DEN IHELS iel e Soest uizen 2e BLAD P- pond open ;r modellen ïederij elef.484 WONINGBUREAU P. MAN - S0ESTDIJK Profiteert van mijn meer dan 25 jarige BEROEP'S-ERVARING (hoofdzakelijk in 't Buitenland) o< 8 tot 2 uur a OND JAARSMA. chels met 'orden met ingen. en n. JAAR c Zn. SFOQRT O^Plaatselijk Nieuws^! J. 6 „Briefkaart"-Foto's vanaf f 2. 0^ IN DE BEKENDE PRIMA UITVOERING Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Soesterberg li: 'S onder de ROOM 10 CE1T ïland" te Soastüjk en partner Alex Moore, gel,n_ Genootschap vin EN PASSEND 'tree slechts o.J|| Hotel „Eemland" s. e. oningbureau ggen van de rups voorraad 'MAN r. Kent het de schuldige e vóór zich, in een bord- hield haar iaar verloof- ers een blik lij streng. n wierp dit c uit en liet scheen hem enken, zoo- n zooverre boetelinge listerde zij, Ier vlijend, n? i trok zijn oe, zoodat rustte, hij vroeg: lij? de armen 1 eigenlijk omdat ik ik werke- 1 ik vree- nooit eer- bang ge- dat ik je M<lman weet, dan ior, kind. aan mij. :s te eten vervolgd. behooren.de bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 22 SEPT. 1934, No. 76 DE ARBEID ONDER DE JODEN. In de Chr. U.L.O. school hield de ver- eeniging van Joden-Christenen een bijeen komst, welke door i 150 personen was bezocht. Zij werd geopend met het zingen van Psl. 105 5, het lezen van Rom. 11 1_ 5, 13-15 en van 30-31, waarna dr. Zalman, geneesheer op Zonnegloren, in gebed voorging. Spreker wilde in een kort be stek uiteen zetten wat de vereeniging be doelt en wat het kolonisatieplan beteekent. Spreker stelt vast dat er voor i 6 jaar te Utrecht een bespreking heeft plaats ge had door de Ned. Ver. van Joden-Chris tenen, waartoe 35 personen bijeen waren, allen gedoopten uit Israël, 't Doel van de vereeniging is dat de Joden-Christenen zullen getuigen wat God aan hen heeft gedaan, omdat zij Joden waren. Dit was iets goeds, want de Jood gelooft niet in den Christus. De Joden Christen doet geen zendingswerk in den bekenden zin, maar wil door zijn werk aan de joden laten zien dat God groote dingen heeft gedaan. Want het grootte in Jezus was, dat hij liefde had voor het joodsche volk; de gedoopte jood is dit door overtuiging, want hij wordt door zijn overgang afgesneden van het joodsche stamverbod. Door de haat van het joodsche volk tegen den Christus worden zij verhard. De joden-christenen probeeren op alle manier hun overtuiging ingang te doen vinden door persoonlijk getuigenis, door de radio e.a. Door Hitier is meer en meer de aandacht aan de Jo den geschonken en nu is het Christenplicht door barmhartigheid te betoonen gelijk Rom. 11 zegt, de joden tot Christus te brengen. Spreker vraagt voor hen gebed. Verder heeft de Wereldbond van Joodsche Christen Vereen, het kolonisatiewerk ter hand genomen daar het de bedoeling is het terrein in Gaza gekocht, van een Ara bier, groot 190 H.A. te gaan bebouwen onder deskundige (leiding. De opleiding tot kolonist is practische zending en nu zal namens de Ned. afd. over 2 jaar de familie Berlijn daarheen gaan. Momenteel worden zij opgeleid op de landkolonie van het Leger des Heils in Lunteren, en van dien arbeid getuigt de a.s. kolonist Berlijn dat het is een heerlijken arbeid, met elk uur en dag verscheidenheid en hij dankt God, dat hij dat werk mag doen. In Pales tina wil hij later-een levende getuige zijn van Jezus Christus. Ook hij is door de barmhartigheid getrokken tot het Evange lie. Daarop deelt dr. Zalman mede dat de opleiding per jaar f 2.000 vraagt, zoolang de familie nog hier is en eer zij in Pales tina zijn. Daarna komt het gezin voor rekening van het koloniefonds, maar bij noesten vlijt kan in 78 jaar de grond met het huis dat de Staat de kolonisten geeft, door afbetaling, zijn eigendom zijn, de natuur is daar schitterend. Daarop gaf mej. A. Knuttel een overzicht van Pa lestina, dat thans wederom opleeft en het allerbelangrijkste land op aarde is. In ge dachten maakten wij een reisje door Pa lestina (oudnieuw), wat toegelicht door lantaarnplaten zeer belangrijk was. Aan het slot vroeg dr. Zalman of er personen waren, die voor dat werk iets gevoelden, deze konden dan voor 3 cent per week lid worden, want als er 1400 over het geheele land zijn is de uitzending een feit. Nu zijn er al 800, hier te Soest 40. Spreker vraagt veel gebed voor dit werk en barmhartig heid. Na het zingen van Psl. 25 7 ging dr. Zalman voor in gebéd. Vooraf was gezon gen Psl. 146 3 en een collecte gehouden. Het was een interessanten avond. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGS BRIGADE. In de laatst gehouden bestuursvergade ring werd besloten begin October de me dische cursus te doen aanvangen. Ook is er voor dezen winter weer een propaganda- feestavond in voorbereiding. Alles wijst er op, dat deze avond, even als vorig jaar voor de brigade een groot succes zal worden en velen er toe brengen zal lid of donateur te worden van de Soester Vrijwillige Reddingsbrigade. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag der wedvluchten met jonge dui ven op 19 Augustus, station Mons (België), afstand 212 K.M. Duiven gelost 7.45 uur. Ie duif 10 uur 4 min. 12 sec. Laatste duif 10 uur 24 min. 55 sec. J. Groen 1 H. van Sitter 222 R. Bokma 3 F. Limburg 430 A. Rijksen 51840 G. Geijtenbeek 674446 B. Groeneveld *811—2324262735 36—52 G. Roeten 9 H. Majoor 10 Pot 1219203238394250 Schouten 13214154 Schaap 1453 W. Nieuw en huis 15172833 A. Dorresteijn 16 H. Westerveld 25 G. Sukel 29—37 H. Polhman 3134 G. Teeken 43—47—48 C. van Soest 4549 G. Haks 5165 Uitslag wedvlucht op 24 Augustus, sta tion Nyon (Frankrijk). Afstand 330. K.M. Duiven gelost 7 uur 20. Ie Duif 2 uur 21 min. 33 sec. Laatste Duif 5 uur 8 min.. 18 G. Visser 1—20 F. Timmermans 2 H. Majoor 38 J. Groen 4611 F. Limburg 5 B. Groeneveld 7'912152629 31 37 A. Schaap 10 J. H. A. A. Rijksen 131821 G. Sukel 14163439 G. Geijtenbeek 1727 G. Haks 19 G. Teeken 22—24—36 C. van Soest 2338 H. van Sitter 252835 R. Bokma 30 J. Pot 32—33 H. W]esterveld 40 Uitslag van de wedvluchten oude en jon ge duiven 2 September. Station St. Ca- lost 8 uur. A. Rijksen 1102330 J. Rijksen 22848 J. Pot 3511181920404250 52 A. Dorresteijn 446475154 J. Groen 6—822 W. Nieuwenhuis 7162425313241 55 F. Timmermans 935 C. van Soest 12—29—34—57 G. Visser 13 T. Dorresteijn 14 G. Haks 15—27—39 R. Bokma 17 H. van Sitter 2137 H. Majoor 26 G. Sukel 33 G. Geijtenbeek 3638 C. Karstens 4358 J. van Herwaarden 44 H. Pohlman 45 H. Schouten 4953 G. Teeken 56. Eerste duif 9 uur 30 min. 57 sec. Laat ste duif 9 uur 53 min. 18 sec. Uitslag van de wedvluchten Oude en Jonge duiven, 9 September. Station Vil voorde. Afstand 153 K.M. Duiven gelost om 8 uur. B. W. c. A. F. J- A. J. G. W. H. T. J. G. J. R. G. Groeneveld 11821(354344 Pot 26333849 Nieuwenhuis 31303742 v. Soest 44751 Dorresteijn 536 Timmermans 841 Groen 9-11—12—26 Rijksen 10-^25—28—46 Burgstede 131424 Haks 1539 Veerman 16 Schouten 172340 Dorresteijn 19 van Herwaarden 2048 Visser 22 Rijksen 27 Bokma 2950 Geijtenbeek 3132 B. van Boeijen 3453 H. van Sitter 45 H. Polhman 52. Eerste duif 9 uur 57 min. 15 sec. Laatste duif 10 uur 31 min. 44 sec. De kampioenen van de oude en jonge duiven worden in een volgend verslag uit gebracht. Hiermede naderen wij thans het einde van de wedvluchten en krijgen de liefhebbers weder de taak voor de a.s. Ten toonstelling hun beestjes in goede condi tie te brengen. NIJVERHEIDSSCHOOL. Het Bestuur der Nijverheidsschool maakt heden in ons blad wederom bekend dat de inschrijving voor den cursus 19341935 wordt opengesteld. Een aanbeveling om onze toekomstige timmerlieden, metselaars, schilders enz. aan te moedigen deze voor hen zoo nuttige in richting te bezoeken is bijna overbodig, de tentoonstelling geeft ons elk jaar een over zicht welke mooie resultaten de school weet te bereiken. Tijdens, het vorige cursusjaar bleek ech ter dat >de bezetting voor het hout- en marmerschilderen te gering was en zou dit vak in de loop van d encursus zijiï opgehe ven, ware het niet dat de leeraar, de Heer B. J. Sukkel, zich toen belangeloos had ter beschikking. Speciaal worden daarom H.H. schilders verzocht de leerlingen aan te moedigen zich op te geven, opdat het wettelijk aan tal leerlingen thans bereikt wordt. Bij voldoende deelname is het wellicht ook mogelijk dat ouderen zich alléén voor hetvak hout- en marmerschilderen opge ven. FEESTAVOND. Op Maandag a.s. zal er dn Hotel Eem land een populaire feestavond 'zijn. Er zullen o.a. dansdemonstraties zijn, waarbij ook de (Engelsche danskampioen Alex Mioore zal 'dansen, humoristische voor drachten, attracties, enz. Een avond, waarbij men zorgt, tegen woordig te zijn. Voor verdere bijzonderheden leze men de advertentie in dit blad. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 18 Sept. werd door bovengen, club de aangekondigde vergadering ge houden, voor het belangrijke punt der agenda: Uitdagings- of winterwedstrijden, was het overgroote deel der aanwezigen voor het laastste, met het besluit om hier mede spoedig te beginnen. De wedstrijdleiders verzoeken daarom spoedige opgave van deelname, ook niet- leden die zich spoedig als lid opgeven, kunnen dan ingedeeld worden bij dezen wedstrijd." Als uitslag van den uitadgingswedstrijd kunnen wij nog melden, dat de heer Floor zijn uitdaging won van den heer Post; de heer de Regt van 'den heer Schreuder; de heer van Krimpen van den heer Blom, ter wijl de heer de Vries zijn match verloor tegen den heer Luypen. De stand van de volgende heeren is: Dr. Velthuyen van ZantenDrost 10. De Mande Zoete 2—1. Gorter—Timmer Sr. 2—0. Amulun- xenHoek 12 en RoordaFloor 01. STORMERSNIEUWS. De competitie gaat weer beginnen. Stor- mers I komt a.s. Zondag in het veld, om haar debuut te maken in de le klas G.U. K.B. Amersfoort II komt op bezoek. Be langstellenden zijn gaarne welkom op ons terrein aan de Den Blieklaan. Dit jaar neemt ook een 2de 12->tai aan de competitie deel in de 2e klas, terwijl in de adspirantencompetitie ook 2 12-tallen uitkomen. Het 2de 12-tal speelt Zondag 30 Sept. haar eersten wedstrijd tegen Leusderkwar- tier, op ons terrein. De beide adspiranten 12-tallen spelen Zaterdag 29 September te gen de Bilthoven 12-tallen in Soest. Het is de Stormers eindelijk gelukt een nieuw terrein te bemachtigen, n.1. het ter rein van den heer v. d. Bremer aan de Ferd. Huycklaan. Daar dit echter nog in orde gemaakt moet worden, blijven wij de eerste vier weken nog aan de Den Blieklaan spe len. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. VOORWAARTS I—SOEST I. Zoo heeft dan het le elftal Zondag j.1. haar le competitiewedstrijd gespeeld, en gewonnen, waarmede de eerste twee pun ten binnen zijn. En nu kan men volgens courantenverslagen meenen, dat Soest 1 onverdiend gewonnen heeft, wij voor ons zijn overtuigd, dat deze wedstrijd voor Soest een verdiende overwinning is. Het Voorwaartsdoel heeft verscheidene hachelijke momenten doorstaan, en het was door het onfortuinlijke schieten der Soest- voorhoede, dat doelpunten uitbleven. Soest was over het geheel genomen in de meer derheid, met de verdediging als de beste linie. Voor a.s. Zondag krijgen we: 2 uur Soest IW<oerden I. 2 uur Voorwaarts IJSoest II. A.s. Zondag krijgen wij een geduchte te genstander op bezoek. WJoerden heeft Zon dag j.1. wel verloren, maar dat zegt nog niet dat ze tot de zjwakkeren .behoort. Voor Soest is het echter zaak, den geheelen wedstrijd zich ten volle te geven en te zorgen, dat de overwinning in Soest blijft. Wij mogen een spannend partijtje voetbal verwachten. Het 2de elftal moet naar Utrecht, Voorwaarts 2 bekampen. Vertrek per trein 12.20 uur Vanaf Nieuweweg. Het 3de elftal1 vertrekt per bus om 1 uur vanaf garage Tensen om V.V.O.P. 2 in Barne- veld te gaan bekampen. E. S. V. A. C. Het Zaterdagmiddagelftal zette de com petitie goed in door met 43 het sterke Blo.emenkwartier I nog wel in eigen huis te kloppen. Esvac I en II brachten het er niet zoo goed af en verloren resp. van Scherpenzeel I en Baarn III. Het programma voor a.s. Zaterdag en Zondag bevatte weder eenige belangrijke ontmoetingen. Zaterdagmiddag komt in het Burgem. Dekethpark Huizen I op be zoek en het zal Esvac niet meevallen de Huizers een of twee punten afhandig te maken. De laatste paar jaren toonden de Huizers zich steeds de sterkste van hun afdeeling en het vorige seizoen behaalden zij zelfs het kampioenschap van de pro vincie Utrecht. Spelen de Esvaccers ech ter zooals j.1. Zaterdag, dan zullen de Hui zers hun handen vol hebben en dan zal het aan spanning niet ontbreken. Zondagmiddag bindt Esvac I in het B. Dekethpark den strijd aan tegen de St. Boys I uit Utrecht. In deze ontmoeting geven wij de Esvaccers wel een kans een of twee winstpunten' te -veroveren. Het volledige programma voor de Es- vacel'ftallen as als volgt: Zaterdag: 3 uur Esvac adsp. b.iBaarn adsp. b. te Baarn 3 uur Esvac Huizen I, B. Dekethpark. Zondag: 12 uur Esvac II—4LV.C. IV Burg. Dekethpark 2 uur Esvac ISt. Boys I Burg. Dekethpark HOOGLAND. FOKVEEDAG. Op 25 September a.s. houdt de fokver- eeniging „Hoogland" een fokveedag. Het zal plaats hebben op het terrein van den heer Th. v. 't Klooster aan de Lagenoord, aanvang 9 uur (N.T.) Er zijn ingeschreven 130 dieren alle van het Z.H. veeslag. Be halve een aantal geldprijzen, voor elk der twaalf klas'sen drie, zijn nog beschikbaar gesteld acht fraaie medailles. Verschillende klassen zijn zeer goed be zet; met name de stier- en vaarskalveren. We raden daarom ieder aan Dinsdag morgen even uit te breken en een kijkje te komen nemen. Zult u het niet vergeten? DANSAVOND IN DE GOUDEN PLOEG. Dinsdagavond was door den dansleeraar Johnny Hopman aangekondigd dat er een ballonnenfeest zou zijn, maar door te klei ne deelname is er alleen gedanst, waarbij het strijkje van BenthemUiterwijk zijn gewaardeerde medewerking verleende. Foxtrot en step waren de geliefkoosde at tracties en daartusschen in een rythmische wals. Om ongeveeer half één was de pret gedaan. De eerste week in October wordt met de lessen begonnen. Aangezien de berichtgever geen voor stander is van de edele danskunst, heeft hij in verband met het hooren „schieten op 4 dezer, diverse personen aangeklampt om de toedracht te weten te komen. Daarbij is onomwonden komen vast te staan, dat er in den voornacht half één, door een „grappenmaker", die voor het hotel stond en benzine verlangde, onophoudelijk ge werkt is met „de knalpot", vandaar dat ru moer. Het bal' op zichzelf stond daar dus geheel buiten, daar om half één het aantal bezoekers reeds tot nul was gereduceerd. NIEUWS UIT DE TORENSTRAAT. Met genoegen constateeren wij de acti viteit der Winkeliers uit de Torenstraat. Verbeterde de Firma Middelman eerst zijn beide zaken door deze naast elkander te vestigen, daarna het voornemen van de Firma Quelle, om zijn zaak te verplaat sen naar den nieuwbouw in de Torenstr., waar wij nog nader op terug zullen komen. Verder het openen der nieuwe zaak van den heer Vis, die naast zijn schoenmakerij een zaak in sportartikelen heeft geopend. Thans heeft de heer J. W. J. Smit uit breiding aan zijn zaak gegeven in den vorm van een leesbibliotheek, met een reeks van boeken, allen nieuw en keurig gekaft, waar de heer Smit trots op kan zijn, hetgeen zeker door het publiek gewaardeerd zal worden. GEDIPLOMEERD BEëEDIGD MAKELAAR STEENHOFSTRAAT 5 TELEFOON 300 Aan- en verkocp van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven f GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Yi zak kleiaardappelen Den Blieklaan 76 portemonnaie met inhoud Emmalaan 13 armbandhorloge politiebureau armbandhorloge Braamweg 54 kinderschoentje Nieuweweg 15d kleine hond Ferdinand Huycklaan 14 Zoowel jongens- als meisjesboeken zijn ruim vertegenwoordigd, terwijl de ouderen steeds de nieuwste boeken ter lezing kun nen bekomen. Een bibliotheek, die er wezen mag. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit blad. SPELDJESDAG VOOR DEN NEDER- LANDSCHEN MILITAIREN BOND, die in 1874 werd opgericht en dus dit jaar zijn 60ste verjaardag viert. De naam klinkt erg militair, maar het doel dat de bond na streeft is zeer vreedzaam. Het is de stich ting en instandhouding van Protestantsch Christelijke Tehuizen voor Militairen. Le zer, ge zijt misschien „anti-militairist". Maar dat kan niet verhinderen dat ook LKv zonen hun dienstplicht moeten vervul len. En nu willen de „Tehuizen voor Mi litairen" juist het gemis van hun thuis ge-durende hun diensttijd zooveel doenlijk vergoeden. Misschien zijt gij vol bloed „Vaderlander" en meent gij dat het goed is dat onze jongens eens een poosje in dienst zijn. Ja, maar zoodra ze vrij zijn gaan ze de kazerne uit. Daar is het nu een_ maal niet huiselijk. Ze kunnen in hun vrijen tijd in de Tehuizen voor Militairen vinden wat hen bezig houdt op nuttige en aange name wijze. Lectuur, spel, gezellige kout. Ze kunnen er desgewenscht studeeren en ze verkeeren in een goede geestelijke at- mospheer. Wtie zou voor dit werk niet een dubbeltje willen offeren? Koopt dan a.s. DONDERDAG 27 SEP TEMBER a.s. van de dames die U een speldje te koop aanbieden en verblijdt het Bestuur van de Tehuizen met een milde gave. De plaatselijke commissie: Ds. B. Alkema. Ds. E. Groeneveld. Mej. T. Alkema. Mevr. A. KooleDekker. Mevr. A. KuiperZeldenrijk. Mevr. Muldervan Hasselt. BIO ONDERNEMING LUXEMBOURG. Na een goed verzorgd voorprogramma brengt Bio Onderneming Luxembourg ons de schitterende film: „Shanghai Express". Direct wanen wij ons in het Oosten aan geland. We zien in Peking een machtige locomotief snuiven voor de Shanghai Ex press. De Pulmancars staan gereed, even als de goederenwagens voor de talrijke Chineezen. Zwaar gepantserde wagens, be mand met soldaten, zijn aangekoppeld, want de burgeroorlog woedt immers in China. In de eerste klas speelt zich de geschie denis af. En de loop van het verhaal is te afwisselend om er een duidelijk 'overzicht van te geven. Mariene Dietrich als „Shang- hay Lily" is de spil waarom heen alles draait. Zij wordt 'bijgestaan door Anna May Wong, Clive Brook, Warner Oland, en vele andere groote sterren. Ieder op zich zelf geven zij een schitterende creatie van de types die zij uitbeelden. Dit alles speelt zich af in de ondoordringbare sfeer, van het typische Oosten, dat Joseph von Sternberg zoo geheel juist heeft weerge geven. Kortom een film, die in alles vol doet, en zeker de moeite waard is om te gaan zien. NIEUWE ZAAK. Donderdag j.1. opende de heer P. Roos een winkel in groenten en fruit aan de Steenhofstraat 66. De beide étalages, rij kelijk, gevuld, maken een prettigen indruk. De vele bloemstukken en betuigin gen 'die genoemde ondernemer ontving, geven blijk van waardeering. W^ij wenschen den heer Roos veel succes en verwijzen onze lezers (essen) naar de voorkomende annonce in dit blad. AANSTAANDE DIERENDAG OP 4 OCTOBER. Op 4 October a.s. zal wederom voor de 7e maal de Dierendag worden herdacht. Een dame in Tsjecho Slowakijë, een groo te dierenvriendin, kwam in 1927 op het idee een dag in te stellen geheel gewijd aan het dier. Zij koos daarvoor 4 October als da tum, omdat op dien dag de groote Heilige Franciscus van Assisi, die leefde van 1182- 1226 en die tevens een groot dierenvriend was, herdacht wordt. Het is natuurlijk geenszins de bedoeling geweest, dat alléén op 4 October aan onze spraaklooze medeschepselen zou worden gedacht en dat men gedurende de overige 364 dagen van het jaar het dier maar weer moet laten voor wat het is, maar het be teekent dit, dat de menschen overal ter wereld op dien datum worden herinnerd aan de plicht, die wij tegenover de die ren hebben. De mensch heeft tegenover het dier zeer veel goed te maken, hetgeen in eeuwen is verwaarloosd- Waren de wet ten nog lot voor korten tijd geleden van dien aard, dat de wetgever slechts met lichte geldboeten en korte hech'tenisstraf- fen dreigde, indien men een dier' mishan delde of verwaarloosde, thans echter wordt bij de wet van 16 April 1920 opzettelijke dierenmishandeling strafbaar gesteld met ten hoogste 6 maanden of geldboete van 300.—. In deze tijden van algemeene maatschap pelijke zorg en ellende van het menschdom mogen evenwel de belangen van het dier niet op den achtergrond raken. De liefda digheid op allerlei gebied ten gunste van den mensch behoeft geenszins de liefdadig heid voor onze dieren uit te sluiten. Ge dachtig aan de waarheid, dat werken voor de bescherming van het dier, tevens is het arbeiden aan de beschaving der mensch- heid, heeft de afdeeling Soest doen beslui ten, op 4 October a.s. een collecte te hou den ter versterking van haar kasmiddelen. Het is voldoende bekend waarvoor de gel den der vereeniging worden besteed en daarom wekt zij dan onze dierenvrienden op ieder naar draagkracht iets bij te dragen en hoopt zij, dat ieder zijn vrienden en ken nissen daartoe zal aansporen. Zij, die bovendien bereid zijn op Don derdag 4 October te helpen collecteeren, gelieven zich voor 1 October op te geven aan de adressen Talmalaan 18 en Wiilhel- minalaan 23. De Secretaris: H. H. F. J. Portheine. HET KERSTGAVEN—COMITé. Het Comité tot het verstrekken eener Kerstgave aan behoeftige Soesterbergsche ingezetenen van alle gezindten meldt ons, dat haar secretaris, de heer J. G. Drewes, tot zijn groote spijt wegens gezondheids redenen voor deze functie heeft moeten bedanken. Kennende de groote liefde en onver moeide ijver waarmede de heer Drewes zich voor dit zoo bij uitstek maastchappe- lijke werk steeds heeft gegeven, is het voor allen, die met dezen fijn-gevoelenden en hartelijken mensch omgingen, begrijpelijk wat het hem gekost heeft, om dit besluit te moeten nemen. In de ontstane vacature zal, zoodra mo gelijk worden voorzien. OPRICHTING TAFELTENNISVER- EENIGING. Er was veel belangstelling, voornamelijk van de zijde der jeugd, voor de nieuwe tafeltennisvereeniging, welke Maandag avond j.1. dn ,,'t Zwaantje" alhier zou wor den opgericht. De voorzitter van het voor- loopig comité, de heer H. J. Smink, de bij eenkomst openend, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bizonder -de heeren Bosch en Sloof, bestuursleden van den Utrechtschen tafeltennisbond, alsmede de demonstranten van dezen avond, de heeren Koster en Ham uit Hilversum, van wie de laatste kort geleden winnaar werd in het nationaal tournooi, en de bekende spelers Dietrich en van Vliet uit Utrecht, voorts de vertegenwoordigers der afdeeling Zeist en de Pers. Vervolgens verkreeg de heer Bosch het woord voor het houden eener uiteenzetting over de voordeelen en het nut van het bondslidmaatschap voor tafeltennisvereni gingen, waarna de heer Koster een korte technische verklaring van het spel gaf. Dan kreeg men een 3-tal demonstratie wedstrijden te zien, welke achtereenvol gens door de H.H. Koster-Ham, Dietrich- van Vliet en Koster-Ham, respectievelijk in vier, vijf en drie „sets" werden gespeeld. Met spanning werden deze wedstrijden van eerste klassers gevolgd. N,a afloop bracht de voorzitter den de monstranten dank voor hun behendig en goed-doordacht spel. Daarna volgde het huishoudelijk gedeel te, waarin besloten werd om tot oprichting der vereeniging over te gaan, die aanvan kelijk 23 leden en 1 donateur telt. Met al gemeene stemmen werd goed gevonden, dat het voorloopig comité, bestaande uit de heeren: Smink, D. Lub Jr. en D. Posthu mus zal aanblijven tot de eerst volgende vergadering, in welk een definitief bestuur zal worden gekozen. Bij de sluiting bracht de voorzitter zijn dank uit aan de verschillende gasten en de pers voor hun tegenwoordigheid. EEN VLIEGTUIGONGEVAL. Maandagmiddag, ongeveer kwart voor één bekwam het vliegtuig D 17 een onge val, toen het bij de landing op het vlieg veld met een der vleugels tegen den grond geslagen werd. Vermoedelijk kwam op het laatste oogenblik uit dwarse richting onverhoeds een windvlaag opzetten, waar door de machine, waarmee proef gevlogen t

De Soester | 1934 | | pagina 5