HERFST- EH WINTERSEIZOEN K ROO OPENING Geld Schiidercurs _r* „ZIET DE ETALAGES" Permanent-Wa HET LANDHUI O Sport Hors d'Oeuvre. U weet: ,,'t Handelshuis voldoet U ook voor Uw jongens". Soesterb.str. 51 - Telefoon 400 M. VISMAN Ingezonden ^Burgerlijke Stand^O M. VISMAN Kleine Advertenties J0HANNA Te koop IDA JONGST Symphonie Orke SOESTtslj PSanoless Gedipl. Pedicu Vruchtboomen Aardappelen-, Groent en Fruithandel STEENHOFSTRAAT een Kilo prima Ha appelen cadeau. ZIE DE ETALAG Merkwaardig is, dat de Commissie, ver moedelijk zonder er zich rekenschap van te geven, zelfs de grens, welke zij willekeurig haar opdracht had aangelegd, heeft over schreden, toen zij haar bepaling formuleer, de betreffende de ontzetting uit de ver- kiesbaarheid als bijkomende straf. Daar door toch worden niet alleen zittende volksvertegenwoordigers 'automatisch uit hun functie ontzet, maar tevens wordt daardoor aan personen, die nog geen volks_ vertegenwoordigers' zijn, de mogelijkheid ontnomen, dit te worden. Welnu, dat zelfde moet gelden ten aanzien van ieder, die kennelijk streeft naar omverwerping der rechtsorde met onwettige middelen. Het is toch al te zonderling, dat de wetgever wel kan verbieden dat vrijgestelden zitting in gemeenteraden hebben, maar dat hem het recht onthouden zou blijven, revolution- nairen uit vertegenwoordigende colleges te weren. Vertegenwoordiging van de ELECTROLUX- en VOLTA STOFZUIGERS M. VISMAN Nlauwerhoek - Ta efoon 595 Vraagt demonstratie (zonder eenige verplichting). Elke machine wordt op zeer gemakkelijke betalingscon dities geleverd Ook inruil Uwer oude machine Met de tweede beperking, welke de Staatscommissie zich heeft aangelegd, kun nen wij ons beter vereenigen. Zij achtte het n.1. niet op haar. weg liggen in haar overwegingen te betrekken het terrein, dat aan de reglementen van orde der Kamers van de Staten-Generaal is overgelaten. Doch met de grootste verbazing hebben wij gezien, dat de Commissie gemeend heeft voorstellen, waartoe Grondwetsher ziening noodzakelijk zou zijn, achterwege te moeten laten. Eenige motiveering voor deze beperking ontbreekt alweer. Noch de opdracht als zoodanig, noch de toelichting daarvan in de installatierede van den Mi nister rechtvaardigt haar. Integendeel. Wij leiden uit die rede af, dat Grondwetsher ziening de Regeering wel degelijk voor oogen zweefde. De Minister gevoelde zich zelfs gedrongen de Staatscommissie te waarschuwen op dit terrein niet verder te gaan, dan strikt noodig was en met name niet te tornen aan de omschrijving van taak en rechten van de volksvertegenwoor. diging en haar leden. Juist deze onnoodige begrenzing van haar taak heeft ertoe geleid, dat de Com missie tot een zoo weinig bevredigende op lossing is gekomen. Er kan nu, volgens haar voorstel,itegen een volksvertegen woordiger, die zijn eed of belofte van trouw aan de Grondwet (of, bij de Provinciale Staten en de Gemeenteraden, aan de Grond wet en de wetten des Rijks) mocht schen den, op initiatief van den Voorzitter van de Eerste of Tweede Kamer of van den betrokken Commissaris der Koningin een procedure tot vervallen verklaring van zijn lidmaatschap bij de afdeeling voor de ge schillen van bestuur van den Raad van State aanhangig worden gemaakt. Tijdens die procedure, waarin heel deftig met me- moriën, gemachtigden, getuigen, deskundi gen en pleidooien wordt gewerkt, is de be trokkene in zijn lidmaatschap geschorst. Hij verliest zijn abonnementskaart op de spoor wegen, wanneer hij Kamerlid is. Maar zijn schadeloosstelling", zijn 5000 als Tweede Kamerlid, behoud hij, omdat intrekking daarvan in strijd zou zijn me{ de Grondwet! Spreekt de afdeeling ten slotte de verval lenverklaring van zijn lidmaatschap uit, dan is men precies evenver als men was. Want dan komt er automatisch een nieuwe revo- lutionnair in zijn plaats, dank zij het lasten stelsel. Het is als de hydra met de vele kop pen; men schiet op die wijze niet op. Met wortel.en tak moeten de revolutionnaire partijen uit de vertegenwoordigende li chamen worden uitgeroeid'. Op de voorge stelde manier zal men er nooit komen. Het uitgangspunt van de Commissie, dat schen. ding van den eed van trouw aan onze Grondwet niet kan worden geduld, is vol komen juist. Sinds jaar en dag hebben wij op dien grond ons tegen revolutionnairen in vertegenwoordigende lichamen gekant. Maar daarom dient een ieder als volks vertegenwoordiger te worden geweerd, van wien bij voorbaat vast staat, krachtens het door haar onderschreven partijprogram, dat zijn eed van trouw aan de Grondwet een meineed zal zijn. Slechts een regeling, waardoor dat effect wordt bereikt, kan ons bevredigen. Het thans gebodene is nauwelijks half werk. (de Vrijheid). Bte. CLUBNIEUS V.V. „SOEST". SOEST IWOERDEN I 5—4 In een meer spannenden dan fraaien wed strijd heeft Soest de 2 kostbare punten in de wacht gesleept. De cijfers, waarmede gewonnen is, geven de krachtsverhouding weer. Soest speelt van wind af en oefent een druk uit op het Woerdendoel. De Woerdenbacks spelen veel op het buiten- spelsysteem, waar de Soest-spelers Ver scheidene malen inliepen. Woerden heeft het eerste succes, bij een weifelen der Socst-achterhoede, scoort de linksbinnen de le goal. Dit is echter van korten duur, daar kort na den aftrap de Soest-linksbin- nen een voorzet van rechts ineens benut, waarmede de stand gelijk is. Soest is het meest aanvallend, doch doelpunten vallen er niet, daar de schoten te slecht gericht zijn en de Woerdenkeeper op eminente wij ze zijn doel verdedigt. Bij een strafschop tegen WJoerden, doelpunt de Soest-spil met een schuiver welke dc Woerdenkee per door zijn handen laat gaan. Even daar na vergroot Soest haar voorsprong door den middenvoor, die op een goed doorge geven bal dc keeper van Woerden bet na kijken geeft. De middenvoor van Woerden weet nog voor de rust den stand in te loo- pen. Na rust heeft Woerden het eerste suc ces door gelijk te maken en daarna de lei ding te nemen. Soest gooit er een schepje op, scherpe aanvallen worden ondernomen, uit één dezer doelpunt -de rechtsbinnen via onderkant doellat, den gelijkmaker. Fel wordt er nu gestreden om de leiding, en in de laatste 15 minuten werd er het beste spel gegeven, vooral van Soest-zijde; zij voelden dat de overwinning in de lucht zat. De zege kwam dan ook, doch in de laatste minuut, toen de bal bij een scrima- ge over de doellijn geweest was, wat de scheidsrechter, die dezen wedstrijd scherp leidde, niet ontging en naar het middel punt wees, ondanks het protest van de Woerden-zijde. Zoo is dan de 2e competitie-wedstrijd ook een overwinning geworden. De wed strijd SoestWoerden heeft heel duidelijk laten zien, dat de laatste minuut de zege kan brengen. Soest heeft door deze over winning de leiding. le elftalspelers van Soest, aan jullie de eer te bewijzen, dat je deze plaats waard bent, door je er voorloopig niet te laten verdringen. Het 2e elftal behaalde een stevige over winning op Voorwaarts 2 en het 3e elftal zegevierde in Barneveld, waar zij V.V.O.P. 2 klopte. De uitslagen waren: Soest IWoerden I 54 Voorwaarts IISoest II 15 V.V.O.P. II—Soest III 1—3 Voor a.s. Zondag luidt het programma: 2 uur Soest ISopla I 12 uur Soest 3Sopi'a 3 2 uur Baarn 2Soest 2. Voor a.s. Zondag wederom een zwaren Wedstrijd voor het le elftal, want Sopla is Met groote ontsteltenis hebben we allen gehoord en gelezen van de ontzettende ramp gedurende 'n filmvertooning voor kinderen in Hilversum. Dat alle kinderen levend (inmiddels zijn er reeds twee aan de gevolgen overleden) uit het brandend gebouw gered zijn, kan de ramp eenigszim verzachten, niet verkleinen. Thans volgt de schuldvraag: onverantwoordelijke nalatig, heid; al te groote toegeeflijkheid; ohnaden kendheid ten opzichte van het gevaar.-Wel. licht worden eenige personen wettelijk ge straft; dezelfde personen, die, als er niets was voorgevallen, vrij zouden uitgaan, hoewel de schuldvraag in zich juist bet zelfde was. Het voornaamste gevolg zal wel zijn en, gelukkig maar, dat er in de toekomst strenger zal worden toegezien op de gebouwen, waar en op de voorstel lingen, welke er gegeven zullen worden. Ook voor Soest breekt het seizoen van concerten, lezingen, danscursussen, too neelopvoerinjfen en filmvertooningen weer aan. En nu weten we allen, hoe het met onze zalen over 't algemeen gesteld is. Ik huiver er op 't oogenblik van, als ik denk aan de filmvertooningen voor kinderen, welke ik hier meermaals heb bijgewoond. Hoogstwaarschijnlijk gebeurt er ook dit seizoen weer niets bijzonders, maar daar mee zijn we niet verantwoord. En als men van hoogerhand wat strenger de hand gaat houden aan voorschriften ten opzichte van de zalen, waar men uitvoeringen wil ge ven, dan zal men goed doen, dat niet te be. ook nog ongeslagen en zullen alles op alles zetten, dc overwinning mede naar Amers foort te nemen. Het 2de elftal gaat naar Baarn toe. Wij kennen de kracht van Baarn 2, maar dat het een flinke tegenstander is, dat weten wij wel, en daarom, doet je uiterste best, en zorgt ten allen tijde dat je met eere uit den strijd komt. Het 3e elftal wil natuurlijk a.s. Zondag weer winnen. En het kan, doch onderschat je tegenstander niet, want -deze is niet mis. Jullie hebben 7 punten uit 4 wedstrijden, zorgt dat het Zondag 9 punten worden. De Juniores en Adspdranten treden 6 Oc_ tober a.s. in het veld. STORMERSNIEUWiS. Het 1ste 12-tal is Zondag j.I. niet onver dienstelijk begonnen tegen Amersfoort II. Met niet minder dan 16—0 werd deze ploeg ingemaakt. 16 doelpunten in één wedstrijd is altijd veel, maar met den stevigen wind die er Zondag stond, was het een prestatie. Hedenmiddag gaat het le twaalftal naar Hilversum om Altius partij te 'geven. Deze ploeg mag niet op Zondag spelen, daar echter de Zaterdagafdeeling opgeheven is, zijn ze in de Zondagafd. gekomen, maar spelen op Zaterdag. Hier ^al de overwin ning wel niet zoo gemakkelijk behaaild worden, maar we zullen er ons uiterste best voor doen. Het 2de twaalftal speelt a.s. Zondag op ons terrein aan de Den Blieklaan tegen Leusderkwartier uit Amersfoort. We re kenen er op dat de 2 winstpunten in Soest blijven. De adspdranten spelen hedenmiddag te gen Bilthoven op ons terrein om half drie. Alleen het A 12-tal, want de wedstrijd van B. gaat niet door op verzoek van Bilthoven. Het belooft een spannenden wedstrijd te worden, want Bilthoven A is sterker dan verleden jaar, terwijl ons A 12-tal juist een paar goede spelers mist, daar deze nu in het 3e 12-tal gekomen zijn. Er is van den zomer echter goed getraind, zoodat we er het beste van mogen verwachten. Denkt U over aanschaf fing eener Electrische Warmwater-Boiler wendt U zich dan tot Nieuwerhoek - Telefoon 595 U bent dan verzekerd VAN EEN GOEDE SERVICE HUURPRIJS 1.20 P. MAAND schouwen als dwarskijkerij en tegenwer king, maar als dure plicht en verantwoor delijkheid tegenover de burgerij. Dezelfde personen, die nu al heel gemakkelijk wor den uitgemaakt al's dwarsdrijvers en zoe kers, zijn meestal de eerste slachtoffers, als het zoover is, dat de schuldvraag ge steld moet worden. Bij goed nadenken zul je dankbaar zijn, dat zooveel mogélijk voor je eigen leven en dat uwer kinderen ge waakt wordt. En of er nu al eens/n voor stelling minder gegeven wordt,*, dat is waarlijk toch zoo erg niet. Denk liever .pan het spreekwoord: Beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald. DIXI. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie y,NATIONALE" FILMPRODUCTIE. Geachte Redactie. Naar aanleiding van uw „Filmpraatje" over de film „Bleeke Bet" in „De Soester" van 22 Sept. wil ik U beleefd verzoeken enkele opmerkingen op te nemen. Uit uw artikeltje blijkt, dat U tot de •conclusie is gekomen, dat „Bleeke Bet" het tegendeel is van een volk-verheffende film. U is niet de eenige, die tot deze slotsom is gekomen. Dat de Nederlandsche Filmproductie niet veel om het lijf had, niet veel om het lijf kón hebben, door de geringe afzetmo gelijkheden, wisten de meesten van ons reeds jaren. En tóch we hadden respect voor de stille werkers in ons land, jonge cineasten, die met taai geduld, weinig geld en armzalige hulpmiddelen kleine, maar ontroerend-schoone meesterstukjes van filmkunst schiepen. En in onzen Joris Ivens hebben wij toch ook op filmgebied een internationalen naam gekregen. Maar daar op eens in het veelbewogen jaar 1933 wordt met veel ophef en re clame aangekondigd, dat de Nederlandsche achterlijkheid en afhankelijkheid op filmge bied spoedig voorbij zal zijn. Er is een „nationale" filmmaatschappij opgericht, die het Nederlandsche volk een „^nationale" filmproductie zal geven, een zuivere uiting van den Nederlandschep geest. Als de eerste film van deze maatschap pij „De Jantjes" verschijnt, is de te leurstelling groot. Is deze grove, platte lol dan zoo typeerend voor den Nederland schen volksgeest? Maat misschien is deze eerste f.ilm bedoeld als lokmiddel voor de massa's, en wordt met de tweede getracht een waarlijk-Nederlandsche kunst film te scheppen. De tweede film is „Bleeke Bet'4, zoo mogelijk nog ordinair der dan „De Jantjes"!! Het raadsel is echter opgelost, als we weten, dat deze „nationale" filmproductie een schepping is van Joodsche immigran ten uit Duitschland. De productieleider, de regisseurs, de operateurs, zij behoorden allen vóór 1933 tot de Joodsche „kunste naars", die een stroom van perversheden en kunst-op-het-kantje op het Duitsche volk hebben losgelaten. Nu zijn wij aan de beurt om gecultiveerd te worden. Deze immigranten zullen óns leeren wat „ua- tionaal-Nederlandsch is! Zij hebben zich daarbij de medewerking verzekerd van hun „Nederlandsche" rasge- nooten uit het Nederlandsche amusements bedrijf. Werd de eerste film „De Jantjes", door Jaap Speyer en Alex Benno (eigenlijk Bonefang geheeten) vervaardigd naar het tooneelstuk van den auteur Herman Bou- ber en met verscheidene Joodsche spelers, „Bleeke Bet" is een even „nationaal" stuk, de regisseurs waren de „Duitschers" Alex Benno en Richard Oswald, de architecten Biedermann en Legersteger, de artisten meerendeels Louis Davids, Fientje de la Mar. Sylvian Poons, Jan Elsensohn, enz. Zelfs de „nationale" liedjes zijn gecompo neerd door de „Duitscher" May. Ik wil me tot het consiateeren van deze feiten beperken. Van de gastvrijheid van den redacteur wil ik geen misbruik maken. Ik ben ook geen voorstander van „Joden- hetze". Maar aan den anderen kant acht ik het hoog tijd, dat wij Nederlanders ons niet langer zand in de oogen laten strooi en. Vooral geestelijk staat ons volk van den Joodschen kant aan groote geyaren bloot, in het bijzonder via amusementsbe drijf en zgn. kunst. Met dank voor de plaatsing, verblijf ik Hoogachtend, JOH. HiEPP W van 2026 September 1934. GEBOREN: Johannes Antonius, zoon van N. de Rijk en A. G. Onwezen; Ber- nardus, zoon van A. Kaats en H. G. van Putten, Laanstraat 76; Gijsberta Alida, d. v. H. A. Staal en J. Berg, K. Brinkweg 26; Gerrit, zoon van W. v. d. K.raats en E. v Rouwendaal, Nieuweweg 69. ONDERTROUWD: G. C. Werkhoven en J. C. Paerel; J. C. J. v. d. Rijst en J. A. Spelt. GEHUWD: A. J. de Vries en B. Car- miggelt; J. v. Asch en A. Rommers. OVERLEDEN: Maria Schimmel, 44 jr., gehuwd met J. Kroes, Amersf.straat 126; Gerrit voerman;, 85 jaar, geh. met C. M. v. Ditmarsch, Beukenlaan 20d. Vestiging van 2026 Sept. 1934. Th. A. R. Zahn van Zeist naar Bartolot- til'aan 22; G. L. Henning van Beverwijk n. Bosstraat 12; M. C, van Bogerijen van A'foort naar Rademakerstraat 6; G. J. van Noordwijk van Goninchem naar W. Pyr- montlaan 61; J. Prins van Vledder naar Molenstraat- O.Z. 15; C. L. van Dusseldorp met gezin van Malang naar L. Bergstraat 22;. A. W. Breet met gezin van Batavia n. Birktstraat 28a; T. F. H. Tabernal met vr. van Bussum naar v. Lyndenlaan 28; H. H. In den Haak van Utrecht naar Rademaker straat 3; J. M'. le Noble van R'dam naar Verl. Schoolweg 11; H. Ravestein van Maartensdijk naar Rademakerstraat 9b; W]ed. Biko van R'dam naar Ivon.laan 54; K,. A. Keen van Emmen naar Amersf.str. 65;. M, A. J. v. Thienen van A'foort naar Steenhofstraat 46; R. Wvan Fulpen van A'dam naar Molenstraat WlZ. 4; M. W. H. van Ass van Heel c.s. naar Beukenlaan 20; Wed. E. C. Wijarda van A'foort n. Ivrom- meweg 10; B. de Rooy van Baarn naar Heuvehveg 13; A. Fasen van De Werken c.s. naar Amersf.straat 42; C. W. Reinders van 'den Haag naar" Nieuweweg 70; Th. J. W. Rasch van St. Michiels-Gestel naar Kon.laan 25; B. J. F. Woudenberg van Enkhuizen naar Noorderweg 33; D. J. v. d. Watering met gezin van Utrecht naar Nieuwstraat 2; Wed. W- Leensma van Am sterdam naar Julianastraat 3a. KOOKT ELECTRISCH Gemakkelijk Zindelijk Goedkoop Fornuis-insta latie compleet met pannen voor f 3.50 per maand Demonstratie dagelijks v. 3 5 uur Nieuwerhoek - Telefoon 595 Vfertrek van 20—26 Sept. 1934. J. M. M. Kramer van Birktstraat 71 n. Delft, Heemskerkstraat 30; H. Steensma van Amersf.straat 116 niaar Haarl'meer, Zilvermeeuwstraat; C. G. van Heel'sum met vrouw van Amersf.straat 45 naar Leersum, Hotel Dondersberg; J. Roos van Kerkpad N.Z. 46 naar Leiden, Vree wijkstraat 20; M. J. Bongaards van Middelwijkstraat 60 naar H'sum, Hooge Laarderweg 301; H. Biegler van Postweg 40 naar A'dam, I. W. Brouwersplein 27; S. Berkhout van Verl. Postweg 88 naar de Bilt, Koppellaan 4; B. Noorderbos van Emmalaan 12 naar Mars- sum 186; J. R. Prins van Verl. Postweg 11 naar Zeist, Nic. Beetzlaan; Wbd. F. J. E. Schut van Julianastraat 17 naar H'sum, Eikbosscherw. 244; A. Blaauw v. A'foort- schestraat 20 naar A'dam, Kinkerstraat 359; J. v. Dijk van Amersf.straat 10 naar A'foort, Utr.weg 262; J. W. Nienhuys van Birktstraat 15 naar Bussum, Eikenlaan 7; M. W. Koomen van Luchtv.afd. naar Ham burgAltona; H. Saur van de Zoom 5 naar Zeist, W- A. Hoeve; Wed. J. F. Vermeer- schen met gezin van Hartweg 5 n. A'dam, Commeliusstraat 68; M. F. Beerling van Wlieksl.weg WlZ. 11 n. Baarn, Schoonoord straat 22; P. Posthuma van Kerkstraat 10c naar Zeist, Prof. Lorentzlaan 11. Verhuizingen in de gemeente van 2026 September 1934. J. Achterveld van Kerkpad N.Z. 33 n. Smitsweg 7; P. v. Fulpen van O. Utr.weg 5a naar Duinweg 2d; G. Werkhoven van Schoutenk^weg 8a naar G. Pelsweg 18; W. F. Uijleman van Hartweg 6a naar 5; A. Quik van de Beaufortlaan 1 naar Kerkpad Z.Z. 46. van 15 regels 0.75. Elke regel meer 0.15. Bij vooruitbetaling ti voldoen. 4 maal plaatsen 3 maal bt rekend. Voor bewijsnummer moet 5 een in rekening worden gebracht. De Heer en Mevrouw OVERDIJ KINK—VAN DER VET, geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter C.O. Pasirkaret, Buitenzorg. 25 SEPTEMBER 1934. Gedipl. costuum- naaister vraagt beleefd WERK AAN HUIS T. KAATS BEUKENLAAN 38 Prima pens. aangeb. voor doorloopend, 12.p. week, bij gehuwd oud-verpleegster. Br. on' der No. 956, bureau van dit blad. H.rijw., bel, 2 Iant„ v.pomp, 9.—; 1-pers. kap.matr. een gebr. Haard S; een gebr. kachel 3; zonn.tent li. Molenstr. 85 OZ, Soest Gevraagd SLAGERSJONGEN VAN WKEDESTR.No.34 Gevraagd een net Meisje, van 8 tot 2 uur, liefst boven de 16 jaar. Brieven onder let ter A, filiaal S'bergschestraat No. 8. Schoorsteenvegen NU IS HET TIJD VELDWEG 8 SOEST DAME, aardig huis bewonende, Amersf.straatweg, biedt volledig pension met goede verzorging, tegen bill. pr. Brieven No. 950, bur. van dit blad. Net kosthuis aangeboden voor Heer. Brieven onder No. 951 aan het bureau van dit blad. Weg. sterfgeval een stevige, heeren- driewieler te koop Te bevr. v. Lyndenlaan 9, Soest- duin^n VOOR DIRECT GEVRAAGD 2 nette verkoopers voor Speculaas aan huis, niet beneden 18 jaar. Br. onder No. 952, a.h. bur. v. d. blad Te koop mooi groot massief EIKEN BUF FET. JULIANASTRAAT 45. Eenv. Juffrouw, 40 jaar, G.G., b.z.a, per 1 November als Huishoudster bij Heer, Dame of kl. gezin. Br. on der No. 953, a.h. bur. van dit blad. Te koop 300.000 K.G. Voerbieten, te bevragen bij W. v. d. WALT, Beukenlaan 18, Soest. WEGENS VERTREK te koop Kippienhok met overdekte loop, lang 8 M. Erwtengaas met stokken. 2-pers. eiken! ledikant. 4 Slagt.ochitscherm en 1 mah. Schuiftafel. A'damschestr.- weg 6. Soestdijk. Te huur gevraagd een woning, max. huurprijs 5. per week. Brieven onder No. 955 aan het bureau van dit blad. Eet nu kaas zoo vanaf boerderij, prima volvet 25 CENT PER POND VAN DIJK NOORDERWEG 81 UIT DE HAND TE KOOP nog een kleine inboedel DONDERDAG 4 OCTOBER 1931 VAN 10 UUR TOT 2 UUR ADRES: PLASWEG 8. SOEST, LINNENFABRIEK van den Briel en Verster tijd. aanbieding (geldig tot 1 Nov.) Graslinnen Lakens f 1.95 en Sloopen f 0.98 Rood geruite Theedoeken f 7.20 per dozijn', enz. enz. Kwaliteit te zien bij de agentesse. Brieven onder No. 954 aan het bur. van dit blad. SPOED! MOET WEG! Voor elk aannemelijk bod! Te koop bij stoffeerder: eik. salon-ameubl., 2 crapeauds, 4 stoelen en huisk.-ameu- blement, alles eigen werk. Ook gen. tegen oud in te ruilen. Tevens rep. inr. en opnieuw overtrekken van alle meubelen. Stalenboeken ter inzage m. mod. stoffen. Geen winkel, dus lage prijzen! Beleefd aanbevelend: G. J. SCHOLTE. Beetzlaan 32. Soest Itlej. S. Portengen Gedipl Pedicure. Middelwijkstr. 60 Spreekuren: Dinsdags en Donder dags van 912 en 27 uur - Ook aan huis te ontbieden Aangeboden Bij alleenw. Dame, ged. van gem. huis (2 kam. en suite, 3 slaapkam. en keuken), geheel vrij. Adres te bevr. aan het bureau van dit blad. Gediplomeerd Piano K.NT.V. Orgei J. Eeistb ginnendi-n hal leS0l]| KERKPAD 2.2. 19bP Spreekuur Dinsdag B B Voor 1 October: aan®el ZANGCLUBJE Meisjes van 9-12 jaar Niet leerlingen 10 centper(| Leerlingen vrij RECLAMEWEEK met E. T. Toestel PRlJs 6 maanden garantie, geheel ca L. RUIFROK KAP LAANSTRAAT 111 - E naast Utrechtsche Groene Zendt briefkaart Vóór den aanvang der (begin October) kunnen nog leden, geplaatst worden. Na; HEUVEL WEG 25B SOES DONDERDAG 18 OCT. 1931 zet en 25 OCT. d.a.v. bij tocsl kens des voormiddags 11 publiek worden verkocht Eemland te Soest. thans in gebruik als woonhil Soestdijk, nabij de Wald. Pynr get. No. 65, groot 23 A. «3 c- Bevattende: ben.: drie kam., en zaal (6}4 bij 5 M.); bov.: 4 en groote zaal, waar boven r met beschoten kap, zeer droge (4 bij 3Yi M.), met afz. provisi Schuur voor brandstoffen plaats met afz. gedeelte voor - len. Tuin met vruchtboomen. Het perceel heeft eigen wa stallatie, nortonpomp met kamer met el. motor. Het is v van electrisch licht. De centrale verwarm ingsins tie is niet in den koop begr Het pand is zeer geschikt voo ruimte behoevende inrichting v, sion, vacantiekolonie, jeugdher enz., en dag. te bezichtigen. Betaling bij aanv. uiterlijk 1 De! Nad. inlichtingen verstrekt n W. J. Fortuyn Drooglever te Ut; Lucas Bolwerk 10. Solide finantiëele instelling, bied solide personen met vaste po GELD TER LEEN AAN, tege- tige rente. Bedragen beneden 1 zonder borgstorting. Geen k vooruit Geheimhouding verze brieven onder motto „GELD"1 "iet bureau van dit blad. Aanv. 1 November 1 Onderricht in hout., en marmer deren, teekenen, vergulden glas, letters, enz. Vraagt inlichtingen: T. L. BLOK TALMALAAi 3 x bekroond op de tentoonste te Den Haag van den Bond van Schilderspatroons Diploma lustreerd Schildersblad Leeuwa* Billijk tarief. MEJ. SPA Kon. Cons. Lange Bergstraa' J. A. WIERSMA TORENSTRAAT 8 - TEL Aardbeiplanten 1 lA cent per s Struikvorm vruchtboomen 1 Halfstam f 1.Hoogstam f Alles in soorten. Aalbessen 1*' Gratis planten E. v. OEST. OUDE GRACHTJ. SOEST. Door het vele succes de opening geven ook deze week bij a koop van f 1* Beleefd aanbevelend.

De Soester | 1934 | | pagina 2