f o«4 Gemengd Nieuws^Q „Oposf'-Portret RAFFIA o 4 1 dommer""®' WeKens gebouwde *«- ^Plaatselijk N ieuws^j Zinsbegoocheling PiaSuuriiik moei hel eera zijn Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Soesterberg eerste soester el. drukkerij UTRECHT. BUITENGEWONE ZITTING DER PROVINCIALE STATEN. De commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, heeft de provinciale staten in buitengewone zitting bijeen geroepen op Dinsdag 28 Augustus a.s. In deze zit ting wordt behandeld een verzoek van jkr. dr. C. G. C. Q-uarles van Ufford om eervol ontslag als griffier der Staten, wegens zijn benoeming tot burgemeester der gemeen te Apeldoorn, en een voordracht van Ge deputeerde Staten tot benoeming van een nieuwen griffier. Gedeputeerde Staten stellen verder voor in deze vergadering een commissie te be noemen met de opdracht, een nadere be slissing te nemen over de jaarwedde van Gedeputeerde Staten. Deze bedraagt thans 5.000, met aftrek van een tijdelijke kor ting van 320 tot 1 Juli 1935. AMERSFOORT. KONINGIN'S VERJAARDAG. Het Koninginnefeest op 31 Augustus, zal dit jaar zeer eenvoudig worden gevierd. Op het terras van Amicitia zal koraalzang gegeven worden en aan de kerkbesturen is verzocht 's avonds kerkdienst te houden. Het garnizoen heeft parade, doch op welk terrein dit geschieden zal, is nog niet bekend. De garnizoenscommandant is hier voor aan het onderhandelen met het gemeentebestuur ook over het terrein der Amersfoortsche IJsvereeniging. DE NEDERLANDSCHE ROND VLUCHT. Wij vernemen, dat naar de voorloopige opgaven en aanmeldingen te oordeelen, aan de Nederlandsche rondvlucht 1934 op 24 en 25 Augustus a.s. meer dan 60 vlieg tuigen zullen deelnemen, n.1. 10 van de luchtvaartaf deeling, 3 van den Marine, luchtvaartdienst, 12 van de Nat. Luchtvaart School en 30 van Nederlandsche en bui- tenlandsche sportvliegers. De K.L.M, zal uitkomen met zes machi nes van verschillend type. Ter vergelij king moge dienen, dat het totaal aantal vliegtuigen verleden jaar 35 bedroeg. EEN WATERLINIE-GEDENK. TEEKEN. De voormalige Bezetting 19141915 van Fort Honswijk, die in haar geheel op He melvaartsdag j.1. de mobilisatie herdacht heeft binnen de wallen van haar eigen vroe gere fort, heeft grootsche plannen voor haar volgend lustrum. In een vergadering te Zeist heeft de vroegere Commandant van deze bezetting Overste A. Captijn, het voorstel gedaan het initiatief te nemen voor de oprichting van een groot gedenkteeken in het Lek-acces van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie, als blijvende herinnering aldus spr. zoowel aan den vaderlandslievenden geest en de hulpvaardigheid van de bevolking in den mobilisatietijd, als aan den geest van Kameraadschap en wederzijdsch ver trouwen, welke onder de bezettingstroe pen heeft geheerscht. Als plaats voor zulk een gedenkteeken is het oog gevallen op de gemeente Schalk, wijk, alwaar tevens een nieuwe verkeers weg is, welke Noord en Zuid verbindt. Het voorstel is bij acclamatie aangeno men. Door middel van lezingen met licht beelden uit het Waterlinie-leven, welke reeds in November a.s. zullen aanvangen, hoopt men in breede kringen belangstel ling te wekken voor -dit nationale plan. Ook de bevolking van dit gebied en de militairen en oud-militairen, die in den mobilisatietijd tot de bedoelde bezettings troepen .hebben behoord, zullen worden uitgenoodigd hunne medewerking aan dit plan te verleenen. BAARN. TENTOONSTELLING BAARNSCHE MIDDENSTAND. Op initiatief en met medewerking van de Vereeniging voor Vreemdelingen Ver keer, wordt deze week door den handel- drijvenden Middenstand een tentoonstel ling gehouden. Herauten te paard brachten dit heugelijk gebeuren des morgens onder luid hoornge schal ter kennis van de inwoners. Omstreeks half twee had in tegenwoor digheid van autoriteiten en genoodigden, de opening plaats, waarbij de burgemeester Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen en de voor zitter van Baarnsch Bloei de heer N. Broekhuysen, het woord voerden. De Burgemeester zeide in zijn rede, dat deze tentoonstelling een drieledig doel had: propaganda voor Baarn als woon plaats, een attractie voor inwoners en Vreemdelingen, doch vooral een practischc reclame voor den Middenstanders. Z.E.A. sprak de hoop uit dat het bestuur in al hare verwachtingen zou mogen sla gen. Na verschillende officielele (toespraken werd een rondgang door de lokalen ge maakt, waarbij opviel hoe goed deze Ten toonstelling was verzorgd, en dat door de verschillende deelnemers moeiten noch kosten waren gespaard, om de tentoonstel ling aantrekkelijk te maken en een keur van artikelen ten toon te stellen. Om half drie werd de tentoonstelling ook voor het publiek open gesteld. Muziek en zang zullen het bezoek ver aangenamen; gebouw en terreinen zullen des avonds verlicht zijn. DE KOSTEN VAN WERKVERSCHAF FING EN STEUNVERLEENING. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen gezonden de gemeenschappelijke beschikking van de ministers van Sociale Zaken, Binnenland sche Zaken en Financiën, over de voor ziening van de gemeentelijke kosten van werkverschaffing en steunverleening aan wcrkloozen voor 1.934. In deze beschikking komt het volgende voor: In de uitgaven wegens kosten van steun- uitkeeringen aan wcrkloozen en die van arbeidsloonen, betaald bij werkverschaf- ling aan werkloozen, kan aan gemeenten uit 's Rijks kas een bijdrage worden ver leend. De bijdrage vormt een percentage van het bedrag van de bedoelde uitgaven t Percentage wordt voor elke daarvoor in aanmerking komende gemeente bepaald aan de hand van een schaal, welke als u-?e.aan beschikking is toegevoegd i de" schaal worden de bedoelde uit gaven uitgedrukt in procenten van de som der volgens art. 3 berekende belastingop brengsten, vermeerderd met de uitkeering ingevolge de wet van 15 Juli ïyjy. Art. 3 luidt: De som der belastingop brengsten wordt verkregen door samentel- ltng van de zuivere opbrengst, welke de gemeente over het boekingstijdvak 1P31/32 verkregen zou hebben door heffing van: a. 1U0 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting, bij rangschikking der gemeente m de eerste klasse- 50 "Pinten op de hoofdsom der ver- mogensbelasting; c' 80 opcenten op de hoofdsom der d' 1°, op?enten °P do hoofdsom der grondbelasting, wegens ongebouwde eigen dommen; b e. de hoofdsom der personeele belasting olgens het tarief der wet op de personeele belasting 18Ub, vermeerderd met lüU op centen m de klasse of klass-en, waarin de gemeente gerangschikt is; dit _alles vermeerderd met: f. 75 pet van de hoofdsom der grondbe lasting. Verder geeft de gemeenschappelijke be chikking aan: De ministers behouden zich voor, op grond van gebleken bijzondere omstandig heden in de gemeente, het bedrag der be rekende bijdrage voor die gemeente te ver meerderen of te verminderen met ten hoog ste 1Ü pet. Deze vermeerdering heeft al leen plaats indien voldaan wordt aan de voorwaarden, welke de ministers in het belang der financiën der desbetreffende ge meente noodig oordeelen. Voor toekenning van de in den aanhef bedoelde bijdrage komen in aanmerking Hechts die gemeenten, welke: a. ten^ genoegen van den minister van Sociale Zaken aantoonen, dat de uitkeerin- gen aan behoeftigen in den zin der Armen wet, voor zoover deze geschieden met gel den uit -de gemeentekas, niet in onjuiste verhouding staan tot de uitkeeringen, welke door den minister voor werkloozen zijn vastgesteld; b. zich geheel gedragen naar de voor schriften, door den minister van Sociale Zaken gesteld of alsnog te stellen ten aan zien van steunverleening en werkverschaf fing. Aan gemeenten kunnen op haar aan vrage, in afwachting, dat de bijdrage kan vvo r den vastgesteld, voorschotten op de bijdrage worden verleend. De bij deze beschikking gevoegde bij- drageschaal wordt door den minister van Binnenlandsche Zaken aan de gemeente besturen toegelicht, als volgt: „De in die schaal opgenomen subsidie percentages vormen ongeveer het 46/75e gedeelte van de gelijksoortige percentages, welke in de schaal, behoorende bij de ge meenschappelijke beschikking van 23 Oc- tober 1933 waren vervat. Deze verlaging werd reeds in mijn rondschrijven van 4 November 1933 aangekondigd. Ik vestig voorts uwe aandacht op de wijziging, welke is aangebracht in den factor, waarin volgens het stelsel der be schikking de werkloosheidslasten voor de bepaling van het percentage der Rijksbij drage worden uitgedrukt. Uit dezen factor zijn de bedrijfswinsten en -verliezen ver wijderd. De bepaling, welke als 3e lid aan art. 5 is toegevoegd, strekt om te voorkomen, dat het op de Rijksbegrooting voor 1934 'oor het verleenen van Rijksbijdragen be ichikbare bedrag wordt overschreden. In genoemd rondschrijven van 4 Novem ber 1933 werd u tevens verzocht buiten de gemeentebegrooting voor 1934 te stellen de uitgaven voor werkloosheidsvoorzie ning, voor zoover daarvoor op die begroo ting geen ruimte aanwezig was. Ten aan- ,zien van de definitieve vaststelling dezer z.g. uitgestooten bedragen zullen nog na dere regels worden gesteld. Ik stel mij voor, u bij die gelegenheid mede namens mijn voorn, ambtgenooten nader in te lichten omtrent de wijze van financiering dezer bedragen. Inmiddels vestig ik uwe aandadht op het terzake 'bepaalde in mijn rondschrijven van 28 Juli j.1." ONDERLINGE ZWEMWEDSTRIJDEN De Zaterdagmiddag. Dat afstel geen uitstel bleek te zijn, be wezen de Zaterdagmiddag gehouden on derlinge zwemwedstrijden in ons mooi Soester Natuurbad, welke door verschil lende omstandigheden 3 maal zijn uitge steld. Hier was dus driemaal is scheeps recht. Het niet erg gunstige weer in aan merking nemende, er woei n.1. een sterken Zuid-Westenwind, was er tamelijk veel belangstelling, en merkten wij o.a. op: den heer Burgemeester, de Gemeente-Secreta ris en eenige Raadsleden. De feestcommissie was samengesteld uit de H.H. G. H. Veenstra, kapitein J. H. Sar en den badmeester J. C. Geervliet; de jury bestond uit de H.H. Kapitein J. H. Sar, G. H. Veenstra en G. J. Grootewal en als starter de badmeester. De deelname was niet erg groot. Het wedstrijdbassin was keurig in banen verdeeld, afgezet door rood-witte kurken aan een stevig koord. 'Op het terrein woeien lustig de Nederl. Driekleur en de clubvlag. De temperatuur van het water bedroeg 22 gr. Celsius. In deze wedstrijden moest o.a. verdedigd wor den door de dames een zilveren tak, door de hceren een zilveren beker, aangeboden door het Gemeentebestuur; het vorig jaar op de 100 Meter schoolslag respectievelijk gewonnen door Mej. A. van Milten en den heer E. Wijngaard. Een bijzonderheid was, dat dc heer E. Wijngaard met zijn beste schoenen aan moest popduiketj, daar hij zijn wedstrijdlaarzen had vergeten. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: alpinomuts parapluie herdershond armbandhorloge met riempje hazewindhond regenjas belastingmerk portemonnaie met inhoud lvorenweg 4 Nieuweweg 85 l-'erdinand Huycklaan 14 Verhoevenstraat 23 te Amersfoort Veldweg 2a Lange Brinkweg 7a F. C. Kuyperstraat 1 Kerkstraat 55 De volledige uitslag is als volgt: 1UU M. vrije slag, Heeren: 1. J. de Jong, A'dam, tijd 1,28 4/5 sec. 2. j. Eichelsheim, Soest, tijd 1.29 sec. 3. E. Wijngaard, Soest, tijd 1.38 sec. 1UU M. vrije slag Dames: 1. Mej. E. Lodeweges, Soesterberg, tijd 1.44 2/5 sec. 2. Mej. J. v. Halm, Soest, tijd 1.50 1/5 sec. 3. Mej. W. Ruijsendaal, A'dam, tijd 1.58 2/5 sec. 50 M. schoolslag, meisjes tot 14 jaar: 1. J. Scholte, Soest, tijd 51 1/5 sec. 2. F. Kuyper, Haarlem, tijd 54 4/5 sec. 3. Iv. van Krieken, Soest, tijd 56 sec. 4. B. Lüschen, Soest, tijd 59 sec. 5. F. Poutsma, Krommenie, tijd 59 2/5 sec. 6.- M. Dijkstra, Soest, tijd 1.5 2/5 sec. 3 x 50 M. Estafette, Heeren: Ploeg 1 bestaande uit de H.H.: J. Eichelsheim, F. A. Mud en R. Fügers, allen te Soest in 2.10 sec. Ploeg 2 bestaande uit de H.H.: F. van Lom, ,E. en F. Wijngaard, allen te Soest, in 2.10 2/5 sec. 50 M. vrije slag Veteranen, boven de 35 jr. 1. A. van Nijenhof, Soest, tijd 44 sec. 2. J. C. v. d. Wal, Soest, tijd 50 3/5 sec. M. L. v. d. Es, Baarn, tijd 53 sec. 4. F. X. Meijer, Soest, tijd 1.5 2/5 sec. 100 M. Schoolslag Heeren: 1. E. Wijngaard, Soest, tijd 1.38 3/5 sec., zoodat hij voor de 2de maal in het bezit kwam van den Zilveren Wisselbeker. 2. R. Fügers, Soest, tijd 1.41 1/5 sec. 3. N. Klarenbeek, Soest, tijd 1.42 4/5 sec. 100 M. Schoolslag Dames: 1. Mej. I. Linzel, Soest, tijd 1.48 1/5 sec. daardoor kwam zij voor de le maal in het bezit van den Zilveren Lauwerkrans (wis- selprijs). 2. Mej. A. v. Hilten, Soest, tijd 1.53 4/5 sec. 3. Mej. H. v. Andel, Soest, tijd 2.4 'sec. 4. R. v. d. Hoeven, Soest, tijd 2.7 3/5 sec. 50 M. vrije slag jongens van 1410 jaar: 1. H. W. van Wely, Hilversum, tijd 36 2/5 sec. 2. B. Mekking, Soestdijk, tijd 36 4/5 sec. 3. J. Brak, Woerden, tijd 44 sec. 50 M. vrije slag, meisjes van 1416 jaar: 1. E. Lodeweges, S'berg, tijd 43 sec. 2. F. van Halm, Soest, tijd 50 sec. 3. A. van Raay, Soestduinen, tijd 54 4/5 sec. Gekleed Popduiken, Heeren: 1. E. Wijngaard, Soest, tijd 16 2/5 sec. 2. A. v. Neijenhof Sr., Soest, tijd 20 sec. 3. J. Reiman Soest, tijd 23 2/5 sec. 4. F. A. Mud, Soest, tijd 24 sec. Gekleed Popduiken, Dames: 1. Mej. M. Hübner, Soest, tijd 24 1/5- sec. Mej. E. Lodeweges, S'berg, tijd 25 4/5 sec. 3. Mej. H. van Andel, Soest, 31 3/5 sec. 3 x 50 M. Estafette, Dames: Groep 1, bestaande uit dc dames M. H'übner, I. Linzel en J. van Halm, Soest, tijd 2.31 3/5 sec. Groep 2, bestaande uit de dames: H. v. Andel, A. van Hilten en E. Lodeweges, Soest/ tijd 2.38 4/5 sec. 50 M. Schoolslag jongens tot 14 jaar: 1. N. Wijnbergen, Soest, tijd 57 sec. 2. D. Linzel, Soest, tijd 59 sec. 3. E. de Boer, A'foort, tijd 59 4/5 sec. 4. W. van Kooy, S'berg, tijd 1.1 sec. 500 M. vrij slag, Heeren: 1. J. Eichelsheim, Soest, tijd 9.32 sec. 2. E. Wijngaard, Soest, tijd 10.06 sec. 3. P. Butzelaar, Soest, tijd 13.52 sec. 500 M. vrij slag, Dames: 1. Mej. H. van Andel, Soest, tijd 11.48 4/5 sec. 2. Mej. R. v. d. Hoeven, Soest, tijd 12.27 sec. 50 M. schoolslag, leerlingen Soester Na tuurbad 1933: 1. Jongejuffr. R. Brugman, Soest, tijd 54 4/5 sec. 2. Jongejuffr. B. Floor, Soest, tijd 59 4/5 sec. 3. Jongejuffr. K. van Krieken, Soest, tijd 1.2 sec. 4. Jongejuffr. S. Haremaker, Soest, tijd 1.3 sec. Hierop volgde een allerleukst komisch waterspel, met den volgenden inhoud: Een schippersfamilie, wonende op een vlot, be staande uit man, vrouw en 3 wichten, zit ten rustig een kopje thee te drinken. De baas van het gezin leest in de courant dat r 's middags een spreker komt om recla me te maken voor de zwemsport, wat voor het gezin noodig blijkt, daar het geen van allen waterratten zijn. Eindelijk komt den (preker, toegerust met een zwaren koffer en microfoon, om den volke alom het nut tige van de zwemkunst kond te doen. Een paar omstanders zijn van deze reclame niet gediend en halen den dienaar van de H. Hermandad er bij. De spreker, voor geen geruchtje vervaard, is al spoedig handgemeen met den agent, het gevolg, dat zij te water geraken en nu is Holland in nood, het geheele gezelschap valt in het water, maar gelukkig is de Reddingsbri gade present en komt alles weer op zijn pootjes terecht. Dit leuke slot had aller belangstelling, er werd hartelijk gelachen en ook nu, evenals bij de wedstrijden, werd er danig geapplaudisecrd. Vervolgens be gaven zich allen naar het Theehuis, waar op een lange tafel de verschillende mooie prijzen, bestaande uit medailles en kunst voorwerpen, stonden uitgestald. De Bur gemeester, als voorzitter van de Stichting het Soester Natuurbad" nam, nadat allen gezeten waren, het woord, en was verblijd dat de voorgenomen wedstrijden voorzeker tot aller genoegen heden zijn beëindigd. De regeling was goed, de organisatie boven Hen lof verheven. Hier was van toepas sing: 3 x is scheepsrecht en door het door zetten, is alles goed verloopen. Het is een mooie, prettige middag geweest en er is genoten van de mooie gezonde zwemsport. Spreker hoopte, dat bij volgende gelegen heden de deelnemers(sters) wederom pre sent zullen zijn. Daarop werden de fraaie prijzen uitge reikt. De le prijswinners werden met ap plaus begroet. De dames die hadden me degewerkt aan het komisch watertournooi ontvingen bonbons, de heeren sigaren, evenals de assistenten van den badmeester. Daarop dankte kapitein J. II. Sar de voor zitter der Stichting voor voor zijn aanwe zigheid en voor de uitreiking der prijzen. Verder de schenkers en schenksters der fraaie prijzen, de juryleden, het personeel der Stichting en in 't bijzonder den bad meester, den heer J. C. Geervliet en zijn vrouw voor de keurige organisatie, en serder de deelnemers en deelneemsters en de winnaars der prijzen, en hoopt bij een volgende gelegenheid op grooter deelname te mogen rekenen. Hiermede was dit festijn afgewerkt, en de propaganda voor het mooie Soester Na tuurbad goed geslaagd. 4e ZOMERCONCERT. Vrijdagavond om 8 uur gaf de Soester Harmonie „P.V.O." haar 4e concert in de muziektempel in het rosarium, waarvoor terecht veel belangstelling was. Er werd een schitterend programma uitgevoerd met niet minder dan 3 concoursnummers van .het Baarn's concours. Ook nu viel we derom op de soepelheid van de clari- netten, gesteund door het koper der pistons, waardoor een brillant geheel werd gehoord. Er was dan ook veel applaus, terecht, verdiend. Jammer blijft het dat er op 't Kerkpad altijd nog rumoer is. Er wordt flink gebabbeld en luid gelachen, en druk gepeddeld, wat hinderlijk is voor de echte muziekliefhebbers en voor de exe cutanten. Zeer bevreemdde liet ons dat de dirigent en het corps niet zijn toegespro ken of gehuldigd voor hun kranige presta tie in Baarn, zij moeten maar denken: wat in 't vat is verzuurd niet. Het was een avond van veel kunstgenot. ERNSTIGE HOOÏBROEI. Vrijdagmiddag was de Commandant der Vrijwillige Brandweer van Soest bezig met het peilen van hooibergen, een voorzorgs maatregel, die in deze tijden steeds wordt genomen. Bij een hooiberg van den heer \V. Floor aan het Veenpad 10 bleek de tem peratuur veel en veel te hoog te zijn, zoo hoog zelfs, dat direct gevaar voor brand aanwezig werd geacht. Onverwijld werd de motorspuit met eenige brandweerlieden ge haald, die geplaatst werd aan het Oude Grachtje. Niet minder dan ongeveer 800 Meter slang moest worden uitgelegd. Toen het water bij den hooiberg was gearriveerd en daar ook twee brandbluschapparaten aanwezig waren, werd opdracht gegeven den berg uit te halen, waarmede de bewo ner, trouw geholpen door vele omwonen den, terstond aanving. Aldra bleek, dat goed was gezien, want na korten tijd ging het dampen en rooken en kwam donker bruin hooi te voorschijn, spoedig gevolgd door vrijwel zwart hooi en groote hoeveel heden geheel verkoold hooi. Vrijwel door loopend moest de waterstraal op den berg worden gehouden, om direct uitslaan der vlammen te voorkomen en ook het uitge haalde hooi moest herhaaldelijk goed nat worden gehouden. Hoe gevaarlijk deze hooibroei was, bleek wel ten duidelijkste tegen 't einde, toen plotseling 'n voer hooi, dat reeds was uitgehaald en op een boe renwagen midden in het grasland stond, in brand vloog. Slechts door het voer spoe dig om te gooien en het vuur door uit slaan te dooven, kon erger worden voor komen. Jan Boemelaar in jonge jaren Had steeds de vrouwen hoog vereerd.' En haar bekoring te waardeeren Had hij ook thans nog niet verleerd: Hélaas! hij was nu mager, beenig; Gerimpeld bijna vijftig jaar; Zijn hoofd, op dun en zielig halsje, Vertoonde grijs èn weinig haar. En Jan zijn vrouw was méér dan mollig'. Zij woog wel tweemaal honderd pond! Jan zat ook onder de pantoffel Van ega-lief; zoo vet en rond! Maar eind'lijk zou het toch gebeuren: Hij mocht van vrouwlief zwemmen gaan; Hij mocht dan, óók eens, naar 't Natuur bad; Zij mee voor toezicht, wel verstaan! Nu liep hij ddir, in slobberbadpak, Van grof katoen en véél te wijd; Door haar gemaakt en „aangemeten"; 't Zat „prachtig", had ze hem gezeid! En tusschen jonge, schoone vrouwen, Was Jan als in het Paradijs! Hij voelde zich als een Adonis, En maakte zich illusies wijs! Hij Joerde stiekum naar zijn ega, Die ginder op een heuvel zat; Jan's doen en laten scherp bespiedde; Daarvoor was zij zijn vrouw toch, wat? Totdateen welgevormde schoone, Verrukk'lijk jong en licht van gang, Zóó vlug en dicht langs onzen Jan liep, Dat zij hem raakte één tel lang! Zij liep neen zweefde als het ware Naa^r het bassin van 't diepe bad; Jan volgde; niets kon hem weerhouden, Zoodat hij zelfs zijn vrouw vergat! De „nimf" begeeft zich op de springplank, Dan werpt zij zich in 'i sprank'lend vocht! Jai^ volgt. O! als hij zulk een wezen Toch eens „de zijne" noemen mocht! Zij zwemt met flinke, forsche slagen, En nauw'lijks is Jan boven weer, Dan schreeuwt hij, spartelt als een drenk'ling; In één woord: gaat fameus te keer! De „niruf" kijkt om; zij meent hem hulp'loos! „Hij zal verdrinken", denkt zij vlug! In ,,no time" heeft zij hem gegrepen, Zij werpt zichzelf dan op den rug! En vast den drenkeling omklemmend, Met stoeren beenslag zwemmend dan, Ligt hij daar in haar „wond're" armen; En„driemaal zalig" voelt zich Jan! „O!" denkt hij „mocht dit immer duren!" Te saam met haar! O, welk geluk! Dan trekt de badknecht op den kant hem; De droom" is uit! Idylle stuk! Want reeds staat vinnig daar zijn vrouw klaar; Die -heeft de heele „truc" doorzien! „Hij, Jan, die zwemt gelijk een otter, Denkt haar „te nemen" soms, misschien?" En stott'rend dankt hij de „sirene"; Die knikt hem nog eens vriend'lijk toe; Zwemt weg dan; Jan's vrouw sist nu woedend: „Jou schurk! - Mijn eer belaagt... en hoe?" „Direct naar huis, jij aarts-bedrieger!" Jan dacht nog slechts aan „'t stoute stuk!" Hij snikte haast van. zinsbegooch'ling, Hij stierf daar straks haast van geluk! Nooit mocht Jan meer naar het natuurbad; ,,'t Was al verleiding, wat men zag", Zóó sprak zijn vrouw En wat men hoorde? 't Was slechts.... des Duivels hoongelach! AD REM. Nadruk verboden. (6J,,Briefkaart" Foto's vanaf f 2. .Eerst tegen 10 uur in den avond was de berg geheel uitgehaald en kon de Vrijwil lige Brandweer inrukken. Aan haar op treden is het zeker te danken, dat de berg niet in brand is gevlogen, wat zeer ge vaarlijk zou zijn geweest, daar dan de an dere bergen ongetwijfeld mede zouden zijn verbrand, benevens het op zeer korten af stand staande woonhuis met -schuren. Van de ongeveer 14 voer hooi zijn thans nog ongeveer 10 voer gaaf gered. Doch de Brandweer moest nog tot bijna midder nacht doorwerken om al het materieel weer zoodanig in orde te maken, dat bij o-nverhoopt uitrukken alles weer in orde was en er voldoende slangen aanwezig zouden zijn. Want bij een Brandweer mag men nu eenmaal niets riskeeren. TEGEN EEN BOOM. Zaterdagmiddag omtreeks 4.45 uur reed over de Birktstraat een auto, waarvan tijdens de rit het portier open ging. De be stuurder wilde al rijdende het openstaande portier sluiten, waardoor hij de macht over zijn stuur verloor en tegen een langs den kant staanden boom reed. De inzittenden bekwamen geen letsel, behalve de bestuur der zelf, die een flinke hoofdwonde op liep. De gewonde werd ter plaatse ver honden, terwijl de auto moest worden weg gesleept. GESLAAGD. Voor het de vorige week -te Amsterdam gehouden examen in de nuttige handwei- ken slaagde o.m. Mejuffrouw A. Struve, al hier. NOODLANDING MILITAIR VLIEGTUIG. Donderdag 9 Augustus, ongeveer 3 uur nahiiddag, was de korporaal-fuselier Bos man uit Soesterberg, wegens het slechte uitzicht, genoodzaakt met het militair vliegtuig 505 nabij Eek en Wiel, onder de gemeente Veenendaal, een noodlanding te maken, waarbij het toestel in een sloot terecht kwam en met den neus in den grond bleef steken. De piloot bleef ongedeerd, terwijl het toestel licht beschadigd werd. VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTDIJK

De Soester | 1934 | | pagina 2