0 4 Fa. RUSSCHER D. de Zoete, Hartweg 34 Toch wèl Kermis in Soest Groenten- en Fruithandel Ondertrouwkaarten TUINGRINT Ferwerda Tieman's Tafelwijn „BANDERA" MEUBELMAKERIJ en STOFFEERDERIJ Albert Hahnweg 1 (bij de Beetzlaan) Soesterberg Burgerlijke Stand^O Sport Spoedvergadering van den Raad. De Criminaliteit in Brabant. Advertentien r-snwEfiïii f sa ZOM ER PRIJZEN Soesterb.straat 57 Adverteert in dit blad is van prima kwaliteiten kost slechts 78 cent per flesch. DEPÖT HARTEMINK Middelwijkstr. 3 - Telefoon 625 Wij gaan steeds voort met onze goedkoope Aardappelen-Reclame Zie bij ons aan den winkel de goedkoopste Groenten- en Fruit- aanbieding. Er was wel eenige ontstemming, maar al les was pais en vrêe, omdat men in afwach ting leefde, daar de commissieLunapark ten Raadhuize confereerde. Achteraf bleek dat de burgemeester door het bestuur van de K.N.A.U. was misleid, daar dit bestuur voorgaf dat er atletiekwedstrijden zouden worden gehouden (met attractie een Luna park), maar nu bleek dat Lunapark No was en de athletiek NIET zou worden beoefend. En waar dit park nu zou komen op genoemd terrein, was de raad daar vier kant tegen. De burgemeester handelde ter goeder trouw en liet de comm. f ti(JÜ stor ten voor gebruik terrein, de P.U.E.M f 1000 voor aanleg verlichting e.d. Het doel van de geheele opzet was, dat er ten bate van het trainingsfonds der K.N.A.LJ. ker mis zou worden gehouden; de K.N.A.U kreeg de entree's na aftrek belasting voor de gemeente. Dat er nogal liefhebberij was onder de kermisexploitanten om hierheen te komen, bleek, dat hadden ingeschreven een hypo droom, luchtschommel, cakewalk, emotie baan, spiegeldwaaltuin, consumptietent zweefmolen, vlooientheater, autoschote draaimolen, beignetkraam en 8 oefcnspelen zoodat voor elck wat wils aanwezig i Ofschoon wij des middags van 2 tot 4.30 uur wederom op het terrein vertoefden was om dien tijd nog geen beslissing geno men; wel hoorden wij mompelen, dat, als er Vrijdagmorgen geen besluit kwam, de ex ploitanten zouden beginnen te bouwen daar de huur was betaald, zonder eenige restrictie gesteld door de gemeente en dan zou men Maandag gewoon afwachten wat de politie zou doen. Bij informatie bij de gemeente-secretari op Vrijdagmorgen, kon deze nog geen h slissing mede deelen; misschien kwam dit in den loop van den morgen. Dus: afwach ten. ERNSTIG VERZET TEGEN DE POLITIE. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur kwam een automobiel met een zevental personen er in, allen afkomstig uit Wijk C. van U trecht, bij de benzinepomp van den heer van den Brandeler aan de Birktstraat al hier om benzine in te laden. Alle inzitten den, uitgezonderd de chauffeur, die niet bij 't gezelschap behoorde, verkeerden meer dan in kennelijken staat van dronkenschap en vierden zoogenaamd Pinkster-drie. Hutje was bij mutje gelegd om dien dag in gepas te en ook in hoogst ongepaste dronkenschap door te brengen. Toen een aantal Liters benzine was ingeladen weigerden de heeren te betalen en wilden zich verwijderen. In middels was de Rijksveldwachterbriga dier-titulair J. van Montfoort ter plaatse gekomen en dit had tot gevolg, dat de hee ren ten slotte het maar beter vonden te be talen. Ze bleven echter mokken en herrie maken en één der personen kwam zelf de auto uit met de bedoeling te gaan vech ten met den inmiddels ook ter plaatse ver- schenen heer van den Brandeler. Toen acht. te de veldwachter den tijd gekomen om in te grijpen en wilde den man, die toen ken nelijk dronken op straat stond in aanval lende houding, arresteeren, waartegen hij zich echter krachtdadig verzette. Spoedig kroop er een tweede persoon de auto uit en belemmerde den veldwachter in diens optreden. Deze laatste werd toen door twee lieden bedreigd en toen daarbij als aan valswapenen nog bierglazen kwamen, zag hij zich genoodzaakt zijn klewang te trek ken om daarmede ruim baan te maken en zich tegen de beide opdringenden voor eigen veiligheid te verdedigen. Daarbij vie. len nog al rake klappen, één der verzetslie den bekwam een bloedende wonde aan den arm. In plaats van te kalmeeren, wonden de lieden zich hoe langer hoe meer op. Ook een derde persoon kroop uit de auto om zich met een en ander ook te gaan be moeien. Hoewel de gemoederen juist weer wat aan het kalmeeren waren, slaagde de derde er in de hartstochten weer op te zweepen en alle drie namen toen zoo'n aanvallende en dreigende houding tegen den veldwachter aan, waarbij één hunner zelfs demonstratief zijn jas uittrok en in een houding om te slaan ging staan, dat de veldwachter andermaal van zijn kle wang moest gebruik maken. Hierbij be kwam een der verzetslieden een flinke slag op zijn dijbeen. Ten slotte gelukte het den kranigen veldwachter, die alleen tegenover zeven dronken en opgewonden groote ke rels stond, de menschen in bedwang te hou den totdat de majoor van politie H. J. van Leepwen met een ander agent ter plaatse verscheen. Alle personen werden toen naar het politiebureau overgebracht, enkele in een automobiel, die daartoe welwillend door den heer van den Brandeler ter be schikking was gesteld, de anderen in hun eigen auto, alles onder de noodige bewa king. Natuurlijk gaf een en ander een groo te opstopping van volk, waardoor zelfs ge durende geruimen tijd het verkeer ge stremd was. Nadat de beide gewonden door den dok ter waren verbonden werd proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap, wegens verzet tegen de politie, wegens be lemmering van een politieman in de uit oefening in functie. Alle zeven werden daarna ingesloten ter ontnuchtering; nadat ze weer wat normaal waren geworden wer den ze voorgeleid voor den burgemeester als Hulpofficier van Justitie en daarna op vrije voeten gesteld. Voor de Wijk-C-e-rs zal dit muisje nog wel een zéér ernstig staartje hebben; na der vernemen wij, dat enkelen van hen reeds meerdere malen met de justitie in aanraking zijn geweest. RIJWIEL GESTOLEN. Bij de politie alhier is aangifte gedaan, dat ten nadeele van een zekeren L. alhier een rijwiel is ontvreemd, dat hij tijdelijk had laten staan voor een hekje van een huis aan de Birktstraat. Terstond is een onderzoek ingesteld, waarbij de politie wel licht reeds binnenkort succes zal hebben. BAARN. FLORA THEATER. In dit bioscoop-theater wordt thans een schitterende film vertoond, zoo boeiend en pakkend, dat wij zeker mogen verwachten, dat iedereen deze zal willen zien. Het is de „S. O. S. Ijsberg", een indrukwekkend filmwerk dat door iedereen ten zeerste wordt geroemd. Voor verdere bijzonderhe den leze men de advertentie in dit blad. MOTOR-ONGELUK. Dinsdagnamiddag, even over vijf, had op den Amersfoortschestraatweg, hoek Oude Tempellaan alhier, een vrij ernstige aanrij ding plaats, waarbij de bestuurder van een motorrijwiel en de duorijder min of meer ernstig verwond werden. Op dat tijdstip naderde aldaar uit de richting Amersfoort een luxe-wagen, die de Tempellaan wilde inrijden, doch plotseling inhield om een auto uit andere richting te laten passeeren Ter zelfder tijd reed met groote snelheid achter den luxe-wagen een motorfiets, die vermoedelijk geen gelegenheid meer had om te remmen of uit te wijken, met het ge volg, dat deze met het spatbord van de auto in aanraking kwam en vervolgens aan den linkerkant van dén weg tegen een boom botste. De bestuurder, de heer J. P. en zijn duo-passagier, de heer V., beiden uit Utrecht, werden van hun motorrijwiel ge slingerd. Door toegeschoten hulp werden beide gewonden ter zijde van den weg neergelegd. Dr. Nieuwenhuizen, die later voorbij kwam, verleende het eerst medi schen bijstand. De bestuurder had vermoe delijk een beenfractuur benevens ernstige inwendige kneuzingen; de duorijder had den linker bovenarm gebroken. Een hunner werd per auto van Dr. Nieuwenhuizen, de andere per inmiddels ontboden brancard van den Protestantenbond naar het zieken huis „De Lichtenberg" te Amersfoort over gebracht, ter verdere verpleging. De ware toedracht van dit ongeval stond nog niet vast. De politie nam aanstonds de zaa kin onderzoek. VERGADERING VAN V.A.V.S. In 't Café ,,'t Centrum" alhier had Woensdagavond j.1. de Voetbal- en Athle- tiekvereeniging „Soesterberg" voor haar leden, donateurs en belangstellenden een openbare vergadering belegd om te gera ken tot de stichting van een trainingsfond: In zijn toelichting wees de waarnemend voorzitter, de heer Manders, erop, dat men nu ernst wilde maken met den lang ge koesterden wensch om in den K.N.V.B. te komen. Dat zulks gedurende het twaalf jarig bestaan der vereeniging nog niet was gelukt, lag hoofdzakelijk aan 't gemis van een goeden trainer. Zoodra hierin zou wor den voorzien, kon succes met het beste elf tal niet uitblijven. Met eigen krachten had men het bestaande terrein voor de a.s. com petitie in orde gemaakt; wel meer dan tien duizend graszoden waren voor dat doel verwerkt. De vergadering nam daarop eenparig het besluit om tot stichting van een trainings fonds over te gaan, daar de kas op verre na niet toereikend was om een trainer te kun nen bekostigen. In verband hiermee werd voor het te vormen trainingsfonds een commissie be noemd, bestaande uit de heeren Brouwer, Peters en Unkel, die bereids pogingen in werk zullen stellen, om voor dat doel on der garantie een leening te sluiten voor den tijd van één jaar. Voor de betaling van rente en aflossing hoopt men spoedig de middelen te zullen vinden, overtuigd toch, dat vele inwoners met de vereeniging sym- pathiseeren en haar bestaan en voorspoed ook ten goede komen aan de neringdoen den van deze plaats. Met een bekenden trainer zal men zich zoo spoedig mogelijk verstaan, opdat onder diens leiding gedu rende de zomermaanden, te beginnen met Juni a.s., flink geoefend worden kan. van 1723 Mei 1934. GEBOREN: Geertruida Margaretha Ma ria, dochter van P. J. Majoor en A. J. Sta lenhoef, Postweg 41; Hendrikus Antonius, zoon van A. H. Brouwer en H. Bosman, Molenstraat W.Z. 52; Maria Johanna Wil helmina Geertruida, dochter van C. W. Zieltjes en W. W. de Kruyff, Nieuweweg 75; Margaretha Maria, dochter van G. v, Logtestijn en C. A. Hilhorst, Kerkpad N.Z. Cornelis Hendrikus, zoon van A. H. van Brummelen en J. van Oest, Soesterb.- straat 184; Teunis Marinus, zoon van T. van Oostenbrugge en K. M. Vonck, Klaar- waterweg 35; Heintje, dochter van Wj. van Brummelen en N. de Bree, Bosstraat 63. ONDERTROUWD: J. Geijtenbeek en M. F. No wak; E. H. C. J. Wijk en G. W. van Voorst; J. Pasker en M. v. d. Broek; B. J. Berkenvelder en H. G. v. d. Toorn; A. C. Veldhuizen en W. C. Kersten; A. v. Steenwijk en F. Schudel. GEHUWD: J. Deketh en K. H. Freis- heim; M. A. Edelbroek en H. A. van Woer- kom; G. Rijn en W. v. d. Broek; C. G. F. Kickhefer en M. D. J. Otte. OVERLEDEN: Hendrikus de Jong, 3 aar, zoon van J. de Jong, Den Blieklaan ö9Thijmen Altena, 86 jaar, geh. met W. Bakker, Veenzoom 9. E. S. V. A. C. Zondag vond de finale plaats van de Zilveren Schoenwedstrijden. Voor het eerst dit jaar slaagde Esvac er in zelf beslag op deze f raaien wisselprijs beslag te leggen door in den eindstrijd den pas gepromo veerden 1 klasser Gooische Boys uit H'sum gedecideerd met 62 te kloppen. Maandag waren twee jeugdelftallen van de A. en V.V. Brederodes uit Vianen op bezoek; ook,in deze wedstrijden bleven de Esvaccertjes overwinnaar. De uitslagen waren: Esvac IGooische Boys I 62 Esvac adsp.Brederodes adsp. 82 Esvac jun.Brederodes jun. 42 Voor a.s. Zondag is door het Bondsbe- stuur wederom vastgesteld de beslissings wedstrijd Esvac II's Graveland II op het terrein van de vereeniging Donar te Hil versum. De openluchttraining is wederom aange vangen en wel de adspiranten Woensdag middag van 4 tot 6 uur; voor de ouderen Woensdagavond en Vrijdagavond, aanvang 7 uur. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Soest IIBrederodes I 04 Soest II leed j.1. Zondag een nederlaag tegen Brederodes. De cijfers wijzen op een groote meerderheid van Brederodes, doch geenszins is dit het geval. Van veldmeer derheid was niets te bespeuren. Echter buitte Brederodes zijn kansen beter uit dan Soest II, een paar doorzetters in de voor hoede van Soest, en de uitslag had wel eens heel anders kunnen worden. Voor a.s. Zondag een belangrijken wed strijd om de kwartfinale van de Zilveren Dom wedstrijden. Aanvang 1 uur: SOEST I—D.O.S. I. Met het oog op het radioverslag a.s. van den wedstrijd Nederland-Zwitserland vangt deze wedstrijd om 1 uur aan, zoodat allen nog voldoende tijd hebben het radioverslag aan te hooren. Voor het le elftal is het een eer deze sterke 2e klasser goed partij te geven. Een overwinning mogen wij niet voorspellen, doch het zou de le maal niet zijn, dat een 2e klasser van een 4e klasser verloor, en wanneer Soest I haar uiterste best doet, dan behoeft het krachtsverschil niet zoo groot te wezen. Wij verwachten a.s. Zondag een mooi partijtje voetbal. De raad onzer Gemeente was voor een Spoedvergadering bijeengeroepen op Vrij dag 25 dezer, 's middags 3 uur. Eenig punt van behandeling: een nader verzoek van de K.N.A.U. om alsnog be schikbaar te stellen het Gemeenteterrein op de Eng voor het te houden Lunapark. In deze nadere vergadering kwam tot uiting, dat men eigenlijk in deze zaak van mislei ding van de zijde van de KNAU niet mag spreken en dat wel de gelijk voorloopige toezeggingen zijn gedaan. De geheele voor bereiding der zaak kwam nu in een juister licht en waar men de betrokkenen erg zou du peeren, die aan de gekomen kwesties geen schuld hebben, is de Raad ten slotte op zijn oor spronkelijk besluit terug geko men. Een NADER VOORSTEL van de beide Wethouders (de burgemeester is nog ongesteld en zal dat nog wel een veertien da gen blijven) om het terrein na alles, wat nader is gebleken, toch nog ter beschikking te stellen werd ten slotte na uitvoerige en soms heftige discussies AAN GENOMEN MET 8 TEGEN 5 STEMMEN. TEGEN dit nadere voorstel stemden de heeren Endendijk en de Bruyn (beiden A.R.), van den Berg en van Dam (beiden R.K.) en Hornsveld (C.H.). De andere R.K. leden stemden met de liberalen, de S.D.A.P.'ers, de omgedraaide heer Grootewal en wethouder Lodeesen vóór het voorstel. De R.K. heer van Du ren was niet ter vergadering aanwezig. Het gebruikelijke uitvoerige raadsverslag van de spoed- eischende vergadering kon we gens tijdsgebrek heden niet meer worden opgenomen en volgt in ons volgend nummer. Onder bovenstaand hoofd (maakt de Soester Bode er ons een verwijt van dat wij van een onzer Katholieke medewerkers een Brabaantsch Briefke opnamen, waarin deze de groote Criminaliteit in zijn ge boorteland beschrijft. De Soester Bode geeft toe dat die Cri minaliteit daar zeer groot is. Waarom dit dan door den oud-Brabander niet zou mogen worden vermeld, is ons niet duide lijk. Evenmin is het ons duidelijk, waarom uit die opname zou moeten blijken, dat wij den indruk willen vestigen, dat het Room- sche geloof de Criminaliteit bevordert Of zou het er de Soester Bode alleen om te doen zijn ons bij de Katholieken in mis- crediet te brengen? GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: grijze heerenhoed rieten handkoffer met inhoud huissleutel bril bruine damestasch politiebureau politiebureau Erfgooierstraat 53, Hilversum politiebureau politiebureau Nieuweweg 89 70 jonge hennen te koop. Barnevelders, 10 w. oud. Schoolstraat 15, Soest. Een goed tehuis gezocht voor een Herdershond. Br. onder No. H. 784 Visser's Boekhan del, Kerkstraat 20a. Koopje aangeboden, wegens vertrek: een Bade-Duplex stoomketel met ruim 100 Weckflesschen. Compl. met toe- behooren f 15. Kl. Engendaalweg 18. Net dagmeisje gevraagd, van 87 uur, zelfst. kunn. werken en koken. Br. m. opg. v. verl, sal. onder No. B 783, Visser's boekh. Kerkstraat 20a. Goed tehuis gezocht voor jonge hondjes, 6 w. oud KOLONIE WEG 8 Te koop Een prachtige Paradijsvogel geschikt voor alle doeleinden, zoowel voor hoed, als opgezet. Brieven onder No. 310 aan het bureau van dit blad. B0R/AÏ1E ~"TTT IDEEEL SSOEÊfiT m„DE DUIF"mm HARTWEG 31 (bij Koninginnelaan) Bébé-truitjes 25, 29, 32, 35, 39 ct. Bébé-sokjes 35 st. Mutsjes 49, 52, 59 en 09 cent Bébé-jurkjes 129, 149, 159 ct. Slob- broekjes, Overgooiers, Kruippakjes Wiegen, 30 soorten vanaf f 5.95 Luiers 17}4, 25, 29 ct. Molton voor Luiers 17, 20, 25, 35 ct. Wit flanel 16, 19, 22 en 25 cent Hospitaaldoek, watten, gaas, spelden, Kantjes enz. Gummibroekjes 19, 22, 27, 37, 45 ct. Kinderschorten 45, 59, 65, 09, 79 ct. Kinderjurkjes 95, 105, 115, 125 ct. Skisokjes 10, 18, 20, 22 en 24 ct. Dameskousen 39, 49, 79 en 89 ct Ajouren, Plisseeren, Stoomen, Verven Beleefd aanbevelend: A. Zuidmeer. Prima Hollandsch Fabrikaat. Rijwielen vanaf f 23.75 Race-Rijwielen vanaf f 48.75 Stofzuigers enorm zuigvermogen f 48. Lampekappen in glas, Perka, zijde en Kronen, groote keuze vanaf f 2.75 Mooie collectie Slaapkamer- Lampen, Schemerlampjes en Wandlampjes, vanaf f 0.56 Vakkundige Reparatie Inrich ting voor Rijwielen, Electra en Radio Mode-vakschool „HOLLAND" geeft Maat-Knipcursus in Hotel „Eemland" Aanvang 31 Mei, duur 3 maanden Middag- of avondlessen. Inl. P. Butselaar Burgemeester Grothestraat 25 levert billijk MEUBELEN EN TUINMEUBELEN Ook Reparatiën Prima Roodstar Prima Zeeuwsche Gele Puik beste Bravo's Lente Maltha's extra 10 K.G. 60 cent 10 60 10 70 p. Kilo 13 N.V. lste Soester Electr. Drukkerij van Weedestraat 7 Soestdijk

De Soester | 1934 | | pagina 6