f ZWEM IN RIBAN A VENEMA „Drost- Portret" o 4 MEUBELEN Dames-en Heeren badcostuums F.C.Kuijperstr. 10 Tel. 803 J. L. H0KSBERGEN J. DE GRAAF Soesterb. str. 5 9 en KWALITEIT zijn synoniem Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 48f Ingezonden Burgerlijke Stand^O Predikbeurten >0 Sport Hak IDA JON 7 PR0VINCIÏ HIJ EN door Kees SQten worden. Aldus "dragen regeling der- Hij had een hekel, een C als «n derd.e' Zijn lijfspreuk was alt;'""5' Deze kortlng 15 11e rangen percentsge- u i i -ndeel is er naar ge- Want t leukste meisj- v in minimum en maxi- Wordt in t huwelijk v e opnieuw te waardeeren Au ja, zoo af en toe.Jngillijkheden w te ne. Dat kan je met ger^ s,Jclsd der tijdeIijke zijn bepaalde percentages op Want b.j Inan[en ver[jonden te zijn. Knijpt menige punten vereischen nog eenige Dus (ten r^olichting. In de regeling der di- Vrijen wt'elage wordt thans opgenomen de ïds korten tijd bestaande acte van Uit begirn^e^ *n gemeente-admini- de reeds eerder bestaande akte van 't Geeft rm^e^ 'n gemeente-administra- tegenwoordig akte van bekwaam- Haar vr; *nÉ>evoerd ls voorts een toelage van v'oor de klerken, welke de hoedanig- Eenma an mees*er 'n rec^ten bezitten, Voor 1 in overeenstemm'ng mef de praktijk, <ce tot dusverre aan deze ambtenaren P salarisverhooging tot het bedrag van 0 geldende maximum toekende. 2oc^e regeling der vergoeding voor reis- en ïrblijfkosten is niet meer in de salaris regelingen opgenomen. De inwerking treding der nieuwe bepa ling is gedacht zoo spoedig mogelijk na dat de Koninklijke goedkeuring daarop zal zijn verkregen. De jaarwedden van alle ambtenaren, die op den datum van inwer- Alles eigen fabrikaat Scherp concurreerende prijzen kingtreding in functie zijn, zullen alsdan met ingang van dien datum opnieuw moe ten worden vastgesteld. Het meest juiste systeem dunkt ons om voor iederen amb tenaar de jaarwedde met inachtneming van het nieuwe maximum vast te stellen op het nieuwe minimum, vermeerderd met het aantal hem vóór dien datum in zijn rang toegekende periodieke verhoogingen tot de nieuwe bedragen dier verhoogingen. Voor zoover echter de jaarwedde, welke hij laatstelijk genoot, niet overeenstemde met die, waarop hij ingevolge zijn diensttijd in het stelsel der periodieke verhoogingen vol gens de oude regeling aanspraak zou heb ben, zal de nieuwe jaarwedde moeten worden vastgesteld op het nieuwe mini mum, vermeerderd met het aantal perio dieke verhoogingen, dat volgens de oude regeling met de laatstelijk genoten jaar wedde overeen zou stemmen tot de nieu we bedragen dier verhoogingen. Voor enkele ambtenaren, voor wie de nieuwe regeling mede in verband met het verhoogde pensioenverhaal een te plotse linge en te sterke vermindering van hunne reëele jaarwedde zou beteekenen, kan een overgangsbepaling niet worden gemist. In aansluiting aan de desbetreffende conclu sie van de Commissie-Schouten is voor de ze ambtenaren de onmiddellijke achteruit gang in reëel salaris beperkt tot 10%, zulks nochtans met dien verstande, dat deze te ruggang nog verhoogd wordt met 1% van den nieuwen pensioensgrondslag voor de ambtenaren, aangesteld na 1 Juli 1932, en voor de overige ambtenaren met maxi maal 2% van dien grondslag. Over laatst genoemde beide percentages wordt hieron der nog nader gehandeld. Voor de rest van den achteruitgang wordt een tijdelijke toe lage verleend, welke telkens na een jaar met een gelijk bedrag, als de bovenbedoel de onmiddellijk achteruitgang, verhoogd als aangegeven, uitmaakte, wordt vermin derd. Het pensioenverhaal. Wij maakten hierboven reeds een en andermaal melding van een wijziging van. de Pensioenwet 1922, strekken de tot invoering van verhoogd en voor alle ambtenaren verplicht pensioen- verhaal Bedoeld wetsontwerp zal, naar te verwachten is, zeer spoedig kracht van wet krijgen en is bestemd om op 1 Juli 1934 in werking te treden. Deze wet zal voor de ambtenaren in dienst van de provincie een zeer ongelijke w erking hebben, immers du ambtenaren, welke op 1 Juli 1922 in functie waren, genoten tot dusverre ingevolge uw besluit van 19 December 1922 premievrij pensioen. Zij zullen thans plotseling met het volle, verhoogde verhaal belast worden, hetgeen maximaal 1Ü van den nieuwen pensioensgrondslag kan bedragen. De ambtenaren daarentegen, welke zijn aangesteld na 1 Juli 1922, betaalden reeds het volle verhaal (maximum 3% van den ouden pensioensgrondslag en worden mitsdien thans alleen belast met het ver schil tusschen dit bedrag en maximaal 10 van den nieuwen pensioensgrondslag. Deze ongelijke werking van de wet moet worden aanvaard. Zij maakt een einde aan de ongelijkheid, welke tusschen de ambte naren het praktische gevolg was van de werking van uw besluit van 19 December 1922. Haar door een stelsel van vaste toe lagen te neutraliseeren en daardoor de zooeven bedoelde ongelijkheid te bestendi gen, ware naar onze meening uit een oog punt van beleid niet geraden en ook be zwaarlijk in overeenstemming te achten met de wet. Wiel echter achten wij het op den weg der provincie te liggen om een tijdelijke regeling te treffen, teneinde den overgang tot den nieuwen toestand voor de betrokken groep van ambtenaren dra gelijk te maken en zulks te eer, nu het in werking treden der wet door den loop der omstandigheden ongeveer samenvalt met het in werking treden van eene nieuwe algemeene salarisverlaging. Wij hebben ons deze overgangsregeling gedacht in dien zin, dat de betrokken ambtenaren een tij delijke toelage zullen genieten, welke het eerste jaar 80 van het verhaal bedraagt, het tweede jaar 60 en zoo vervolgens, zoodat de overgang in 5 jaren wordt vol trokken. Polohemden - flanellen pantalons sportcolberts MET GELD OP DEN LOOP ONEERBARE HANDELINGEN, ENZ. In ons blad van Zaterdag 9 Juni j.1. na men wij een bericht over uit het „Volks blad" van 5 Juni t.v. Thans bericht dit blad op 12 Juni het onderstaande: Fraters thans in arrest Uitlevering van directeur van „De la Salie" gevraagd. Den Bosch, Maandag. Wij hebben de vorige week melding ge maakt van zeer ongewenschte toestanden in het katholieke gesticht voor zwakzinni ge jongens „De la Salie" te Boxtel, waar eenige fraters oneerbare handelingen had den gepleegd met hun patiëntjes en, toen de politie van een en ander op de hoogte kwam, op de vlucht gingen. Tegelijk met hen verdween een niet onaanzienlijk be drag aan geld. Het vermoeden, dat in justitieele kringen gekoesterd werd en dat wij daarom ver meldden, n.1. dat de zaak wel niet zou wor den vervolgd na de inmenging van den Bosschen bisschop, mgr. Diepen, is geluk kig niet bewaarheid. Dat juist de katholieke officier van justitie, mr. Dubois, doorzet ting der vervolging heeft gelast, zal niet nalaten het aanzien der justitie te verhpo- gen. Wij vernemen thans namelijk, dat twee fraters, die bij deze historie betrokken zijn, in arrest zijn gesteld en, na door den of ficier van justitie gehoord te zijn, preven tief zijn opgesloten. Voorts is aan de Belgische regeering thans de uitlevering gevraagd van den ge wezen directeur van „De la Salie", frater v. d. H., die in Antwerpen is aangehouden. VERVANGING VAN VROUWELIJKE WERKKRACHTEN DOOR MANNELIJKE Op de schriftelijke vragen van het lid der 2de Kamer mevrouw BakkerNort over de aan Ged. Staten uitgegane circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken wat betreft de aanbeveling, omtrent ver vanging van in niet specifiek vrouwelijke beroepen werkzame vrouwelijke arbeids krachten door mannelijke, heeft Minister de Wilde geantwoord: „De passage in de circulaire van 19 Maart j.1. betreffende de vervanging ook van'on gehuwde vrouwen in overheidsdienst door mannen, draagt slechts het karakter van een aanbeveling en kan dus nimmer in strijd zijn met de autonomie der lagere be stuursorganen Deze circulaire zou echter op dit stuk evenmin in strijd zijn geweest met de auto nomie, indien zij in meer dwingenden vorm ware ingekleed en voor het geval van niet- voldoening daaraan, de sanctie van artikel 126 der Ambtenarenwet 1929 in uitzicht ware gesteld. De circulaire beperkt niet het recht der vrouwen, om op gelijken voet als mannen in aanmerking te komen voor benoeming tot ambten, waarvoor niet in het bijzonder mannelijke arbeidskrachten voorgeschreven zijn; van een beperking van het recht om in aanmerking te komen voor benoeming gesteld al dat zulk een recht zou be staan is evenmin sprake als van een be perking van het recht om benoemd te wor den. De bewuste passage heeft slechts de strekking deze benoeming zelf, ter bestrij ding van de werkloosheid, in de eerste plaats onder de jongelingschap, zooveel mogelijk te beperken en dient voorts, om de tot dusverre bestaande tegengestelde tendenz, om n.1. mannelijke arbeidskrach ten zooveel mogelijk te vervangen door vrouwelijke, tegen te gaan." WEDERKEERIGHEID. Een gezelschap Duitschers uit Nassau en Dietz eens een deel van de stamlan den van het Huis van Oranje zou tijdens de Pinksterdagen een bezoek hebben ge bracht aan de historische plaatsen in ons land. De reis kon, aldus de Residentiebode, echter niet doorgaan, dank zij den maatre gel der Duitsche regeering, waarbij het aan Duitschers verboden wordt meer dan 50 mark reisgeld mee te nemen, wanneer zij de Nederlandsche grens passeeren. Dit is slechts één voorbeeld uit vele! De „Limb. Koerier" zegt, naar aanlei ding van dit geval: De maatregel vormt een onderdeel van de politiek der Duitsche autoriteiten, welke zich ten doel heeft gesteld ook, tijdens de vacantiemaanden den Duitschers het genot van de nationaal-socialistische voogdij niet te onthouden en hun te beletten naar het buitenland te reizen. Eensdeels geschiedt dit zeker met de, op zichzelf loffelijke be doeling om Duitsch geld ook in Duitsch- land te doen verteren. Is men tevens in nazikringen echter niet huiverig de gelijk geschakelde onderdanen de zegeningen van het buitenland, dat vasthoudt aan de per soonlijke vrijheid en een vrije persoonlijk- (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 heid, van nabij te doen kennen? Hoe ook, het tegenwoordige Duitsche be wind huldigt op het gebied van „wederkee- righeid" ook ten opzichte van het vreem delingenverkeer, wel zeer eenzijdige be grippen. Gelijk steeds, wordt het voorjaar door Duitsche reisbureaux en Duitsche vacantie- oorden oesteed, om een krachtige propa ganda voor een zomerbezoek aan Duitsch- land in ons land te voeren. Uitstekend! Zulks is nu eenmaal gebrui kelijk en geschiedt eveneens door Belgi sche, Fransche, Zwitsersche en Engelsche ondernemingen. Al ware het te wenschen, dat de leuze: „Verteert uw geld in eigen land!" in dezen crisistijd, nu alle beetjes welkom zijn, door meer landgenooten werd begrepen en practisch toegepast. Doch wat voor andere landen pleit, is, dat hun regeeringen ten opzichte van het vreemdelingenverkeer in ieder geval het beginsel der „wederkeerigheid" hoog hou den. Men past er niet allerlei dwangmaat regelen toe, om den buitenlander te beletten Nederland te bezoeken. Voor wat, hoort wat!, zegt men daar terecht. Van Nederlandsche zijde is reeds her haaldelijk bij de Duitsche regeering aan gedrongen op een herziening van haaT nouding. Onder meer heeft de Nederland sche ereeniging. voor Vreemdelingenver keer zulks in een uitvoerig adres verzocht Natuurlijk zonder resultaat! Wie de men taliteit der heeren in Berlijn kent, had de zen uitslag van te voren kunnen voor spellen. De heeren geven alleen toe, wan neer zij krachtig worden aangepakt en aan den lijve gevoelen, dat zij zichzelf schade Derokkenen. Men houde dit laatste goed voor oogen. Als ons volk medewerkt en het bezoek van Nederlanders aan Duitschland in de Komende weken merkbaar vermindert, zullen de autoriteiten bij onze Oosterburen wel handelbaarder worden, en een einde maken aan een maatregel, welke de goede verstandhouding tusschen de bevolking van twee nabuurlanden allerminst bevordert. Men gaat niet bij een buurman op be zoek, wanneer die buurman duidelijk iaat merken, dat hij van een tegenbezoek liever afziet. Volkomen onze meening! Hierbij beden ke men nog, dat Duitschland Nederland, zijn soliedsten afnemer, in dit opzicht veel onwelwillender heeft behandeld, dan tal van andere landen. Indertijd immers was voor reizen naar ons land 200 Mark toege staan, voor reizen naar België, Zwitserland enz. 500 Mark. Onze protesten heeft men beantwoord door een correctie naar den verkeerden kant. Thans is practisch het rei zen naar en door ons land voor tal van Duitschers onmogelijk geworden. Neder landers, die zichzelf respecteeren en niet om gezondheidsredenen (Nauheim, Neue- nahr) Duitschland moeten bezoeken, zul len niet nalaten, uit deze houding van Duitschland conclusies te trekken. aen. En toen hij ook daar geea succes had, ging hij als een slang door de vloer. En dat alles ondanks dat hem elke op dracht was geweigerd. Hoe het mogelijk is, dat de President van de Rechtbank voor een dergelijk be slag toestemming gaf is mij een raadsel. Mr. van D. zal toch ook in Utrecht wel geen onbekende zijn. Wat mijn verhouding tot de K.N.A.U. betreft, kan ik verwijzen naar de verkla ringen van de heeren Huizinga en Munztrt, reeds eerder gepubliceerd. De overeenkomst inzake de feestparken van de K.N.A.U. geelt haar 25 van de entrée's tot een minimum van f 5UU. welke ook hier in Soest zijn betaald. Hoezeer hier nog een kwestie loopt over de f 6UÜ.die wij noodgedwongen moesten storten, ondanks de toezegging door den Burgemeester aan den heer Kolfschoten gedaan, dat wij gratis over terrein konden beschikken. Dat is dus een schadepost waarin de K.N.A.U. of de Burgemeester van Soest niet vrij uitgaat. Dit wordt nader onderzocht en afge wikkeld. Dankend voor de verleende plaatsruimte. PIET WIGMAN. Organisator van Feestparken voor het trainingsfonds v. d. K.N.A.U. Sedert een paar maanden het voorrecht genietende, een inwoner van Soest(-dijk) te zijn, heb ik aireede gelegenheid te over ge had t en ook gebruikt heel veel schoons en heerlijks te bewonderen, waarmee moe der Natuur met zoo kwistige hand ons hier bedeelde. Maar als na een flinke wandeling of een mooien fietstocht, ik weer tot mijn penaten terugkeer, en mijn woning op den K. Hart. weg in het gezicht komt, dan, ja, dan overvalt mij steeds dezelfde gedachte, ben ik altijd van hetzelfde gevoel vervuld, als of ik uit een liefelijken droom ontwaak tol de schrille werkelijkheid; of ik op eenmaal uit Eden verplaatst ben in de Sahara. Op school leerde ik, dat dadr in de Sa hara zooveel zand is. Nu, daar hebben we hier ook geen gebrek aan. Aan weerszijden van een „straat", waar Grauwtje moeite zal hebben om zijn persoonlijke slimheid van zich geen 2 maal aan denzelfden steen te stooten, te demonstreeren (aangezien het het goede dier in totale verbijstering aan de gave des onderscheids zal mangelen), is een breed, „trottoir", zich uitstrekkende tot aan de conventioneele tuintjes vóór de nette nieuwbouw woningen. Maar deze „trottoirs" zijn nog maar in embryo. Zand, dik los zand, soms herschapen in een brij achtige massa met de noodige meren door spekt, waar men lust zou krijgen, zijn hen gel in uit te gooien. De zwaarbeladen bak fiets van den kruidenier zag ik eenmaal er Een (6 ,,Briefkaarten"-Foto's vanaf f 2.-) Bulten verantwoordelijkheid der Redactie M. de H.R. Naar aanleiding van in Soest loopende geruchten omtrent het beslag op de recette van het Lunapark, verzoek ik U onder staande uiteenzetting te willen opnemen. Ik deel daaromtrent mede, dat Mr. van Doorne door valsche verklaringen en voor stellingen aan den Deken der Advocaten, Mr. van Woelderen en aan den President van de Rechtbank te Utrecht, van deze heeren machtiging verkreeg tot een aldus wettelijk gesanctionneerde afpersing, door middel van conservatoir-beslag; dat de verklaringen toch inhouden als zou ondergeteekende opdracht hebben ge geven aan Mr. van Doorne, tot het ver- leenen van rechtskundigen bijstand; dat die bijstand ons door Mr. v. D. op allelei wijzen is opgedrongen, doch telkens en in het bijzijn van getuigen zelfs, niet al leen door mij van de hand gewezen is, maar dit door mij op de meest scherpe wijze is gedaan door te beweren, dat dit een raads- en geen juridische kwestie was en ik niets met juristerij te doen wilde hebben, omdat ons dat geld zou kosten, want wie recht zoekt om een koe, geeft er een op toe. En op de opmerking van Mr. v. D., dat dit toch een schadevergoedingskwestie zou worden, heb ik geantwoord, dat het dan nog tijd genoeg was, en ik dan zeker Mr. van D. niet noodig had. Later op den dag heeft Mr. van Doorne zich op zijn motor zittend, op het terrein, weer tot mij en den heer Coppejan gewend, weer met de heimelijke bedoeling, zich op te dringen. Hij wilde een commissieverga dering vóór de raadszitting verkrijgen, en of ik daar wilde spreken en een uiteenzet ting geven. Ik zei hem: „dat moet U weten. Spreken wil ik er wel, maar nogmaals: géén ju risterij, die heb ik niet noodig. Ik kan zelf mijn boontjes wel doppen." De commissievergadering kwam en Mr. van D. ging mede. Ik kon hem moeilijk als een hond wegschoppen, wat hij eigen lijk wel verdiend had, want hij stelde zich in die commissievergadering voor, als mijn raadsman. Wat ik in gezelschap van den heelen raad moeilijk kon betwisten, te meer daar het mij meer en meer voor kwam alsof Mr. van D. zich als amateur voor de belangen van de K.N.A.U. interes seerde, daar het toch niet aan te nemen is, dat een advocaat zich opdringt als een handelsagent, en ons daarvoor zelfs onge vraagd in het koffiehuis van de Wed. Ver kerk kwam opzoeken. Mr. van D. werd bij wijze van spreken, de deur uitgezet en kwam het venster bin- iti omvallen, een ander rijwiel met jeug dige duo-rijdster slipte eveneens in het mulle zand, zoodat we hier aan den voor avond staan van eventueel ernstige ver keersongevallen. Dan hebben we hier het genot van bij gesloten vensters een dikke stoflaag gra tis binnen te krijgen, mogelijk een heilzaam medicijn voor sommige longlijders, die hier wonen. Wind en auto's met een het maxi mum ver overschrijdende snelheid zorgen er wel voor, het stof huizenhoog op te ja gen. De sproeiwagen heb ik eenmaal hier zijn best zien doen, maar hoe het ding zich uitsloofde, hij slaagde er niet in de „trot toirs" een behoorlijk bad. te geven. Ik twijfel niet of er zullen zeker wel plannen bestaan om onzen Korten Hart- weg een beter en gezonder aanzien te ge ven, te meer waar wegens de kortheid de uitgaven betrekkelijk gering zullen zijn en de onmiddellijke nabijheid van de majestei telijke Koninginnelaan een stiefmoederlijke behandeling van haar zoo nabije telg toch niet zou gedoogen? En dan: 't is hier: „'t Hart" en voor dat Hart, in casu de Korte Hartweg zullen onze vroede vade ren wel genoeg hart hebben om de woes tenij hier in een voegzamer oord te her scheppen en wij, Korte-Hartweggers onze verlangens in deze niet op de lijst van de pia vota behoeven te plaatsen. J. KROMHOUT. Korte Hartweg 10. van 713 Juni 1934. GEBOREN: Reinier Adrianus, zoon v. R. Hoksbergen en E. Voskuilen, Birktstr. 83a; Anthonius Johannes, zoon van J. W. Staal en E. Meijnen, le Weteringpad 2; Gerrit Johannes, zoon van G. W. van Boe kei en H. M. Ruyer, Eemstraat 14; Maria Johanna Henriette Antonia, d. van H. J. Habes en M. J. A. Aude Hendrikman, Ban- ningstraat 41. ONDERTROUWP: G. de Haas en C. v. d. Toom. GETROUWD: E. H. C. J. Wijk en G. W. van Voorst; J. G. Brandsma en A. Hylke- ma.. P. J. v. d. Griend en G. Sterk; A. A. C. Visser en C. Spelt. OVERLEDEN: Johannes Josephus Wig man, 63 jaar, gehuwd met H. M. Hej'man, Talmalaan 23; Anna Wiihelmina Putman, 80 jaar, wed. van A. Hartsuiker, Hartman laan 53. Vestiging van 713 Juni 1934. A. M. van Hamersveldv. d. Veer van Utrecht naar Amersf.straat 1; A. G. Ma ger van Zeist naar Hartmanlaan 50; M. de Vries van Heerlen naar Heideweg 52; H. v. d. Brink van Maarn naar Andriessestr. 6; H. Otterloo idem; J. A. B. v. d. Heijden van Hilversum naar Vredfhofstraat 2; H T. Klawühn van Hilversum naar Beuker, laan 21c; \V. Yeenstra van Opsterland il Kerkpad Z.Z. 33; G. Boelens van Haam naar Kampweg 3U; F. W. G. Linck niet vrouw van Utrecht naar Soesterb.straat 36 F. D. Pronker van de Bilt naar Ainersf. straat 21; G. van Eek van Wijk b. Duurste de naar B. Grothostraat 9a; J. J. de Jong van Castricum naar F. Huycklaan 22; (J Holstege van A'dam naar Laanstraa: 19, P. Steenkamp van Heivoort van den Bliek- laan 59; J. Niemeijer van Bellingwolde n Julianastraat 65; A. C. W. van Driest van Utrecht naar Amersf.straat 119; E. E. is ser van Den Haag naar Hartmanlaan 34; H. Witzel van Wageningen naar Rade- makerstraat 3b; J- W. v. d. Hee van Amersfoort naar Birktstraat 95; J. A. Scheerboom met gezin van A'dam naar K. Hartweg 49; H. Dik met vrouw van Haarlem naar B. Grothestraat 71; J. Meer- ding van A'foort naar O. Utrechtscheweg la; C. RanftBense van A'dam naar Nieuweweg 25A; J. J. M. v. d. Heijde van Naarden naar Luchtv.afd.Wed. P. v. d. Hooft van A'foort naar Bartolottilaan 11. Vertrek van 71*3 Juni 1934. G. Surksuin met gezin van Nieuweweg 79 naar A'foort, Tuinstraat 16; G. v. Voorst van Nieuwstraat 57 na ar A'foort, Lauwen straat 20; M. H. Kuiler van Amersf.st,raat 119 naar H'<suin, Fabritiuslaan 30; A. J. A. Segers van Rademaker-straat 25 n. Hoog land, Kerk laan; S. A. Krikke van Juliana straat 4 naar Avereest, Hoofdvaart F. 241; \V. C. Kersten van Kerkdwarsstraat 6 n. Maartensdijk, Molenweg 26; D. W. v. d Linden van Verl. Postweg 46 naar A'dam, Haarl. Houttuinen 19; G. van Stijn van Gr. Melmweg 9 naar Renkum, Utr.weg 40 Heelsum; R. P. Pieterson van Eikenlaan 10 naar Utrecht, Asterstraat 22; M. J. H. Rompen met gezin van Stadh.laan 62 naar Venlo, Hamburgersingel 39; J. R. Govaars van Vosseveldlaan 28 naar Utrecht, Fr. Hendrikstraat 72; N. P. J. van Steijn van Vredehofstraat 9 naar Anna Paulowna, Zandweg 92; A. M. E. van Steijn van Vre dehofstraat 9 naar Velsen, Ruiterstraat 202; G. W. v. d. Voorst van van Lijndenlaan 8 naar A'foort, Piersonlaan 14; Wt M. de Vries van Lindenlaan 14 naar A'dam, Overtoom 216hs.H. Bennink van Amers- foortschestraat 91a naar Enschedé, Den nenweg 862; G. J. J. Narold van Toren straat 3 naar Doorn, Sparrenlaan 48; E. A. M. Smit idem; J. van Brummelen v. Kerk straat 13 naar Zeist, Dolderscheweg 193; D. S. Nicolaas met gezin van Nieuweweg I.5 naar A'foort, Soesterweg 516; A. Tromp idem; K. R. Q. Jap-Tjong van Kampweg 46 naar Lith; J. Boucher met gezin van An- driessestraat 10 naar Zuilen, van Egmond- kade 84; J. A. W. Donker van Soesterb.- straat 114 naar A'dam, Banstraat 62 3de etage; W. Verweij van Amersf.straat 72 naar H'sum, Eemnesserweg 36. Verhuizingen binnen de gemeente van 7—13 Juni 1934. H. Spek van Korteweg 15 naar Kon.laan 111; P. Heinhuis van Soesterb.straat 57 n. Schoutenk.weg 15; C. van Stijn met vrouw van Steenhofstraat 43 naar Gr. Melmweg 9; D. Lammertse met gezin van Bosstraat )0 naar Nieuweweg 79; J. G. Strumpel van Beetzlaan 79 Banningstraat 50; J. C. A. v. Aken van Amersf.straat 19 naar Amersf. straat 92; G. Hogenbeuk met gezin van Birktstraat 44 naar Bartolottilaan 3; F. L. Ortt van Plasweg 20 naar Bosstraat 12; A. E. Alders idem. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 17 Juni 1934 kerk 10 uur: Ds. Quast, O.I. Pred., met verlof te Baarn. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 6 uur: Ds. van Schaick. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 17 Juni 1934 's morgens 10 uur: ,Eerw. heer B. van Ginkel, van Zeist. Beroep: predikant te Renswoude. 's Avonds 6 uur: Ds. G. Lans, van Huizen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 17 Juni 1934 's morgens 10.30 uur: Mej. Da. W. S. Wiardi Beekman, van 's-Hage. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b). DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. Zondag 17 Juni 1934: geen dienst. V STORMERSNIEUWS. Het eerste twaalftal verloor Zondag met 138 van Vogel I. Het was geen mooien wedstrijd, wat voor een groot deel te wijten was aan de hooge temperatuur. De adspiranten stelden ons niet teleur. Ze brachten den eersten prijs mee uit Am sterdam. In den eersten wedstrijd tegen Vesta waren de Stormers ver in de meer derheid. Na 10 minuten bezorgde G. de Zoete met een prachtig afstandschot zijn club de leiding. Even later vergrootte R. Lüschen den voorsprong. Na de vakwis seling bleek T. v. Merkesteyn goed op dreef. Ze bracht den stand van 20 op 40. Vlak voor het einde maakte J. de Regt 50. De tweede wedstrijd was veel zwaarder. Deze was tegen VVesterkwartier. Al heel spoedig nam Westerkw. de leiding. Onze aanval deed zijn uiterste best om gelijk te maken. Voorloopig lukte dat echter niet. We begonnen ons juist met den tweeden prijs te verzoenen, toen H. Wijnands, die een schitterende partij speelde, de gelijk maker in de mand deponeerde. De span ning werd grooter. Door het goed spelende middenvak, waar vooral R. Lüschen en R. Brugman opvielen, was de bal aanhoudend in den Stormersaanval. Een paar minuten voor het eind gelukte het P. Huizinga het winnende punt te scoren. Bij de prijsuit reiking kregen ze nog een extra pluim dat ze dezen wedstrijd gewonnen hadden. A.s. Zaterdag gaan cr vijf twaalftallen uit Soest naar de schoolwedstrijden in Hil versum. De twaalftallen die onder leiding van de Stormers gaan, vertrekken om 1 uur van Spoorstraat 31, per fiets. Woensdag 20 Juni speelt Stormers 1 te gen Bilthoven III voor de lustrumcompeti tie. Op welk veld, is nog niet bekend. FLANEL SPORTCC LINNEN M E U's I Flinke üi gevraagd, P.G., bov k. w. en k. v.g.g.v tusschen s en u u Hartweg 31 Nette jont kunnen nog geplaó verkoop van handv nouveauté's aan Salaris 5 p. w., pl Brieven franco om het bureau van dit I Mei gezocht voor huisin Liefst voor d. en n onder No. 380, bur Te hi tegen 1 Aug. halve lianastr. te Soestdijl bevr. C. J. v. Oostei Flinke hui: heeft nog twee d voor het maken var tels, enz. van 95 u Brieven onder No. reau van dit blad. Biedt zich aan een Meii voor d. en n. Leeft, gen 1 of 15 Aug. Br. Te huur t Huis of klein bcerd H.A. grond te Soes Soestdijk. Inlichtinj letter H. Boekhande 46, Amersfoort. Hier Gelukskant Nog eenige dagen e 25 Juni aan Soliede AGENTE! Hooge pr Hoofdvertegenwi Lotisico voor Soest M. VAN ESCH SOESTI - Gediplomeerd P Piano K.N.T.V. Eerstbeginnende ha KERKPAD Spreekuur Dinsdt Burgemeester en gemeente Soest, zuil aanbes, op VRIJDAG 29 JU 11 UUR: Het sausen van de 0. L deze gemee Omschrijving en v tegen betaling van j den verkrijgbaar bij ontvanger, Steenhofs Dinsdag 19 Jur TENSEN'S TOl Route: A'dam, Haa Wieringen, Afsluitd Leeuwarden, Meppel, P r ij s per per Vertrek 8 uur v.m. 0p 23 Juni naar in Assen. Pri Opgave en inli GARAGE BIRKTST SOEST Tl Keurige maf reeds vanaf N.V. Eerste Soester E Van Weedestraat 7 Filiaal Soesterbergsi

De Soester | 1934 | | pagina 6