O I PROFITEERT van mijn meer dan 25 JARIGE BEROEP'S-ERVARING 0#i aatselijk Nieuws^! HORS D'OEUVRE. Hoe is .r 0^ Gemengd Nieuws re Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel 486 port aan de Sovjet-regeering te hebben in gediend over de ontzettende voorwaarden en toestanden, waarin de arbeiders in Sibe rië leven, keerden wij naar Moscou terug. Hier en in Leningrad zagen wij gedurende twee jaren vele „touristen" komen en gaan. Wij hebben deze buitenlanders daar gezien, verlokt en beetgenomen als Mr. Bernard Shaw, evenals wij ook beetgenomen waren bij ons eerste bezoek. In deze twee jaren werden de hotels vergroot ten koste van veel geld en zij werden en worden nog steeds voller en voller. Met koortsachtige haast worden voor andere hotels weer plannen ontworpen en eenige zelfs ge bouwd. Buitenlandsch geld rolt de Sovjet geldkist binnende Sovjet lacht in zijn vuistjeRussische staats-reis- bureaux worden over de geheele wereld opgericht en kostelijk ingericht, de „In- tourist"-agentschappen zijn thans bloeien de inkomstposten voor de Sovjet-Unie. Toeristen komen in drommen naar Ru: land, honderden gidsen kregen er een baantje. Deze gidsen zijn uit de intellectueele bourgeoisie gerecruteerd, welke door nood en angst zichzelf den naam heeft gegeven van „intellectueel proletariaat". Dit zij dezelfde menschen, waarvan Shaw zijn waardevolle inlichtingen ontving. Zij wer ken voor de Sovjet-Unie, omdat zij hen dwingt in Rusland te blijven en hen nooit laat vertrekken, omdat zij geen vertrouw, de leden der Communistische partij zijn. Iedere stap van hen wordt gecontroleerd door de handlangers der O.G.P.Oe. Zij le ven onder de dagelijksche bedreigingen met den dood. Hoe langer wij in Rusland leefden, hoe schaarscher het voedsel werd.... Gewone menschen zijn verminderd tot op 't strikte minimum om hen in het leven te houden Doch zelfs 'de buitenlandsche „spez" in de Sovjet-Unie voelt reeds het kwellen van den hongerAlleen het kijkje in de prachtige eetkamers, welke voor menschen als Mr. Bernard Shaw gereserveerd wor den, is misleidend! Fijnere schotels dan daar kan men moeilijk in de duurste hotels van de geheele wereld vinden. Er zijn drie klassen in alle restaurants der groote Russische hotels. Eén voor d' „touristen",één voor de „buitenlandsche spezzen" en één voor de welgestelden en rijkeren onder het „intellectueel proleta riaat". Deze laatsten staan in lange rijen op de straat te wachten wijl er niet genoeg ruimte in de zalen is voor de velen, .die eten willen. De arme Russische man in de straat kijkt jaloersch naar den ingang, want hij gaat naar de dichtstbijstaande rij van hon- gerigen of naar de „stalovia" of „volks keuken" waar, zoo hij geduldig genoeg is om het wachten uit te houden, misschien zoo gelukkig is 'n bord „stchie" (groenten soep) machtig te worden, een soep, welke meer op vuil badwater gelijkt dan op voed sel. Deze groentensoep is meestal uit gras gekookt met iets er aan toegevoegd, meest, al beetwortel of visschenkoppem De ontvangst welke Mr. Bernard Shaw ■ten deel viel men kan het zich gemakke. lijk voorstellen was zorgvuldig voorbe reid en week in veel af van de ontvangst der gewone „touristen". Eenige dagen voor zijn aankomst werden de meeste badhuizen voor het publiek gesloten en karyeladingen van kinderen werden getransporteerd van de scholen om goed gewasschen en flink geborsteld 'te worden, wijl men hen „ver- toonen" moest. „Hoé belachelijk rein zijn de kinderen in Rusland" merkte Lady As- tor op, welke met Bernard Shaw reisde Degenen, met wie Bernard Shaw zou praten, waren vooraf geschoold en gewaar schuwd, dat de O.G.P.Oe. een „vaderlijk oog" op hen zou houden. De tolken waren vooruit gedrild, ofschoon zij natuurlijk de ze lessen allang van buiten kenden. Hunne instructies zijn zeer eenvoudig, n.1.: den gene, dien men hun toevertrouwde, niet uit het oog verliezen en nooit de gelegen heid om propaganda te maken ongebruikt laten voorbijgaan. Indien een buitenlander ergens over Rus land zou klagen, dan is het de Russische geleider, -die altijd bestraft wordt. Hij krijgt de eerste maal een gevoelige beris ping, de tweede maal gaat hij de gevange nis in en voor de derde maal is het de doodstraf. Mijn eigen tolk die m,ij gedu rende het grootste gedeelte van mijn ver blijf in Rusland was toegevoegd, was een ver familielid van de doodgeschoten Kei zerlijke familie. Hij heeft mij zeer veel in lichtingen gegeven. Arme kerel, hij stierf in het ziekenhuis tengevolge van vergifti ging. Een waanzinnige voorbereiding gaat al tijd de ontvangst van gedistingeerde Rus landbezoekers vooraf. Gedurende de inva sie van „Amerikanski bourgeoisie" waren alle taxi's in Moscou in beslag genomen door de regeering. Hetzelfde gebeurde in Leningrad, doch op nog grooter schaal daar ook alle omnibussen uit het verkeer genomen werden. Het resultaat was tot in den hoogsten graad belachelijk. Dozijnen taxi's, overvuld met touristen en gevolgd •door overladen omnibussen, stopten overal op belangrijke plaatsenEen gid^ met een megaphone gaf dan de volgende uitlegging: „Hier werd op de meest ge- meene wijze een martelaar van de prole tarische revolutie gedood, kameraad zoo- en-zoo!" De touristen werden dèn hier, dén daar naar toe gebracht en in storm loop gingen zij terug naar hunne hotels in troepen naar de restaurants, waar zij in haast eten moesten o min sormloop weer naar de theaters te gaan. Zoo gaat het door, maand na maand. Goed geld wordt er op deze wijze verdiend, geld om derii gemechaniseerden staat te stijven, die zooals de Sovjet-regeerders droomen eenmaal de geheele wereld zal veroveren. De arbeiders gaan door met zwoegen en weeklagen meestentijds hongerig en wach tend in rijen als stom vee. In vroeger dagen konden zij voor geld het noodige voor hun levensonderhoud koopen, thans is de waar de van het geld practisch nihil, zelfs wan neer er iets te koopen zou zijn. Arme Bernard Shaw, het is toch niet prettig voor een man, die het dwaas gedoe „of the most brilliant society in the world" zoo vaak aan de kaak gesteld heeft en zoo meesterlijk wist te bespotten, thans bij den neus genomen te zijn door een handje vol joodsche handwerkslui en Russische boertjes!" Tot zoover de „Daily Express", die thans gelegenheid gaf, op den aanval te ant woorden. Het blad heeft in haar zelfde nummer dit antwoord van den geestigen Shaw ge plaatst, doch hij weet ditmaal niet goed hoe er zich uit te werken. Zelfs in zijn eer ste antwoord nog door een tweede gevolgd, immers werd de oude vos ook nog na zijn Amerikaansche radio-rede door Edmond VValsh aangevallen, vice-president Georgown-U niversity. Deze, een Anglikaansch geestelijke, kent Sovjet-Rusland beter dan Bernard Shaw: hij was een der leden van de Commissie Hoover (A.R.A.) gedurende den honger snood en was als zoodanig zeer langen tijd in de Sovjet-Unie. Walsh beschuldigt Shaw over dingen te spreken, waarvan hij niets af weet en waarmee hij valsche voorstellin gen opwekt, die niets met de werkelijkheid te maken hebben. „Hoe kan een mensch zoo schrijft hij die slechts tien dagen in Sovjet-Rusland geweest is en niets ge zien heeft als „Potemkinsche dorpen" het Amerikaansche volk het Sovjet-systeem aanbevelen? Het Amerikaansche volk is t< veel aan zijn democratisch regeeringsstel- sel gehecht dan dat 't den raad van den „geprivilegieerden charlatan der Engelsche literatuur" zou opvolgen!" De kern van Bernard Shaw's eerste tweede antwoord, dat voor hen, die Rus land goed kennen, zéér zwak is en blijk geeft ^„qu'il a bien galoppé dans les épi- nards komt in hoofdzaak hierop neer, dat „de vuilheid, armoede en onwetendheid Ruslands erfenis van het kapitalistisch systeem zijn." De beste raad, dien men Shaw kan ge ven, is, zijn drie automobielen te verkoo pen, zijn groot vermogen naar het arbei dersparadijs te doen ovremaken en zelf e. voor de rest van zijn leven heen te gaan om te genieten van al het schoone, dat „het eenige proletarische rijk" hem kan schen ken. Doch dit doet de slimme vos niet, hij houdt er van onverantwoordelijke praatjes te houden, voor ieder woord nog met een dollar betaald te worden en het geld op te potten. Wij houden het dan maar liever met den Engelschen ingenieur I. R. Westgarth, ex regeeringscontroleur der Sovjets, die in de 2Yi jaar dat hij daar gewerkt heeft, er meer vanaf weet, dan de geestige en talent volle Engelsche schrijver, die zoo heerlijk door de Sovjet-regeering werd beetgeno men. Wat Westgarth en Walsh meedeelen, wordt voor het overige bevestigd door alle onbevooroordeelde werkelijke kenners van het huidige Rusland. Nip VEEN. Vorst Potemkin, favoriet van Catha- rina II, liet door de boeren aan den weg. dien de Keizerin passeerde, geheele schijn- dorpen optimmeren, die haar den indruk moesten geven, dat Rusland in het binnen land zeer bevolkt was. Een uitdrukking welke beteekent, dat men schijn voor waar heid aanneemt. AFSLUITING VAN DEN NIEUWE- WET.ERINGSCHE WEG TE MAARTENSDIJK. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B\B.N. bericht, dat, blijkens bekend making van Burgemeester en Wethouders van Maartensdijk (Utr.), het gedeelte van den Nieuweweteringsche weg, gelegen tns. schen den Utrechtschen weg en den spoor wegovergang van 3 tot en met 8 Septem ber a.s. voor het verkeer in beide richtin gen met rij- en voertuigen zal zijn geslo ten, ten behoeve van den aanleg van gas leiding. CONTINGENTEERING. Wij herinneren er belanghebbenden bij de contingenteering aan, dat van onder staande goederen verschillende der afgege ven toewijzingen per 1 September a.s. ver- loopen. Bedragen, die daarop dan per September nog als niet afgenomen restan ten staan, komen te vervallen, tenzij zij nog vóór 1 September worden afgenomen per vergunning voor importpartijen. Het betreft de goederen: tricot, wollen en halfwollen stoffen, dames- en heeren- confectie, katoenen manufacturen, planten, aardewerk, porcelein, meubelen, draadma teriaal, onderkleeding, manufacturen met opstaande pool. DISTRICTSDAG. De jaar.lijksche districtsdag der Kamer van Koophandel wordt dit jaar te Ede ge houden. Als datum is bepaald Vrijdag 21 September. Na de gebruikelijke ontvangst en ope ning houdt de Heer J. G. v. NEERVEN, accountant te Eindhoven, een rede over: ,De eisch des tijds voor dit district." De Heer v. Neerven is een bekende deskun dige op het gebied van het bedrijfsleven en een vlot spreker. Van hem is het boek, dat eenige jaren geleden uitkwam: „Mo derne bedrijfsleer voor den middenstand" wel één der beste boeken op dit gebied, leerzaam en boeiend. Het lijkt ons daarom in Ede een zeer goeden dag te worden met zoo belangrijk onderwerp en zoo be kwaam spreker. Na discussie over deze rede zal de Voor zitter van den Middenstandsraad, Dr. A. M. J. baron Van WIJNBERGEN, Utrecht, een slotwoord spreken. Na de lunch maakt het gezelschap dan een tocht over de Veluwe per touringcar, speciaal naar het natuurpark De Hooge Veluwe, waarna te Luntqren een thee wordt aan geboden. Voor deelneming aan lunch en rondrit moeten degenen, die van zins zijn, om dien disrictsdag mee te maken, zich opgeven bij de Kamer van Koophandel te A'foort, liefst vóór 15 September e.k. BUREAU KAMER VAN KOOP HANDEL. Het Bureau van de Kamer van Koop handel te Amersfoort zal Vrijdag 31 Aug. (Koninginnedag) gesloten zijn. Voor contingenteeringszaken en certifi caten van oorsprong zal het kantoor ge opend zijn van 13.30—14.30 uur. BUSSUM. NIEUWE SALARISREGELING. Bij de nieuwe salarisregeling, welke bin nenkort aan de orde komt, zijn belangrijk wijzigingen in den tegenwoordigen toe stand aangebracht. De salarissen^ zullen belangrijk gekort worlen. De gemiddelde korting zal ongeveer 5 bedragen buiten de pensioenverhalen. De nieuwe salarisregeling zal in een der eerstvolgende raadsvergaderingen behan deld worden. AMERSFOORT. EEN WANTROUWENDE WINKEL. BEDIENDE. Een klant, nog wel een rijksambtenaar wilde in een kantoorboekhandel in de Lan- gestraat alhier dezer dagen een vulpen houder koopen en de bediende legde hem er zeven voor. De bediende hielp twee da. mes en onderwijl zocht de nieuwe klant een vulpen uit, hij vond er een naar zij: genoegen. Hij gaf dit te kennen, en tot zij. verbazing* vroeg de bediende om de acht ste vulpen. De achtste? Ja zeker, ik gaf er u acht om uit te kie zen, dus hebt u er een in uw zak gestoken De dames keken vreemd op, en de me. neer ontkende, hij had er slechts zeven ge zien en daaruit gekozen. De bediende, die de dames zag vertrek ken, terwijl een nieuwen klant, een ser geant-majoor binnenkwam, maakte van die gelegenheid gebruik en telefoneerde politie. Er kwam een agent, die het be lachelijk vond om dezen klant, dien hij kende, te verdenken van diefstal van een vulpenhouder. De bediende eischte echter onderzoek en moest er gefouilleerd wc.- den. De agent wilde nu de zaak officieel behandelen en om die reden zou het lijf- onderzoek officieel op het politiebureau geschieden. Natuurlijk zonder resultaat. De rijksambtenaar zal trachten, langs of- ficieelen weg, die bediende te laten corri geeren. Zeker zullen de rijksambtenaar en zijn collega's in het vervolg bij een anderen winkelier hun vulpen gaan uitzoeken! UTRECHT. IN BEROEP BIJ DE KROON. Door den gemeenteraad zijn vele onder wijzeressen en onderwijzers van het open baar onderwijs ontslagen. Zij zijn bij Ged. Staten in beroep gekomen tegen dit ont slag uit hun betrekking. Deze kwestie is reeds eenige malen in den Raad geweest, het zijn leer-krachten welke bij het open baar onderwijs moesten afvloeien, om te worden vervangen door kweekelingen met acte. Ten aanzien van vijf leerkrachten ver. klaarden Ged. Staten (het beroep onge grond, maar van acht ontslagenen is het beroep gegrond verklaard en het besluit tot ontslagverlening aan de betrokken on derwijzers(essen) vernietigd. B. en W. stellen nu voor om deze beslis sing in de eerstgenoemde vijf gevallen voor kennisgeving aan te nemen, echter in de vernietiging yan het ontslag aan de andere appellanten niet jte berusten, en daartegen in beroep te gaan bij de Kroon, omdat de beslissing van Ged. Staten zich niet richt tegen het gegeven ontslag, maar tegen de overplaatsing, welke daaraan voorafgegaan is. Deze ontslagen zijn op volkomen wettige wijze verleend, en doet het niets af van het feit, dat ze zijn ver leend na voorafgegane overplaatsing. Over de wettigheid der overplaatsing hebben Ged. Staten niet te oordeelen, de Ambte narenwet heeft daarvoor den ambtenaren rechter aangewezen. B. en W. stellen daar. om voo rin beroep te gaan bij de Kroon DEN HAAG. DE ADMINISTRATIE VAN DE OMZETBELASTING. W|ij vernemen, dat het aantal personen, in het bezit van de akte M. O. boekhou- den, of van het Staatspractijk-diploma voor Handel en Administratie en niet ouder dan 40 jaar, die gesolliciteerd hebben naar va cante plaatsen aan de inspecties der in voerrechten en accijnzen, 'ten behoeve van de uitvoering der Omzetbelasting, nog niet eens voldoende is om in de behoeften te voorzien. Belanghebbenden, die aan dii eischen voldoen, zullen zeker goed doen, zich zoo spoedig mogelijk bij het depar tement van Financiën aan te melden. Niet in het bezit zijnde van het ver- eischte diploma wordt men zonder meer afgewezen. DE STEUN VOOR GEHUWDE WERKLOOZEN. Wij vernemen, dat de minister van So ciale Zaken het voorschrift van artikel 10 der steunregeling, bepalende, dat aan die genen, die na den lsten Januari 1933 tij dens hun werkloosheid zijn gehuwd, geen ,gehuwden-uitkeering" mag worden ver strekt, dan nadat zij na hun huwelijk ten minste drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt, heeft gewijzigd. In het vervolg geldt dit voor diegenen, die na 1 April 1934 tijdens hun werkloosheid zijn gehuwd. MUIDEN. TRANEN IN DE RAADSZAAL. Mien schrijft ons: In deze gemeente heeft een dezer dagen een plechtigheid plaats gehad, welke op hen, die haar bijwoonden, een diepen in druk heeft gemaakt. Gedachtig aan de spreuk „Si vis pacem para bellum" (Zoo gij den vrede wenscht, bereidt U ten oor log) had het gemeentebestuur eens een paar traangaspatronen besteld, om daar mede een proef te nemen. In de zaal des vroede vaderen, waar reeds zoo menig wijs woord gesproken was, zou de proefneming plaats vinden. Op het vastgestelde tijdstip bevonden zich de burgemeester, de dokter, rijks- en ge meentepolitie, zich ter plaatse, om getuige zijn van hêtgeen stond te geschieden. De patroon, weJke in noodgevallen -dienst moest doen om volksverzamelingen uiteen drijven of zalen te doen ontruimen, werd voorzichtig in den daarvoor Jbestemden revolver gedaan, en de gemeenteveldwach ter zette zich in postuur om het beslissen- schot te lossen. Er heerschte eenige spanning onder de aanwezigen. Want wat zou de volgende minuut brengen? 6 Briefkaarten-Foto s vanaf f 2.- in de bekende prima uitvoering gevonden voorwerpen. r Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: tennisraket kinderporteinonnaie langharige foxhond damestasch met inhoud portemonnaie met inhoud damesjasje hondje politiebureau Mendelssohnlaan 20 Laanstraat 20 Laanstraat 31 Kerkstraat 11 Koninginnelaan 56 Ferd. Huycklaan 14 Dat zou spoedig genoeg blijken. Het schot werd gelost en in stille aandacht bleven de aanwezigen wachten op de uit werkingWeinige seconden later voel den de heeren een lichte prikkeling in keel en neus; men kuchte eens, en het volgend oogenblik gaf de raadszaal een droevig beeld te aanschouwen. Alle aanwezigen keken elkaar aan, terwijl hun de tranen langs de wangen rolden, en men vond maar 't verstandigst, zoo spoedig moge. lijk de raadszaal te verlaten. Toen gebeurde het. Een vertegenwoord; ger van een verzekeringsmaatschappij be zocht het raadhuis, in verband met een autoongeval, dat zich in de naaste omge ving had afgespeeld. Deze bezoeker wenschte den veldwachter te spreken, die bij dat ongeval aanwezig was geweest en men verwees hem naarde raads zaal, waar echter niemand meer aanwezig was. Heel kort daarna kwam de verzeke ringsagent weer het verblijf der vroede vaderen uit, en ook hij was blijkbaar diep onder den indruk van de oogenblikken, in die ruimte doorgebracht, want de tranen stroomden hem langs de wangen. De deur sloot hij zorgvuldig achter zich dicht. Ter wijl hij de trappen afdaalde, zag hij ver- chillende personen, die, evenals hij, hun gevoel duidelijk lieten spreken, want nog waren de tranen niet geheel gedroogd. De verzekerings-mijnheer keek eens in het rond, klaarblijkelijk in het onzekere over de vreemde sfeer, welke er in dit raadhuis hing. Hij dacht er niet meer over, om inlichtingen te vragenHij ging stil -het raadhuis weer uit, waar op klaar lichten dag zich.zulke, voor hem onver klaarbare dingen, konden afspelen. (De Gooi- en Eeml.). postduivenvereeniging „de ZW1ALUW". PRIJZEN DER T.B.C. VLUCHT. Op -de j.1. gehouden wedvlucht met Postduiven ten bate van T.B.C., zijn de onderstaande prijzen gevallen. Prijs DuifN o. Prijzen Winnaar le 64 Rookstoel G. v. Wilsum 2e 6 Klokje Jocoba Donker 3e 14 Fruitmand Mevrouw de Raat 4e 196 Pantoffels Mevr. Poh-lman 5e 1 Klokje Miek Donker 6e 183 Flesch wijn Mevr. Brummer 7e 300 Bonbonschaaltje, Graauwmans 8e 84 Lampenkap, H. de Vries 9e 279 El. Theelichtje, Jannie Haks 10e 18 Een taart, Mevr. Salwegter 11e 155 Pantoffels WSjkhuis 12e 30 Vulpen Quelle 13e 198 Flesch wijn, Mobach 14e 238 Schaaltje, M. v. Manen 15 e 61 Aschbak, H. de Zoete 16e 82 Flesch wijn, J. Verhoef 17 e 55 Kapspiegel, G. J. Groen 18e 67 2 Wandborden, P. Floor 19e 285 Bus Olie, H. v. Sitter 20e 165 Bus Benzine, A. H. J. Har- temink 21e 60 Kop en Schotel, W- Pohl- man 22e 185 Zaklantaarn, B. v. Breukelen 23e 246 Flesch Bessensap, Wt v. -d. Grift 24 e 19 Zaklantaarn, de Raat 25e 209 Bus Huish.jam, W. Roest 26e 11 Flesch wijn, Mw. Schoen maker 27e 116 Zaklantaarn, J. Hopman 28e 270 Fl. Bessensap, H. Wester- veld 29e 137 Zaklantaarn, Le Comte Broekhuis 30e 263 ïüen Taart of Koek, H. Huigen 31e 243 Bus Biskwie, H. Smits 32e 96 Zaklantaarn, De Haas 33e 193 -Bonbonschaaltje, Scholten. Wat 'n verschil van onderscheid en dn", ferentie, zei Kees. Wjij zijn nog al vaak ge neigd, om met 'n zeker dédain neer te zien op Soesterberg. Maar ik begin te gelooven, dat we zoo zachtjesaan 'n puntje kunnen zuigen aan de Soesterbergers. Vorige week ben ik getuige geweest van de grootsclu- huldiging van de muziekvereeniging Sint Joseph, welke op het concours te Maar tensdijk twee eerste prijzen wist te beha len. Alles, wat adem heeft op Soesterberg, nam aan de huldiging deel. Er werd 'n feeststoet georganiseerd; "er werd (ge speecht door voorzitters, adviseurs, secre tarissen, in één woord, door ieder, die- maar even van de tongriem gesneden Was. Er werden geschenken en bloemen aange boden; sigaren geoffreerd; er werd ge zongen en gemusiceerd en wat voor het gezelschap de deur dicht deed, er werd ge fuifdverdiend gefuifd, goed ge fuifd, en laat gefuifd. Ziet, zoo'n belang stelling van alle plaatselijke vereenigingen en van de geheele burgerij; zoo'n mede leven is voor de betrokken vereeniging de beste aansporing, om met moed en opoffe ring op den ingeslagen weg voort te gaan. Nu weer staat er voor 31 Augustus op het programma van Soesterberg: Optocht met versierde rijwielen, poppenwagens, komi sche groepen, vliegerwedstrijd, prijzen en voor den namiddag 'n verrassing. Mis schien haalt een of ander er -hautain -de schouders voor op, wat altijd makkelijker is, dan zelf wat te bewerkstelligen. En ziet nu naar ons groote en zelfbewuste Soest en Soestdijk. De harmonie behaalde in Baarn den eersten prijs in de hoogste afdeeling, de derde eere-prijs en den di- recteursprijs. Hoe is -de ontvangst geweest? Treurig; geen bestuurslid aanwezig. Hoe is de huldiging geweest? Ik geloof, dat er zoo iets heeft plaats gehad den laatsten avond van het muziekconcours, toen het Soester publiek schitterde door afwezig heid en in elk geval 'n huldiging, waarvan niets bekend was en waarvan dus ook niets uitging. Me dunkt, onze Harmonie had beter verdiend en onze Soester Vereenigin gen mogen bij zoo'n gelegenheid wel wat meer .blijk geven van 'n spontaan medele- :n. En nu 31 Augustus! De groote attractie van dien dag bestaat hierin, dat alsdan de gemeente-secretarie en de bureaux der tak ken van gemeentedienst gesloten zullen zijn. Is het mooi, zonnig weer, dan kan het personeel -dien dag gaan zonnebaden; of de gehuwden mogen met den kinderwagen uit rijden gaan, als hij dan ten minste maar versierd is. Gelukkig leeft Juliana van Stolberg nog, die zooveel mogelijk op 31 Augustus onze eer tracht te redden: Zoo vieren wij weer feest, Als 't jaren is geweest: Wat vlaggen en wat lui'ren, Wiat heen en weer gaan kui'ren; Wat zoeken en niets vinden: Gods beste zegen, vrinden. DIXI. Deze prijzen worden uitgereikt heden avond (Woensdag) 8.30 uur in Hotel de Gouden Ploeg. Het Bestuur der P.D.V. „De Zwaluw" maakt bekend, dat bovenstaande prijzen hedenavond (Woensdag) 8 uur 30 zullen worden uitgereikt in Hotel 'de Gouden Ploeg. Een en ander zal een feestelijk karakter dragen door opluistering van mu ziek. Tevens zal de overdracht plaats hebben van het batig saldo aan het Hoofd bestuur der plaatselijke T.B.C. Prijswin naars en ook eventueel belangstellenden orden hierbij beleefd uitgenoodigd tijdig aanwezig te zijn. Het Bestuur. STERRIT. Aan den Sterrit der Reis- en Touristen- club „Soest", gehouden Zondag 1.1., namen personen deel uit Utrecht, A'foort, Baarn, Velseroord en Soest, die allen .!e 100 K.M. tocht hebben volbracht en een Jierinneringskruisje ontvingen. FORTIKOL. Van de directie N.V. v.h. Talens en Zn. ontvingen wij ter kennismaking twee tu bes „Fortikol", een uitstekende lijm, ge- hebben deze kleefstof op verschillende wij zen geprobeerd, en wij moeten erkennen zeer tot ons genoegen. Het zijn flinke, so- liede tubes, die een goeden voorraad lijm bevatten en zindelijk in het gebruik zijn. Deze lijm laat zelfs in kokend water niet los. Wij kunnen aan iedereen voor gebruik aanbevelen. ONTUCHTIGE HANDELINGEN. Terzake het plegen van ontuchtige han delingen van een meisje is door de Politie alhier aangehouden en ingesloten zekere v. d. K. alhier. Heden werd hij ter be schikking van den Officier van Justitie te Utrecht gesteld. 6e ZOMERCONCERT te geven door de Soester Harmonie P.V.O. op Vrijdag 31 Augustus a.s. des avonds 8 uur in het Rosarium. PROGRAMMA: 1 Wilhelmus. 2. Le .Grand Duc, Marsch. J. Furgeot. 3. Le Calife De Bagdad, Ouv., Boieldieu. 4. Les Roses Du Midi, Grande Valse. Joh. Strauss. 5. La Reine De L'Olympe, Fantaisie. P. N. LaboJe. PAUZE: 6. Les Patineurs, Wals. E. Waldteufel. 7. Le Trésor, Wals. Joh. Strauss. 8. Deutsche Marschperlen. Groote Pot pourri. H. L. Blankenburg. 9. Wilhelmus. POSTERIJEN. De waarnemend Directeur van het Post kantoor maakt bekend, dat het kantoor, alsmede het postagentschap Soest-Zuid op Vrijdag 31 Augustus 1934 voor den post dienst niet langer voor het publiek zullen zijn opengesteld dan tot 13 uur. Voorts zullen deze kantoren op dien dag gesloten zijn voor behandeling van post wissels (met uitzondering van telegrafi sche) postbewijzen, quitantie's, aanneming -schikt voor alle mogelijke materialen. Wij van belasting-betalingen, (distributie van Juanita Cruz Nog maar evei; Eens gewoon Fonk'lend oog Doet thans Sp: ls door héél he Zoo door Spaa Wordt haar na Wat de reden Nu, ik wed: gi. Waardoor deze Zóó met roem( 't ls nadat ('t Kan in Spar Om als achttien Stieren te „bevt En nu heeft da Dezen zomer Negentig van d Met haar vlijm Overal waar zij Een succes: zét Per „corrida" - Tien mille „pes Heeft zoo'n Spa Dan totaal geer Steeds 'n onsch Zonder eenig n Moet zóó'n mei Moeder? Lie Zij? Die, wre Een „xantippe" Dat het „Spaans Ter bescherminj 't Stiergemartel Zulk een schanc Nadruk verbode pasmunt, stortin dienst (behalve behandeling of vraagd), uitbeta waarvan de advi zien van de aar ling"). De tweede niet uitgevoerd. 31 AUG. 1934. Koninginnedag Kerkdienst, Oud 's Middags 1 avonds 8 uur: 1 Paulus Potterla: Chr. Oranje Ver AAN Dinsdagmorge; Bosch en Duin, ker, aanbesteed: bel woonhuis me alhier. Inschrijvers w J. Annema, Am< R. v. d. Lugt, S' J. G. Wijnands, G. Vringer, Ba; J. Geijtenbeek, l R. van Mil, Soe: Prange, Den Dü G. Lelieveld, De W. Hilhorst, So J. Mets, Soest van Dijk, Oudet Begrootirig f i ACTIE COMI1 •Te Soest heeft ter behartiging d> te, betreffende Rijksweg. Zitting digden van de r vereenigingen: V.V.V. Soest A.B.T.B.; C.B.T vereeniging; Soe Winkeliers Ver.; Ver. van Schilde stuur bestaat uit Voorzitter; G. I' ris; G. Raauwer Genoemd comi trachten den nieu NIET buiten Sc doch de bestaan aanmerking te d< le expansie ovei of aan te leggen tuuriijk bëlangri. moeten onderga verbinding met e te Amersfoort he doel, n.1. te voor weg niet buiten I doorheen komt. Aangezien bei hunne werkzaam! nog geen defir doen. AT Onder begunst zomernamiddag, 3 tot half zeven Burgemeester D athletiekwedstrijc door de „S.B.L.0 geen kijkers v kele raadsleden scheidsrechter ft Graaf, alhier, sta voorzitter der l Walsmit uit Utre Grootewal Sr. er gafonist de heer half 3 vingen de de tijden niet ui deel was hiervan ontzettend droog aanwezigen en d er heerschte een les op tijd klaar der finale is als 4 x 80 M. 1. Esvac, 43 7/l(

De Soester | 1934 | | pagina 2