mouw K CLC Het Vuurwerk van „De Soester'' WEIMËIMI& E. b Soesterb.s sportiefs vindt het bi Flanellen colberts en pantalons SPORTCOLBERTS Zijden- en katoenen polohemden „Tootal^ dassen Kleine Advertenties Bouwterrein te Baarn Een Burgerwoonhuis Een Burgerwoonhuis EU, ers 9 Schitterend geslaagden avond norm»? o DA'EERENKLEE gebruiken, daar is nog heel wat aan te schaven en te polijsten voor dat wij er een oordeel over zullen vellen; het begin is er, wanneer meerdere dames zich aansluiten is er wel wat te bereiken; het getal is nu nog veel te klein. Prachtig op tijd begonnen, was het einde daar om half elf, een zeer mooi sluitingsuur. In de pauze had ten voordeele der club een kleine tombola plaats. Na afloop gezellig samenzijn. En nu met goeden moed: voorwaarts marsch! EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: extra groot f 3.90; hoogste prijs f 2.20; middelprijs f 1.95f 2.05; laag ste prijs f 1.80; eendeieren f 1.90; alles per 100 stuks. Aanvoer 21500 stuks, handel vlug. OPENING NATUURBAD. Zaterdag 5 Mei 's middags twee uur wordt ons Natuurbad geopend. Ondanks alle pessimistische voorspellingen toch op tijd. Zes weken langer zwemgelegenheid, dan verleden jaar; degenen, die meenden dat de abonnementen dit jaar duurder wa ren, begrijpen nu dat de langere duur van het seizoen in aanmerking genomen, de abonnementen integendeel goedkooper ge worden zijn. Geen grootsche opening wordt het na tuurlijk; ja wat dan wel? Och eigenlijk verwachten we zoo dat er wat menschen komen zwemmen, dat er nog wat anderen eens komen zien hoe het er nog uitziet ons bad of er wat verandert of dat alles het zelfde gebleven is, kortom wat belangstel ling voor onze groote plas water met bij- behooren. Want het gaat toch om die heer lijke uitgestrektheid water met die buiten gewone temperatuur zooals je nergens aan treft. Als het Zaterdag en Zondag goed weer is, hopen we, neen rekenen we op heel veel belangstellenden. Abonnementen zijn ten Raadhuize ver krijgbaar. Maandagavond j.1. was de avond van „het vuurwerk!" Tegen 9 uur zag men drommen menschen langs den Rijksstraatweg naar Braamhage trekken, en toen te ongeveer kwart over 9 een paar zware luchtkanonnaden de ope ning van het vuurwerk, dat de administra tie van „De Soester" en van de „Soester- berger" aan de abonné's op en vaste ad verteerders in die beide bladen aanbood, aankondigden, waren op de weide van Braamhage een drieduizendtal enthousiaste bezoekers aanwezig. En zij hebben genoten van het begin tot het einde van een vuurwerk, dat door de vele fraaie stukken aller bewondering af dwong. Na de opening verscheen als een vvaardige hulde aan H.K.H. Prinses Juliana, die juist op dien dag Haar 25ste geboorte dag vierde, Haar portret, geflankeerd door bengaalsche vuren en een decoratief vuur werk van oranje-bloesems. Hoewel wegens het overlijden van H.M. de Koning-Moeder verdere plannen voor een meer feestelijke herdenking van dien dag achterwege moes ten worden gelaten, had men toch gemeend dit nummer in het programma te moeten laten als een eerbiedige en oprechte hulde aan de Kroonprinses, die een zóó bijzon dere geboortedag vierde. En het publiek gaf blijk de hulde op deze wijze onder de huidige omstandigheden op prijs te stellen. Na een fraaie verlichting van het terrein door *een grootte oranje magnesiumzon, waardoor men goed de duizendkoppige me nigte kon zien, kwam een groot drievoudig vuurfront met een springbron van magne- de een mooie groote electrische Diamant waterval, eerst uit gouden, later uit zil veren stralen en sterren bestaande. En de groote slotdecoratie, bestaande uit de woorden: LEEST DE SOESTER in diamantlichten met een groot diamant tableau, verscheidene zonnen in diverse kleuren, palmtakken, contra-batterijen van Romeinsche kaarsen en lichtkogels, ontlok te, een warm applaus. Het geheel werd natuurlijk afgewisseld door tal van vuurpijlen, waaronder bril- liantbommen, luchtslangen, zwermbommen, tourbillons, signaalbommen, kunstbommen en hoe die vuurpijlen en bommen nog meer mogen heeten. Jammer was het, dat er een dichte lage nevel hing, waardoor meerdere pijlen en bommen boven die nevel uiteen barsten; toch gaf dit laatste vele malen heel aardige, hoewel niet bedoelde, lichtef fecten. Als een bom hoog in den hemel boven de nevel uiteenbarstte, kon men dat slechts hooren, doch als dan na eenigen tijd de stralen en bouquetten uit den nevel te voorschijn traden, was dat een aardig ge zicht. En ook de diverse lichtverschijnselen boven den nevel gaven veelal een fantasti sche en ietwat geheimzinnige indruk. Het geheel was een zeer geslaagden avond en tegen 10 uur trokken de duizen den hoogst voldaan huiswaarts. Op de Burgemeester Grothestraat werd het verkeer op keurige wijze door de aan wezige politie geregeld, wat tegen den aan- 1 MEI FEEST IN EEMLAND. Dinsdagavond vierde de Moderne Arbei dersbeweging haar 1 Mei feest in de zaal iEemiland, waarvoor zeel veel belangstelling was; de zaal was geheel gevuld. Langs de wanden waren pakkende spreuken beves tigd, terwijl de clubvlag het podium sierde. De heer Lancker verzorgde in 't begin van den avond het muzikale gedeelte, na de serenade het strijkje Goeree. De voorzitter der afd. Soest van de S.D.A.P. roept allen het welkom toe en herinnert er aan dat de roode tulpen geschonken zijn door den heer Pureveen. Daarop verkrijgt de spreker, de heer Jerome Hartog, uit Amsterdam, het woord, welke op dezen feestavond een strijdtoon laat hooren om daardoor het einddoel naderbij te komen. In de eerste jaren werd gesproken over den eisch kies recht en Staatspensionneering. Maar thans is noodig een hechte organisatie en deze naar buiten uit te dragen, want dit is noo dig om de zaak dieper te zien. Het beeld der wanhoop wat geheel Europa laat zien, is ongelooflijk en afschuwelijk, maar toch zal de democratie niet ten ondergaan. Deze democratie moet duidelijk in 't oog worden gehouden om het moreele recht. Die de dictatuur aanvaardt moet niet optornen te gen Colijn. Er moet gevormd worden een onverbrekelijken eenheid, en wat gescheiden is moet niet gescheiden blijven. Spr. be schuldigt, dat men niet voldoende het prole tariaat steunt; het is noodig zich socialis tisch in te stellen en zich geestelijk tot den strijd toe te rusten. Leest vooral niet het journalistieke vuilnisvat, de Courant, maar „Het Volk" en kankert niet onder elkander, maar steunt en schraagt elkander in den str.ijd, want de reactie is troef; men wil alles terugdringen naar een lager levenspeil. Nadat geapplaudiseerd was en enkele strijdliederen waren gezongen, bracht de Arbeiderstooneelvereeniging naar voren: „Zij die achterbleven", een episode uit de verschrikkelijke oorlogsjaren, waarin wij kennis maken met een oude beproefde vrouw die haar man en kind op het slacht- veld achterliet, met een waanzinnige vrouw die haar verloofde verloor, met twee zwaar verminkte soldaten en een geestelijke die moed inspreekt, maar door de vurige speech der oude vrouw en van den oor logsverminkten tot ander inzicht komt en met blijdschap de nieuwe dag begroet. Dit spel werd zeer goed weergegeven, jammer dat sommigen het niet snapten en lachten om momenten die diep ingrepen in de ziel. Laat ons hopen, dat een dergelijk tafreel nooit meer in elkander wordt gezet en er eindelijk vrede komt en „Nooit meer Oor log". Met een leuke klucht werd den avond gesloten. siumvuur met vele schelwitte stralen, waar in een roode panache en onderaan een gor dijn van blauwe vonken. Na de gebruikelijke pyrotechnische te legraaf volgde een fraaie verlichting van het terrein door potten met rood, wit, blauw en oranje bengaalsch vuur. Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes Een groot mechanisch nummer, bestaan de uit een roeier in een boot, die verschil lende bewegingen uitvoerde, viel erg in den smaak, evenals het groote schitterfront, dat een waar vuurmeer vormde. Het groote Oranje tableau was wel het mooiste nummer, dat aanving met een bril- liantzon in de Nationale kleuren en uit groote waaiers van schittervuur. Na nog een fraaie terreinverlichting volg- vang en na afloop van het vuurwerk heel noodig bleek, vooral op de hoek van den Heuvelweg. Een aardige overzichtsfoto van het vuur werk, vervaardigd door onzen plaatsgenoot, den heer H. M. P. Horn als amateur, vindt men hierboven afgedrukt. Heerenmode-magazijn F C. Kuyperstr. 10 - Tel. 803 HULDIGING J. G. A. BATENBURG. De Receptie. In aansluiting aan het verslag in het blad van Woensdag vervolgen we met Dinsdagmiddag j.1. in de groote zaal van het parochiehuis Sint Ludgardus, waar door den jubilaris met zijn. familie van 35 uur werd gerecipieerd, welke receptie enorm druk bezocht was. De zaal was in Flora's hof herschapen door de vele fraaie bloemstukken, o.a. van het Ambte narencorps, St. Elisabeth Ver., bestuur van de Zangvereen., van Jhr. P. J. H. Roëll, firma v. d. Wijngaard, P.V.O., Vincentius Vereeniging, V.V.V., Utrechtsche Water leiding Mij., Soest Zuid, e.a. Toen de jubilaris met zijn familie had plaats genomen nam allereerst Pastoor Smit het woord, als voorzitter van het kerkbestuur. Deze feliciteerde den jubilaris recht hartelijk met zijn 25-jarig ambte naarsloopbaan en grijpt de gelegenheid aan om zijn waardeering daarover uit te spre ken, en hoopt dat hij nog vele jaren in 't bezit van een goede gezondheid gespaard zal blijven voor zijn omvangrijke taak, ook in 't kerkbestuur. Daarop werden handen gedrukt door de secretaresse van „V.V.V.", Lt. kol. Phaff, den heer en Mevr. Dammers, den hr. Horvers, den hr. Sevenhuyzen, di recteur S.W.M., Dr. Rupert, ds. Alkema, den heer Oldigs, Consul A.N.W.B., den heer Teerstra, oud-burgemeester, P. P. de Beaufort van Soest, thans te Driebergen Rijzenburg, de V.V.V.B., Mr. Terlingen en vele anderen. Toen allen rustig waren, nam Mr. J. van Doorne als voorzitter der feest commissie uit de burgerij het woord om den jubilaris en zijn familie van harte te feliciteeren met dezen merkwaardigen dag. Zijt gij, aldus spreker, hedenmorgen ge huldigd door den Burgemeester, de Raad en de ambtenaren, ook geheel Soest leeft Jmet U mede en voelde behoefte U te huldi gen daar gij hier van ouder tot ouder be kend zijt. Voor 25 jaar als jong broekje, kwaamt gij op 't Raadhuis waar gij al spoedig in de gaten liep door Uw onver staanbaar geduld, ijver en werkkracht en steeds klaar stond om allen ten dienste te zijn. Voortreffelijk hebt gij uw ambt ver vuld en oud en jong Soest sloeg de han den ineen om „Jan van de Sec-etarie" te huldigen, 't Was geen lange vooi bereiding, direct werden spijkers met koppen gesla gen en door de hulp van uw ega kwamen 'wij te weten waar wij U mede konden ver rassen. De keus is gevallen op iets dat gij met voeten kunt treden, n.1. een smaakvol tapijt wat U eerstdaags wordt toegezonden, hopende het naar genoegei» zal zijn. Verder biedt de commissie U aan een foto uit Uw werkkamer in lijst opdat Uw kroost steeds mag opzien tot hun vader die „arbeidt". 'Na applaus werd de jubilaris door een in gezetene een enveloppe met inhoud gebo den; door de kinderen der Mariaschool aan hun praeses een fraai bouquet bloemen met een allerleukste toespraak. De heer Maas boodt den jubilaris als praeses der /Kegelclub een fraaie zilveren Kegel. De heer Veenstra, sprekende namens „Soest Vooruit" acht het een voorrecht hier te mogen spreken over de onverwoestbare werkkracht van den jubilaris, die steeds ,klaar staat om de belangen van „V.V.V." na te streven; nooit klopt men tevergeefs aan. Spreker is overtuigd, dat zijn ega haar man zeer veel moet missen voor allerlei besognes en biedt het echtpaar aan, voor intieme oogenblikken, een fraaie smeedijze ren schemerlamp en een tinnen rookstel. Dr. Rupert spreekt den jubilaris toe na mens de St. Vincentius Ver. waarvoor U alle roem toekomt daar Uw gedachten steeds zijn bij de armen. Sinds 18 jaar zijt gij Vice-Voorzitter van den Bijz. Raad, welke thans is aangesloten bij, Parijs. Nooit hebt gij het werk gedaan voor U zelf, maar voor degenen die U gegeven zijn, voor velen een voorbeeld. Daarop sprak de heer v. d. Plas namens „Soest Zuid" en dankt den jubilaris voor alles wat hij in 't belang daarvoor zoo veel in zijn vermo gen was, heeft gedaan. De heer Tammer, Soesterberg, biedt een fraaie zwart mar meren pressepapier met 2 zilveren medail les ingelegd, aan voor de Soesterbergsche Brandweer, aldaar. Tot slot voerde de heer Holtus, namens de St. Vincentius i Vereeniging „Soestdijk" het woord, waarna de jubilaris den sprekers dankte voor hun welgemeenden gelukwenschen en de fraaie cadeaux. Daarop werd een foto gemaakt door den fotograaf der Utr. Ct. Na dit of- ficieele gedeelte werd gelegenheid gebo den den jubilaris te feliciteeren waarvan een druk gebruik werd gemaakt, o.a. door pastoor Voss, en de kapelaans Reijerse en Oostveen, de heer Kraayenbrink, plantsoen- meester; het bestuur van Esvac, Dr. Ru pert en vele dames. Geserveerd werd thee met bonbons en sigaren. Aan den vaond van denzelfden dag bracht „P.V.O." den jubilaris een serena de, waarvoor hij hartelijk dankte. Soest heeft zijn le gemeente-ambtenaar waardig gehuldigd. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 1 Mei speelde bovengenoemde club haar eersten competitie-degradatiewed strijd. In groep 12 won de heer Hoek van de Zoete, terwijl de heer Hilhorst ver loor tegen de Jong; de heer de Zoete schijnt dit jaar gehee1! uit den vorm te zijn, wat ook Dinsdag tegen den heer Hoek het geval was. In het middenspel stond hij veel beter, maar zag zich door een verkeerde combinatie, niet alleen zijn winstkansen ontgaan, maar boette daar zelf nog een stuk bij in. Wij zijn beter van hem gewend en hopen dan ook dat hij tegen de andere tegenstanders zijn plaats zal verdedigen, stander, den heer Hilhorst, het puntje af Ook de heer de Jong wist zijn tegen- te snoepen, terwijl de partij de heer Gor terThomasze is afgebroken. Ook deze kracht valt niet te onderschatten, hoewel de heer Gorter in deze partij wel de betere stelling heeft. Toch kan de club trots zijn op deze nieuwelingen; nog enktele zoo er bij, en de club kan in den a.s. competitie een 3-tienta'llen in het veld sturen. In Groep IIIII maakte de heeren HeimensOlie remise, terwijl de partij DrostBlom werd afgebroken. Van Meel, die zonder kennis geving niet was verschenen moet zich met een 0 tegen de heer A. de Vries tevreden stellen. In groep III won Dr. Velthuyzen van Zanten van den heer Roorda, terwijl de partij VerzaalZonneveld werd afgebro ken. Voor de Schaakdag op Hemelvaartsdag in Utrecht gaven de volgende heeren zich op: Timmer Sr., de Zoete, Blom, Drost, Amelunxen en Schreuder. WSe nog van de partij wil zijn geven zich spoedig op. H.H. Schakers, niettegenstaande de zo mer ons al naar buiten roept, spelen wij nog met opgewektheid onze partijen Schaak. Wij raden U aan dit eens te ko men bewonderen, daarvoor bestaat iederen Dinsdagavond in het clublokaal, gebouw Religie en Kunst, aan de Rembrandtlaan, gelegenheid. DAMMEN. Woensdag j.1. vielen er, in de door O.D.G. uitgeschreven groepenwedstrijden verschillende beslissingen te noteeren. Niet tegenstaande er nog enkele partijen ge speeld moeten worden, zijn in groep A en C. de eerste prijswinnaars reeds bekend. In groep A. wist de Heer H. Bakker Jr. op den eersten prijs beslag te leggen, het welk onderstaande stand doet zien: Groep A. gesp. gew. rem. verl. pnt. H. Bakker Jr. 2 2 0 0 4 Chr. Bakker 3 1113 H. Bakker 3 10 2 2 Th. Bakker 2 0 11 1 Hier kan dus nog verandering in de tweede plaats komen. Groep B. gesp. gew. rem. verl. pnt. S. de Zoete 2 2 0 0 4 P. Floor 2 10 12 W. Henger 3 10 2 2 D. Waal 10 0 10 Hier heeft de Heer de Zoete dus de bes te kans, doch moet nog tegen D. Waal spelen, en bij verlies zou dus de heer Floor nog gelijk kunnen komen. Groep C. In deze groep heeft de Heer G. J. ter Haar den eersten prijs bemachtigd, en de Heer P. Reeringh den tweede, zoodat de laatste partij van geen belang meer is. De stand is hier: gesp. gew. rem. verl. pnt. G. J. ter Haar 3 2 10 5 P. Reeringh 3 12 0 4 K. Janson 2 0 111 W. F. Jas 2 0 0 2 0 van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent ii rekening worden gebracht. Te huur Gem. of ongem. kamers, met of zonder pension, vaste wascht., gebr. van bad, des- gewenscht m. verpleging. Bill. cond. Brie ven onder No. 230 a.h. bureau van dit blad. Mantelpak te koop ZOO GOED ALS NIEUW. HEEREN. STOF (maat 44) 8 GULDEN. HARTWEG 4 Te Huur huis, rustig gelegen, vrije uitkijk, bev. 5 kamers, keuken, bijkeuken, kelder. Brieven onder No. 130 aan het bureau van dit blad Gevraagd een goede 2e hands Ford of Chevrolet. Br. met prijsopgaaf onder No 135 aan het bureau van dit blad. Te koop ENG. GRASMACHINE, zoo goed als nieuw. LAANSTRAAT lb. GEVRAAGD: een flink dagmeisje van 95 uur. Spoordwarsstraat 2, Soestdijk Siachthaantjes - SOEP- EN BRAADKIPPEN bij H. VAN ZIJTVELD POELIER JULIANASTRAAT 62 Kost en Inwoning gevraagd door hulpbehoevende Dame, P.G. Brieven franco Spoorstraat <V Mej. S. Portengen Gedipl. Pedicure Middelwijkstraat 60 Spreekuren: Dinsdags en Donderdags van 912 en 27 uur Ook aan huis te ontbieden Hortensia A zalia en SNIJBLOEMEN steeds in voorraad. (Violenplanten 2 cent) Aanleg van en onderhoud van Tuinen NOORDERWEG 33 SOESTDIJK R. VAN WOUDENBERG Baarn 1934. Notaris A RöMER te BAARN, zal op WOENSDAG 23 MEI 1934, 's avonds 8 uur in hotel Central te Baarn, PUBLIEK VERKOOPEN: aan de Javalaan, hoek Noorderstraat ter grootte van 14.33 A. Vrij van huur te aan vaarden bij de betaling uiterlijk 4 Juli 1934 Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemden notaris. Baarn 1934. Notaris A. RöMER te BAARN, zal op WOENSDAG 23 MEI 1934 's avonds 8 uur in hotel Central te Baarn, wegens sterfgeval PUBLIEK VERKOOPEN: I. met schuur, erf en tuin te Baarn aan de Javalaan No. 9, hoek Javastraat, gr. 5.85 A. Te aanvaarding bij de betaling. II. met erf en grond te Baarn aan de Penstraat No. 21, groot 81 c.A. Verhuurd voor f 6.per week. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags van 24 uur. Betaling kooppenningen 4 Juli 1934. KENT GIJ: TRIUMF I, II en III? No. 1. Geneest de hevigste Rheum. pijnen in spieren en gewrichten (succes verzekerd) Flacon S0 ct. No. II. Afdoend middel tegen haaruitval en roos (succes binnen 8 d. gegar. Flacon 80 ct. No. III Geeft de Dames een zacht-rose teint, is onschadelijk en geeft niet af. Luxe flacon 50 cent N.B. Als 't U niet helpt, krijgt U geld terug Partic. adr.: Gallenk. Pelsw. 8, Soest-Zuid Hiermede berichten wij U dat wij onze zaak hebben overge plaatst van Burgem. Grothestr. 11a naar EMMALAAN 1 Kleermakerij, Maat- en Repa ratie-inrichting. H. J. SUKKEL (Reparaties ook voor DAMES). Gij, die de zang beoefent, Heeft U voldoende muziekkennis? Mei. PLOMP. Torenstraat 9 Soest Zware Vruchtboomen voor weinig geld bij C. KRAAYENHAGEN - Bloemisterij KWEEKLUST, STEENH0FSTR. l-Tel.455 te bezichtigen bij H. Butselaar, Groote Melm Soest Uw adres voor snoeien en spuiten Op s,t Solidt so de pen* TtR LEEN^™ beuedcH koste: rseke: liriMj— het bureau I Het adres voor reparatit reeiende prijzen aan Jb ?i huis te ontbieden. eïngejsche sportcostuum zoo'n modern dessin, ™''ie bijvoorbeeld, met plusfour en forsche, le's die vindt U h .-?nUurg! Te kust en te 1 nVer'c'n9 en een couPe p' Komt U maar een: °ok besteden wilt "ij Peek Cloppenbi - 24.- - 26 - - 29 Flanellen costumes - 26- - 29- en Oudegracht - hoek

De Soester | 1934 | | pagina 2