Soesterberg O^Plaatselijk Nieuws^© weg en Kostverlorenweg), Krommeweg, Laanstraat, Lange Bergstr., Lange Brink- weg, Leeuwerikweg, van Lenneplaan, Lin- denlaan, van Maarenstraat, Mariastraat,, Mendelssohnlaan, Merelweg, Molenstr. O.Z. en W.Z., Nachtegaalstraat, Nassau- laan, Nieuwerhoekstr., Nieuweweg, Nieuw- straat, Oranjefan, Ossendamweg, Oude Utrechtscheweg, Parklaan, Paulus Potter- laan, Pelikaanweg, Pieter de Hooghlaan, (gedeelte vanaf Spoorstraat tot Paulus Potterlaan), Plasweg, Postweg, Prins Hen_ driklaan, Raadhuisstraat, Rembrandtlaan, Rubenslaan (gedeelte vanaf Spoorstraat tot Paulus Potterlaan), Schoutenkampweg, Schrikslaan (gedeelte van Beetzlaan tot Laanstraat), Soesterbergschestraat (ge deelte vanaf de Kerkstraat tot 1U0 M. ten zuiden van de Van Beuningenlaan), So- phialaan, Spoorstraat, Stadhouderslaan (en wel 1UÜ M., te rekenen vanaf den Korte Brinkweg), Stationsweg, Talmalaan (ge deelte vanaf Steenhofstraat tot en met het perceel Talmalaan 28), Torenstraat, Veld weg (gedeelte van Kerkstraat tot Molen weg Verlengde Kolonieweg, Verlengde Talmalaan, Vinkenweg, Vondellaan (van Soesterbergschestraat tot da Costalaan), Vosseveldlaan, Wald. Pyrmontlaan, Wil- helminalaan, Zvvaluwenweg, Zwarteweg (gedeelte vanaf Kerkstr. tot Ferd. Huyck- 4aan), als zijnde of betonwegen, of klin kerwegen op vasten bodem, in klasse III. x alle overige wegen, gelegen binnen de bebouwde kom der gemeente. III. te bepalen, dat dit besluit zal in wer king treden op een door Burgemeester en Wethouders nader te bepalen datum. Punt 20 van de Agenda. Verkiezingen Stemdistricten. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij de verkiezingen voor de Tweede Ka mer in 1933 is gebleken, dat het aantal kie zers in enkele districten een te groot ver schil met elkander opleverde. Nu in 1935 verkiezingen zullen /plaats hebben voor Provinciale Staten en Gemeenteraad, en het aantal kiezers voor die lichamen ge ringer is dan voor de Tweede Kamer, is het niet noodzakelijk tot uitbreiding van het aantal districten over te gaan, maar wel enkele wijzigingen daarin te brengen, met name in II en VIII en in V en IX. Een betere vérdeeling van V (690 k) en IX (1200 k) is te verkrijgen, door een scheidingslijn Korte BergstraatJuliana- pleinEmmalaan, nu tot IX behoorend, te trekken, zoodat genoemde straten met de Julianastraat, gerekend vanaf die schei ding tot Spoorstraat, bij V komen. Een gelijke verbetering is te maken voor VIII (1100 k), in dier voege, dat de Drie- hoeksweg bij II (S50 k) gevoegd worden, alsmede de Kerkdwarsstraat en de Olij- kewege welke beide op straten uitkomen, in II gelegen. Ten aanzien van VIII wordt in dit ver band opgemerkt, dat de daarin liggende Hartmanlaan met meer dan 100 huisnum- mers geheel is bewoond. Aan district IV moeten de vier nieuwe wegen worden toegevoegd, waaraan bij Uw besluit van 22 Juni 1934, le afd. No. 3516 namen zijn gegeven. District IX eindelijk kan nog gevoege lijk ontlast worden door de Stadhouders laan, welke langzamerhand geheel be bouwd wordt, bij I (750 k) te voegen. Wij stellen U te dien einde voor de door U bij besluit van 27 October 1932, 2e afd. No. 2682 vastgestelde verordening tot ver deeling der gemeente in stemdistricten te wijzigen overeenkomstig het hierbij ge voegd ontwerp-besluit. Punt 21 van de Agenda. Hondenbelasting. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij Uw besluit van 1 Augustus 1934, 8e afdeeling No. 3616, werd in de heffingsver - ordening der hondenbelasting een bepalmg opgenomen waarbij de mogelijkheid werd geschapen gedeeltelijke ontheffing dezer belasting te verleenen, wanneer de houder van den hond de gemeente vóór 1 Juli van het belastingjaar metterwoon verlaat en (of) wanneer iemand vóór genoemden da tum ophoudt houder van een hond te zijn. Bij schrijven van 4 September 1.1. Ie ai- deeling No. 2964/2639 merken Gedeputeer de Staten van Utrecht op dat naar hur meening deze. ontheffingsgronden in de invorderingsverordening behooren te wor den opgenomen, aangezien het in deze bei de gevallen ontheffing van een deel van den reeds opgelegden aanslag betreft. Wjj stellen U voor aan het verlangen van Gedeputeerde Staten tegemoet te ko men en daartoe het hiernevensgaande ont- werp-besluit vast te stellen. De Raad der gemeente Soest; Overwegende dat het wenschelijk is de verordening op de invordering eener hon- j denbelasting te wijzigen; Gelezen de voorstellen van Burgemees ter en Wethouders dd. 27 Juli en 3 Octo ber 1934, 3e afdeeling No. 3616; Gelet op het advies der belastingcommis- sie; BESLUIT: I. in te trekken zijn besluit van 1 Aug. 1934, 3e afd. No. 3616 tot wijziging der heffingsverordening eener hondenbelas ting; II. vast te stellen de navolgende veror dening: Verordening tot aanvulling der ver ordening op de invordering eener belasting op de honden in de ge meente Soest. Artikel 1. Na artikel 8 wordt een nieuw artikel 8a ingevoegd luidende als volgt: De belastingschuldigen, die vóór 1 Juli van het belastingjaar hebben opgehouden houder van een hond te zijn en in de twee de helft van dat jaar niet weder volgens de heffingsverordening belastingplichtig worden, alsmede de houders van honden die vóór genoemde dagteekening hun hoofdverblijf naar eene andere gemeente overbrengen, wordt op hun schriftelijke aanvraag door den Raad teruggaaf van de helft van hun aanslag verleend, mits deze aanvraag geschiedt vóór, op, of binnen een maand na 1 Juli van het belastingjaar on der overlegging van het bewijs van beta ling. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1935; Punt 21b van de Agenda. Belastingen. De verordening op de heffing van be smettelijke ziektegelden in de gemeente Soest, zooals deze thans luidt, bezit slechts rechtskracht tot 1 Januari 1935. Het is daarom noodig dat een nieuwe verordening wordt vastgesteld. Bij de toepassing van de bestaande ver ordening is gebleken dat meermalen diver se personen op grond van genoemde ver ordening vrijgesteld waren, van wie ech ter redelijkerwijs wel een bijdrage kon worden verwacht. Als voorbeeld moge die^ nen een gezin met 5 kinderen, waarvan het gezinshoofd een inkomen van f 2500.per jaar geniet. De belastbare som als bedoeld in artikel 4, 3e lid bedraagt in dit geval f 1375.zoQdat geen bijdrage kon worden gevorderd. Bij de nieuwe verordening is hiermede rekening gehouden door de grenzen der schalen van artikel 3 der verordening met f 500.te verminderen. Onder mededeeling dat de belasting commissie zich met het hierbij gevoegde ontwerp kan vereenigen bieden wij U het ontwerp ter vaststelling aan. Punt 22 van de Agenda. Belastingen. B. en Wi schrijven hieromtrent aan den Raad: Naar aanleiding van de tot Uwen raad gerichte verzoeken van de afdeeling Soest van den Nederlandschen Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders („Hocares"), gevestigd te Utrecht en van de afdeeling Baarn en Omstreken van den Nederland schen Bond van Koffiehuis-, Restaurant houders en slijters te Amsterdam, waarin het verzoek wordt gedaan de personeele belasting voor deze bedrijven te verlagen door toepassing van artikel 11 2 der Wet op de Personeele Belasting, deelen wij U het navolgende mede. In 1933 is een gelijk verzoek gedaan waarbij Uw College besloot, het verzoek bij de behandeling van de gemeentebegroo- ting voor 1935 opnieuw in overweging te nemen. Aangezien, naar het zich thans laat aan zien, de begrooting voor 1935 nog soberder zal moeten worden opgezet dan die van 1934, mee/ien wij U te moeten voorstellen, afwijzend op het verzoek te beschikken. Bovendien acht ons College het onbil lijk de belasting voor een bepaalde catego rie te verlagen en zijn wij van meening dat zóó er van belastingverlaging sprake zou kunnen zijn, deze aan alle aangeslage- nen ten goede moet komen. De meerderheid der belastingcommissie kan zich met ons voorstel vereenigen. Punt 23 van de Agenda. Werkverschaffing 1934/1935. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij achten den tijd gekomen U wederom voorstellén te doen tot uitvoering van eeni- ge werken in werkverschaffing. Evenals vorige jaren stellen wij U voor eenige objecten te doen uitvoeren, waar voor rijkssubsidie in de te betalen loonen in het vooruitzicht zal worden gesteld, zoo- dat de daaraan door den Minister van So ciale Zaken te verbinden voorwaarden bij de .a.s. werkverschaffing als algemeene uit voeringsvoorschriften zullen gelden. In dien Uwe Raad zich met dit principe zal kunnen véreenigen stellen wij ons voor met Uwe goedkeuring de werkverschaf fing zoo mogelijk te doen aanvangen op Maandag 29 October 1934. Overeenkomstig onze aan bovengenoem- den Minister gedane verzoeken om toeken ning van een nader vast te stellen subsidie uit 's Rijks kas geven wij U in overweging te besluiten tot het doen uitvoeren van de hierna omschreven werken. a. Omlegging van een zandweg langs de aan de Utrechtsche Waterleiding Maat schappij verkochte terreinen. Ter toelichting van dit werkobject dee len wij U mede, dat bij onze voordracht van 16 November 1933, 3e afdeeling No. 3148 reeds de uitvoering van dit werk aan U werd voorgesteld en dat bij Uw besluit van 23 November d.a.v. ons voorstel is aangenomen. De kostenvaan dit werk ver bonden werden geraamav op 884.37. Dit bedrag kon geheel aan loonen worden be steed. Het voornemen bestond de kosten te bestrijden uit den post werkverschaffing voorkomende op de begrooting voor 1934 gewone dienst. Nu dit werkobject nog niet is ter hand genomen stellen wij U voor, het voor%de a.s. werkverschaffing opnieuw aan te wij zen. Het benoodigde crediet kan echter niet meer uit den post werkverschaffing der begrooting 1934 bestreden worden, aangezien de kosten wegens uitzending van arbeiders naar Rollecate thans uit ge noemde middelen worden bestreden. Op dien grond verzoeken wij U ons een nieuw crediet te verleenen uit den gewonen dienst 1934 ten bedrage van 884.37. b. Ontginning van woeste gronden voor boschaanleg. Eveneens bij onze voordracht van 16 No vember 1933, 3e afdeeling, Nummer 3148 werd voorgesteld een terrein aan de Bos straat te ontginnen. Bij Uw besluit van 23 November d.a.v. werd ons voorstel aan genomen en verleende U een crediet groot 21.300 waarvan aan loonen en sociale kosten zouden worden aangewend 20.166. Van dit crediet is op heden nog beschik baar 8.723.07 aan te wenden voor loonen 8.491.41 en voor materialen 231.66. Wij stellen U voor deze werkzaamheden wederom in werkverschaffing voort te zet ten op de wijze als het vorige jaar werd voorgesteld en in praktijk gebracht. Een riieuw crediet is zooals wij reeds mededeelden niet vereischt. c. Uitbreiding van de werkzaamheden in het gemeentelijk grondbezit. Wij brengen U tevens als toelichting in :herinnering, dat bij Uw besluit van 31 Oc tober 1931, le afd. No. 1436, voor het ver richten van werkzaamheden in Jiet ge meentelijk boschbezit volgens een rapport van hét Staatsboschbeheer, werd toege staan een bedrag van 35.000 te véVdeelen over 3 jaren. Voorts werden bij Uw besluit van 23 November 1933 de werkzaamheden uitge breid en daarvoor een verhoogd crediet verstrekt van 5500.Deze werken zijn th&jis geheel uitfceyoerd en dp credieten daarop betrekking hebbende zijn geheel verbruikt. Blijkens een nader rapport met kostenop gaaf van het Staatsboschbeheer dd. 11 Aug. j.1. No. 5773, hetwelk wij U hiernevens overleggen, kunnen in het belang van het boschbezit nog eenige werken worden uit gevoerd in werkverschaffing. De werk zaamheden in het rapport nader omschre ven hangen samen met die van vorige ja ren, zooals het aanvullen en inboeten van beplantingen en het bewerken van gron den waarvan de vliegdennen reeds zijn op geruimd. Het Staastboschbeheer raamt de kosten dezer werken op 6450.aan loo nen en sociale kosten en 3550.voor aankoop van materialen e.a. kosten, totaal rond J' 10.000. Wij stellen L' voor tot goedkeuring van dit werkobject voor de a.s. werkverschaf fing te besluiten en het benoodigde cre diet te onzer beschikking te stellen. Ter dekking dezer uitgaven geven wij U in overweging te besluiten als volgt: In de loonen ad 6450.zal aan rijks subsidie worden verkregen 1450. zoodat ten laste der gemeente blijft een be drag van 5000.Voorts komt ten laste der gemeente 3550.wegens aankoop van materialen en andere kosten, totaal ten laste der gemeente 8550.Deze uitgaven stellen wij U voor evenals met de in vo rige jaren voor het boschplan toegestane credieten is geschied, te dekken voor de helft uit den gewonen dienst en de andere helft uit den kapitaaldienst. Het ten laste van den kapitaaldienst te brengen bedrag stellen wij voor te dekken door het aan gaan van een geldlcening met een leenings- duur van 20 jaren. De rente en aflossing gedurende deze periode zullen alsdan ge dekt worden uit de gewone middelen der gemeente. Bij aanvaarding van onze voorstellen kan voorloopig met de werkverschaffing worden begonnen en komen de volgende middelen daarvoor ter beschikking. a. Omlegging zandweg langs Utr. Wa terleiding Mij.: loonen f 884.37. b. Ontginning Wfaeste gronden: loonen 8.491.41; Materialen e.a. kosten 231.66; totaal 8.723.07. c. Uitbreiding werken in de bosschen. loonen: 6.450.Materialen e.a. kosten: 3.350.—; Totaal: 10.000. Totaal aan loonen 15.825.78. Totaal aan Materialen e.a. kosten 3.781.66. Totaal 19.607.44. Ten slotte deelen wij U nog mede, dat de genoemde objecten als volgt kunnen voor zien in de werkloosheid: object a 10 arbeiders gedurende 5 weken object b 50 arbeiders gedurende 11 weken object c 40 arbeiders gedurende 10 weken Ónder aanbeveling dezer voorstellen en de mededeeling, dat ons College nog eeni ge werkobjecten in overweging neemt, waaromtrent U nog voorsfellen zullen be reiken, verzoeken wij U omtrent het vo renstaande Uwe beslissing te willen ne men. Punt 28 van de aanvullings-agenda. T orenuurwerk. B en W. schrijden hieromtrent aan den Raad* Zooals U uit neyengevoegd schrijven van de Commissie Openbare Werken dd. 24 September j.1. zal blijken, heeft deze Com missie geadviseerd om de verbetering en gedeeltelijke vernieuwing van het toren uurwerk op te dragen aan de N.V. Fabriek van Torenuurwerken, Carillons en Rader werken v.h. J. H. Addicks en Zoon te Am sterdam voor de som van 160.Ge noemde N.V. deelt ons bij schrijven van 3 dezer nog mede dat de eventueel door haar aan te brengen wijziging aan het torenuur werk een blijvende verbetering zal geven, terwijl zij voor den goeden gang' van het uurwerk na afloop van het werk gaarne 3 jaar volledig garantie wil verleenen. Wtij zijn met meergenoemde Commissie van gevoelen, dat de door deze Commissie geadviseerde verbeteringen uitgevoerd die nen te worden. Op grond van fiet bovenstaande, verzoe ken wij U ons voor het hierboven omschre ven doeleinde een crediet van 160.toe te staan door vaststelling van het hierbij aangeboden ontwerp-besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1934. HULDIGING MEJ. A. RUPP. Maandag 1 October 1.1. werd op de Openbare Lagere School alhier het feit herdacht, dat mejuffrouw A. Rupp, sinds 10 jaar als onderwijzeres aan die instel ling verbonden is. Gedurende dien tijd heeft zij zich als een zeer bekwame onderwijzeres doen kennen, die met succes -vele moeilijkheden aan de opkomende .schopl heeft meegemaakt en met hart en ziel m haar werk opgaat. Om 11 uur v.m. verscheen het bestuur van de afdeeling Volksonderwijs, dat de jubilaresse bij monde van den voorzitter, den heer M. C. Thijssen, complimenteerde, hierbij hulde brengende voor wat zij voor de school deed. Als blijk van waardeering werden haar eenige tinnen kunstvoorwer pen aangeboden. Zichtbaar aangedaan uitte Mfej. Rupp haar innigen dank. Na schooltijd wapperde de vlag, welke spontaan door een tweetal leerlingen uit sympathie geheschen werd. Ook bloemen ontbraken niet. Mejuffrouw Rupp, alsmede de leerlingen, waren vooraf onkundig van deze welver diende huldiging. PADDENSTOELEN-TENTOON. STELLING. Op Donderdag 11 Oct. a.s. zal 's avonds in de Openbare Lagere School weer een paddenstoelententoonstelling worden ge houden door de leerlingen der school. On ze, in dat opzicht zeer rijke streek, leent zicli hiervoor in 't bijzonder. OPRICHTING ORKESTVEREENI- *GING. Met ingang vaiï 1 OctobérIJli934 is alhier opgericht de R.R? Soesterbéfgsche Orkest vereniging. Het Bestuur is als volgt samengesteld: H. de Jager Sr.,' voorzitter; A. E. Weg- S man, Secretaris; Alb. Hanssen, penning meester. Dirigent van het Orkest: de heer G. Rooda. De vereeniging stelt zich mede ten doel, medewerking te verleenen bij uitvoeringen van plaatselijke verenigingen. Correspondenties zijn te richten aan bo venstaand secretariaat:'Verl.Postweg 2a. BIO-ONDERNEMING LUXEMBOURG De Bio-onderneming Luxembourg pre senteert U morgen in gebouw Redigie en Kunst de pracht film: Koning der Komie ken, Harold Lloyd in M'ovie Crazy met Constance Cummings, Begie en Myde Bruckman, Harold door filmkoorts aangegrepen, speelt de rol als gevierd filmacteur. Harold ontmoet een schat van een meisje, Maxy Sears, filmster. Ontmoet nog een ander meisje, een Spaansche schoone, heeft niet in de gaten, dat zich achter de schmink en de zwarte pruik van deze Spaansche zijn ken nisje Mary Sears verbergt die een Spaan sche rol speelt. Deze nieuwe vriendin maakt hij even vurig het hof, tot groot plezier van Mary, die, als zij weer blonde Mary is, hem hevige verwijtingen doet ov?r zijn flirtation. Met een volgende ontmoe ting verloven ze zich weer in tcedere ver zoening. Een van de grootste dagen in Ha- rolds leven is, als hij ontmoet Vance, een acteur, die Mary het hof maakt. Vance en Miary spelen een groöte scène in een schip, wat vol water loopt. Harold raakt in he vig gevecht met zijn doodsvijand Vance. De filmfabrikant amuseert zich geweldig met Harolds vechten en biedt hem een prachtig contract aan. Harolds droomen worden verwezenlijkt en krijgt het liefste meisje van Hollywood toe. „DE MEREL". Voor de jonge generatie van de Ver. voor Dierenbescherming, gaf de voorzitter den heer A. van Asseh, Zaterdagmiddag van 34.30 uur in een der bovenlocalen der Nijverheidsschool een lichbeeldenmid- dag. De praeses roep allen een hartelijk welkom toe, en betreurt de kleine op komst, een gevolg van de training voor „de Stormers." Hij deelt verder mede, dat „de M(erel" 50 leden telt, en dat er bij den laatsten dierendag zich 7 nieuwe leden op gaven. De vereeniging, geboren in de klas der v. d. Huchtschool den loden October 1925, bestaat volgend jaar 10 jaar, en heeft veel en nuttig werk verricht. Na deze in leiding werden een serie pracht plaatjes op het witte doek gebracht, opgenomen door den heer P. J. Strijbos, uit Aerdenhout. Getoond werden o.m. de Sperwer, Kievit, Kwikstaart, Specht, Tureluur, Lepelaar, Wulp en enkele uilensoorten. Verder wer den getoond diverse vlindersoorten, hon den, konijnen e.d. Het was een leerzaam geheel. De leider vroeg de leden goed hun oogen de kost te geven in de natuur en hem dan mede te deelen welke vogels zij hebben zien trekken. Soest is 'n zeer op vallend doortrekstat. Volgend voorjaar zal aangevraagd worden om 'n tocht te maken door het Naardermeer, om de broedplaat sen van dichtbij te kunnen bezien. Nadat een St. Nicolaaskoekje was rongedeeld, eindigde deze interessante namiddag. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. BREDERODES—SOEST. Van Soest 1 werd verwacht, dat zij j.1. Zondag in Vianen zouden winnen, maar ze hadden buiten den waard gerekend, Brederodes dacht er heel anders over. In 't begin van -den wedstrijd was het niet'aan te zien, dat Soest zou verliezen, immers toen doorstond het Brederodesdoel menig gevaarlijk moment, doch toen Brederodes uit een cornerbal en daarna door falen van dc Soest-achterhoede in korten tijd een 3-0 voorsprong verkreeg, kwam er een depres sie over de Soestploeg. Niets wilde lukken. Zij kreeg geen gelegenheid haar spel te ontplooien, mede door het erg smalle ter rein. Brederodes daarentegen, aangemoe digd door haar voorsprong, kwam steeds fanatieker opzetten en het geluk is Brede rodes ten volle toegedeeld geworden. Soest beging daarna de fout de opstelling ge heel te wijzigen, wat het geheel nog slech ter maakte. Zoo is dan deze wedstrijd een fatale 70 nederlaag geworden. Doch jul lie moeten den moed niet laten zakken; het is een zware en goede les geweest, je tegenstander niet te onderschatten. Maakt je los van dezen wedstrijd en komt je in zinking te boven. SOEST II—'T GOOI III 31 Deze wedstrijd is buiten verwachting door jullie gewonnen. Bravo jongens. Jullie tegenstanders waren niet te onderschatten. Prachtig gaven jullie partij. Alhoewel het samenspel der gasten beter was, konden ze het doel van Soest niet vinden, want het eenigste punt door 't Gooi gemaakt, ont stond uit een strafschop. Onze verdediging was op zijn hoede. Deze wedstrijd is hoofd zakelijk gewonnen, omdat jullie eensgezind ten strijde trok. Geen wanklank werd bij jullie vernomen. Zoo moet het nu altijd gaan. Bij onze gasten was juist het onder ling gekanker de grootste handicap voor hen. Dit kwam in dezen wedstrijd wel zeer sterk naar voren. Daarom spelers van Soest, behoudt jullie eensgezindheid, hoe ook het elftal samenge steld mag worden. Alleen daardoor wor den wij geduchte tegenstanders, en komen wij vooruit. Bedenkt steeds, dat het doelpunten ma ken een uitvloeisel moet zijn van eendrach tige samenwerking. „SOEST—ZUID" Algemeene vergadering. Vrijdagavond om 8.15? uur hield genoem de vereeniging een algemeene vergadering in het hotel „de Gouden Ploeg" welke zeer goed" bezocht was. De praeses, de' heer M. C. v. d. Plas, roept allen het welkom toe, in het bijzonder de nieuwe leden. Daar op verzocht hij den heer H. de Graaf, se cretaris, de notulen voor te lezen dd. 12 Februari 1934, welke na aanvulling wor den vastgesteld. Daarop deelt de voorzit ter mede, dat 14 nieuwe leden zijn toege treden ejn de cogtributie is vastgesteld op 1.per jaar/' verder dat er- geen par keerterrein zal komen aan de halte Nieu weweg, dat de brievenbus niet meer ver plaatst wordt van de kruising Nieuweweg Parklaan, ofschoon er velen gevraagd heb ben hem weder naar de Bosstraat te ver plaatsen. Vervolgens gaat spr. voort met vast te stellen, dat het wandelpad aan de Soesterbergschestraat in slechten toestand verkeert. Aan B. en \V. is gevraagd hierin verbetering te brengen en aan het hoofd bestuur der P.T.T. om een openbare te lefooncel te plaatsen op de kruising Eiken, laanSoesterbergschestraat of Eikenlaan Birktstraat. Daarna komt in bespreking het rijkswegenplan. liet rijksplan komt hierop neer dat cr pogingen in het werk worden gesteld de hoofdweg af te takken van Baarn over Hoogland naar 'Nijkerk, zoodat Soest en Amersfoort geheel wor den afgesneden van het snelverkeer. Nu N er in Amersfoort een comité van actie ge vormd om te strijden voor een primairen weg bij welk comité Soest zich heeft aan gesloten, ofschoon er voor- en nadeelcn aan zijn verbonden, 't Voordeel van den f primairen weg is, dat er, doordat het ver keer blijft de winkelstand daar profijt van heeft, 't nadeel, dat er veel leven door wordt veroorzaakt. „SoestVooruit" is druk bezig om 'het gedaan te krijgen dat de hoofdweg wordt verbeterd en er tevens een behoorlijk wandelpad naast komt, wat de praeses in „S.V." prijst; de handelingen van het gemeentebestuur zijn meestal in strijd met wat SoestZuid voorstaat. Hier over ontspon zich een drukke discussie. De heer P. \V. Duin heeft met verbazing gehoord, dat de voorzitter zijdelings had gehoord, dat er sprake was van een sc- cundairen weg door Soest, doch niets is minder waar, daar liet actiecomité blijft strijden voor den primairen wel. Wel wordt getracht om van liet Rijk een 2den weg te krijgen over den Eng naar de Vre- dehofstr. om daardoor 't éénbaansverkeer te krijgen en de hoofdweg er door te ont lasten. De lasten voor Soest moeten er echter niet door verzwaard worden, daar anders voorzeker de bevolking zal afne men door vertrek naar elders, want dooi den geprojecteerden weg BaarnHarder wijk word Soest geheel van 't groote ver keer afgesloten. Maar wanneer Soest het rijk een fatsoenijlken weg zou kunnen aan bieden, zou het zich wel tweemaal beden ken om een duren autoweg door het veen te laten aanleggen, daar die, voor de ver binding met Rotterdam, 1 millioen gul den heeft gekost per strekkenden M. De heer Swagei deelt eveneens mede, dat het comité ijvert voor den primairen weg. De heer Rouwendaal vraagt om goede wan delwegen langs den hoofdweg, ofschoon het onderhoud zal komen voor het rijk. De heer de Groot begrijpt niet, dat men den primairen weg wil behouden. Soest wordt toch in hoofdzaak bewoond door renteniers en gepensionneerden, die naar de stilte vragen. De voorzitter con cludeert uit de beraadslagingen dat men den primairen weg wil behouden wat ook uit de stemming bleek, daar niemand zich er tegen verklaarde. Hierna deelde de voor zitter mede dat hij meermalen met den secretaris op bezoek is geweest, maar de voorstellen van SoestZuid meestal wer den afgewezen, met het bekende spreek woord: „daar is geen geld voor". Menig maal werd gevraagd om betere verlichting, daar het Hart verlicht is h la Amsterdam, terwijl op veel punten in de gemeente de verlichting veel te wenschen overlaat. Er is o.m. verbetering gevraagd van de Ferd. Huycklaan, van het parkeerterrein aan de halte Nieuweweg, waarvoor de S.S. toe stemming gaf en wat zonder groote uitga ven kan gemaakt worden. Verder om een goede oplossing voor het wandelpad Soes terbergschestraat, maar daar is geen geld voor, wel voor een fietspad langs de Ban- ningstraat. Met leem en grint was de Soes terbergschestraat spoedig in orde gemaakt door werkverschaffing. Verder lichtpunten om de 100 M., vooral op zij- en kruiswegen, de trottoirs in de Torenstraat verharden; maar het gemeentebestuur is op het kleine erg zuinig, op het groote komt het er niet op aan. De heer van Peursen geeft als zijn meening te kennen, dat er hier in den om trek zand en grind genoeg is voor goede voetpaden en voor vulling van het par keerterrein a.d. Nieuweweg. De heer van Duin zegt dat de Braamweg door twee lichtpunten wordt verlicht en dat de aan gebrachte verharding binnen het jaar is verwaarloosd, dat geld is weggesmeten; ook de Ossendamweg met zijn primitieve beplanting is nu een struikelblok, hij spreekt over de unfaire politiek op 't Hart om die grond eerst bouwrijp te willen ma ken en deze nu al te verlichten. Voor de Braamweg was voor 10 jaar al 2000 ge stort, en nu is zij pas verhard. De praeses antwoordt dat SoestZuid is geboren, om dat zij bij andere gedeelten in Soest werd achtergesteld, alleen door de grondpoli- tiek. Al deze gedachten van „S.Z." worden vastgelegd in een motie die deze week aan de raadsleden en aan den raad wordt toegezonden. Gesproken werd nog om de zieke iepen te rooien, maar men wacht er nog even mede. Hierna werd met algemee ne stemmen de praeses herkozen, evenals de heer H. W. Ran en gekozen de heer J. Speerstra. Niets meer aan de orde zijnde werd deze geanimeerde vergadering ge sloten. PLUIMVEEHOUDERS-VEREENIGING „SOEST e.o." Maandagavond om 7.45 uur hield ge noemde vereeniging eene algemeene le denvergadering in de groote zaal van het hotel de Gouden Ploeg, onder praesidium van den heer E. J. ten Raa. Spreker opent de vergadering met een woord van wel kom en is verheugd, dat de werkzaamheden wederom aanvangen en dat deze eerste al- gémeene vergadering zoo goed bezocht is, waaruit blijkt dat men de pluimveebelangen wil behartigen. Daarop leest de secretaris de heer T. de Jong de notulen der verga dering dd. 266'34, welke worden goed gekeurd. Vervolgens wordt tot afgevaar digde naar de algemeene vergadering van den raad van beheer op a.s. Zaterd. 10 Oct. te Utrecht in hotel 1'Europe benoemd de

De Soester | 1934 | | pagina 2