0-^ Gemengd Nieuws^© ^Plaatselijk Nieuws^® r- VAN VLIET ModeSslagerij Na het antwoord van de V.V.S.U. op Nieveen, Fata Morgana, na het antwoord op de vervalsching van Ehrenburg, altijd zien we hetzelfde. Nieveen gaat niet in c.p ons antwoord, doch komt steeds met 'n nieuw stokpaard je naar voren en werpt het vorige weg met zoo'n gemak, alsof hij er nooit op gereden had. Wij wachten nog steeds op weerlegging van onze argumenten, stuk voor stuk van ons artikel van 8 Augustus. En nu zien we weer 't zelfde gebeuren. Nadat we op 22 Augustus N.'s vervalsching in commissie ontmaskerden, laat hij deze geheele histo rie verdwijnen, alsof er nooit een Ehren burg heeft bestaan. We constateeren en met recht, dat we niet eerder op 't artikel over B, Shaw zul len antwoorden, na le. Beantwoording ons artikel 8 Aug. 2de. Terugname van 't artikel door N. geplaatst in „de Soester" van 18 Aug. Want zoolang N. hier niet toekomt en slechts blijft bij een van zich afschuivend zinnetje, als: „Dat het (J.D. verkeerd ci teerde is jammer. Ik heb over 't algemeen geen respect voor bladen waarvan de lei ding Ruggegraat mist"; gaan we niet in op dit nieuwe artikel, hoe gemakkelijk dit voor ons ook is, wat di rect zal blijken na beantwoording van de twee eerste artikels. Want op deze manier probeert N. zich van alles af te maken. Inplaats openlijk zijn geheel artikel van 18 Augustus te herroepen, probeert hij op deze wijze de schuld te schuiven op het U.D. Neen, zoo staan echter de zaken niet. N. nam zonder meer dit artikel over en trok zijn conclusies („politieke broekjes") en'probeerde een nieuwe campagne op touw te zetten. Dus voor al dit, was N. verantwoorde lijk en niet het U. D., dat tenminste haar art. openlijk herriep, waartoe N. niet komt. En nu zien we, juist hebben we de eene vervalsching achterhaald of weer iets an ders wordt op 't tooneel gesleept. Zoo blijven, we aan de gang. We blijven dus bij onze 2 vragen, om beantwoording .alvorens wij hierop ant woorden. Antwoord N. echter niet op onze arti kels, dan zullen we als de red. het toelaat, ook dit laatste art. onder de loupe nemen, dan echter met als basis onze beide vorige artikels, die dan onweerlegbaar blijken te/ zijn. Namens het bestuur der V.V.S.U. De Secretaris. Wij sluiten thans het debat over deze aangelegenheid, zij is van beide kanten be licht. Red. JOHANNES 8 VERS 7. „Die van Ulieden zonder zonde is, werpe het eerst den steen". De Heer Nieveen doet mij altijd denken aan de woorden, waarmede Saulus (later Paulus) beschreven wordt, toen hij vol wraak- en haatgedachte naar den Hooge- priester toog, om brieven van hem naar Damascus, omgevangenen te ma ken, die zijn geloof niet deelden. Wij lezen daarvan in het negende hoofdstuk der Handelingen o.m. dit: „En Saulus blazen de nog dreiging en moord tegen de disci- plen des Heeren" enz. Nog nimmer heb ik mij den Heer N. anders voorgesteld, als Z.,Ed. terecht, of te onrecht meende an deren te moeten bestrijden. Groote schrij vers zeggen: „zoo als een inensch denkt, is hij"; en 't lijk,t wel, of de Haat hoogtij viert. Doch, hij, die in alle menschen slechts zonde vindt en schuld, van leelijke gedachten is vast zijn ziel vervuld. Zou de Heer Nieveen nu niet beter doen, in 't Zuiden van ons land te gaan beproeven de menschen ddar met den Christusgeest in kennis te brengen; opdat moord en diefstal en nog eens doodslag door de vermaningen van den Heer N. verdwijnen en Pater Rombout meen ik, geen jammerklachten over het gedrag der jonge meisjes (kin-, deren nog) behoefde te uiten. Zijn Eerw. dacht niet, dat dit in R.K. kringen kon ge beuren, dochwel bij andersden kenden. Het is ook in R.K. kring gebeurd, wat wij vernamen over handelingen met achterlijke personen. Worden wij daarom papenhaters? Ach Heer Nieveen, we heb ben nog zoo veel in eigen tuintjes te wie den, dat wij heusch de hand wel in eigen boezem mogen steken en vooral niet het welig groeiend distelplantje Haat, steeds maar voeden, met het uitbraaksel van haat- gedachten (zéér anti-christelijk). Andersdenkenden, anders geloovenden als het ware „vogelvrij" verklaren, en hen beschuldigen, dat zij (b.v. de joden) die brave eerlijke christelijke! wereld besmet ten. Als heel rampzalig Rusland nu maar R.K. werd, dan was alles vergeven en ver geten, nietwaar? Dan werden alle men schen broeders. In de politieke kwakzalvers- en wonder dokters-wereld, waar velen het geneesmid del „isme" als het eenige ware geneesmid del in gebruik brengen, wil men 't liefst een volk, ook ons volk!! in één vorm gie ten, of beter gezegd, er een leger van le depoppen, of te wel marionetten van ma ken, waar één, zegge één mensch, die niet de minste controle op zijn daden duldt, over die allen met onbeperkte macht heerscht. Voor ledepoppen noodig, doch niet voor den mensch, die even als de heerscher, zijn recht als Mensch eischt. „Vrij naar den stem van 't geweten". En het middel is de suggestie, die men met het sollen van het woord, begrip: „Vader landsliefde" op het naar bezigheid snak kend jonge geslacht niet alléén, maar ook op dito ouderen uitoefent. Zooals een slof, of schoen door een vrouw naar een beeld geworpen, de beeldenstorm ontketende, zoo heeft de Haat, de zelfzucht, het ruwe dierlijke in de dwalende christenheid, de meer dan schandelijke jodenvervolging het aanzijn gegeven. En wie tegen dien haat- stroom, dien wcreldgod, strijdt, behoort tot de „clique". Er behoort een zekeren moed toe, te verklaren daartoe te behooren. „Moed" daérover sprak de vermoorde Fransche leider Jean Jaurès in eene rede: „Menschelijke vrede", die hij te Albi uit sprak. (Vert. Dr. W. van Ravesteijn, over genomen uit „solidariteit"). Hij 2ei o.m. 't volgende: „De menschheid is vervloekt, indien zij, om bewijzen van haar moed te geven, ver oordeeld is, om eeuwig te dooden", zoo ving Jaures zijn rede aan. De moed be staat in onze dagen, niet meer hierin, dat men over de wereld de sombere oorlogs wolken laat blijven hangen, sombere, doch slapende wolken, waarvan men altijd kan hopen, dat zij over anderen zullen los barsten. De moed bestaat niet hierin, dat men in de handen van het geweld, alleen de op lossing vindt van conflicten, die de rede kan oplossen, want de moed is de exaltatie van den mensch, en zoo doet hij afstand van de exaltie. Moed bestaat voor U allen, moed op ieder uur, hierin, dat gij zonder te bui gen, de beproevingen van alle soort, phy- sieke 'en moreele, doorstaat, die het leven kwistig oplevert." Het zou te veel plaats eischen deze rede in zijn geheel te ver melden, alléén het veelzeggend slot moge vele jongeren en helaas ook ouderen zich ter harte nemen. „Moedig is het, niet de wet van de triom. phantelijke leuze te ondergaan, die voorbij gaat, en moedig is het, niet met onze ziel, onzen mond en onze harten de echo te zijn, of te applaudiseeren bij stompzinnig ap plaus en fanatiek geschreeuw," Mevr. C. M. BERG. Soestdijk, Augustus 1934. Naschrift. Vertaling Nico Rost, overgen. uit solidariteit. Ernst Toller jood-dichter vrijwilli ger aan het front '14'18, veroordeeld tot 5 jaren vestingstraf, omdat hij door, of in den oorlog pacifist werd; dit bracht hem naar algemeene werkstaking en revolutie; de realiteit der revolutie legde dit paci fisme aan banden, doch uit zijn fouten leerde en groeide hij tot den grooten en dichterlijken tegenstander van den impe- rialistischen oorlog, die hij heden is." „Zoo'n jood" niet waar, waar de jodenha ters, die (zegt N. R.) als litterator amnes tie had kunnen krijgen, doch zijn volle straf heeft uitgezeten, omdat hij niet bevoor recht wilde worden, boven de arbeiders, met wien hij gestreden had. Duitschland Ernst Toller Door de tralies van m'n «iel Zie ik kinderen spelen 'k Volg hun zonnig (hemelspel) en hun dartlen uit het martlend leven, dat vergaat met velen Duitschland Uwe zonen deelen 't zelfde lot der eenzaamheid En zij zullen vele jaren Niet meer zachtjes door de haren Hunner kindren streelen. er UTRECHT. GRIFFIER PROV. STATEN. Ged. Staten hebben aan de Provinciale Staten de volgende niet-alfabetische voor dracht doen toekomen voor de benoeming van een nieuwen Griffier der Staten, in de vacature ontstaan door de benoeming van Jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford tot burgemeester van Apeldoorn: 1. Jhr. mr. Th. M. van Asch van Wijck, administrateur ter Provinciale Griffie van Noord-Holland; 2. F. Kroon, referendaris ter Provinciale Griffie van Utrecht; 3. Mr. R. v. d. Veen, referendaris ter Prov. Griffie van Overijssel. De benoeming zal in. de Statenzitting van 17 Sept. a.s. geschieden. ALKMAAR. BRUTALE ROOFOVERVAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op het Zeglis een brutale roofover val plaats gehad. De alleenwonende be jaarde landbouwer Hopman is, terwijl hij sliep door een inbreker overvallen. Deze was door het indrukken van een raam binnen gekomen en in de bedstee, waar de oude man sliep, heeft hij den man bij de keel gegrepen, zoodat hij geen geluid kon geven. Hij pakte onder het hoofdkussen een pantalon, waarin zich f 890 bevond, en is op dezelfde wijze, als hij gekomen was, weer verdwenen. Nadat de roover gevlucht was, heeft de oude man de buren geroe pen, om de politie te waarschuwen. Het onderzoek heeft nog geen resultaat gehad. AFSCHAFFING VAN PRIVAAT GRONDEIGENDOM. Wij ontvingen ter recentie eert boekje, geschreven door den Heer J. Willems, re dacteur van het „Maandblad van het Ne- derlandsch Verbond tot Afschaffing van Privaat Grondeigendom" getiteld: „Grond eigendom is diefstal". Zooals de voor rede aangeeft, is het samengesteld, om te gemoet te komen aan het steeds groeiende verlangen, om in de woorden van den grooten voorganger Henry George ver schillende problemen, die naar aanleiding van de propaganda van het Nederl. Ver bond tot Afschaffing van Privaat Grond eigendom opgeworpen worden, te bespre ken. Het boekje is uiteraard niet volledig, en weerlegt niet alle moeilijkheden, die tegen het voorstel tot afschafiing van den grond eigendom worden ingebracht, maar geeft een inzicht in de motieven en argumenten van de Georgistische richting, welke reeds in alle landep de aandacht trekt. Uit de verschillende werken van Henry George, als: „Vooruitgang en Armoede", „Sociale Vraagstukken", „Het Vraagstuk van den Arbeid", e.a., is geput voor deze samenstelling. Het boekje behandelt in eenige bladzijden het probleem, daarna den eigendom en den grondeigendom, ook uit een historisch oogpunt, geeft een korte beschouwing over staatsschuld en indirec te belasting, over de wet -der grondrente, de invloed van belastingen op de produc tie, duidt het ware geneesmiddel aan en vervolgens het standpunt der Georgisten. Tot slot bevat het de beginselverklaring en doelstelling van het Nederl. Verb. tot afschaffing van privaat grondeigendom en de namen der bestuursleden. Het is een zeer belangwekkend boekje, vlot geschreven, dat ons zeker een ander inzicht geeft in het wezen van grondeigen dom. Wij bevelen het aan iedereen ter lezing aan. De prijs is slechts 25 cent en zal dus geen beletsel zijn om het zich te verschaffen. Het is verkrijgbaar bij den Heer J. Wil lems, Katwijkstraat' 16, Amsterdam. WIJZIGING SALARISSEN DER AMBTENAREN PROV. UTRECHT. De Commissie van Overleg is door Ged. Staten van Utrecht over de tot de Staten bij K.B. gerichte aanmaning, om vóór 1 December a.s. het maximum voor klerk, bode en typist respectievelijk van f 23ÜU, f 19U0 en f 13UU te verlagen tot f 21UU, t 18UU en f 11UU en de minima voor tech nisch ambtenaar en typist respectievelijk van f 261)0 en f 800 tot f 2400 en f 740. Zij neeft aan Ged. Staten bericht, dat het naar haar meening aan te bevelen is aan de Sta ren voor te stellen aan deze aanmaning geen gevolg te geven, en G. S. te mach tigen, om een zoodanig antwoord aan de regeering te geven, als noodig is om toe stemming te verkrijgen de besluiten var. 9 Juli 1034 te m.i^en handhaven. De commissie kan niet accoord gaan met het voorstel, om den datum van de inwerktreding der wijzigingen vast te stel len op 1 September a.s. Als de Staten in meerderheid aan de aanmaning der regee ring gevolg willen geven, dan verzoekt de commissie genoemden datum te willen be palen op den eersten dag der maand, vol gende op die vn de dagteekening der koninklijke goedkeuring. Gedeputeerde Staten gaan met dit advies der commissie niet accoord en stellen voor aan de aanmaning gevolg te geven en den datum van inwerkingtreding der wijzigin gen te bepalen op 1 September a.s. In dien geest hebben zij een tweetal ontwerp besluiten aan de Staten doen toekomen, In de vergadering der Provinciale Staten werd na uitvoerige discussies ten slotte het voorstel van Ged. Staten in stemming gebrcht en met 16 tegen 20 stemmen ver worpen. Alzoo hebben de Staten besloten, om in de salarissen in de provincie Utrecht geen wijzigingen aan te brengen. DE NIEUWE SPELLING. In de Saatscourant zijn de volgende me- dedeelingen vanwege het Ministerie van Onderwijs, K. en WJ. gedaan: In de programma's voor het eindexamen der gymnasia en het daarmede gelijkge steld examen, vermeld in art. 12 der 14. O.- wet, voor de eind-examens der hoogere burgerscholen, voor het onderwijzersexa men en het eindexamen der kweekscholen, en voor het hoofdonderwijzersexamen is door een aanvulling van de desbetreffende algemeene maatregelen van bestuur het volgende opgenomen: Bij het schriftelijk werk volgt de candi- daat de schrijfwijze volgens de Vries en te Winkel met de navolgende afwijkingen: 1. De e wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De ee blijfi echter aan het einde van een woord, als mede dn afleidingen en samenstellingen van woorden op -ee; 2. De o wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter vóór ch in de woorden: goochelen, goochem, loochenen, alsmede in hun af leidingen en samenstellingen; 3. De Sch wordt alleen daar geschre ven, waar de ch gesproken wordt. Echter behoudt het achtervoegsel -isch de thans gangbare spelling: 4. De verbuigingsuitgangen e en en van het lidwoord een, van geen en van de bij voeglijk gebruikte bezittelijke voornaam woorden mijn, uw, zijn, hun haar worden weggelaten, behalve in staande uitdruk kingen als Hare Hoogheid, te zijnen huize, waar deze uitgangen in de beschaafde ge sproken taal worden gehoord. 5. De naamvalsuitgangen -n bij lidwoor den, voornaamwoorden, bijvoegel. naam woorden of daarmee gelijkstaande verbuig bare woorden, wordt behalve in staande uitdrukkingen, als onder 4 bedoeld, slechts gebruikt in het enkelvoud bij de namen van mannelijke personen en bij de namen van dieren, die uitsluitend een mannelijk individu aanduiden; 6. Bij de voornaamwoordelijke aandui ding van zelfstandigheden en bij het ge bruik van genitiefvormen als der, dezer, des richt men zich naar het beschaafd spraakgebruik. RHENEN. BRAND IN DE BEKENDE CUNERA- KERK. Maandagmiddag geraakte de bekende Cunera-kerk alhier in brand. .Het vuur breidde zich uit en tastte het kerkgebouw geheel aan. Het dak is ingestort, en niets kon worden gered.. De brandweer slaagde er in den beroemden Cunera-toren te be houden. TERUGKOMST VAN H.M. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA UIT NOORWEGEN. De Koningin en de Prinses keeren Maan dag 10 September in den loop van den ochtend van haar Noorsche reis te Am sterdam terug. BEKEURD. Wederom zijn enkele personen bekeurd wegen het wielrijden in dc Spoorstraat tus- schen de Lindenlaan en het Station Soest dijk in de richting naar het station. Lang zamerhand kan het toch wel voldoende zijn doorgedrongen, dat zulks niet geoor loofd is en dat men dat stukje weg slechts mag berijden in de richting vanaf het sta tion nadr -de Lindenlaan toe. Laat' men zich dus voor gewaarschuwd houden ter voorkoming van onaangenaamheden en laat men goed op de geplaatste waarschu wingsborden letten. MISHANDELING. Door J. v. d. B. alhier is bij dc politic aangifte gedaan, dat hij zou zijn mishan deld door P. P. en G. W., beiden uit Soest. De politie heeft de zaak in onderzoek ge nomen en zal zoo noodig proces-verbaal opmaken. KONINGINNEDAG IN SOEST. In de morgenuren. Werd in ons Zaterdagblad reeds een klein overzicht gegeven van hetgeen in de mor genuren plaats had, dit heeft echter eenige aanvulling noodig. Reeds vroeg in den morgen woei de Vaderlandsche Driekleur met het geliefde Oranje vanaf Rijks- en gemeentegebouwen en vele particuliere woningen, sierde het oranje menige borst, terwijl de dragers van medailles de mooiste er van nog eens extra hadden op gewreven. De opgroeiende jeugd was ge tooid met oranjesjerp, muts en vlag, en vormde aardige groepjes die het dorp in trokken, achter 't Pierement aan, waarvan de rossinant met oranjebloemen was opge sierd. Velen maakten een ochtendwande iing, daar de kantoren gesloten waren. Tegen half elf ging menigeen naar hel bedehuis (Oude Kerk) waar de predikanten G. C. Gerth van Wijk, Nederl. pred. te Zunderdorp, en ds. B. Alkema, herv. pred. zouden voorgaan. In het bedehuis merk ten wij o.a. op: den heer Burgemeester, ds S. Wouters, geref. pred. e.a. De voorzitter der Chr. Oranjevereeniging, de heer C. Wijnbeek, aan welken vereeniging de fees telijkheden op dezen dag waren toever trouwd, betrad den kansel en liet zingen: Psl. 103 1, las daarop voor Psl. 21 1 en ging daarop voor in gebed. Spreker wees er op, dat men in deze veel bewogen tijden vooral niet moet vergeten het ge bed, en dat zeker niet op dezen dag, nu onze Koningin en onder droevige omstan digheden Haar verjaardag herdenkt. Velen vragen: is het nu wel de tijd voor feestvie ren, daar van zeer velen zware offers wor den gevraagd; en al is dit waar, dan mogen wij toch niet vergeten de groote zege ningen van God, Die Hij ons en Onze Ko ningin gaf en noch geeft, en daarvoor past een danktoon. Hij toch heeft aller leven in Zijn hand, ook dat van Onze Koningin en daarom past het ons Haar in een wij dingsuur te gedenken. Spreker dankte de beide aangekondigde sprekers en bepaalde zich er bij, dat het een groote eer is voor de vereeniging, dat de heer Burgemeester n ons midden is, hij gevoelt als Be schermheer veel voor de vereeniging Verder dankte spreker den Kerkeraad voor het afstaan van het kerkgebouw. Hierop liet spreker zingen: Psl. 100 14, waar na ds. B. Alkema den kansel besteeg. Z.Eerwaarde deelde mede, dat wij samengekomen zijn in een wijdingsure in het huis des gebeds, dat wil zeggen, dat wij onze blijdschap, omdat Onze Koningii jarig is, aan God zouden wijden, en dal alles tot Zijn eer zou geschieden, 't Is thans een oogenblik van gebed, en vragen wij van Hem een zegen voor Onze Ko ningin. En voor de voorbereiding tot gebed las spreker voor: Psl. 63 12, waarin spra ke is: van de blijdschap van den Koning: van de roem van 't volk en tevens om der mond van de leugenaars te stoppen. Na het staande zinsren van het le en 2e cou plet van het Wilhelmus, stond spreker er bij stil dat wij Onze Koningin in het gebed aan God mogen opdragen, want Zij is een Kind van Hem. De Heer heeft groote din gen aan Haar gedaan, dies zijn wij ver blijdt, want wij hebben een Vrome Ko ningin, Die al Haar kracht en hulp van Hem verwacht in deze zwaar beproefde 'ijden, door Z.Eerw. met sprekende voor beelden verduidelijkt. Daarop betrad ds. G. .N. Gerth van Wijk pred. te Zunderdorp, den kansel, en haalt een gedicht aan voor 50 jaar door wijlen Prof. Nicolaas Beets vervaardigd, n.1.: „God zal met ons en Holland zijn" en dat woord wordt door spreker nog onder schreven. Spreker vatte in 't kort samen waarover ds. B. Alkema sprak; dit was over het verleden; spreker zal trachten de toekomst te benaderen. Al blijft het een feit, dat de verjaardag van H.M. Koningin WJlhelmina door droefheid wordt begeleid. 31 Aug. blijft de Nationale feestdag, en daarom is het goed gezien van de Chr. Oranjevereeniging, om dezen dag te be ginnen met God. Spreker herdacht hel verscheiden van de Koningin-Moeder en van Prins Hendrik, waardoor Ons Vor stenhuis tot de helft teruggebracht, daarom is 't de plicht van eiken Nederlander voor 't Kon. Huis te bidden; vooral daarom, dat de jeugd de erfenis Gods zal bewaren. Daarom o, volk van Nederland, bidt tot God, dat Hij het Huis van Oranje spaie tot in lengte van dagen, want nog is van kracht het drievoudig snoer: God, Neder land en Oranje. 'Na gebed werd staande, gewijzigd, gezongen Psl. 134, waarna Z.Eerw. den zegen uitsprak. In de middaguren. Deze zouden staan in het teeken van de Kinderfeesten. Er hadden zich n.1. 375 kin deren vanaf den leeftijd van 7 tot 16 jaar opgegeven voor de diverse spelen, alsmede voor den wedstrijd met versierde fietsen, wagentjes en poppenwagens. Om half 2, onder een dik betrokken lucht, traden deze jeugdige oranjeklanten aan bij den Akker- weg om in optocht te trekken naar het feestterrein aan de Paulus Potterlaan. Vooraf had de keuring plaats van de ver sierde wagentjes, w.o. wij opmerkten een verpleegstertje, een jonge bakker e.a. Er was zeer veel werk van de wagentjes ge maakt. De jury had dan ook geen gemak kelijke taak. De prijzen vielen ten slotte ten deel aan de jongejuffr. Elly Venenia, Benny Fügers, broer en zus van Beek, G. Hinderdaal, Henk v. d. Flier, Leo Bijle- veld, M. Reijer, Adri v. d. Dijssel, Annie Lascur en Corn. Gerritsen. Toen de groote stoet op het feestterrein was opgesteld, werden 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarna een regenbui, gepaard met bliksem en donderslag, tot een alge meene vlucht noodzaakte. Het was een zieligen aanblik al die peuters in zomer kleding te zien gebukt met z'n vieren of zessen onder één parapluie, of onder een afdak of zeil. Alle feestvreugde was ge dempt, men besloot om het feest in dc komende weck tc vervolgen, 't Was echt te bejammeren dat het feest letterlijk in 't water viel, 't is alleen maar te hopen, dat het voor groot en klein geen nadeelige gevolgen heeft gehad; de meesten waren doornat. In de avonduren gaf van 8 tot 16 uur het harnioniecorps „P.Y'.O.", dirigent de heer H. Kok eit Zeist, een concert in het Rosarium, d u goed bezocht was, en wat meer zegt, j-t was er rustig. Na opening met het Wil helmus, voigue een pittige marsch, waarna 't vastgestelde programma uitstekend werd aigewcrxt. Menigmaal steeg een welver diend applaus op. In Keugie en Kunst werd voor leden en belangstellenden der Clir. Oranjevereeai- ging, de aiom bekende Oranjetilm ver mond, door den heer A. v.'d. wal, cinea->t te Haarlem, waarüij op het witte doek ver schillende belangstellende episoden uit J. gescnieoenis van het (Jranjenuis vertoond. iJe film, uit 3 ald. bestaande, werd met voiE aandacm gevolgd, zij werd muzixaal geïl lustreerd. Ue Kembrandtzaal was tjoxvol, zoodat velen onverrichter zaken moesten attrekken. Onder de aanwezigen merken wij onderanderen op: den heer Burge- meesttr, en ds. B. Alkema. Er wer- uen lustige Oranjelie-deren gezongen De voorzitter wekte de aanwezigen in tk ^auze op om lid der Ver. te worden. In de Gouden Ploeg werd van 82 uui een cabaret-dansavond gegeven onder lei- aing van uen heer J. A. C. Molenaar uit Bussum, met medewerking van Kinus naa3 ais humorist. Er was zeer veel be langstelling, en er is volop genoten, ge- .acneii en gedanst, onder leiding van den neer J. Hopman, dansleeraar te Zeist; de uiverse boerendansen, o.a. Scheepje zei- .en, vielen zeer in den smaak. „Koninginnedag" is kalm en prettig gevierd. SOESTER KORFBAL- EN ATHLE- TIEKCLUB „DE STOkMEks De Seriewedstrijden. Op het Sportveld, gelegen aan de Ferd. iluycklaan, hadden /.onaag van 1U uur s morgens tot b.oü uur s avonds de aan gekondigde seriewedstrijden plaats, waar aan x -luü jonge menschen deelnamen. Het .voriDalspel oat onder die klasse zeer ge heid is, vraagt de geheele persooniijKhcid, zoodal zoowel athletiek als gymnastiek wordt beoeiend, daar alle spieren hun taak in dit spel heDDen, en het vraagt vlug eu helder denken, om spoeoig de juiste situatie te begrijpen, daarDij is alle egoïsme buiten gesloten. Het veld was in goede condilie, en (Opge fleurd door de tallooze vlaggen uer cluos en door de kleurencomomaiie der shirts, zoodat .alles, beschenen (door de Septemberzon, een aantrekxelijk geheel was. Nu de wedstrijden geëindigd zijn, Komt een woord van lol toe aan het secre tariaat en vooral aan Mej. F. Jaques uit Amsterdam die de pers volledige inlichtin gen gaf. Verder aan de leden van EHBO aie onvermoeid bezig zijn geweest om en- Kei-, been- en handblessures le verbinden. Er werd in een vlug tempo gespeeld, maar allen waren het er over eens dat er spor tief was gekorfbald. De volledige uitslag is als volgt: Afd. 1 (2e kl. N.K.B. A.) vogel IExcelsior 1 40 Oosterpark 1Vogel I 22 excelsior 1Oosterpark 1 U4 Atdeeiing B. Fluks (comb.)Baerne 1 44 Baerne 1Hercules I 13 Hercules 1F'Iuks (comb.) 12 Afd. 2, 3e kl. N.K.B. Afdeeling A. Stormers 1Vogel 11 31 Hercules IIStormers I 43 Vogel IIHercules II 23 Afdeeling B. Olympia (comb.)O.T.O. I 51 O.D.i.Olympia (comb.) 63 O.T.O. 1—O.D.I. 1 2—4 Afd. 3 (le kl. Erkende Bonden). Tovers IBaerne II 01 Flora ITovers I 50 üaerne IIFlora 1 11 Afd. 3 (le kl. Erkende Bonden). Afd. B. Excelsior IIIAmersfoort II 02 Vogel 111Excelsior 111 26 Amersfoort IIVogel III 21 Afd. 4, (2e kl. Erkende Bonden). LeusderkwartierHercules 111 33 Phoenix IPhoenix II 40 LeusderkwartierPhoenix I 18 Hercules IIIPhoenix II 22 Afdeeling 5, Adspiranten. SamosStormers 13 BaerneAmersfoort 11 StormersBaerne 21 SamosAmersfoort 13 AmersfoortStormers 21 BaerneSamos 21 OPUBRICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEfTLN! TELEF. 330 POSTGIRO 146847 Totale einduitslag: 2e klas N.K.B. Vogel IHercules I W.22 ExcelsiorBaerne I 44 Oosterpark IFluks 21 Na loting wint Baerne. 3e kl. N.K.B. O.T.O. I—Vogel II 4—6 OlympiaStormers III 32 O.D. IHercules 32 le kl. Erkende Bonden: Baerne IIExcelsior III 33 T.O.V.—Vogel III 4—0 Flora IAmersfoort 11 34 2e kl. Erkende Bonden. LeusderkwartierPhoenix II 11 Hercules Phoenix II 22 Hercules 111Phoenix I 07 Amersfoort I kwam voor dc 2e maal in 't bezit van den Wïsselbeker le kl. Erken de Bonden. Oosterpark I in die van de N.K.B. Prijswinnaars 2e kl. N.K.B. Oosterpark 1; Fluks comb.; Vogel 1; Her cules 1; Baerne 1.

De Soester | 1934 | | pagina 2