II IPIMiMEIM BL0KS voor SCHOOL 500 VEL 40 CENT ©^Plaatselijk Nieuwsfe© Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 48( HORS D'OEUVRE. westen van het Gemeentehuis, kadastraal bekend als sectie H. No. 2008 ged. in huur te mogen ontvangen voor een huursom van f 2.50 per jaar; BESLUIT: 1. aan den gemeentebode T. Beuzel on derhands in huur af te staan den ten wes ten van het Gemeentehuis gelegen tuin, groot ongeveer 250 M2., kadastraal be kend als sectie H. No. 2008 ged. en zooals die tuin op bijbehoorende teekening in blauw is aangegeven, zulks voor een jaar- lijksche huursom van f 2.50, een en ander onder de navolgende voorwaarden en be palingen. Ie afdeeling No. 2895. De Raad der gemeente Soest, Overwegende, dat de op nevensgaande lijst vermelde personen bereid zijn aan de gemeente Soest om niet een strook gronds in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van den berm van de van Weedestraat; dat het voor de^ gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strooken te verkrijgen; Gelet op de artt. 171 eri 228 der Ge meentewet; BESLUIT: I. van de op nevensgaande lijst ver melde personen of van wie het ten dage van de eigendomsoverdracht zal blijken aan te gaan ten behoeve van de verbetering van den berm van de van Weedestraat kosteloos in eigendom over te nemen vrij van hypotheek de achter hun naam aan geduide strook, een en ander zooals be doelde strooken nader ter plaatse door of vanwege Burgemeester en Wethouders de zer gemeente zullen worden uitgezet en aangewezen en voorts onder de bepaling, dat voor rekening der gemeente komen de opmetings- en overdrachtskosten alsmede onder de bijzondere voorwaarden, als in meergenoemde lijst aangegeven; II. Aan het college van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen de uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming der artt. 78, 120122 der Gemeentewet. Naam der eigenaar: N.V. „de Tijdgeest" Mij. tot exploitatie van onroerende zaken te Rotterdam. Aanduiding der afgestane strook, strook gronds met trottoir, groot ongeveer 81 M2., op de bijbehoorende schetskaart in groen aangegeven en deel uitmakende van het perceel H. No. 3224. Naam der eigenares: Wed. W. J. van Ee geb. Prins, wonende te Soest, van Weedestraat 7a. Aanduiding der afgestane strook, strook grond, groot ongeveer 39.5 M2. op de bijbehoorende schetskaart in oranje aangegeven en deel uitmakende van het perceel H. No. 3627. Naam der eigenaar: H. van Sitter Jr., wonende te Soest, van Weedestraat 7b. Aanduiding der afgestane strook, strook gronds, groot ongeveer 36 M2., op de bijbehoorende schetskaart in geel aan gegeven en deel uitmakende van het per ceel H. No. 3626. Naam der eigenaar: Wed. G. van den Burg geb. Klein, wo nende te Soest, van Weedestraat 9. Aanduiding der afgestane strook, strook gronds, groot ongeveer 90 M2., op de bijbehoorende schetskaart in paars aan gegeven en deel uitmakende van het per ceel H. No. 5017. Ie Afdeeling No. 3461. De Raad der gemeente Soest, Overwegende, dat de Neder Duitsch Hér- vormde Gemeente te Soest bereicTis aan de gemeente Soest om niet een aan den Mo lenweg gelegen strook gronds ter grootte van ongeveer 450 M2. in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van dien weg; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te verkrijgen; Gelet op de artt. 171 en 228 der Gemeen tewet; enz. Ie Afdeeling No. 3521. De Raad der gemeente Soest, Overwegende, dat H. W. Ran, woneade te Soest, Soesterbergschestraat No. 51 be reid is aan de gemeente Soest om niet §en aan de Torenstraat gelegen strook gronds ter grootte van ongeveer 49.5 M2. in eigen dom af te staan ten behoeve vande ver breeding van de Torenstraat; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver krijgen Gelet op de artt. 171 en 228 der Gemeen tewet; enz. Ie Afdeeling No. 3288. De Raad der gemeente Soest, Overwegende, dat het voor de gemeente van belang is ten behoeve van de verbree ding van den Albert Hahnweg de beschik king te verkrijgen over een strook onge veer 70 M2. van het perceel H. No. 2663; dat de eigenaar R. G. Steitner, wonende te Soest, Beetzlaan 42, bereid is te dezer zake met de gemeente een ruiling aan te gaan, terwijl wegens toegebrachte schade aan de erfafscheiding en wegens het niet kunnen oogsten van aardappelen een ver goeding wordt gevraagd; dat bedoelde ruiling aanvaardbaar is te achten; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: I. aan R. G. Steitner voornoemd in eigendom af te staan van het nabij den Al- bert Hahnweg gelegen perceel gronds H. No. 5370 een strook groot ongeveer 75 M2. zooals die strook op de bijbehoorend^si- tuatieteekening in blauw is aangegeven, zulks in ruil tegen een strook van het per ceel H. No. 2663, vrij van hypotheek en groot ongeveer 70 M2. zooals dat gedeelte op de bijbehoorende situatieteekening in geel is aangegeven, zulks onder de navol-' gende voorwaarden. Enz- le Afdeeling No. 3536. De Raad der gemeente Soest, Overwegende, dat de bij F. Wiss in erf pacht zijnde, aan de Laanstraat gelegen perceelen gronds, kad. bekend als sectie H. No. 979 en 974 in verband met den aan leg van wegen bij de gemeente gedurende het jaar 1933 in gebruik zijn geweest voor den opslag van materialen, terwijl die per ceelen voorts voor een gedeelte zijn afge graven en voor een gedeelte zijn opge hoogd dat wegens het niet kunnen oogsten der reeds gezaaide rogge en wegens het aan brengen van bemesting door F. Wiss voor noemd, wonende Laanstraat 58 een schade loosstelling alsmede terugbetaling van den erfpachtscanon over het jaar 1933 wordt verzocht; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: I. Aan F. Wiss voornoemd wegens bo ven aangegeven redenen een schadever goeding toe te kennen van f 57.en den erfpachtscanon, groot f 22.68 over het jaar 1933 terug te betalen. Punt 16 van de Agenda. Beschikbaarstelling van gemeenteterrein. B. en WL schrijven hieromtrent aan den Raad: Blijkens nevensgevoegd adres van het Dagelijkse!* bestuur van de Pers- en Pro- pagandacommissie der Koninklijke Neder- landsche Athletiek. Unie wordt door deze verzocht het op 23 Mei j.1., in verband met de beschikbaarstelling van een gemeente terrein ten behoeve van een feestpark ge storte bedrag ad f 600.terug te brengen tot een som, als door U zal worden billijk geoordeeld. Naar ons oordeel en dat der Commissie Grondbedrijf zijn voo.r bedoelde verlaging geen termen aanwezig, zoodat wij U voor stellen op het verzoek afwijzend te beschik ken. DE NIEUWSTE SPELLING BIJ OPENBARE WERKEN. Er staat nog een officieele gemeente- pomp voor het vroegere raadhuis, op den hoek EemstraatKerkstraat, achter de Hervormde kerk, in het hartje van Oud- Soest. De gebruikers van deze waterbron, doen dat niet altijd op de goede manier, zoodat de directie van Openbare Werken er een bordje bij gehangen heeft met het opschrift: Gelieven te pompen met langen slagen. Wie heeft dat bedacht? Aan wie is het toezicht? Is dit niet duidelijk aan den schil der opgegeven? En wordt een dergelijk bordje niet eerst nagezien door een ambte naar, die de Nederlandsche taal behoorlijk machtig is? BENOEMING. Mej. Sneltjes, hoofd der Chr. Fröbel school alhier, die benoemd is tot le onder wijzeres aan de Chr. Fröbelschool te Den Helder, njet ingang van 18 Juni a.s., gaat onze gemeente verlaten. EVANGELISATIEGEBOUWTJE. De totstandkoming van een Evangelisa tiegebouw in de buurtschap „Hees" is ver zekerd. Het bouwen op het terrein aan de Schoolstraat bij de Chr. school zal weldra worden aanbesteed. GESLAAGD. Mej. H. G. Heins, alhier, heeft te Utrecht het eindexamen van de Chr. Kweekschool Reoboth met succes afgelegd. AANBESTEDING. Vrijdagmiddag te 3 uur werd in het Sta. tionskoffiehuis door den heer A. K. v. d. Meer, architect te Akkerwoude (Fr.) aan besteed de herbouw der afgebrandde bak kerij met woning enz., Kerkstraat 7, alhier. Inschrijvers de H.H.: C. Klein, IJsselstijn f 6505. van Denderen, Zeist f 7070. Elsenaar, Soest f 7564. K. A. Wiss, Soestf 7595. J. G. Wijnands, Soestf 7740. van Genderen, Soest f 7777. de Zoete, Soest f 7948. de Koff, Soest f 8200. v. d. Hoek, Soestf 8582. Camper, Soest f 9080. J. Kareisen, Soest f 9342. A. Vringer, Baarn f 9443. A. Bon, Baarn f 9500. W. A. Hilhorst, Soest f 9600.— WANDELTOCHT DOOR DE S.B.L.O. Onder begunstiging van een prachtigen zomerdag, in de zon zelfs 100 gr., werd Zaterdagmiddag om 3 uur een aanvang ge maakt met den wandeltocht, uitgeschreven door den Soester Bond van Lichamelijke Opvoeding, vanaf pension Dennenhof, aan de Soesterbergschestraat. Tegen drie uur vervoegden zich de deelnemers(sters) al in groepjes aan genoemd adres, en zagen wij er onder een bekende 4-daagsche looper, die dien tocht reeds 4 maal heeft vol bracht; dit jaar door diverse omstandig heden niet in conditie is, maar het vol gend jaar het blauw-emaille kruis hoopt te behalen. Onder de dames zelfs was er één die voor de 8e maal aan een dergelijk sport prestatie deelneemt, zelfs over lange af standen. Even na 3 uur stelden de deelne- mers(sters) zich op achter een trommel slager en nam den heer J. v. d. Wal de leiding op zich. Er waren toen 60 perso nen aan de startplaats aangekomen, ver deeld over de 'verecnigingen A.D.O.; Es- vac; de Stormers; de Bergstormers, A.G.A. V.S. en V. en A.V. te Soesterberg en enkele particulieren, ja zelfs een broekje van 12 jaar, allen in de beste conditie, om het parcours dat aangegeven was van 25 K.M. te gaan afleggen. Dit parcours liep als volgt: Start: Pension „Dennenhof" Soester bergschestraat Kerkstraat Torenstr. naar Nieuwerhoek Koninginnelaan Nieuwsïraat Laanstraat Beuken laan Nieuweweg Eikenlaan Birkt- straat Birkhoven (rechts-af) Vlasak kers Daam Fockemalaan Rust bij Uitkijktoren Utrechtschew. tot Zwaan- GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: rijwielbelastingmerk broche sigarenkoker lederen paardenhalster Soester Engweg 48 Koninginnelaan 60 Koninginnelaan 25 Soesterbergschestraat 15. tje Banningstraat Soesterbergschestr. Dennenhof (Finish), in den auto van den heer J. Grootewal, in de auto van den heer J. Grootewal, voorzitter S.B.L.O. te Soesterberg, waarin tevens de voorzitter der jury, kapitein H. Sar, eveneens uit Soesterberg had plaats genomen. De andere juryleden, de H.H. P. J. Clements, A. de Graaf en W. van Werkhoven, volgden per rijwiel. Nadat de club in één formatie optrok, werd zij het eerst gecontroleerd, zonder er zelfs iets van te weten bij de benzinepomp op de Birktstraat bij den heer v. d. Brandeler, toen zij al het geheele dorp hadden door kruist. Er zat toen een stevig tempo in, dat allereerst werd volgehouden tot den uitkijktoren, aan het eind der Daam Focke malaan waar de groote rust plaats had. Deze afstand van 15 K.M. was precies in 2 uur volbracht, wat zeer zeker een goe de prestatie was. Ons inziens was het tem po voor wandelen wel wat te hoog opge voerd. De deelnemers echter waren allen volkomen fit en behalve dat een enkele een blaar onder de voeten had opgeloopen, wa ren allen monter en opgewekt. De beide leden van E.H.B.O. de H.H. van 't Riet en Kroon, bewezen ook hier wederom hun on schatbare diensten; de heer van 't Riet maakte het parcours eveneens op zijn voeten mede. Nadat hier den inwendi ge mensch met brood, appelen, bananen, Perla en Ranja was opgekikkerd, ging men de praeses dan zal meewandelen. Dit werd door hem toegezegd. En hiermede behoor de deze geslaagde wandeltocht tot het ver leden. De mpoie sport is er door ge diend, getuige de belangstelling op de route door een zeer mooi gedeelte van SoestAmersfoort en Soesterberg. „Hoog de Wandelsport". AFSCHEID VAN MEJUFFROUW A. A. SNELTJES. Wegens benoeming van Mej. A. A. Snel tjes, leidster der Fröbelschool alhier tot lt onderwijzeres aan de Chr. School te Den Helder, met ingang van 18 Juni, werd Vrijdagmiddag om 3 uur in de school af scheid van haar genomen door de kinderen, de ouders en het bestuur. Daartoe waren de leerlingen, de ouders en het bestuur sa men gekomen, en nadat de peuters onder leiding van de dames Sneltjes en van Leeu wen een paar leuke versjes hadden gezon gen, stelde ds. E. Groeneveld, Nederl Herv. pred., voorzitter vap 't schoolbe stuur, aan de kinderen de vraag: weten jullie waarom wij vanmiddag hier bijeen zijn?, waarop enkele antwoordden: omdat de juffrouw .weggaat is het feest. En zoo ver volgde de predikant, zijt gij daarom blij, waarop wederom tweeledig werd geant woord. Daarop richtte Z.Eerw. zich tot Mpj. Sneltjes en zegt dat de juffrouw de F in de bekende PRIMA UITVOERING na een half uur wederom welgemoed op stap. Nu was de eerste onzichtbare con trolepost tegenover „Ons Belang" op de Amersfoortsche straatweg nadat een aar dige stijging in den weg was genomen, maar voor dit clubje bleken geen hinder palen te bestaan, er werd nog met het zelfde enthousiasme gemarcheerd, zelfs zong men uit volle borst onderstaand lied, gedicht door den voorzitter van A.D.O., den heer E. van Eeden op de bekende melodie: wij gaan naar Rome. De Ado-stappers zijn op stap We loopen allen even knap Netjes op een rij'tje met z'n drieën naast elkaar, We zijn weer in ons element Want Ado-pret is permanent En klagen doen we nooit, al krijgen wij een reuzen blaar. Wie uitvalt, nou, die laten wij voor wat hij waard is staan, En reken maar gerust, zoo'n knul die kijk je nooit meer aan. We gaan weer loopen, we gaan weer loopen, Naar Amersfoort en Soesterberg, 't Is maar te hopen, 't is maar te hopen, Dat Oome Jan hinkt niet zoo erg, Toe kerel, zet je beenen recht, Want anders komt er niets van frecht. Maak hem geen standje, die Oome Jantje, Help hem een handje, want hij loopt slecht. De auteur van dit vers zat Zondag te huilen in het natuurbad. Zijn beide voeten zaten netjes ingepakt. Vol moed werden de laatste loodjes aan vaard; de „Bult" was ook geen bezwaar voor die stoere wandelaars; in keurige for matie werden de hoeken der verschillende wegen genomen. Alles liep op rolletjes, zoodat de leider, den heer v. d. Wal daar voor een extra compliment verdient. Nog eenmaal werd de club gecontroleerd bij de Utrechtsche Waterleiding, waarna het eindpunt spoedig in zicht was en de geheele club in volmaakte conditie aankwam, zon der één uitvaller van de deelnemers(sters). De 12-jarige knaap moest jammer ge noeg even voorbij het Zwaantje den tocht opgeven. Niettemin heeft hij aardig mede- getippeld., 20 K.M. De voorzitter van Esvac, den heer P. J. Clements, heeft voor hem iets in petto, laat hij zich maar eens aanmelden aan den Heideweg 14, alhier. Nadat allen zich in den lommerijken tuin van pension „Dennenhof" hadden Ver- frischt, nam vervolgens den heer J. Groote wal het woord, om te getuigen van het groote succes van dezen 2den wandeltocht, die ook niet zal nalaten propaganda voor de mooie gezonde wandelsport te hebben gemaakt. Spreker had gaarne uit de aan gesloten clubs bij S.B.L.O. meerdere deel name gezien; hij hoopt dat in 't vervolg de deelname veel en veel grooter zal zijn. Een bijzonder woord van dank richtte spreker tot den heer v. d. Wal, den eminenten lei der, die dat gerust is toevertrouwd. Dave rend applaus. Verder een woord van dank aan de twee leden van E.H.B.O., die als altijd bij dergelijke gelegenheden onmisbaar zijn; voor de club een driewerf „hoerah". Verder aan de jury die haar taak zeer se rieus heeft opgevat. Spreker hoopt bij vol gende gelegenheden weder op hun steun te mogen rekenen, en ten slotte aan de ver tegenwoordigers van dit blad, die het ge heele parcours, al is het dan niet met de wandelaars, heeft mede gemaakt. Een spe ciaal woord van dank richtte spreker tot de vereeniging A.D.O. die met het groot ste aantal deelnemers (22) mede optrok en de beste prestatie leverde. Als best mar- cheerende club en als grootste club ontving de praeses 2 mooie zilveren plakken. Alle deelnemers, ook de twee E.H.B.O.'ers, ont vingen een mooi brons kruis voor de ge leverde prestatie. "V Na applaus dankte de heer E. van Eedcp voor de vriendelijke woorden. H.j hoopt, dat in den nazomer een dergelijke tocht zal gemaakt worden over 30 K.M. en dat antwoorden maar niet te nauw moest ne men, want voor het bestuur is het geen feest en het is ook niet blij. Wel is er een klein stukje feest voor U, omdat voor U een der wenschen wordt vprvuld, maar de feeststemming is er niet. Want afs men een geliefde werkkring van 3 jaar moet losla ten, worden er banden losgemaakt. Dik wijls heeft spr. den arbeid van de schei dende leidster gade geslagen, en ook het voorrecht gehad kerstfeest te mogen mede vieren en gezien hoe buitengewoon het haar afging om de kleine kinderen der Fröbelschool te leiden. Zij vatte het op als een ontspanning, ofschoon het feitelijk een inspanning is, want spr. zou voor stra. een onderwijzeres voor de fröbelklasse plaatsen. Want elkeen weet bij ervaring, dat kin deren lastig kunnen zijn, zoodat het werk dat men onder hen moet doen, spoedig tot last wordt, ofschodn het met liefde en tact moet geschieden. Want het leiden van een fröbelschool is lastig; men kan daar niet met kracht en macht als bij het L.O optreden. Maar voor U was het leiden der fröbelschool een ontspanning en spreker bewonderde de prestaties van de kinderen, ook op dezen middag. Veel groote men- schen zouden zij beschaamd maken. Gij hebt hun dien moed bijgebracht om dat tc doen wat zij hebben gedaan. Door ver'trou wen in uwe leiding is uw invloed steeds gestegen en daarom was het werk onder die peuters voor U een prettige taak. Gij hadt hier de taak om te leeren omgaan met de kinderen, de ouders en het bestuur, en spreker kan verklaren dat gij die trouw hebt vervuld. Uw ijver is boven allen lof verhe ven, nooit kunnen wij genoeg waardeeren uw liefde voor de kleuters. En nu wij ge reed staan afscheid van U te nemen, nu moeten wij iets loslaten dat nooit in den zelfden vorm of periode terugkeert, of schoon de herinnering voor ons groote waarde heeft. Er wordt nu een periode in Uw leven afgesloten wat eigenlijk is een klein beetje sterven. Want men verliest iets wat voor U zeker weemoedige oogenblik- ken mede brengt, en daarom zal het U moeilijk vallen Uw werk te moeten los laten en dit in Den Helder te gaan opne men. Voor U en voor ons als bestuur is dit afscheid pijnlijk. Bestuur en ouders waardeeren Uw arbeid en Uw zorg voor de school. Driemaal per jaar kwam het bestuur bijeen omdat wij wisten dat de lei ding in goede handen was en daar danken wij U hartelijk voor, alles wat gij voor de school hebt gedaan. De school is onder Uw leiding gegroeit, wij zijn U dankbaai dat gij als leidster der school zijt opge treden, gij hadt Uw arbeid hartelijk lief en de zegen van Hezen arbeid zult gij onder vinden. Er is geschreven: „de zegen en de ziel zal vet gemaakt worden." God zegent IJ, wat gij hier gegeven hebt, zal de Heer Uw rijkelijk vergelden. Gij hebt de kinde ren tot den Heiland gebracht, omdat gij zelf dicht bij Hem staat, Uw taak was in Gods weg. Wij bidden U toe: ga Uw weg in Gods kracht en volgt Hem op al Zijn wegen. Daarna biedt hij haar namens de school een zilver couvert aan. Nadat daarop allereerst de kinderen wer den onthaald, richtte spreker zich tot Mej. H. van Leeuwen, nu Mej. Sneltjes vertrekt. Het is ook hier „de Koning is dood, leve de Koning". Mej. van Leeuwen is ook hier geen onbekende. Eerst wajs zij een tijd werkzaam als assistente en na haar exa mens wederom aan de school verbonden, zoodat haar de leiding wel is toevertrouwd. Spreker wenscht haar geluk met de be noeming. Gij krijgt geen gemakkelijke taak. want gij hebt Uw arbeid onder de kinderen en de ouders. Opvolgen is geen gemakke lijke taak, maar tracht daarom de moeilijk heden te overwinnen. Uw kracht zij dat het bestuur achter U staat, blijft ech.tef steeds U zelf. Gij aanvaardt een moeilijken taak, doe het in Gods kracht. Aan de ouders vraagt spreker voorloopig de arbeid van Mej. H. van Leeuwen niet te becritiseercn. Ieder heeft andere opvattingen, maar alles komt toch op 't zelfde doel terecht. God De dappere K.N.A.U. Zat in het nauw, En of 't zoo wezen moest. Kwam zij naar 't mooie Soest, Om daar met kermis-deunen, Haar leege zak te steunen. De menschen liepen op 'n draf, De Soester kindren stonden paf Van al die glans en weelde. Die 't kinderoog zoo streelde; De lieve centen stroomden toe; Dag in, dag uit werd men niet moe, Te schomm'len en te zweven, Te luistren naar het leven Van Heksenketel, autobaan; Te zien, hoe vlooien trekken gaan, Te kijken naar de mooie lichtjes, Te draaien met je lieve nichtjes. De dappre K.N.A.U. is thans gered, Want 't beursje springt weer uit z'n vet. Helaas! Kort iis de vreugd Van 't Kermisfeest-geneugt, Want achteran Komt Meester Jan, Gaat met de centen strijken, En laat de K.N.A.U. In diepe rouw Z'n achtbre hielen kijken. DIXI. geve U de kracht Uw arbeid met liefde te volbrengen. Mej. Sneltjes dankte daarna voor de har telijke woorden door het bestuur tot haar gericht, t Is veel te mooi gezegd, zij ge voelt dat zij in veel is te kort geschoten, maar alles blijft menschenwerk. Nadat zij gevraagd had of de kinderen met haar mede wilden gaan naar den Helder, ontving zij jen toestemmend antwoord. Daarop werd gelegenheid gegeven persoonlijk afscheid van de scheidende leidster te nemen. Vooraf ging zij voor in gebed en werden haar vele geschenken geoffreerd. Uit alles oleek, dat juffrouw Sneltjes in veler harten een groote plaats heeft ingenomen, liet ga U goed in Den Helder. 3EGRAFENIS JONKVROUWE R. H. v. WEEDE, Wed. van wijlen den oud-burge meester dezer gemeende, Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe. Maandagmiddag om 1 uur werd op de Ned. Herv. Begraafplaats het stoffelijk overschot van wijlen Jonkvrouwe Renée Henriette van Weede, weduwe van wijlen den oud-burgemeester dezer gemeente, Mr. C. J. Loten van Doelen Grothe in den familie grafkelder ter ruste gelegd. Onder de zeer velen, die op de begraafplaats wa ren saamgekomen, bemerkten wij o.a. bur gemeester Deketh, het raadslid H. Horns- veld, het oud-raadslid Mevr. Landweer Verkrijgbaar bij: N.V. Eerste Soester El. Drukkerij Van Weedestraat 7 Soestdijk Filiaal Soesterb.straat No. 8. TeL 758 de Visser, de beide N.H. predikanten, leden van den kerkeraad, de oud-burgemeester van Soest, thans te Driebergen, Jhr. P. P. de Beaufort, Jhr. Mr. v. Rheenen, burge meester van Baarn; Baron en Baronesse G. A. V. B. van Lijnden, Jhr. Wouter van Weede te Eefde, Baron de Vos van Steen- wijk, Jhr. J. Blocq van Haersma de With, Graaf Schimmelpenninck, Jhr. J. van Wee de van Dijkveld te Bilthoven, Jhr. de Jonge van Zwijnsbergen, intendant Kon. Paleis, Baronnesse van Heemstra, de Bilt, Mw. Douar. Blocq van Haersma de With, Mw. Dr. Pauw van Wieldrecht, Doorn, de beide wijkzusters alhier, Mw. ds. v. Schaick, e.a. Toen de eikenhouten kist, gedekt met een zilveren plaat, gedekt door 23 bloemstuk ken, door de aula was gedragen naar den grafkelder, schaarden zich daar allen om heen, en. nadat de kist, gedekt door een schat van bloemen langzaam was neerge laten, trad uit den kring ds. J. I. v Schaick naar voren en haalde aan de bekende psalm: „wie met tranen zaait, zal met ge juich maaien", zij gelooft in de opstanding door het Leven, Die allen tot zich trekt. Na het Onze Vader was deze plechtigheid ten einde. De oudste neef Jhr. Wouter van Weede, dankte voor de belangstelling. De klok van de N.H. kerk liet gedurende de teraarde bestelling haar koperen geluid hooren. Vooraf had in de Emmakerk ds. J. I. van Schaick een rouwdienst geleidt en sprak daarbij over Joh. 14. J. - DIEFSTAL. Door den winkelier K. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een stuk markieslinnen, dat door hem voor het raam van zijn winkel was gespannen en nu van daar was ontvreemd. AANRIJDING. Zondagmiddag te omstreeks 2 uur had op de Soesterbergschestraat een aanrijding plaats. Een vrachtauto uit Amersfoort wil de vanuit Soest komende links af de Van Bcuningenlaan inrijden en gaf daartoe tij dig een teeken, dat echter niet werd be merkt door een daarachter rijdende motor rijder. Deze laatste reed met een vaart van pl.m. 35 K.M. tegen de vrachtauto, tenge volge waarvan hij kwam te vallen. Hij be kwam eenige ontvellingen en een lichte hersenschudding. Per particuliere auto werd hij naar zijn woning vervoerd. GEEN TEEKEN GEGEVEN. Zondagavond te omstreeks 6.30 uur had op de Birktstraat een aanrijding plaats tusschen twee motorrijders. Een motor, waarop mede was gezeten een duorijder reed in de richting AmersfoortSoest, toen

De Soester | 1934 | | pagina 2