im wioik f MUST Flanellen colberts e pantalons SPORTCOLBERTS Zijden- en katoener Polohemden „Tootal"- dassen Huidige Bevolkings wijzigingen. MOEDERDAG! SOEST ll-EUNKWIJK II SOEST I - HOLLAND I I' 1 HORS D'OEUVRE. Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 POSTZEGELS voor VERZAMELAARS Burgerlijke Stand^O Predikbeurten J. L. HOKSÖtRGEN Voor de Vrouw Kleine Ac Te k Te h I 1 Heerenmodemagazijn F. C Kuyperstr. 10 - Tel. 803 was het vierjarig zoontje van de familie Noordman uit de St. Jorisstraat. Zonder de moedige daad der beide jongens zou het kind verdronken zijn. GRONDEIGENAARS PROFITEEREN „Het Volk" moet nog heel wat leeren. Toen de steunmaatregelen voor de boeren aan de orde waren, waarschuwden wij reeds, dat alles wat in die richting gedaan werd, uiteindelijk aan de grondeigenaren ten goede zou komen. Doch de Soc. Demo craten waren het er roerend over eens, dat de boer geholpen moest worden met de zuurverdiende belastinggelden der geheele gemeenschap. Nu blijkt bij verpachtingen in Groningen dat door de regeeringsmaatregelen de boe ren wel een extraprijs voor hun producten weten te bedingen ten koste van den con sument, doch dat de pachtprijzen weer be langrijk gestegen zijn. „De grondeigenaar gaat met het profijt strijken", zegt het Kon. Nederl. Landbouw comité, waar „het Volk" aan toevoegt: te recht. Maar, vragen wij ons af, indien „het Volk" zoo goed ziet, dat de pachters en ar beiders het loodje leggen, waarom helpt zij dan mee aan prutssteunmaatregelen in- plaats zich vierkant aan de zijde te stellen van hen die propageeren; „eruit met den grondeigenaar, hier de grondrente en weg met de belastingen"? Onder dezen titel lazen wij in „de Vrij heid" van 20 Maart j.l. een artikel van Dr. C- J. Wijnaendts Francken, waarin hij de bevolking over de geheele aarde bespreekt, de verdeeling over de verschillende landen en landstreken, en vooral de toeneming der bevolking. Het is een vraagstuk, dat juist in deze crisisjaren veel aandacht trekt, en met het oog op de toeneming van de bevolking in de komende jaren aller be langstelling trekt. YVij laten het hieronder volgen: 1. Over de geheele aarde wonen thans gemiddeld 13 menschen per K.M.2. Maar die aardbewoners zijn zeer ongelijkmatig verdeeld over de verschillende werelddee- len; zoo vindt men er b.v. in Azië 23, in Europa daarentegen 49 per K.M.2. Het to taal aantal kan men thans in rond cijfer stellen op 2 milliard, dank zij de geweldige toeneming gedurende de 19e eeuw, mogelijk geworden door kolonisatie op groote schaal, grooten vooruitgang in verkeers wegen allerlei technische uitvindingen en sterke verbetering der landbouwproductie. Die toeneming blijkt genoegzaam uit de na volgende cijfers van bevolking. In 1800 In 1933 Europa 172 millioen 500 millioen Aarde 600 millioen 2000 millioen In beide gevalen dus in die tijdruimte in rond cijfer een meer dan 3 voudige ver meerdering. En ook thans weer valt het leeuwenaandeel op Azië en Europa met hun respectievelijk 1100 en 500 millioen in woners. Europa nam toe van 110 mil. in 1750 tot 230 mill. in 1830 en 498 millioen in 1932. Van Amerika steeg in de laatste eeuw (1819- 3932), dank zij mede de immigratie van 2 millioen menschen uit Europa naar de Vereenigde Staten, de bevolking van 38 tot 251 millioen, d.i. zij is in dien tijd meer dan verzesvoudigd, terwijl Azië zich in die tijds. ruimte meer dan verdubbelde van 450 tot 1125 millioen. 2. Alleen reeds in de jaren 1920-28 is de bevolking der aarde toegenomen met 125 millioen, d.i. bijna 7 Ging de vermeerde ring op die wijze verder voort, dan zou de bevolking zich in 110 jaren hebben verdub beld en na omstreeks 300 jaren zijn geste gen tot 10 milliard. Het aantal bewoners evenwel, waarvoor de aarde ruimte biedt, wordt door Prof. Penck geschat op 7.7 mil- iniliard, door A. Fischer op 6.2 en door den Amerikaanschen bioloog East op slechts 5 milliard. Het is dus begrijpelijk, dat een an der bekend Amcrikaansch geleerde, de so cioloog E. A. Ross, een geschrift 't licht deed zien onder den vcelzeggenden titel „Standing room only?" Want ook indien er al voor een dergelijke menschenmassa, wil de het geen bellum omnium contra omnes worden, door allerlei kunst- en vliegwerk, verbeterde landbouwtechniek enz. hoe wel ook deze natuurlijk hare grenzen heeft plaats ware te vinden, in dien zin dat zij niet, dank zij inmiddels uitgevonden voedingspillen, gedeeltelijk van honger zou moeten omkomen, ook dón nog zou het zeer de vraag mogen heeten, of nu juist in een dergelijke opeenhooping en nadering van de mogelijkhcidsgrenzen een ideaal wa re te vinden, dat met blijdschap kon wor den tegemoet gezien. Men vraagt zich juist af of niet eene verbetering van de qualiteit des levens van meer waarde is tc achten dan een zoo groot mogelijke quantiteit van schepselen, die elkander verdringen en een strijd om 't bestaan in steeds verscherpter mate aandoen. Overbevolking toch is niet alleeen een voedingsvraagstuk; daarvan is evengoed spreken, dair, waar het nog niet gekomen Is tot een niet meer zelfs met nooddruft het bloote leven in stand kunnen houden. Een toestand van werkloosheid op groote schaal, ook al worden dan de werkloozen gevrijwaard voor hongersnood, is evengoed aan te merken als een tceken van overbe volking. Waarom toch zou de productie v aa menscheamateriaal zoo hoog mogelijk moeten worden opgevoerd; waarin steekt daarvan de verdienste? Het is toch heel wat beter dat de aardbewoners in een be perkter aantal althans iets van het leven genieten, dan dat zij door een te groote op- ïooping en onderlmgcn wedijver daarvan verstoken blijven! Niemand toch zou het toejuichen, wanneer een concertzaal zoo veel mogelijk met toehoorders werd volge propt, zoodat men ten slotte op elkanders schoot zou moeten zitten bij gebrek aan plaatsruimte, elkander het uitzicht gaan be nemen en nauwelijks voldoende lucht voor ademhaling overhouden. Alle genot zou daarmede vrijwel zijn opgeheven en het concertbezoek allen zin verliezen. Ook zonder nog elkander de hevigste le- ensconcurrentie aan te doen, bestaan er vaarlijk bij den rechtgeaarden menscb nog genoeg prikkels om zich aangespoord te voelen tot vlijt en arbeid en ontbreekt het niet aan drijfveeren tot stoffelijken, geeste lijken en maatschappel ijken vooruitgang. Maar treedt ergens werkelijke overbevol king op met hongersnood en dergelijke, dan kan deze slechts worden opgeheven hetzij door een sterven op groote schaal, gelijk wij dat zien in zeer sterk bevolkte land streken als China en Rusland, hetzij door een landverhuizing, die evenwel voort durend moeilijker wordt, dan wel door het scheppen van nieuwe bronnen van in komst of door geboortebeperking. Want wat dit laatste hulpmiddel betreft, geluk kiger is het zeker, niet geboren te worden dan door een gebrek aan plaatsruimte en aan bestaansmogelijkheid op ellendige wij ze te moeten omkomen. Wie niet geboren wordt in dit aardsche tranendal kan toch moeilijk zijn ongeboren blijven betreuren; vvèl daarentegen zegt of denkt menigeen, wien een beroerd leven is beschoren, ik heb er toch niet om gevraagd ter wereld te komen. 3. Ondanks de zooeven besproken toe neming van Europa's bevolking is toch in deze eeuw sedert l'JUü het geboorte- cijfer er in een groot aantal landen ver minderd. Terwijl in het midden der vorige eeuw Frankrijk nog het eenige land was, waar dit cijfer per duizend inwoners min der bedroeg dan 30, zijn er thans reeds vele landen van Europa waar het nog aanmer kelijk lager is geworden. Alleen in de ooste lijk gelegen landen was die teruggang van het geboortecijfer niet aanmerkelijk, zooals in Rusland, Roemenië en Bulgarije. Hier was dan ook het geboorte-overschot het grootst, b.v. in Polen met bijna millioen in 1932, Ukraine met meer dan lA millioen in 1929, heel Rusland met jaarlijks een 33ya millioen. Houdt men rekening met het groot aantal kinderen, dat het eerste zoo gevaarlijke levensjaar niet overleeft, dan vindt men op elke duizend vrouwen van 1515 jarigen leeftijd, aan aantal kin deren in in 1922/23 in 1929/30 Zwitserland 74 64.5 80.9 61.7 Groot Brittanië 62.5 Nederland 109.6 94 114.3 97.2 115.8 99.8 Polen 110.9 Ukraine 122.6 Gelijk men ziet wel vermindering, maar onderling sterk uiteenloopende cijfers. De voortplanting der Slavische vrouwen is thans dubbel zoo groot geworden dan die der Duitsche en ook der Zwitsersche, En gelsche en Skandinavische. Holland schijnt thans het eenige land te zijn van Germaan- chen stam met een aanzienlijk geboorte overschot, gelijk men dat ook vindt in Ita- ië, Polen, en Ukraine. De Romaansche vol keren (met uitzondering van Frankrijk) en bovenal de Slavische volkeren vertoonen thans den sterksten biologischen groei. Daardoor heeft de bevolkingsverhouding tusschen de verschillende landgroepen in iuropa een aanmerkelijke wijziging onder gaan. Wij zien dit uit de navolgende cij fers, die de percentische verdeeling over Zuropa aangeven van Germanen Romanen Slaven In 1810 In 1910 In 1930 31.6 34 30 33.7 24.3 24.4 34.7 41.7 43.6 Het bevolkingszwaartepunt verplaatst ich dus meer en meer naar Oost-Europa en gaat dit op dezelfde wijze door, dan zou, indien de bevolking van Europa van 475 millioen in 1925 tot 600 millioen in 1960 ware gestegen, alsdan de Slavische bevol ing 50.8 van de totale bevolking gaan uitmaken en in anderhalve eeuw van ruim 1/3 zijn gestegen tot Vi der totale Europee- che bevolking, terwijl terzelfder tijd de ermaansche van bijna 1/3 tot ruim 1/4 zou ijn teruggeloopen. 4. Wat Nederland aangaat, reeds daar even zagen wij dat hier een merkwaardige eerstand wordt gevonden tegen den el ders aangetroffen geboortenteruggang, ook al is ook hier de bevolking meer en meer gaan leven in groote steden. Die hooge ruchtbaarheid is wel voor een deel toege- chreven aan het er talrijk hcerschend Cal vinistisch geloof. In Amsterdam b.v. toonen de aanhangers daarvan een nog hooger geboortecijfer dan de Katholieke bevol ing; en aan den bekenden demograaf Dr. Sanders te Rotterdam, bleek bij zijn on derzoek van een 24.000 gezinnen dit ook daar ter s'tedc het geval te zijn; hier toch hadden de Calvinistische gezinnen gemid deld 4.09 kinderen tegenover de Katholieke lechts 3.67 en de overige godsdienstige gezindheden nog minder. En dat de aange hangen godsdienst van veel invloed is op t kindertal blijkt b.v. ook in Pruisen, waar dit in de Katholieke gezinnen in door nee 2.7 bedraagt tegen slechts 2 in de Pro- tcstantsche. Wordt vervolgd. ZONDAG 13 MEI. Meisjes, Jongen», Vrouwen, Mannen, Morgen Moederdag! Ziji. gij óók niet van gevoelen, Die er wezen mag? Eén dag in het hééle jaar dat Extra men gedenkt, Haar, die ons hééle leven, Reine liefde schenkt! Rijk gij# wien gij ook moogt wezen, Die Haar nog bezit; Die helaas Haar moeten missen, Ondervinden dit Telkens, telkens, telkens weder! Ach! het is zóó'n smart, 't Liefste toch te moeten derven: 't Trouwe Moederhart Ddérom: gij, die Haar nog rijk zijt, Rijk, wél te verstaan, Doet zóóveel in Uw vermogen Alle goeds Haar aan! Allen, gij die Haar moet missen, Neemt de tijd er af Zoo ge kunt een wijl' te toeven Aan het Moedergraf Allen, gij die Haar moet missen, Kind of Vrouw of Man, Zullen voor Haar ziele bidden., 'k Ben er zeker van! Nadruk verboden. AD REM Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes Het jubileeren schijnt op heden zoo'n beetje in de Soester lucht te hangen. Eerst onze Gemeente-secretaris, wien 'n groot sche, welverdiende huldiging ten deel viel. Tegelijkertijd jubileerde de brigadier de Rijksveldwacht, de heer Wagenvoort, welk feest meer in huiselijken kring gevierd werd. Nu lees ik weer, dat onze Soester Karei 'n 40-jarig jubileum achter den rug heeft. En a.s. Dinsdag viert de Mariaschool op plechtige wijze haar 12^-jarig bestaan. Het naar aanleiding van dit feest, dat ik "n kleine hors d'oeuvre heb samengesteld. De Mariaschool is de laatste stichting /an pastoor Vossenaar in de tegenwoordige parochie van Soestdijk. Ik had het genoe gen bij de opening dier school tegenwoor dig te zijn en als laatste van de sprekers de aanwezigen toen reeds te vergasten op 'n kleine hors d'oeuvre, wat eigenlijk '11 beetje misplaatst was, wijl hij kwam als mosterd na den maaltijd. Van de vijf leer krachten bij de opening aan de school ver bonden, zijn er thans nog vier aanwezig, n.I. mej. Orth en de heeren Pieper, Cou wenberg en van Schalkwijk. De vijfde, mej Gregorius, is nadien voor eigen rekening 'n chooltje begonnen in de hoedanigheid van huismoedei met zooveel kinderen. Wat de vier jubilarissen in die 12j^' jaar ls opvoeders der jeugd gewerkt, gestreden en vaak ook geslikt hebben, daarvan is alleen 'n ingewijde op de hoogte. Een groot getal buitenstaanders ziet slechts naar de weinige uren per dag in het schoollokaal doorgebracht en naar de vacanties, waar van men slechts heel matig kan profiteeren wegens '11 voortdurend „court d'argent" of periodiek terugkeerende salaris-verminde ring. Daarbij komt nog dikwijls ontevreden heid van de ouders, wijl de kinderen te weinig naar hun idee leeren. Dan ligt de schuld bijna immer bij de school of bij den onderwijzer, want haast alle ouders en vooral moeders, staren zich blind op de buitengewone bekwaamheden hunner kin deren. Bovendien worden de onderwijzers bij tal van aangelegenheden buiten de school op geroepen, om hun diensten in het belang van de gemeenschap te verlcenen. Edoch, beweegt zoo'n paedagoog zich even buiten de school-sfeer en maakt hij even '11 zij prong op een of ander gebied, dan wordt hij eenvoudig afgemaakt met de ouderwet- sche, maar nog altijd gangbare dooddoener Dat had ik van 'n opvoeder der jeugd niet verwacht!" Laten we daarom, nu de gele genheid zich aanbiedt, vooral degenen eeren en roemen, die gedurende deze jaren hun beste krachten hebben gewijd aan de opvoe ding der jeugd in de Mariaschool te Soest dijk. Wilt dit kop'ren feesttij vieren, En de jubelkroon U sieren; Laat ons loven, laat ons prijzen, Die de jeugd hier onderwijzen; Roemt tot 't verre nageslacht, Grootsche taak door hen volbracht. Schittrend als de sterrenlichten, Willen wij het oog steeds richten Naar Uw onvolprezen werken, Waarin Hij steeds moog sterken En U loonen, wel verdiend. Hij, de groote Kindervriend! DIXI. u (6 ..BRIEFKAARTEN' -FOTO's vanaf f2.-) N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij van Weedestraat 7 Soestdijk r- van 3—9 Mei 1934. GEBOREN: Paula Larla, dochter van P. Si Scholz en M. J. Hooftman, Hartweg Cecelia Maria Everarda, dochter van L. U. de Bruin en M. de Kruyf, Kademaker- straat 6; Gt-rrit Jan. zoon van C, Kutlen- berg en M. Spoor, Ver], Talmalaan 33; Uer- ritje, dochter van J. Brons en E. Overeem, Nieuweweg 83; Wouter Gijsbertus, zoon van G. v. d. Boduni en C. van Boenen, Mo lenstraat W.Z. ÖU; Margarctha -Maria, d" van C. Rietveld en E. Broek, Verl. lJost- weg 26. ONDERTROUWD: A. Th. J. Setnper en M. Groenestein; \V. Oostenbrugge en G. v. d. Brink; C. XI'. de Jong en G. F. M. van Hengstum M. A. Edelbrock en H. A. van Woerkom; A. E. van Kempen en A. K. H. Natten; J. Uekcth en K. H. Freisheim. GEHUWD: J. L". Venneman en A. G. Pronk; B. Brielsman en M. D. Broerze. OVERLEDEN: Jacobus Groenjntwoud, 84 jaar, wedr. A. Koot, Steenhofstraat 46; Aalt van W oudenberg, 82 jaar, wedr. A. Lam, le Weteringpad 8; Carel Ossebaar, 66 jaar, geh. m. S. Jansen, Belvédèreweg 3; Johannes Hermanus Thole, 69 jaar, geh. met E. A. M. Frijlink, F. C. Kuyperstr. 11. Vestiging van 39 Mei 1934. P. G. Tideman van Heerlen naar Luchtv.- afd.; F. J. W. Slijper van Utrecht naar Laanstraat 9; G. Vonk met vrouw van Bo degraven naar A. Paul.laan 28; M. v. d. Berg met vrouw van R'dam naar Kon.laan 153; A. A. W. Viëtor van H'sum naar Hei deweg 52; S. van Essen van Zeist naar Kampweg 44; G. van Bemmelen met vr. van den Haag naar Schoutenk.weg 7a; 14. W uister van Zeist naar Beetzlaan 50; D. v. Dijk met vrouw van den Haag naar Lange Bergstraat 20; G. van Beusekom met gez. van IJsselstein naar Nieuweweg; H. van Duinkerken van Barneveld naar Kon.laan 104; H. Ebbenhorst van Hoogland naar W ieksl.weg W-Z. 37d; A. A. M. G. Huijer van België naar Talmalaan 5; J. van Bar neveld van de Bilt naar Kolonieweg 2d; A. Postmus van Scherpenzeel naar Kerk straat 10b; J. L. Brinckman met vrouw van Groningen naar Oranjelaan 34; A. J. M. Copier van Utrecht naar Hartweg 38; Wed. A. J. Spaan van den Haag naar L. Bergstr. 20; E. Marquerinckvan Twisk van den Haag n. Hildebrandlaan 15; D. v. Koutrik van Norg naar Eigendomweg 4; J. de Leeuw van Zeist naar Utr.weg 6; M. J. Pont met vrouw van H'sum naar Braam- weg 40; M. C. den Hertog van E verdingen naar Utr.weg 16; A. A. Wfeertsvan NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 13 Mei 1934 kerk 10 uur: lis. J. 1 van Schaick. Kerk 6 uur: Ds. E. Groenevcld. Emmakerk 10 uur: Ds. E. Groenevcld. Emmakerk 6 uur: Ds. J. 1. van Schaick. CHR. GER. KERK. Zondag 13 Mei 1934 voorm. 10 uur en nam 6 uur: Ds. M. Holtrop, van Hilversum Bediening van hel li. Avondmaal. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag jo Mei 1934 's morgens 10 uur: Ds J. C. Wolthers, van Putten. 's Avonds 6 uur: Ds. R. Barilema, v. Zeist VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Zondag 13 Mei 1934 's morgens 10.30 uui Ds. E. J. v. d. Brugh, van Tiel. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. Zondag 13 Mei 1934: geen dien»t. ZONDAG a.s, n.m 12-2 uur aanvang 2 uur terrein a.d. Bosstraat Noord wijk van R'dam naar Nicuwew. 29c Vertrek van 3—9 Mei 1934. xr-Ej Gi"sélman O. Tempellaan 4 naar Niederalsingen; E. Preuss van Hartweg 38 naar Zandvoort, Hoogeweg 38; W M vis ser van Molenstraat W.Z. 24 naar Emmer" Munstersche veld; A. Keur met vrouw van Nieuwerhoekstraat 2 naar Bussum, Meck- lenburgerlaan 54; Wed. C. T. Schamzleh van Juliana»traat 28 naar Baarn, Smeetsl. 13; H. BoereVos van Klaarwaterweg 40 naar A'dam. Soerabajastraat 52; T. Kuipers met gezin van Verl. Schoolweg lb naar Utrecht, L. van N. Guinea 117; A. C. H. M,artron van A. Paulownalaan 17 naar Hil versum, Lindenheuvel 6; W. T. Hekhuijsen met vrouw van A. Paulownalaan 6 naar H'sum, G. van Amstelstraat 31; W. H. van Haselen van Julianastraat 88 naar A'foort, Vermeerstraat 152; C. J. Bocrssen van osseveldlaan 26 naar A'foort, Aldegonde- straat 94; R. de Jong van Soesterb.straat 51 naar A'dam, J. van Lennepstraat löhs; L. L. Verweij van Rembrandtlaan 17 n. Baarn, Pr. Hendriklaan 11; Wed. \V. F. Slieker van Molenstraat O.Z. 11 naar Hil versum. Borneolaan 2; H. E. Bosman id.; W. F. H. Tabernal van da Costalaan 9a n. Bussum, Brediusweg 13; J. G. Sissingh in. gez., van Kampweg 32 naar Zeist, Amers- foortschestraat 33; W. G. L. Brunings met gezin van Torenstraat 2d naar de Bilt, Soestdijkerstraat 205 2e etage; L. van Klooster van Soesterb.straat 32 naar Vlis- singen, H.M. wachtschip; G. Jaarsma Karssen van Vossevcldlaan 20a n. Utrecht leutenscheweg 150. Verhuizingen in de gemeente van 39 Mei 1934. P. J. v. d. Griend van Rademakerstraat 18 naar Banningstraat 43; C. Pul van Post weg 47 naar L. Koppenlaan 5; H. Roest an Verl. Postweg 79 naar Lt. Koppenlaan 17; Th. H. Mac Gillavry van Heideweg 34 aar Bartolottilaan 9; Wk F. Hendriks van Kerkstraat 26 naar Veldweg 10; I. J. T. Hendriks"Klootwijk van Kerkstraat 26 n. Kerkdw.straat 15; W. Hoffman van Spoor- traat 29 naar Middelwijkstraat 68; G. Wes- cl van HcuveUvcg 41 naar Kon.laan 156; Wed. Musier van Kerkstraat 20 naar van Lenneplaan 16; K. v. d. Zouwcn van Utr.- eg 8 naar Beckeringhstraat 13; R. L. M. Windeij van Birktstraat 22 naar L. Brink- weg 21; H. J. van Duinkerken van Dorre- steinweg 22 naar LTtr.weg 8; J. G. van (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 f OVER LINNEN PAKJES, KATOEN TJES, EN NOG WAT. Verleden jaar hebben we ze al gezien: die aardige linnen pakjes, heel lichtgrijs, tegen wit aan. En ze werden wel gedragen ook, maar het nadeel was, dat ze erg gauw kreukelden en onoogelijk werden. Vooral natuurlijk omdat er onder dit „linnen" heel wat klinkklaar katoen doorliep. Dit jaar zijn ze echter opnieuw Verschenen, ma,ar nu van „onkreukbaar" linnen. M<en schijnt de stof evenals de andere katoentjes, org.andie, enz. een bewerking te hebben laten ondergaan, waardoor de onaange name eigenschap van het kreukelen ver dwenen is. Laten we hopen op afdoende wijze. Want het linnen pakje op de teeke- ning is werkelijk heel aardig en men zal ze in de confectie veelvuldig aantreffen. Men maakt ze nu van lichtgrijze stof, zoo wed als van lichtgroen, opaal-rose, man go-rood, lichtblauw, zandkleurig beige of Brazielnoot-bruin. Keus genoeg dus voor een lekker, luchtig pakje voor warme zo merdagen. (Tusschen twee haakjes: heeft U die nieuwe tasschen al gezien? Een ova le, met een lus als handvat, ontworpen door Schiaparelli, en een beetje vierkanter mo del. met klepsluiting en één enkel handvat, gelanceerd door de Parijsche firma Le- long. Deze beide modelletjes geven den toon aan voor onze nieuwe lasschenmo- de!) Om dan op de katoentjes terug te ko men, die zijn wat de bedrukte katoentjes voor japonnejes enz. aangaat Mexic. van stijl door de felle kleuren en streepen; zi zijn Russisch van stijl door de koordach tige weefsels; en ten slotte zeggen de mo de-experts dat ze ook iets van het z.g. „boe renbont" hebben, door de min of meer ouderwetsche bloemen en figuurtjes. Zoo als gezegd, heeft men vele stoffen speciale bewerking doen ondergaan, waardoor or- gandie, voile, corduroy enz. beter tegen water kunnen. Vele zuiver katoenen stoffen zijn tegen het kreukelen gevrijwaard en ten slotte heeft men ervoor gezorgd dat het hinderlijke krimpen van dc stoffen tot een minimum beperkt blijft. Wat de kleuren betreft ziet men combinaties van rose met grijs, rose met felrood, chartreuse-groen, roodbruin en zachtbflauw; turkoois en rood-bruin; beige met groen; en ten slotte v,. ruiten van koraalrood, marineblauw en Rouwendaal idem; W. Vos van Nieuweweg bruin. Men ka.i du- niet zeggen, dat de 38 naar 43; C. Kerkkamp van van I.ennep. i stoffenfabnkanten zich niet uitgesloofd laan 66 naar Molenstraat O.Z. 25; W. an Werkhoven van Postweg 111 naar 65; N. F. Strooy van Kerkpad N.Z. 41 naar 'eldweg 3; C. IJpes van Beckeringhstraat 21 naar Steenhofstraat 7. hebben doen. sich niet om aan onze vele eischen te vol- MADELEINE. van 15 regels 1 m«rrr f 0.15. Bij voldoen. 4 maal pi rek end. Voor bewijsnumi rekening worden Slachth SOEP- EN Bb bij H v ZIJTVE. JULIANAS P.G Brieven fran Eenv. Ji leeftijd 40 jaar, G J)amc of klein geü Mg. 160 aan het bc Te k W'tte Leghori; Spotprijs. Hellingw Rheumatie pt hevigste pijnen ^richten, verdwij fleor mijn Smeers. ptr flacon f 0.80 Gallenkamp Pelsw< Flinke gevraagd, lo Brieven onder No. van dit blad. Net M Gevraagd, voor Adres: Julianastra M ulder. liften partij STEIGt Tt bevragen: Soes Wegens teleurst.: vi lonieweg 10, bev.: W.C., keuken, bijkei licht, mooie tuin, te S en Tuinhuis. Oankbet Voor de vele en wenschen op den i geilheid van mijn als ambtenaar in di- te ontvangen, betuig Oprechten dank. SOEST, 9 Mei 193 J. BA Gen Esdoor voor Wagenmakers Te zien: Julianastr Permanei voor de Pinksterda PRIJS geheel compleet, le L. RUIFROK LAANSTRAAT 11: n. Utr. groentenhal. Gevraagd: een flink meis boven 18 jaar. Pensic Nieuweweg 100. Te Hl 2 halve Villa's, nieuw laan, bev. suite, keu 3 slaapk., badkamer tuin met garage, gé waterleiding, elk f 31 I Bevr. J. GROEr Ferd. Huycklaan 28 Belastit Adviezen en invuller E KLASSER. Bel Lid Bond van Belast Spreekuur 89 uur PLASWEG 37 De Curator in het fi G. J. Grootewal, wonc berg, Kampweg 48b, ■ede, dat bij beschik %A. Heer Rechter l bbpaald: J dat de termijn vo v*n de schuldvordcrin f**0! eindigt 14 Mei 2- dat de verificj *al worden gehouden Mei a.s. te 10.30 u PaR s van Justitie, aa gerctraat 28 te Utrech AMERSFOORT. 8 Iv Korte Gracht 19. Di Mr. W. BA1 Op WOENSDAG 22 ondergeteekende aanbi Lafé Zonneheuvel aan 'e Soest, n.m. twee ui het bouwen v bel landhuis, pakhuis, met werken, op eer deTorenstraat Bestek en teekening Mei a.s. verkrijgbaar b Soester Electr. Drukke Soesterbergschestraat S gen betaling van zeven van voor ongeschonde wordt terug beta Ue Architect: L.

De Soester | 1934 | | pagina 2