Nieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag Gemeenteraad Bekendmakingen Officieel VREDE VOOR TIEN JAAR. Anti-revolutionnair gedoe No. 49 (Gegarandeerde oplaag 3000 exemplaren) Twee en Twintigste Jaargöng Woensdag 20 Juni 1934 BUREAU VOOR ADMINISTRATIE] VAN WEEDESTRAAT7 - SOESTDIJK ADVERTENT1ËN EN INGEZONDEN STUKKEN WORDEN INGEWACHT TOT UITERLIJK DINSDAGS- EN VRIJDAGSMORGENS 10 u.a. h. BUREAU UITGAVE: N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ».h. G. v. d. B0VENJ AMP ADVERTENTIÊN i VAN 1-5 REGELS 75 CTS., ELKE REGEL MEER 15 CTS GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE, BIJ ABONNEM. KORTING ABONNEMENTSPRIJS f 1._ PER DRIE MAANDEN. FRANCO PER POST REDACTIE- EN A0M.-ADRES: v.WEEDCSTR. 7 - TEL. 962 - GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 - (STAATSBLAD No li j DIENSTPLICHT. Wenschen met betrekking tot de inlijving. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden: 1. De ingeschrevenen voor den dienst plicht, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds "bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders zou den wenschen dan zij toen hebben mede gedeeld, hebben tot 15 JULI gelegenheid hun voorkeur op te geven aan den com mandant van het indeelingsdistrict Utrecht te Utrecht. Het verdient in het algemeen aanbeveling dit schriftelijk te doen. 2. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht of bij een be paald corps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot offcier of on derofficier. 3. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor de ze gevallen moeten die bijzondere aanwij zingen stipt worden opgevolgd, ook al wij ken zij af van hetgeen hierboven is te ken nen gegeven. De hier bedoelde bijzondere aanwijzingen hebben voornamelijk betrek king op vervroegde inlijving, indeeling bij den motordienst en opleiding tot reserve officier-vlieger of reserve-officier-waarne mer bij de luchtvaartafdeeling. 4. Belanghebbenden behooren er reke ning mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. Soest, 16 Juni 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente is be legd tegen Vrijdag, 22 Juni 1934 te 14 uur. Soest, 15 Juni 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. I. Het lijkt een gewaagde conclusie en misschien is het dit ook wel maar on willekeurig kwam ons, na de zoo hartelijke ontmoeting van Mussolini en Hitier, de uitspraak van Mussolini in de gedachte, toen de bekende Amerikaansche publicist H. R. Knickerbocker hem naar zijn mee ning omtrent de verwachtingen van oorlog of vrede vroeg: Tien jaar vrede, zei Mus solini. En dat sluit op zijn minst wonder wel aan bij Hitler's bestand met Polen, voor den duur van 10 jaar, welk bestand hij ook aan Frankrijk heeft aangeboden. Al moet men voorts geen wonderen verwach ten van de conferentie MussoliniHitier, één ding staat toch vast: er heeft een merk bare ontspanning plaats gehad in de zwaar geladen atmosfeer in :Europa. En sommige staatslieden, meer in het bijzonder in he't land van de staag verontruste Marianne, zullen thans wel dienen af te zien van hun half geheim, half openlijk gekoesterde plan netjes van een „preventieven oorlog". Zoo'n oorlog, ontketend nu het land van Marianne nog zeer sterk is en absoluut in de overmacht, terwijl de magere Michel, nog niet op krachten is gekomen, althans niet officieel. Zoo'n oorlog, die Knicker bocker heel interessant aldus definieert: „Een preventieve oorlog is een oorlog, die je denkt dat je heden kunt winnen, om een oorlog te voorkomen, die je vreest morgen te kunnen verliezen". II. Van de ontwapeningsconferentie direct kan men in de naaste toekomst nauwelijks groote dingen verwachten. Het woord is thans aan de staatslieden onderling. Mus solini heeft Hitier thans in ronde woorden verteld, wat reeds uit den treure in de niet- officieele pers was herhaald: Italic voelt er niets voor aan een Duitsch rijk van ruim 70 inillioen zielen te grenzen, dus, waarde collega: hands off van Oostenrijk. Wat Hitier gewillig beloofde. En dit ook te makkelijker kon doen, daar hij wist dat vrijwel geheel Europa belang stelt in Oos- tenrijk's onafhankelijkheid ten aanzien van Duitschland. Tegenover deze kwasi.conces- -ie stond Mussolini's evenzeer kwasi-geste van den steun van Duitschland's eisch tot volkomen "gelijkberechtigdheid op bewapen ningsgebied. Want die eisch hadden de groote mogendheden reeds nadrukkelijk i rkend en Italië dus ook. Niettemin heeft de min of meer ongedwongen gedachten- wisseling nut gesticht, men heeft zich op1 80 het gebied der praktische realiteit bewogen en den weg geëffend voor nader contact tusschen Duitschland en de andere groote mogendheden, waardoor veel misverstand en wantrouwen uit den weg kan worden geruimd. Men spreekt zelfs van de moge. lijkheid van een ontmoeting. BarthouHit Ier, via eerst nog een onderhoud op Duit. schen bodem van Mussolini en Hitier. III. Hitier mag geen staatsman van groote allure zijn, geen Bismarck, noch een andere groote internationale figuur van den late- ren tijd, zijn contact met het buitenland kan toch van groote beteekenis blijken, vooral als hij er in slagen kan door zijn persoonlijk optreden het vertrouwen van het buitenland in zijn woorden en goede bedoelingen te winnen. Knickerbocker kenschetst zijn beteekenis in zijn onlang: verschenen boek „The boiling point: will war come in Europe" (New York: Farrar Rinehart, 2.5U) als de „eerste Duitsche kanselier sedert den oorlog, die voldoende autoriteit bezit om alle concessies te doen die noodig zijn om den vrede te verzekeren, zoolang hij dien noodig heeft." Nog een enkele opmerking. De ontwikkeling van zaken in de afgeloopen weken heeft op nieuw bewezen, dat „de soep nooit zoo heet gegeten wordt, als ze gekookt is", of zooals wij het ongeveer zeiden, dat men zich niet direct moest laten verontrusten door geruchten omtrent crisis te Gen-ve, omdat dit zoo het gewone verloop is van internationale conferenties van groot for maat. Hieraan, en aan de opmerking van een onbekend gebleven generaal, moesten wij dezer dagen telkens denken. Deze veld heer had namelijk gezegd: „Het nieuws van het front is nooit zoo goed of zoo slecht als het bij eersten oogopslag lijkt." Dat is ook thans weer op wel zeer duidelijke wijze gebleken. FLORIS C. De Raad dei gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 22 Juni 1934 te 14 uur, ter behandeling van de volgende AGENDA: 1. Beëediging van het nieuw benoemde raadslid A. Mulder. 2. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen dd. 39 April, 23 en 25 Mei 1934. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der begrooting diensten 1933 en '31: a. algemeene wijziging gemeente-, grond en gasbedrijfbegrooting 1933; b. wijziging gemeente- en wegenfondsbe- grooting 1933; c. wijziging gemeente- en gasbedrijfbe grooting 1933; d. wijziging grondbedrijfsbegrooting 1933; e. algemeene wijziging gemeentebegroo- ting 1934; f. wijziging gemeentebegrooting 1934, waarbij de uitkomsten der begrooting na tuurbad 1934, voor zoover noodig, in de ge meentebegrooting worden verwerkt. (Nos. 21, 22, 23 en 24). 5. Vaststelling van een besluit tot wij ziging der gemeentebegrooting 1933, als mede van de daarbijbehoorende begrooting en rekening van het natuurbad over het jaar 1933 (No. 21/332). 6. Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 29 November 1933 tot opname van kasgeld voor het dienstjaar 1934 (No. 259). Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit dd. 3 Mei 1933 tot in voering van een tijdelijke korting op de salarissen van het gemeentepersoneel in verband met de inwerkingtreding der wet 31 Mei 1934 Stbl. No. 281 tot wijziging der Pensioenwet 1922 (No. 3504). 8. Adres van het Bestuur der Vereeni- ging „Soestcrberg's Bloei", verzoekende verbetering der straatverlichting te Soes- terberg, met voorstel van B. en W. (No. 3426). 9. Adres der Vereeniging „Soesterberg's Bloei" verzoekende afwerking van den Verlengde Postweg, met voorstel van B. en W, (No. 3217). 10. Voorstel van B. en Wl tot het geven van namen aan eenige nieuwe wegen op het Hart (No. 3516). 11. Benoeming van een lid van een 2-tal raadscommissies in de vacatures, ontstaah door de ontslagname van het raadslid Mej. H. Funke (No. 213). 12. Vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1930 ten behoeve van de stichting Engen- daalschool (No. 110). 13. Adres van het Bestuur der Centrale Winkeliersvereeniging te Soest, verzoeken de het natuurbad niet in gebruik te geven voor festiviteiten, met voorstel van B. en W. (No. 3507). 14. Behandeling van het adres van den Raad der Gereformeerde Kerk van Soest e.av verzoekende maatregelen He Hreffen met betrekking tot de exploitatie van het Soester natuurbad (No. 3523). 15. Verzoeken om ontheffing van art. 15 der Bouwverordening (Nos. 3485, 3400, 3447). - 16. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w.: a. verkoop van grond aan G. Lelieveld (No. 3492). b. verhuur van grond aan A. Hilhorst (No. 3515); c. verhuur van grond aan T. Beuzel (No. 3545) d. schenking van grond van divere per sonen voor verbetering bermen Van Wee destraat (No. 2895); e. schenking van grond door de Ned Herv. Gemeente (No. 3461); f. schenking van grond door H. W. Ran (No. 3521); g. ruiling van grond met R. G. Steitner (No. 3288); h. restitutie erfpachtscanon aan F. Wiss (No. 3536); i. omtrent het verzoek van de K.N.A.U. om vermindering betaald bedrag in ver band met beschikbaarstelling gemeenteter rein (No. 3499). Soest, 15 Juni 1934. De Burgemeester, G. Deketh. Punt 7 van de Agenda. Salarisregeling gemeentepersoneel. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij deelen U mede dat bij de wet van 31 Mei 1934, Stbl. No. 281 tot wijziging der pensioenwet 1922 met ingang van 1 Juli 1934 het verhaal van pensioensbijdragen, bedoeld in het vierde lid van art. 36 der pensioenswet. 1922, imperatief is voorge schreven. Op grond van deze wet zal met ingang van 1 Juli a.s. op de belooningen van het onder de werking der pensioenwet 1922 vallende personeel worden verhaald: a. voor eigen pensioen 4XA en b. voor weduwen- en weezenpensioen o*/> Krachtens Uw besluit van 6 October 1925, le afdeeling No. 313 is het ver haal wegens pensioensbijdragen op het per soneel dezer gemeente als volgt: a. voor eigen pensioen 3% en b. voor weduwen- en weezenpensioen 2y3 Tengevolge van de invoering van boven genoemde wet zullen deze percentages dus resp. met VA en 3 Verhoogd worden, hetgeen voor het gemeentepersoneel een belangrijke salarisverlaging beteekent. Dit is de bedoeling der wet echter niet geweest. Blijkens de circulaire van den minister van binnenlandsche zaken van i Juni 1934 No. 18195, Afdeeling ambtenarenzaken is de beweegreden tot het invoeren der meerge melde wet enkel het verkrijgen van eenheid in het verhaal van pensioensbijdragen en niet het treffen der salarissen. Rekening houdende met de doelstelling der wet bestaat er aanleiding om het ge meentepersoneel op de een of andere wij ze schadeloos te stellen voor het nadeel dat voor hen uit de door hooger gezag getrof fen regeling voortvloeit. Dit zou naar onze meening ten deele kunnen geschieden op de wijze als eenigen tijd geleden heeft plaats gehad ten aanzien van de salaris regeling van burgemeester, secretaris en ontvanger n.1. door het intrekken der tij delijke korting die van de jaarwedden de zer ambtsdragers werd ingehouden. Deze tijdelijke korting was gelijk aan die, welke thans krachtens Uw besluit van 3 Mei 1933 voor het tijdvak 1 Juni 1933 t.m. 31 Decem ber 1934 op de salarissen van het in vasten dienst zijnde gemeentepersoneel wordt toe gepast n.1. voor gehuwden 2XA van de eerste f 2000 salaris per ja^r en 5 van hetgeen daarboven wordt genoten en voor ongehuwden 2% van de eerste f 1000 salaris per jaar en 5 van hetgeen daarboven wordt genoten. Wij willen niet nalaten op te merken dat het gemeentepersoneel door het nemen van vorenomschreven maatregel niet volledig wordt schadeloos gesteld, omdat het met ingang van 1 Juli a.s. in te voeren ver hoogd verhaal wegens pensioensbijdragen een grooter offer van hen vraagt als dat wat thans ingevolge Uw vorenvermeld be sluit van 3 Mei 1933 door hen wordt ge bracht. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor Uw besluit van 3 Mei 1933 met ingang van 1 Juli 1934 in te trekken. Daar toe bieden wij U het bij de raadsstukken ter inzage nedergelegd besluit ter vaststelling aan. Punt 8 van de Agenda. Straatverlichting. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij Uwen Raad is op 22 Maart j.1. inge komen een adres van het Bestuur der Ver eeniging „Soesterberg's Bloei" te Soester- berg, verzoekende uitbreiding der straat verlichting langs de Banningstraat, en de straatverlichting te Soesterberg te laten branden tot plm. 1 uur v.m. Naar aanleiding van dit adres geven wij U in overweging de uitbreiding der straat verlichting langs de Banningstraat te ge legener tijd te behandelen bij onze voor stellen inzake vernieuwing van het wegdek der Banningstraat. Ten aanzien van het verzoek om de straatverlichting langer te laten branden, deelen wij U mede dat de straatverlichting te Soest brandt van 3/4 uur na zonsonder gang tot 12.30 uur des nachts, en die te Soesterberg van uur na zonsondergang tot 12 uur des nachts. Aangezien het ons wenschelijk voorkwam, dat voor Soest en Soesterberg eenzelfde regeling geldt ten aanzien van de branduren der straatver lichting, hebben wij de P.U.E.M. reeds op dracht gegeven onmiddellijk tot de invoe ring van de bestaande regeling van Soest voor Soesterberg over te gaan, volgens welke de straatverlichting te Soesterberg dus per etmaal een kwartier langer zal branden. De hieruit voortvloeiende meer dere^ stroomkosten, bedragen nè 1 Juli f 17.50 per jaar, kunnen worden bestreden uit den post „Onderhoud straatlampen en kosten verlichting" der gemeentebegroo ting, aangezien op JL Juli a.s. een verlaging zal ingaan van het tarief der straatverlich. ting. In verband met het bovenstaande stellen wij U voor ons te machtigen aan het adres seerend bestuur te berichten: 1. dat een uitbreiding der straatverlich ting langs de Banningstraat te gelegener tijd in behandeling zal worden genomen bij de voorstellen inzake vernieuwing van het wegdek dier straat. 2. dat door Burgemeester en Wethou ders reeds aan de °.U.E.M. opdracht is gegeven onmiddellijk over te gaan tot wij ziging van de branduren der straatverlich ting te Soesterberg en wel in dier voege dat bedoelde verlichting aldaar, evenals te Soest, zal branden van 3/4 uur na zonson dergang tot 12.30 uur des nachts. Punt 11 van de Agenda. Commissiën. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Tengevolge van de ontslagname door Mejuffrouw H. Funke als lid van den Raad, zal door Uwen Raad moeten worden voorzien in de vacatures van lid der Com missie Belastingzaken en der Commissie Werkverschaffing. Wij stellen U voor den heer A. Mulder tot lid dezer Commissies te benoemen. Punt 12 van de Agenda. Onderwijs. B en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door U moet nog worden overgegaan tot vaststelling van de vergoeding als be doeld in art. 101 der Lager Onderwijswet over het jaar 1930 ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs en die voor uitgebreid lager onderwijs uit gaande van de stichting Engendaalschool. Wij stellen U voor daartoe te besluiten door vaststelling van nevensgevoegde ont werpbesluiten. Punt 13 van de Agenda. Ingebruikgeving natuurbad. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij Uwen raad is op 20 Mei j.1. ingeko men een adres dd. 28 Maart 1934 van het Bestuur der Centrale Winkeliersvereeniging te Soest, verzoekende het natuurbad niet in gebruik te geven voor festiviteiten, welk adrès vergezeld is van adhaesiebetuigingen van belanghebbende organisaties. Aangezien bij Uw besluit dd. 9 Maart 1934, 4e afdeeling No. 3391 het natuurbad met de daarbij behoorende gebouwen en inventaris met ingang van 1 April d.a.v. aan de Stichting tot beheer van het Soester natuurbad gevestigd te Soest in gebruik werd gegeven, en bovengenoemde aange legenheid dus te harer beoordeeling is, stellen wij U voor ons te machtigen aan het adresseerend bestuur te berichten dat het Bestuur van voormelde Stichting door ons College zal worden verzocht bedoeld bad zoo min mogelijk voor openbare fees ten ter beschikking te stellen. Punt 15 van de Agenda. Bouwverordening. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad. In Uwe vergadering van 23 dezer werd in onze handen gesteld een adres van P. W. Duin Jr. te Soest, verzoekende onthef fing van het bepaalde in art. 15 der Bouw verordening ten behoeve van den bouw van 4 woningen onder één kap, op een terrein kadastraal bekend in Sectie D. No. 1826, gelegen aan den Braamweg. Op grond van de ingewonnen adviezen, welke wij hierbij voor Uwe vergadering ter inzage aanbieden, stellen wij U voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Punt 15 van de Agenda. Bouwverordening. Ontheffing artikel 15. In Uwe vergadering van 30 April 1934 werd voor nader onderzoek aangehouden onze voordracht, dd. 13 April j.1. le afd. No. 3400, tot niet inwilliging van het ver zoek van J. L. v. d. Lichte, wonende Stad houderslaan 33, te Soest, om ontheffing van het bepaalde in artikel 15 *6er bouwveror dening, voor den bouw van een blok van 4 woningen onder één kap, op een terrein, gelegen aan de Stadhouderslaan, kadastraal bekend gemeente Soest, in sectie A. 2307. Op grond van de nader te dier zake uit gebrachte adviezen, handhaven wij ons voormelde voorstel, dd. 13 April 1934, le afd. No. 3400. Punt 15 van de Agenda. Bouwverordening. Ontheffing artikel 15. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 30 April 1934 werd voor nader onderzoek aangehouden onze voordracht dd. 25 April j.1. le afdee ling No. 3447, inzake het verleenen van eene ontheffnig van het bepaalde in artikel 15 der bouwverordening, voor den bouw van 3 woningen onder één kap, op een ter rein, gelegen aan de Stadhouderslaan, ka dastraal bekend gemeente Soest, in sectie Zeg, Pieterse, heb je gehoord Wat nou weer is geschied? Ben ik Marchant een nette man Of ben ik het soms niet? Je weet wel, dat actricetje, Waarvan ik heb verteld, Dat onlangs, uit de lijn mijns hands De toekomst heeft voorspeld? Hadt jij nou ooit zeg Pieterse Hadt jij nou ooit gedacht, Dat zóó'n onnoozel dingetje De „kift" weer heeft gebracht? Je weet, het „kiekje" toen gemaakt Stond onlangs in de krant; Daar is de „Christelijke Pers" Nou over aangebrand! Geen ziertje kwaad had ik in zin, Daar ken je me wel voor; En toch haalt daar die brave Pers Me eventjes „er door"! Ja, ja! de „Christelijke Pers" Dié maakt me nou verdacht! O! Pieterse, 't Ministerschap Heeft al wat leed gebracht! Nou is 't waar die dame was Wat luchtigjes gekleed; Maar als ik nou toch had gedacht, Dat ik daar kwaad mee deed! Ik keek zoo „eerbaar" als ik kon! 'k Ben steeds in 't zwart èn oud! Die dame dat actricetje Was net als ik getrouwd! Ach! Was ik Bode, zoo als gij, In plaats van nu Minister! Men staat niet bloot dan aan „gekuip", Zoo laf en zoo sinister! Maar Pieterse, kom, zeg dan wat! Kom, antwoordt mij dan toch! Vindt jij dat „christelijk" en „fair"? Was hier een „grein" bedrog? Ach! Excellentie, ik stond paf! Trekt gij U dat nu aan? Moogt mij met een „actrice" niet Saam op een plaatje staan? Gij die de „Kunst" beschermt! Uw taak! Zij die de „Kunst" beoefent! Ik vind zóó'n „relletje" gewoon Belachlijk en bedroevend! De zaak is Excellentie, hoor: Dat moet weer uitgebuit! „De beste stuurlui staan aan wal", En daarmee: basta! Uit! Dat anti-revolutionnair Gedoe?maar „schijn-geflonker!" De meesten knijpen zelf zoo graag De „kat", maar danin 't donker! AD REM Nadruk verboden. A. 2316 en A. 2459, aan P. Zee, wonende Stadhouderslaan 59 alhier. Op grond van de nader uitgebrachte ad viezen stellen wij U thans voor, zulks met intrekking van onze beslissing dd. 25 April 1934, afwijzend te beschikken op het ver zoek van P. Zee voornoemd. Punt 16 van de Agenda. le Afd. No. 3492. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat door G. Lelieveld wo nende te 's-Gravenhage Prudens van Duijs- sestrant 8 in koop is gevraagd een aan de Bosstraat gelegen stuk grond, groot onge veer 660 M2. en kadastraal bekend als sec tie D. No. 1961 ged. zooals dat stuk gronds op de hierbij behoorende situatieteekening in blauw is aangegeven; dat bij de betaling van een koopprijs van f 2.75 per M2 tegen onderhandschen ver koop van bedoeld stuk gronds geen be zwaren bestaan, terwijl bij openbaren ver koop geen hoogeren prijs zou worden ver kregen. Gelet op de artt. 171 en 228 der Ge meentewet, enz. le afd. No. 3515. De Raad der gemeente Soest; Gezien het verzoek van A. Hilhorst, wonende te Hoogland om het perceel gronds kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A. No. 1408 in huur te mogen ont vangen voor een huursom van f 6. Gezien het advies van de Commissie van bijstand grondbedrijf dd. 7 Juni 1934. BESLUIT: 1. aan A. Hilhorst, wonende te Hoog land, Krachtwijk A. 36 in huur af te staan, het perceel grond kadastraal bekend ge meente Soest sectie A. No. 1408, groot on geveer 1380 M2. en zulks voor een jaar- lijksche huursom van f 6.een en ander onder de navolgende voorwaarden en be palingen, erwt. le afd. No. 3545. De Raad der gemeente Soest; Gezien het verzoek van den gemeente bode T. Beuzel om den tuin gelegen ten

De Soester | 1934 | | pagina 1