Fe. RÜSSCHE8 IE m rsisïsrsLn&is Onze bekende Likdoorntinctuur Gemeenteraadsverslag sfssisisrsj HOEDEN, PETTEN OVERHEMDEN DASSEN, enz. Tuinbouwinrichting Zonneheuvel Tomaten 3 ct. p. pd. Moesappeien 3 ct. pd. lefhoven SS IU c PUI- L, V i R V A T Burgem. Grothestr. 32 ©^Plaatselijk Nieuws^® Burgerlijke Stand Predikbeurten Gedipl. Pedicure Soesterb.straat 57 Goedkoope Aanbieding 'est UR f :oen S« eze M SS i wij de golfpla- Deneden leden er stuk er stuk er stuk er stuk er stuk :r til uk 82 M. nomen veg 91 11 b alhier ypers, )RST. g en r de ond, /erd. Ik hoe t er rlijk ken*, '.ien. heb ge- k u leur ons >ns; eeft ien, aon zoo len. kig len, erk Ier. en, en en uit uk ;e- ïn, VERVOLG 20. Adres van P. Brouwer e.a., verzoe kende wijziging der Bouwverordening ten aanzien van den afstand der zijerf af schei dingen aan de Middelwijkstraat (No. 3612). Conform voorstel wordt besloten aan adressant te berichten dat zijn verzoek zal worden behandeld bij de voorbereiding van de voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningwet. 21. Adres van J. G. Wijnands, verzoe kende ontheffing van art. 15 der Bouwver ordening (No. 3653). Conform voorstel wordt besloten de ont heffing te weigeren daar deze in strijd zou zijn met het in voorbereiding zijnde ont werp uitbreidingsplan en een Bouwvergun ning toch zou moeten worden aangehou den op grond van de bepalingen der Wo ningwet. 22. Vaststelling van be&luiten inzake gemeente-eigendommen, t.w.: a. schenking van grond door verschillen de personen voor verbreeding van den Eigendomsweg en de Den Blieklaan (No. 320) b. schenking van grond door Mevr. P. A. Posthumus MeijjesWurfbain voor ver breeding der Banningstraat (No. 3644); c. schenking van grond door L. J. Raseh voor verbreeding der Koninginnelaan (No. 1076); d. schenking van grond door verschillen de personen voor verbreeding van den Os- sendamweg (No. 3622); e. schenking van grond door H. W. Ran en M. A. v. Lonkhuijzen voor verbreeding van den Braamweg (No. 3662); f. ruiling van grond met A. Legemaat en N. Legemaat (No. 3635). Besloten wordt van J. van Sonsbeek, Wed. J. A. Appelhof geb. de Ruygt en H. •de Ruygt om niet eenige strooken grond in eigendom te aanvaarden ten behoeve van verbreeding van den Eigendomweg en de Den Blieklaan. Als voren van Mevr. P. A. Posthumus Meijjes, geb. Wurfbain, voor verbreeding van de Banningstraat alsme de van L. J. Rasch voor verbreeding van de Koninginnelaan. Dit laatste onder voor waarde dat bij RasCh e^n 4 M. breed trot toir wordt aangelegd. Als voren van H. W. Ran en M'. A. van Lonkhuizen voor verbreeding van den Braamweg, onder voorwaarde dat de ge meente Soest een ijzeren hekafscheiding zal plaatsen. Als voren van verschillende eigenaren van strooken grond aan den Ossendamweg voor verbreeding van dien wge. De ruiling van grond inet de heeren A. en N. Legemaat werd aangehouden daar bleek, dat de bij deze voordracht behooren- de teekeningen niet aanwezig waren. 24. Verzoek van J. L. v. d. Lichte om ontheffing van art. 15 der Bouwverorde ning (No. 3400). Voorgesteld wordt de gevraagde ont heffing thans te verleenen voor den bouw van een blok van 4 woningen onder één kap aan de Stadhouderslaan. Conform besloten. 25. Verzoeken van het Bestuur der R.K. Jongensschool en der R.K. U.L.O. school om medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 voor het aanbrengen van rijwielrekken (No. 3573-3o74). Bij onderzoek is gebleken dat de kosten niet zoo heel veel verschillen van kosten van andere rijwielrekken en dat het slechts heel weinig p. rijwielpl. verschilt. Gevolj van het overleg is geweest, dat er than: nieuwe aanvragen zijn ingezonden voor rekken van een ander getal rijwielen. De juiste raming der kosten zullen B. en W. nader bezien en er zal niet meer worden uitgegeven dan strikt noodig is. Aldus wordt besloten. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG De heer Endendijk vraagt naar de huur prijsverlaging ook voor de woningen van andere woningbouwvereenigingen dan Ons Belang. De heer van den, Breemer informeert naar het haantje op den toren. Ook hij wijst op den gemeentepomp en put in de Kerkebuurt, die thans alweer droog is. De heer van Dam zegt, dat voor Soes- terberg, een nieuwe brandweercentrale strikt noodig is. De heer Hornsveld vraagt of de men. schen, die zijn aangewezen voor uitzending naar de Rijkswerkverschaffing dat ook moeten accepteeren, waarop de burgemees. ter bevestigend antwoord. De heer de Nies informeert naar de steunverleening en naar te verstrekken schoolkleeding en voeding. Ook wil spr. de geprojecteerde kinderspeelplaats op het Hart in orde doen maken en zoo mogelijk nog een tweede speelplaats er bij maken aari de Schrikslaan. Spr. brengt hulde aan ouders, onderwijzers en Volksonderwijs, voor wat gedaan is om te maken, dat een 'hulpkracht bij de Openbare School aan de Beetzlaan kon worden aangesteld. Iets soortgelijks heeft ook plaats gevonden aan de school van den heer Veenstra. Spreker vraagt bij de volgende begrooting te over wegen om aan Volksonderwijs een extra subsidie te verleenen. De heer Nooder verzoekt tegelijkertijd met de vernieuwing van het wegdek in de Banningstaat aldaar een e'lectrische straatverlichting aan te leggen. Tot dus verre zorgde de Waterleidingmij. voor eenige lichtpunten daar maar dat is toch geen verplichting. Er kan nu meteeen ge makkelijk een kabel worden gelegd, al vorens het betonnen wegdek wordt ge maakt. Uit publicaties over een zitting van den politierechter te Utrecht is geble ken, dat eene H. A. V., werkzaam bij Openbare Werken terecht heeft gestaan wegens beleediging van een vijftal perso nen op de terreinen van O. W., waaronder de hoofden van dienst. Wat daarbij de Of ficier van Justitie heeft gezegd, is lang niet fraai voor de gemeente. De man is nu wel bij schriftelijk vonnis vrijgesproken, doch de verhoudingen bij O. W. met de hoofden van dienst zullen daar nu wel niet beter op zijn geworden. Hun prestige heeft een knauw gekregen en van een behoorlijke samenwerking zal wel geen sprake meer zijn. Daaronder lijdt de dienst en sprekcr verzoekt daarom bedoelde. H. A. V. een andere werkkring te geven buiten O.W. De bestaande toestand van thans kan daar niet zoo blijven. Voorts heeft spreker verschillende klach ten gehoord over onbehoorlijk functionnee. ren van ambtelijke diensten en over ver regaand onbehoorlijk optreden van ge meenteambtenaren. De ambtenaren be- hooren steeds te bedenken, dat zij er zijn voor en ten gerieve van de inwoners en niet omgekeerd. Spreker verzoekt onder zoek en maatregelen tegen herhalingen. De burgemeester weet daar niets van en eischt van den heer Nooder bewijzen van wat hij zegt; die bewijzen kan de heer Nooder dan wel in een mondeling onder houd met spreker geven. De heer Nooder zegt, dat het verstrek ken dier bewijzen niet zoo heel erg moeilijk is. Hij zal dat zeker doen. Ten slotte vraagt spreker uitgeven van vacantiebonnen bij den wegenbouw. De heer Mulder wijst er op, dat de be grooting reeds had moeten zijn aangebo den aan den Raad. Zij kan nu ook niet meer tijdig ter goedkeuring worden aangeboden en spreker vreest, dat alles weder op het laatste oogenblik gaat komen en dat dan weer voldoende tijd ontbreekt om die om vangrijke begrooting goed te bestudeeren en te bespreken. Het wordt er dan weder doorgejaagd in enkele dagen tijd en daar mede kan spreker niet medegaan. Verder wijst hij op de aan den heer Bloemer ver leende voorloopige vergunning en bepleit huurverlaging bij de woningbouwvereni ging Ons Belang. Ten slotte vraagt spr. naar den stand der onderzoekingen om voortaa.n alle onderhoudswerkzaamheden slechts bij aanbesteding te doen uitvoeren. De heer Grootewal wijst op de door O.W. ingediende begrooting. Die is zeer ondeskundig in elkander gezet en men heeft er maar wat van gemaakt. Als men nu alle werk gaat aanbesteden, dan maakt men van al het personeel van O.W. opzich ters en blijft er geen tijd over voor gewone werkzaamheden. De post van f 22.500. wordt nu verdeeld, maar men vergeet dat er ook nog kosten van het vaste personeel zijn. Op deze wijze wordt aanbesteden dan veel duurder en in plaats van de gewensch- te en mogelijke bezuiniging, komt men veel duurder uit. Spreker vraagt maatre gelen daartegen. De heer Stroband beklaagt er zich over, dat het voornemen bestaat van de twee politie-agenten te Soesterberg er één naar Soest over te plaatsen. Dan blijft in Soes terberg maar één agent en dat is veel te weinig. De statistiek der overtredingen ^eeft aan, dat in Soesterberg gerust niet zooveel minder delicten plaats hebben per- centage-gewijs dan in Soest, eerder nog meer. Dat kan één agent niet af en spr. vraagt daaraan aandacht te wijden. De heer Gasille brengt hulde aan de on derwijzers, ouders en af deeling van Volks onderwijs voor de finantieele medewer king, die deze hebben verleend uit privé- middelen door het mogelijk maken van aanstelling Van een hulpkracht aan de twee openbare scholen. Verder vraagt spr. zieke iepenboomen terstond te rooien ter voorkoming van verdere besmetting, zoo als trouwens ook Staatsboschbeheer heeft gevraagd. 'Nu wordt daar veelal vele maan den, ja zelfs een jaar mede gewacht en dat is onverantwoordelijk, en gevaarlijk. De heer de Bruyn klaagt er over, dat in hotel de Gouden Ploeg iederen Dinsdag avond wordt gedanst tot des nachts 2 uur met veel rumoer en lawaai. Onlangs zijn in den nacht zelfs „verscheidene schoten gevallen. De omwonenden hebben daar er- gen last van en hoewel spr. principieel tegen alle dansen is, meent hij toch, dat in geen geval nè 12 uur 's nachts behoeft te worden gedanst en lawaai gemaakt. Ten aanzien der hulde door den heer Gasille gebracht, wijst spreker er op, dat het Bij zonder Onderwijs dergelijke maatregelen al vijftig en zestig jaar geleden trof. De heer de Nies: „Dan daarvoor ook die hulde, mijnheer de Bruyn". (daverend ge lach). De heer Gasille klaagt voorts over de waterafvoer van het Soester Natuurbad, die meer dan treurig is. De bestaande ri oolleiding heeft men stuk gehakt en het water vloeit thans gewoon maar de heide in, die- daar geïnundeerd wordt. Tot aan het fietspad staat de boel blank en aldoor loopt er maar weder nieuw water naar toe. Dat is toch geen manier en dat moet wor den voorzien. Spreker rekent er op, dat de Raad hieromtrent spoedig officieele mede- deelingen krijgt van het college. Ook het water van de waterleiding, dat heelemaal niet in het bad is geweest, loopt blijkbaar zonder meer in de heide, dit is echter met de gemeente met de Waterleiding overeen gekomen. Wethouder van Klooster antwoordt, dat de afvoer inderdaad veel te wenschen over laat. Spreker is al dien tijd al met deze kwestie bezig geweest en zoo gauw als de zaak in principe voor elkander is, komen mededeelingen daarover aan den Raad. De heer Gasille" brengt naar voren de klacht van enkele bewoners van de van Weedestraat over dat trottoir met trapjes, dat toch werkelijk zeer onpracüsch is. Be ter ware geweest enkele smalle treden te maken vlak voor de etalages, dan had liet overige gedeelte van het trottoir op één niveau kunnen komen te liggen, wat voor de wandelaars veel gemakkelijker zou zijn geweest. Het winkelbezoek had dan de éta lages kunnen bezichtigen door een paar treden op te gaan. WIethouder van Klooster gaat uitvoerig deze geschiedenis na en constateert dat de bewoners oorspronkelijk met opzet en tcekening accoord zijn gegaan. Later zijn ze verschillende malen van idee veranderd, zoodat spreker er ten slotte geen touw meer aan kon vastknoopen. Hij heeft hen toen verzocht hun wenschen precies op pa pier te zetten. De heer de Nies bevestigt dit, daar hij daarbij aanwezig was. De heer van Sitter wenscht zelfs heelemaal geen opstapjes voor zijn winkel, daar die veel klanten met kinderen heeft, die moeilijk die treden kunnen opkomen. De andere bewoners willen die verandering door ver leggen der trapjes naar de winkelzijde wel. Zij hebben echter dit nu gemaakte plan goedgekeurd en als ze overeenstemming verkrijgen om het te veranderen, dan zal dat wel kunnen, doch alleen op hun kos ten. Spreker geeft trouwens den indruk, dat deze actie niet zoozeer van de betref fende bewoners uitgaat, dan wel van den heer Hoogeboom, die er naast woont en eigenlijk met de geheele zaak niets heeft te maken. De burgemeester had zich bij deze ge heele rondvraag bepaald tot het noteeren van de verschillende vragen. Hij meende, dat het karakter van een rondvraag slechts vragen was en niet antwoorden. Daarenbo ven is het voor het college vrijwel on doenlijk op al die onvoorbereide vragen terstond het noodige antwoord te geven. Alle vragen eil te berde gebrachte punten zullen worden onderzocht en in behande ling genomen. Door dit door den burgemeester inge nomen standpunt verkreeg de rondvraag echter een zeer eigenaardig en onbevredi gend karakter. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering te ongeveer 5.30 uur gesloten. OFFICIEEL. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat door hen aan het R.K. Kerkbestuur van -de parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der II. Maagd Maria, .te Socstdijk ontheffing in gevolge artikel 9 der Winkelsluitingswet is verleend, ten behoeve van het houden van een fancy fair, op 15, 16 en 17 Sept. 1934, in het Parochiehuis te Soestdijk. Soest, 13 September 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. DE N. S. B. MARCHEERT OOK IN SOEST. Woensdagavond kwam de groep Soest der Nationale Socialistische Beweging bij een in het Stationskoffiehuis aan de To renstraat, alhier. De -plaatselijke groepsleider, de heer Portheine, memoreerde, dat waar nu dc vacanties weer achter -den rug waren en de lange avonden weer in het nabije ver schiet lagen, de lust tot vergaderen ..van zelfsprekend grooter is. Hij -drong er ten zeerste op aan dat elk lid zooveel moge lijk, een ieder in zijn kring propaganda zou voeren voor het doel en streven van de be weging. Deze bijeenkomst kenmerkte zich nog meer als anders, -da&r haar gezellige sfeer en goede kameraadschap, waartoe de mu ziek, welke nu voor het eerst aanwezig was, niet weinig bijdroeg. Spontaan wer den de N.S.B.-liederen medegezongen, be geleid door viool en piano. Uitbreiding met nog enkele Instrumenten -zou -overigens wel toe te juichen zijn. De leden werden uitgenoodigd deel te nemen aan een propaganda-tocht per boot naar Marken en Volendam op heden Za terdagmiddag, om zoodoende het nuttige met het aangename te vereenigen. Een der aanwezige leden gaf een korte lezing betreffende de regeerings-maatrege- en, welke worden getroffen ten opzichte van de pluimveeteelt; iets waar spreker zelf pluimveehouder, niet bijster over te vreden was. Alzoo een heel goede avond. Nog werd medegedeeld, dat in het ver volg vergaderd zal worden de vierde Don derdag van elke maand. Zooals gebruikelijk, werd aan het slot het Wilhelmus gezongen en sloot hierna den groepsleider de vergadering. Wij vernemen nog -dat op 1 October a.s. in Hotel .„Eemland" een groote openbare vergaderng zal plaats vin-den, waar als spreker zal optreden de heer Overwijn, uit Rotterdam. M. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipéieren*. hoogste prijs 3.70; middel prijs 3;403.55; laagste prijs 3.20; eendeieren 2.10; alles per 100 stuks. Aanvoer 17000 stuks, handel vlug. LEZING. Maandag 17 September a.s. te 8 uur, zal er in de Chr. U.L.O. school aan de Spoor straat een lezing wórden gehouden door Mej. A. T. Knuttel over Palestina. Licht beelden zullen worden vertoond om het gesprokene toe te lichten. De lezing gaat uit van de Nederl. Vereen, van Joden Christenen. De Heer J. H. Zalmann zal deze lezing inleiden met een uiteenzetting van het koloniewerk der JodenChriste nen vereeniging. Alle belangstellenden hebben vrijen toe gang. SOESTER NATUURBAD. In ons vorig blad hebben wij een bericht opgenomen, dat blijkt onjuist te zijn, en wel, dat het Soester Natuurbad nè. heden gesloten zou worden. Van het Stichtingsbestuur vernamen wij, dat dit bericht voorbarig en onjuist is. Het bad blijft dus nog geopend. BIO ONDERNEMING LUXEMBOURG Bio Onderneming Luenembourg opent het nieuwe seizoen met de dolle amuse mentsfilm: „Es war einmal ein Musikus". Een amusante film, een luchtig en vlot geheel. Szöke Szakall speelt één der hoofd, rollen en deze komiek weet zoo meesterlijk- door een enkel gebaar en door zijn mimiek de situatie te beheerschen, dat hij zich doet kennen als één der beste humoristen, waar. over dc filmindustrie momenteel beschikt. Szakall toont zich tevens een meester in de tragedie. Vooral in -deze film in zijn scènes met zijn ganzen, waarmede hij, zoo. als hij door een simpel rekensommetje aantoont, schatrijk kan worden, toont bij zich door zijn karakteristieke stein-into- natie een uiterst talentvol acteur. Onbewust gaat bij zijn gang, babbelt en EMMALAAN 12a, SOESTDIJK ruziet met iedereen, doch houdt zijn on verstoorbaar uiterlijk van betrapten school jongen, die er toch heusch niets aan kan doen. Ook de verdere bezetting valt te roe men, terwijl er van zelfsprekend een ruim gebruik van den bekenden schlager: Sr war einmal ein Musikus" wordt gemaakt. Al les te samen een vroolijke film, die een prettige en verkwikkende indruk achter laat. VERKOCHT. Door Notaris Johs. Knoppers te A'foort werd Donderdagmorgen om 11 uur v.m. in het Koffiehuis van -den heer Th. Sukkel aan dc Laanstraat No. 86 alhier publiek verkocht: 1 perceel bouwterrein aan den Smitsweg nabij den Nieuweweg No. 8, breed 50 M. groot 20.65 A. No. 2 een perceel 50 M. breed, groot 20.75 A. No. 3 een perceel, breed 46 M., groot 19.15 A. Kooper voor de massa de heer H. W. Ran voor f 4393. No. 4 een perceel bouwterrein, a.h. O. Grachtje, breed 26 M., diep 60 M., groot 15.75 A. No. 5 een perceel bouwterrein, breed 26 M., diep 60 M., groot 15.60 A. Perceel 6, een perceel wei- en hooiland, met uitweg tusschen perc. 45, naar het O. Grachtje, groot 1.36.65 H.A. Kooper den heer D. Wigman voor -de massa f 3658. No. 7. Een landbouwerswoning aan den Plasweg No. 8, groot 39.85 A. Kooper den heer J. Legemaat v. f 1900. 3IJZONDERE VRIJWILLIGE LAND STORM AFD. SOEST. Schietwedstrijden. Voor de 4e maal hield de afd. Soest haar jaarlijksche schietwedstrijden op de daar voor keurig ingerichte banen van het pen sion Oranjehof, aan de Spoorstraat, alhier. Op het voorplein wapperde de Ned. drie kleur vanaf de hooge mast. Verder was zij over het hekwerk geslingerd en om de balustrade, terwijl zij ook was aangebracht bij den ingang der banen. Op de baan zelf was de fraaie Oranjebanier ontrold. Woensdagmorgen te 12 uur werden dc wedstrijden geopend door den praeses -der afd., den heer J. Slager, welke, alvorens hij het eerste schot zou lossen, enkele woorden sprak. Spreker legde er den na druk op, dat alles in 't werk is.gesteld om deze plaatselijke wedstrijden te doen sla gen; de commissie en in 't bijzonder de heer P. Hoogeboom, komt een woord van lof toe. Spreker hoopte dat zij even goed uilen slagen als het vorige jaar, het is Drachtig schietwecr. Verder roept spreker de leden en outsiders een hartelijk welkom toe, en hoopt dat alles een prettig verloop zal hebben. Het zal zijn een kamp om den ceretitel, en daarom twijfelt spreker er niet aan of allen zullen zich inspannen om. de afd. van de B.V.L. groot te maken. Na applaus las de secretaris het reglement voor, waarop de voorzitter een vrije baan- kaart verschoot met als resulaat 2 x 10 en 3. De heer J. W. A. v. d. Kluit, die als 2e klas corpsschutter daarna schoot, maakte 132 punten. Er werd geschoten met model '95 en K.S.O. patronen. De prijzentafel, voor de wedstrijden was rijk voorzien, al les was in Soest gekocht of van bevriende personen ontvangen. Het was in één woord keurig gearrangeerd. Van de vrije baan, geluksbaan, en van het speerwerpen, werd druk gebruik ge maakt. De eerste dag werden er 170Q patronen verschoten. Wegens plaatsgebiek zal de volledige uitslag worden opgeno men in ons volgend nummer. SPAAR DE PLANTSOENEN. Door de gemeente worden op diverse plaatsen plantsoenen aangelegd, zoo o.a. ook op het Hart, b.v. Beetzlaan hpek Sihriksjaan. Deze plantsoenen worden aan de zorgen van het publiek toevertrouwd, zoodat dus ook mag worden verondersteld, dat de ouders hun kinderen er op wijzen, dat zij hierin geen schade aanriihten en dé aanleg vernielen. De politie zal streng te gen vernielingen van plantsoenen optre den, dorh de steun van het publiek is hier in zeer zeker noodig. AANRIJDING. Dinsdag te omstreeks 11 uur had op de Da Costalaan een aanrijding plaats tus- srhen twee luxe auto's. Zekere H. D., wo nende te De Bilt, reed daar geheel zonder noodzaak lover de linkerzijde door de bocht, toen een andere auto, bestuurd dooi de R. uit Utrecht vanuit de richting Vos- seveldlaan naderde. Beide auto's werden beschadigd, terwijl door de politie proces verbaal werd opgemaakt. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Voor a.s. Zondag krijgt het 2e elftal H.V.C. II uit A'foort op bezoek. Voor Soest II haar le comp.wedstrijd tegen een zeer sterke tegenstander. Heeren, zet de tanden op elkaar en -tracht een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken in de res. 3e klasse K.N.V.B. Wij kunnen de voet balliefhebbers aanraden hier naar te gaan kijken, tevens om ons nieuw speelterrein te bezichtigen, en de Soest reserve's op gepaste wijze aan te moedigen. Het le elftal moet naar Utrecht haar le comp.wedstrijd spelen tegen Voorwaarts I. Vertrek per trein vanaf Nieuweweg 12.13 Het 3e elftal speelt tegen A.P.W.C. 3 uit Amersfoort, op eigen terrein, aanvang 12 uur. E. S. V. A. C. De uitslagen -der gespeelde wedstrijden zijn: H.V.C. adsp. AEsvac adsp. A 94 H.V.C. comb.—Esvac Z 3—3 Esvac—Soesterberg 0 Het programma voor Zaterdag en Zon. dag a.s. is als volgt vastgesteld: ZATERDAG: H.V.C. adsp. b.Esvac adsp. b (Birkhoven) Bloemenkwartier IEsvac Z (H'sum). ZONDAG. Baarn III—Esvac II (Baarn). Scherpenzeel 1Esvac I (Scherpenzeel) De indoortraining is weder aangevangen en vindt plaats in het gymnastieklokaal van de school Kerkebuurt, eiken Woens dagavond. Adspiranten en juniores om 6 uur. Oudere leden om 8 uur. ^8 r van 12 September 1934. GEBOREN: Petronclla Johanna Clasina dochter van H. C. Klarenbeek en C. W. Dijkman. Korte 14 art weg 3; Petrus, z. v. C. Wolfsen en M. van 't Klooster, Wdek- slooterweg O.Z. 49; Marijke, d. van A. H. Th. Knipscheer en J. L. W. F. de Veer, van Lenneplaan 35. ONDERTROUWD: J. A. Pouw en M. van Dorrestein; R. v. Altena en R. v. d. Veer; K. Ch. Mohrman en C. v. d. Berg; J .v. Asch en A. Rommers. GEHUWD: C. Th. van Bergenhenegou- wen en W. J. Gijtenbeek. OVERLEDEN: Bartholonieus Cornelis Gerardus Voorduin, 61 jaar, geh. m. 14. W. Stroband, Gallenkamp Pelsweg 2a; Hen- drika Lodewijk Touber, 56 jaar, geh. met E. C. Baasdorp, Steenhofstraat 73. e s**- DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b). Zondag 16 September 1934 v.m. 10.30 uur: Ds. T. O. Hylkema, van Amersfoort. IiERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 16 September 1934 's morgens 10 uur: Ds. L. Mulder, van Hoevelaken. 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van De Bilt. CHR. GEREF. KERK. Zondag 16 September 1934 voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Ds. G. Oosterhuis, van Arnhem. Woensdag 19 September nam. 7.15 uur: Ds. G. W. Alberts, van Vlaardingen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGE N. Zondag 16 September 1934 voorm. 10.30 uur: Ds. N. Padt, van Zandvoort. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 16 September 1934 kerk 10 uur: •de heer L. J. D. v. d. Roest, oud zend. Emmakerk 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. CORRESPONDENTIE. Wlegens plaatsgebrek moeten eenige be richten blijven overstaan tot ons volgend J. .A WIERSMA TORENSTRAAT 8 - TEL 822 verwijdert beslist Uw likdoorns en eelt. DROGISTERIJ „DE VIJZEL" Molenstr. 4 (O.Z.) - Telef. 932 Apoth. A«s. Prima Hollandsch Fabrikaat. Rijwielen vanaf f 23.75 Race-Rijwielen vanaf f 48.75 Stofzuigers enorm zuigvermogen f 48. Lampekappen in glas, Perka, zijde en Kronen, groote keuze vanaf f 2.75 Mooie collectie Slaapkamer- Lampen, Schemerlampjes en Wandlampjes, vanaf f 0.56 TUINSLANG 22 ct. p. Meter Vakkundige Reparatie Inrich ting voor Rijwielen, Electra en Radio Oude pikante Leidsche, p.p. 30 cent Groote versche Eieren, p. stuk 4 cent Goudsche volv. kaas, p. p. 25 cent Edammer, jong en oud, 40 plus per pond 25 cent Leidsche Kaas, per pond 20 cent Oude volv. Kaas, per pond 35 cent Roomkaas, volvet, 'per stuk 30 cent Blue Band en Planta, p. pond 60 cent Fijnste kw. Margarine, p. p. 55 cent Melkjoghurt, per J4 Liter 20 cent Verder verkrijgbaar: Roomboter, Gortepap, Slag- en Koffieroom, fl. Karnemelk, cn fl. gepast, melk Beleefd aanbevelend: H. KINDERDIJK - BIRKTSTR. 8 hoek Eikenlaan

De Soester | 1934 | | pagina 5