardappelmeel en in plaats van azijn werd citroen gebezigd, omdat bij alle voeding getracht moet worden een goede verhouding te krijgen van basen en zuren. Door dezen arbeid werd getoond dat de moderne voeding economisch is, goedkoop, en hygiënisch en zich overal aanpast. Elk der cursusten nam deel der bereiding on der toezicht der leidster onder handen, waarna een gedeelte werd gekookt op een electrisch Homann fornuis, welke geheele installatie was geplaatst door de P.U. ËjjM-» een groot deel werd aangewend tot rauwkost, welke schotel appetitelijk werd gerangschikt. Nadat de gestelde kook tijd .was verstreken, wat aan de pan is. te voelen, voor aardappelen bijv. 10 minuten is, werd het gekookte deel eerst, en nadat dit smakelijk was verorberd, de rauwkost aangesproken, welke eveneens den goeden weg volgde. Alles was zeer smakelijk ea voedzaam, waarna een bord soep volgde en een toetje van inaccaroni e.d. Nadat de maaltijd was beëindigd werd het vaatwerk afgewasschen en was de eerste les circa 11 uur geëindigd, waarvan voorzeker de cur sisten veef'hebben opgestoken. Voor hen die gaarne dezen cursus, uit 10 Jes>en be staande, zouden bijwonen, maar voor wien de Vrijdagavond van 811 uur bezwaren met 2ich brengt, is de leidster genegen bij voldoende deelname ook Vrijdagsmiddags cursusles te geven. Voor de avond- of de middaguren kan men zich aanmelden bij Mevrouw v. d. Muyzenberg, Kerkstraat, die daarvoor gaarne haar tijd beschikbaar stelt, ook voor inlichtingen. De cursus voorziet in dezen tijd beslist in een lang ge. voelde behoefte. STILLE RONDGANG. Op Donderdag 10 Mei '34. Hemelvaartsdag Vertrek 2 uur n.m. De Algenteene Nederlandsche Vrouwen Vredebond heeft het initiatief genomen om op 10 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) 2 uur n.m. een „Stille Rondgang" door den Haag te houden. De bedoeling van dezen Stillen Rond gang is, dat duizenden vrouwen, zonder onderscheid van politieke of godsdienstige gezindte, zich in aaneengesloten groepen van het Malieveld door de stad naar het Vredespaleis begeven. Bij de Parlementsgebouwen gekomen, /.al een deputatie, namens de Nederlandsche Vrouwen en Moeders, een adres overhan digen, waarin zij nogmaals bij de Regee ring, die, door mede onderteekening van het Kellogg Pact, den oorlog tot misdaad verklaarde aandringen, haar invloed te blijven aanwenden voor het verkrijgen van een internationale ordening, waarin Recht spraak zal gelden inplaats van geweld. In dezen tijd, waarin de aanbidding van het geweld als een besmettelijke ziekte over de wereld schijnt te gaan, is het van het grootste belang, dat de Vrouwen en Moeders eendrachtig naar buiten van haar Vredeswil getuigen. Laten wij daarbij be denken, dat er in de loopgraven ook niet naar gevraagd wordt welke godsdienstige of politieke overtuiging de mannen en zo nen zijn toegedaan, wier leven daar wordt vernietigd. Zouden wij daartegen dan ook niet „eensgezind" stelling nemen? Vrouwen en Moeders Anno 1934 be denkt: dat het ons aller schuld zal zijn, in dien d"e verschrikking van den oorlog we derom over ons en onze kinderen komt! Wij vertrouwen dan ook, dat duizenden vrouwen en moeders spontaan aan dezen Oproep gehoor zullen geven. l'it de antwoorden, die wij, op een desbe treffende circulaire, van verschillende Vrouwenorganisaties in Nederland ontvin gen, blijkt, dat overal in den ]andc ons plan met groot enthousiasme wordt begroet. Men geve zich dus ten spoedigste op aan: het secretariaat van de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, Afd. Soest, Heuvelweg 25a. Het Bestuur van de Alg. Ned. Vr. Vr. Bond. Afd. Soest. JEUGDDIENST IN DE EMMAKERK. In- de Zondagavond gehouden Jeugd dienst ging voor de Javazendeling C. V\'. Nortier, welke de samenkomst opende met het uitspreken van het votum, waarop ge zongen werd Gez. 194 15, gelezen Hebr. 11 l6 en 12 13, waarna de voorgan ger in gebed voorging. Tot tekst kiest de Eerw; Heer Joh. 20 2429, de geschie denis van den ongeloovigen Thomas. Vooraf werd nog gezongen Gez. 17 13 en 6, onderwijl de gebruikelijke gaven wer den ingezameld. De uitspraak: „de onge- Ioovige Thomas", dit is niet juist, war: deze- aantrekkelijke figuur blijft in zijn ge loof, maar hij mist de kracht om er boven uit te komen. Dit was de tweede maal dat Thomas sprak, zijn geestdrift is geheel zoek, hij kan er niet over heen komen, dat Zijn Heer gekruist is en begraven, want Hij is een onderzoekende natuur, trouw in Zijn liefde. Hij is eenzaam en gaat ook niet in op. de vreugde der overige discipelen, die hem vertellen: „wij hebben de Heer ge zien." De opstandingsgedachte is voor hem te hoog, te groote tegenstelling voor wer kelijkheid; zijn leven gaat somber voorbij. Het kruis kan hij niet uit zijn gedachten weren, want Thomas is ook critisch, hij moet de zinnelijke waarheid beleven, hij is een hardnekkigen twijfelaar, hij is slim en gaat niet af op uitspraak van anderen, het is hem te doen om tastbare zekerheid, hij is te bang om misleid te worden. Ilij is het type van een achterdochtig scherp zinnig mcnsch, een eerlijke twijfelaar, het is de oprechte houding van hem die be wondering afdwingt. Want achter de twij fel hoort men de schreeuw der ziel om te begrijpen. De Christus-verbeelding is voor hem niet voldoende, hij houdt zich aan de uitspraak van den levenden God. Wy echter leven voortdurend in de laagvlakte, wij gaan niet naar db bergen vanwaar de Hulpc komt. Maar Thomas zoekt in zijn eenzaamheid de discipelen wederom op. Dat moeten ook wij doen, wij moeten omgang zoeken met die personen die ons van den omgang met Jezus vertellen, dan wordt het onmogelij ke. mogelijk, en in Zijn zoekende liefde komt Hij tot ons. Zijn twijfel wordt be loond en veranderd in geloof en hij leert aanbidden, door hetgeen God heeft gedaan, hij bc.ceii de 1 'aa^chiilorgeu, daarom kan Hij belijnen. Mijn Heef en mijn God! Dur ven ook wij dcu sprong te wagen uit deze zichtbare wereld u» de onzichtbare, door hel geloof alleen, heeft deze disci pel niet voor op ons. Voor ons zegt men, i» het moeilijk, omdat wij Jezus nooit hebben gezien in Zijn omwandeling op aarde. De vraag is du»: „hoe zien wij Jezus, en dan is het antwoord: Hij i» in t midden der gemeente, waar men Hem kan aanbidden. En daar moeten wij ernst mede maken om tot aanbidding te komen; wij moeten er ontvankelijk voor zijn. in dezen tijd, waar alle» wankelt, moeten wij vragen: wat wil God van mij.' en leeren zien op Hem die on= voorging. Na orgelspel zong men Gez. 18U 1o, waarna de voorganger met het Onze Vader de samenkomst sloot. Bij den uitgang werd gecollecteerd voor den jeugd dienst. OPENBARE SCHENNIS DER EERBAARHEID. Door de rijkspolitie alhier werd Vrijdag j.1. terzake van het plegen van openbare schennis der eerbaarheid aangehouden J. A. v. V. wonende te Amersfoort. Na het noodzakelijke politic-onderzoek i» hij we der heengezonden. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie werd zekere P. V., zwer ver, op den openbaren weg aangetroffen toen hij in staat van dronkenschap zijn rij wiel bereed, hetgeen voor de politie aanlei ding was hem in zijn eigen en een» ander» veiligheid ecnigen tijd in arrest te stellen. HEIDEBRANDJE. Te omstreeks 1 uur des middags werd Zaterdag brand gemeld en bleek, dat een heidebrandje aan de Eoekenlaan wat uit gebroken, dat zich door den sterken wind nogal ernstig liet aanzien. Door de brand weer, die snel ter plaatse was, werd dit brandje spoedig gebluscht. Ongeveer H.A. heide met ruigte en enkele verspreid staande naaldboompjes werden een prooi der vlammen. SIMULEEREN. Zondagmiddag werd de politie medege deeld, dat op de Vredehofstraat een man van zijn rijwiel was gevallen, waardoor hij niet meer in staat was zijn weg naar Am sterdam te vervolgen. Spoedig bleek, dat het deze persoon te doen was om door de politie per auto thuis gebracht te worden, welk plan echter in duigen viel, zoodat hij genoodzaakt werd op eigen gelegenheid naar zijn woonplaats te gaan. DRONKENSCHAP. Zekere H. W., wonende alhier, werd Maandag door de politie in arrest gesteld terzake openbare dronkenschap, terwijl eenige uren later C. van S., eveneens wo nende alhier, eenzelfde behandeling onder vond. DIERENMISHANDELING. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt tegen een inwoner dezer gemeen te, de landbouwer J. R. K., die zich had schuldig gemaakt aan ergerlijke dieren- mishanneling. Door hem was een koe, die tijdens het transport van de eene weide naar een andere niet meer voort kon van vermoeidheid, zoodanig met een stok be werkt, dat het dier eenige wonden aan het achterlijf bekwam. HET VUURWERK. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat de gratis toegangskaarten voor het vuurwerk, dat Maandagavond 30 April a.s. te ruim 9 uur zaL worden afgestoken op een terrein van het landgoed „Braamha- ge" te Soestdijk, slechts verkrijgbaar zijn aan den winkel der N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij aan de van Wëede- straat 7, op vertoon en na afstempeling der betaalde abonnementskwitantie over het Iste kwartaal 1934 van „De Soester" of van de „Soesterberger". In verband met een vlotte afwikkeling der uitgifte van de toegangskaarten, wordt men dringend verzocht zijn kaarten zoo vroegtijdig mogelijk te halen en daarmede niet te wachten tot de laatste dagen. Eventueele duplicaten van verloren ge- gane kwitanties kunnen aan den winkel, mits vroegtijdig, worden aangevraagd. Zij, die zich als nieuwe abonné op ge noemde bladen opgeven, kunnen tevens gratis toegangskaarten bekomen. VEREENIGING E.H.B.O. AFD. SOEST. Zaterdag j.1. trokken E.H.B.O.'ers uit onze gemeente naar Rotterdam. Hun doel was deelname aan den wedstrijd, uitge schreven door de vereeniging „Linker Maasoever". Voor dien wedstrijd hadden zich niet minder dan 100 groepen aange meld! Onze vereeniging kwam 't vorige jaar uit met een groep juniores en behaalden toen den 3den prijs! Dientengevolge -ging de groep van Za terdag uit als „Sehiorcs" wat hun taak be langrijk moeilijker1 maakte. Zij hebben zich daar gemeten met de beste krachten des lands. Ze hebben zich in hun „kwartier" heftig geweerd. Ze behaalden 111 van de 121 vastgestelde punten. Ze kwamen huistoe met den 2den prijs. Dat kranige groepje driewerf hulde!! R.K. ZANGVEREENIGING „UTILE DULCI In de zaal van het Parochiehuis „St. Lud- gaxjius" pal Zondagavond genoemde club een zang- en tooneclavond wellcc zeer druk bezocht was, o.a. door ,den beschermheer Pastoor A. G.'Smrt. Allereerst trad het Kinderkoor op niet een 4-tal snoezige lied jes, die door de kleine kleuters dapper werden gezongen: dit was onopgesmukte, natuurlijke kinderzang, die altijd bekoort. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: parapluie zilveren broche paar glacé handschoenen Duitsche herdershond bruine glacé handschoen zakmes portenionnaie met inhoud. zwart lederen damestasch met inhoud. van Lennepla van Lennepla politiebureau Beukenlaan 1 politiebureau politiebureau politiebureau politiebureau Hei was een genot die teere stemmetjes te beluisteren; zij deden hun uiterste best. Het applaus bleef niet uit. W]at werden verder op den avond de liedjes: „vaa een bruinen brombeer", „op marsch" en de „kleppermarsch" met bravovure gezongen en uitgevoerd, de kleuters gingen er geheel in op. Het Dameskoor beschikt over su blieme krachten, o.a. in Mej. J. Kouwen- berg heeft het een zeer te waardeeren kracht. Deze jonge dame is zeer muzi kaal, en beschikt over een mooi gaaf ge luid dat mede Heept. De overige dames deden eveneens hun uiterste best. De zeer moeilijke koorwerken kwamen zeer goed tot hun recht. De uitspraak en de verzor ging was goed verzorgd. Er ging een ze kere bekoring uit van dit clubje, „lm Früh- ling" van Bargiel, was een waardig slot. De dirigent, de heer Anton Ponten Jr. uit l'trecht, een extra compliment voor de be zielde leiding en de gevoelvolle begeleiding van het geheel. Voor de pauze nam Pastoor A. G. Smit het woord en sprak zijn groote waardeering uit voor hetgeen door „LVD." is gepres teerd; een bekroning na den arbedi van een half jaar. Was het voorheen een ge mengd koor, door de mindere animo der heeren is dit omgezet in een Dameskoor, wat zeer zeker goed is ingezien. En wat Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis'' - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes dezen avond is gepresteerd, wekt bewonde ring, en al is spr. nu 'geen beoordeelaar, al heeft hij voorheen veel aan muziek gedaan, de zuivere zang, ook van de kleine peuters, dwingt die af. Er is beschaafd gezongen en er is kunst geboden, want hetgeen naar vo ren gebracht werd is door allen aangevoeld en daarmede feliciteert spr. het koor en den eminenten leider. De club is een heel stuk vooruit gegaan; de klankvolume was goed en de zeer moeilijke nummers werden met gloed naar voren gebracht. Z.Eerw. hoopt dat velen gedrongen zullen worden mede te gaan zingen, vooral daar in den a.s. winter opgevoerd zal worden een „Ma- riaspel" met zang, spreekkoor, enz. Hij dankt de uitvoerenden voor het mooie werk dat door hen is verricht en reikt den dirigent de hand. Daarna gaven de Damesleden een leuk tooneelspel: „MevrouwKivikstaart Al bedil" dat een kijkje gaf in een atelier voor damesmodes. De beide zusters; maar vooral de jongste „naaister" was een type, w aarom gegierd is evenals om doove Jans. Dit zangspel viel in goede aarde. Er is veel gelachen en geklapt. „U. D." kan op een geslaagden avond terugzien. ge, erf en tuin a. d. Heideweg 34, grooi 4.15 A. Kooper den heer C. Hofman alhier, voor f 39U0. een strook grond a.d. Heideweg, gren zende aan perceel II, groot 1 A. Kooper den heer C. Hofman alhier, voor f 205. een gebouw, ingericht tot Rusthuis, met garages, erf en tuin, a.d. Heideweg No. 44- 40, groot 7,80 A. Kooper den heer C. Hofman alhier, voor f 8000. een perceel grond a.d. Heideweg, gren zende aan perc. 4, groot 4.05 A. Kooper den heer C. Hofman alhier, voor f 1,000. een burgerw oonhuis met erf en tuin, gen. Mea Vota, a.d. Burgem. Grothesirual 13, groot 2.43 A. Kooper den heer K. Wieier, alhier voor f 4450. een woonhuis met schuur, erf en grond a.d. Nieuwstraat 32, groot 20.51 A. Verkocht aan den heer M. Hilhorst, al hier voor f 3550. het perceel grond aan den heer H, v. d. Broek, alhier voor f 1652. een vrijstaande villa met bergplaats, sier-, moes- en vruchtentuin, gen. „Majella", a.d. Molenstraat O.Z. No. 11, groot 16.05 A. Kooper de heer D. van Zoelen, Muiden voor f 14600. een huis met erf en tuin en verdere betimm. a.h. Kerkpad Z.Z. 46, groot 3.90 A. Kooper den heer C. Veeren q.q. voor f 5000. RAADSZETEL VACANT. Wiegens vertrek naar Hilversum heeft Mejuffrouw H. Funke ontslag genomen, als raadslid. Wij beschouwen haar vertrek als een groot verlies voor den Raad, waa» hare adviezen en haar oordeel op hoogt/n prijs werden gesteld. Wij wenschen haar in hare nieuwe woon plaats een gelukkig en aangenaam, verblijf toe, en tevens bevrediging van haar vér- langen naar maatschappelijke!! arbeid. BENOEMING. Benoemd bij de luchtvaartafdeeling tot reserve-kapitein met bestemming voor den dienst van vlieger dc gepensionneerde ka pitein der infanterie van het leger in Ned. Indië C. C. Küpfer. SOESTERBERGSCH MANNENKOOR. Het Soesterbergsch Mannenkoor, dirigent Jan Coljé te Utrecht, zal op Donderdag avond 26 April zijn eerste concert geven in „Huis ten Halve" alhier. Medewerking wordt verleend door Mej Jo Klemann, sopraan te L'trecht en het Zeister symphonie orkest, dirigent N Yogtschmidt. ORANJE-VEREENIGING. Door de Oranje-verecniging „Wilhelmi na" zal op Dinsdag 1 Mei a.s., 's avonds half acht een ledenvergadering worden ge houden in ,,'t Zwaantje" alhier. De agenda Onze LIJSTEN worden NIET MACHINAAL gemaakt. r 25-JARIG JUBILEUM. Wij vernemen, dat de gemeente-secreta ris, de heer J. G. A. Batenburg, op 1 Mei a.s. den dag herdenkt, waarop hij 25 jaar geleden werd aangesteld tot gemeente ambtenaar. Deze dag zal voor hem tot een feestdag worden gemaakt. De leden van den Raad zijn uitgenoodigd op 1 Mei a.s. om 11 uur voorm. in de Raadzaal aanwezig te zijn, en zullen hem een geschenk aan bieden. Door den Burgemeester zal eene feestrede worden uitgesproken. Ook is onder dc ingezetenen een circu- lanre verspreid, waarin zij worden opge wekt eene jubileumbijdrage te geven, als blijk van sympathie voor den Jubilaris. RECTIFICATIE. In ons blad van Zaterdag 21 April j.1. komt een bericht voor over de gereformeer de kerk aan dc Julianastraat alhier, dat niet juist blijkt te zijn. De beslissing in kort geding luidt als volgt: De heer Meinisz is veroordeeld tot op ruiming van de versperring en tot voorloo- pige betaling" van de kosten van het kort geding, t.erwijl de gereformeerde kerk is veroordeeld tot het brengen van deze zaak voor den bevoegden rechter binnen den tijd van veertien dagen. Eene minnelijke schikking in deze zaak is echter niet uitgesloten. OPENBARE VERKOOPING. Dinsdagmorgen om 11 uur werd in het Koffiehuis de Gouden Ploeg door notaris A. O. Dammers publick verkocht: dc helft van een dubbele villa met garage, erf en tuin aan den Heideweg 32, groot 1.10 A. Kooper de heer C. Veeren q.q. vofcr f 3850. de helft van een dubbele villa met gata- vermeldt o.m. Herdenking overlijden H.M de Koningin-Moeder. Yoorloopige bespre king feest 31 Aug. a.s. Om 9 uur volgt voor de leden en huis genooten een filmvertooning. waarbij o.a de begrafenis van H.M. de Koningin-Moe der. Op dezelfde plaats 's middags half vier filmvertooning voor de kinderen. NIEUWE AANSLUITING TELEFOON No. 105 C. R. van Eijden. Het LingcriehuL. Behangerij en Stoffecrdcrij, Rademaker- straat 3a, Soesterberg. UITVOERING A. G. A. V. S. Er was weer veel belangstelling voor de jaarlijksche uitvoering van A.G.A.V.S welke Zaterdagavond 21 April in de groot- zaal van „Huis ten Halve" alhier gëhoudci werd. Na een muzikale inzet, gevolgd doo- een kranigen opmarsch der werkende lc den, werd vervolgens de vaandelgroet ui* gebracht, waarna gezamenlijk het clublid werd aangeheven. Dan sprak de voorzitter, de heer G Grootewal, een openingswoord uit om a len welkom te heeten, in 't bizonder dei Burgemeester en de afgevaardigden va- den A.N.G.B., van zuster- en andere vet eenigingen. Spreker hield vervolgens eet pleidooi voor het goed recht der lichamel ke opvoeding van dc jeugd en deed hierin- een beroep op de ouders voor inoreelen en financicelen steun. De gemeente gaf een goed voorbeeld met haar subsidieverleeni- gen. Van avond zou men kunnen zien, w de vereeniging in den tijd van nog geen vier jaar bereikt heeft. Men was er echt-- nog lang niet. Een achttal studeerenden uit Amsterdam had men uitgenoodigd om laten zien, wat men op een ander onderdo- der gymnastiek vermag. Daarna werd het verdere programma, dat haar kunnt ken van d dapper nu Amsterdam» !ijke opvoed nastiek la;

De Soester | 1934 | | pagina 2