3 pond DRUIVEN 30 cent J. L HOKSBERGEN TUINBOUWINRICHTING „Z 0 N N E H E U V E L" Zou aanmerkelijke belastingverhooging werkelijk onafwendbaar zijn voor Soest? - EMMALAAN 12 A Verruiming der winkelsluiting op Zondag voor Sigaren winkels, Brood- en Banketbakkers, Handelaars in consumptie-ijs en Slijters. De werkverschaffing treedt op Maandag 29 October a.s. in werking. Weet gij KOOKT ELECTRISCH (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vlecschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Waarde Diksi. In het verslag over de vergadering van de N.S.B. dd. 1 dezer, staat: „De leden (der N.S.B.) worden blootgesteld aan alle mogelijke terreurmaatregelen van uiterst links tot uiterst rechts." AL U dan ook schrijft: „Met den kringleider van Eemland noem ik het een schandaal, dat de le den van de N.S.B. door het Nederland- sche volk zoo gemeen behandeld wor den" ben ik uiteraard erkentelijk voor Uw be tuiging van instemming, maar vestig ik er Uw aandacht op, dat er verschil bestaat tusschen: „van uiterst links -tot uiterst rechts" en het „Nederlandsche Volk". Daarna gebruikt U aanduidingen als „de domme hoop", „de massa is nog te stom", „de domme massa" en „het prole tariaat"; welbekende klanken in het hui dige demo-liberale stelsel. Daarmede be doelt U blijkbaar wat wij, nationaal-so cialisten, noemen: „het misleide deel on zer volksgenooten." Indien U dan ook deze aanduiding ge bruikt had, waren we het vrijwel eens ge weest, al ware het dan ook niet in dezelf de bewoordingen, ik verslik me altijd in woorden als: „altruïstisch", panacée", „élite", „concentratie" „intellectueelen" „argumenten" En dan dat „Heil Hem" achter de naam van Hitier laat ik ook geheel voor Uw re kening. Alzoo zoudt U dan geschreven hebben „Maar dat moet men van het (poli tiek) misleide deel onzer volksgenoo ten niet verwachten. Deze volksgenoo ten zijn te misleid gm te begrijpen, dat alleen de N.S.B. een onzelfzuchtige in stelling, het wondermiddel bezit tegen crisis en werkloosheid. Weet dan dat misleide deel onzer volksgenooten nóg niet, dat in de handen van de leiders der N.S.B. de toekomstige welvaart van Nederland ligt? Weten die volks- genooten dan nóg niet, welke schitte rende resultaten Hitier in Duitschland bereikt heeft? Resultaten waarvan ik straks iets zal mededeelen, die je doen watertanden en je de verzuchting doen slaken: „waren wij in Nederland maar reeds zóó ver." Hoe vindt U het zóó, Diksi? Ik zou er waarachtig toe komen om te schrijven: „ik wou, dat ik dat geschreven had". Ik beloof U, dat Uwe bemoedigende woorden: „Maar laat U niet ontmoedigen, gaat voort op den ingeslagen weg" niet aan doovemansooren zijn gezegd. Zeer vriendelijk, zoo niet vleiend, is, waar U schrijft: „Het is voor U een eere martelaar te zijn voor Uw grootsch beginsel, dat bedoelt ons dierbaar Vaderland uit te heffen boven crisis en werkloosheid." Alleen klinkt dat „martelaar" wat on natuurlijk, slap. De benaming „strijder" is me liever. Na eenige zeer vriendelijke woorden van „volkomen begrijpen" schrijft U over: „wie lacht daar?" en „Den Dolder." Of is het juist het verband Dat zal dan ook wel de reden wezen dat U schrijft: „dat de N.S.B. in werke lijkheid een „élitebeweging" is, een „con centratie van intellectueelen op allerlei ge bied." Kom, Diksi, dat moet U beter weten. De N.S.B. noemt zich dan wel geen „ar beiderspartij", maar bestaat een groot deel harer leden uit „hand"-arbeiders uit aller lei bedrijven. Die vergelijkingen van het Duitsche- met het N.S.B.-programma zijn inderdaad tref fend. Maar als U nu weer zoo een praatj maakt met zoo'n lasteraar van de N.S.B „snauw" elkaar dan niet toe voor „suf ferd" en „niet goed snik", maar vertel hem dan eens, dat het programma der N.S.B. alzoo in vier zeer belangrijke punten af wijkt van het Duitsche programma, t.w 1. De N.S.B. kent geen streven naar re volutie door geweld. 2. De N.S.B. kent geen rassenleer. 3. De N.S.B. kent geen jodenvervol ging. 4. De N.S.B. kent geen staatsabsolutis- me. Daarna schrijft U lange artikelen over uit de dagbladpers. Resumeerende komen ze hierop neer: Dat de Duitsche autoriteiten een decreet uitvaardigden om binnen vijf dagen de hoe veelheden koffie, thee, cacao en peulvruch ten te kennen. Waarom we daarom zouden moeten wa tertanden, ontgaat me. Verder gaat het over bloedmeel. De Duitsche regeering kwam n.1. tot d ontdekking, dat ze de invoer van bloed meel met 10 14.4 millioen K.G. kunnen verminderen door het runderbloed van hun eigen slachtplaatsen nuttig te gebruiken en tot bloedmeel te verwerken. Inderdaad zeer prijzenswaardig. Ware het niet zoo „bloederig", dan zou het om van te watertanden zijn. Stel U iets dergelijks in Nederland voor, b.v., dat de Nederlandsche regeering tot de ontdekking kwam, dat er zooveel mil liocnen K.G. margarine in ons land aan gemaakt worden, terwijl ons nationaal product, de natuurboter, door hooge hef- tingen beschermd moet worden. En dat onze regeering de verdere aanmaak van margarine verbood of zwaar belastte, en geen crisismaatregelen meer trof voor onze eigen- natuurboter, dan zouden wij de fijn ste natuurboter eten voor een prij9, lagei dan nu de goedkoopste margarine, terwijl de boeren cn winkeliers er behoorlijk op verdienden. Zooals de toestand nu is, eten ze in En geland onze natuurboter en betalen daar voor ruim dertig cent, terwijl ze ons 88 cent kost, tenminste, voor zoover we ze nog kunnen genieten. Dergelijke „ontdekkingen" kan men van ons huidige partijenstelsel echter niet ver wachten, want het gaat hier niet om het algemeen belang" maar om het „partij belang". En daarin heeft het grootkapitaal een woordje mee te spreken. Stel U voor, dat die margarinefabrikanten, commissa rissen en aandeelhouders hun winst van 15 zouden moeten derven, waaraan ze zoo gewend zijn.? Het zou wel belangrijk zijn om de namen dier „belanghebbenden" eens gepubliceerd te zien in verband met de huidige crisis maatregelen. Later, als de nationaal-socialistische staat aan de macht is, zullen we daar meer van hooren. En dan dat veelzeggende rapport van dier vereeniging van Kamers van Koop handel in Westfalen. Welk een treffende tegenstelling met hetgeen de pers ons hier voorhoudt, ge tuigt dit rapport van vrijheid van inzicht en kritiek op het nationaal socialistisch Staatsbeleid. Dit moeten wij beiden goed onthouden, Diksi, voor het geval wij weer eens een on derhoud hebben met zoo'n lasteraar van de N.S.B., want die beginnen altijd Duitsch land er bij te halen met zijn gebrek aan .vrijheid" (U weet wel, die vrijheid met gebalde vuist en van haat verwrongen ge laat). Voor dat geval zal ik dan ook dit artikel van U bewaren, hartelijk dank. Ja, het doet inderdaad weldadig aan, dat Duitschland, niet als zoovele andere landen een streep door zijne schulden haalt (Rusland) of zijne schulden zelf vermindert tot een gedeelte als hen zelf belieft doo hun munteenheid te verkleinen, zooals bij na alle landen in Europa en Amerika, maar zijn schulden „voorloopig" niet betaalt-, m.a.w. wel blijft erkennen, maar uitstelt. Inderdaad een ideale toestand. Daarom eindig ik gaarne met U: „Jammer genoeg zijn wij hier in Ne derland nog zoover niet. Maar dat ide aal wenkt, mits men onze N. S. B (krachtig steunt. Dan ,lijdt het geen twijfel, of die ideale toestanden wor den ook ONS DEEL." Niogmaals, hartelijk dank, Diksi, voor Uwe betuigingen van instemming en aan moediging. Zoo doorgaande wordt U nog eens een waardig lid van de N.S.B. en groet ik U met een krachtig HOU ZEE. spreid, dat zij*zich aan de stemming zou den hebben onttrokken, nog eens extra in hun bladen vast te leggen, dat zij tegen gestemd hadden. Vanwege de concurren tie met hun marxistische broeders natuur lijk. En dat zijn dan de menschen, die bewe ren, dat zij de belangen der arbeiders be hartigen; zij, en zij alleen! Inmiddels werd de voordracht toch aan genomen. Daarop beroemen zich nu weer de „bur gerlijke partijen". Zij hebben de voordracht aangenomen. Maar zij zijn zelf geen haar beter. Zij hebben met veel lawaai het 60-millioen- fonds aangenomen. Maar het is met dat heele werkfonds ook niets. Het heeft maan den geduurd, voor de eerste bijdrage daar uit los kwam, toteen bedrag van enkele tonnen nog slechts. Men hoort er verder niets van. Het eenige wat men er sinds de aanneming van gehoord had, was het ont- slagnemen van den voorzitter, die zich met het bureaucratisch gedoe bij het fonds niet langer kon vereenigen. Thans gaat het gerucht door de pers, dat een voormalig bankdirecteur zal worden benoemd tot voorzitter van dit fonds. Nu, wij weten wel, hoe de gemiddelde Neder- landsch bankdirecteur tegenover de Ne derlandsche industrie en den Nederland- Wij hebben volstrekt geen reden om, so ciaal gesproken, met het democratisch-par- lcmentair bewind erg ingenomen te zijn. Het beantwoordt volstrekt niet aan wat wij ons als een werkelijke volksgemeen schap voorstellen. Ons ideaal is anders! Er is ons te weinig sociale rechtvaardig heid in dezen staat. Wij hebben den vas ten wil, in heel wat dingen verandering te brengen. Wij hebben ook niet de geringste illu sies omtrent de daden van de parlementai re heeren en wij weten bij voorbaat; dat hun woorden nooit door werkelijke da den worden gevolgd. Het blijft altijd bij een boel gepraat voor de galerij. Zoo gaat het b.v. met het beroemde 60 millioen-werkplan. Het is met veel tam tam aangekondigd. Nu zou men eens wat gaan beleven. De heeren zouden de werk loosheid eens gaan bestrijden, en minstens 60 millioen zou er beschikbaar gesteld worden voor het uitvoeren van groote wer ken. Weliswaar, de loonen zouden meteen omlaag moeten, maar er zou dan tenminste weer wat verdiend kunnen worden. De sociaal-democraten spitsten bij het woord „lagere loonen" al hun ooren. Dat nooit! Daar zouden ze nog eens over pra ten. Maar ten slotte, de werkloosheid is voor de bonzen ook een kwaad ding, want de werklooze arbeiders betalen niet meer voor honderd en één bonden en vereeni. gingen, zij zeggen Het Volk of de Voor waarts op, zij bedanken voor de V.A.R.A. en ten slotte loopen zij nog uit den vak bond ook als hun daar te' veel den mond gesnoerd wordt. De heeren kozen dus maar het minste van.-de twee kwaden: ze waren bereid, over de loonen nog te pra ten. En over de loonen werd door de regeering met de vakbonden ge .praat en men kwam tot overeen, stemming. Er werden voor een der werken loonen vastgesteld, die gemiddeld 60 cent bedroegen. De cene vakgroep.wat meer, de ander wat minder; er kan in ta riefwerk ook nog een verhooging tot 10 plaats vinden. Alles bij elkaar een loon dat geen boer of landarbeider tegenwoor. dig kan verdienen; nog onlangs werd bij arbitrage het uurloon van een landarbei der vastgesteld op 23 cent. Dat is natuur lijk te laag, maar er kan bij de tegenwoor dige prijzen ider (landbouwproducten nu eenmaal geen hooger loon op overschie ten. Het werk van een landarbeider is overi gens lang geen ongeschoolde arbeid. Het vereischt wel degelijk groote vakbe kwaamheid. Wat dat betreft is er geen verschil tusschen den arbeid van den land arbeider en die van de arbeiders, wier loon gemiddeld op 60 cent werd vastgesteld. Indien er verschil is^ valt dat wellicht nog eerder uit ten voordeele van den landar- beider. Men vraagt zich dan ook af, waar om de arbeid van den landarbeider zooveel lager beloond moet worden dan die van arbeiders in de zgn. beschutte bedrijven. Nu zou men zeggen, dat alle partijen, wellicht niet geheel voldaan, zich dan toch bij deze mogelijkheid tot werkgelegenheid, tegen in dé tegenwoordige omstandighc den aanvaardbare loonen, zouden neerleg gen. Het is toch altijd beter het dubbele bedrag te ontvangen voor arbeid, dan het halve bedrag als steun. Het is eervoller en ook voordeeliger. Maar de roode heeren dachten er ander over. Toen de voordracht in den Amster damschen gemeenteraad kwam, stemde dc sociaal-democratische fractie als één man tegen! En zij vonden het zelfs noodig, toen van communistische zijde het gerucht werd ver schen arbeid staat. Hooge verwachtingen kan men van het fonds niet koesteren, want de mentaliteit bij de demo-liberale macht hebbers is niet van dien aard, dat een der gelijke gedachte kans van slagen heeft. Inmiddels is het om razend te worden, als men de werkloosheid in ons land maar steeds ziet toenemen zonder dat de ver antwoordelijke fegeering iets van belang uitricht. Terwijl de heeren den kostbaren tijd laten voorbijgaan, lijden volksgenooten honger en gebrek. Elders wordt iets ge daan: zoo juist is in Italië door werkge vers en Averknemers gezamenlijk het besluit genomen tot im'oering van de 40-unge werkweek, met volkomen verbod van over werk. Het eenige wat WIJ doen kunnen, wer kenden en Averkloozen beiden, is uit alle macht de N. S. B. versterken, om onze overwinning nader te brengen. N. S. B. Gemeenteraadsvergadering De commies ter Secretarie Th. J. Regter tot Gemeente-Ontvanger benoemd De partieele dure straatverlichting van Trier tot Halte Soestdijk afgestemd. Vermindering van Personeele Belasting voor café s wordt in onderzoek genomen. De gemeenteraad van Soest kwam op Donderdagmiddag te 2 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de reeds eerder door ons gepubliceerde agenda. Te ongeveer 2.20 uur werd de vergade ring geopend; alle 15 'leden waren aan wezig. Naidat ^gelegenheid was gegeven voor een stil gebed, kwam aan de orde: 1. Vaststelling van de notulen der ver- adering dd. 42 September 1934. Onveranderd vastgesteld. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Afschrift van het K.B. dd. 11 Aug. 1934, No. 91, waarbij .ongegrond wordt verklaard het beroep ingesteld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van 20 November 1933, 3e afd. No. 2924-2640, waarbij goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit van 22 September 1933, 4e afd. No. 21-271, tot wijziging der gemeen te-begrooting voor den dienst 1933 (No. 21-271). voor kennisgeving aangenomen. b. Adres van het bestuür van de af dee ling Soest van de Aartsdiocesanen Boeren- en Tutndersbond houdende verzoek om ter bestrijding der kosten verbonden aan de door hem te houden landbouwwintercur- sus de gebruikelijke subsidie te mogen ontvangen (No. 783)., Zal bij de begrooting voor 1935 worden behandeld. c. Afschrift van een door het comité voor extra steunverleening aan werkloo- zen te Soest (Crisis-Comité afd. B.) aan het Nationaal* Crisis-Comité overgelegde ver antwoording van de voor kleeding, schoei sel enz. uitgegeven gelden over het le half jaar 1934 (No. 3148). voor kennisgeving aangenomen. d. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvan ger (No. 137). voor kennisgeving aangenomen. e. Verzoek van J. C. Brouwer, betref fende bebouwing van het perceel Sectie A. 426 ged. welk verzoek bereids om advies is gezonden naar Bouw- en Woningtoe zicht (No. 20). De heer van den Berg klaagt er over, dat dit verzoek reeds 3 weken geleden is ingediend en er nog geen gevolg aan is ge geven. Spreker dringt op spoed aan. f. Overzicht van het Gasbedrijf over dc maand Augustus 1934 (No. 240). voor kennisgeving aangenomen. g. Schrijven van den Directeur van het Postkantoor 'te U.trecht betreffende de openstellingsuren van het hulppostkantoor te Soesterberg (No. 2571). voor kennisgeving aangenomen. h. Adres van het bestuur der afd. Soest van den Aartsdiocesanen Boeren- en Tuin- dersb'ond, verzoekende aanbrenging van noodzakelijke verbeteringen aan den Mclm. weg (No. 3710). Om prae-advies in handen gesteld van B. en W. i. Adres van J. Griep, verzoekende het uitgetrokken bedrag ad 300.voor be geleiding der zwakzinnige kinderen geheel aan hem te doen toekomen. (No. 3275). Om prae-advies in handen gesteld van B. cn W. j. Adres van W. v. Asch te Baarn, be treffende aanbouw r.an zijn perceel, met voorstel dit in handen te stellen van B. cn W|. om prae-advies (No. 20). Om prae-advies in handen gesteld van B. en W]. k. Adressen van de Ouder-commissiën L.O. en U.L.O. in de Kerkebuurt, verzoc kende verstrekking van schoolvoeding en -kleeding met voorstel deze adressen te behandelen bij punt 16 der agenda (No. 3307). Zal - worden behandeld bij punt 16 der agenda, evenals een soortgelijk verzoek van de Oudercommissie van de School aan de Beetzlaan. 1. Adres vdn de Vereeniging „Soest- Zuid", inhoudende verschillende wenschen en grieven, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies (No. 3725). O.m prae-advies in handen gesteld van B. en W. m. Een adres van de Wed. J. H. Taat verzoekende intrekking van een aanzegging van B. en W. lot muilkorving c.q. vastle. 'Barna dat de huur der warmwater-boiler nu nog slechts is 0.90 per maand? GEEN PLAATSINGKOSTEN Inlichtingen worden gaarne verstrekt M. VISMAN NIEUWERHOEK TELEF. 595 gen van een hond. met voorstel dit in han den te stellen \ran B. en W. om prae-ad vies (No. 426). Om prae-advies in handen gesteld van B. en W. n. Een schrijven van het Bestuur der Van der Huchtschool (v.h. Engendaal- school) verklarende alsnog bereid te zijn tot storting eener Avaarborgssom voor uit breiding der rijAvielbeAvaarplaats (No. 3603) Zal bij het betrekkelijke punt worden be handeld. De heer Gasille heeft nog een ingekomen stuk'over het rooien van Iepenboomen ge zien, zijnde nog een schrijven van den waarnemend Directeur van Openbare Wer ken. Dit antwoord is echter zeer onbevre digend. Er zijn veel zeer zieke boomen, op de Waldeck Pyrmontlaan Avel een tiental en die moeten er noodig uit. Wethouder van Klooster zal een en an der door den heer Kraayenbrink, wiens zaak dit is, doen nagaan. 3. Voorstel inzake belegging van gel den (No. 795). Conform voorstel aangenomen. 4. Voorstel om als oninbaar af te schrij ven diverse op de balans van het gemeen telijk grondbedrijf per 31 Dec. 1932 voor komende vorderingen (No. 184). De burgemeester neemt de vordering op de N.V. dc Engrand uit dit voorstel terug op verzoek van dc finantieele commissie, omdat zulks mogelijk nog invorderbaar is. De heer Gasille heeft er groote herwaren tegen dat thans Avordt voorgesteld als on inbaar af te schrijven de rijAvieltoelage die 2 oud-wethouders ten onrechte hebben ge noten in strijd met dc Avet. Dat is toch wel invorderbaar als dc Heeren weigeren het bedrag terug te betalen. Ook is een reke ning van den heer Smit ten onrechte 2 maal uitbetaald en dat wordt ook als on inbaar beschouwd, wat niet zuiver is. Het is meer dan schande, dat de betrokkenen, die heel goed weten dat zij een en andci moeten terug betalen, zulks weigeren, en spreker voelt er dan ook niets voor 0111 die posten maar zonder meer af te voeren De burgemeester is het voor een groot deel eens met den heer Gasille, doch wil ook de zakelijke zijde van het vraagstuk bezien. Er blijkt onAvil van de betrokkenen om terug te betalen hoewel ze weten, ten onrechte te hebben genoten. Gerechtelijk 'nvorderen kost echter meer dan het bedrag waarom het gaat en daarom moet de ge meente de zaak maar oninbaar verklaren. Spreker geeft toe, dat het aangenamer zou zijn geweest, indien de betrokkenen de be dragen vrijAvillig hadden gerestitueerd, maar waar ze dat nu eenmaal niet willen doen, rest slechts dit voorstel. De heer Gasille heeft toch bezAvaren. Zoo bijv. weigert de oud-wethouder v. 'i. Berg positief het ten onrechte genoten rij- wielgeld terug te geven en dat is toch wel crhaalbaar. De heer Endendijk zal voor het voorstel van B. en W. stemmen, want door de discussie van heden is toch al in het openbaar gebleken, hoe de Raad over de bewuste personen denkt. De heer Gasille wil dan niet verder tegen het voorstel opponeeren, doch stelt voor een motie, waarin de Raad zijn afkeuring uitspreekt over de houding van de bcwu-- te personen. Deze motie Avordt door dm Raad met a'lgemeene stemmen aangeno men, waarna het voorstel van B. en \Y. eveneens wordt aangenomen. Gemakkelijk zindelijk - goedkoop Complete installaties reeds vanaf 2.50 per maand Demonsitratie dagel. van 35 uur M. VISMAN NIEUWERHOEK TEL. 595 5. Crediet-aanvrage voor afrastering van de kweekerij nabij het z.g. Ezelsveld (No. 3247). De heer Mulder heeft geen gegevens voor controle en vraagt in het vervolg dergelij ke kosten te specificeeren. Nu weet men niet wat men voor die 110.precies krijgt. Het voorstel wordt aangenomen. 6. Crediet-aanvrage voor het aanbren gen van een gasinstallatie in de twee nieu- Ave lokalen der openbare U.L.O. school (No. 3243). De heer Mulder merkt op, dat deze ver warming de gemeente op 878.komt le staan en oordeelt een goedkoope centrale verwarming veel beter. De heer Stroband vraagt waarom het overschot van 377.op het oorspronke lijk toegestane crediet niet in mindering is gebracht op de thans aangevraagde kos ten: dan had men kunnen volstaan met thans slechts 310.aan te vragen. De burgemeester zegt, dat het niet zeker is, dat er nog geen tegenvallers komen. De heer Grootewal stelt voor het thans aangevraagde bedrag te verminderen met het door den héér Stroband genoemde overschot van 377.Ivonien er dan la ter tegenvallers, dan kunnen die afzonder lijk naar voren worden gebrachten kan dan daarvoor een nieuwe crediet Avorden aan gevraagd. Aldus wordt besloten, onder aanteeke- ntng voor den heer Mulder, dat hij legen de geheele voordracht is. 7. Voorstel van B. en W'. tot vaststel ling van besluit bepalende tarieven voor gaslevering aan scholen, kerken e.a. ge- bouAven, alsmede voor industrieele doel einden (No. 3563). De heer Stroband wil in de bepalingen hebben opgenomen dat de afnemers ook bij minder verbruik minstens moeten be talen voor het vastgestelde minimum aan tal kubieke Meters gas. Hij stelt de re dactiewijziging A'oor beoogende het bedrag in maandelijkschc termijnen in te vorde ren, ook ingeval niet het contractueele minimum Avordt afgenomen. De heer v. d. Berg wil de industrie reeds bij een afname van minstens 5000 M3. 111 staat stellen van het nieuwe tarief gebruik te maken. Wethouder van Klooster voelt daar Avel iets voor, maar wil dit op zijn gemak eens nagaan. De burgemeester vraagt dan machtiging om deze kwestie na onderzoek met de Commissie te regelen. Deze machtiging wordt verleeend en het voorstel wordt aan genomen. 27. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de door den te benoemen ontvan ger te stellen zekerheid (No. 3721). Voorgesteld wordt het bedrag der ze kerheid" vast te stellen op 20.000 en dc bank voor de Nederl. Gemeenten aan te wijzen als instelling Avaarbij de overtollige gelden der gemeentekas moeten worden gestort. Het voorstel wordt aangenomen. 8. Benoeming jvan een gemeente-ont vanger (No. 3646). Dc heer Gasille vraagt of dc aanbeveling in alphabetische volgorde .is gesteld. De burgemeester zegt, dat het een „aanbeve ling" is. Beide personen zijn nauwkeurig gewogen. Indien ze dezelfde diploma's had den, kan men beter de waarde beoordee- len van iemand, die reeds hier werkt, dan van iemand van elders. Toch heeft dc aan beveling van den heer Schmitz evenveel waarde. Dc heer Gasille zegt. dat diploma gc- meentc-financiën als eisch is gesteld en dat kennis van centraal beheer tot aan beveling zou strekken. Dc eerstvoorgedra- gene geeft zelf toe practisch niet op de hoogte te zijn met centraal beheer, doch wil zich daarin gaarne theoretisch bekAva- men, Avaartegenover staat, dat de 2de voor- gedragenc wel precies op dc hoogte is met

De Soester | 1934 | | pagina 2