Niet de G0EDK00PE Foto is GOED maar de „GOEDE" Foto is GOEDKOOP ^^Plaatselijk Nieuws^O Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 m HORS D'OEUVRE. De Bond wijst er verder op, dat voor korten tijd bij de Spoorwegen van een ovemaat van verkeerswegen en vervoers- ge'egenheid gesproken kon worden en zeer zrker niet van een tekort, hetwelk wel voor <'e auto bestaat en dat de auto bij voort during moeilijkheden in den weg worden gelegd door het vaststellen van telkens la gere toelaatbare maximale asbelastingen voor de verschillende bruggen over kana len en het sluiten van de spoorwegbrug te Deventer voor gecombineerde motorrijtui gen, waardoor het bedrijfsautomobilisme groote schade lijdt, daar de bedrijfsauto's nu gedwongen zijn in vele gevallen om wegen van '10 K.M. £n meer te maken. De Bond juicht het toe, dat de Regeering het voornemen te kennen geeft maatrege len te treffen om een schadelijke overmaat van verkeerswegen en vervoersgelegenheid te voorkomen. Aan den anderen kant ech- ZWEMMEN!! Bij aankoop v. e. wellen badcostuum BADMUTS GRATIS „Tweka" fabrikaat v.a. f 1.50 mt. 5. U weet: „Het Handelshuis voldoet Uü" .ook voor Uw kinderen Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 ter moet, zoo betoogt de Bond, de Regee ring een open oog hebben voor het groote tekort, dat op het oogenblik nog voor het wegverkeer bestaat aan verkeerswegen en vaste en meer sterke rivier- en kanaalover gangen. Ten slotte verklaart de Bond haar afwij kend standpunt ten opzichte van het wets ontwerp te moeten handhaven, daar de verdiensten van het Wegenfonds belang rijk hooger moeten worden gewaardeerd dan die van het voorgestelde Verkeers- fonds. De Bond wijst er op, dat door de nieuwe motorrijtuigenbelasting de be drijfsautohouders 5 millioen gulden meer jaarlijks zouden moeten opbrengen een be drag, dat door de Tweede Kamer werd ge voteerd om den nood van den tuinbouw te leenigen en een belangrijken tak van het Nederlandsche Bedrijfsleven van den on dergang te behoeden. De Bond acht het niet gerechtvaardigd: dat een dergelijk bedrag thans nog jaar lijks boven de reeds opgelegde bijzondere verplichting als wegenfonds- en benzine belasting, door het bedrijfsautomobilisme moet worden opgebracht. Ten slotte verzoekt de Bond dan ook de Tweede Kamer het wetsontwerp tot In stelling van een Verkeersfonds nimmer tot wet te verheffen. VERZWEGEN BELASTING. Bij de hoofd-inspectie voor de directe belastingen te Amsterdam zijn de navol gende bedragen verzwegen voor dc vermo gensbelasting voor 19311932 f 56.786.002, voor 1932—1933 f 47.491.949 en voor 1933— 1934 f 41.559:024; en voor de inkomsten belasting voor 1931—1932 f 4.075.155, voor 1932—1933 f 3.808.388 en voor 1933—1934 f 2.921.036. Deze bedragen leveren een be drag van meerdere belasting op van f 1.784.011, waarvan de gemeente ontvangt f 334.071. In de inspectie der directe belastingen te Breda bedraagt de verzwegen vermo gensbelasting voor de belastingjaren 1931 1934, 1932—1933 en 1933—1934 respectieve lijk f 12.530.000, f 12.052.000 en f 11.881.000 en de verzwegen inkomstenbelasting respectievelijk f 595.958, f 594.470 en f 560.958. De navordering aan belasting over de genoemde belastingjaren zal een bedrag van f 200.627.70 zijn. Bij de inspec tie Middelburg bedraagt de verzwegen ver. mogensbelasting voor Walcheren (zonder de gemeente Middelburg) en Noord-Beve land voor bovengenoemde belastingjaren resp. f 2.508.600, f 2.545.000 en f 2.600.400 en de verzwegen inkomstenbelasting resp f 106.672, f 112.945 en" f 115.393. Dit zal eene meerdere belastingopbrengst van i: f 50.000 geven. BAARN. ONTSLAG MET PENSIOEN. De heer P. J. Tukker alhier werd op 1 Juni j.1. eervol ontslag verleend als hoofd van den dienstkring BaarnSoest der te legrafie en telefonie. GEDENKTEEKEN VOOR WIJLEN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. De Commissie onder voorzitterschap van den heer P. E. Tegelberg, die zich zal be lasten met voorbereidingen voor de tot standkoming van een gedenkteeken voor wijlen H.M. de Koningin-Moeder, heeft vergaderd, en er is besloten huis aan huis een circulaire te doen bezorgen, waarin bijdragen voor dit doel gevraagd worden. Deze circulaires zullen zooveel mogelijk door de leden van dit comité persoonlijk worden teruggehaald. Welk plan ten uit voer zal worden gebracht, wordt eerst be slist, als den uitslag dezer circulaire be kend is. NATIONALE LANDDAG VAN LEGER DES HEILS. De groote nationale Landdag van het Leger des Heils, die de laatste twee jaar te Lunteren werd gehouden, zal dit jaar op 21 Juni a.s. te Baarn plaats vinden. De gemeente-autoriteiten hebben voor dit doel hunne medewerking toegezegd en zal deze samenkomst in het Paardenbosch gehou den worden. Dit bosch grenst aan het Bo- terbosch dicht bij den hoofdingang van hel paleis van wijlen H.M. de Koningin Moe der, en is zeer gemakkelijk, ook voor auto mobilisten, te bereiken. Er wordt voor een zeer goed parkeerterrein zorg gedragen DEN HAAG. LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Door den minister van Defensie is be paald, dat de loting voor den dienstplicht voor de lichting 1936 in het openbaar zal worden gehouden op Dinsdag 12 Juni des middags om 2 uur in de Rolzaal, Binnen hof 8, alhier. UTRECHT. TWEE GEVALLEN VAN PAPEGAAIENZIEKTE. In Zuilen zijn op het oogenblik twee ge vallen van papegaaienziekte. De genees heer, die een der patiënten behandelde, wist de verschijnselen niet goed thuis te brengen. Het bleek, dat de patiënt parkieten hield. Een dezer vogels was gestorven cn de andere ziek. Toen werd de patiënt over gebracht naar de barakken van het Stads en Academisch Ziekenhuis, waarheen ook de andere man, die zich later bij den dok ter aanmeldde, werd vervoerd. Beide patiënten zijn streng geïsoleerd gehouden, om uitbreiding der zeer besmet telijke ziekte te voorkomen. De G. G. D. te Utrecht is met het feit in kennis gesteld en heeft onmiddellijk maatregelen genomen om den vogelkoopman, bij wien de parkie ten zijn gekocht, te isoleeren, en zijn zaak onder medische bewaking te stellen. Bij dezen man hebben zich tot dusverre geen verschijnselen voorgedaan. Dc geneeskun dige Dienst raadt thans het publiek aan om geen papegaaien, of parkieten te koopen, te ruilen, ten geschenke aan te bieden, of te aanvaarden. WILHELMUS EN S.D.A.P. De heer E. Boekman, partijbestuurder en voorman van de sociaal-democraten in de hoofdstad, heeft (in „De Sociaal-Demo craat") een verstandig woord geschreven. Hij betoogt, dat het Wilhelmus het lied moet zijn, dat het Nederlandsche volk ook inderdaad tot een Nederlandsch volk kan vereenigen. De sociaal-democra ten behooren tot dat volk, zegt hij en wil len, dat het een Nederlandsch volk blijf; en daarom hebben zij evenzeer recht op dat lied als elke andere strooming in dat volk. Weliswaar maakt ook dc heer Boek man zich aan de in zijn kring gebruikelijke voorstelling schuldig, dat de tegenstanders der socialisten het Wilhelmus tegen hen .misbruiken", doch hij keurt de onthou ding van zijn geestverwanten af en wil, dat zij het ook zingen bij gelegenheden, waar het een „nationale, alle volksgroepen ver- eenigend, dus niet anti-socialistische be- teekenis heeft." Men ziet, hoe ook de heer Boekman nog verstrikt is in de opvatting, alsof men het volkslied zou kunnen aan heffen tegen een volksdeel, dat dit lier. ook als het nationale lied bij uitnemend heid beschouwt. Maar dit is misschien noo- dig om den partijgenooten de zwenking niet al te moeilijk te maken. Hoofdzaak is, dat de heer Boekman wil, dat de socia listen „den knoop doorhakken' en het Wilhelmus mee-zingen. Dat is een stap vooruit, welke temeer opvalt in deze dagen, nu de sociaal-demo cratische „Stem des Volks" te Amster dam haar medewerking geweigerd heeft aan het groote concert in het Stadion omdat het Wilhelmus op het program voorkomt. Het blijft niettemin treurig, dat een groo te democratische groep zoo in den knoei zit met het volkslied. Moge de S. D. A. P. e i n d e 1 ij k tot een waardiger houding komen! (de Vrijheid). G. P. D. PROTEST. De Per^- en Propaganda-Commissie van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, kennis genomen hebbende van de persverslagen der Soester raadszittingen van 23 en 25 Mei j.1. protesteert met kracht tegen de minderwaardige beschuldigingen van som mige raadsleden in deze Raadszitting geuit, als zou zij bij monde van haar vice-voor- zitter, den Edelachtbaren Heer Burge meester van Soest hebben misleid bij het verkrijgen van een toestemming tot het houden van een feestpavk op het Gemeente terrein „de iEng"; protesteert met alle energie tegen den smaad, de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie aangedaan, als zou deze met haar vlag „een vuile lading dekken", en komt er tegen op, dat de openbare functies, door sommige harer leden be kleed, dooreengehaald zijn met hun func ties in de K.N.A.U. Zij spreekt de hoop en verwach ting uit, dat bedoelde raadsleden alsnog de gelegenheid zullen weten te vinden hun excuses aan te bieden op dezelfde plaats, waar zij hun door niets gemotiveerde be weringen uitten. De Pers- en Propaganda-Commissie van de K.N.A.U. JAC. VAN PAREREN, Voorz. Th. C. P. M. KOLFSCHOTEN, Vice-voorzitter. W. KAM LAG," Secr.-penningm M. v. d. BERGE, Lid. P. H. VAN DOESBURG, Lid ZOMERKLEEDING Flanellen Heerencostumes f 17.50 Beige en grijs Chique coupe Flanellen Pantalons f 1.95, f 2.50. f 3.50, f 4.50, f 5.50, f 6.50, f 7.50, f 8.50 Moderne coupe Polo-hemden f 0.85, f 0.98, f 1.10 „Tweka"-hemden f 1.95, f 2.25, f 3.25 Gordels f 0.15 tot f 1-50 LUSTER COLBERTS U weet: „Het Handelshuis voldoet U" ook voor Uw jongens Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 UTRECHT. DE OPGRAVINGEN HERVAT. De vorige week zijn op het Domplein al hier de opgravingen hervat op dezelfde plaats, waar deze het vorige jaar onderbro ken werden. De opgravingen geschieden onder leiding van prof. dr. C. W. Voll graff. De gedeelten van het plein, die zul ten worden bewerkt, sluiten aan bij de strook van 30x7 M., die vroeger al ontgra ven werd. Op deze wijze voortgaande, zal 't binnen afzienbaren tijd gelukken, den on dergrond in de richting Noord-Zuid geheel onderzocht te hebben, door middel van een 3 k 4 M. diepe en onderaan ongeveer 6 M. breede sleuf. Er staat reeds vast, dat on der de fundamenten der gebouwen uit de middeleeuwen de resten van twee Romein- che legerplaatsen over elkaar heenliggen, de oudste dagteekent uit de jaren 50 tot en de jongste uit 100-250 na Chr. Langer dan tot dezen laatsten datum heeft het ver blijf der Romeinen te Utrecht niet ge duurd. DE VACATURE-Ir. MUSSERT. Door Gedeputeerde Staten van Utrecht is bij de Provinciale Staten de navolgende voordracht ingediend voor de benoeming van een hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat in de vacature-ir. Mus- sert: 1. Ir. F. E. Enschede, ingenieur bij den Prov. Waterstaat in Groningen; 2. Ir. G. C. Pannekoek, eerst aanwezend ingenieur bij den Dienst der Zuiderzeewer ken te 's-Gravenhage; 3. Ir. H. H. Rieuwerts de Vries, inge nieur bij den Prov. Waterstaat in Gelder land. LOOP DOOR SOEST. De door de gymnastiek- en athletiekver- eeniging A(lles) D(oor) O(efening), direc teur den heer D. C. Kerkhoven, op Zater dag j.1. uitgeschreven loop door Soest, is en volkomen succes geworden op alle ge bied. Dit is allereerst te danken aan de loyale medewerking van de politie, onder leiding van den heer A. F. Schreuder, die alles heeft gedaan om de zaak tot een goed einde te brengen, waarvoor haar een woord van warmen dank toekomt. Verder aan dc. actieve leden van E.H.B.O. die met de ziekenauto present waven om, in geval van ongelukken onderweg direct bij de hand te zijn. En last not laest aan de Soes ter bevolking die het de loopers geen mo ment lastig hebben gemaakt. Het uitgezet te parcours was geheel vrij gehouden, zoo dat alles van een leien dakje liep. Daarbij was nog uitstekend geregeld den weg, wel- <ce de loopers moesten nemen, op de kruis punten van wegen stonden de A.D.O.'eis klaar om de route aan te geven met de groen-witte vlag, terwijl een dienaar der H. Hermandad aanwezig was om het pu bliek gelegenheid te geven alles goed op te nemen. Aan de regeling op den weg ont- irak totaal niets, en wij, die in de auto van den heer Ran de laatste snehvandelaar, en daarna de laatste hardlooper volgden, kun nen daar het beste over oordeelen. De start voar den loop begon aan de Lin- denlaan; vooraf was de kleedgelegenheid in de foyer van hotel Eemland, waar de deelnemers 42 in getal, door dr. P. Donker werden onderzocht. Onder de snelwande laars was de heer P. Engelman van Pro Patria te R'dam, een bekende wandelaar die al menig succes'heeft geoogst; ook wa zen er twee plaatsgenooten onder de deel nemers hardloopen, n.1. H. de Vries en W. Derks. De eerste lag het af in de Nie- werhoekstraat, waar hij opgenomen \verd door de ziekenauto, de laatste kwam als No. lest aan de finish ofschoon hij het par cours in zijn geheel heeft afgelegd. Te 4.25 uur viel het startschot voor de mehvandelaars en al spoedig was er een compleet clubje vooraan, ofschoon P. En gelman spoedig een flinken voorsprong had. Hij kwam dan ook als eerste door de finish; tijd 17.36.6 min.; afstand 3800 M. De heeren van Leeuwen en Zwaan bleven den geheelen weg in de achterhoede, of schoon hun tempo niet slecht was. De uii slag van dezen strijd was als volgt: I. P. Engelman, „Pro Patria", R'dam, 17.36.6 min. 2. F. v. d. Vijver, „A.V.A.C.", A'dam, 18.44 min. 3. J. Lanting, „A.A.C.", A'dam 19.42.3 min. 4. H. A. Tol, „A.V.A.C.", A'dam. 5. J. Kattouw, „A.V.A.C.", A'dam. 6. J. Stolk, „A.V.A.C.", A'dam. Te 4.45 uur had de spurt plaats vanaf de zelfde plaats en spoedig waren de snelste loopers uit het oog; de Soester W. Derks was en bleef achter, hij kreeg al dadelijk pijn in de linker zijde. De uitslag hiervan was (K.N.A.U.-leden): 1. J. T. Lodewijks, A.V.A.C., 12.0.1 min. 2. T. Goossen, A.A.C., 12.17 min. 3. J. L. Toorenburg, A.A.C. 4. D. Elfrink, Excelsior, A'foort. 5. L. J. Lodewijks, A.V.A.C. 6. T. J. Gaarenstroom, Volewijkers. 7. J. Poelgeest, A.V.A.C. 8. H. Mels, A'foort (athl.club). 9. A. Kuyer, A.V.A.C. 10. T. Meijer, Volewijkers. 2e afd. hardloopen geen K.N.A.U.-leden, 1. J. Krijnen, D.WUS., Bussum 13.21.5 min. 2. N. Hilhorst, D.W.S., Bussum. 3 .J. E. Raven, D.W.S., Bussum. 4. H. van Putten, Zaandam. 5. YVj Derks, Soest. De navolgende jury was samengesteld: Wedstrijdleider: D. J. Willink. Techn. leider: D. C: Kerkhoven. Scheidsrechter: A. J. G. Strengholt. Starter: G. Elderman. Wandelscheidsr.: P. H. van Doesburg. Tijdopnemers: J. H. Bohlmeijer, C. Kools, G. Kramer. Jury aankomst: H. Eikema, J. de Vries, A. Grauwert, C. Hanselaar, W. Kamlag. Secretariaat: H. de Graaf, W. Kamlag. Leiders parcours: J. Haitsma, Jac van Pa- rerer en Th. C. P. M. Kolfschoten. Controleurs van het parcours: J. C. van der Wal, E. van Eeden, A. Koopmans. Zooals wij reeds schreven, alles liep op den weg als gesmeerd. Het parcours van de door A.D.O. ge organiseerde „LOOP DOOR SOEST", dat Zaterdag j.1. plaats had, was als volgt: Start: Spoorstraat (bij de Lindenlaan), vervolgens via Spoorstraat, Julianastraat, Waldeck Pyrmontlaan, Schrikslaan, Bectz laan, Koninginnclaan, Nieuwcrhoekstraat, Vredehófstraat, Noorderweg en Stadhou derslaan (Finish). Overal langs den weg was veel belang stelling. De kijkers stonden rustig de loo pers na te zien, het was een unicum voor Soest. Allen, zonder uitzondering werkten daartoe mede. (6 Briefkaarten "-Foto's vanaf f2. F Na aankomst van alle deelnemers ver- eenigde men zich in de groote zaal van ho tel Eemland, en toen allen hadden plaats genomen, nam de voorzitter van A.D.O., den heer E. van Eden, het woord, en riep allen het welkom toe. Spr. bracht allereerst zijn dank aan de K.N.A.U., en aan de pers en propaganda-cominissie, maar bovenal nan den wedstrijdleider, den heer D. J. Wil link, waardoor het mogelijk is geworden een dergelijke loop te organiseeren. Dank brengt spr. aan de politie die alles heeft gedaan om'de loop te doen slagen, den in- pecteur, den heer A. T. Schreuder heeft direct zijn volle medewerking toegezegd. Na applaus brengt spreker naar voren dat A.D.O., dat nog klein is in vergelijking met andere clubs, als A.V.A.C.; maar deze klei ne vereeniging heeft een geestelijken vader in Dr. P. Donker, die alle deelnemers me disch heeft onderzocht voor den wedstrijd. Ook E.H.B.O. een woord van dank, die niet alleen een paar mannetjes beschikbaar stelde, maar zelfs met de ziekenauto kwam, en niet voor niets, want U nam één deelne mer op. Verder brengt spreker dank aan de H.H. Duim, Ran, de Bruin en Schuyt voor het beschikbaar stellen hunner auto's voor de officials en de pers. Deze laatste een woord van warmen dank voor hun propaganda om den loop door Soest moge lijk te maken. Zij heeft het publiek opgevoed waardoor alles op rolletjes liep. Ook de deelnemers een woord van dank. Zij hebben ook veel bijgedragen tot de propaganda door de klinkende namen die op het pro gramma voorkwamen. Verder dank aan de dames, die heden het N.O.C.-speldje hebben verkocht. Eén er van had er 1ÜÜ geplaatst. Het gemeentebestuur komt dank toe daar zij toestond om den geheelen dag het speldje te verkoopen. Spreker hoopt dat straks in 1936 aan den hoogsten mast in het Stadion te Berlijn de rood-wit-blauwen kleur zal wapperen. Na daverend applaus verkreeg de heer D. J. WHllink het woord, welke namens de pers- en propaganda- commissie uit de K.N.A.U. hulde brengt aan de vereeniging A.D.O. voor het ini tiatief door haar genomen om den loop door Soest te organiseeren. Alles was tip top in orde aan de organisatie; alles werkte eendrachtig saam tot een volmaakt geheel, een aansporing om op den goeden weg voort te gaan. Gaarne zag spreker meer mededingers, vooral uit Soest. Na dit of- ficieele gedeelte reikte spreker met een hu moristisch getint speechje de prijzen uit, voor den eerst aangekomen snelwandelaar een zilveren A.D.O.-beker, die voor het volgend jaar is al aangekocht. Voor de overige winnaars uit medailles. Hiermede was dit geslaagde athletiek- feest besloten. A.D.O. kan er met vreugde op terug zien. GESLAAGD. Op de te Rotterdam gehouden examens voor de Vereeniging van Mode-vakscholen in Nederland slaagde onze plaatsgenoote Mej. M. Hoonhoud voor het Diploma Lee- rares Modevakschool. Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren~modes DE KERMIS. De regelaars van de Soester kermis zijn nog steeds ontstemd over het verloop der voorbereidingen. De heer Wigman, die in den Soester raad ook al is beticht ge worden, toonde de volgende verklaring te bezitten: „Ondergeteekenden verklaren hiermede, dat Piet Wigman, organisator van feesten e.d., wonende te Utrecht, onder goedkeuring van het Bestuur der Kon. Ned. Athletiek- Unie, in Juli 1933 door de toenmalige Cen trale Pers- en Propagandacommissie, tot het organiseeren van Lunaparken, of Sport- feesten, ten behoeve van liet trainingsfonds van de K.N.A.U. voor de Olympische Spe len is aangenomen, welk aanbod den 29 December 1933 is vernieuwd en primo Fe bruari 1934 is aanvaard en bevestigd we derzijds. Utrecht, 27 Mei 1934. (w.g.) E. H. HUIZINGA, NICO MUNZERT beiden gew. secr. van de K.N.A.U. De heer Wigman protesteerde nadrukke lijk tegen een uitlating van den heer Groo- tewal in den Soester raad, cn vooral in een commissievergadering, tot welke hij genoo- digd was, als zoude hij bij de gevoerde on derhandelingen zich hebben voorgedaan als bestuurslid van de K.N.A.U. De heer Wig man verklaarde ons, dat hij in de bedoelde commissievergadering slechts te kennen heeft gegeven, cenig aanwezige vertegen woordiger van de K.N.A.U. te zijn, waar mee hij niets misleidends meent te hebben gedaan. In die hoedanigheid heeft hij ook waarop in een der jongste raadszittingen nadrukkelijk geprotesteerd tegen dc wijze, „de naam van de K.N.A.U. door het slijk gesleurd" zou zijn. Hij is ook geen bestuurslid, zelfs geen Met 'n driewerf, hiep, hiep, hoera! op A.D.O., sloot de heer Willink Zalcrdapmid dag in de zaal van hotel Eeml; d na af loop van den loop door Soest z'i geestige toespraak. Dat A.D.O. dit hoera! lal ver diend, bleek wel hieruit, dat de heer W il link niets op de organisatie van de.i wed- trijd had aan te merken. Alleen betreurde hij de geringe deelname uit Soesi, .:egge en schrijve twee, waarvan nog één i.itvaller. Ik heb de start bijgewoond en de aan komst van de hardloopers. W aarom het half vijf moet worden, als het vertrek in de bladen is aangekondigd oj> vier uur, begrijp ik niet; en dit was ook het geval met 'n zeer sportief raadslid niet wien ik de eer had 'n praatje te maken, 't Is zeker, dat zoo iets het enthousiasme en de be langstelling van de toeschouwers niet be vordert. Bij dit snelwandelen en hardloo pen is 't me duidelijk geworJen, dat de sterke beenen en vlugge voeten der men- schen nog voor wat anders kunnen die nen, dan om in den oorlog alg< schoten te worden of bij het snelverkeer aan stukken te worden gereden. Ik ben o c 'n liefheb ber van wandelen in Gods ije natuur, waar ik de vogels hoor zingen en planten en bloemen in haar groei en I» oei bewon der. Maar eerlijk gezegd, het ing me Za terdag wel 'n beetje te hard. om nog oog en oor over te hebben vcu>. de mooie Soester natuur. Dat de K.N.A.U. bij de A.D.O. beter staat aangeschreven, dan bij sommige le den ,van den Soester Raad, bleek me over- uigend uit de woorden van den heer van Eede, Voorzitter van A.D.O., die de bij. eenkomst in hotel Ecmlan 1 besloot met 'n driewerf, hiep, hiep, hoera! op de K.N.A.U., waarmede alle aumvezigen en thousiast instemden. Ik kreeg daarbij het gedacht, dat de heer No.ider misschien toch nog eenigszins gelijk had, toen hij in den Raad de woorden gebruikte „ja lousie de métier! Ziet ze wand'len, ziet ze loopen, Pantalon en mouwen stro q en;, Nekken buigen, spieren lekken, Druppels van de hoofden lekken; Armen krommen, beeaen strekken, Die 't niet snapt, denkt: Wfat 'n gekken! Waarom niet op motorfiets, t Lijkt toch tegenwoordig niets; Wie gaat zich nu moed. loopen, Daar je voor 'n krats kunt koopen Motor, fiets, automobiel Geen verkeer toch zond r wiel! Maar de minnaar van bet loopen, Hier of elders in de tropen. Denkt voor zich: Hij kumt te kort, Die niet doet aan wandelsport! DIX1. lid, van eenigerlei org.'.nisal ie van kermis gasten. Hij heeft slechts gewerkt Ivoor de K.N.A.U. GEMEENTELIJ!.EN KEURINGS DIENST. Overzicht van don Gemeentelijken Keu ringsdienst over c maand April 1934. Geslacht op de N.V. Centrale-Slacht plaats: 46 Runderen, 1 pink, 14 vette kalveren, 3 nuchtere kalveien, 4 paaiden, 1 hit en 102 varkens. Huisslachtingeu: 2 Rundei en, 1 vet kalf en 9 varkens. Ingevoerd weid: 4702 kilogram vleesch en vet. Tuberculose I wam voor bij: 1 rund en 4 varkens. Uit nood gedood werden: 2 runderen, 1 vet kalf en 1 Int. Gestorven: 1 rund, 1 varken, 4 pinken, 9 kalveren. Afgekeurd geheele dieren: 3 runderen, 4 pinken, 1 vet kalf en 9 nuch re kalveren. Aan organen werden afgekeurd: Van Runde en: 9 longen, 1 hart, 14 le vers, 1 milt, 1 maag, 1 stel darmen, 1 borst- vlies, 1 buila lies, 1 lymphklier en 9 K.G. ongesmolten vet. Van Varkens: 15 longen, 3 harten, 2 le vers, 1 maai, 1 stel darmen, 2 nieren. 4 lympklieren, 1 tong, 12 K.G. ongesmolten vet. RIJWIELEN GESTOLEN. Bij de politie werd Zondag j.1. aangifte gedaan, dat twee rijwielen waren gestolen. TREKKING VERLOTING, De treVking der verloting school Beetz- laan zal j laats hebben op Donderdag 7 Ju ni 's avo, Is 8 uur aan genoemde school. Nieuw f Nieuw! ZOO JUIST ONTVANGEN Nieuwe romans 15 cent ion -snoeken 25 cent Voor de Jeugd 25 cent Nieuw! Njeuw? N.V. FERSTE SOESTER E LECT R. D RUKKERIJ

De Soester | 1934 | | pagina 2