Juist in „de Soester" Nieuw Een gevaarlijk spelletje v. d. BE Rechtzaken PE1ILLBTON leidt Uw advertentie tot een succes. Door haar actualiteit het plaatselijk gebeuren betreffende, is „De Soester" immer een welkome gast in ieder huisgezin in deze gemeente DAAROM ADVERTEERT IN DE SOESTER enbreidt Uw zaken uit. Vraagt vrijblijvend onze speciale tarieven. BUREAU VAN WEEDESTRAAT 7 FILIAAL: SOESTERBERGSCHESTR. 8 Voor de Vrouw r° dit numme Over spijkei EFFECT N.V. Midd voor Amersl BIJKANT! VAN WEE TE Deskundige den i var Verh Safe Verzilver Hant Ine: Spaar-Depi No. 64 (Gïgai KANTONGERECHT TE A'FOORT, Het eerste deel der zitting zat op den rechterstoel dr. de Beaufort van de Treek om voort te zetten de behandeling van za ken drie weken geleden onder dezen E.A. aangevangen. Zulk een uitstel om dezelfde persoon te doen richteren bij eerste en tweede behandeling is wel verstandig. Maar nu zat er weer mr. Zijlstra als Ambtenaar O.M., terwijl de zaak was aangebracht door zijn plaatsvervangtr mr. van der Valk en dit ontlokte aan mr. Zijlstra in een ge wichtige zaak de spijtige opmerking, dat hij nu had in te vailen, waar hij niet de finesses kende. Daarom wist hij nogmaals verdaging te bewerken. Het betrof de hier besproken Sterkedrank op de Vendu. In het kort nog even uiteengezet. De curator mr. Stadig (Amersfoort) in een faillieten boedel van een hotelhouder te Baarn had den deurwaarder Schroor (Amersfoort) belast met het ten gelde ma ken van het roerend goed. Deze had dit op de venduMenko te Amersfoort gebracht. De sigaren waren er uit teruggenomen, om dat toen niet meer beneden banderolleprijs mocht worden verkocht. De spiritualia wa ren gebleven, omdat bij de Inspectie der Accijnsen was gezegd, dat alles in orde was. Twee politieagenten te Amersfoort hadden geverbaliseerd, toen Menko had uit- gemijnd en toegewezen, zooals ze thans vertelden. Voor verd. trad als gemachtigde op mr. Koeleman, verbonden aan het bureaumr. Stadig. Diens verweer is geweest, dat Men ko slechts de technische verkooper was. De eigenlijke verkooper was de deurwaarder Schroors, die bij den verkoop naast Menko was gezeten en bij te laag bod had kunnen ingrijpen. Bovendien gold het hier wettelijk verkoop in een faillissement en dit was niet straf baar. De agenten hebben verklaard, dat Menko, naar zijn eigen woorden, verkocht niet voor den curator, maar voor den deur waarder. Mr. Zijlstra wil thans den curator zeiven hooren, hoe precies zijn lastgeven is ge weest; daarom nogmaals verdagen tot 30 Aug. want mr. Stadig is uitstedig tot 21 Augustus. Overgebakken d.w.z. een zaak opnieuw behandeld wegens verzet aanteekenen tegen een bij verstek gewezen vonnis. Het gold hier de aanrij ding op den Utrechtschew. onder Soester- berg. Het echtpaar K. uit Soest had er ge reden en had den weg naar Soest willen inslaan. De wijzer was reeds lang te voren uitgestoken. Dit werd bevestigd door de ge tuigenis van een Bussums echtpaar dat in een auto volgde, maar, de rijder van een Amsterdamsche vrachtauto had het niet ge_ zien, voor hij er naast kwam en de Soester auto een achtste draai reeds manoeuvreer de. Botsing volgde. Getuigen hadden gedacht dat van dien kleinen Soester Chevrolet en zijn mensche- lijken inhoud geen spaan zou zijn terecht gekomen. Wonder boven wonder was het echtpaar onbeschadigd uit den Chevrolet te voorschijn getreden. De schuldige vracht auto was tusschen deze en den Soester gaan rijden en was op het punt dezen laatst en eveneens te passeeren. Toen eerst werd verd. den uitstaanden richtingwijzer gewaar. Hij had echter volgens zijn zeggen gesignaleerd, dat hij passeeren wilde. Vol komen saat vast, zei het O.M. dat de rich tingaanwijzer vroegtijdig heeft uitgestaan. De Bussummers hebben hem waargeno men, dus de A'dammer had het ook kunnen doen. Daarom eisch van bevestiging van het verstekvonnis, groot f 30. Verd. had een advocaat uit Amsterdam meegebracht. Deze betoogde dat verd. meende dat de chevro- let zijn sein begrepen had, want die week iets naar rechts. Dit zal echter zijn ge schied om links te kunnen inslaan. Het verweer was, dat de Soester had nagelaten voor het afslaan nogmaals in zijn spiegel te zien. In geen geval was hier sprake van het in gevaar brengen der vei ligheid van verkeer. De Kantonrechter was het daar niet mee eens en bleef bij de f 30 boete van eisch en eerste vonnis. Toen mr. Muller Massis dr. de Beaufort verving was zijn eerste sentencie een Naar het Engelsch. ('Nadruk verboden) 10) Ja? Nu, dan heeft hij jou meer eer bewezen dan ooit aan Herbert Clay; die heeft onlangs nog gezegd, dat de Kenls zoo trotsch waren. Wat zal je moeder laar blij om zijn. Ze zal wel tien procent in haar eigen oogen gerezen zijn, als ze hooi*, dat haar zoon bezoeken wisselt met den Squire. Dat moet je haar eens gauw vertellen. Heel gedwee begaf de kapitein zich waar_ lijk onmiddellijk naar de keuken, om zijn moeder dien maatschappelijken triomf mee te deelen. Zij was echter te zeer vervuld van een kleine huishoudelijke beschikking, om van dat heuglijk nieuws te kunnen genieten. Nu je toch van den Squire spreekt, George, valt het mij daar ineens in, dat mrs. Evelyn en haar tante vanmiddag naar den Hall gaan. Zou jij nu ook in dien tijd, dat zij weg zijn, niet een paar planken kunnen aanbrengen in de zitkamer? Zij hebben zooveel snuisterijen, dat ze niet weten, waar ze ze moeten laten. Zeker, moeder. Het zoldertje, dat mrs. Evelyn nu voor haar atelier in gebruik heeft, was mijn timme'rkamer, weet u nog wel? Ik zou een paar consoletjes voor u kunnen maken, terwijl ik hier ben. O, ja. De draaibank en al je gereed schap staan er nog. Als ik haar vanmiddag bedien, zal ik meteen eens vragen, of ze het goed vindt, dat je op haar atelier wat tim mert. Onnoodig te zeggen, dat het weeuwtje het uitstekend vond, om den zolder te dee- Vrijsprekend vonnis in de zaak van vorige week over de botsing tusschen motor en auto bij de Oude Tem pellaan op Soesterberg, met het overlijden van den (Jtrechtschen motorist als gevolg. De heer Leguit, de verd. autorijder, ging vrij uit. Niet bewezen was, dat hij niet tij dig een teeken voor afslaan zou hebben ge geven. Het eerste tonguitsteken was voor Z.E.A. afdoende. Hardhoorend op de fiets. De bejaarde Soester H. W., knap hard hoorend, reed op de Birktstraat richting Soest en sloeg plotseling zonder teeken links af om de Vosseveldlaan in te gaan. Een Beverwijker motorrijder weet door vlug zwenken den man te sparen, maar ramponeert daarmee paal en bordje „Vos seveldlaan". En hij kwam met een kosten rekening van f 49.50. Prachtig mooi binnen de perken gehouden. Bij die berekening was ook de scha van een wielrijder betrok ken. Daarmee liet de Kantonrechter zich niet in op heden. Wel sprak hij over de f 26.50 scha van den motorman. Meermalen gaf verd. af op dien eisch. Nummerplaatje stond scheef en er was een deuk in het spatbord. Ik heb geen geld, dus kan ik niet betalen. Ik heb slechts f 3.ouderdoms- verzekering en leef bij mijn zoon in. Hier wordt echter anders over uw fi nanciën geoordeeld, zei de Kantonrechter en toonde het proces-verbaal. De eisch van f 25 verzachtte Z..E.A. echter tot f 8. We hebben, het al voorspeld. Indertijd kwamen varkentjes en een nuch ter kalf in gedeelden toestand maar zon der keuringsmerk voor het Gerecht; onge keurde vleeschwaar te Soest. Zoo 'n dinge tje gaat in triplo vaak; het bleek heden. J. v. d. D. had f 25 boete te Amersfoort voor dat nuchter kalf opgeloopen wegens buiten houden van den keurmees ter. Toen reisde het gevalletje naar de Rechtbank te Utrecht voor het ontduiken der acijns en kreeg hij daar f 10 op te snuiven. En voor de derde maal werd over het ge val gepraat wegens overtreding van het Crisisrundveebesluit. Daarvoor zou hij an derhalfmaal de accijns hebben moeten dok ken, en dat zal nu ook wel zijn geschied. Maar voor deze overtreding nogmaals straf. Gezien de reeds doorgemaakte ellende !:et de Kantonrechter het thans blijven bij f 5 of 3 d. De Leerplichtwet. De man zei het openlijk en we vermoeden dat Rechter en Ambtenaai hem stil gelijk gaven, maar er was wetsovertreding. Het is het belabberde geval, waarover ook hier reeds in triesten toon werd geschreven indertijd. Eerst komen de Meesters van te voren vragen om je kind op school te doen, .zei verd.. En zoo had G. v. d. B. zijn kind op de bijzondere school gedaan op Hees, toen het op 3 weken na zes jaar was. Het kind had goed geleerd, was nooit blijven zitten, had de 6e klasse als zevende leerjaar nogmaals doorgemaakt, vertelde de man. De onderwijzer zei, dat het best had geleerd en terwijl al zijn kameraads van school gin. gen, moest hij nogmaals een vol jaar blij ven om die drie weken, die bij het einde 'nog ontbraken aan den 13-jarigen leeftijd. 't Is toch iets onbillijk, zei de man. En we zeggen het hem na. Gelukkig is eindelijk de zaak zoo gewijzigd, dat geen kind in de schoolbank kan plaats nemen, voor het volledig zes jaar is. M,aar wat ellende heeft die werkelijk on billijke wetsbepaling al niet teweeg ge. bracht in verloop van tijd! UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Nietvoldoende zorg dragen voor het on schadelijk houden van een hond: G. J. G te Soesterberg f 8 of 4 dagen. Hinderwet: E. J. H. te Soest f 10 of 5 d. Wiet openb. midd. van vervoer: G. v. d. B. te Soest f 2 of 1 dag. len met den kapitein en dat zij de bood schap voor hem meegaf, dat zij hoopic. dat hij 'm gebruiken zou, wanneer hij wilde, of zij er nu was of niet, een uitnoo- diging, waaraan George dan ook gevolg zou geven. Den middag bracht 'Nancy een uur door met hem gade te slaan, terwijl hij 'net con- soletje maakte, eer ze, in zwaren rouw haar tante vergezelde naar den Hall, om miss Kent een tegenbezoek te brengen. In haar tegenbezoek verloor het timme ren wel wat van het aardige voor kapi tein Mjadder, die na een tijd zoeken geluk kig een plank vond, die met een kleine ver. andering heel geschikt zou zijn, om in het zitkamertje gebruikt te worden. Toen mrs. Evelyn en haar tante op de pottenbakkerij terugkeerden, was hij juist bezig, de planlj te bevestigen. Het venster stond wijd open en, terwijl ze er voorbijliepen, hoorde hij Nancy zeggen: Wees nu niet zoo boetvaardig, tante Ri. Anders zal ik er nog den dominé of den hulpprediker bij moeten roepen. h Boetvaardig? Wat zou ze daar nu weer mee bedoelen, die kleine feeks? dacht kapitein Madder, die in zijn hemdsmouwen achter de piano de plank stond vast te .chroeven. Hij wist, dat, als de dames thuis kwamen, ze dan gewoonlijk regel recht naar boven gingen, waar mrs. Eve lyn haar zwaren rouw verwisselde voor een witte japon, vóór ze weer beneden kwam. In plaats hiervan traden ze echter dade lijk de kamer binnen, en miss Smyth viel op den eersten, den besten stoel neer, ter wijl zij riep: - O, Nancy. Daar zijn we nog net aan ontkomen. We zouden vast ontdekt zijn, als hij Op dit oogenblik liet kapitein Madder zijn schroevendraaier vallen en maakte zijn ex cuus voor zijn tegenwoordigheid. Mrs. Evelyn was blijkbaar zeer ontsteld. Zij fronste de wenkbrauwen en kreeg een kleur. Toen sprak zij haar bewondering uit over de plank, ten einde tijd te winnen, om een verklaring te bedenken voor de door Tante gesproken woorden. O, wat ziet er dat aardig uit, en hoe vriendelijk van u, kapitein Madder, om dat voor ons te willen doen! Het is juist, wat wij verlangden. Wat heerlijk toch, dat u zoo van alle markten thuis is en dat wij er niet dadelijk 'n timmerman bij hoeven te roepen! Denkt u, dat Mrs. Madder, Tante een glas wijn zou willen geven, als ik er om vroeg? Er liep een stier in het veld, toen wij er doorheen gingen en mijn zwarte sluier had al even uitdagend kunnen werken op hem als een roode doek. Maar gelukkig schijnt hij ons niet ontdekt te hebben. Toch is Tan te nog niet bekomen van de schrik. Kapitein Madder geloofde geen woord van de geschiedenis. Er waren geen velden met voetpaden tusschen de Hall en de pot tenbakkerij en mochten de dames soms door een paar weiden zijn gegaan, dan liepen er enkel maar schapen in. Waaraan waren ze dus ternauwernood ontkomen en wie had haar bijna „ontdekt?" HOOFDSTUK VIII. Ethel Kent was niet jaloersch van aard; daar was zij te trotsch voor. Ze, eischte de teerste plaats in de harten van de weinigen, wien zij liefde toedroeg, en ruimden zij haar die niet in, dan onthield zij ze verder haar genegenheid. Haar broer had zij het meest lief gehad, totdat ze George Madder ontmoette. Ed- mund had ze er niet minder lief om, al wist zij dan ook, dat ééns de dag zou ko men, dat hij de vrouw ontmoette, die hij boven allen stelde. ONZE HOEDEN. In het voorjaar, dat helaas al weer ge- ruimen tijd achter ons ligt, hebben we de vraag: Zullen we hoeden met randen dra- jgen? geestdriftig beantwoord met „ja!" En we hebben dan ook veel randen, zeer breede randen gehad. En we hebben ze nog, in vele gevallen. Voor het najaar schijnt men de vraag te hebben gesteld: Zullen we hoeden met bollen of zonder bollen dragen? En het lijkt wel of het antwoord is geweest: Zonder bollen! Want niet alleen dat vele nieuwe modellen heel kleine, ronde en zeer ondiepe bol vertoonen, er zijn er die heele- inaal geen bol hebben en niets dan rand zijn! Dat zijn de zeer populaire baretten, die eenvoudig geen bol hebben en wel een rand. De rand begint dan boven op het hoofd, zooals een Chineesche koelie-hoed, en loopt dan door tot den „rand". Een diepe bandeau van achteren verschaft de ondiepe vorm voor het hoofd. Heel nieuw zijn de zeer groote baretten, met een mid dellijn soms van 40 centimeters en meer, die aan schilderijen van Rembrandt doen denken. Ze zijn, zooals ook de teekening laat zien, meestal gegarneerd met stiksels. Een ander verschijnsel is het driekanten schimmelen. Maar we kunnen het toch nog wel gebruiken. Men schaapt alle schimmel er goed af en snijdt leelijke plekjes eruit. Dan zet men een klein beetje water in een pannetje op en snijdt daar de kaas in fijn en roert goed met een lepel of vork, tot de kaas heelemaal is opgelost. Dan giet men het kaasmengsel in een schaaltje of vorm. Als het koud en stijf is geworden, is het dan een heel smakelijk soort kaas weer geworden. Men kan het dan in plak jes snijden, voor op het brood en mep kan het ook gebruiken bij het bereiden van kaasgerechten, en het dan in heete melk oplossen. Vooral in den logeertijd komt het nogal eens voor, dat de beddelakens feitelijk te kort zijn. Want als het goed is, moet het laken niet alleen lang genoeg zijn om het van onderen goed te kunnen instoppen, maar ook om het van boven om de matras heen te kunnen slaan. Gaat dat nu niet, dan kan men het laken „langer" maken, door het van onderen niet in te stoppen, maar met een stuk of vier groote veilig heidsspelden onder aan de matras vast te steken. Als men er voor zorgt, dat de vei ligheidsspelden goed aan de matras beves tigd zijn, zullen de lakens er niets van te lijden hebben. Die kartonnen eierrekjes, waarin de eie- hoedje, de tvicorne, gewoonlijk gegarneerd met platte strikjes van achteren. Ook zien we hand-smokwerk als garneering toege past. Voor de overige hoed-modellen van het najaar zien we kunst-vogeltjes en vee- ren vlerken een garneering vormen, die ons soms doet denken aan de mode van de negentiger jaren. Sommige breedgerande hoeden .hebben op den rand zwarte hane- veeren. Het najaar belooft dus wat onze hoeden betreft een heel interessant seizoen te worden. En de materialen die verwerkt zijn? Een belangrijk nieuw materiaal is het cellophane, dat dikwijls verweven is met zijde, wol, angora, chenille of pluche. MADELEINE. Gestoofde bessen. Op 3 pond bessen neemt men ongeveer 1 Yi ons suiker, alsmede wat sago. De bes' sen worden eerst goed gewasschen en ver volgens afgerist. Daarna laat men ze, met het aanhangende water, op een zacht vuur een minuut of tien koken. Af en toe eens schudden. Daarna doet men er de suiker bij, waarna men het vocht afbindt met wat aangemengde sago. Men kan bij het koken van eieren tijd en brandstof besparen, door de eieren met koud water op te zetten. Als men de eieren eruit haalt, een paar minuten voor het wa ter kookt, zullen ze ongeveer zoo zacht zijn als een ei dat in kokend water drie minuten gekookt heeft. Half zacht dus. Wil men de eieren hardgekookt hebben, dan moet men ze met het koude water opgezet erin laten tot het water kookt. Wanneer men het haar wil wasschen en tot de ontdekking komt dat er geen sham- pooing in huis is, kan men dit zelf ge makkelijk met behulp van een stukje toilet zeep maken. Van dat stuk schaaft men ongeveer 1/5 af. Op die geschaafde zeep giet men juist genoeg kokend water, om ze te doen oplossen en laat het mengsel dan op een warme plaats staan. Wanneer de zeep vloeibaar is geworden, zet men ze op een koele plaats. Zoodra het mengsel begint te verstijven, klopt men het, tot het op staat als geklopte slagroom. Dan is het gereed voor gebruik. Wat erover blijft, kan men bewaren en later weer op de juiste dikte brengen door er een beetje water bij te doen en te kloppen. Als men een flink stuk kaas over heeft, wil dat nog wel eens spoedig gaan be- Maar een man, die zoo blind was, om Nancy te verkiezen boven haar, dien min achtte zij. Dit zou ze kapitein Madder bij een eerstvolgende ontmoeting dan ook la ten voelen. Nancy zelve haatte zij niet; ze wenschte haar zelfs in 't minst geen kwaad toe. Toen Mrs. Evelyn en Miss Smyth dan ook op bezoek kwamen op den Hall, ont ving zij ze zeer hartelijk. Tante mocht zij ♦werkelijk graag lijden en het nichtje amu seerde haar, al trachtte die dan ook Ed- mund in haar netten te verstrikken. Onderwijl Ethel zelve in gesprek was met Miiss Smyth, hoorde ze Mrs. Evelyn zeggen: - Heeft u waarlijk een pupille? Hoe heerlijk romantisch in dezen onromanti- schen tijd! Ik wilde wel, dat ik uw pupil was! Wat zouden wij geweldige kibbelpar tijen hebben, als u van mij gehoorzaamheid verlangde. Met de hand op mijn hart kan ik ver klaren, dat ik mijn overleden echtgenoot nooit van mijn leven gehoorzaamd heb! En u zou ik dan zeker niet gehoorzaam zijn. Wat zoudt u daaraan doen? Ik weet niet. Ik wel, Mrs. Evelyn, viel Ethel in Hij zou u geheel aan uw lot overlaten, tot u berouw toonde. Maar weet u wel, dat ik onweerstaan baar ben, als ik mij boetvaardig toon? Op dit oogenblik moest Ethel een vraag van Miss Smith beantwoorden, maar even later hoorde zij, dat haar broer vertelde, hoe hij juist zijn gezag had laten gelden tegenover zijn pupille, door haar te ver bieden, in Engeland te komen, eer zij meer. derjarig was en dat zij naar aanleiding -daarvan alle correspondentie met hem had gestaakt. Wat zoudt u gedaan hebben, als u Miss CornwallSmyth was? vroeg hij. ren in kisten naar den winkelier worden vervoerd, kunnen ook nog andere diensten doen, als ze anders wellicht weggeworpen zouden worden. We kunnen er fruit (prui men, abrikozen, perzikken enz.) uitmuntend in vervoeren, als we bijvoorbeeld op ïeis gaan of gaan picniccen enz. Het fruit blijft dan prachtig heel, veel beter dan in een papieren zak. Een lekkere broodcake. Men mengt dooreen 1 kopje fijngemalen droog tarwebroodkruim, 3/4 kopje suiker, een half kopje meel, 1 plat theelepel tje zout, twee opgehoopte theelepeltjes bakpoeder, 1/3 theelepeltje (van ieder) ge malen kaneel, noodmuskaat en gember. Men klopt dooreen een eierdooier, 1 kopje ap pelmoes, y2 kopje melk en 2 eetlepels sla olie. Daarna mengt men dit met het brood kruimmengsel door elkaar, roert er het laatste voorzichtig het stijfgeklopte eiwit door. Men maakt een groote bakvorm vet en giet daar het cakebeslag in, dat nogal dun moet zijn. Stel de oven op 325 graden, steek het gas aan en zet meteen de vorm in den oven. Bak ongeveer een half uur, of zoolang tot de cake gaar is. Desge- wenscht kan men hem glazuren. EEN ERVAREN HUISMOEDER GEEFT PRACTISCHE RAAD. W?anneer men een scheutje citroensap en een lepeltje olijfolie bij het water voegt, waarmee men het beslag aanmaakt, zal het gebak heel luchtig worden. Het is een heel verstandige methode, als de 'huisvrouw, wanneer zij in de keu ken aan 't „kokkerellen" en „bakken' en braden" is, schaaltjes en pannetjes waarin ze iets aanmaakt, eierkloppers, maatkan- netjes enz. dadelijk na gebruik afwascht. In de eerste plaats gaat dat dan veel mak kelijker, omdat er niets aangedroogd of aangebakken is, in de tweede plaats heeft ze des avonds na het middagmaal niet zoo'n enorme vaat af te wasschen. Het gebeurt in dezen tijd nog al eens, dat de melk aanbrandt. De onaangename smaak daarvan kan men wegnemen, wan neer men een snuifje zout en een theele peltje suiker bij de nog heete melk doet, 'voordat ze afkoelt. HUISVROUW. Ik zou toch gegaan zijn; desnoods als een verstekelinge, als u geen geld meer had gestuurd. Op dit oogenblik werd er een telegram overhandigd aan Ethel, die permissie vroeg, om het te openen. ,En terwijl zij zich toen tot Miss Smyth wendde, zei ze: Het is van Oom, generaal Kent, die eigenlijk bij ons woont, kunnen wij wel zeggen. Hij is een paar dagen naar Londen geweest en telegrafeert nu. dat hij vanavond terugkeert. Daar ben ik blij om: Oom Hen- rij en ik zijn goede vrienden. Wij gaan al tijd samen visites maken. Maar zoudt u beiden niet blijven theedrinken, Miss Smjrth? Tante Ri sloeg die uitnoodiging echter af, ofschoon Nancy zeker graag gebleven zou zijn. Mr. Kent vergezelde de dames tot aan den heuvel. Maar, Tante, waarom had u nu zoo'n haast? Wel, liefste kind, omdat wij een drei gend gevaar ontkomen zijn! Hoe dan?Wanneer?Waar om? Wel, zooeven. Generaal Kent woont bij hen en ik heb hem indertijd niet mooi behandeld; hem bedankt. Is u er zeker van, dat het dezelfde is? O, ja, het is mijn H-enri Kent. Nancy, we moeten gaan, waarlijk, we moeten gaan. -Waren we hier toch maar nooit gekomen! Op dit punt waren de dames in haar ge sprek juist genaderd, toen kapitein Mad der Nancy had hooren zeggen: Wees niet zoo boetvaardig, Tante Ri; en pas toen hij weg was. had zij gelegenheid, het „gevaar" nader te be-spreken. Zou hij u herkennen, Tante Ri? (Wordt vervolgd). Bureau voor Advertentiën 2 uur aan hc Uitgave N.V. E HET auteur: We hooren in o verende leuzen en wingen, wedergeb" oogwenk tot stand We zien in somm hoogerhand ge<?st< reele wedergeboo verandering van bij decreet voorscl genoodigd te gelo zoo maar, in een ■de simpele vraag of dan al datgene de menscliheid vat ben voorgehoudei was, of al die n zichten in de weg menschelijk geino ouderd althans, e mechaniseerden ti opofferende, 24-k individuen, die d kunnen verschaf) mechanisch mas: een uitgevaardigd Onwillekeurig i denkend, aan een onlangs ergens i gene zijde van d een spijker word ingedreven met min wordt een één enkele pog wat meer voor i decreet van hoo dag opnieuw toe goede wil en ins Beheerder N. PLKJ Kijk, er word trouw, liefde, di gen hebben to voor ons, in de aspecten in ons ken. En de gew we niet in een v hebben we feite om rustig en die schap te geven opleven naar ot goed. en na te onzen tijd, en c heden en moge van karakter is logus van verht grootheid van i ven, van ons d gelijksch streve rakter bestaat t dat we die dinj zijn van ware g beteekent, dat lijke waakzaam steeds de mog het prompt en 1 ten van het o> dachte aan bek telijkheid. Grc voort uit groo En daarom i te aanvaarden, van gedachten, tenheid en on te kweeken. E ernstig, medeg En moed, v concentratie-ve bouwen. En di ding, stiptheid, tigheid en krac moet voortdur" ter en een zv eens heel juist bergtoppen, da op den horizor

De Soester | 1934 | | pagina 4