O VENEMA HET ©MILOJSfEIM INDIEN U H00GE EISCHEN STELT J. L. HÖKSBERQEN Adverteotiën. alleen Zaterdag als extra reclame Bij ons geen uitstallerij buiten den winkel. Firma JAN KAATS is toch altijd nog voordeeliger, van ouds bekend. BEKENDMAKING. van Foto's, Schilderstukken, Plaatwerk enz. Groote sorteering in moderne dessins Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel 486 Mevr.S.C.Veeze-Bakker Dr.Veldhuyzenv.Zanten IDA J0NGSMA gezonden. Ten slotte is spreker er tegen om de f 15.000.uit te trekken onder op merking dat in geen geval een hoogere subsidie kan worden verleend, en wenscht deze beperking te doen vervallen. Aan den Kerkeraad wil spr. antwoorden dat al het mogelijke wordt gedaan om de nooden te verlichten, terwijl aan de Chr. Bestuur- dersbond z.i. moet worden geantwoord dat ten opzichte van de werkverschaffing het College van B. en W. dilligent is. De heer Nooder constateert dat de Rijks toeslag voor de werkverschaffing slechts 2Yi is. De arbeiders van verschillende richting begrijpen langzamerhand allen •dat het zoo niet kan blijven gaan en er duikt een geest van verzet alom op. De Chr. arbeiders hebben thans den heer Lodeesen al op den index geplaatst, blijkbaar daartoe geïnspireerd door diens daden. De heer Lodeesen, die in den Raad de Chr. arbei ders vertegenwoordigt, komt daardoor wel in een vreemde positie. Ook bij de Katho lieke arbeider is het water hoog gewassen en spr. haalt een citaat aan uit een Ka tholiek blad, waar men do bel luidt voor een verzetsactie. Uit den aard der 'zaak komen straks de nieuwe Gemeenteraads verkiezingen en alle partijen moeten na tuurlijk oppassen in een goed blaadje bij hun kiezers te komen staan, opdat deze de partijcandidaten weder stemmen, staat men niet in een goed blaadje, dap worden we niet herkozen en daaróm wil spreker een proefstemming houden. Mede namens •den heer de Nies stelt hij voor de Werk verschaffing en steun verleenen weder om met ingang van 15 September in wer king te stellen (beweging, geroep: dat is toch onmogelijk). De f 15.000.verhoogde subsidie kan men beter besteden voor pro ductief werk. De heer de Nies wil naastt de Rijks- werkverschaffing ook spoedig de werk verschaffing te Soest in werking stellen. Maatschappelijk Hulpbetoon zit met een leege kas door toedoen van een verkeerde tactiek. Er worden thans veel armen, ouden, zieken, invaliden en personen bui ten arbeiderskring gesteund. De besproken f 8000.hadden beter kunnen worden be steed tegen steun ad f 2.25 per dag. De f 15.000.zijn bepaald te weinig en spr. stelt voor er f 30.000 van te maken. Werk verschaffing is he,t eenigste dat kan hel pen, doch beter zou zijn werkverruiming en nog beter productief werk. Rollecate kost ons veel te veel; spreker dacht oorspron kelijk f 6 p. week, plus voeding en reis kosten, doch thans blijkt dat de loonen ook voor gemeenterekening komen, waar door de kosten per arbeider wel tot f 20 a f 25 per week oploopen. Voor dat bedrag moet men dan liever de menschen hier la ten werken. Hoewel spreker hier nog geen relletjes vreest en daar ook zeker niet voor is, wil hij toch Wel denken aan de excessen in andere plaatsen, meestal gepleegd uit wanhoop. Dan redt men het niet met de onlangs aangeschafte klewangs voor .de politie. Wat de Kerkeraad thans wil is feitelijk precies hetzelfde wat spr. vroeger heeft voorgesteld. Uitvoerig bespreekt spreker nog het ziektegeval met doodelijken af loop en een tweede geval waarbij iemand met maagkwaal, aan wien door Prof. Hei mans ten slotte alle werken en zelfs avond lucht is verboden. Als iemand er voor het eerst komt kan hij niet meer dan f 10. tot f 13.halen en eerst na 6 weken be reikt men f 17.f 18.Dat er onder de uitgezondenen bouwkundige teekenaars zijn met diploma der Middelb. Technische School, acht spreker foutief en daarom wil hij graag van die misère af. De werkver schaffing te Soest moet weer zeer spoedig in werking treden. De heer Stroband is er ook voor om de beperkende bepaling dat in geen geval hooger subsidie dan f 15.000 aan M. H. wordt gegeven, te schrappen, daar er geen kwestie van kan zijn dat men hiermede Programma Buiienlandsche Stations Radio-Centrale. ZONDAG 1« SEPTEMBER. 10.20 Brussel (Vlaamsch) 1.3b Brussel (Fransch) 2.20 Daventry 4,50 London Reg. 8.20 Leipzig 10.40 Brussel (Vlaamsch) MAANDAG 17 SEPTEMBER 12.20 London Reg. 5.20 Brussel (Fransch) 6.50 London Reg. 8.20 Daventry 10.00 London Reg. DINSDAG 18 SEPTEMBER. 12.20 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 7.20 Munchen 8.20 Brussel (Vlaamsch) 9.05 Milaan 11.20 London Reg. WOENSDAG 19 SEPTEMBER. 12.20 London Reg. 5.20 Brussel (Vlaamsch) 7.20 Weenen 11.10 Daventry DONDERDAG 20 SEPTEMBER. 12.20 Daventry 5.20 Brussel (Vlaamsch) 6.50 London Reg. 8.20 Daventry 9.05 Rome. 10.50 London Reg. VRIJDAG 21 SEPTEMBER. 12.20 London Reg. 5.15 Brussel (Fransch) 6.20 Brussel (Vlaamsch) 6.50 London Reg. 7.50 Daventry. ZATERDAG 22 SEPTEMBER. 12.20 Daventry 3.20 Kalundborg 5.20 Brussel (Fransch) 6.50 London Reg. 8.20 Brussel (Vlaamsch) Bovenstaande programma's met event. aanvulling van Luxemburg. Bij ernstige luchtstoringen geen door gifte van buitenl. progr. wordt bij ons VAKKUNDIG uitgevoerd f toekomt. Er is thans gevoteerd f 41.000 plus f 15.000.is f 56.000.-, terwijl het vorig jaar f 75.000.— is uitgegeven en de toestanden thans aanmerkelijk slechter zijn. Ook het concept-antwoord aan den Ker keraad, dat verhooging van den steun niet wel mogelijk is, acht spreker verkeerd. Hoogere ondersteuning is mogelijk of niet. Is zij niet mogelijk, dan is er ook geen sprake van tot verhooging mede te kunnen werken, doch als el alleen moeilijkheden zijn om tot een hoogere uitkeering te ge raken, dan moet men die moeilijkheden eventueel overwinnen. In elk geval moet men een pertinent antwoord geven. De heer de Bruyn meent, dat men eerst de middelen moet weten alvorens men kos ten gaat maken, om een toren te bouwen, MAATKLEEDING VOOR DAMES EN HEEREN FG. Kuyperstr. W TELEFQOM 803 en die middelen zijn er niet. De burgemeester zegt, dat als men be paald een pertinent a'ntwoord wil hebben, dat dan ongetwijfeld neen moet luiden. Er zijn geen gelden meer beschikbaar voor hoogere uitkeeringen, doch spreker heeft hoop dat in de toekomst zal blijken, dat zij er mogelijk nog komen en vandaar de redactie. Wellicht wordt die hoop verwe zenlijkt. Voor verhooging der subsidie van f 15.000.op f 30.000.zijn evenmin dek kingsmiddelen aan te geven. Wanneer de werkverschaffing zal moeten aanvangen, moet nader worden onderzocht, daarover wordt bijna dag en nacht geconfereerd en gecorrespondeerd. De objecten staan nog niet eens vast en over 3 dagen met de werkverschaffing aan te vangen is vol slagen onmogelijk. Het voor 12 maanden geraamde crediet blijkt thans reeds in 7 maanden te zijn verbruikt en moet nu met f 15.000.gesuppleerd worden te dekken uit den post steungelden, waar nu nog slechts f 10.000.van over is. Alle partijen moeten maar eens goed achter de scher men kijken en me,t de gemeentefinanciën op de hoogte geraken, om de draagwijdte te beseffen van allerlei finantieele voorstel len en daartoe zou spr. ook uitbreiding der finantieele commissie wenschen met 2 le den, Deze materie kan dan in handen wor den gesteld van de commissie voor de Werkverschaffing en de Financiën. Op dit moment zijn geen dekkingsmiddelen voor handen voor andere voorstellen dan die van B. en W., terwijl vaststaat dat men in 1935 met buitengewoon overleg te werk zal moeten gaan, daar ook Soest dan don kere tijden .tegemoet gaat. Vaststaat dat 1935 een zeer lastig punt voor den Raad zal worden om daar doorheen te komen zonder het evenwicht te verliezen. Als al les doorgaat zooals thans, dan zal Soest noodlijdend worden, wat het tot dusverre gelukkig nog nooit is geweest, doch spr. hoopt dat het evenwicht ook in deze moei lijke tijden bewaard zal kunnen blijven, wat ten slotte ook voor den Raad een mooie taak is. Op 15 September met de werkverschaf fing aanvangen, kan bepaald niet, daar daarvoor geen goedkeuring is en ook geen objecten zijn: dat is dus een onmogelijk heid. Voor uittrekking van f 30.000 zijn geen dekkingsmiddelen en ook dat is dus onmogelijk. De heer Nooder zegt dat we leven in een tijd van nationalisme, waarbij het land voor het volk moet optreden. Een waar na tionalisme eischt, dat degenen die in weel de baden of in goeden doen zijn, offers moeten brengen voor steun aan hen die in benarde omstandigheden zijn en dat wel door belastingverhooging met een flinke progressie. De burgemeester zegt dat men in Sep tember de belasting niet kan gaan verhoo- gen, zoodat zulks thans geen dekking is. Wel wil spreker inededeelen, dat hij er van overtuigd is dat voor 1935 toch belasting verhooging een strikte noodzakelijkheid zal blijven, ook zonder deze f 15.000.extra aan M.H. De heer Grootewal wil eerst onderzoe ken tot hoever we kunnen gaan met belas- tingverhoogen, doch is het eens dat dat niet kan voor 1934. De heer Mulder wil door bemiddeling van M.H.. meer geld laten uitkeeren en langer laten werken zoolang de werkver schaffing nog niet is ingesteld. De f 4.50 kan dan wel tot f 10.h f 11.worden verhoogd. De burgemeester zegt, dat f 41.700.is uitgetrokken aan steun voor M.H. Daar naast staat een post van f 40.000 voor steunverleening, waarvan 25 of f 10.000 aan de Regeering terugkomt. Blijft dus voor de gemeente f 5000.zoodat resteert f 25.000. Uit die post wordt thans bestre den de f 15.000 extra aan M.H., waardoor dus nog slechts f 10.000 overblijven voor steunverleening. Misschien zal de moge lijkheid bestaan nog meer uit dien post over te voeren, doch bedacht moet worden dat men van de gelden voor steunverlee ning 25 van het Rijk terugkrijgt, terwijl men van de uitgekeerde bedragen via M.H. niets terugkrijgt. Ten slotte moet iedereen het altijd apprccieeren indien hij kan wer ken en zeker als hij kan werken voor een te ontvangen uitkeering. Het loon van Rol lecate is hier niet uitbetaald in werkver schaffing, doch het is een betreurenswaar dig, maar vaststaand, feit, dat men liever te Soest blijft zonder werk en met steun, dan te Rollecate werk verricht tegen loon. Dat kan nooit goed zijn. Ten aanzien van de geneeskundige behandeling te Rolleca te, zegt spreker onderzoek toe. Toen de werkverschaffing en steunverleening hier werd stopgezet zijn verschillende menschen door M.H. geholpen wat aan dat lichaam ongeveer een f 8UU0 a f 10.UÜ0 extra heeft gekost, kosten die anders de gemeente zou hebben moeten betalen. De heer de Nies stelt voor dat eenige leden van den Raad een bezoek brengen aan den Minister om te pogen deze tot andere gedachten te brengen. Thans be taalt de gemeente 75 van de loonen van Rollecate en daarvoor worden Rijksgroir- den ontgonnen en in orde gemaakt. Dus feitelijk met gemeentegeld en dat acht spr. niet erg billijk. De burgemeester is wel genegen in de antwoorden minder scherpe, mildere, ter men te gebruiken en te laten doorscheme ren dat als ondanks alle krachten toch niet uitgekomen kan worden met de verhoo ging van f 15.000.er eventueel nog wel op wat meer zou kunnen worden gerekend. Ook aan de Kerkeraad wil spreker wel berichten, dat getracht zal worden hoogere uitkeeringen te doen hoewel dat met het oog op de geineentefinantiën moeilijk is. Aldus geamendeerd worden de agenda punten 6 en 17 aangenomen. Ten opzichte van het kamp te Rollecate zegt de burgemeester dat er verschillende manieren zijn. De heer Endendijk acht dit echter een kwestieus punt en is eigenlijk niet voor bestendigen. De heer van Klooster wil eventueel wel laten onderzoeken of de uitzending goed werkt. De burgemeester stelt dan voor te be richten dat naast de Rijkswerkverschaffing ook de gemeentelijke werkverschaffing ter hand zal worden genomen. Aldus wordt besloten. Het voorstel Nooderde Nies, om de gemeentelijke werkverschaffing reeds met ingang van 15 September a.s. in werking te stellen, wordt verworpen met 2 tegen 13 stemmen. Voor het voorstel stemden de heeren Nooder en de Nies. Te voren had de burgemeester zich nog kwaad gemaakt, daar de heer Nooder stemming verlangde en deelde mede op verwerping van het voorstel te rekenen daar anders een nog veel scherper optre den van hem als burgemeester was te ver wachten,- daar in werking stellen op 15 September totaal onmogelijk was. De heer Nooder vroeg daarop naar des Burge meesters bedoelingen en of hij met dat nog scherpere optreden bedoelde nog lagere uitkeeringen. Door de verwerping van het voorstel bekoelde echter de gemoederen. 7. Voorstel tot goedkeuring van de re kening van ontvangsten en uitgaven van maatschappelijk hulpbetoon over 1933 (No. 252). Goedgekeurd. 8. Vaststelling van een besluit tot het aangaan van een geldleening groot f 346.862.15 a 4 1/4 met de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. ie Amsterdam (No. 3419). Vastgesteld. 9. Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 27 Juni 1934, 4e afd. No. 3562 tot het aangaan van een kasgeldleening groot f 346.862.15 met de firma Vlaer en Kol t-e Utrecht (No. 3562). Aangenomen. 10. Voorstel om B. en Wk te machtigen aan Gedeputeerde Staten te verzoeken de jaarwedde van den lsten ambténaar van den burgerlijken stand aan te passen aan het verhoogde pensioenverliaal per 1 Juli 1934 (No. 3504). De heer Mulder zegt dat het maar een kwestie is van f 6.per jaar waarop de burgemeester antwoordt dat het. hier een consequentie betreft. De andere ambtena ren hebben ook een tijdelijk toelage ont vangen wegens het bedrag dat zij meer moeten betalen voor pensioen. De toelage eindigt bij de inwerkingtreding van de nieuwe salarisregeling. Aangenomen. 11. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag ingaande 1 October 1934 aan: a. den gemeente-ontvanger J. L. Alders, (No. 1543); b. den werkman bij openbare werken J. H. Gijtenbeek, (No. 1065). Ontslagen worden verleend. 12. Voorstel tot aanwijzing van leden en plaatsvervangende leden in dé commis sie voor georganiseerd overleg (No. 261). Tot leden worden benoemd de heeren A. Endendijk en G. J. Grootewal en tot plaats vervangende leden de heeren J. S. van Du ren en A. de 'Nies. Het betreft hier het ge organiseerd overleg in ambtenarenzaken. 13. Voorstel van B. en W. tot het op maken van een voordracht' ter benoeming van een lid van den Raad van Commissa rissen der N.V. Centrale Slachtplaats, we gens periodieke aftreding van den heer Mr. J. H. v. Doorne (No. 947). De heer Gasille zegt dat oorspronkelijk 3 raadsleden op de voordracht werden ge plaatst. Thans treedt een commissaris af die geen Raadslid meer is en spreker acht het beter dat de Raad op de voordracht plaatst 3 raadsleden. Bij de stemming ver kregen Mr. J. H. van Doorne 13 stemmen als No. 1., de heer A. Endendijk 14 stem- (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLISt EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 men als No. 2 en de heer Stroband 14 stemmen als No. 3 met 1 stem op den heer Mulder en 1 stembiljet ongeldig. De burgemeester zal de voordracht doorgeven. 14. Benoeming van leden der Raads- commissiën voor 1934/1935 en verdeeling van den Raad in afdeelingen (No. 213). De leden der commissie heide- en zand gronden, de heeren P. van den Breemer E A. Endendijk, worden wederom met al geineene, 15 stemmen, herkozen. Tot voorzitter is aangewezen de wethou der K. Lodeesen. Bij de commissie Openb. Werken wijst de heer Nooder er op, dat de heer* Mulder deskundige daarvoor is, wat door den heer Grootewal wordt beaamd, die er tevens op wijst dat er in deze commissie geen 3 Soesterbergers behoeven te zitten, zoodat hij. of de heer van Dam er wel uitkunnen. Bij de stemming verkrijgen de heeren de Bruyn, Hornsveld en de Nies elk 15 stem men, de heer Grootewal 13 stemmen, de heer Mulder 9 stemmen; deze zijn dus ge kozen. Verder verkrijgt de heer van Dam 7 stemmen en werd 1 stem blanco uitge bracht. Bij de commissie Uitbreidingsplan acht de heer Gasille deze commissie te groot, n.1. 7 leden. De burgemeester acht dit wel' juist, doch wil dit jaar, nu het uitbreidings plan aan de orde zal komen,-het-nog maar zoo laten. Als leden worden gekozen: de heeren v. d. Breemer, de Bruyn, Gasille, Hornsveld en Nooder met 15 stemmen, de heer Endendijk met 14 stemmen en de heer v. d. Berg met 12 stemmen. 2 stemmen werden uitgebracht op de heer Mulder en 2 stemmen blanco. De leden der commissie bijstand grond bedrijf, de heeren v. d. Breemer, de Bruyn, Grootewal, Hornsveld en de Nies, worden wederom met algemeene stemmen herko zen, waarbij echter een stem wordt uitge bracht op den heer Mulder in plaats van op -den heer Grootewal. Bij de commissie Belastingzaken vraagt de heeT Mulder van zijn taak te worden ontheven, daar hij van belastingen geen verstand heeft. Gekozen worden de Burge meester, de heeren v. d. Berg, van Duren en de Nies, elk met 15 stemmen," de heer Endendijk met 14 en de heer van Dam met 8 stemmen. 7 stemmen werden uitgebracht op den heer Mulder en 1 op d enlieer Stro band. Bij de commissie werkverschaffing ver krijgen de heeren v. d. Berg, Endendijk, Mulder, de Nies en Stroban-d elk 15 stem men en zijn dus allen herkozen. De commissie bijstand Gasbedrijf levert meer moeilijkheden op. Bij de eefste stem ming werden de heeren de Bruyn, Groote wal en van Duren met 15 stemmen herko zen, waarbij de heer Gasille 1 stem kreeg in plaats van den heer van Duren. De heer Mulder merkte echter op, dat deze stem ming ongeldig was, daar er 15 briefjes waren ingekomen, doch op het moment der stemming slechts 14 raadsleden in de zaal waren (de heer v. d. Breemer was even weggegaan). Er werd overgestemd en toen verkregen de heeren de Bruyn, van Duren en Grootewal 15 stemmen met dien verstande dat de heer Gasille 2 stemmen kreeg in plaats van den heer de Bruyn. De genoemde 3 aftredende leden waren echter herkozen. Bij de commissie Strafverordeningen ver kregen de heeren van Dam 13 stemmen, Endendijk 15, Grootewal 13, Stroband 15, de Bruyn 2, Gasille 1 en 1 stem blanco, zoodat de 4 eerstgenoemde heeren waren herkozen. Bij de finantieele commissie kwam allereerst het voorstel om de com missie met 2 leden uit te breiden, welk voorstel wordt aangenomen. De heer Gasille wees er op, dat de heer Mulder straks benoemd is in de Commissie Openb. Wierken als deskundige, wat zeer juist" was. In de materie der finantieele commissie is de heer Stroband echter des kundige die lange jaren Controleur is ge weest. Spreker beveelt hem daarom aan. De heer de Nies verzoekt den heer Noo der te benoemen inplaats van hemzelf, daar de heer Nooder tot dusverre nog slechts in een commissie zitting heeft. Bij de stemming verkrijgen de heeren van Du ren 15, Gasille 15, Grootewal 14, Enden dijk 11, de Nies 8, Nooder 6 en Stroband 6 stemmen, zoodat gekozen zijn -de 5 eerst genoemde heeren. Hiepia gaat de Raad over tot het treje- ken der afdeelingen, te vormen voor het onderzoek van de Gemeentebegrooting voor 1935. In de eerste afdeeling nemen plaats de heeren v. d. Berg, van Dam, Hornsveld, de Nies, Nooder, Mulder en Stroband. Als voorzitter der eerste afdeeling treedt op de wethouder van Klooster. In de tweede afdeeling nemen plaats de heeren de Bruyn, Endendijk, v. d. Breemer, van Duren, Grootewal en Gasille, terwijl als Voorzitter der tweede afdeeling op treedt wethouder Lodeesen. 15. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de vergoeding als bedoeld in art. 101 der L.O. Wet 1920 over het jaar 1931 voor de bijzondere scholen (No. 110). Goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. om de werk zaamheden van de verbetering der speel plaats bij het schoolgebouw in de Kerke- buurt in eigen beheer te doen uitvoeren (No. 3310). Goedgekeurd in eigen beheer te doen uit voeren. 19. Adres van W. A. Hilhorst, houden de beroep tegen een beslissing van B. en W> inzake ontheffing van een bepaling der Bouwverordening (No. 20). De heer Mulder wil deze kwestie nog nader bezien en meent dat ontheffing wel kan worden verleend. De heer Gasille wil de ontheffing ver leenen en anders de zaak aanhouden. Ook de heer de Nies is voor het toestaan der onthef fingsaanvrage. De burgemeester zegt dat dit niet kan omdat de erfafscheiding is verlegd op een afstand van 2 M. instede van op 5 M. wat in strijd is met de bouwverordening. Al vorens ontheffing kan worden verleend moet de erfafscheiding weder op 5 M. worden gebracht. Een voorstelGasille om de gevraagd- de onhcffing toch te verleenen, wordt hierna verworpen met 5 tegen 8 stemmen. Voor het voorstel stemden de heeren Ga sille, de Nies, Nooder, v. d. Breemer en d. Berg. (Vervolg, zie 2de blad). Tandarts HARTMANLAAN 55 SOEST is Dinsdag 18 September verhinderd spreekuur tehouden Afwezig van 15-24 Sept. Dr. Stroband neemt de practijk Haard te koop Merk J. Jaarsma. Te bevragen aan het bureau van dit blad. Waarschuwing Men gelieve geen goederen of geld af te geven aan mijn vrouw, daar door mij geen betaling zal geschieden J. MAASSEN. NIEUWSTRAAT 35 voorheen Beetzlaan 78 Te koop of te huur Landhuisje, Nieuweweg 74, 35. p. mnd. Halve Villa, v. Beuningen- laan 6, 37.30 p. m. Zit- en sl.kamer te huur v. 1 dame of heer. Te bevr. J. Groeneweg, v. Beuningenlaan 8, Soest-Zuid, Gevraagd net Dagmeisje, 10 j., Pq uur. Brieven onder No Soesterbergschestraat s o Gevestigd R.K. Kraamwijkverplteou loopig adres Braamweg 31 Spreekuur van 10—11 uu Haaruitval en R0 TRIUMF II is een onfcilu del tegen het uitvallen der roos op 't hoofd. Flacon (100 gram) slechts Ik garandeer U spoedige bei Particulier adres: Gallenk. Pelsweg S, Soe- Bij vonnis van de Arrorvdis. Rechtbank te Utrecht d.d. 1034 is het faillissement van Scholz te Soest verklaard te geheven wegens gebrek aan BAARN,- Sophialaan No. Mr. J. C. M. T De Curat Moet weg voor spotprijs Te koop bij stoffeerder: 2 eiken sa lon- en 2 huiskamerameublementen, eigen werk. Te zien: Beetzlaan 32. Maandag begint de vijfde klasse, Doe nog mee. Koopt een 3 Hilmy- obligatie. Prijzen worden zonder korting uitbetaald. Inlichtingen geeft de agent R. HAGENBEEK, VELDWEG 16 SOEST Te Koop 300.000 K.G. Voerbieten, te bevragen bij W. v. d. WALT, Beukenlaan 18, Soest. Voor direct gevr. NET DAGMEISJE, voor halve da gen. VOSSEVELDLAAN 23, Soest Zonnige gemeub. Zit-Slaapk. (ben. voorkamer) te huur met uitst. pension aangeboden a f 80 p. m. a.i. Zeer geschixt voor dame of heer op leeftijd of echtpaar. Juffrouw h. z. als Huishoudster, ook eenigt kend met verpleging. Brievei No. 870 aan het bureau v MELKGEIT EN KONIjNE te koop NIEUWEWEG Ij Door sterfgeval ter overn. ai z. g. a, nieuwe Invalide wancielwagi Te zien Heuvelweg 4, Soest. Serre ameublement te 2 fauteuils, 2 stoelen, 1 t; bloemenstandaard. Pitriet, den staat. Inlichtingen bij J. SCHOOLSTRAAT 10 - Gediplomeerd muzieklcrai Piano K.N T.V. Orgel N.Q Eerstbcginnenden halflcsuur KERKPAD Z Z. 19b Spreekuur Dinsdag Voor 1 Octoberaanmtldi ZANGCLUBJE Meisjes van 9-12 jaar. Niet leerlingen 10 cent per Leerlingen srij Bij Kaats 11 pond prima Tomaten voor25 cent 14 pond prima Moesappelen voor 25 cent 2 POND EXTRA DRUIVEN, UIT EIGEN KASSEN voor 35 cent S stuks Citroenen voor25 cent 3 pond prima Tafelperen voor25 cent Daar wij onze prima Kleiaardappelen recht streeks uit Zeeland en Friesland betrekken, weet U zeker, dat Uprima kwaliteit ontvangt Blauwe1 Bonte Zeeuwsche Gelen en Blauwpitten klaar bloem, p. 10 Kilo 62y2 65 75 80 ct. Groenten zie onze prijzen binnen de zaak in de L. BERGSTRAAT 2. Wij leveren alleen één soort groente, zonder klachten Daar wij overvloed van werk hebben met onze Eerste Soestdijksche Electrische Aardappel- en Wortelkropmachine, zijn wij in staat alles NIET VOOR 2 CENT, maar VOOR 1 CËNT U alles kant en klaar thuis te bezorgen

De Soester | 1934 | | pagina 2